GEBR. TEN HOEVE ZOET ROGGEBROOD GEMENGD NIEUWS. SPORT STADSNIEUWS DE BIOSCOPEN AGENDA KERK EN SCHOOL Burg. Stand van Leiden LAATSTE BERICHT! Bon „groente 36" bi handelaar inleverei ROTTERDAM, TEL. 38427 DEN HAAG, TEL. 333298 Aanslag op commandant van politie te Bussum Gistermorgen omstreeks half negen heeft een aanslag plaats gehad op den kapi tein-commandant van politie te Bussum. De heer Woerts had juist zijn woning aan de Nieuwe Eng- laan verlaten en was de Brinklaan opgereden, om zich naar het politiebureau te begeven. Op de Brinklaan werd hij achterop ge reden door een wielrijder, die twee schoten uit een revolver op hem loste. De kapitein werd ernstig ge troffen in den rug en heeft een schampschot aan het hoofd. Per roode kruis ziekenauto is hij naar de Majella stichting overgebracht. De dader wist te ontkomen. Projectielen tusschen oud ijzer Ten Den Helder waren, naar het „Ochtendblad" meldt, vader en zoon J. bezig een vrachtauto met oud ijzer te lossen. Blijkbaar bevonden zich tusschen het ijzer eenige projectielen, die toen tot ontploffing kwamen. De zoon ■werd op slag gedood en de vader boo zwaar gewond, dat hij in het edekenhuis overleed. ATHLETIEK LeidenGoudaAlplien Over deze belangwekkende driesteden- ontmoeting gaven wij reeds eenige mededeelingen. Thans kunnen wii nog eenige bijzonderheden hierom trent publiceeren. Op de 100 m. ssien we de Leldenaars Nota en den opkomenden Holland-man Redel den strijd aanbinden met beide snelste Alphenaren Leeuwenhoek en Eykelenboom en de Gouwenaars Schouten en v. Kesteren. Een Leidsche zege lijkt hier waarschijn lijk. In hoeverre Redel Nota zal kunnen benaderen zal morgeh moe ten blijken. De 800 m. kan scher pen strijd te zien geven tusschen Zaal uit Alphen en Stuivenberg, die na een gedwongen rustperiode van een maand vanwege blessu res morgen weer aan den start ver schijnt- Niet minder fel kan het duel op de 1500 m. zijn tusschen den Gouwenaar. De Ruyter en Vis van Holland, waarbij de D.O.C.O.S. man v. d. Steen zeker stevig van Bich af zal bijten. De 4 x i00 m. brengt de vier snelste Leidenaars. w.o. Schouten (D.O.C.O.S.) in het veld tegen o.a. een prima Alpheri1- ploeg, waarbij de uitslag volkomen open is. De Olympische estafette <(800 m.. 400 m., 200 m., 200 m.) brengt wederom de rivalen Zaal en Stuivenberg naast elkaar aan den start. Bij het- hoogspringen en verspringen is door deelneming van Schouten (D.O.C.O.S.) de spanning gestegen. kogelstooten is waar schijnlijk voor den Holland-athle- ten L. Mulder en Grobbe en als verrassend element zien wil bij het speerwerpen den bekenden Leid- schen speerwerper uit vroegere da gen S. Meerburg weer aan den start verschijnen. In hoeverre Meerburg bet tegen zijn jeugdiger concurren ten op zal kunnen nemen zal moeten blijken. Een 200 m. (C), niet voor de 3- steden ontmoeting benevens een 4 x 800 m. recordpoging besluiten den middag. Athleticksterren tournooi te Lei den Door de N.A.U. is aan Hol land toestemming verleend op 19 of 26 Sept. een groot athletiek> tournooi te organiseeren waaraan voornamelijk door de cracks der Nederlandsche athleten zal worden deelgenomen. Juniores clubkanipioenschap van Nederland Holland neemt met een complete junioresploeg deel aan de morgen in Rotterdam te houden voor wedstrijden) van dit tournooi. Orgelconcert Feike Asma Het voorlaatste (20ste) programma van de orgelavonden door Feike Asma in de Hooglandsche Kerk, is Maandagavond