irika om den dolkstoot van de n uit New York toe te bren- 'in den rug van Europa. et is duidelijk, dat Amerika, uitschakeling van Europa, Britsche imperium wil over- ien, om daarmede een Ameri- ïsche wereldmacht te stich- die de helft van de wereld ierschen zal, welke de sov- niet, althans voorloopig niet, ezit kunnen nemen, et is een schandelijk ver- aan Europa, dat Engeland ;id is Europa aan de sovjets te .leveren. Door dit verraad iest het zijn imperium aan sevelt. Maar wat wilt ge? Tot toe zijn de sovjets de eenige ht gebleken, die eenigermate n Duitschland op kon. Wan de Duitsche weermacht het rtegen zou afleggen, wie zal verder de sovjets tegen- den? e vraag stellen is haar beant- rden. Niemand eze staalharde feiten hebben einde gemaakt aan de ro- >ce van Augustus 1941 toen sevelt Churchill ontmoette eer door bergen omzoomde ergens op den Atlantischen aan" om voor de schare van (•czele toeschouwer* het lokje op te voeren van het lantic charter" vrede en ge- itigheid belovend aan alle eren volgens het oude recept Wilsons 14 punten DE POLITIEK VAN GROOTE RUIMTEN. jsdien zijn twee jaren voor gaan. „The Times", de spreek van de Engelsche regeering, logde, dat de kleine staten ,r niet op herstel van de sou- initeit moesten rekenen en zij zich maar niet moesten inden, wanneer zij zouden ten verdwijnen. Dit werd s Van Klef fens te gortig, die verstoutte een ingezonden in The Times te schrijven, rin hij vroeg, waar 2, 3 of 4 en het recht vandaan haal- om over het lot van de vele ischen der kleine naties te issen. Het sovjet-Russische ntschap Tass verklaarde: e moderne techniek eischt politiek van groote ruimten, irtaan zal de wereld be- icht worden door een klein al groote mogendheden. Voor t-Brittannië, een wereld- endheid, heeft Europa geen ng en de politiek van het 'opeesche evenwicht wordt teloos, ten eerste omdat zij :r en meer technisch onuit- baar wordt, en vervolgens at de beslissingen van de omst zich op een ander ge- ontwikkelen. Een verdrag dat Europa zou tellen in den ouden vorm tegen Sovjet-Rusland zijn icht. Engeland moet er dan van af zien Europa te her en zooals het was en Enge- d moet zich losmaken van al erplichtingen, die het in dien op zich genomen heeft. Si- ;ski, De Gaulle èn dé koningen ballingschap, de gekroonde "den zonder glans, zijn, even- het Atlantic charter, ballast e over boord geworpen moet vdrden, evenals het beginsel van Ijl vrijheid der kleine volkeren". jln zoo rolt de bal verder van V& baai in den Atlantischen ijaeaan waar het Atlantic char ier werd geboren, tot Teheran, rheen de heeren Roosevelt Churchill moesten reizen om aangezicht tot aangezicht te Dégen staan tegehover den mo- iitnen Djengis Khan: Stalin. Over de kleine volkeren werd liet meer gerept. Slechts was er ke van .samenwerking tus- £n pns drieën, bondgenooten". eel hiermede in overeenstem- verklaarde de renegaat rits dezer dagen voor de par lementaire Emplre-Vereeniging. lat gestreefd moet worden naar drie-eenheid van de- Vereen, ten, de Sovjet-Unie en Enge- a. Duitschland zou van de rt worden weggeveegd, Frank- zou nimmer meer als groote fgendheid herrijzen, slechts geland en de Sovjet-Unie zou- in Europa overblijven, muts vervolgde: ,,De Sovjet-Unie is de nieuwe mhos in Europa, die over dit con tinent voortschrijdt. Haar macht te grooter zijn. doordat ook ret Japansche rijk niet meer zal «staan en ieder evenwicht van wachten dus ook in het Oosten [ai zijn verdwenen". Zoo staan de zaken en niet an ders. Er is geen sprake meer van onduidelijkheid. Als de Duitsche weermacht en de daarmee ver bondenen niet in staat zijn om de sovjets tegen te houden, be staat er binnenkort geen Europa meer Het gaat om het zijn of niet-zijn van Europa Europa vecht voor zijn leven