L. R. v. VOET NOBLITO LEINTJES" EMENGD NIEUWS STADSNIEUWS Het 40-jarig Priester jubileum van Deken Ant. H. M. J. Homulle. BINNENLAND Bruine Vrijstellingsbewijzen LAATSTE BERICHTEN Mr. W. de Rijke commissaris der provincie Overijsel. Engelsch-Amerikaan- sche bomaanval op Vlissingen. LAND- EN TUINBOUW PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. PEYNENBURG OFFICIEELE MEDEDEELING DOUWE EGBERTS Hulp in de Huishouding Wilt U Uw kaastoewijzingen goed besteden? Wij leveren U deze week 40 tot 45 volvette kaas. Telefoon 7517 KACHEL ongeboden Personeel gevr. Personeel aang. Kamers aangeb. Diversen ide score spreekt omtrent één mder duidelijke taal. ;uirus: 1-0-1-0-1-1-0-0 4 C. 4-1-1-6-0-3-5-2 22 inneer nu de laatste thuis- jtrijd tegen Celerltas nog ge nen wordt, eindigt A.S.C. in eerste competitie-6etzoen nog le derde plaats. Als oefening echter op 29 Augustus eerst een vriendschappelijke wed- tegen de tweede klasse club M„ waarvan in het Haagsch nooi gewonnen werd. WIELRENNEN. tspenninx won te Sittard onde van Sittard is in de t gewonnen door Braspenninx Middelkamp en Joossen. CRICKET d. Cricketbond De belang- e uitslagen zijn: klasse: HCC IHBS draw, 206 voor 8 gesl., HCO 270 aakt)HDVSPW, draw, S 145 voor 8 gesl., P.W. 71 7 (tiid verstreken): R. en W. van PW met 2 w. op de le igs; VOC wint van Haarlem 29 runs en 6 w.; ACC wint VRA met innings en 10 runs; wint van HCC II met 2 runs; I wint van Excelsior met 31 kl. Noord: LCC wint met 9 >p de 2e innings van SCHC; fca wint van Quick (H.) met 8 en 5 w. kl. Zuid: LMCC wint met 3 en 3 w. van HDVS II: Quick "wint met 25 runs van VUC. J.C.—S.C.HC. S.C.H.C. gaat eerst batten en scoorde slechts uns. A. Harmsen en A. van deelden de wickets broe- |k resp. 517 en 515. Behal- Kantebeen 26 en Hagenaar 10 ;e ook L.C.C. op de mat en 49 zaten allen aan den kant. we ede Stichtsche innings lever- runs op, voor 7 wickets geslo- Precies als in de eerste innings n het P Kantebeen met 43 en agenaar met 18 die de benoo- i 64 runs maakten om op de de innings met 9 wickets te "ien. PAARDENSPORT. iverljen te Stompwijk Voor jrte baandraverii te Stompwijk s. Woensdag zijn de volgende len ingeschreven: Benna Dosa, il Scott, Elisabeth, de Fanfare s, Dictator Spaers, Blue Band van Silladar. David O, Edel- todullah Scott, Anvil E, p Hannover, Crack, Gonny D, lor, Allouez, Dienares, Betsie O om, Absyrtus. Claudy O, Baro- pencer. Diana Norton en Ex- DAMMEN. mploenschap van Zuld-Hol- De uitslagen van de voor ournooi gespeelde wedstrijden n als volgt: mburgvan den Berg 20, nanvan Steenbergen 20, 'ngde Hartog 11, Couprie wigin 02, de Jongvan den 11, de HartogHagenaars van Ravesteynvan Steenber- —0, Domburg—Huisman 1—1 partij van OostenCouprie is steld. Kinnegin heeft thans de met 6 punten uit 3 partijen zijn kano omgeslagen op [Jselmeer De 35-jarige fwjjzer C. Kaars uit Lunte- aie zijn vacantie bij familie H eiland Marken doorbracht, het kanovaren op het IJssel- vermoedelijk met zijn kano slagen en verdronken. _3 uur 'smiddags werd de Kaars nog gepraaid door een Kr botter, die aanbood de op sleeptouw te nemen, van aanbod de heer Kaars geen ta wenschte te maken. Een ater werd de vernielde kano ■n dijk van het eiland aan- 'len. Het lijk van den heer is nog niet gevonden. DE KERKELIJKE VIERING. Met groote luister is gistermor gen het 40-jarig priesterfeest van den heer A. H. M. J. Homulle, pastoor der Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph en Deken van het Dekenaat Leiden, in de dekenale kerk aan den Hee rensingel gevierd. Te tien uur werd de jubilaris, onder het zingen door de geloo- vigen van een welkomstlied, het versierde kerkgebouw binnenge leid, waar hij het rijk met bloe men en waslicht versierde altaar betrad, tot het opdragen van een Solemnele Hoogmis. Op het Pries terkoor hadden vele geestelijken uit stad en omgeving plaatsge