De zeepbonnen. GEMENGD NIEUWS. Geldig zijn de volgende bonnen: KERK EN SCHOOL KUNST EN LETTEREN RECHTZAKEN. AGENDA STADSNIEUWS "Met Ingang van 26 Dec, a.s. sullen de bonnen voor eenheids- toiletzeep, wagehpoeder en toilet zeep oude samenstelling eens^per vier weken worden geldig ver klaard in plaats van eens per kalendermaand, aooals tot dus verre het geval was. Dit houdt dus in, dat er per jaar voortaan 13 bonnen voor elk dezer artike len zullen worden geldig ver klaard in plaats van 12, zooals tot nu toe. Totdusverre ontvingen kinderen van 0 t/m. 7 jaar eens per maand boven hun normale rantsoen op den bon „algemeen" bovendien nog extra één bon voor wasch- poeder en één bon voor eenheids toiletzeep. Bij de nieuwe regeling echter krijgen in het vervolg kin deren van 0 t/m. 13 jaar - boven het normale rantsoen op den bon „algemeen" eens per 4 weken extra één bon voor waschpoeder. De verstrekking van extra-rant soenen eenheidstoiletzeep voor kinderen komt echter geheel te vervallen. Verder komen kinderen van 0 en 1 jaar in aanmerking voor een rantsoen toiletzeep oude sa menstelling en wel eveneens eens per vier weken, in plaats van eens per maand, zooals tot dusverre. In verband met het boven staande zijn voor het tijdvak van 26 December t/m. 22 Januari a.s. de bonnen „algemeen 09" geldig verklaard voor het koopen van een rantsoen eenheidszeep (al dan niet luchtgevuld)de bon nen „algemeen 10" en „reserve c3, d3 en e3 (voor kinderen t/m. 13 jaar) voor het koopen van waschpoeder (resp. zeeppoeder) Hiernaast is de bon „reserve e4" voor kinderen wan 0 en 1 jaar voor bovengenoemde periode gel dig verklaard voor het koopen van één rantsoen toiletzeep oude samenstelling. De bonnen voor eenheidstoilet zeep en waschpoeder geven recht op het doen wasschen van 5 resp. 9 kilo droge, vuile wasch. Alle bovenstaande bonnen zijn slechts tot en met 22 Januari a s. geldig. De eerstvolgende nieuwe bonnen zullen op 23 Januari a.s. bekend worden gemaakt. Scheerzeep' zal voortaan be schikbaar worden gesteld uitslui tend voor mannelijke personen van 18 'jaar en ouder, waarvoor in het vervolg een bon van de tabakskaart zal worden aangewe zen en wel ééns per 18 wéken. Voor de periode van 26 December t/m. 29 April a.s. is hiertoe gel dig verklaard bon „tabak r 01", recht gevende op het koopen vari 46 gram scheerzeep. Prij6 voorschrift handelsdruk werk Op 1 Januari treedt een prijsvoorschrift in werking, waar in wordt bepaald, dat handels drukwerk door drukkers_ slechts mag worden geleverd tegen ten hoogste de prijzen, die volgens het daarvoor door den gemachtigde voor de prijzen vastgestelde cal culatieschema zijn berekend. Deze bepaling geldt voor alle in op dracht vervaardigde drukwerken, waaronder ook couranten en tijd schriften zijn begrepen, voorzoo ver deze in boekdruk worden uit gevoerd. Op boeken en brochures, die onder het z.g. uitgeverswerk vallen die geen handels- of re clamedoeleinden hebben en op Aan het Leningrad-front Manschappen van e4n velddivisie van het Duitsche Idchtwapen in' gevecht met Russische voorposten in het strijd gebied voor Leningrad PK Keiner/Transo/Europr/P m dissertaties, heeft dit voorschrift geen betrekking. Het voorschrift is in de Staats courant van 17 Dec. gepubliceerd. Boterbon 