MULO-AVONDCURSUS ENMAAKVATEN INTJES" SLOTEN DE MjS Quaker en H-O Aangeboden BEDIENDE BLOK )E OMSTREKEN NGSGEWASSEN EIGEN TUIN kapsters. erlengen. wielbanden. FAMILIEBERICHTEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. PROVINCIALE PUBLICATIE. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN zondagmiddag, Sportpark YVassenaarscheweg 1 uur U.V.S. 2—K.F.C. 2 2.45 u. U.V.S. t— K.F.C. 1 geboden Diversen Kamers gevraagd END AM. ebestelling van den heer In allen eenvoud, ge leven, heeft een groot lelangstellenden op de raafplaats de begrafenis d van wijlen den heer K. sterfhuize was eerst een it gehouden, geleid door e Vries, predilcant bij de erk te Voorburg. Het rd gevoerd door den heer uit Rotterdam en een even van den overledene, door een afgevaardigde Lrbeiders woningbouwver. men". Zij hei-dachten wat Vink als mensch en als teekend heeft. Dr. Mr. de ten slotte het Onze Een schoonzoon dankte betoonde veelzijdige be- ig- IEST rerband met het bereiken pensioengerechtigden de heer B. van Abswoude unctie getreden als voor den dienst van Gemeen- Het vorige Jaar herdacht O-jarig jubileum, waarbij el is gehuldigd. In zijn thans benoemd de heer sloot. De bewaring van den wintervoorraad. ïige weken breekt weder - tijdstip aan, waarop de irraad in de gedaante dappelen, bieten, uien, enz. achtereenvolgens nen wordt gebracht. In daarmede is het raad- reeds thans de noodige len te nemen voor de van een goede bewaar- ior die producten. Deze wel in het bijzonder ge- degenen, die slechts over kte woonruimte beschik- komende maanden ook wintervoorraad van hun moeten bergen, louie er in de eerste etening mede, dat de producten droog en volkomen vorstvrij die- rden bewaard. Wie over ;r beschikt, kan deze als aats voor zijn winter- benutten, mits hij er- draagt, dat de voorraad ge vorst tegen bevriezen rden afgedekt. Wie geen ïzit, kan zijn knol- en wassen ook wel ergens in kast, onder de trap of onder het ledikant van apkamer bewaren. Een lder is voor deze produc- uitstekende, vorstvrije aats. ie bewaring van aard- ileegt men ook zgn. aard en te timmeren. Bij ge goed timmerhout kan dit doel ook wel het oude pakkisten, enz. ge- Tenslotte kunnen knol- elgewassen voor winter- in het late najaar ook Jen grond van den tuin ingekuild. Jd voor spoedige treding, prima ers, aank. en goede coiffures. i ZEVENTEJR, 57a, Tel. 20477 vacantia is onze zaak van i 28 augustus wordeinde 11, Ontleend aan andere bladen. Bevallen: DesmetAndriessen, z., Veghel; v. MechelenSchal ken, d., Bergen op Zoom; Heu- kelsSoet, d., R'dam; Boele Elderhorst. z., Kampen; Brunner O'Shannon, d. Bussum. Overleden: A. J. Barnhoorn, m. 51 jaar, Den Haag; P. J..H. Jen- niskens, m., 76 jaar, Nijmegen; F. H. Knottenbelt, m., 58 jaar, Vorden; J. E. Stolberg, m„ 79 j., A'dam; N. L. de Groot. m.. 69 jaar. A'dam; J. Evers, m„ 76 j., Bussum- C. D. Punt, m„ 66 jaar Breda; J. H. Kugel, m., 63 jaar R'dam; M. Goedhartvan der Wens. v., 50 jaar, Den Haag. INLEVERING TABAKSBONNEN Daar thans het minimum in te leveren rantsoenen 100 stuks be- draagt, kan worden toegestaan, dat detaillisten bij de inlevering van bonnen- in het tijdvak van 2327 Augustus a.s. de in die week geldige bonnen ter aanvul ling bijolakken. Tevens kunnen de geldige tabaksbonnen tot een veelvoud van 100 rantsoenen wor den bijgeplakt. Hetzelfde geldt voor latere inleveringen. Heeft een detaillist in het tijd vak van 23—27 Augustus 1943 b.v. 120 bonnen waarvan de geldig heidsduur op 22 Augustus afloopt, dan kan hij derhalve ter aanvul ling 80 bonnen, welke gedurende het tijdvak van 23 Augustus t.m. 4 September geldig worden ver klaard bijplakken. 