frfoftsrfei HEINTJES RTSTE BERICHTEN SPORT Doorbraakpoging bij Smolensk verijdeld. GEMENGD NIEUWS Burg. Stand van Leiden OFFICIEELE KENNISGEVING. PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST OFFICIEELE MEDEDEELINGEN de wasch de vaat LJw tapijten rr Gevraagd Aangeboden Personeel gevr. Kamers aangeb. Diversen 'at BINNENLAND. liter gortpap op den peul- tenbon Aangezien voor jdvak van 27 November tot et 11 December a.s. geen voor gort is aangewezen, JsMien desgewenscht gedurende SJwjdvak op den voor peul ten aangewezen bon „alge- 711", aangevuld met het .elite aantal taptemelkbon- liter gortpap betrekken. ienne Solser overleden lim 70-jarigen leeftijd is in Igetneen ziekenhuis te Doe- em overleden de oud-variété- ilmartiste Adrienne Solser onsterdam. ienne Solser was enkele den geleden naar Doetin- gereisd. In de drukte werd o het station uit den trein cd. Zij brak daarbij een h en moest acht weken m verpleegd in het alge ziekenhuis. Dezer dagen zou eer naar Amsterdam mogen ekken. Bij een laatste be- eling werd zij echter onwel :orten tijd later stierf zij wacht. BOKSEN ii Da lil slaat Raadschelders et gebouw van K. en W ln Haag sloeg Luc van Dam, ónze nale titelhouder middenge- zijn nieuwen rivaal Raad- ders op overtuigende wijze op ïn. DAMMEN. mploenschap van Leiden e ronde bracht ln de hoofd- geen verrassingen. P. Olivier, uisman en v. Steenbergen won- allen, resp van Optendrees eu etajFraiiken Jr.. I. Later- won -van Pronk, waardoor genoemde zijn theoretische behield en Pronk practisch schakeld werd. W. Olivier won nentair van v. d. Wijngaard, nog 2 ronden voor den boeg stand aan den kop thans: lvier 13 pnt.. W. Huisman en ;enbergen 12 pnt., I. Laterveer at,, Pronk 10 pnt. de le klasse won Lardee van assenaar, terwijl Klein tegen /ink met remise genoegen t nemen. De overige partijen en uitgesteld. Hoewel hier nu atste ronde gespeeld is, is de iloen nog steeds niet bekend, enkele partijen, voor den uit- belangrijk, uitgesteld moesten ;n. De stand is hier: Voor- 9 pnt. uit 6 part.. Klein en e 9 pt uit 7, E. Wassenaar 7, Klein 7 uit 6. de 2e klasse won Teunissen órtuinlijke wijze van Franken hierdoor werd de stand in de oep: N. Wassenaar 11 pnt.r en Sr. en Teunissen ieder 10 ille 'drie moeten nog één wed spelen. BRIDGE rtallencompetitie N. B. B. e 8ste ronde waren 'de uitsla- Hoofdklasse (team) De Graaf van (team) Wakka met 14 p.; der Ploeg wint van Van Win net 16 p.: Vrijenhoek wint van n met 27 p.; Hins wint van oog mqt 34 p.; Thoolen wint Prins met 18 p. klasse A: Smit wint van Mol 13 p.; Van den Burg wint Jagerman met 14 p.; mevr. v. i Schenau wint van Van Noort iet 22 p. le klasse B: Been ge legen Rijnbende 5 p. ten gun- an Been (team Been, gevormd echtp Been en de heeren J. wer eri N. van Ginkel, groeps- iloen); Zandbergen wint van Visser met 43 p.; Keunen pt van Bleuzé met 44 p. le klas- Cslem wint van Verpoorten 20 p.; Smittenaar wint van stlaanse met 8 p.; Van Delft k tegen Kiel, 1 p. ten gunste Van Delft. Duitsch weermachtbericht. Het opperbevel van de Duit- sche weermacht maakt bekend: „Van het bruggehoofd Cherson uit ondernamen bergjagers een plaatselijken aanval. Zij drongen in vijandelijke stellingen binnen rolden die op en wierpen de bols jewisten naar het Oosten terug. Terwijl er op het bruggenhoofd Nikopol slechts een beperkte ge vechtsactiviteit heerschte, wer den in de groote boch van den Dnjepr - ten Noordoosten van Kriwoi Rog en teh Zuidwesten van Krementsjoeg hevige aan vallen der bolsjewisten afgesla gen en door krachtige tegenaan vallen penetraties van de ge