BLEIJS MUUSSE - Hooigracht 59 - Telef. 23264 Naaimachine defect! BELANGRIJK VOOR GEORGANISEERDEN Hevige strijd in het Oosten duurt voort. LAATSTE BERICHTEN Burg. Stand van Leiden PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. OFFICIEELE KENNISGEVINGEN. OFFICIEELE MEDEDEELING. AMEUBLEMENTEN Ontsmetting van gebouwen Wandgediertebestrijding met garantie! LORENTZKADE 18 Grafkransen en Graf werken „Bloemenlust" >D O' 'J)J_ KM KEO IjATV VOORSTR.55 DOR&T Duitsch Weermachtbericht. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „Op de Krim is ten Zuiden van Kertsj het vijandelijke landings- hoofd ondanks verbitterden tegen stand verder ineengedrongen. Aan de Noordelijken toegangen tot de Krim, in het gebied ten Oosten van Cherson en in de groote bocht van den Dnjepr duren de zware gevechten met sterke vijandelijke infanterie- en tankstrijdkrachten onder zware verliezen voor den tegenstander voort. De aanvallen der bolsjewis ten werden afgeslagen en pene traties afgegrendeld, eigen tegen aanvallen hadden ondanks verbe- ten tegenstand der bolsjewisten succes. Een groot aantal tanks werd vernield en een afgesneden vrij kleine groep van den vijand werd in de pan gehakt. Aan de rest van het Oostelijke front werden gisteren slechts ge vechten van plaatselijke beteeke- nis geleverd. Een vijandelijke groep, die trachtte zich te neste len op een Dnjepr-eiland ten Oosten van Tsjerkassy, werd in de pan gehakt. Ten Zuidoosten en Noorden van Kief, en ten Westen van Smolensk werden aanvallen der bolsjewisten in tegenaanval len afgeslagen. In het gevechtsgebied van We- lijkije Loeki zijn gevechlen met den hier hardnekkig aanvallenden i vijand nog aan den gang. Een af- weerspoortrein onder leiding van lt. Muhr vernietigde in den Zui delijken sector van het Oostelijke front op één dag 15 sovjettanks en schoot nog een buitengewoon zware vijandelijke tank buiten gevecht. In de Finsche Golf kwamen be veiligingsvaartuigen der marine in gevecht met lichte vijandelijke zeestrijdkrachten. Zy brachten 3 Sovjet-Russische motortorpedo- booten tot zinken en beschadigden verscheidene andere, waarvan één zoo zwaar, dat aangenomen kan worden, dat ook zij vernietigd is. In Zuid-Italië werden verschei dene nachtelijke aanvallen van Amerikaansche troepen ten Wes ten van den Volturno afgeslagen. Ten Oosten van den Volturno leed de vijand by een poging om onze terugtrekkende beveiligings troepen te achtervolgen door ge concentreerd vuur van artillerie en granaatwerpers en door aan vallen van Duitsche slagvliegtui gen, gevoelige verliezen. In den Oostelijken sector vielen 2 Brit- sche regimenten met sterken steun van artillerie en tanks onze stel lingen aan de rivier Trigno aan. Zij werden met zware verliezen voor den vijand teruggeslagen. Door neergeworpen bommen van vijandelijke formaties vliegtuigen in Zuid-Oostelijk Duitsch gebied ontstonden gisteren overdag ver liezen van menschenlevens en schade aan gebouwen. Zeven dei- aanvallende viermotorige bom menwerpers werden neergescho ten. Ons luchtwapen bombardeer de in den afgeloopen nacht op nieuw doelen in Londen. Lichte Duitsche zeestrijdkrach ten hebben in den nacht van 2 op 