VAN BEELEN'S Gemeente KATWIJK Rhizopon c. eidsche Schouwburg LAATSTE BERICHTEN MARKTBERICHTEN GEMENGD NIEUWS. Onze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 OFFICIEELE KENNISGEVINGEN OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Behandel tijdig uw wintervoorraad aardappelen met De hooikist is uw spaarpot! Zij bespaart veel stroom en gasr „Der Vetter aus Dingsda". een tijdsbestek van slechts jaar is „Der Vetter aus jsda" in ons land door niet „der dan drie operette-gezel- isppen gespeeld. Wil men over- ;ender pleidooi voor het schep- talent van den schrijver iard Künneke, zoowel als voor veelzijdig perspectief dat dit aan regisseur en vertolkers t? Niet zoo héél sterk is de t, waarin ons de liefde ont- ld wordt van de rijke en mooie [a (Rosemarie Bollenbeck) voor erich, haaf jeugdvriend uit jsda, die sinds zeven jaren te meer van zich hooren liet, waarin de dikke oom Josse antz Patzer) aan zijn vrouw :lt dat hij Julia's kapitaal in familie houden wil, door te ichten haar met zijn neef ust Kubroth in het huwelijk doen treden. Maar voor een ngrijk deel worden de tekort- jngen hier weggespeeld door dikwijls' alles overheerschende reden van de geestige Hann- n (Manny Paul), wier spran- lende blijmoedigheid in de eer- acte een hoogtepunt vormt ist den goeden zang van den or Rudi Heinz, die voorname- |k met zijn „Ich bin nur ein hier Wandergesell" de aandacht wat houdt! Een eclatant succes ferden echter het tweede en der- i bedrijf. Van' het rijk voorziene liet van den kunstenaar kwam in treffende schildering van Ilia's liefdesavontuur met den ibekenden „Wandergesell",. ge- tel afwijkend dikwijls van den •nventioneelen spelgang. Dit was lies van een innerlijke frisch- tid, gevarieerd met zooveel aar- ge vondsten dat onophoudelijk bijval opklaterde en „open iekjes" het gevolg waren! Vocaal elverzorgd en met vele humo- stische figuren (die het niet chten in uitbundigheid, doch in kracht van hun samenspel) •acht deze operette aldus aan lek wat wils" en terecht beloon- een zeer dicht bezet huis de itrices en acteurs aan het slot et een minutenlang applaus! K. Been. nis veroordeeld; de proc. gene- vorderde thans de bevestiging in het vonnis. G. de J. te Zoeterwoude was ter- ike diefstal veroordeeld tot zes aan den tuchtschool, van welk mnis de proc. generaal bevesti- ng eisohte. Het Hof heeft op- ieuw zes maanden tuchtschool Jgelegd. J. S. te Leiden was terzake van iefstal veroordeeld tot ter be- ihlkking stelling van de regeering; i hooger beroep vorderde de proc. ïneraal drie maanden tuohtsohool 'et Hof heeft drie maanden tucht- ;hool opgelegd. Terzake van heling was J. M. te oetermeer veroordeeld tot vier taanden tuohtsohool, de proc. ge- era-al vorderde drie maanden uchtschool. Het Hof heeft vier taanden tuchtschool opgelegd och met opschorten voor verlee- en van gratie BUITENLAND Na den staatsgreep in Bolivia De secretaris-generaal van het Boliviaansche kabinet heeft het nationale regeeringsprogram ln vier punten samengevat: 1. de natuurlijke rijkdom van het land moet aan zooveel moge lijk Bolivianen ten goede komen. Totdusver hebben bepaalde bui- tenlandsche maatschappijen een voor de belangen van het land nadeeligen invloed uitgeoefend. 