samengesteld uit nummers op verzoek en bevat werken van Handel, Reger, Franck, Callaerts, Guilmant, Jan Zwart e.a. De toegang is vrij. Concert Technische Noodhulp - Het aangekondigde concert van het muziekcorps der Technische Noodhulp, dat gisteravond aan de achterzijde van het Raadhuis voor het eerst in het openbaar plaats vond, heeft bij een groot gehoor een veelbelovenden indruk ge maakt. Niet in het minst door de vakkundige directie van den heer Ger. -Dik, die op dit gebied zijn sporen ruimschoots verdiend heeft Telkenmale betoonde het publiek, dat op dezen fraaien zomeravond met belangstelling me tde presta ties van dit nieuwe ensemble ken nis maakte zijn ingenomenheid met het gebodene, dat vervat was in een smaakvol samengesteld programma, waarin vooral de marschen een frissche impressie maakten. Mede gezien den betrek kelijk korten tijd tot voorberei ding, mogende uitvoerenden zoo wel als toehoorders tevreden zijn! Bedankt voor beroep. - Ds. Touw, Ned. Herv. predikant alhier, heeft bedankt voor het beroep te Am sterdam. Rex Marika Rökk is in haar waarschijnlijk beste en meest pi kante film „Kora Terry" een vrouw, die iedere bioscoopliefheb ber gezien moet hebben. Vandaar de reprise, om een ieder hiertoe alsnog de gelegenheid te geven. Luxor Het herhaaldelijk pro- longeeren van „Quax, de brokken piloot" is een bewijs der aantrek kingskracht, die er van Heinz Rü mann als zoodanig uitgaat. Het lachen is tijdens diens vreepi.de avonturen dan ook niet vaii de lucht! Lldo De jongeman, die het in de tropen, in casu in Afrika hard te verduren krijgt, had in Hamburg een liefdesaffaire achter den rug. Het meisje, dat hem voor een an der in den steek liet, wordt in haar nieuwen verloofde teleurge steld. reden voor haar om óók naar Afrika te gaan om den man weer te ontmoeten, dien zij toch méér lief had, dan zij aanvankelijk dacht Het noodlot wil, dat hij juist naar Europa terugkeert, als zij hem gaat zoeken. Toch vinden zii el kaar tenslotte, niet dan nadat het bekoorlijke meisje tegemoetkomin gen van andere mannen in de- een zaamheid van de wereld der plan tages moest óndervinden. Interes sante opnamen uit verre streken verlevendigen de beelden. Trianon De film ..Zooals de ouden zongen" is ten deele blij spel, ten deele operettefilm! Willy Fritsch en Hannelore Schroth zijn de hoofdpersonen, die van elkaar houden en elkaar toch niet krij gen, omdat de ouders er zich tegen verzetten. Hun kinderen, meer mo dern van opvatting, doen het ech ter anders en hoe dat toegaat leert deze amusante film. waarin vooral het door Hannelore Schroth ge speelde en geleide poppentheater zeer de aandacht vraagt. Willy Fritsch ls niet meer de groote film speler van destijds toen de vermel ding van zijn naam op het pro gramma al voldoende was om volle zalen te trekken, maar spel en zang blijven toch nog altijd een attractie! Casino De actrice Imperio Argentina is de belangrijke hoofd vertolkster in de Spaansche film ..Haremgeheimen", welke mysteries indertijd reeds in onze stad ont sluierd werden. In de afd. Jeugdbioscoop is het bekende Grimm-sprookje ..Domme Liesje" aan de beurt om den jon geren een prettig uur te bezor gen. Th. J. Hannema. Vacantietijdhengeltijd. De talrijke jeugdige hengelaars hebben zich een - goed plaatsje uitgezocht CNF-Schimmelpenningh-Pax m Met Ui Winter ba lp, Zonder U: Winter leed. Giro 5553. Volle stoomkracht achter de locomotievenproductle. Deze