3 November een aanval ge daan op de Zuidkust van Enge land en van een sterk beveiligd convooi zonder eigen verliezen 2 schépen tot zinken gebracht met te zamen een inhoud van 4500 b.r.t." BINNENLAND. Moordenaar van Joodsche vrouw tot tien jaar veroordeeld De rechtbank te Amsterdam heeft den 41-jarigen natuurgeneeskundige J. J. H. Krug uit Amsterdam, die in Januari van dit Jaar een 60-jarige Joodsche vrouw die hij in zijn wo ning in de Haringvlietstraat had verborgen, op de stadhouderskade nabij de Academie voor Beeldende Kunsten om het leven, had ge bracht veroordeeld tot tien Jaren gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De officier van Justitie had zes Jaren geëischt. BUITENLAND. Resoluties der Romeinsche fascio De Maandag gehouden groote vergadering der Romein sche fascio heeft, naar de Tribuna meldt, drie resoluties aangenomen. In de eerste wordt de volledige publicatie geëischt van de lijsten der verraders jegens het vader land, een onderzoek of dezen met Badoglio gevlucht zijn of zich nog in Italië bevinden, en onverbidde lijke vervolging van allen, die ver raad of sabotage plegen. De tweede resolutie brengt dank aan maarschalk Graziani en geeft uiting aan de bereidwilligheid van het vernieuwde Italiaansche leger om onmiddellijk aan de zijde der Duitsche kameraden te vechten. De derde resolutie eischt onver wijlde arrestatie van alle joden en fusilleering van alle verraders van 25 Juli. Hierbij wordt volgens de Tribuna in de eerste plaats graaf Ciano genoemd. Geestdrift werd gewekt door de voorlezing van een brief van den secretaris der partij, Pa- volini, waarin gezegd wordt, dat de constitueerende vergadering nog dit jaar de grondslagen voor de Italiaansch-sociale republiek tot stand zal brengen. Na afloop der vergadering vormde zich een lange optocht, die onder het zingen der nationale liederen naar de Piazza Venezia marcheerde, waar de demonstratie werd besloten. (D.N.B.). Victor Emanuel De „Daily Herald" noodigt, naar de Brit- sche berichtendienst meldt, in een open brief aan Victor Emanuel den koning uit afstand te doen van den troon, aangezien hij een hinderpaal vormt voor de uit voering der plannen, welke in Moskou zijn besproken. „Wanneer gij een waar koning zijt", aldus wordt in den brief gezegd, „ge biedt de eer het u, en wanneer gij een schavuit zijt, gebiedt de voorzichtigheid u de kroon neer te leggen". (D.NB.). Vijandelijke vliegtuigen boven Zuidoost-Duitschland Naar het D.NB. verneemt, opereerden gis termiddag sterke Duitsche lucht verdedigingsstrijdkrachten tegen formaties vijandeiyke bommen werpers, die het Zuidoosten van Duitschland waren binnengevlo gen. De vyand leed gevoelige ver liezen aan viermotorige bommen werpers. geboren: Johanna Cornelia, d. v. B. Haar- land en J. G. Blansjaar; Cornells, z. van L. van Varick en S. A. 