2. Nauwe samenwerking met de Ver. Staten, zonder dat dit echter een veronachtzaming der Bolivi aansche belangen beteekent. 3. De economische en cultureele verbetering van breede volks massa's die deels honderden jaren ten achter zijn. 4. Nieuwe verkiezingen voor een president en de kamers volgens de in de grondwet vastgelegde voor schriften. De minister van buitenlandsche zaken heeft verklaard, dat Bolivia een nauwe samenwerking met Amerika wenscht en de beginselen van het Atlantische Charter goed keurt. (D.N.B.). ROTTERDAM 21 Dec. Aangevoerd 1070 dieren, w aaronder 45 paar den, 1 veulen. 95 schapen, 488 run deren, 164 nuchtere Iveren, 27 graskalveren, 249 biggen, 1 bok. Prijzen per stuk: melkkoeien f2300 f 1950 f. 1750; kalfkoeien 22.00, 1950, 1750; varekoeien 1550, 1400, 1200; vaarzen T250 1100. 800; pin ken 950 800. 650. Aanslag op marechaussee Te Middelharnis werd een bewoner uit Sliedrecht door de marechaus see aangehouden en om zijn per soonsbewijs gevraagd. De man haalde zijn persoonsbewijs te voor schijn en tevens een revolver, waarmede hij op den marechaus see schoot. Deze is ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. Op het oogenblik is zijn toestand vrij redelijk. (2 lijnen) RUILING INLEGVELLEN. Ditmaal moeten zij, die geboren zijn na 26 December van de jaren 1922, 1929 of 1939, doch vóór 24 Januari van de jaren 1923, 1930 of 1940 hun inlegvellen ruilen op Donderdag 23, Vrijdag 24 (van 8.30 tot 11.30 uur) en Maandag 27 December 1943 op het Distributie kantoor, ingang Langebrug, kamer 4, loket 18. 5785 HAVENGELD. De Burgemeester van Leiden herinnert belanghebbenden aan'de gelegenheid, om het havengeld 1944 bij wijze van abonnement vooruit te voldoen. Het kantoor van den Markt- en Havendienst (Waaggebouw) is daartoe geopend iederen werkdag, behalve Vrijdag en Zaterdag, van 1012 en van 14%16% uur. Overgelegd moeten worden geldige meetbrieven. Meetbrieven afgege ven vóór 1 October 1927 zijn sedert 1937 ongeldig. Houders van abon nement 1943 die vóór 15 Januari 1944 van de hun geboden gelegen heid geen gebruik hebben ge maakt, zullen onherroepelijk het z.g. „reis" tarief verschuldigd zijn, terzij bij het binnenvaren aan een der havenkantoren alsnog het abonnement wordt betaald. De Burgemeester. STEVENINCK. De Gemeentesecretaris, VAN STRYEN. 5781 SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de Gemeentelijke bureaux, zoo mede het Gemeentelijk Badhuis, op 24, 27 en 31 December a.s. ge sloten zullen zijn. Het Bureau van den Burgerlij ken Stand zal die dagen geopend zijn van 911 uur voor het doen van aangifte betreffende ge boorte, overlijden en huwelijk. Het Openbaar Slachthuis is slechts geopend voor den aanvoer en afslachting van in nood ge- doode en gestorven slachtdieren. Het administratiegebouw en de toonwinkel der Stedelijke Licht fabrieken zijn op de gewone uren voor het publiek geopend. De Burgemeester, STEVENINCK. De Gemeentesecretaris, VAN STRYEN. HOOFDBEDRIJFSCHAP VOOR TUINBOUWPRODUCTEN. Het hoofdbedrijfschap voor tuin bouwproducten maakt bekend, dat de afdeeling prijzen van genoemd hoofdbedrijfschap met ingang van 20 December 1943 is verplaatst naar Riouwstraat 145, Tel. 557560. RUNDVEELEVERING EN MELKAFLEVERING. In