nieuwe oorlogs locomotieven. die zoojuist de fabriek hebben verlaten, helpen mede. oar de door den oor og on.stane transportproblemen te beheerschen De R Ksrait.ister voor bewaoening en munitie, Speer, kon raededeeling doen, da' de door den Führer verlangde hoogste productie aan locomotieven beieikc was De Duitsche locomotievenindustrle heeft daarmede een prestatie volbracht, waarop geen ander land ter wereld kan bogen Ruge-Hortmann-Stapf-Pax m PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 22 AUGUSTUS Leiden Chr. Geref. Gem.: Vm. 10 en nm. 5 uur, ds. J. Jongeleen van Apeldoorn Eglise Wallone: dix heures et demie, mr. E. Mi- clielinMoreau Geref. Kerk (Zuiderkerk)Vm. 10 uur, ds. M. J. van Dijken, van Nunspeet; nm. uur, ds. J. C. Gilhuis Geref. Kerk (Heerengraoht)Vm. 10 u„ ds. L. J. Schalekamp van Beetgum; nm. 5 uur, ds. Weggemans Ger. Kerk (Oude Vest): Vm. 10 uur, ds. Weggemans; nm. 5 uur. ds. Scha lekamp Geref. Kerk (Morsch- weg); Vm. 10 uur, ds. J. C. Gil huis; nm. 5 uur, ds. M. J. v. Dijken Geref. Kerk in H.V.: Nm. 5 u., ds. C. A. de Ridder Rem. Gem.: Vm. 10>/i u., ds. De Wijs van Hoorn Doopsgez. Gem.: Vm. 10l/2 uur, ds. J. W. Sipkema Tan Drachten Evang. Luth. Gem.: Vm. 10'/2 u„ ds. Makkink Ver. van Vrijz. Herv.: Vm. 10y2 u„ ds. G. H. Moll van Charante van Den Bosch Markekerk: Vm. 10 u., ds. Kuilman Vrije Kath. Kerk: Vm. 10>/2 u„ gez. Mis Luth. Kerk: Vm. 9 u., ds. Jansen Schoonhoven. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., ds. W. J. van Bldeu van Haarlem; nm. 4>/2 u.. ds. H. v. d. Linde Ned. Herv. Kerk (Oost einde) Vm. 10 u., ds. H. van der Linde; nm, 4'/i u.. ds. W. J. van Elden Chr. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. J. P. Geels Doopsgez. Kerk: Vm. 10 u., dr. J. Maarse van Krommenie Oud Kath. Kerk: Vm. 10 u., dienst. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., dr. C. G. van Niftrik van Rijnsburg; nm. 5 u., de heer Heymans Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. J. L. Bakker van Oudekorne Chr. Gei'ef. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. Knijf van Papendrecht. lioogmade Ned. Herv. Kerk: Vm. 10y2 u., ds. L. J. Baas Katwijk a. tl. Rijn Ned. Herv. Kerk: Vm, 9'/2 u„ zendeling De Neef van Oegstgeest; nm. 5 uur, ds. Pias van Katwijk aan Zee Geref. Kerk: Vm. 9l/2 en nm. 5 u., ds. J. G. Aalder6. Katwijk aan Zee Nieuwe Kerk: Vm. 9'/2 u., ds. B. v. Ginkel; vm. 11.15 u., ds. P. Pras; nm. 6 uur, ds. R. P. A. Rutgers (Bed. H.D.) Zaal Ohr. Prot. Bel.: Vm. 9>/2 uur, ds. P. Pras; nm. 6 uur, ds. C. A. van Harten Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. J. G. Marseille van Hoogesmilde. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 7 u., ds. van Bins- bergen Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 7 u., ds. M. Hamming van O. Pekela. Leiderdorp Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 6'/2 u., eend. J. Koop- mans Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 6 y2 u., ds. G. Koch Ver. Vrijz. Herv.: Vm. 10'/2 u., ds. Roe dels. Lisse Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. Van Veenen Rehoboth: Vm. 10 u., kinderkerk Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 4 uur, ds. W. v. d. Bos van Oude- Wetering Chr. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. A. Ponstein Geref. Gem.: Vm. 10 en nm. 4 uur, leesdienst Oud-Geref. Gem. Vm. 9'/2 en nm. 3 uur leesdienst. Noordwijk Binnen Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., ds. Siddré Geref. Kerk: Vm. 10 en nm: 5 u., ds. H. B. Visser. Noordwijk aan Zee Geresf. Kerk: Vm. 10 u. en nm. 5 uur, ds. B. Bouma. Oegstgeest Groene Kerkje: Vm. 10.15 uur, ds. 1 "irendrecht van Apeldoorn P .erk: Vm. 10 en nm. 6 u„ de he_-i- J. M. Ba- rendrecht W. de Zwijgerkerk: Vm. 10y2 u.. ds. E. D. Spelberg v. Hilversum. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Vm. 10V2 u. (H.A.) en nm. 7'/2 uur (Dankz.) ds. van Roon Geref. Kerk: Vm. 10y2 en nm. 3V2 uur, ds. Middelkoop van Midam Rem. Kertt: Vm. 10'/2 uur, ds. Heyn. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Vm. 9 y2 uur, ds. C. J. Lamboer van Lage Zwaluwe; nm. 5 uur, dr. G. C. van Niftrik Kerkzaal: Vm. 9y2 uur, ds. p. de Bruijn van Nieuw Leusden; nm. 5 uur, dr. J. J. Woldendorp van Zoetermeer Geref. Kerk (Voorh.weg): Vm. 10 uur, ds. S. van Popta van Appel scha; nm. 6 uur, ds. W. A. Krijger van Oostwolde Geref. Kerk (Ra penburg) Vm. 10 uur, ds. Krijger; nm. 6 uur, ds. Bouwman van Lei den Concordia: Vm. 10 uur, ds Bouwman; nm. 6 ur,e ds. v. Popta Chr. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 uur, leesdienst. Rijnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Vm. 10y2 en nm. 7y2 uur, cand. J. ten Bruggencate v. Hil versum Chr. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 6 uur, leesdienst. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 6y2 u., ds. C. Jon- geboer Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u„ ds. J, Rhijneveld. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., ds. B. Baks van Vianen Voorschoten Ned. Herv. Gem. Vm. 10 u., F. H. Breukelman, hulp- pred. te Rijnsburg; nm. 5 u., ds. G. W. K. Hugenholtz van Klaas waal Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. J. C. Houtzagers Geref. Gem.: Nm. 5 u.. leesdienst Wassenaar Dorpskerk: Vm. 10.05 u., dr. H. J. Honders; nm. 5 uur, ds. W. A. B. ten Kate Ned. Prot. Bond: geen dienst Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. U. H. Buitink van Nieuw Beets Geref. Kerk (Zuid): Vm. 10 en nm. 5 u„ ds. Timmer. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., dr. J. J. Woldendorp; nm. 4y2 u.. de heer A. J. Krom hout van Hoek Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 7 u.. ds. H. Ver- sluys Geref. Gem.: Vm. 10 en nm. 7 u., leesdienst Ver. tot Verbr. der Geref. Waarheid: Vm. 10 en nm. 7 u., ds. Leenmans te Ede Ver. Vrijz. Herv: geen dienst NED. HERV. KERK .Beroepen. Te Wierden (toez.). ds. J. C. Stelwagen te Opheusden Aangenomen. Naar Enkhuizen (toez., a.s. vacature ds. J. J. Meyer) ds. H. van der Veer te Warga Zondag Jeruel: le Groenesteeg 16: menkomsten 10 uur vm. en 5 nam. Leger des Heils, Oude Vest Bijeenkomst 10y2 u. vm. en uur nam. OegstgeestGemeente Gods, versstraat 22: Samenkomst 10 vm. en iy2 uur nm. Maandag, Hoogl. Kerk: Orgelconcert I Asma. 8 uur nam. Gebouw PredikerSamenta Geref. Bond, nm. 7 uur. Dinsdag Jeruël: le Groenesteeg- 16; belbesprekiug nm. iy2 uur. De avond-, nacht- en Zond dienst der apotheken te Le wordt van Zaterdagavond 21 20 uur tot Zaterdagmorgen 28 8 uur waargenomen door Apotl Boekwijt, Breestraat 74. tel. en de Havenapotheek, Haven tel. 20085. Te Oegstgeest doo: Oegstgeestsche Apotheek, Ri huispark 8, tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdl wordt van hedenavond 8 uur Maandagmorgen 8 uur waargi men door de doktoren Van Alpi Van Bockel, De Graaff Teeui en Verbrugge. Te Oegstgeest c dr. Leemhuis. Tel. 