HUWELIJK ROODENBURG l-LUGDUNUM! ADVIESBUREAU Pathéfoon 35 Verbreek de sleur VJ s w sc b Wie zijn de Geesten van het Spiritisme Voorschotensche Dsmvereeniging WAT DOET DE KERK! h MARKTBERICHTEN OFFICIEELE KENNISGEVINGEN. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Den Haag - Prinsegracht 13 Wenscht U op zeer discrete wijze in kennis te komen? J. LIGTVOET, Janvossenst. 41, Leiden. Noordwijk Binnen Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., ds. W. W. Siddré Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 3 u., ds. H. B. Visser. Noordwijk aan Zee Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 3 u.. ds. N. en nm. 3 u., ds. B. Bouma Ger. J. Cupedo Geref. Kerk: Vm. 10 Kerk in H.V. (Egb. de Grootstr.) Vm. 10 u. de lreer A. van Kampen Oegstgeest. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 4 u., ds. Eringa Geref. Morsch-Rijn- dijk: Vm. 10 u. (Voorber. HA.) en nm. 4 u., cand. F. H. van Meyen- feldt van Delft. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., dr. G. J. Streeder van Leiden; nm. 3 u., ds. B. van Ginkel van Katwijk aan Zee Kerkzaal: Vm 10 u., dr. G. C. van Niftrik; nm. 3 u., dr. Streeder Ger. Kerk (Voorh.weg) Vm. 9 v2 u., ds. C, M. van der Loo; nm. 3 u. cand, G. B. Van Houten van Leiden Ger. Kerk (Rapenburg): Vm. 9y2 u., cand. van Houten; nm. 3 u., ds. Post Concordia: Vm. 9y2 u.. ds. Post; nm. 3 u., ds. van der Loo Chr. Geref. Kerk: Vm. 9% en nm. 3 u., Prof. G. J. v. d. Schuit van Apeldoorn. Valkenburg Ned. Hèrv. Kerk: Vm. 10 en nm. 3 u., ds. C. Jon- geboer Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 3 u., ds. J. Rijneveld. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: Vm. 10 en nm. 4 u.. ds. H. P. Fortgens Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 4 u., ds. J. C. Houtzagers Geref. Gem. (Leidscheweg 66)Nm. 4 u., ieesdienst Ver. van Vrijz. Herv.: Nm. 3 u., ds. J.' Kruyt van den Haag. Wassenaar Kievietkerk: Maan dag nam. 8 u., prof. dr. G. v. d. Leeuw van Groningen Geref. Kerk: Vm; 10 en nm. 4 u, ds. Feringa Geref. Kerk Zuid: Vm. 10 u. (Dankst. gewas) en nm 872 u., ds. Timmer. NED. HERV. KERR Beroepen te Maarn, ds. J. Muur- ling te Kloosterhaar. Benoemd tot hulpprediker te Drumen. ds. A. P. van der Vlugt, emeritus-predikant aldaar. Beroepen te Opende, ds. G. Kaastra, evangelisatie-predikant te Kollum, te Stevensweert (voor den arbeid onder de schippers, stand plaats Maasbracht), cand. J. L. Mager, hulpprediker aldaar, die dit beroep aannam; te Gouda, ds. Gerh- Huls te Ter Aar. Benoemd tot hulpprediker te Werkendam, cand. F. ter Beek te Bilthoven, te Am- merzoden, cand. A Holterman te Rotterdam. LEIDEN. 5 Nov. Veemarkt 17 fokstieren; 14 slachtstieren; 57 kalf- en melkkoeien f. 14002500, handel vlug; 187 varekoeien e. a. f.8001400, vlug; 54 pinken f.600 1000, vlur 6" graskalveren, ta melijk; 25 nuchtere slachtkalveren 55 vette schapen; 118 weidescha- pen f. 230340 zeer matig; 20 mestvarkens f4070, vlugger; 201 biggen f. 2440, vlugger; 40 paar den. LEIDEN, 5 Nov. Kaasmarkt 10 part. Goudsche kaas, prijs le srt f. 61.50—62.50; 2e srt f. 60.00 f.61.per 50 ke.: 8 part. Leidsche kaas f 59.0060.Handel vlug VERLOSKUNDIGE HULP. Aangezien reeds eenigen tijd geen semi-artsen meer beschik baar zijn voor het verleenen van verloskundige hulp, heeft de Ge meente Leiden, eenige verloskun digen in, dienst genomen, welke eveneens werken onder leiding van den Directeur van de Afd. Verlos kunde van het Academisch Zie kenhuis. Zij die gebruik wenschen te ma ken van de diensten dier verlos kundigen, moeten zich vooraf aan melden bij den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheids dienst, Nieuwe Mare 13a. Daar zal hun worden medege deeld op welke wijze en onder welke voorwaarden zij geholpen kunnen worden. 