't Hart; Hanna, d. van W. van Gelle- cum en J. Uittenboogaart; Gerrit Antonius, z. van A. B. M. van der Werf en C. Langezaal. Leonardus Cornells Paulus, z. v. H. A. Rijnbeek en H. C. Schoorl; Nicolaas Wilhelmus Jacobus Gerar- dus. z. van H. v. d. Water en M. J. van Hooidonk; Jacob ,z. van A. P. v. d. Ster en A. v. d. Plas. Theresia, dr. van A. Bakker en H. M. van Amsterdam; Jan Willem Lodewijk Friso, zn. van L. Hoekstra en E. Schuurman; Jacobus, zn. van J. P. Pauwels en J. Duindam. Gemma Maria Agnes, d. v. J. J. Buis en J. Dijt; Antonius Gerardus Martinus, z. v. J. M. Silvester en M. E. Bakker; Johannes, z. v. J. L. Tetteroo en A. M. Meijer; Hendrik, z. v. C. van der Leeden en H. Siere; Wilhelmina Maria, d. v. J. H. van Hartevelt en H. M. P. van der Vlugt. ondertrouwd. J. Dubbeldeman, jm. 35 jaar en N. van Duijn, jd. 24 jaar; J. J. Kerkvliet, jm. 26 jaar en L. C. W. Haverhoek, jd. 18 jaar. M. H. Pijnaker jm. 21 jaar en A. M. D. Visser, wed. 25 jaar. J. van Riet, wedn., 55 j. en J. van Weeren, jd., 40 j. getrouwd. C. J. J. de Niet, jm. en A. van den Nieuwendijk, jd. J. van Weeren, jm. en M. de Jong. jd. overleden. S. Mooten, vrouw, 56 jr.; A. Stra- ver man, 60 j.; A. M. L. Pommee, wed. v. W. Wijnnobel. 86 j.; C. van Sonsbeek. huisvr. van N. Langezaal, 50 j.; B. W. de Roo, man, 75 j. J. C. Blom, man, 42 jaar. M. Klokkemeijer, vr. 40 j.; P. J. Belt, zn. 4 mnd.; M. Dubbeldam, huisvr. van J. Brussee, 60 j. L. Rijm, wed. van P. C. de Boom 83 j. I. Knaap, dr. 2 j. C. H. Wolvers, zn. 5 j. P. van der Voort, zn. 3 j. M. W. Baren- drecht, zn. 3 j. L. JuSchermer m. 38 j. J. Stoute, huisvr. van M. Weijers 75 j.; H. C. H. Groebe, vr.. 46 j.; J. Komen, wed. van J. Koome 85 j.; L. Pret, wedn., 40 j. gevestigd. P. H. J. Arentzen, ass. i.d. huish. Rijnsburgerweg 10 J. van den Berg huisknecht, Oranjegracht 8a C. W. Boogaard, hulp i.d. huish. Heerengracht 24 A. H. Crepin handelsreiziger, Jan v. Goyenkade 10 J. G. Diephout, verpleegster Morschsingel 8 W. van Dorp, Wassenaarscheweg 6 W. A. Düthler, dienstbode, Lorentzkade 29 H. C. G. Hansen, hulp i.d. huish.. Rapenburg 52a P. L. Kerkvliet, boerenknecht, Jan.'os- sensteeg 25 F. H. W. Piena- Klinkenberg, Pioenhof 8 H. W. van der Klugt, dienstbode, Bree- straat 87 W. van der Laan, hulp i. d. huish., Zoeterw. singel 17 - P. H. Linthout. Rijnsburgerweg 31 J. van Lohuizen, Roodenb.str. 35 wed. M. J. H. van den Brink Mumsen, J. v. Goyenkade 28 H. de Nooij, 1.1. instrumentmaker, Valdezstr. 5 N. Ottenhof. Voor- str. 29 T. Perfors, landbouwer, Bakker Korffstr. 4a J. W. van Proosdy, leidster kindertehuis NVD Oude Vest 35 H. J. Rijskamp, metaalbewerker vliegtuigfbariek, Moriaansteeg 5 A. Schepers, Haagweg 30 H. J. B. Schoen maker, Alexanderstr. 34a W. Steers en fam., v. d. Waalsstr. 45 Wed M. A. NierickerTimmermans Vrouwenst. 13 A. Tuijt, chauf feur, v. d. Waalsstr. 40 A. Veld man en fam., predikant, Houtlaan 19 A. M. KennisVerbij, Witte Rozenstr. 46 E. T. Vermond. huisschilder, Poelgeesterstr. 8a J G. van Voorthuyzen, tuinders knecht. Raamsteeg 71 A. J. H. OlivierZadelaar, Ger. Doustr. 39. VEKTRKOKKEN. J. van den Akker. Zoeterwoude, Hooge Rijndijk 29; J. Bekooij Was senaar, Storm van 's-Graves.weg 121; J. H. van den Berg, Zoeter woude, Vrouwenweg 23; J. B. M. van Berkum. Hoorn, Nieuwsteeg 20 G. T. H. WaterdrinkerBeukers en fam. Gouda, Nieuwe Park 2; D. Boerma, Maastricht, Groote Staat 38; M. B. Bok, Baarn, Mauvestr. 45 J. F. Crul, Heemskerk. C. v. As- sendelftstr. 36B; C. M. Dickhoif, Delft. Oude Delft 203; T. M. T. LetschertDiebeis, Boxmeer, v. Coothstr. 