PARE KLEINTJES De Witte Stad RIJWIELBANDEN P. C. v. d. PLLYM JKERK EN SCHOOL STADSNIEUWS LAATSTE BERICHTEN Spoorwegongeval bij Utrecht. Burg. Stand van Leiden BINNENLAND PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN 1 EMEENTEIIJKE VOLKSCREDIETBANK fdeeling Bank van Leening WARMONDSCHE IJSCLUB Petré "Bruidsuikers. rr Gevraagd Aangeboden Personeel gevr. Kamers gevraagd Diversen k van den midvoor door haar tsbuiten gelijk (11). Het spel even onderbroken werd door ongeval, waarbij Leiden's links een blessure opliep, ging tot einde weer gelijk op. Een wed- i waarin door halflinie en hoede van beide elftallen te it geplaatst werd om een hoog po te kunnen bereiken. SCHAATSENRIJDEN. ^derlandsche Schaatsenryders- 3 Te Amsterdam vergaderde led. Schaatsenrijdersbond onder ing van mr. Eecen. Nadat de adering het overlijden van de en W. van Riesen. bestuurslid A R. v. d. Sluis, eerelid van bond, herdacht had, heeft mr. »n in een korte inleiding o.m. egedeeld, dat op initiatief van Leidsche IJsclub besloten werd het instellen van een nationaal record. De Leidsche IJsclub hiervoor (gelijk indertijd al itons werd gemeld - Red.) een elbeker beschikbaar -esteld en aan de houders van dit re- I t.z.t. een verkleind model als rende herinnering aanbieden. i recordpogingen zullen gehou- moeten worden op de 400 M.- i. De bedoeling van den bond im na den oorlog de I.E.V. te oeken, een werelduurrecord in itellen. In den loop van dezen ter zal in een buitengewone imeene ledenvergadering het anisatleplan behandeld wor- De aftr. bestuursleden, de en mr W H. J. Blancken- :n te Zeist L. J. Hoffman te ,;erdam, G. S. v. d. Bergh te Iravenhage e mr. M. E. Hep- a te Leeuwarden werden her in terwijl de heer W. M. van "ten tot eerelid werd benoemd, it kampioenschap van Neder- hardrijden werd toegewezen Kralingen Het Prov. kam- inschap voor Zuid-Holland Jt te Leiden verreden; het .pioenschap van Nederland ponrijden dames te Hoofddorp, lemt nstratles kunstrijden zul- .o.m. worden gegeven te Hoofd- p en Lelden. BILJARTEN. Van de Pol kampioen 45/1 idagmlddag is de beslissing ge en in het blljartkampioenschap 1. De Rotterdammer Van de Pol ft den titel behaald ei. dat wel [komen erdlend. Hij won ai partijen behaalde het hoogste smeene gemiddelde en Verbeter bovendien het op zijn naam inde Nederlandsche record voor hoogste gemiddelde in één par- De uitslag is: v. d. Pol 14. p h s. 153, alg. 1. 18.10; 2. Sweering 11^-138 [0; 3. v. Eymeren 88211.49: Sehrels 81109.03: 5 Jacobs 100—11.—; 6 Hoogland: 662 .69; 7. Metz 3—10010 53; 8. Ruyter 0686.84 HANDBAL. lieuw-Brunhilde De uitslag i de door Nieuw ^runhllde ge elde wedstrijden is: N. Br. 1 rgiëa 3 30. en N Br 3 IP 3 1—1 ED. HERV. KERK. ieroepen te Benschop ds. J. H. kei te Leerbroek, te Heerenveen ez.) ds D. Lamberts, te Amster- n. te Oosterhaule ds. B. J. Geer- te Idsegahuizen, te Mijnshee- land cand F Bloemhof, hulp- d. te Wieringen Bedankt voor Pemert en Helmond ds J- Dirkse den Andel. voor Wierden ds. A. tegindewey te Loonopzand. Aan- lomen naar Assen (toez.l ds C. irs te Lemelerveld. W.A. Frontzorgactie Als vervolg op de serie voorstellingen, welke in het kader der W.A. Frontzorg-actie worden gegeven, vond Zaterdagmiddag m de Stadsgehoorzaal een kindervoor stelling plaats van het gezelschap Carter. Wederom