nomen. Voor het opdragen van het Misoffer, waarbij de jubileerende priester door de kapelaans van de parochie werd geassisteerd, werd door het parochieele zangkoor het „Veni Creator" gezongen. Tijdens het Misoffer werd door dit zang koor, in gemengde bezetting voor heeren en jongens, onder bezie lende leiding van zijn directeur kapelaan Paap, de Missa in hon. St. Josephi van Lod. de Vocht, uitgevoerd, welke nieuwe Mis den jubilaris als feestgeschenk met diepe erkentelijkheid door het zangkoor werd aangeboden. Pastoor R. Reijnen, vroeger rector te Leiden, hield de feest predikatie, terwijl na de Hoogmis het „Christus Vincit" van het zangkoor opblonk. 's Middags recipieerde de jubi laris; een stroom van geloovigen kwam den priester-jubilaris ge- lukwenschen aanbieden. Als feestgeschenk van de geloo vigen werd Deken Homulle een wandschildering der veertien sta ties rond het kerkgebouw, als mede een wandschildering aan het koor, voorstellende de Opstandig des Heeren, vervaardigd door den kunstschilder Wijnand Geraedts, aangeboden. 's Avonds celebreerde de jubila ris een plechtig Danklof, dat met het „Te Deum Laudamus" werd besloten. Teraardebestelling van dr. J. R. F. Rassers Een zeer groot aantal belangstellenden was Za terdagmiddag aanwezig op de be graafplaats „Rbijnhof" ter bij woning van de teraardebestelling van den hier zoo bekenden en beminden dr. J. R. F. Rassers. Onder hen merkten wij op, be halve burgemeester mr. R. N. de Ruyter van Steveninck, talrijke hoogleeraren, collega's en oud patiënten. Ook vele bloemstuk ken waren daar als stille getuigen van de groote sympathie, die den overledene uit alle krineen werd toegedragen. Als eerste voerde het woord prof. R. P. van Calcar, oud-di recteur van het bacteriologisch- hygiënisch laboratorium, waaraan dr. Rassers jarenlang als conser vator verbonden was. Deze ge waagde van de jarenlange vriendschappelijke verhouding tusschen hem en den thans over ledene, daarbij memoreerend diens strijdlust en groot recht vaardigheidsgevoel. Dr. Rassers Van gezaghebbende zijde werd medegedeeld, dat de bruine be wijzen, volgens welke de houder van den arbeidsinzet in Duitsch- land is vrijgesteld, niet bij den patroon behooren te berusten doch door den vrijgestelde zelf bij zich moeten worden gedragen. Deze bewijzen immers gelden als het ware als een paspoort voor alle mogelijke gevallen. was Iemand, die geen onrecht zien of dulden kon. Als huisarts brak hij zich het hoofd, om het lijden van zijn patiënten te ver zachten, waarbij spr. ook de we tenschappelijke verdiensten van den overledene belichtte. Met woorden van troost tot zijn echt- genoote en de familie, eindigde spreker. Namens de vrienden voerde dr. C. J. van Houweninge Graftdijk het woord. Deze herinnerde aan de ware vriendschap die hem sinds het assistentschap van 1930 aan dr. Rassers verbond. Deze was een man met een „eigen sfeer" en steeds Volkomen „Ras sers zélf". Spr. dankte voor Al hetgeen dr. Rassers gegeven heeft. De herinnering aan hem zal ons tot opwekking, steun en troost zijn in onze moeilijke oogenblikken. Ook mr. F; K. Reijsenbach de Haan, sprekend namens de oud- patiënten, herinnerde aan de aparte sfeer, die van „onzen besten dokter", van wien wij eigenlijk niet wisten, dat wij zóó veel van hem hielden, uitging. Een broer van den overledene sprak tenslotte woorden van dank voor de groote belangstel ling, nadat bloemen in de ge opende groeve gestrooid waren. Gouden huwelijk Onze stad telt onder haar inwoners weer een gouden bruidspaar. Ditmaal zijn het J. Slegtenhorst en zijn echtgenoote J. Slegtenhorst^ Pierot, wonende Rijnsburgersin- gel 12, die morgen den dag her denken waarop zij voor 50 jaar aanteekenden voor het huwelijk. Op 30 Augustus d.o.v. werd het huwelijk voltrokken. Zeven jaar geleden moest de thans 72-jarige bruidegom zijn werk als typograaf, dat