vechten der vorige dagen opge heven of verkleind. Bij Tsjer- kassy gingen formaties pantser wagens en pantsergrenadiers, op doeltreffende wijze door de luchtmacht gesteund, tot tegen aanvallen over. In verbitterde gevechten werd een vijandelijke gevechtsgroep vernietigd en een tweede ingesloten. In het gebied van Gomel ver sterkte de vijand zijn druk op onze stellingen tusschen Pripjet en Berezina. Verscheidene sovjetaan- vallen werden door geslaagde tegenacties opgevangen of afgesla gen en vrij sterke groepen gereed staande sovjet strijdkrachten uit een geslagen. Hevige vijandelijke aanvallen ten Zuidwesten van Kritsjef misluktén. Bij den autoweg ten Westen van Smolensk gingen de bolsje wisten met sterke infanterie- en pantserstrijdkrachten opnieuw tot den aanval over. Hun doorbraak pogingen werden verijdeld, plaat selijke penetraties in een tegen- operatie opgeheven. In het pene- tratiegebied van Newel werd de vijand gisteren, door eigen aan vallen uit nog meer terreinsecto ren teruggeworpen. Aan het Zuid-Italiaansche front mislukten verscheidene vijande lijke aanvallen op onze hoogte stellingen in den centralen sec tor. In den Oostelijken sector zette de vijand over een smal front zijn zware aanvallen tot in den avond voort. De door sterke formaties vliegtuigen en gecon centreerd artillerievuur gesteunde Britsche aanvalsformaties wer den in bloedige gevechten opge vangen. Een enkele kilometers diepe penetratie in onze stellin gen werd afgegrendeld. In het Middellandsche Zee-ge bied beschadigden Duitsche tor- pedomotorbooten voor Elba een Britsche torpedomotorboot door haar te rammen en door artille rietreffers. Andere booten brach ten in de Adriatische Zee een vijandelijk motorzeilschip on. "Bij slecht zicht drongen gisteren overdag vijandelijke luchtstrijd krachten en gedurende den nacht eenlge stoorvliegtuigen West- Duitschland binnen. Zij lieten op eenige plaatsen brisant- en brand bommen vallen, waardoor geringe schade werd aangericht. Lucht- verdedigingsstrij dkrachten vernie - tigden 7 vijandelijke vliegtuigen. In den strijd tegen de Britsch- Amerikaansche scheepvaart heb ben luchtmacht en marine in de maand November 38 troepen transportschepen en koopvaardij schepen met een gezamenlijken Inhoud van 306.900 brt. tot zin ken gebracht; 27 transport- en koopvaardijschepen met een geza menlijken inhoud van 176.000 brt. werden zoo zwaar beschadigd, dat vele dezer schepen met een ge zamenlijken inhoud van ongeveer 90.000 brt. verloren geacht kunnen worden. Voorts kregen 19 schepen met een gezamenlijken inhoud van ongeveer 90.000 brt: bom- en tor pedotreffers. Marine en lucht macht brachten de volgende vij andelijke oorlogsschepen tot zin ken: 14 torpedojagers, een fregat, een korvet, drie duikbooten en zes torpedomotorbooten. Voorts wer den een lichte kruiser, zes torpedo jagers, vier duikbooten, vier tor pedomotorbooten en vijf bewa kingsvaartuigen voor het grootste deel zwaar beschadigd". Door een loopkraan-getroffen - Vorige week Dinsdag is de ad junct-directeur der N.V. Sluis' fabrieken te Weesperkarspel, de heer P. Sluis, toen hij zich op een der pakhuiszolders bevond, door een loopkraan getroffen en om laag gestort. De heer S. scheen niet ernstig gewond en liep oogen- schijnlijk slechts een lichte her senschudding en eenige schaaf wonden op. Er hebben zich later echter complicaties voorgedaan en overbrenging van het slachtoffer dat te Hilvêrsum woont, naar een der ziekenhuizen aldaar, bleek Zondagmiddag noodzakelijk. Thans is de heer Sluis, die 32 jaar oud is, overleden. Complot van