waren rond 1200 kinderen bijeen in de zaal, toen kompaan Kreuger, vendelcom mandant van Vendel I, het ope ningswoord sprak, waarin hij na tuurlijk de kinderen bijzonder op het hart drukte vooral stil te zijn, opdat allen zoo goed moge lijk zouden kunnen volgen, het geen op het tooneel ten beste werd gegeven. Daarna kwam de heer Carter met het eerste num mer van het programma, be staande uit goocheltoeren, welke niet alleen de kinderen, maar ook de aanwezige grooteren van begin tot einde wisten te boeien. Ver volgens werden de kinderen bezig gehouden met de dressuur van Max de Wonderhond, door mevr. Corina ten tooneele gebracht. Li- vermore gaf uitstekende jongleur kunst te aanschouwen en na de pauze werd besloten met de op voering van Jopie en Spille beentje, een varietéklueht in één bedrijf. Het was een prettige mid dag voor de kinderen, die wel voldaan naar huis gingen Zaterdagavond werd voor oude ren een ontspanningsavond gege ven, waarvan de baten, o.a. van een collecte, ten goede van Front- zorg kwamen. Het gevarieerde programma, waarin zeer geslaag de nummers ten tooneele werden gebracht, werd wederom verzorgd door het gezelschap Carter. In ver schillende nummers trad de heer Carter in eigen persoon op en speciaal deze gedeelten van den avond oogstten een levendigen bijval. Hij vertoonde vele goochel toeren en zorgde voor een hoogte punt van spanning, toen hij zich geboeid liet insluiten in een kast, die op solide wijze werd dichtge bonden door een tweetal toeschou wers, waarna de ingeslotene kans zag, zich binnen één minuut te bevrijden. Verder dienen nog spe ciaal genoemd te worden de snel- teekenares Madelaine, benevens de Schilderijententoonstelling Jan Hooimeijer Zaterdagmiddag is in de kunstzaal „Pro Arte" door mr. W. H. Th. Perizonius een ten toonstelling geopend van schilde rijen van den kunstschilder Jan Hooimeijer. Mr Perizonius gaf o.a. een korte levensschets van den nog jongen kunstenaar, die in Gouda werd geboren. Hij heeft er steeds naar gestreefd een eigen stijl te ontwikkelen, hoewel hij eenigen GEREF. KERKEN. Tweetal te Ter Apel ds. R. Yyma te Pesse en cand. H. Dijkstra, hulp- pred. te Assen. Beroepen te Vee- nendaal ds G. Toornvliet te Wolf- heze. Aangenomen naar Halfweg ds. D Zwart te Utrecht. Aangenomen als' hulppred. naar Lemmer (arbeid veld te Leeuwarden. NO. Polder) cand. H. v. Konings veld te Leeuwarden tijd uit bewondering dusdanig on der invloed van Jacob en Willem Maris kwam, dat hij ach door deze groote schilders sterk liet be ïnvloeden. Toen hij dit echter be merkte, streefde hij ernaar om zijn kunnen te leggen in het di rect opzetten van een schilderij in de verf met penseel en mes. Hij wil zich een techniek ver werven, die geheel eigen is en die hij zoo beheerscht, dat als een landschap of een compositie zich eenmaal aan hem openbaart, hij ze zonder aarzelen van werkwijze weer kan geven. Veel tijd was er voor Jan Hooimeijer noodig om zich een eigen techniek te maken, welke hem in staat stelde zijn indrukken van de natuur vast te leggen. Spr. geloofde, dat Hooi meijer op den goeden weg is een eigen uiting op eigen wijze weer te geven. Spr. eindigde met den wensch, dat deze tentoonstelling voor den heer Hooimeijer een succes moge worden, waarop men met veel be langstelling van het geëxpo seerde