verband met de koppeling van de verplichte veelevering 1944 aan de melkaflevering in bet boekjaar 1943/44 wordt er de aandacht op gevestigd, dat de veehouders, die door bijzondere oorzaken een slechte melkopbrengst van hun vee hebben, dit direct bij hun P3.H. moeten melden. Bij het vaststellen van den definitieven aanslag 1944 zal nl. alleen rekening worden ge houden met de opgaven van die veehouders, die tijdig de redenen van een slechte melkleverantie heb ben kenbaar gemaakt. Wanneer uiteindelijk de definitieve aanslag 1944 is vastgesteld, kunnen klach ten over de sleohte melkopbrengst niet meer in behandeling worden genomen. 5761 KUNSTMESTVOORZIENING SEIZOEN "'43/'44. Zooals bekend,, Is aan alle ver bruikers van kustmeststoffen een voorloopige kunstmesttoewijzing verstrekt voor het bemestingsjaar '43/44. a. De voorloopige stikstoftoewij zing bedraagt 50 van de in 1942/'43 verstrekte n-toewfjzlng, voor zoover deze op de normen ge baseerd was. Het ligt ln de bedoe ling binnenkort een aanvullende stikstoftoewijzing beschikbaar te doen stellen voor onderstaande ge wassen. 1. Koolzaad, raapzaad en blauw - maanzaad; 2. suikerbieten; 3. con sumptie- en fabrieksaardappelen; 4. vroege aardappelen met nateelt; 5. groenten en fruit onder glas; 6. vollegronds groententeelt, echter uitsluitend voor zoover deze plaats vindt op de zgn. a vergunningen, koolteeltvergunningen en speciaal door gemeenten af te sluiten con tracten; 7. voor de teelt van som mige land- en tuinbouwzaden. De toeslag voor koolzaad/raap- zaal zal eerst worden verstrekt wanneer gebleken is dat het gewas goed door den winter is gekomen. De aanvullende toewijzing voor sommige land- en tuinbouwzaden zal worden uitgereikt na overleg ging van de contracten. De verbruikers dienen er reke ning mede te houden dat voor alle andere gewassen de voorloopig ver strekte stikstoftoewijzing niet zal kunnen worden verhoogd. b. De voorloopige fosforzuurtoe- ivijzing is gelijk aan de in '42/'43 verstrekte p205 toewijzing, voor zoover deze op de normen geba seerd was. Ook in het seizoen '43/ '44 zal in het algemeen slechts fos- forzuur worden beschikbaar ge steld ten behoeve van de teelt van groenten en fruit onder glas, be nevens voor de nieuwere ontgin- ningsgronden, welke voor 1 Augus tus 1941 gereed waren. c. De voorloopige kalitoewijzing bedraagt 80 van de ln '42/'43 verstrekte k20 toewijzing voor zoo ver deze op de normen gebaseerd was. In hoeverre het mogelijk zijn zal voor speciale gevallen nog een aanvullende kalitoewijzing beschik baar te stellen, kan thans nog niet worden overzien. Aan landbouwers die in het oogstjaar '43 aanmerke lijk minder dan het streekgemid- d'elde van de hoofdgewassen (aard appelen, koolzaad, granen etc.) hebben verantwoord, kan de pro vinciale Yoedselcommissaris de toe slag toewijzingen geheel of gedeel telijk inhouden. De land- en tuin bouwers zullen vóór 15 Maart 1944 een door den provincialen voedsel- commissaris te verstrekken aan vraagformulier moeten invullen, waarop het teeltplan voor '44 dient te worden vermeld. Op dit formu lier zal een door de verbruikers te teekenen verklaring worden gesteld dat de opgegeven oppervlakte ook inderdaad met de opgegeven ge