3983 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. TEXTIELDISTRIBUTIE. Ingevulde aanvraagformulieren voor winterjassen en winterman tels kunnen van 8 November tot en met 20 November 1943 worden ingeleverd aan den üitreikpost „Den Burcht" loket 8, 9 en 10 van 8V2 tot 12 en van 14 tot 16 uur; 's Zaterdags van 8V2 tot 12 uur volgens onderstaand schema: Maandag 8 Nov. wier geslachts naam begint met A, B t/m. Booms; Dinsdag 9 Nov. B van Booms af tot einde B, C en D t/m. Van Dorp; Woensdag 10 Nov. D van Dörr af tot einde D, E, F, G t/m. De Gunst; Donderdag 11 Nov. G. van Gu- ranvi af tot einde G, H en I; Vrijdag 12 Nov. J, K t/m. Kui ters; Zaterdag 13 Nov. K van Kuiven- hoven af tot einde K, L t/m. Lens; Maandag 15 Nov. L vanLensveldt af tot einde L, M. N t/m. Ne- derhoed; Dinsdag 16 Nov. N van Nederlof af tot einde N, O, P, Q, R t/m Reek; Woensdag'17 Nov. R van Reekers af tot einde R, S t/m. Smink; Donderdag 18 Nov. S van Smit af tot einde S, T, U, V t/m. Verboom; Vrijdag 19 Nov. V van Verboon af tot einde V, W t/m. Wisse; Zaterdag 20 Nov. W. van Wis sels af tot einde W, X, Y, Z. Nadien zal er geen gelegenheid meer zijn tot het aanvragen van een winterjas of wintermantel. Aanvraagformulieren kunnen worden afgehaald op „Den Burcht" Loket 7. Voor bijzonderheden wordt ver wezen naar het algemeen pers bericht. Onjuiste of onvolledig ingc- vujde formulieren worden ge weigerd. Per post verzonden en in de bus geworpen formulieren wor den niet behandeld. 3981 TEXTIELDISTRIBUTIE VOOR WERKKLEEDING. Ingevulde aanvraagformulieren voor werkkleeding kunnen worden ingeleverd aan „de Burcht" van" 3.30 tot 12 uur volgens onder staand schema: Maandag 8 Nov. wier geslachts naam begint met Driesens tot einde D, E, F t/m Fraay; Dinsdag 9 Nov. van Franehimon tot einde F, G; Woensdag 10 Nov. H t/m Hille- brand; Donderdag 11 Nov. H van Hille- gaart tot einde H, I, J t/m Janse; Vrijdag 12 Nov. J van Jansen tot einde J, K t/m Klinkenberg. Ingevulde aanvraagformulieren voor huwelijksuitzetten, baby-uit zetten, arbeiders buitenland en eerste inrichting kunnen iederen werkdag, (behalve Zaterdag) van 8.30 tot 12 uur worden ingeleverd. Aanvraagformulieren voor In stellingen kunnen niet worden in geleverd. Arbeiders werkzaam in bedrijven waar 100 of meer werk kleeding dragende personen wer ken, moeten zich voor werkklee ding wenden tot het Hoofd van het Bedrijf: Onjuiste of onvolledig ingevulde formulieren worden geweigerd. Per post verzonden en in de bus geworpen formulieren worden niet behandeld. 3982 RIET TÉ VELDE. Alle eigenaren en pachters op langen termijn van perceelen riet, waarvan het gewas in de jaren '38" en '39 niet door henzelf is ge oogst, zijn verplicht het liet voor 15 Nov. 1943 te velde te verkoopen, aan een dergenen, die het gewas van de perceelen in ds jaren '38 en '39 hebben geoogst. Indien niemand dezer personen gegadigde voor het riet is, dienen de be trokken eigenaren of pachters op langen termijn daarvan, onde.r overlegging van bewijsstukken vóór 20 Nov. 1943 aan het Bedrijfschap kennis te geven onder opgave of zij het riet zelf willen oogsten dan wel te velde willen verkoopen. Den genen, die er de voorkeur aan ge ven het riet te velde te verkoopen wijst het Bedrijfschap een kooper aan. Eigenaren en pachters op langen termijn