kennis nam. conferencier, die tusschen de nummers door het publiek bezig hield en bovendien met eenige liedjes succes oogstte. De stem ming in de zaal was den geheelen avond uitstekend. Gezelschap „De Komedianten" Dit gezelschap onder leiding van Johan Kaart gaf gisteravond in de nagenoeg geheel bezette Stadsgehoorzaal een opvoering van het blijspel ,,'n Lek bandje", een overigens wel héél vrije ver taling van den oorspronkelijken Franschen titel „La petite choco- latière" en waarin naast Kaart, Lizzy Valesco. Johan Valk, Guus Verstraete en Rien van Noppen de voornaamste rollen bekleedden. De inhoud van dit blijspel heeft echter niet veel om het lijf, het is een echt niemendalletje met een overvloed van humor van een veelal zeer goedkoope soort, zoo dat over het geheel genomen deze uitvoering bleef beneden het peil van vorige ,,Kaart"-avonden. Er werd evenwel vlot geacteerd en het publiek betoonde zich uiter mate goedlachs. - J. Brouwer. BINNENLAND Aan den Zuidrand van de stad Utrecht heeft zich Vrijdagavond een spoorwegongeluk voorgedaan. Een electrische trein Eindhoven Amsterdam kwam in botsing met j een goederentrein. Beide treinen leden aanzienlijke schade. Onmid dellijk werden hulpmaatregelen genomen. Twee personen kwamen bij dit ongeval om het leven, twee andere werden zwaar gewond. BUITENLAND Geallieerde aanval op Gilbert- eilanden Volgens een mede- deeling van het Japansche hoofd kwartier hebben sterke vijande lijke marinestrijdkrachten, onder meer bestaande uit vliegkamp- schepen en slagschepen, in den ochtend van den 19den November de eilanden Makin en Tarawa van de Gilbertgroep aangevallen. In de laatste van daar ontvan gen berichten wordt gezegd, dat op 21 November de gevechten tusschen de Japansche verdedi gers en de aanvallers nog steeds voortduurden, nadat het een deel der vijandelijke strijdkrachten ge lukt was op de eilanden te lan den (D.N.B.) De stryd by Finschhafen Do mei meldt uit een Japansch steun punt: „Formaties der luchtmacht van het Japansche leger op Nieuw- Guinea hebben tijdens een aanval op den sector Finschhafen in den namiddag van den 19den Novem ber vier vijandelijke oorlogssche pen in den grond geboord en een zwaar beschadigd. Tijdens het luchtgevecht hebben de Japanners van vijftien vijande lijke jagers, die poogden tusschen- beide te komen, er twaalf neer geschoten. Alle Japansche vlieg tuigen zijn onbeschadigd op hun steunpunt teruggekeerd". (D.N.B.) GEBOREN Maria Anna Gertrudis dr. van M. van Diemen en G. A. A. de Kok Jacoba Hendrika Pieternella. dr. van C. van der Lelie en J. H van der Reijden; Willem, zn. van O. Bleijie en M Noordenbos; Dirk, zn. van P. J van Leeuwen en A Ver meulen; Cornells Antonius. zn. van C A de Boer en G. Koet; Geer- truida Christina Alida Maria. dr. van W. Focke en G. C. Osendarp; Petronella Clara Maria, dr. van G. P. Bus en G. M. Brederode; Johan nes. zn. van J. van der Leede en H A. Steenvoorden; Anthonle Hu- bertus, zn. van F. Mulder en E. A. M. Franse; Karei. zn. van K. Kul- venhoven en J. P. Bastlnck. ONDERTROUWD: W. J. Smetsers, jm. 30 J. en L. H. Wittkampf, Jd. 29 j. OVERLEDEN: W. J. Hartgring. wed. van J. C. Heijtze 72 j.; E. M J. C. van Riet huisvr. van J. Koppenhagen. 