autodieven ge arresteerd In den laatsten tijd kwam het te Amsterdam veelvul dig voor, dat op straat geparkeer de auto's en motorrijwielen wer den ontvreemd. Deze diefstallen gebeurden dan in den avond of des nachts. In totaal werden in een betrekkelijk kort tijdsbestek tien auto's en eenige motorrijwie len gestolen. De recherche kwam er dezer dagen achter, dat een der gestolen auto's, welke toebehoorde aan een in de Johannes Vermeerstraat wonenden dokter, op Wittenburg was ondergebracht. Inderdaad werd de auto daar gevonden. Hierna kon worden overgegaan tot de arrestatie van zes dieven, onder wie vier goede bekenden van de politie. Het grootste ge deelte van de gestolen voertuigen kon daarna worden opgespoord. GEBOREN: Wilhelmus Christiaan Maria, z. v W. C. Driessen en H, H. van der K!rogt; Dirk, z. v. W. H. Klepper en A. H. Overduin; Jansje Elisabeth, d. v. T. Maaskant en M Devllee; Robert Antonie, z. v. L Boom en J. Wijsman; Johanna, d.'v. W. Stek en A. Houtenbos; Cornelis Adria- nus, z. v. A. J. van Werkhoven en G M van der Meer; Fenna Helena, d. v.'G. van der Post en H. A. dé Ruiter; Johannes Andries Cornelis z. van J. L. den Edel en W. A. van der Linden; Jacques, z. v I. Ar- noldus en M. C. Habrakeh; Arle, z. van S. van der Vlist en A. M. Diersman; Catharina, d. van C. J. Ranselaar en A. M. van der Laa- ken; Elisabeth Maria, d v. F. P. Burgmeijer en E. Schaafstra. Theodorus Cornelis z. v. J, Ham en H. de Vos; Charlotta, d v. K. de Bruijn en E. S. van der Kwaak; Jacobus Johannes, z, v C. van At- ten en G van Essen. Gerardus Johannes Maria, z. v. C. J. Bilderbeek en A. J. Berkhout; Jacobus, z v. C. D. den Os en J. J. Laterveer; Jaeoba Johanna, d. v. A. Matters en C. E. Bakker; Anto- nius Petrus, z. v. P, J. Hoogduin en W. A. de Haas; Baan Pieter, z. v B. Klootwijk en C. Honsbeek; Cornelis z. v. J. Verboon en S. E. M Haneveld; Johanna Hendrica, d. v. T. H. D. Bousie en J. Klink hamer; Elisabeth Maria, d v. ~P. de Tombe en S. van As. ONDERTROUWD J Schilthulzen, jm., 34 J. en M. de Mey. jd., 29 J.; B. M. v. Brum- melen Jm., 23 J. en C. Koolhaas, jd., 26 j.; W. van Leeuwen, jm., 39 J. en J. K. Buis, Jd 28 J.; W. Smit, jm., 23 Jaar en J. T. Ruljten- beek, jd., 20 jaar. G. Zirkzee, Jm., 44 j. en A. Ar- noldus, Jd.. 42 j.; S. S. Kuipers, jm., 25 j. en M Veenstra, jd. 23 j.; J. P. Janssen, jm., 20 j. en D. H. van der Steen, M.t 20 J.; A. Nagte- gaal, jm.. 21 j. en J de Graaf. )cg 21 jaar. H. van der Zeeuw, gesch., 50 j. en C. Delmeer, jd., 41 j.; A. Schlagwein, jm., 26 jaar en G. Blok fd., 23 jaar. OVERLEDEN: D. van der Ven, m., 59 J.; G. van Strater, wedn., 52 jaar J. O. Ansem, vr., 76 j.; A Huijs- man, m., 51 j.; J. van Ooijen. m„ 60 J.; T J. C. van Schooten, zn 10 jaar. L. C. Witt, vr.. 61 j.; P. J. E. Tolhuijsen, vr., 49 j.; W. Rotmen sen, zn., 3 weken; H. de Nie, m.. 82 j.; J. Q. M. Basoski, wed. van J. F. Susan 68 j.; T. Land, huisvr. van J. Bijlsma, 77 j.; W Kolder man, wed. van J. F. v. d. Wijn gaard, 71 J.; W. Vlasblom, huisvr. van H. J. J. van Alphen, 67 j A. H. van der Werff wedn., é7 J.; 0 Brouwer, wedn., 78 J.; M. Ver- séijl, wed. van L. P. H. Kanteheen, 85 j.; A. M. M. Drent, d., 10 d.; M. van den Hout, wed. van J Azier, 75 J.; I. Langezaal. d. 3 m. VERKOOP VOORWAARDELIJK GOEDGEKEURD VLEESCH OPENBAAR SLACHTHUIS. Donderdag 10-11 urn-, 3231-3375 Sociale Dienst. Uitsluitend op speciale door dien dienst verstrekte bonnen; ten hoogste 1 K.G. per bon. Le gitimatiebewijzen, distributiebon nen, papier en gepast geld mee brengen. 