3 a inleveren voor rund vet 'Van 9 tot en met 22 Januari wordt op bon „boter 3a" desgewenscht rundvet verkrijg baar gesteld. Per bon zal men 100 gram 'rundvet kunnen koopen. Degene, die rundvet wil ontvan gen, moet bon „boter 3a" bij zijn slagpr inleveren, desgewenscht tegen ontvangstbewijs en wel van Vrijdag 24 tot en met Woensdag 29 December a.s. Degene, die ge durende dit tijdvak zijn bon niet bij zijn slager inlevert, kan hier op geen rundvet verkrijgen'. De aflevering door den slager aan het publiek mag uitsluitend van 8 tot en met 22 Januari ge schieden. Personen die geen rund vet wenschen te betrekken, kun nen op bon „boter 3a" van 9 tot en met 22 Januari a.s. 125 gram margarine verkrijgen. pk van der Moer en Paul Steen bergen in een der scènes van het reurspel .Gyges en zijn ring" van Irledrtch Hebbel, waarvan hét Resl- ientietooneel In den Prlqcesseschouw- buig te Den Haag de prémière heeft gegeven CNjVSchUrtmelpennlngh/Pax m Juwelier te Den Bosch beroofd Een brutalle diefstal is Dinsdag gepleegd bij den juwelier L. Ver- bruggen te Den Bosch. Het viel den juwelier op, dat een klant; die nog niet geholpen was, plot seling de zaak verliet, hetgeen voor hem aanleiding was een haastig onderzoek in te stellen. Hij kwam daarbij tot de ont dekking, dat een schild met 25 ringen spoorloos verdwenen was. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd, die overging tot ar restatie van een anderen bezoe ker, die contact had gehad met den vermoedelijken dief en die, vermoedelijk om de aandacht af te leiden, een horloge ter repa ratie had aangeboden. Het onderzoek gaf de politie de overtuiging, dat de broer van den aangehoudene de hand in het spel had gehad. Men slaagde er in ook dezen man, die door den winkelier als den zoo haastig verdwenen bezoeker werd her kend, eenige uren later te arres teeren. De gestolen ringen, die een waarde van duizenden guldens vertegenwoordigen, werden echter niet gevonden. De twee broers, H. V. en M. V., beiden goede be kenden van de politie, blijven hardnekkig ontkennen iets met de zaak te maken te hebben. Een dievenbende gepakt De politie in Noordbergum (Fr.) heeft een .einde kunnen maken aan de activiteit van een dievenbende, die de omgeving van dat dorp als operatieterrein had uitgekozen. Er werd van allen gestolen. Ook een poging tot inbraak bij den tuinier J. L. van Apeldoorn werd onder nomen. .Als hoofddaders zijn ge arresteerd W. F. en P. K. De heler van gestolen goederen was de rijwielhandelaar T„ die gestolen fietsbanden kocht. Hij wilde niet genoeg betalen naar den zin van de bende, die om wraak te nemen f. 2000.bij T. heeft gestolen. T. wist aanvankelijk niet wie dit ge daan had pn deed aangifte bij de politie. Hierdoor kwam man de bende op het spoor. Arbeider verbrand De 50- P. Broeders te fiongen is tijdens het schoonmaken van een Iooi- kuip door stoom en kokend water verbrand. 26 DECEMBER T/M. 9 JANUARI. Elk der vol- geeft recht op het gende bonnen koopen van 1/2 JA Brood 4 rants. Br. of gebak 1/2 B Brood I rants. Br. of gebak 1/2 Beschuit 1 rants. Brood, ge bak of beschuit 01/02 Alg. 1 rants. [Brood, ge bak of bloem 03 Algemeen 125 gr. gem. meel 04 Algemeen 125 gram Gort D 1 Res 250 gram Gort E 1 Res. 250 gr. rjjst of gort 05 Algemeen 100 gr. vermicelli 1A 1B Boter 'A rants. Margarine 06 Algemeen 100 gram 20+ of magere kaas 1/2 Melk 13/4 liter Melk 1/2 -Taptem. I 3/4 liter Taptem. 