tegen de horden uit het Oosten en de renegaten uit het Westen. In dpze worsteling behoort ieder, die zich van zijn verantwoorde lijkheid bewust is, te staan In het Europeesche front. Wij hebben te staan in den Ne- derlandschen sector van het Europeesche front. Alleen daar door is het mogelijk het vaderland cp te heffen uit zijn nood van heden, waarin het gestort is door een regeeringsstelsel dat onmachtig was en regeerders die geen begrip hadden van de eischen van dezen tijd DE NEERGANG VAN ONS VADERLAND. Dat wij een dieptepunt van or.s nationaal bestaan hebben be reikt is duidelijk. Of het het diep ste punt is. hangt er vanaf qf hier het tweede front komt, dat Stalin ongetwijfeld van Churchill zal hebben verlangd Wanneer er een Engelsch-Amerikaansche in vasie in Nederland komt, is dit de voltooiing van onzen neer gang. Het spreekt vanzelf, dat dan ons vaderland tot een bloe dig slagveld wordt, waar de bur gerbevolking zwaar te lijden zal hebben en om zoo te zeggen geen steen op den anderen blijft. Ver geleken-daarbij zal het zwaar ge teisterde Italië er nog frisch en vroolijk uitzien. Het is mij onbe grijpelijk dat er in Nederland nog zulke onnadenkende dwaze men schel) zijn. die hopen op een tweede front Gelukkig is de Duitsche weermacht al jaren lang bezig om de kust in zoo sterken staat van verdediging te bren gen, dat de Angelsaksers zich nog wei tweemaal zullen bedenken voor zij tot landingspogingen zul len besluiten. En hiermede is tevens antwoord gegeven op de simpele domme opmerking, die men na Mei 1940 zoo dikwijls hoorde „wat doen die Duitschers hier laten ze naar hun eigen land gaan, wij hebben ze -toch niet geroepen". Zij zijn gekomen niet voor hun plezier, maar omdat zij komen moesten, omdat een aan Enge land hoorige regeering niet be reid en niet in staat was om de kust te verdedigen tegen Engel sche invasie. Als de Duitschers niet gekomen waren, was ons land reeds lang een slagveld. Dit is, afgezien van de paar oorlogs dagen in Mei, nu gelukkig tot nu toe voorkomen. Tijdens de Fransche revolutie week Prins Willem V van Oranje naar Engeland uit en gelastte vandaar uit, hoewel hij daartoe de bevoegdheid miste, aan alle gouverneurs en commandanten der koloniën om deze over te ge ven aan de Engelschen. Dit is geschied en Ceylon en De Kaap hebben wij nooit meer terugge zien. Van dien tijd af zijn wij vasal' van Engeland geweest, ook wel genoemd de sloep, bengelend aan het Engelsche slagschip. De rol van Nederland in den zg. volkenbond van Genève, was met anders dan die van dienaar van Engeland. De sancties tegen Ita lië in het jaar 1935 werden aan gevraagd door Nederland op aan wijzing van Engeland. Toen de Nederlandsche regeering na 1918 de forten van Kijkduin en Vlis- singen wilde bouwen, waarvoor de kostbare bewapening reeds was aangevoerd, moesten de ka nonnen, die millioenen gekost hadden, aan een jood voor een appel en een ei verkocht wor den, want Ehgeland verbood de verdediging van onze kust. Onze strijd tegen het Belgisch verdrag in de jaren 19251927 was niet anders dan ons verzet tegen de aanmatiging van Frank rijk over Nederlandsch territoir, welke aanmatigingen de Neder landsche regeering met een be nauwd gezicht geslikt had. De boycot van Duitsche waren na 1933, de bemoeilijking van uit voer naar Duitschland van groen ten, boter enz. was niet anders dan een onderdeel van de economische omsingeling van Duitschland door Engeland en consorten. Een vooraanstaand re geringsman zei eens: onder neu traliteit verstaan wij, dat wij oorlog willen met niemand, maar in ieder geval niet met Enge land. Onder die omstandigheden kon het niet anders of Duitsch land moest hier komen, wilde het niet op een kwaden "dag door de Engelschen en Amerikanen van