70 J.; H Groenvelt. wedn. 77 j.; A. Mes- semaker. huisvr. van L. de Jong, 72 jaar. Nederlandsche krijgsgevangenen op Java Er kunnen thans in lichtingen worden verstrekt om trent krijgsgevangenen beneden den rang van officier, beginnende met de letter W tot en met de letter Z. Zij, die inlichtingen wenschen omtrent vorenbedoelde krijgsge vangenen, gelieven zich te wen den tot het Informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Korte Voorhout 14 's Gravenhage, onder opgave van naam, voorna men. geboortedatum en -plaats en zoo mogelijk stamboeknummer, militairen rang en laatst bekende standplaats Brandbommen op het open luchtmuseum te Arnhem Het bekende openluchtmuseum te Arn hem, dat op aanschouwelijke wijze een beeld geeft van de Nederland sche cultuurgeschiedenis geeft, heeft Zaterdag ernstige schade geleden door brandbommen uit Amerikaansche vliegtuigen. Drie der historische objecten brand den af. Politiek weekpraatje De titel van het politiek weekpraatje van Max Blokzijl, hedenavond uit te zenden, over Hilversum 1 om 18.45 uur luidt: „Het kaartje naar Utrecht". AANVRAAGFORMULIEREN ZEEP VOOR VUILEN ARBEID. Het afhalen dezer formulieren moet geschieden van 22 t/m 27 November 1943; de inlevering van 29 November t/m 4 December '43. Afhalen en inleveren kantoor Steenschuur 21 ingang Langebrug, Kamer 4, loket 22. Het kantoor is geopend van 8.3012 en van 14 16 uur n.m. 's2Zaterdags van 8.30 —11.30 uur v.m. Per post ingezonden formulieren worden niet in behandeling ge nomen 4581 KAARSEN VOOR VERLICHTING VAN STALLEN EN/OF VOERTUIGEN. Zij, die nog geen aanvraagfor mulier hiervoor indienden, worden alsnog in de gelegenheid gesteld dit te doen in het tijdvak van 22 November tot en met 4 December 1943. De formulieren moeten worden afgehaald en ingeleverd aan het kantoor. Steenschuur 21, ingang Langebrug, kamer 4, loket 21. Het kantoor is geopend van 8.30 tot 12 uur en van 24 uur, 's Za terdags van 8.30 tot 11.30 uur. 4580 RANTSOENBONNEN VAN OUD MODEL. Handelaren dienen alle rantsoen bonnen van het oude model uiter lijk ln het tijdvak van 29 Novem ber tot en met 3 December ajs. bij de plaatselijke distributiedien sten in te leveren ter verkrijging van toewijzingen. Na 3 December a.s. zullen de diensten deze bon nen niet meer aannemen. 4569 VERVAARDIGING TWEE-POLIGB GENERATOREN. Ingevolge een ln de Staatscrt. van 19 November 1943 opgenomen bekendmaking zijn met. ingang van dien datum eenige bepalingen vastgesteld voor de vervaardiging van door turbines gedreven gene ratoren van 3.000 omw./min. Die bepalingen gelden echter o.a. niet voor generatoren, welke naar aan wezige teekenlngen, modellen enz, ter vervanging of uitbreiding van bestaande Installaties worden ver vaardigd. De belanghebbenden wor den verwezen naar genoemde staatscourant, de publicaties ln de vakpers en het Bureau voor Me- talenverwerkende Industrie. Rlouw- straat 182 den Haag. 4570 Wnd. hoofdred.: K. Been, Lelden Redactiestaf: K. Been (binnen land en sport); J. Brouwer (bui tenland en stadsnieuws); Th J. Hannema (omgeving en muziek). Politiek medewerker: W. H. Streng, Wassenaar. Verantwoordelijk voor de advertenties: A. Poortman. «der met kindje (nette ,nd) wier man bijna djd afwezig is, zoekt m. kamers met gebruik n keuiken in Leider- rp of Oegstgeest. Adres lofdistr. 