r JEHOBOTH FLINKE JONGEN .KLEINTJES" >s. J. DE WIT NET MEISJE Zit-(en) Slaapkamer LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS Leidsche Schouwburg. Zware afweerstrijd in het Oosten. rr Gevraagd Aangeboden Sg Personeel gevr Personeel aangeb. Kamers gevraagd Diversen BINNENLAND Rooken op de balcons van de eleetrische treinen Op vele balcons van het eleetrische stroomlijnmateriaal van de Ne- derlandsche spoorwegen bestond een 'rookverbod. In verband met ondervonden bezwaren bij de handhaving van dit verbod is be sloten dit op te heffen. De op die balcons aanwezige bordjes met het opschrift „Verboden te rooken" zullen geleidelijk worden verwij derd. Het eindigde beide keeren op de onderste plaats, doch wist zich in de degradatiewedstriiden te hand haven. Het gelukte aan L.S.G. I de overwinning te behalen, hoewel het erschil niet groot was. Niettemin t eteekent deze overwinning dat jj.S.G. I waarschijnlijk geen' degra datiewedstrijden behoeft te spelen. Het overzicht luidt: 1. C. B. v. d. Berg CL.)D. Appel (A.) 10; 2. W. DemmendalC. Kieft 1—0; 3. W., H. v. d. Nat—E. de Waal 01; 4. J. OrbaanP. Seewald 10; 5. Ir. J. J. G. v. HoekP. Deugd 01; 6. A. E. J. ModdermanW. v. d. Veen 1'—0; 7. C KuilmanG. Boon 01; 8. J. v. SteenisJ. v. d. Veen V29. A. G. de KierB. Veldman 01; 10 J. P. v. HamD. Weisenborn 10. Totaal 5V2tV2 De Leidenaars speelden aan de even borden met wit. ZWEMMEN, Jeugdkampioenschap voor niej. Scheer Bij de te Den Haag ge houden wedstrijden om de Jeugd kampioenschappen, kring Den Haag, won mej. R. Scheer (Poel meer) de 200 M. schoolslag in 3 min. 41 sec., vóór mej. M. v. Dorst (Zian) in 3 nin. 53.2 sec. BOKSEN Nederlandsche Boksbond onder nieuwe leiding De Nederland- he bokswereld begroette in- de _aarlijksche algemeen? vergadering van den Nederl. Boksbond, welke n .Krasnapolsky" te Amsterdam erd gehouden, haar nieuwen lei- er, den heer H. S. Bakker, uit en Haag. Het hoofdbestuur werd Is volgt samengesteld: voorzitter: H. S. Bakker, Den Haag; vice- oorz.: A. Scharroo. Den Haag; se- retar^-penningm.F. G. Bojjwens, Vmsterdam; lid: C. G. Knol; com missarissen: D. de Jong, Noord- ólland; J. Baan, Zuid-Holland; Rasenberg, Zuilen; K. v. Zan- en. Oosten en J. v. d. Laan, oorden. Een nieuwe centrale ommissie werd Ingesteld, die alle echnische problemen dient te be- fetudeeren en zoo noodig advies zal c Verleenen. Tot voorzitter dezer commissie werd benoemd de heer B. Bergström, die tevens werd aan- 3 gesteld als hoofdinspecteur. De - heer F. G. Bouwens werd met het - secretariaat belast en hij zal te- C yens de leiding van het bondsbu- lieau op zich nemen. In het dagelijksch bestuur kre- en zittir- de heeren J. van der iele, Rotterdam; J. Sanders. Rot- l- terdam; D. de Jong, Amsterdam; K. Schilp, Den Haag; H. Nak, Am sterdam; J. Bamberg, Den Haag en Huizenaar, Amsterdam; Een bepaald systeem werd lnge- oerd waardoor alle districten om vijf Jaren in aanmerking ko en voor het houden der kam- or pioenschappen. Groningen is vol- zij gend jaar aan de beurt, waar de iet wedstrijden vermoedelijk in April ;e- gehouden zuilen worden. U' ger V Wil Volle Maan - Iedere revue moet nu eenmaal een naam hebben en zoo is het ook met de cabaret revue, die Zaterdagavond voor een goed bezette zaal werd gegeven door het gezelschap van Ostade, dat vorig seizoen zooveel succes had. Doch wat doet de naam er toe? Te betreuren was echter, dat het eigen cachet, dat het gezel schap droeg, verloren is gegaan* het zoo humoristisch aanslaande Brabantsche. Nu was het te veel genivelleerd met ieder ander caba ret gezelschap en al voldoen de Waikiki-Hawaians op zich zelf zeer evenals vele andere nummers van het program, juist het gemis aan het eigene deed de hernieuwde kennismaking geen