wassen zal worden beteeld, en zoo niet, dat eventueel te veel ontvan gen kunstmestbonnen zullen wor den teruggegeven. De regeling In zake de kunstmesttoewijzlng sei zoen 1943/'44 aan volkstuinders en detaillisten zal ln groote trekken gelijk blijven aan die van het vorig Jaar. De provinciale voedselcom- missarlssen zullen binnenkort hier omtrent nadere mededeelingen doen 5762 ALGEMEENE BEKENDMAKING VAN DEN ALGEMEEN GEMACH TIGDE VOOR DEN WEDEROP BOUW EN VOOR DE BOUW NIJVERHEID. De algemeen Gemachtigde voor den wederopbouw en voor de Bouwnijverheid heeft den laatsten tijd een niet onbelangrijk aantal vervalschingen geconstateerd ln den geschreven tekst der bonnen voor vlakglas, alsmede der z.g. bur gemeesterbonnen voor cement, metselsteen, dakpannen, teerpro- ducten, dakriet. enz. Aan de hand van het door den dienst van den Algemeen Gemach tigde toegepaste administratiesy steem komen dergelijke verval schingen altijd na eenigen tijd aan het licht. Tegen de vervalschers zal streng worden opgetreden. Verscheidene processen verbaal zijn reeds tegen deliquenten opgemaakt op grond, van artikel 8a van de distributie- regelingsbeschikking 1941 en het Economisch Sanctiebesluit 1941. Vanzelfsprekend kunnen daar naast ook door de desbetreffende rijksbureaux nog Ingrijpende maat regelen worden getroffen tegen handelaren en andere tusschenper- sonen, die door het aannemen van kennelijk vervalschte bonnen de distributiebepalingen over treden. 6714 VOLKSTUINREGELING 1944. In het kader van de Bodem- productiebeschikking 1942, Volks tuinen", zijn thans de uitvoerings instructies voor het Jaar 1944 ver schenen. In hoofdzaak zijn de be palingen hetzelfde als voor 1943. De z.g. perceeltjes aardappelland vallen ook weer onder deze rege ling. doch men houde er rekening mede, dat de perceeltjes niet groo- ter mogen zijn dan 50 M2 per ge zinslid met een minimum van 100 M2 en een maximum van 500 M2 per gezin, terwijl bij het zaal- klaar afleveren van het aardappel land het „geulen trekken" ls toe gestaan. Niemand mag meer dan één tuin houden zonder een spe ciale vergunning, terwijl alle vroe ger aan verhuurders verstrekte vergunningen hij dezen worden Ingetrokken Voor leder die grond voor volkstuinen beschikbaar stelt, verschijnen de voornaamste voor schriften binnenkomt in de ,,Offi- cieele Landbouwniecledeellneen voor de provincie Zuid-Holland". De Volkstuinders zullen voor 1944 een nieuw „Bewijs van Inschrijving" ontvangen tegen inlevering der oude kaart, terwijl nieuwe Inschrij vingen aangevraagd moeten wor den op een formulier, ad f. 0.26 verkrijgbaar bij de P.B.H.'s. Nieu we Volkstulnkaart'en zullen niet worden uitgerekit. Indien de ver pachter (hiermede gelijk te stellen degenen, die gratis volkstuinen be schikbaar stellen) geen vergunn- ning bij den Provincialen Voedsel- commissaris heeft aangevraagd en ontvangen. Elke vergunning-aan vraag moet vergezeld gaan van een lijst van huurders, daarom is het van het grootste belang, dat elke volkstuinder ten spoedigste aan zijn verhuurder, zijn naam, volle dig adres alsmede de grootte van zijn gezin bekend maakt. 