1/2 Aardap. 2 kg. Aardappelen (11/02 Toeslag 1 kg. Aardappelen 07 Algemeen 500 gram Suiker 08 Algemeen 250 gram Jam 1 Versn. 10' gr. Suikerwerken 01/02 Tabak I rants, sigaren, tabak of sigaretten 1/2 A Vleesch 1 rants. Vleesch 1/2 B Vleesch l/-" rants. Vleesch 09 Algemeen 1 rants. Eenli.zeep 10 Algemeen 1 Waschpoeder C3, D3, E3 Res. 1 E 4 Res. fc Toiletzeep R 01 Tabak 45 gr. Scheerzeep Bflzondere rantsoenen: B2, C2, D2 E2 Res. l/2 rants. Boter Met uitzondering van de bonnen voor vleesch en aardappelen mag op deze bonnen reeds op 24 Dec worden gekocht. -7 X Alle bonnen zijn veertien dagen geldig uitgezonderd: 50B. 52A en B Boter t/m. 22 Januari; 09, 10 Alg. C3, D3, E3, E4 Res. t/m. 22 Januari; ROl Tabak t/m. 29 April Eerstvolgende bonaanwijzing op 9' Januari voor alle artikelen uitgezonderd koffiesurrogaat, ver micelli eenheidszeep, waschpoe der en toiletzeep op 23 Januari; Scheerzeep op 30 April. VOORTS ZIJN GELDIG: Brandstoffen: 15 t/m 19 BV: 1 eenh. (t/m 31 Dec.); 20 t/*" 22 BV; 1 eenh. (t/m 29"Febr.). 11 t/m 14 KP: 1 eenh. (t/m 30 April. Honden- en kattenbrood: bon 21 (t/m 31 December) Scheerzeep: Textielkaa'rt bón Eén (t/m 31 December) Zeep: 716 Alg en AB Eenheidszeep eenheidszeep; 717- Alg en AB Waschpoeder; AB Toiletzeep: toi letzeep (t/m 31' Dec.) Zie toe dat U de distributiebe scheiden krijgt waar U recht op hebt! Wat U naderhand mist, wordt niet aangevuld! Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodlg om eten te kunnen koopen. Offert voor haar aan Winterhulp! Giro 5533 PREDIKBEURTEN. VOOR VRIJDAG 29 DECEMBER. Bodegraven Luth. Kerk: Nm. 8 u., Kerstwijding. Noordwijk-Binnen Nel. Prot.' Bond; Nm 3 u.. Kerstfeest. Wassenaar Dorpskeik; Nm. 3 u. Kerstwijding o. 1. v. ds. ten Kate VOOR ZATERDAG 25 EN ZONDAG 26 DECEMBER. Aarlanderveen Ned. Herv, Kerk; geen opgave Gerèf. Kerk 91/2 u. de heer Vermeij van Kam- len Kd. v.m. 9'/2 en 2en Kd vm. pen; nm. 2 /2 u. ds. Warner van Ter Boskoop Ned. Herv. Kerk: len Kd. vm. half 10 u. ds. Jacobs; nm. 3 u. Kerstwijding; 2en Kd. vm. half 10 u. ds. Jacobs; nm. 3 u. ds. Bieshaar van Benthuizen-Ger. Kerk: len Kd. vm. half 10 u. ds. de Moor; nm. 3 u Kerstwijding; 2en Kd. vm. half 10 en nm. 3 u. ds. de Mooi Chr. Geref. Kerk: len Kd vm. 10 en nm. half 4 u., ds. Kle'isen; 2en Kd. vm. 10 en nm. ,half 4 U. ds. Kïeisen Rem. Geref. Gem.: len Kd. vm. 10 uur ds. Zuurdefeg Rem. Kerk voor Vrijz. Hervormden, len Kd. vm. 10 uur de heer J. B. Schouwink van Schiedam Geref Gem: len Kd. vm. 10 en nm. 3 y'. leesdienst: 2en Kd. idem. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: len Kd. vm. 9Vs uur ds. van Bins- bergen; nm. 2 uur Kerstfeest; 2en Kd. vm. 91/2 en nm. 2y2 uur ds. van Binstoergen Geref. Kerk: geen opgave. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 3 uur (koor) en _2en Kd. vm. 10 uur en nm. 3 uur ds. Koeh Geref. Kerk; len Kd. vm. 10 uur cand. Koopmans; 2en Kd. v.m. 10 en nm. 3 uur ds. Dijk Ver. van Vrijz. Herv.: Vrijdagnm. 