46; B. A. A. van Dieren Monster. Heerenstr. 15; A. L. Gott- mer. Wassenaar. Meybooml. 2; C. van Haasteren. Bodegraven, Over tocht C 49; C. W. van Haasteren, Noordwijkerhout, Dorpsstr. 65; K. G. van Hofwegen, Oegstgeest, Em- malaan 62; G. M. Hogerhuis en fam.. Tietjerksteradeel, Giekerk 105: N. Kleen en fam.. Katwijk, Tijmstr. 45; Wed. M. A. W. van LeeuwenLaken, Leiderdorp, Lin delaan 3; A. J. Leeflang, 's-Gra- venhage. Prinsengracht 14; H. T. Lubberman, Eindhoven. Sint Mar- tinusstr. 13; J. Maas en fam.. Oegstgeest, Schoutenburgstr. 15; H. S. Mieog, Oegstgeest, Koning- innelaan 2; G. L. Palm en fam., Oegstgeest, H. Morschw. 76a; C. Rhijnsburger, Oegstgeest, Zandl. 6 J. j. Stouten en fam., Oegstgeest, de Kempenaerstr. 89; F. G. Stuur- meijer, Amsterdam. Joh. Keplerstr. 12 hs.; M. A. M. Sijtsma, Zoeter woude, Hooge Rijndijk 441; C. van der Toorn en fam., 's-Gravenhage. Dr. Visscherplein 81; J. Tromp. Amsterdam, Kerkstr. 1421; T. A. Warmerdam, Noordwijkerhout, Dorpstr 38; R. de Wit, Groningen de Sav. Lohmanplein 2B. BELANGRIJK VOOR DETAILLISTEN. Vóór-inlevering bon 46 A Boter. Detaillisten moeten bon 46 A Boter met een apart ontvangstbe wijs M. D. 242-01, ter verkrijging van een toewijzing vet, op Don derdag 4 November van 14 tot 16 uur inleveren op het Distributie kantoor, ingang Langebrug. Kamer 3. 3846 VÓÓR-INLEVERING BESTEL BON 696 „ALGEMEEN". Detaillisten moeten bon 696 „Al gemeen" met een afzonderlijk ontvangstbewijs M. D. 243-03, ter verkrijging van een toewijzing voor volvette kaas, inleveren op Vrijdag 5 November van 14% tot 16% uur op liet Distributiekan toor, ingang Langebrug, Kamer 3. Zie Algemeen Persbericht van heden. 3847 Herhaaldelijk blijkt, dat bij luchtgevechten of afweervuur boven of in de nabijheid van de gemeente de burgery geen dekking zoekt. Met nadruk wordt erop ge wezen, dat, ook al wordt geen luchtalarm gemaakt, tudens zoo danige handelingen, het gevaarlijk is zich buitenshuis of in de na bijheid van vensters op te houden; ook van verdwaalde kogels of scherven zijn ernstige gevolgen te duchten. Het bovenstaande geldt uiter aard in verhoogde mate wanneer luchtalarm is gegeven. De Burgemeester van Leiden, Plaatselijk Luchtbeschermings leider, 3835 STEVENINCK. VERKOOP VOORWAARDELIJK GOEDGEKEURD VLEESCH OPENBAAR SLACHTHUIS. Donderdag, 4 November 910 uur. nos. 2185022050 Maatschap pelijk Hulpbetoon. Uitsluitend op speciale door dien dienst verstrekte bonnen; ten hoogste 1 kg per bon. Legitimatie bewijzen, distributiebonnen, papier en gepast geld meebrengen. STEVENINCK, 3845 Burgemeester. DISTRIBUTIE VAN VOLVETTE KAAS. Detaillisten kuni.en de door hen ontvangen bestelbonnen „696 Al gemeen" op 4 en 5 November a.s. bi; de plaatselijke distributiedien sten inleveren met een minimum en in veelvoud van 2o rantsoenen. Hier dienen zij echter bij te plak ken een aantal andere kaasbonnen, dat de helft van het n bonnen .,696 Algemeen" ingeleverde aantal rantsoenen vertegenwoordigt. Voor zoover mogelijk moet dit bijplak ken geschieden met de bonnen „692 Algemeen" (waarde 1 rant soen), indien deze niet in een vol doende aantal aanwezig zijn. kun nen