Nederland uit in de flank wor den aangevallen. Zij zijn dan ook gekomen en hebben Nederland in enkele da gen bezet. Alles is zoo gegaan zooals wij, nationaal-socialisten, dit reeds jaren hadden voorzien en ons volk daarvoor, helaas te vergeefs haddep gewaarschuwd. De heeren regeerders deden wat hun voorgangers tijdens de Fran sche revolutie hadden gedaan, zij vlodennaar Londen. De sukkelaars, die" zij achter lieten, troostten elkander met deze geheimzinnige wijsheid, dat zij met bloedend hart gegaan waren, dat zij graag gebleven zouden zijn, maar zij moesten Indië voor ons behouden. Toen de oorlog tusschen Japan en Amerika uitbrak verklaarde Koningin Wilhelmina aan Japan den oorlog. Een daad, waartoe zij niet meer gerechtigd was. Ook hier haantje de voorste als in 1935 in Genève, de gehoorzame dienaren van Engeland. Japan heeft dit een maand lang gene geerd en eerst op 12 Januari 1942 een officieele verklaring ge publiceerd, waarin o.m. gezegd wordt: Ofschoon de Japansche regee ring aan de Vereenigde Staten en het Britsche rijk den oorlog heeft verklaard, heeft zij er van afgezien tot vijandelijke maatre gelen tegen Nederl. Indië over te gaan. Zij heeft dit gedaan m bet oprechte verlangen zoo mogelijk te vermijden, dat ook de bewo ners van Nederlandsch Indië door de verschrikkingen van den oorlog zouden worden geteisterd. De regeering van Nederlandsch- Indië heeft echter aan de Ja pansche regeering medegedeeld, dat zij ziqh genoodzaakt zag met 't oog op de beginnende vijandelijk heden van Japan tegen aver de Vereenigde Staten en het Brit sche Rijk, waarmede Neder- landsch-Indië onafscheidelijk is verbonden, te constateeren dat tusschen J^pan en Nederlandsch- Indië de staat van oorlog be staat". De afloop is ons allen bekend. De vloot grootendeels in den grond geboord, duizenden offer den hun leven, geheel Indië werd bezet; tienduizenden zijn sindsdien in krijgsgevangenschap. Ik waag het te betwijfelen of het voor hun verwanten een troost is te weten dat de roemruchte ad miraal Bernhard von Biesterfeld heeft- doen weten, dat hij zich naar Indië had willen begeven, doch dat zijn schoonmoeder hem niet heeft willen laten gaan. West-Indië is door de Ver eenigde Staten bezet. Wat er van de handelsvloot over zal zijn. we ten we niet. Veel in ieder geval niet. Zoo is de toestand van ons va derland nu. Uit dezen staat van vernedering en ontreddering het land op te werken tot nieuwe levenskans en nieuwe levensmo gelijkheid, is een taak zoo zwaar dat Het moedige harten vergt en sterke knuisten. Het is de roe ping der Beweging om deze te vervullen. DE ROEPING DER BEWEGING. Het was vóór de verkiezing van 1937, dat wij schreven: Zonder de N.S.B. heeft dit volk geen toekomst meer. Wij zijn er over gehoond. En nu? Als er geen NJ3.B. was zou ze onmiddellijk moeten worden gesticht om op zich te nemen de zorg voor de toekomst van volk en vaderland. Het is deze zorg, die de drijf veer was en is voor al onze han delingen. Den weg vrij maken voor een nieuw Nederland in een nieuw Europa. Ziedaar onze roe ping. De weg, dien wij te volgen hebben, ligt klaar en duidelijk voor ons, hij is in rechte lijn het vervolg van den weg. dien wij al deze 12 jaar gegaan zijn. Grondslag is de absolute nood zakelijkheid van de Europeesche solidariteit en die laat zich niet denken zonder de Germaansche solidariteit. Het vinden van de synthese tusschen deze nooclza kelijke solidariteit in grooter for maat zonder verlies van den volkschen eigen aard, het natio nale zelfrespect, ja met ver sterking daarvan, dat is het, waar het op aan komt en waarin de Beweging het gèheele volk heeft voor te gaan, ja waarin zij wel licht een voorbeeld kan zijn voor andere Europeesche volkeren. Om op dien weg voor te willen