9 uur en len Kd. vm. 10'/2 uur, ds. Roeders; 2en Kd. nm. 4 uur. Kerstfeest. Noorden Ned? Herv. Kerk: len Kd. vm. QV2 en nm. 2 uur ds. Zwanenburg; 2en Kd. vm. 9>/2 u. de heer A. J. Twigt van Waódinx- veen; nm. 2 uür ds. Zwijnenburg Geref. perk: len Kd. vm. 9'At uur ds. de Ruig; 2en Kd. vm. 9'At en nm. 2 u„ d6. Haspere v. Koudekerk. NED. HERV. KERK. Drietal te Rijperkerk, ds. J. Srouvée te Noord bergum. ds. J. Schol ten te Meed- hudaen en ds. K. P. van der Graaf te Niehove. Beroepen te Rijperkerk (toez.) ds. J. L. Couvée te Noord bergum. Aangenomen naar Noord- dijk (Gr.) cand. J. Brouwer, hulp prediker te De Steeg.. Drietal te Utrecht (15e pred.pl!)ds. J. D. v. Hof te Delfshaven, ds. J. de. Lange te Wllsum en ds. J. Vermaas te Huizen, idem te Utrecht (vac. d6. P. de Haas) ds. C. M. van Endt te Amstelveen, ds. J. B. Groenewegen te Zwolle en ds. L P. van der Waal te Haarlem. GEREF. KERKEN Drietal te Nieuiwerkerk aan den LJssel, cand. dr. D. S. Attema te Hilversum, cand A. Keijser, hulppr. te Maas sluis en cand. K. S. G. Zijlstra, hulppr. te Blokzijl. Beroepen te Nieuwerkerk aan den IJssel cand. A. Keyser, hulppred. te Maassluis, te Naaldwijk (vac. dr. J. L. Koole) ds. G. Leene te Stadskanaal-Pekel- derweg, te Loppersum ds. G. Leene te Stadskanaal. Bedankt voor ter Apel ds. R. Ypma te Pesse. voor Wetslnge-Sauwerd ds. J. ,F. Colen brander te Twijzel. Vrijdag. StadszaalNed. Jeugdtoonesi .Roosmarijntje en de sneeuwko. nlngin". 2V2 uur nam. Zaterdag Evang. Chr. Gem.: Samenkom, sten te 6 en 10 uur voorm. es 5'/2 uur nam. Gebouw Eigen Huis (Leidsohewö no. 66, Voorschoten)ds. v. Diji 6 uur nam. Jeruël: Samenkomst te 10 uu' voorin. Jtemonstr. Kerk: Kerstconcer; Leo Mens en het Collegium „Mu sica divina". 3'/2 uur nam. Schouwburg: Ver. Tooneel ,Betj regeert". 2'/2 en 7% uur nam. Stadszaal: Kerstfeest Leger ds Heils te 6 uur voorm. en 3 u. nu Stadszaal: Cabaretrevue „Dat net iets voor U". 7 1/4 uur nam. Jeruël: Samenkomst te 10 uu voorm. De avond-, nacht- en Zondags, dienst der apotheken te Lelde; wordt van Zaterdag 18 Decemba 20 uur tot Vrijdag "24 December uur* waargenomen door de Ap» theek Kok, Rapenburg 9, Telel 24807; de Apotheek „Tot Hulp de Menschheid". Hooigracht 48. Tele! 21060. Te Oegstgeest door de Oegst geestsche Apotheek. Raadhuispat: 8. Telef. 26274. flans en Grietje ten tooneele. Dinsdagmiddag 28 Dec. zal „Wil lem Goossens Volkstooneel" voor de jeugd ten tooneele brengen in den Leidschen Sohouwburg het bekende sprookje: „Hané en Grietje en de Booze Heks". Het geheele gezel schap werkt in deze jeugdvoorstel ling mede. Haar kinderen verlaten Saartje D. te Oversehis is Dij liet Gerechtshof te 's-Gvavenhage in hooger beroep gekomen van een vonnis van de rechtbank te Rotterdam, waarbij zij is veroor deeld tot 2 maanden gevangenis straf wegens verlating van haar drie kinderen met het oogmerk zich van Tien te ontdoen. Zij wendde te harer verdediging aan mt zij-het advies had ontvangen weg te gaan aangezien de politie haar zocht. Zij hoorde bevestiging van het vonnis tegen zich eischen, waar tegen zij zeide bezwaar te heb ben, omdat zij haar kinderen niet zoolang alleen kon laten. Uitspraak over 14 dagen. Bij den Politierechter Het was wel een zonderling verhaal dat C. v. d. W. deed. Hij was te Wassenaar en moest naar Katwijk. Omdat hij geen fiets bij zich had,' nam hij een damesfiets, die voor een win kel stond. Opvallend was, dat ver