5728 Wnd. hoofdred.: K. Been, Lelden Redactiestaf: K. Been (binnen land en sport); J. Brouwer (bui tenland en stadsnieuws); Th. J. Hannema (omgeving en muziek). Politiek medewerker: W. H. Streng, WassenaaT. Verantwoordelijk voor de advertenties: A Poortman. 'Inkoop Piano's, Orgels, Vleugels. Schinck, Hooge- perd 16, Telefoon 21424. Remt de spruitvorming en voorkomt daardoor voedselverlies. 'A bus voor 2 mud fl.85 'A bus voor I mud #0.97 Verkrijgbaar bij drogisten, zaadhandelaren, etc. 'nrfien niet voorradig, vraagt adressen bij de r N V. Amsterdamscho Chininefabrieb VERZILVERING VAC ANTIEBONNEN. In verband met de loonderving op len Kerstdag en Nieuwjaarsdag bestaat er voor ongeorgan. bouwvak arbeiders gelegenheid ten hoogste 4 vacantiebonnen (van vakgr. Burg. en Utiliteitsbouw, Wegenbouw en Vakgr. Woningbouw v. d. Markt) in te wisselen te Noordwijk (Noordwijkerhout) ln Vereen.geb. Hoofd straat-Zee, Maandag 27 Dec. v. 2.30-5 u.; te Katwijk (Rijnsburg, Valkenburg) in Oasa Cara, Tramstr.-Zee Dinsdag 29 Dec. v. 2.306 u., letters AO; Donder dag 30 Dec. v. 2.306 u. letters PZ. Losse bonnen zullen worden geweigerd. Vrijdag 24 Dec. v. 35 u. zijn in Casa Cara opplakvellen verkr. a f.0.02 p. st. waarop 4 bonnen kunnen worden geplakt, onder el kaar, van gelijke waarde en dezelfde vakgr. Elke strook moet van te voren met inkt van den naam van den arbeider zijn voorzien. 5778 Verzilvering vacantiebonnen Alphen aan den Rijn. In verband met de loonderving op lsten Kerstdag en Nieuwjaarsdag bestaat er voor orugeorg. arbeiders in de bouwvakken gelegenheid ten hoogste 4 vacan tiebonnen (v. vakgr. Burg. en Utiliteitsbouw, Wegen bouw en Ondervakgroep „Woningfb. v. d. Markt") in te wisselen op Dinsd. 28 Dec. van 35 en 79 u. en Woensd. van 35 u. a. h. adres Pr. Hendrikstr. 20 Alphen a.d. Rijn. Losse bonnen worden geweigerd. Aan hetzelfde adres zijn opplabkaarten verkrijgb. a f.0.02 p. st. waarop 4 bonnen geplakt kunnen worden onder elkaar, van gelijke waarde en van dezelfde vakgr. Elke strook moet te voren met inkt v. d. naam v. d. arbeider worden voorzien. Voorziet U tijdig vóór de inwisseling van opplakkaarten. Piano-, Orgel- en Muziekhandel, bericht de ontvangst eener groote collectie MUZIEK voor Piano en Orgel. Zeer geschikt voor Kerst geschenk. Tegenwoordig adres: ZEEWEG 5, (Duinoord). De Burgemeester van Katwijk brengt ter alge meene kennis, dat de gemeentelijke bureaux voor het publiek gesloten zulen zijn op Vrijdag 24, Maandag 27 en Vrijdag 31 December a.s. Het distributiekantoor zal op Vrijdag 24 en Vrijdag 31 December a-s. voor het pubilek zijn geopend tot uiterlijk lil uur. Katwijk, 21 Dec. 1043. De Burgemeester voorn. Mr. W. J. WCWLDRINGH VAN DER HOOP. Naaimachines te koop gevraagd. Wij geven goe de prijzen. Het Machine huis, Haven 46. 1829 Groote instelling zoekt Werkster, goed loon. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 5780. Geef uw hooikist een eereplaats ln uw keuken, zjj helpt U uit te komen met uw rantsoen gas en eleo triciteit Vergeet haar niet! Breng, als het maag leven kan, uw eten dus voortaan slechts aan de kook en daarna metéén ln de hooikist Wikkel, om spijzen warm te houden, de pan oi schaal in enkele oude kranten, een een voudig, doch probaat middel. Ilaal meer warmte uit minder Kolen

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3