22O30. GÉBOREN Antonia Geertruida, dr. van B. Leeuwis en G. A. van der Kaai); Johannes David. ?m. van D. H. v. Tongeren en A. H. van Riet; Jan- ny Rinskje, dr. yan W. Zuider vaart en W. S. Jonkman; Geertrui- da Wilhelmina Sophia, dr. van Jhr. H. Wichers en C. Q. Jonckheer; Adriana Regina, dr. van J. van Heivoort en W. Stouten; Maartje Eyerdina, dr. van J. van Duin en J. Smit; Cornelia Everdina Petro- nella, dr. van G. Thomasse en G. de Jong; Theresia Johanna, dr. van H. van der Drift en C. J. Keij- zer; Adrianus. zn. van A. Stigter en C. A. Stijger; Albertus, zn. van T. B. Ruiten en M. C. de Man; Jo hanna Maria Jannetje, dr. van C. Boom en J. M. Mieremet; Wilhel mus Jacobus, zn. van P. J. Boek wijt en M. J. Rueck. ONDERTROUWD H. Kingma Boltjes, jm.. 39 j. en M. E. Wensinck, jd.. 21 j.; A. Mo raal, wed. 58 j. en T. K. P. Vier kant, jd., 34 j. 1 GETROUWD. H. P. Veldhuijzen en E. M. I. Lesk. OVERLEDEN A. Cremer, hvr. v. H. A. Hilger, 47 j.; M. J. Wesselman, hvr. v. J. Gies Broesterhulzen. 45 J.; G. C. van der Wereld, zn.. 17 J.; T. P. van der Salm, man, 77 J. BINNENLA ÖP VRIJDAG 27 OF ZATERD 28 AUGUSTUS. In den vervolge moeten pe: nen, woonachtig in het geb waar klantenbinding voor groe is ingevoerd, in plaats van opi Maandag, Dinsdag of Woens van de derde week van een i tributieperiode op den Vrijdag Zaterdag van die week "hun grq tenbon inleveren bij den hat laar, van wien zij in de volge periode groente willen betrek Personen, woonachtig in dit bied, moeten derhalve op Vrij 27 of Zaterdag 28 Augustus bon „groente 36" bij dien hai laar inleveren, van wien zi.a 5 September t/m 2 October groente en fruit wenschen te trekken. Zooals bekend is i niet verplicht zijn bon in te li ren bij denzelfden handelaar, wien men thans groente en li ontvangt, doch men kan eenl deren leverancier kiezen. Het vorenstaande geldt uil aard uitsluitend voor hen, woonachtig zijn binnen het groentegebied en die derhalve I „groente 36" in hun bezit hebt Verplichting tot openstel van winkels op Maandag aandacht wordt er op gevest dat in verband met de op 23 dl van kracht wordende nlei regeling inzake de verplicht tot openstelling, de winkels, w voor deze verplichting geldt U uitzondering van de levensmis lenzaken, die den geheelen Ma dag geopend moeten zijn) Maandags van 13 uur af, in pk van, zooals tot dusverre, 14.301 voor het publiek geopend zul zijn. Veehouder karnde clandestii Bij controle op het bedrijf vam Gelderschen veehouder trol ambtenaren van den C.C.D. lang zoeken onder een kast luik in den vloer aan, dat I gang gaf tot een geheimen keli Het bleek, dat zich daarin gil hoeveelheden zure melk en rt bevonden. Bij verdere controle merkte men, dat een karn, hoa deze verzegeld was, sporen vaa! bruik vertoonde. De boer b! door handige manipulaties verzegeling zoodanig te kuni verschuiven, dat de karn in r king kon worden gebracht een zich loodrecht daarboven den zolder bevindende elect motor. Tegen den veehouder w proces-verbaal opgemaakt, tel] de daarvoor in aanmerkingJ ménde voorwerpen in beslag den genomen. Nieuwe slachtoffers onder 5 derlandsche burgerbevolking Door een nieuwen aanval Engelsch-Amerikaansche bjj men werpers gisteren in denjf van den dag in het Zuidff» des lands, is het aantal slat offers onder de Nederland^ burgerbevolking gestegen tot dooden. Bovendien is weer 1 aantal personen zwaar en gewond.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2