goed. Niette min heeft men zich wel geamu seerd. De duivel in de Vrouw Dit spel van hebzucht van Karl Schön- herr, waarin slechts drie personen vijf bedrijven vullen_blijft op zich zelf een krachtig tooneelwerk, ook al heeft de tand des tijds het niet geheel onberoerd gelaten, mits de vertolkers volledig voor hun taak zijn berekend. En juist daaraan haperde het gisteravond; speciaal de vrouw van mevr. Rie Elking bleef ver onder de maat, het was alles van buiten geleerd, maar niet doorleefd spel. Daarmede was het pleit beslecht, al was de man van Anton Verheyen goed en de briga dier van Peter van Straaten ten minste voldoende. Het succes in den goed bezetten schouwburg was dan ook maar matig. B. W. Menkhorst. „Het hoedje van Marius" - „Het Vereenigd Tooneel" onder leiding van Jacques van Bijlevelt en Jo- han Boezer heeft-Zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal een voor treffelijke uitvoering gegeven van het blijspel in 3 bedrijven „Het hoedje vayi Marius" door R. Feen- stra. De zaal was slecht bezet, hetgeen op het spel der executan ten, loffelijker getuigenis, niet den minsten terugslag heeft uitge oefend, want er werd tot het ge lukkige einde toe met brio en toe wijding geacteerd. Jacques van Bijlevelt als de energieke zaken man, Ellen Durieux als zijn levens wijze schoonmoeder, Minny Erf- mann als zijn spilzieke echtge- noote, die later toch den weg naar haar gezin weet terug te vinden en Adr. Heerings als de vermake lijke schoonzoon traden het meest op den voorgrond in dit ensemble, dat overigens geen zwakke plekken vertoonde. Een woord van bijzon deren lof vobr de keurige décors, vooral in het derde bedrijf. Hier werd waarlijk goed tooneel gebo den, zoodat de afwezigen ditmaal groot ongelijk hadden. J. Brouwer. Kameraadschapavond van het N.AJF. In ,,'t Schuttershof vond Zaterdagavond onder matige belangstelling een kameraad schapsavond plaats van functm narissen van het Nederlandsche Arbeidsfront, meerendeels sociale voormannen uit Leiden en Kat wijk. Ook enkele bedrijfsvoerders gaven door hun aanwezigheid blijk van belangstelling. De plaatselijk leider, de heer P. J. K. Determan, opende met een hartelijk wel komstwoord dezen eersten kame raadschapavond van NAJF.-func tionarissen in Nederland, welke werd georganiseerd ten einde eenige afwisseling te brengen in de eentonige reeks van vormings avonden en andere werk-bijeen- komsten. Een groot percentage van de voormannen heeft zich bij deze bijeenkomsten met volle energie ingezet voor het N.AJP. De middelen voor dezen kameraad schapsavond mochten natuurlijk niet gevonden worden in de gel den, welke door de arbeiders aan het N.A.F. geofferd zijn. doch een groot aantal bedrijfsleiders heeft op ons verzoek, aldus spreker, het financieele gedeelte verzorgd. Deze avond moet beschouwd worden niet als dank voor het gepres- teerdp, doch als vormer van een hechtere kameraadschap, een van de peilers voor de nieuwe maat schappij, waarnaar wij streven. Vervolgens werd een afwisselend variétéprogramma ten tooneele ge voerd, waarbij de vlot opgevoer de nummers een dankbaar ap plaus oogstten. Bijzondere ver melding verdienden zeker de con ferencier. die de diverse num mers op onderhoudende wijze aaneen wist te rijgen, benevens het „tooneel op het tooneel" Ta rantula, en de traditioneele goo chelaar in den persoon van Mo- retti. Jeugdafdeeling L. V. v. P. V. De Leidsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars heeft ten behoeve van de jeugdige philatel- listen een jeugdafdeeling opge richt. Het aantal postzegelverza melaars neemt gedurig toe, maar daarmee ook het gevaar, dat er zegels verloren gaan. Voor het postzegelverzamelen is deskun dige leiding noodzakelijk. Om die reden heeft de Leidsche Vereen, van Postzegelverzamelaars beslo ten ook de jeugd tot zich te trek ken, opdat het deze deskundig kan voorlichten op dit gebied, maar tevens om gelegenheid te geven tot ruilen, waardoor de verzamelingen in waarde kunnen toenemen. Volgende week wordt de eerste bijeenkomst gehouden. Kindervoorstelling W. A. Front- zorg In het kader der W.A.