858 HILLEGOM. Bemiddeling van ambtenaren. In verband met de jongste door het Centraal Distributiekantoor gegeven voorschriften is het aan alle ambtenaren van distributie- diensten verboden bemiddeling te verleenen zoowel bii het afhalen van distributiebescheiden als het verstrekken van inlichtingen bui ten hun diensttijd, op straffe van onmiddellijk ontslag. Het publiek wordt derhalve dringend verzocht het den amb tenaren (essen) niet moeilijk te maken en zich voor alle distribu tie-aangelegenheden direct te wenden tot het distributiekantoor ter plaatse en niet ten huize van de ambtenaren, daar zij iedere bemiddeling moeten weigeren. 844 Distributie van vaste brandstof fen voor verwarming van ruimten voor bijzonderen doeleinden en woningen met uitsluitend centrale verwarming. Door hen, die een brandstof- fenkaart T. 116 ontvangen heb ben kan op formulier Br. C. 251 een toeslag vaste brandstoffen worden aangevraagd voor: A. particuliere woningen, welke niet anders dan Centraal kunnen worden verwarmd. B. ruimte(n) voor bijzondere doeleinden, waarvan de gezamen lijke inhoud gelijk is aan, of kleiner is dan de ruimte (n) voor particulier gebruik. C. een bedrijf, hetwelk in de onder B genoemde ruimte(n) Quaker en H-0 haver mout geven reeds een halve eeuw volle voe dingswaarde. Vraag uw winkelier. voor bijzondere doeleinden wordt uitgeoefend. Op de formulieren Br. C. 251 dienen alleen die vragen te wor den beantwoord welke voor den betrokkene van toepassing zijn. Indien een aanvrager gerang schikt kan worden onder meer dan één van de categorieën A., B. en C. eveneens op het formu lier Br. C. 251 vermeld, kan uiteraard met één aanvraagfor mulier worden volstaan. Kantoorhouders. Alleen ten behoeve van kanto ren, waar den geheelen dag, dan wel gedurende het grootste ge deelte der dagwerkuren gewerkt wordt, mogen aanvraagformulie ren Br. C. 251 worden ingevuld. Leskamers. Voor een toeslag komen niet in aanmerking onderwijzers of lee raren, die hun beroep hoofdza kelijk in een onderwijs inrich ting uitoefenen of voor wie het geven van lessen aan huis niet hun voornaamste bron van in komsten is. Studeerkamers. Hiervoor mogen geen toeslag- kaarten worden verstrekt. Aan deze categorieën zullen geen for mulieren Br. C. 251 worden uit gereikt. Houders van café's, winkels als mede van werkplaatsen en kan toren waarin door minder dan 3 personen regelmatig wordt ge werkt, mogen thans nog geen aanvraagformulier Br. C. 251 in dienen. Te zijner tijd zal ook voor deze bedrijven de gelegenheid opengesteld worden een aanvraag voor vaste brandstoffen in te dienen. Winkels. Zooals uit het bovenstaande blijkt mogen voor winkels nog geen formulieren Br. C. 251 wor den ingevuld. Wel kan reeds wor den medegedeeld, dat alleen voor onderstaande winkels te zijner tijd toeslagen kunnen worden