hij o.m. 45 jaar achtereen bjj de firma E. J. Brill hier ter stede uit oefende, neerleggen, en dank zij een goede gezondheid, kan hij. evenals zijn iets oudere echtge noote, van een rustigen ouden dag genieten. Het huwelijk werd gezegend met de geboorten van 7 kinderen, van wie er thans nog 6 in leven zijn. terwijl de verdere nakomelingschao 11 kleinkinde ren telt. Zij zullen zeker er voor zorgen, dat het jubileerende echtpaar de komende feestdagen met opgewektheid kan vieren. Gouden jubileum Woensdag a.s. hoopt de heer P. van Weerlee, den dag te herdenken, waarop hij voor 50 jaren in dienst trad bij de Textielfabrieken der N.V. Gebr. van Wijk en Co. aan de Vestestraat. Geslaagd te Utrecht voor het examen handteekenen L.O. de heer A. Sierag alhier. Ds. Chr. van de Woestijne heeft bedankt voor het beroep der Ger. Gem. alhier. BINNENLAND. Het Rijkscommissariaat deelt mede: De Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft den procureur-generaal mr. W. de Rijke te Arnhem onder ge lijktijdige eervolle ontheffing uit diens tegenwoordige betrekking benoemd tot commissaris der provincie Overijssel. Mr. W. de Rijke, werd 10 No vember 1896 geboren. Hij studeer de aan Je universiteit van Am sterdam en vestigde zich in 1924 als advocaat en procureur in Haarlem. Hij was lid van den Haarlemschen gemeenteraad, lid van de provinciale staten van Noord-Holland en kantonrechter plaatsvervanger te Haarlem. Enkele jaren heeft mr. de Rijke zitting gehad in de Eerste Kamer. In September 1940 werd hij be last met de voorloopige waarne ming der zaken van den procu reur-generaal te Arnhem, waarop later diens definitieve benoeming volgde. In de avonduren van 15 Augus tus vond een aanval van Engelsch- Amerikaansche vliegers plaats op een buitenwijk van Vlissingen. Volgens de voorloopige berichten werden onder de Nederlandsche burgerbevolking 33 personen ge dood en een vrij groot aantal zwaar en licht gewond Voorts werd schade aangericht aan de huizen. VRAGEN EN ANTWOORDEN Vraag Mijn aardappels zijn ziek geworden. Kan daar nog iets aan gedaan? Abonné, K. a. R. Antwoord De droogte zai hier op wel van invloed zijn geweest. We raden U aan alles af te laten sterven en gewoon te behandelen. Vraag Van ons Oranjeappel boompje vallen steeds de bloempjes af. Mej. E. J. B. te L. Antwoord Vermoedelijk ls ar moede oorzaak. U kunt de plant nu meilijk verpotten. Geef eenmaal in de 14 dagen een weinig in wa ter opgeloste bloemenmest. U koopt die bij den bloemist. Geef eerst water en daarna in water opgeloste mest. Vragen op Tuinbouwgebied aan de „Redactie onder motto „Tuin bouw" AFHALEN EN INLEVEREN VAN BRANDSTOFFEN- FORMULIEREN BR. C. 251. Op dit formulier kan door hen, die een Brandstoffenkaart T. 116 ontvingen een toeslag voor vaste brandstoffen worden aangevraagd voor: Ruimteverwarming-: A. van particuliere woningen, die niet beschikken over een woon vertrek (of een vertrek dat hier voor kan dienen), met schoor steenaansluiting en derhalve niet anders dan Centraal kunnen wor den verwarmd. de fabriekt die zooveeB honing in haar koek doet. B. van ruimte (n) voor bijzon dere doeleinden, waarvan de ge- zameljjke inhoud gelijk is aan, of kleiner is dan de ruimte (n) voor particulier gebruik, in het zelfde perceel gelegen. Bedrijfsdoeleinden C. ten behoeve van een bedrijf, hetwelk in de onder B. genoemde ruimte(n) voor bijzondere doel einden wordt uitgeoefend. Aanvragen kunnen worden in gediend ten behoeve van: Flats (in te dienen door den Hoofdbewoner) woningen met een z.g. haard-centrale verwar ming komen niet voor een toeslag in aanmerking. Artsen, Klinieken en Apotheken Inrichtingen voor Heilgymnas tiek en Massage (alleen voor hen die in bezit zijn van een bewijs van inschrijving van de Afd. Volksgezondheid var. het Depar tement van Sociale Zaken). Kantoorhouders (alleen ten be hoeve van die kantoren, waar