- Frontzorg-actie 1943-1944 was Lei den Zaterdagmiddag aan de beurt voor een kindervoorstelling, welke in de 9t3üsgehoorzaal voor meer dan 1200 kinderen werd ge geven. In deze voorstelling trad op mr. Janno met zijn assistente, die voor de kinderen opvoerde „Aladin en de Wonderlamp", het bekende sprookje uit de 1001 Nacht. Na deze zeer geslaagde opvoe ring hield mr. Janno zijn jeugdig gehoor nog geruimen tijd bezig met verschillende goocheltoeren, waarvoor de kinderen niet min der interesse toonden. Duitsch Weermachtbericht. Het opperbevel van de Duitsche weermacht deelt mede; Op de zwaartepunten van den grooten afweerslag in den Zuide lijken en den centralen sector van het Oostelijke front kwam het gis teren tot buitengewoon verbitterde gevechten. Verscheidene ten Zui den van Melitopol en ten Zuid oosten van Saparosje over een smal front aanvallende sovjet divisies werden met zware verlie zen afgeslagen, eenige penetraties afgegrendeld. Aan weerszijden van Dnjepropetrowsk slaagden vijan delijke strijdkrachten onder be scherming van een dichten mist erin, bruggenhoofden te vormen aan den Westelijken Dnjepr-oever. In het penetratiegebied ten Zuid oosten van Krementsjoeg wissel den krachtige vijandelijke aanval len op onze afgrendelingsfronten af met eigen tegenaanvallen. De bolsjewisten verhoogden hun krachtsinspanning om naar Kriwoi Rog door te breken. De zware af- weergevechten duren onvermin derd voort. Tot zware gevechten kwam het ook ten Westen van Smolensk. Hevige doorbraakaanvallen der bolsjewisten strandden daar op den hardnekkigen tegenstand on zer troepen, die in een tegen aanval tijdelijk verloren gegaan terrein heroverden en daarbij een vrij zwakke vijandelijke groep vernietigden. Van de rest van het Oostelijke front zijn' slechts plaatselijke ge vechten uit de sectoren ten Noor den van Kief, aan weerskanten van den Soshmond, ten Zuidwes ten van Welikije Loeki en ten Zuiden van het Ladogameer te melden. In de zware gevechten der beide laatste dagen zijn 282 sovjetpantserwagens stukgeschoten waarvan het meerendeel aan het front tusschen de Zee van Azof en Krementsjoeg. Aan het Zuid-Italiaansche front vonden giseren geen noemens waardige gevechtshandelingen plaats. Sterke formaties Duitsche gevechtsvliegers vielen opnieuw met goed resultaat de vijande lijke ravitailleeringsbasis Napels aan. Volgens intusschen binnengeko men rapporten heeft de lucht macht in den nacht van 21 op 22 October in het Oostelijke deel der Middellandsche Zee een vijande- lijken torpedojager tot zinken ge bracht en een tweeden door bom- treffers beschadigd. Boven het bezette gebied in het Westen werden gisteren 11 vijan delijke vliegtuigen neergeschoten, Waarvan 9 door afweergeschut der luchtmacht. Amerikaansche bommenwerpers vlogen bij dicht wolkendek en re gen over Zuidoost-Duitschland en lieten lukraak en ver uiteen bom men op eenige plaatsen vallen. In den afgeloopen nacht deden vij andelijke stoorvliegtuigen afzonder lijke aanvallen op West-Duitsch- land. Duitsche gevechtsvliegtuigen bombardeerden afzonderlijke doe len in het stadsgebied van Londen. De N.VD., welke voor dezen prettigen middag gezorgd had, deelde bovendien aan de kinderen versnaperingen uit zoodat allen ten slotte ten zeerste voldaan naar huis gingen. HANDELSREGISTER K. v. K. Nieuwe inschrijving: Fa. van Zwieten, Brood- en Banketbakkerij (Bep. Bep.), ge