aangevraagd. a. Drogisterijen, kruidenierswin kels, manufacturen- en modeza ken. boekwinkels en leesbibliothe ken. bloemwinkels en winkels voor muziekinstrumenten, levende dieren, bontwerken, behangsel, schilderyen, lijsten en platen eri land- en tuinbouwzaden. b. de overige winkels, voor zoo ver voor het winkelpersoneel moet worden gestookt en dit personeel uit ten minste 2 in vasten dienst zijnde en niet tot het gezin be- hoorende personen bestaat, die hun werkzaamheden uitsluitend in den winkel verrichten. Voor alle winkels geldt boven dien, dat alleen toeslagen zullen worden verstrekt, indien deze winkels kunnen en zullen worden verwarmd. Afhalen van de formulieren Br. C. 251. Voor het afhalen van de formu lieren Br. C. 251 wordt speciaal zitting gehouden te: Hillegom op Maandag 23 Aug. a.s. van 23 uur n.m. Sassenheim op Dinsdag 24 Aug. a.s. van 23 uur n.m. Lisse op Dinsdag 24 Aug. a,s. van 3.304.30 uur n.m. Belanghebbenden worden er met nadruk op gewezen,dat ef na deze dagen geen zitting meer gehouden zal worden voor de af gifte van de betreffende aan vraagformulieren Br. C. 251. Het is dus in een ieders belang om op den aangegeven dag de formu lieren af te halen daar van boven staande regeling niet kan worden afgeweken. Invullen en indienen van de formulieren Br. C. 251. De formulieren Br. C. 251 die nen volledig en naar waarheid te worden ingevuld. Uiterlijk Maan dag 30 Augustus 1943 moeten de formulieren Br. C. 251 weer in het bezit zijn van den Distributie- dienst. 845 KLANTENBINDING VOOR GROENTE. Handelaren in groente en fruit dienen de van hun klanten ont vangen groentebonnen, ln plaats van op den Donderdag of Vrijdag van de derde week in den vervolge op den Maandag of Dinsdag van de vierde week van een distributie periode bii den distributiedienst in te leveren. Zij dienen derhalve de van hun klanten ontvangen bonnen ..groen te 36" op Maandag 30 en Dinsdag 31 Augustus bij de distributiedien sten in te leveren ter verkrijging van toewijzingen, welke zii van 1 tot en met 4 September as. bij het ilaatseliik verdeelkantoor moeten inleveren, teneinde een toewijzing te verkrijgen, waarmede zij zich van 5 September t/m. 2 October a.s. kunnen bevoorraden. 862 PAARSE RANTSOENBONNEN AARDAPPELEN. Handelaren kunnen de oude paars gekleurde rantsoenbonnen voor aardappelen. waarop zij na 28 Augustus a.s. geen aardappelen meer mogen afleveren, voor het laatst bij de plaatselijke distribu tiediensten inleveren van 30 Augustus tot en met 3 September as. Na 3 September nemen de diensten deze bonnea niet meer aan. 841 BELANGRIJKE MEDEDEELING VOOR DEN MELKHANDEL. In de afgeloopen week is aan alle zelfstandige melkhandelaren in Nederland een circulaire (M.V. No. 41917) toegezonden, waarin mede- deelingen gedaan worden omtrent maatregelen van de Duitsche over heid ten aanzien van de melkbe- zorging en de positie van den zelf- slijtenden veehouder met ingang van 5 September 1943. Melkhan delaren. die deze belangrijke cir culaire niet ontvangen hebben, dienen haar onverwijld aan te vra gen bil het bedrijfschap voor zui vel, Laai* van Meerder voort 84, 's Gravenivage. 