234. Leiderdorp Neemt nu de kans in een serie van: 100 kwart loten prijs f. 95. Inlicht-: J. A. SMIT, Vrouwensteeg 1. Kapsters. Gevraagd voor direct prima kapsters. Salon voor goede Coif fures, Riek Zeventer, Steenstraat 57a, tel. 20477 t ata. GEEDLEENINGEN der Bank Nieuwsteeg i. 4 te Leiden, geeft VOORLICHTING en BEMID- jjLING bij financieel® moeilijkheden en verstrekt ilDLEENINGEN aan ambtenaren, ge pension erden en werknemers in het particuliere bedrijf. zonderlijtoe gelegenheid tot het betoenen van nden, Nieuwst. No. 6. VRAAGT INLICHTiNGEN. Bezoekt allen de JAARVERGADERING van de Warmondsohe IJsclub, welke zal wor den gehouden op Maan dag 29 November a.s, des avonds 7 uur in Hotel de Stad Rome. 4567 Het Bestuur. Laat Uw fietsbanden bij ons Vulcaniseren, ook voor gebroken en uitgescheurde draden, onder volle garantie. LEVEND AAL 161 TELFEFOON 25472 Hooge belooning! Duitsch militair heeft op 21/11 te 7.16 uur aan de cassa van het Trianon-theater trouwring verloren. De ring werd door 2 jongens gevonden en door een Heer in ontvangst geno men. Deze Heer wordt verzocht de ring binnen 2 dagen af te geven Kore- vaarstraat 43, Ledden. Zoo niet dan wordt aan gifte gedaan. 5617a Mevrouw Willinck, Plan tage 5, zoekt net Meisje voor halve dagen. 4686 Gevraagd voetbal No. of 4. Aangeb.grijze s f. 150 en groote zij- n shawl f. 50.Ko- l, Charlotte de Bour- nlaan 3, Oegstgeest. Nieuwe mandoline m. [ïdraal en verchroom de muzlekstand. f. 55. Zaterdag na 3 u. Haas noot. Rijnziehtweg 112, Oegstgeest. Sharpie, compl. f. 750, Jol compleet, kl. model f. 425.G. C. Beugels- dljk, Heerenweg A 37, te Warmond. ?Br. bontcape 40 cM. 35; voorsnijmes en vork, hertshoorn, nieuw f. 35; 3 scheermessen f. 15; donkerbl. modern zomerhoedje, (nieuw) f. 10; wit glacé hand schoenen kl. maat f 3.50. Hulzer, Zoeterwoudsche Singel 56a. Prima versterkers v.af f. 150. event, met pick up comb, ln cassette of staand meubel te leve ren. .Correct", Zeeman laan 12a, Tel. 23055. Werkster voor de Za terdagen, van half twee tot half zeven. Rapenburg No. 39. Jong echtp. zoekt gest, zit- en slaapk. of zlt-slaapk. met gebruik van keuken. Br. Bur. v. d. BI. onder No. 4212k. Zeer ernstige dame met studeerende zoon vragen te Lelden, Oegst geest of omtrek huls of kamers met of in te richten of te gebruiken keuken. Br. Hotel Rest. De Doelen. 2e Binnen- vestg-racht. Donker heerencost., mt 50 of groter beslist o. kw. Event, ruilen voor nieuwe wollen deken m. zonodig bijbetaling, van Latum. L. Morschwee 33 Verloren Zondag avond 21 Nov. tusschen 7 en 8 uur. tusschen Evertsenstraat en Mun- nikenstraat doublé scha kelarmband. Tegen be looning terug bezorgen: A. Oudshoorn, Evertsen straat 42. 21 Nov. gevonden, Plantsoen, zeer mooi halfwas behandeld ka tertje met bandje om. Tegen gemaakte kosten tot Woensdagavond ter beschikking eigenaar. Daarna zorgzaam tehuis gezocht. Plantsoen 77. Telef. 22129. Katwijk a/Zee. Woens dag 24 Nov. hoopt D.V. in „Casa Cara" voor te gaan Ds.Visser, van Mld- delharnis. Aanvang half acht. Verloren, Zondagm. tasch met inhoud en foto's, omgeving Station Gaarne zagen wij de fo to's tegen belooning te rug, voor ons van groote waarde. C. de Ridden Suzanna Kllnkerstraat 6 Langegracht. Net mels - ïóekt vriendin om gezellig met elkaar om te gaan, 15 A 16 Jaar. P.G. Br. Bur. v. d. BI. No, 423Ik

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3