4978 STEVENINCK, Burgemeester. NA-UITREIKING AARDAPPEL MACHTIGINGEN. Zij, die verzuimd hebben hun machtigingen opslag-aardappelen af te halen, zullen alsnog in de gelegenheid worden gesteld deze af te halen in „den Burcht" en wel: personen wier geslachts namen beginnen met de letters A t/m J. op Donderdag 2 De cember 1943. Idem K t/m S op Vrijdag 3 December 1943. Idem T t/m Z op Zaterdag 4 December 1943, Na dezen datum zullen geen machtigingen meer worden uit gereikt. 4979 INLEVERING BON 50B BOTER VOOR BAK- EN BRAADVET. Detaillisten kunnen de ont vangen bonnen 50B op Vrijdag 3 December 1943 van 141,4 tot 15t£ uur inleveren aan het kantoor Steenschuur 21, kamer 3. SECTIES PRIJSCONTROLE VAN DEN DIENST VAN DEN GE MACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Van den dienst van den Ge machtigde voor de Prijzen zijn de sectie Prijscontrole Grafische In dustrie en de sectie Prijscontrole Papier en Papierwaren verplaatst naar: Heerengracht 270, Amster dam-C., Tel 30836—30982. De sectie PHjseontro'e Bouwm». terialen van dezen dienst is ver plaatst naar: Keizersgracht 115. Amsterdam-C., Tel. 4752947660. Tot hoofd der sectie Prijscon trole Hout is benoemd J. C. A. van Hooff; kantoor Heerengracht 136, Amsterdam-C., Tel. 494'8, VERKOOP FORMULIEREN RIJKSIJZER. Met ingang van 1 December 1943 zijn de formulieren van het Rijks bureau voor IJzer en Staal te 's-Gravenhage alleen b de Ka mers van Koophandel ep bijkan- Sinds 1904 rijdt Sinterklaas ahvoor ons In dien tijd heeft de goeie Sint al heel wat lekkere Victoria-biscuits en -bonbons in de schoentjes gestopt BISCUITS voor THANS 250 Grom .00, 24 tl. ZONDER BOM HET DIENSTMEISJE IN EEN PAKJE toren te verkrijgen; bij het Rijks bureau zelf kan men deze dus niet me ér bestellen. Bestellingen aan de Kamers van Koophandel en bij kantoren dienen steeds van de ver schuldigde kosten vergezeld te gaan, terwijl men het aantal en de soort der verlangde formulieren nauwkeurig dient op te geven. Men bestelle dus b.v. niet .eenige be wijzen van overdracht", doch „10 bewijken van overdracht e". HET REPELEN VAN STROOVLAS De telers van stroovlas worden verplicht, hun geheelen voorraad vóór I Maart 1944 af repelen. De z.g. repelbedrijven zijn verplicht dit voor 15 Februari 1944 te doen. Kan hieraan wegens gebrek aan arbeidskrachten niet worden vol daan, dan kunnen de telers ar beidskrachten aanvragen hfl den Gemachtigde voor den oogst, ter wijl de aanvragen moeten worden gericht aan het Bedrijfschap voor Vlas en Hennep. Zwarteweg 75 te 's-Gravenhage. Kunnen repelbe drijven hun ongerepeld stroovlas niet tijdig op hun bedrijf aanvoe ren dan zijn zij verplicht maat regelen te treffen, waardoor het vlas vóór 15 Februari 1944 bij de telers ter plaatse wordt afgerepeld; hiervoor kunnen ook arbeids krachten worden aangevraagd. De vlassers dienen hun voorraad vlas zooveel mogelijk voor 1 Maart 1944 af te repelen. Blijkt er ln Januari 1944 een tekort aan zaallijnzaad te zijn, dan kunnen ook de vlassers worden verplicht, hun geheelen voorraad vlas voor 1 Maart 1944 af te repelen 4966 Wnd. hoofdred.: K. Been. Lelden Redactiestaf: K. Been (binnen land en sport); J. Brouwer (bui tenland en stadsnieuws): Th. J. Hannema (omgeving en muziek). Politiek medewerker: W. H Streng, Wassenaar. Verantwoordelijk voor de advertenties: A. Poortman. Inventarissen, menb. leren, schrijf bureaux iels, haarden, gas- is, gasstookfomuizen idkasten, bascules, ichten enz. Herstel- .taxeeren. Hartwijk, derenbeurs, Burcht- 4, N. Beestenmarkt Tel. 24013—26627. lectr. wasch machines zuiger, gasfornuis, >up comb, platen, 'terkers. Ook voor te klas meubelen, Tkleden, lopers