840 TOEWIJZINGEN VOOR PEULVRUCHTEN. De plaatselijke distributiedien sten reiken bil inlevering van de bonnen ..algemeen 635". welke recht geven op het koopen van 250 gram peulvruchten, van 23 t/m. 27 Augustus a.s. toewijzingen voor peulvruchten uit. 861 KABELGARNITUREN. Aan fabrikanten en handelaren is met ingang van 1 September as. het koopen, verkoopen en af leveren van alle soorten 'tabelmof fen, kabeleindsluitingen en kabel- aansluitkaeten, voor zoover deze geschikt zijn om te worden ge bruikt voor de montage van grond- kabel, alsmede van ledige instal- latiekasten en toebehooren daar van, zooals afsluit- en overgangs deksels, zonder vergunning van den directeur van het Bureau voor de Metalenverwerkende Industrie verboden, bovendien is aan ande ren dan fabrikanten en handela ren nog het koopen zonder ver gunning van genoemde artikelen verboden. De vergunningen kun nen bij genoemd Bureau. Rlouw- straat 180, 's-Gravenhage, worden aangevraagd op de gebruikelijke wijze, dJw.z. door middel van èen aanvraagformulier SI of AK. De genoemde artikelen worden be schouwd te vallen onder rubriek b (machines en apparaten) zoodat op de formulieren AK en SI de grondstoffen-inhoud moet worden opgegeven. Aan fabrikanten en handelaren wordt met Ingang van I September 1943 een algemeene vergunning verleend tot verkoop en aflevering van meerbedoelde ar tikelen ln de in de betreffende bekendmaking in de Staatscourant van 20 Augustus 1943 omschreven gevallen. 863 BOTER- EN MARGARINE TOEWIJZINGEN. De distvibutiedlensten reiken bij inlevering van boterbonnen van 23 t/m 27 Augustus a.s. op de vol gende wijze toewijzingen uit: le. Voor de bonnen Boter 32a", „32B Boter" „Boter 33A" en „Bo ter 34A" toewijzingen voor boter. 2e. Voor de bonnen 31B Boter", „33B Boter" en „34B Boter" toe wijzingen voor margarine. 870 INLEVERING VLEESCHBONNEN. In verband met de verlenging van den geldigheidsduur der bon nen „Vleesch 33a" „33b Vleeseh, „Vleesch 34a" en „34to Vleesch" kunnen detaillisten deze bonnen bij den distributiedienst inleveren van 30 Augustus t/m 3 September as. Bovendien kunnen zij deze bonnen reeds van 23 t/m 27 Aug. as. inleveren. 869 GORT- EN IIA VERMOUT TOEWIJZINGEN. De distributiediensten reiken bij inlevering van de bonnen „Alge meen 628" (gort) en „kindervoedsel 33a" (gort) van 23 t/m 27 Aug. as. toewijzingen voor gort uit. Deze bonnen kunnen te zamen ingele verd worden, met een minimum van ln totaal 30 rantsoenen, doch mogen niet op hetzelfde opplakvel voorkomen. Bij de bonnen „alge meen 628" mogen maximaal 19 restantbonnen „algemeen 607' en „algemeen 608" worden geplakt en bij de bonnen „kindervoedsel 33a" maximaal 9 restantbonnen „kinder voedsel 29a" en „kindervoedsel 31a". De diensten reiken in het zelfde tij,dvak bij inlevering van de bonnen „algemeen 627" (haver mout) toewijzingen voor havermout uit. De inlevering dient te geschie den met een minimum van 30 rantsoenen; maximaal 9 restant bonnen „algemeen 609" mogen worden bijgeplakt. Alle bovenge noemde bonnen moeten met één ontvangstbewijs MD 24202 Inge leverd worden. 