meente Alkemade, Kaag, Dorps straat 52. Venn.: J. L. van Zwie ten, Kaag gemeente Alkemade en J. L. van Zwieten, Alphen aan den Rijn. Wijzigingen: N. V. Nederlandsche Wolspin nerij, Zoeterwoudscheweg 3, Lei den. N. comm.: E. Bennink Bolt, Amsterdam, R. C. Descheemacker, Brussel en A. Karseboom, Aer- denhout. Beekman en Montfoort, Nieuw- steeg 43a, Leiden, meubelstof- feerderij. Uittr. venn.: W. F. Beekman dd. 30 September 19^2. De zaak wordt voortgezet door den overblijvenden vennoot J. Mont foort onder den naam J. Mont foort. Wed. Th. Laken, Hoogewoerd 132, Leiden, kleinhandel in tabak en sigarenmagazijn. Wijz. han- deelsnaam in J. G. P. Laken. N. eig.: J. G P. Laken, Leiden. Wed. Jan J. Sloos, Stille Rijn 11, Leiden, handel in confectie, 2de handsch goederen, verhuur van gelegenheidsgoederen. Boven genoemde zaak is met ingang van 1 Juli 1943 omgezet in een ven nootschap onder firma onder den naam: Firma Wed. J. J. Sloos en Zoon. Venn.; C. de Swart, wed. van J. J Sloos, Leiden en H. Sloos, Leiden. Laatstgenoemden vennoot is beperkte handlichting verleend. Maandag a.s. herdenkt de heer B. Peteri, assistent le klasse, aan het Postkantoor alhier, den dag, dat h(j vóór 25 jaar bij de P.T.T. in dienst trad. In de Zaterdagmiddag te Rotterdam gehouden vergadering van de afdeeling Zuid-Holland van den Ned. Toeristenbond A.N.W.B. is de bondsplaquette wegens het 50-jarig bondslidmaatschap uitge reikt aan den heer A. de Koster alhier. Hoofdredacteur: B W Menk horst. Leiden; plv. hoofdredacteur: K Been, Lelden Redactiestaf: B W Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been. Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th J Hannema, Omgeving en Muziek Politiek medewerker: W. H. Streng, Wassenaar Verantwoordelijk voor de adver tenties: A Poortman :e- -0 an [enj ÏO- :en| v. en| >er ustj U£1 lenl ecnl Lei-i ger en|| n kar var FIT ing] achj nter rust] luge eei S3' déi echj rooi purl ir .b0B« self dj aar enti I is IJ 3SCW aar groei BIJBELLEZING Rapenburg 10. dinsdagmiddag a.s. 2.30 uur. te Gevraagd voor morgen uren, (leeftijd 141*7 jaar). Valkenburgscheweg 32, Voorschoten (bij Haag- sche Schouw). HEERENC OSTUUM te koop gevraagd v. lang slank persoon, moet be slist in goeden staat zijn, tevens hoogtezon-appa- raat te koop gevraagd. Brieven met prijsopgaaf A. Strik, Lammermarkt 47 Leiden. 1870a Dame, b.bJi.h., zoekt te gen 1 Dec. te Leiden of Oegstgeest een gemeuto. met of zonder pension. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 3463. GEVRAAGD. leeftijd 1718 jaar. Brandstof fenhandel FIRMA C. CRAMER, Oude Rijn 71. Bij vonnis der Recht bank te 's-Graventhage van 21 October 1043 is het faillissement van J. ZWAAN, Oude Vest 83 te Leiden, opgeheven. Mr. W. HUGENHOLTZ. Curator. Jongens iassen gevr., feftijd 8, 11 13 J. Ook herenjassen om te ver laken komen in aan- lerking. A. van Bemmel nn 't Hoffstraat 15a. Huiswerk voor avond- ren (liefst administr.) Bur. v. d. BI. onder 1862k. Avondjapon gevr. v. >ng meisje, maat 42 j. korenblauw of Bor- eaux. van Wissen, Leld- bhéweg 89 Voorschoten - 1 paar damessport- poenen, 41, ln goeden aat. Binnendijk». Hert- istraat 1. J Pluche tafelkleed, 175 |135, modern dessin, o. Pal 1 telt, z. g. a. nieuw 165.Jasperse, Hoo iwoerd 152. B Friesche en Zeeuw- sche gekeurde pootaard- appelen te koop. W. Brussee, Langevaart 10, Rijnsburg. B Bont. Te koop aange boden bruine nertz mur- mer vellen vanaf 10 tot f30.D. Kwak, Van Oidenbarneveldstr. 29 Lelden. Speelgoed. Z. g. a. n. stoommach. f25.Rol schaatsen f. 12.50. Kln- derschaatsen f. 3.50. Wedrenspel f.2 50. Co vering, Spleghelstr. 17. B Smokingcostuum, pr. f 80.S. Culper, Aca cialaan 23, Leiderdorp. Pianoles 25 ct. Gron- Ig plano-onderwijs aan geboden voor eerstbe- ginnenden en meerge vorderden tegen boven- genoemden prijs. Br. Bur. v. d. BI. onder No. 1897k. B Gasstel in. blad merk Extra f. 40.