e. a. ruiksvoorw. steeds ïesse. Aanb.: De g, Zeemanlaan 12 A. if. 23055 k. .a Orgellessen aangebod. Prettige lessen en vlug ge methode. Bill, cond. Nlc. Vonk, Watersteeg 4 Tel. 23627. Lelden. Mecanodoos ni. veer- motor en stoommachine f. 30.Woensdagavond tusschen 8.30 en 10 u. Verbrugge, v. Bemme- lenstraat 2. Ong. 400 r.r. best te veld staande herfst- knollen, ook bl1 gedeel ten. Aan vaarwater. J. Ruygrok, Rijksstraat weg 67, Sassenheim. „Héél de wereld staat op z'n kopWij hou den ons hoofd koel en repareeren uw naaima chine". Fa. Meerpoel, Breestr. 171. Leiden. B Groote meccanodoos f.50. De Wilt. Nassau- laan 44. Tel. 21227. - Voetlijders wordt Ud van E. N. A. V. Contribu tie 10 ct. p. week. Doorl. recht op behandeling. Inl. en Inschrijving L. Mrae 41 of Instituut de Sitterlaan 49. Oude Vest 159 (Meermanshof B Net meisje, v. d. of d. en n., P.G.. met hui selijk verkeer, ln gezin met 4 kinderen. Mevr. Burgers Thorbeckestr. 39 Bij alleenwonende dame gestoff. boven- etage met stook- en kookgelegenheid. (Al leen voor gepens. en derg.) Adres Maredijk 11 B Te huur Z ongein, kamers met gebr. van keuken, str. water, gas en electr. stookgelegenh. bergruimte. Liefst men- schen, die hun huis moeten verlaten. L. de Kanterstraat 30 B, Tel. 24221. Verloren een textiel- kaart voor heeren No. 47689. Tegen belooning terug te bezorgen bij: J. Ober, Da Costastr. 93 B Verloren gouden oor bel, gaande van Katwijk a/Zee naar Leidsche Buurt. Tegen goede be looning terug te bezor gen bij: L. Dubbelaar, Noordstraat 17. Katwijk a/Zee. S Laten liggen ln de adstram op 25 Nov.. een opvouwbare para- pluie. Tegen goede be looning terug te bezor gen: N. Hemmes, Leven daal 120. Leiden. B Gevonden een zwarte leeren heerenlaars. Te rug te bekomen tegen adv.k. bil Tennispark: Hooge Mórschweg. De andere laars ter overtui ging meebrengen. f Koffertje. Degene die aandag per abuis een koffertje inh. een Duit sche uniform heeft me degenomen wordt ver zocht dit tegen goede belooning te bezorgen: Boerhaavelaan 4. De eigenaar is hiermee zeer gedupeerd. B Verloren, Vrildag j.l., een vulpenhouder, ln bruin étui. Tegen beloo ning terug te bezorgen: Formosastraat 9. B Verloren een linker gymschoen, gaande van Lage Rijndijk naar Leid sche Hout. Zaterdag 27 Nov. Tegen belooning terug bezorgen: A. Cats, Lage Rijndijk 53 A. B Verloren. Donderdag avond, geleende dynamo zaklantaarn, laten lig gen ln vensterbank Ra penburg. Tegen beloo- ning in geld of goed te rug te bezorgen Juliana- laan 9, Oegstgeest. B Verloren gladde gou den ring, gegraveerd 13- 1-'41. T. bel. t. bez.: Leidschestraatweg 7. Oegstgeest. B Opwekkings-samen- komst te houden op Donderdag as. 2 Dec., Gerecht 10. Aanv. 71/2 u. n.m. Spr. de heer A. Sneep v. R'dam. N Ieder welkom. B Verloren bruine lin ker heeren-handschoen (Nappa) Zaterdag 27 Nov. ongeveer 3 1/4 uur, gaande Heerengr. naar Haven Vefivo. Tegen be looning bezorgen: A. J. Plu. Heerengracht 53. B Verloren Maandag middag ln Oegstgeest een paar gebord. witte wollen wanten. Tegen, bel. terug te bez. Ter- weeweg 58. Oegstgeest. B Verloren verleden week pr. zwarte leeren heeren handschoenen met kap. Voor eerlijke vinder groote belooning. Ka naalstraat 44 Leiden. B Verloren door werk man, pórtemonnaie met ongeveer f. 20, Dinsdag ochtend 30 Nov. gaande Lammensch.weg vla Bo termarkt naar Maredijk. Tegen beloning terug te bezorgen: P. de Klerk, Dahliastraat No. 5. B Spoed. Inwoning van 2 nette menschen die hun huis moeten ont ruimen. Spoed. Bakhuis Rozenboomstr. 37, Lei den.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3