868 Hoofdredacteur: B. W Menk- horst. Lelden: plv. hen dredacteur: K Been. Lelden. ttedactlestai W. Menknorst, Buitenlan'. en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport: j. Brouwer, Stadsnieuws; Th J. Kannema. Omgeving en Muziek. Verantwoordelijk voor de adver tenties- A Poortmar (Koog aan de Zaan). Prijzen f.0.60, f.0.40, f.0-30, f.0.15. Opleiding voor Miulo-diploma A. B en aanv. B. in 1, 2 of 3 jaar door examinatoren; plm. 10 u. les per week. Alleen Du., Eng., en (of) Pr. voor algemene ontwikkeling óók moge-lijk. DE LESSEN BEGINNEN 6 SEPTEMBER AB. nog enkele plaatsen open. Inlichtingen en aanmelding bij het secretariaat: KERNSTRAAT 7 - LEIDEN. Een Zaanlandiscihe klok prima loopend, pr. f. 800. W. VERINGA, Reseda straat 6, Leiderdorp. In gezin met 2 groote kinderen, flink MEISJE gevraagd voor d. erf d. en n., met volle kost; meer dere hulp aanwezig. Br. Bur. v. d. Blad No. 836. Op fatoriekskantoor kan (mnl. of vrü.) geplaatst worden. Brieven met uitvoerige inlichtin gen aan het Bureau van dit Blad onder No. 852. VAN f.350 TOT f. 7A0. prima zware uitvoering, van binnen geparaffi- neerd. met volle varantie. HOOGEWOERD 62, Telefoon 23123. Afpers f. 40.—. jstartlkelen f60 Bekroonde pop, Beweegbaar en la,ar, nieuw f.50 s middags tus- „e,5 6 uur. Lan- 'BBterdwarsstr. 29 n. heeren- Prils f. 29.50 Betnmelenstr. 5 Liefhebbers van eigen tuint Wenscht U een goed en op tijd verzorg de tuin. of een nieuwe aanleg? Stuur mil dan even een briefkaartje en wy staan IJ ten dienste. P. Hoek, Rijnsburgerweg 16, Voorhout. Zagen slijpen. Vak kundig en oud adres voor het vijlen van alle soorten zagen, ook ma- chinezagen enz. en ge reedschap slijpen. Ourts- hoorn. Oude Singel 216 o. d. Pauwbrag. Andijvieplanten, bij groote en kleine hoe veelheid. Te bevr. bij: Jac. Uittenbogaard, Tramhalte Lage Morsch weg 11. Oegstgeest. Evangelisatie van bet Ned. Leger des Heils, Oude Vest 181. Zondag opwekkingsbij eenkom sten v.m. 1030, n.m. 19.30. Komt ook luiste ren naar leidster Lam- merts. Muziek en zang. Dinsdag en Donderdag openbare bijeenkomsten. Toegang vrti. Allen wel kom. Rullen. Aangeb. kin derschoenen, m. 2627 voor schoenen maat 24. Aang. wollen blouse 6 A 7 J. voor truitje 3 A 4 J. beide In zeer goeden st. Rowaan, Hugo de Groot straat 8. Boerderij „de Pop penkast" Voorschoten, Essenl. 5. 23 t/m. 28 Aug. 3 u. TafeltJe-dek-Je 23. 24, 28 Aug. 7 1/2 u. De Faust;! 25, 26, 27 Aug. Impromptu. Plaats bespr. Veurscheweg 38. Gemeente Gods, Ge versstraat 22 Oegstgeest. Samenkomsten te hou den op Zondag 22 Aug. as. v.m. 10 u. en n.m. 61/2 u. Woensdag 25 Augs. Biibelbespreking n.m. 71/2 u. Spr. de heer A. Sneep van Rot terdam. Ieder welkom. Weggeloopen bond, teef, lichtbruin met wit te hals. pooten. snuit en staartpunt, licht gekrul de staart, vrij lang haar. hoogte bijna 40 cm., ooren hangend. Sant poort, Burgem. Ensche- delaan 32. Geref. Bond. Maan dag 23 Aug. des avonds 7 uur hoopt voor ons voor te gaan in Predi ker D.V. Ds. Vroeg inde wel. van Waddinxveen. Onderwerp: De duivel is tot ons afgekomen. Jernel, le Groenesteeg 16. Zondag D.V. spreekt 10 uur de heer T. H. Mojet: 5 uur de heer G. P. Kolderman. Dinsdag avond 7.30 uur Bijbel- bespreking; 31 Augus tus de heer J C v. Amelrooij. Verloren dames pols horloge. goud. doublé armband, te Oegstgeest. Warmond of tram. Hoo- ge belooning. Juffer- mansstr -15 Voor spoedig gevr., gem. zlt-slaapkamer m. pension Geen beroeps pension. Brieven Bur. v. d. Blad ond. No. 8022 k.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3