van perceelen riet, waarvan het gewas in de jaren '38 en '39 of in een dier jaren door henzelf is geoogst, zijn ver plicht vóór 15 Nov. '43 aan het Bedrijfschap op te geven, of zij het riet al dan niet zelf willen oog sten. Zij, die nalaten aan deze ver plichting te voldoen, worden ge acht te hebben verklaard, het riet niet zelf te willen oogsten. De eigenaren en pachters op langen termijn, die hebben -erklaard of worden geacht te hebben ver klaard niet zelf te willen oog sten, zijn verplicht het riet te velde te verkoopen aan dengene, die het perceel in een der voormelde jaren heeft gesneden, of indien zij beide jaren zelf hebben gesneden, aan een of meer door het Bedrijfschap aan te wijzen personen. De koopers van riet te velde dienen in het be zit te zijn van een vergunning tot den aankoop van het riet. Voor het oogsten van riet is een ver gunning van het Bedrijfschap ver- eischt. 3976 GRIEND- EN TEENHtOUT TE VELDE. Alle eigenaren en pachters op langen termijn van perceelen griendhout, waarvan het gewas de twee laatste malen, dat deze zijn gehakt, niet door henzelf is ge oogst. zijn verplicht het griendhout vóór 15 Nov. '43 te velde te ver koopen aan één dergenen, die het gewas van de perceelen de twee laatste malen hebben geoogst. Zijn bedoelde personen geen gegadigde, dan dienen de betrokken eigenaren of pachters op langen termijn daar van vóór 20 Nov. '43 onder overleg ging van bewijsstukken aan het be drijfschap kennis te geven, onder opgave, of zij het griendhout zelve willen oogsten dan wel te velde willen verkoopen. Indien de betrok ken eigenaren er de voorkeur aan geven dit te verkoopen, zal hun door het bedrijfschap een kooper worden aangewezen. Eigenaren of pachters op langen termijn van perceelen griendhout, waarvan het gewas beide laatste malen of één der beide laatste malen, dat deze zijn gehakt, door henzelf is ge oogst. zijn verplicht vóór 15 Nov. '43 aan het bedrijfschap op te ge ven, of zij het griendhout al dan niet zelf willen oogsten. Eigenaren of pachters op langen termijn die nalaten aan deze verplichting te voldoen, worden geacht te hebben verklaard dit niet zelf te willen oogsten. Zij, die hebben verklaard of worden geacht te hebben verklaard dat zij niet zelf willen oogsten, zijn verplicht het griendhout vóór 1 Dec. '43 te velde te verkoopen aan dengene, die hét gewas van de perceelen één der beide laatste ma len hebben gehakt dan wel. indien zij beide laatste malen zelf hebben gehakt, aan één of meer door het bedrijfschap aan te wijzen perso nen. De koopers van griendhout te velde dienen in het bezit te zijn van een vergunning tot den aan koop van het griendhout. Een der gelijke vergunning wordt slechts verleend aan degenen, die schrif telijk verklaren van het perceel vóór een door het bedrijfschap te bepalen datum tenminste de hoe veelheden der verschillened soorten griendhout, welke naar het oor deel van het bedrijfschap van deze perceelen kunnen worden geoogst, te zullen hakken. Voor het oog sten van griendhout is het bezit van een vergunning vereischt, wel ke slechts aan eigenaren van per ceelen griendhout wordt verleend, indien deze een schriftelijke ver klaring gelijkluidend aan die, wel ker inzending voor het verkrijgen van een aankoopvergunning van griendhout te velde vereischt is, hebben afgelegd. Degenen, wien een aankoopvergunning wordt verstrekt, ontvangen tegelijk de hakvergun- ning. Voor den verkoop van den teen- oogst zijn de tot dusverre geldende bepalingen gehandhaafd. Ieder, die teenhout snijdt, is verplicht bin nen een week na de beëindiging van het snijden aan den district leider opgave te doen van de door hem geoogste soorten en hoeveel heden teenhout. Met redenen om- kleede verzoeken om ontheffing van de vorenbedoelde voor schriften waaraan slechts in enkele bij verordening vastgestelde uit zonderingsgevallen kan worden vol daan en verzoeken om nadere in lichtingen kunnen worden gericht aan het bureau voor het bedrijf schap voor griend en riet, Zwarte- weg 75. 