hiertoe de bonnen ..681 Alge meen" (waarde 1% rantsoen) of bonnen één rantsoen kaas gebruikt worden, is ook dit niet mogelijk, dan kunnen voor het ontbreken de aantal rantsoenen geldige kaas toewijzingen ingeleverd worden. De inlevering van bovengenoemde bonnen dient met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 242-03 te ge schieden. De resteerende bonnen „692 Algemeen" kunnen van 15 t/m 19 November a.s. Ingeleverd worden. Uitsluitend voor het aan tal ingeleverde bonnen „696 Alge meen" zullen de distributiedien sten kaastoewijzingen uitreiken en wel toewijzingen met een distri butiezegel, welke alleen recht ge ven op het koopen van volvette kaas. Voor de bonnen 681 Alge meen" die niet bij de bonnen „696 Algemeen" geplakt zijn en derhal ve afzonderlijk worden Ingeleverd, zal op de normale wijze de toewij zing kaas worden uitgereikt. Detaillisten moeten de op deze toewijzingen verkregen volvette kaas afzonderlijk bewaren, daar deze slechts op den voor het tijd vak van 14 -t/m 27 November a.s. aan te wijzen bon mag worden ver kocht. De gezegelde kaastoewijzin gen moeten apart van de gewone ongezegelde toewijzingen worden ingeleverd ter verkrijging van een verzameltoewijzing. Deze laatste zijn eveneens van een distributie- zegel voorzien. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat geduren de de perioden waarin uitsluitend volvette kaas beschikbaar werd ge steld op de bonnen één rantsoen kaas" van nieuw model eveneens volvette kaas afgeleverd moet worden. 3814 Hoofdredacteur B W. MenK- horst Lelden, plv hoofdredacteur: E Been. Lelden. Redactiestaf: B W Menkhorst, Buitenland eD Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J Brouwer, Stadsnieuws; Th J. Hannema, Omgeving en Muziek. Politiek medewerker: W. H. Streng Wassenaar Verantwoordelijk voor de adver tenties A Poortman zoo goed als nieuw, met fauteuils van f. 260.af, eiken tafel f. 35.4 eiken stoelen f. 75.Oud-Holl. stoelen van f. 17.50 af. 4147a In de gemeentelijke in richting Endegeest te Oegstgeest, kan spoedig geplaatst worden een jongeman als Hulpkok. Aanmelden bij het Hoofd der Huishouding op En degeest. 3834 Oude Gramofoonplaten Wij geven voor elke plaat van 30 c.m., hoe oud ook f. 0.50 p. st. en voor een pi. v. 25 c.m. f. 0.40 p. st. L. van Geelen, Haarlem merstraat 55, t.o. Rex Theater, Telef. 20593. Afd. Woninginspectiedienst en zuiverwerken LEIDEN - TEL. 21078 HET ADRES VOOR IS: Stationsweg 22 - Leiden Tel. 20606 - Giro 208368 EEN ELDORADO VOOR DEN PHILATELIST/ Piano of Vleugel te koop gevraagd. Brieven met opg. van merk en prijs aan H. v. Buul, Burg. de Raedtsing. 23h, Dordrecht LEWENSTEIN repareert correct. Leiden, Maarsmansst. 8. Telefoon 20685. De P.B.H. van district I maakt bekend, dat het districtskantoor van 25 October j.l. af is ver plaatst van Noordwijk naar Sassenheim, Hoofd straat 79, telefoon 7237 en tevens, dat voortaan des Vrijdags van 912 uur v.m. zitting voor georga- niseerden wordt gehou den in Café J. van Mei zen, Nieuwe Beesten- markt 15 te Leiden. De l zitdagen te Warmond en I Lisse worden met ingang van dienzelfden datum opgeheven. 8839

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3