—. Rol schaatsen dubb. kogel lagers f. 12.Phllippo, Koninglnnelaan 46. B Heden in voorraad: 100 H.ti. Turfmolm bijz. geschikt ter vermen ging met zwarte brand stof voor Klein-In dustrie, f. 75.afgeh. J. de Groot, Oude Vest 235a Tel. 24113, Lelden B Trouwjapon m. sleep je f. 50.Declemy H. Morschweg 102a. Lelden B Donkerhl. winter mantel f. 20.Me- chelse, Rijnegommer- streat 5, Zoeterwoude. B Llchtlopende houten carrierwielem met ko gels steeds uit voorraad te leveren door Gebr. Brittijn, Heerenweg 10a Rijnsburg. B Wegens ziekte der te genwoordige gevr. netto werkster voor de mor genuren. Aanmelden: Hooigracht 58. S Dienstbode voor hele halve dagen hulp v. werkster aanw. Linden- laan 2a Oegstgeest. B Nette werkster gevr. 2 d. In de week, ln kl. gez, goed loon, of Jong meisje van 92 uur 15 16 j. Leidsche Straat weg 14, Oegstgeest. B Flinke hulp gevr. we gens fam.omst. der te- genw., rustig gezin (3 pers.) P.G. v. d. en n. of v. den dag. Goed loon. Goed tehuis voor alleenstaand meisje. Maurltslaan 5 (Leidsche Buurt)Oegstgeest Na 5 uur. B B. z. a. iemand die góed kan naaien, om naaister te helpen lede ren middag van 4.306 en Woensdagm. van 2 6, all. als hijver. Br. Bur. y. d. Bl. No. 1957k B Hulshoudster b. z. a. P.G.. leeftijd 30 J.. be kend met lichte verple- gii g. voor Lelden of H., Boekt), v. d. Veen, Oegstgeest. B Ervaren secretaresse zoekt werkkring voor halve of hele dagen. Di rect beschikbaar. Br. Bur. v. d. Bl. no. 1865k. B B. z. a. ong. verpleegd ster met zlekh.erv. voor particuliere verpleging ln Lelden of omg. Br. ond. letter V aan Boekh. v d. Veen Oegstgeest. B Rustige zit- en slaap kamer gezocht tegen 1 Nov. as. omgeving station. Br. Bur. v. d. Bl. onder No. 1863k. B Echtpaar zonder kin deren vraagt gem. zlt- sl aapkamer of zit- en slaapkamer met gebruik van keuken. Br. Bur. v, d. Bl: onder no. 1867k. B Dame, h.b.b.h. vraagt tegen 1 Dec. of eerder gemeub. zit-slaapk. met pension zonk. Liefst geen beroepspension. Prijs f.50.— tot f.60.— per mud. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 1946k. B Ruime kamer gevr. ln het centrum der stad. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3512k. B Verloren in zilverbon- map maand geld f. 67.50 Zaterdagav., gaande Sta- tlonsweg/Breestr. Ver liezer gedupeerd. Terug tegen belooning: v. Dam L. Pieterskerkkoorst. 15. B Verloren; langs den weg vanwtoudekerk/Lel- derdorpsche brug, lage zijde, vla Breestr., een gouden halsketting. Te gen hooge belooning te rug te bezorgen: Haag- weg 116. B Katwijk aan Zee. D.V. Woensdag 29 Oct. hoopt ln Casa Cara voor te gaan ds. v. d. Bijl van Barendrecht. Aanvang 7.30 uur. Heerenschoenen No. 42 te ruilen voor d.sch. No. 38 of Jong. sch. No. 37 of 38 of 40. Gevr. gr. poppenwagen. Blok W. de Zwijgerlaan 18 te Oegstgeest. B Huwelijk. Vlot meisje 20 Jaar, zoekt kennis making met dito heer. Brieven met foto onder No 1973k Bur. v. d. Bl. B Huwelijk. Jongeman, 23 Jaar zoekt ernstige kennismaking met een net en sportief meisje, 1922 jaar. P.G. Brie ven foto (op eerewoord retour) Bur v d. Blad onder No. 1888k. B Ned. Staatsloterij. De verkoop van loten be gint weer a.s. Donderdag 28 Oct. bijmevr. G. A. Go os zenVerhoeff, Col- lectrlce, Boerhaavel. 18. B Huwelijk. Wedn. met eigen bedrijf zoekt ken nismaking met nette Juffrouw of wed. zon der kinderen, tusschen 45-50 Jaar. Ned. Herv. of Chr. beginselen. Br. Bur. v. d. Bl No. 1915k B Wie ruilt een paar nieuwe lage zw. Jon gensschoenen m. 41. m. Cowboy, voor een goe de winterjas voor een Jongen van 17 J.? Adre3 G. J, F. Montanus. Morschkade 18

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3