's-Gravenhage. 3977 OVERGENOMEN PRIJSAFDEELINGEN VAN RIJKSBUKEAUX. De gemachtigde voor de prijzen heeft per 1 November wederom de prijsvormings- en/of prijscontrole- afdeelingen van enkele rijksbureaux overgenomen. Hiei'onder volgt thans een adres lijst van de.secties van den dienst van den gemachtigde voor de prij zen. die de werkzaamheden van de afdeelingen der daarbij tusschen haakjes genoemde rijksbureaux hebben overgenomen. Men dient zich dus voor alle prijsvormingsaangelegenheden tot de secties „prijsvorming" te wen den, voor kwesties de prijscontrole betreffende tot de secties ..prijs controle". Voor artikelen ressorteerende on der rijksbureaux waarvan de prij- zenafdeelingen nog niet zijn over genomen, blijft de tot op heden geldende regeling bestaan. Sectie prijscontrole aardoliepro ducten, laan Copes van Catten- burgh 65, 's-Gravenhage, Telef. 111022 (van rijksbureau voor aard olieproducten). Sectie prijsvorming bouwmateria len; sectie prijscontrole bouwmate rialen, Keizersgracht 120, Amster dam-C, Telef. 41193 (van rijksbu reau voor bouwmaterialen). Sectie prijsvorming chemie, laan Copes van Cattenburgh 131 a. 's-Gravenhage, Telef. 117088. Sectie prijscontrole chemische producten, Pieter Bothstraat 39, 's-Gravenhage, Telef. 720090 (van rijksbureau voor chemische produc ten). Sectie prijscontrole grafische in dustrie, N. Z. Voorburgwal 326-328, Amsterdam-C. Telef. 39602 (van rijksbureau voor grafische indu strie). Sectie prijsvorming hout, telef. 48633. 41005, 48537. Sectie prijscontrole hout. telef. 49458. Heerengracht 136. Amster dam-C (van rijksbureau voor hout en van rijksbureau voor glas. kera miek en houtproducten (alleen voor zoover betreft artikelen geheel of voor het grootste deel van hout vervaardigd) Sectie prijscontrole huiden en le der. Keizersgracht 335, Amsterdam- C. Telef. 33468 (van rijksbureau voor huiden en leder). Sectie prijsvorming metalen, Zwarteweg 1, 's-Gravenhage, Telef. 116288. 116289 (van rijksbureau voor ijzer en staal van rijksbureau voor non-ferro metalen en van sec tie metaalverwerkende industrie van het rijksbureau voor verwer kende industrieën (alleen voor zoo ver betreft geheel of voor het groot ste deel uit metaal vervaardigde en electrotechische artikelen). Sectie prijscontrole papier en pa pierwaren, N. Z. Voorburgwal 326- 328 Amsterdam Telef 39602 (van SCHILDERS willen alles natuurgetrouw. Daarom zijn ze enthousiast over Kofmix de natuurge trouwe vervanging van „echte" koffie. Bestel ook Kofmix op U bon. C. KEG'S GROOTHANDEL N.V. rijksbureau voor papier en papier- waren) Sectie prijsvorming textiel; sectie prijscontrole textiel, Willemsplein 10. Arnhem, Telef.21142 (van rijks- textielbureau). Sectie prijsvorming textielhandel, sectie prijscontrole textielhandel. Heerengracht 132. Amsterdam-C., (van rijksbureau voor de distribu tie van textielproducten door den handel) Sectie prijscontrole verwerkende industrieën, laan Copes van Cat tenburgh 65. 's-Gravenhage, Telef. 