den geheelen dag dan wel gedurende het grootste gedeelte der dagwerk uren, gewerkt wordt). Leskamers (alleen ten behoeve van hen, voor wie het geven van lessen aan huis, de voornaamste bron van inkomsten is). Voor studeerkamers (ook voor Musici)wijkverpleegsters en vroedvrouwen mogen geen aan- vraag-formulieren indienen. Nog geen aanvragen mogen wor den' ingediend door: Café's, Winkels, Werkplaatsen en Kantoren, waarin door minder dan drie personen regelmatig worden gewerkt. De formulieren moeten worden afgehaald aan de Schermzaal en ingeleverd aan de Muziekschool, Loket No. 3. 604 DE PRIJS VOOR TABAKS PRODUCTENSURROGATEN. De verbruikersprijs voor surroga ten van tabaksproducten mag met Ingang van 1 September 1943 ten hoogste bedragen voor: 539 Surrogaatsigaren f0.08 per stuk Surrogaatsenorita's f. 0.04 per stuk Surrogaatsigaretten f 0.01 1/4 p. st. Surrogaat rook- pruim-, snuif en shagtabak f. 0.32'A per 50 gram Hoofdredacteur: B. W. Menk- horst. Leiden; plv. hoofdredacteur: K Been, Leiden. Redactiestaf: B. W Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J.' Brouwer, Stadsnieuws; Th J. Hannema, Omgeving en Muziek. Verantwoordelijk voor de adver tenties: A. Poortman. Mn/ per lp tabtellen THEESURROGAAT bomt,echte thee tiahijl Degelijke R.K. gevraagd v. d. d. óf d. en n. met huiselijk verkeer, 's Zondags vrij. Werk meisje aanwezig. Goede kracht goed loon. Br. letter O., Boekhandel .Hoogeveen, Wassenaar „Slot Teijlingen", Sassenheim Kaashandel Gevraagd een net DAGMEISJE, boven de 1® jaar. 7643a" Hotel CENTRAL, Breestraat 49 TE KOOP GEVRAAGD. Brieven m. merk en prijs LANGEZAAL, Hoogewoerd 128B. bevraagd zoo goed als meisjesmantel, oude kw., voor 14 J. j. de Wit, ^at 46. Lelden. rj1 'liden avondja- 2 f.30; schoe- Ket 3/4 hak. mt. nulen voor dito lage hak. P. Versluis, Sumatrastraat 52. Een paar prima zwart lederen lage Jonge da messchoenen mt. 38 39 en een Haller petro leumkachel te zamen f. 40. Abbeveld, Geere- gracht 41 a. Een een-Jarige beste melkgelt. S. v, d. Kwaak Petr. van Saksenstr. 28. Rijnsburg. 2-pers. zellkano, In zeer goede staat, met 2 peddels en 3 1/2 m2. zeil, roer etc., geheel compleet f. 200. Na 6 u. Werner, Rilksstr.w. 471. Wassenaar. Een paar z. g. a. n. witte pumps, leer. m. 37 f. 15. 1 paar zwarte suède f.9. 1 pr. bruine zijden pumps f- 7, mt. 371/2. alle hooge hak. L. H. v. d. Vos. Van Speykstraat 16. Een dagmeisje gevr., boven 20 J., dat ln staat is de huishoud, van twee personen zelfstandig te voeren, 's Zondags vrij. Uitstekende behande ling. 's Avonds na 6 u. Plantsoen 109 A Besch. meisje. 35 j„ zelfst. huishoud, kunn. lelden bekend met ver pleging en kinderver zorging zoekt werkkring Graag ook als leerl. ass. bij Dr. of Tandarts. Br. liefst met opg. sal. Bur. v. d. Blad No. 7815 k. Net kosthuis. Gevr. nette kostgangers met huiselijk verkeer en zlt- slaapkamers. Ook nog een groote kamer vrll voor twee vriendeD of vader met zoon en met volle kost Heerensteeg 21 a. Wil de vinder(ster) van het op Vrijdagavond in de Atjehstr. verloren badgoed. dit, tegen belo ning bil mii terug be zorgen? G. J. Zwart. Atjehstraat 4. Verloren, Zaterdag 14 Aug.. gaande van Zwem inrichting ..De Ziil" naar de Atjehstr.. een zwarte Waterman vulpen. Tegen bel. terug te bezorgen bil: G.' J. Zwart Atjeh straat 4. Lelden. Verloren Vrijdagavond 13 Aug. door werkman, actetasch, inhoud een leege flesch. Eerlijke vinder wordt beleefd verzocht tegen zeer goe de belooning terug te bezorgen Pesthuislaan 3 Vermist, sinds Zon dagavond 8 Aug.. een zwarte Herder met witte pooten Tegen bel. te rugbezorgen: L. R. de Groot. Haarl.weg 58a. Huwelijk. Een nette Jonge heer zoekt langs dezen weg kennismaking met een serieuze sport- lievende dame, leeftijd 20 22 1 Brieven met foto op eerewoord rstcwr Bur. v. d. BI. No. 7773 .g

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3