gaan met de verwachting gevolgd te zullen worden, is dit een aanmatiging onzerzijds, doorniets gerechtvaardigd Neen dat« zij niet. Twaalf jaar lang hebben wij den Juisten koers gevolgd en ik zou aan de Be weging, aan allen die daarvoor geleden en gestreden hebben, te kort doen als ik de bewijzen daar van nu achterwege zou laten Ge tuigenis van de noodzaak der Europeesche solidariteit hebben wij jaar in jaar uit afgelegd. Op 1 December 1932 sprak ik: Er moet een nationaal-socialis- tisch West. en midden-Europa komen, dat een stevigen dam vormt tegen het communisme, anders worden wij onder den voet geloopen door bolsjewistisch Azie". In 1932: „Wij allen zijn arbei ders in dienst van ons volk. Wij willen dit volk gezamenlijk die nen, opdat het weer sterk en groot worde en zijn taak in de wereld kan blijven vervullen. En zoodoende zullen wij waarachtig internationaal zijn en aan Europa een goed georganiseerde natie geven, in staat en bereid om met de andere Europeesche na ties in gemeen overleg de Euro peesche cultuur voor ondergang te bewaren" Op., 1 Februari 1934: „Staande op de basis van de zelfde wereldbeschouwing zullen de Europeesche natiën elkander noodig hebben om met vereende krachten de Europeesche cultuur tot nieuwen bloei te brengen en daardoor volkomen af te rekenen met de defaitistische leuze van den ondergang van dit Avond land. die aanstaande zou zijn Op 12 October 1935: „Wij zijn bereid om mede te helpen bouwen aan een bond van Europeesche staten, waar- tusschen het onrecht is her steld, die een waardig instru ment zal zijn voor het behoud van de Europeesche cultuur". In Mei 1936: „Ik geloof in het ontstaan van een nieuw Europa op nationaal- socialistischen grondslag. In dit nieuwe Europa zal solidariteit heerschen op den eenigen, sta- bielen. waarachtigen grondslag, die mogelijk is, namelijk de eer de vrijheid, de rechtsgelijkheid der Europeesche volkeren. Levend zal worden het denk beeld dat de strijd tusschen de midden- en West-Europeesche volkeren niet anders is dan een burgeroorlog, want wij, Europee sche naties, behooren bij elkan der. Wij zullen moeten samenlé- ven als wij niet gezamenlijk door het wereldcommunisme willen worden vernietigd." „Wilt gij stabiliteit in Europa, dan is daarvoor maar één grond slag die deugdelijk is. Die erond- slae is het recht doen aan de volkeren Geef ieder volk wat het toekomt, geef het bestaansmoge lijkheid. geef het natuurlijke gren zen Probeer geen volk ir sla vernij te houden, want als het een volk is dat eenigen wil en eenige kracht heeft dan zai het zich van dien druk bevrijden, zonder oorlog als het kan met oorlog ais het moet". 16 December 1938 schreef ik: „Geen dag gaat er nu voorbij of voor hen, die iets begrijpen van het wereldgebeuren, wordt het meer en meer duidelijk, dat wij leven in een tiid. waarin twee werelden botsen. De eene wereld is die van het liberalisme, ka pitalisme. Marxisme: die wereld noemt men de democratische of nog meer op den man af gezegd de joodsche. De andere is de nieuwe wereld, die zich baan breekt door de oude heen. de we reld van fascisme, nationaal-so- cialisme. de wereld van de be wustwording op eigen waarde, de volksehe wereld. De laatste maanden voltrekt zich dit proces "in versneld tempo, er is geen houden meer aan Het ioodsche volk is in vollen oorlog met Duitschland en Italië en de an dere Europeesche volkeren kun nen zich aan dezen oorloe niet meer ontrekken, of zij willen of niet. De hoofdstad van het iood sche volk is New-York: de sterkste burcht is de Vereenigde Staten. Rufeland is volkomen in hun macht. Engeland is voor hen een fort. Nederland is net meest vooruitgeschoven bastion." Zoo hebben wij de solidariteit gepredikt met alle kracht en alle inzicht, die