dachte ook te Leiden op een eigen aardige wijze in het bezit was ge komen van een fiets. De officier meende, dat het «en gewone rij wieldiefstal betrof en verdachte eigenlijk blij mag zijn, dat hij zich niet voor de Rechtbank heeft te ver a ntwo ordendan zou hij zeker een jaar gevangenisstraf krijgen. Nu vorderde de officier het maxi mum van den Politierechter, zes maanden gevangenisstraf. De Poli tierechter veroordeelde tot vier maanden gevangenisstraf met twee maanden gratie-mogelijkheid. ee Jonge talenten stellen zich voi Onder dezen titel presenteerde zich in de kleine Stadszaal dames Catharina en Hendrik Hessels. resp. altzangeres en ce liste. Meenden wij aanvankelij! dat haar prestaties op een gedeel telijke teleurstelling zouden uit loopen, na de pauze voltrok zie een merkwaardige evolutie^ vi van zenuwen als zij toen warei terwijl de debuutkoorts blijkbaa geheel overwonnen was, zoodat d tamelijk dilettantische indruk vai den aanvang geheel werd wegge nomen. De dames wisten haa gaven méér en méér te ontplooii en men kon zoodoende in de twee de helft- een fraaie altstem waai deeren, die, hoewel voor de paui tamelijk kelig klinkend, zich late vrij ontplooide en een glanzend resonans 'ontwikkelde. De uit spraak is voor Verbetering vat baar: in het Duitsch klinkt bijl de sch niet als sj. In liederen va Schubert en Wolf gaf zij te meeste te genieten: het „Der M\ sensohn" vereischt echter ve liichtiger. en sneller tempo. Technisch zoowel als muzikai stelden wij de oelliste hooger. klankrijke toonvorming uit' prachtig instrument en de algi heele beheersching kwamen h levendigst tot uitdrukking in com posities van Schumann. Fauré e Cassado, waarin zij haar hoogs troeven uitspeelde. De dames b geleidden elkaar om beurten den vleugel tijdens een met smaa gekozen programma en gavi mede uit dien hoofde reeds bli over uiteenloo'pende gaven te bi schikken. Men zal in de toekom de namen van deze twee solisti zeker nog wel meer vernemen. H veelbelovende optreden is do een gering gehoor op prijs gestel Th. J. Hannema. Gouden zakenjubileum 1 Januari a.s. zal het 50 jari .geleden zijn, dat de toen reel jaren bestaande timmerzaak ai de Hoogewoerd No. 167, doordi vader van den tegenwoordig! eigenaar, wijlen den heer D. Sti ter, werd overgenomen. Door ingespannen arbeid moei het hem gelukken deze zaak opi werken töt een goedbeklant b drijf. Na diens overlijden in 19< zette-zijn echtgenoote, hierin bi gestaan door nu wijlen den he L. J. ,Ph. "van der Drift als b drijfsleider, de zaken voort in 1906, het tijdstip, waarop tegenwoordige eigenaar, de he D. Stigter, als oudste zoon, den leeftijd van slechts 21 jar de leiding aanvaardde. Gaarne wenschen wij den he Stigter nog vele voorspoedige j ren in zijn zaken toe. Ned. Herv. Gemeente Mét 1 oog op de behoefte aan meer hu bezoek is besloten aan eiken wij predikant der Ned. -Herv. G meente, vier ouderlingen toe voegen, zoodat dus binnenki twaalf nieuwe ouderlingen gek zen moeten worden. Verordening op de Straatpolil Ten einde het los laten, loop van honden in den Leidschi Hout bij wijze van proef toe laten, heeft" de burgemeester a' 69 vai) bovengenoemde verord ning, waarbij dit werd verbode geschrapt.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2