111022 (van sectie metaalverwer kende industrie van het rijkspureau voor verwerkende industrieën) Sectie prijscontrole ijzer, staal en non-ferro metalen, Zwarteweg 1, •s-Gravenhage, Telef. 116288, 116289 (van rijksbureau van ijzer en staal van rijksbureau voor non-ferro me talen). 3973 BEWIJZEN OVERDRACHT STAALCONTINGENT IMPORT. De geldigheidsduur der bewijzen van overdracht c 3e kwart. '43 is verlengd t/m 22 Nov. '43 voor aan bieding bij handelaren en t/m 30 Nov. '43 voor indiening bij Ne- derlandsche producenten, alsmede bij rijksijzer voor bestellingen in hét buitenland. Een uitzondering hierop zijn de bewijzen van over dracht c-HDB 2e en 3e kwart. '43. welke tot nadere aankondiging gel dig blijven. De besteltermijn voor bewijzen Van overdracht c 4e kwart. '43. incl. bewijzen van overdracht c-HDB. waarvoor het betreffende contingent dezer dagen ter be schikking van de contingentbeheer ders is gesteld, eindigt op 7 Febr. '44 voor aanbieding bij handelaren en op 15 Febr. '44 voor indiening bij de Nederlandsche producenten eh bij rijksijzer voor bestellingen in het buitenland. Het contingent gelegeerd staal voor import van eereede producten, waarin n-pi-TeTd 1 f vm-nerkt (circ 768, 29 Juli '43 van rijksijzer) is ter beschikking van de contin gentbeheerders gesteld Overeen komstig het bepaalde in genoemde circulaire kunnen hierop betrek king hebbende aanvragen bij de contingentbeheerders worden inge diend. De speciale „Eisenanforde- rungen/Eisenscheine". welke bij be stelling van deze gereedp produc ten moeten worden ingediend, zyn bij de Kamers van Kooph. en. Fabr. verkrijgbaar" 3971 Hoofdredacteur: B. W. Menk- horst, Leiden, plv. hoofdredacteur: K Been, Leiden. Redactiestaf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport: J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannëma, Omgeving en Muziek. Politiek medewerker: W. H. Streng Wassenaar. Verantwoordelijk voor de adver tenties: A. Poortman. LEIDSCHE HOUT A.S. ZONDAG Gewone prijzen. van het alledaagsche leventje! Zie meer van de wereld en doe rijker ervaring op door te werken in het buitenland. I VOOR ARBEID IN HET BUITENLAND Vervolg LEZING; in 't Vr. Chr. Federatie - huis, Gerecht 10, a.s. Zondag' n.m. 2.30 uur. Spr.: J. A. DE RUITER. Vrij toegang. Komt allen! De wedstrijden gaan weer beginnen, sterke en zwakke dammers kunnen prijzen winnen. Een ieder die mee wil dam men melde zich aan het secretariaat Voorstr. 50, Telefoon 43. Buitengewone Kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk te LEIDERDORP Zondag 7 Nov. nam. 3 uur Onderwerp: Waarom nog de Kerk? Aille plaatsen zijn vrij. Aan een Rijksinstelling te Leiden is de betrek king van vrouwelijke Administratieve Hulp kracht, vacant. Brieven met opgave van leeftijd diploma's en verlangd sa laris onder No. 3963 aan Bureau van dit Blad. Wendt U dan tot het grootste meest vooraan staande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoonlijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblijvend, in blanco couvert toegezonden door Bureau „SUCCOUR", Agathastr. 145 (voor malige Wilhelminastr.), Den Haag, Tel. 2 lijnen 770754—770713 - Kantooruren van 10—9. RIJNSBURG. Hervormde Geref. Pre diking op Maandag 8 No vember a.s. 's avonds Vit uur in getoouiw „Ontspan ning" te Rijnsburg. Onderw.: „Een verlorene wedergebracht!" door Ned. Herv. Evangelist Fr. Luytjes. mooie eiken Pathéfoons van f.35, bijbehoorende platenkastjes met spiegel f. 8.50 en f10, pracht staande salonpathefoons f.65 en f. 75, nog mooie platen van 75 cent af.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3