ons gegeven werd. Was Europa een eenheid geweest, dan zou niet alleen de oorlog met de wapenen niet zijn uitgebroken maar dan zouden alle volkeren van Europa en ook Nederland sterk hebben gestaan in den eco nomische oorlog die reeds jaren vóór 1937 woedde en die zooveel armoede aan de werklooze gezin nen in ons vaderland heeft ge bracht. Dan zou Europa het bols jewistisch gevaar reeds lang heb ben overwonnen en zou Duitsch land niet het leeuwendeel aan bloedoffers aan het Oostelijke front hebben moeten brengen. Terwijl de Amerikanen zich voorbereiden om den aanval op Europa te doen, bereidde Moskou sinds 1918 den sprong naar het hart van Europa voor. Terwijl het Westen met leugenachtige leuzen als vrijheid en democratie de krachten in Europa verdeeld hield, predikte Moskou, al pantsers con- strueerend en vliegtuigen bouwend de ontwapening in Europa. En de volkeren geloofden die leugenaars en de bedriegers en wendden zich af van hen, die uit hartstochtelijke vaderlandsliefde de nationale eenheid en de Euro peesche solidariteit als eisch stel den tot zelfbehoud der volkeren en de beveiliging van hun nationale zelfstandigheid. SCHOUDER AAN SCHOUDER MET DE DUITSCHE SOLDATEN. Europeesche samenwerking zon der Germaansche solidariteit laat zich niet denken. Wij hebben vóór 1940 altijd gesproken over Euro peesche solidariteit. Dientenge volge hadden wij dit na 1940 in de practijk te brengen op de eenig mogelijke en tevens eenig logische wijze als Germaansche solidariteit door in den strijd op leven en dood te staan schouder aan schou der met de Duitsche soldaten. In den zomer van 1940 opende de Führer ons daartoe de gelegen heid door de oprichting van do Standarte „Westland" derWaffen- SS. Alvorens onze jongens op te roepen om toe te treden tot de Waffen-SS en later tot het Neder landsche Legioen, nu Pantser- grenadierdivisie Nederland heb ik mij deze zaak. die een gewetens zaak is en één van zeer groote practische politieke strekking, nauwkeurig en in volstrekte een zaamheid overwogen. Dat was drie jaar geleden heel wat moeilijker dan nu. Mijn overwegingen waren: een Nederlandsche weermacht is in den modernen tijd van zoo groote techniek alleen maar een schijn- uitvoering: dat hebben trouwens de Meidagen bewezen. Om een moderne weermacht te kunnen opbouwen, met zijn millioenen legers zijn tienduizenden tanks, kanonnen en vliegtuigen noodig, moet men de beschikking hebben over tenminste 100 millioen, zoo mogelijk 200 millioen menschen, enorme fabriekscomplexen en groote bijna onuitputtelijke grond- stofhoeveelheden. Beschikt men daarover niet. dan is er dus slechts een schiinweermacht en dus schijn weerbaarheid Wij. Neder landers hebben dus te kiezen tus- sche geen weermacht óf ons in te schakelen in een groot complex. Geen-soldaat-zijn beteekent op den duur de slavernij Het is mijn plicht ons volk daarvoor te be hoeden Ik heb nooit geloofd aan het fabeltje dat een Nederlandsch soldaat eéh slecht soldaat zou zijn. De leugen daarvan hebben onze jongens afdoende bewezen aan het Oostelijke front, waar zij., even goede soldaten bleken te zijn als de Duitsche Maar zij moeten worden opge leid en modern bewapend en we- ten voor een rechtvaardige^ zaak te strijden. Daarom heb ik uit deze practische overweging ge daan wat ik kon om onze jongens zich als vrijwiligers te doen in zetten bij den opbouw van de groote Germaansche weermacht, waarvan de Nederlanden een on derdeel zullen uitmaken en die tot taak heeft de groote Ger maansche leefruimte te beveili gen tegen lederen aanval van welken kant dan ook en daardoor de krachtbron zal uitmaken voor het verdedigingsstelsel van Europa. (Men zie verder pag. 1 van het 2e Blad). 3—1

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3