GEBR. TEN HOEVE t ZOET >V ROGGEBROOD STADSNIEUWS De nieuwe textiel- regeling. KERK EN SCHOOL AGENDA BOTTERDAM, TEL. 38427 DEN HAAG, TEL. 333298 Geldigheidsduur extra snoepbon verlengd - De geldigheid van bon „algemeen 621", welke recht geeft ©p het koopen van een extra rantsoen van 100 gram chocola dewerk of suikerwerk, is verlengd tot en met 14 Augustus 1943. Nieuwe rantsoenbon voor aard appelen - Met Ingang van Maan dag 9 Augustus a.s. wordt een nieuwe rantsoenbon vooor aard appelen in omloop gebracht. Deze bon is uitgevoerd in de kleuren lichtbruin en groen, welke hori zontale banen vormen. In den linkerbovenhoek komt in rood het cijfer „61" voor en in den rechterbovenhoek in donkerbruin de letters „1 r.". Onderaan is in donkerbruin het woord „aardap pelen" gedrukt. Deze bonnen geven recht op het koopen van één rantsoen, di. één kilogram, aardappelen. Zooals bekend zijn de oude paars gekleurde rant soenbonnen voor aardappelen na 28 Augustus a.s. niet meer geldig. Extra peulvruchten - Voor het tijdvak van 7 tot en met 21 Aug. 1943 is bon „algemeen 635" aan gewezen voor het koopen van een extra rantsoen van 250 gram peulvruchten. Prijsuitreiking „Nijvere handen In vrijen tijd" In een der bo venzalen van „De Harmonie" vond gisteravond de prijsuitrei king plaats van de door het Ne- derlandsche Arbeidsfront in Juni hier ter stede georganiseerde ten toonstelling „Nijvere handen in vrijen tijd". De heer A. H. Moo- nen sprak de aanwezigen toe en wees er op, dat Leiden, de moei lijke omstandigheden in aanmer king nemende, een vergelijking met dergelijke tentoonstellingen in de groote steden met glans kan doorstaan Hij sprak den wensch uit, dat de voor het volgend jaar op het programma staande ten- toonstelling zoo mogelijk een nog grooter succes zal worden. Met een toepasselijk woord reikte spr. ver volgens de prijzen uit. Prijzen waren aan de volgende inzenders toegekend: Hoofdprijs: W. Regeer; Eere- prijs: mevr. Swaande Bruin. Extra-prijs: H. Vogelaar. Eerste prijzen: J. Teyn: C. v.d. Puyl; mej. A. van Britsum; C. Roos (Alphen); C. Koekebakker; H. Betgen; C. de Wit; J. Jansen; mej. Thiecke; E. v.d. Born; S. Feyenbrink. Tweede prijzen: J. N. Sloos; G. de Leen: J. P. Vrolijk; (Alphen)C. Koekebakker; C. En- seling; Hemerik; H. te Winkel; (2 maal); G. Print; mej. Corba; J. Arnoldus; G. Zwetsloot; mevr. W. L. BuyzeWhölerT. Mulder; Derde prijzen: M. de Tombe; mej. Kosters; L. C. Smit (2 maal)C. Maartense: H. de Voogd; mevr. M. van Helden; Henk Ouwerkerk (9 jaar)mej. B. Pret; J. Nieuw- straaten; F. Moseman. Eervolle vermeldingen: J. Kapaan; J. Cu perus (2 maal); H. de Voogd. Voorts werden beloond de collec tieve inzendingen van de centrale werkplaats; de school voor B.L.O. van den heer Boet; de school van den heer Volkers en een fröbel school Diploma geoefend zwemmer - In de zweminrichting „De Zijl" werden de proeven ter verkrijging van het diploma geoefend zwem mer afgenomen. Onderstaande candidaten kwamen in het bezit van het diploma: de heeren T. Ouwehand, D: Bontje, B. v. Eek en L. Nagtegaal. Voorts: Koos Laman, Oebele Weima, Adriaan Laterveer, Karei Rozier, Jan Horsman, Lucas de Haan, Henk van Egmond, Theo Welling, Wil lem van Tongeren Geurt Trap, Tonny Roman, zoomede Geertje Kuyvenhoven Suus Onvlee, Tini de Jong. Jo Zaalberg, Afke Neu teboom, Kitty Verhagen, Jo Gul- demond, Adri Snel (Leiderdorp), Greta Hensen. Rina van Wijk, Rie Zaalberg, Annie Paauw, Riek v. d. Mey, Greetje van Rhijn, Lien Lefeber, Annie Siebert, An nie de Jaeger. Berty Peteri iT BELANGRIJKE WIJZIGINGEN Ondanks uitvoerige publicaties op dit gebied blijven er onder het publiek tal van vragen be staan omtrent de nieuwe textiel- regeling. Men vraagt zich af: Hoe kom ik met mijn 20 punten aan eeh nieuw costuum of mantel en hoe gaat het als ik hulshoudgoe- deren wil koopen? De hieronder volgende korte uiteenzetting zal vele moeilijk heden oplossen of verduidelijken. Oude distributiebescheiden. Alle distributiebescheiden, welke men nog in zijn bezit had, met uitzondering van speciale vergun ningen voor mijnwerkerskleeding en machtigingen met opdruk „oor logsgetroffene", zijn thans ongel dig. De punten van de tweede en derde textielkaart. welke zich nog onbeschadigdaanhetlichaam der kaart bevonden, konden tegen T-punten op de distribu tiekantoren worden ingewisseld. Kousenbonnen van de oude kaart zijn ongeldig. Alle speciale ver gunningen, welke na 11 April 1943 zijn uitgegeven en niet gebruikt, kunnen bij de plaatselijke distri butiediensten op verzoek tegen nieuwe distributiebescheiden wor den ingewisseld. Nieuwe distributiebescheiden. Uitgegeven zijn thans naar den leeftijd of het geslacht verschil lende textielkaarten. voorts ont vingen jongens en meisjes van 15 tot 18 jaar toeslagkaarten, terwijl deze laatste ook kunnen verkre gen worden door as. moeders. Verder kan het publiek te maken krijgen met speciale K-punten, GS-punten, HG-punten, S-pun- ten en T-punten soms heeft men nog noodig een speciale vergun ning, kousenbonnen, kousen machtigingen, leveringsvergun ningen, luierbonnen der baby- textielkaart of luiermachtigingen. Inlichtingen hierover kunnen de winkeliers en distributiediensten verstrekken. De nieuwe textielkaart zou men feitelijk een kleedingkaart kun nen noemen, want men kan er geen afgewerkte huishoudelijke artikelen of stof daarvoor op koopen. Groote stukken. Voor het verkrijgen van z.g. „groote stukken" (costuums, over jassen, broeken) moet bij de plaatselijke distributiediensten een speciale vergunning worden aan gevraagd, welke bij den aankoop dient te worden overgelegd. Men moet bij de aanvraag steeds kun nen aantoonen, dat men het stuk dringend noodig heeft. Wordt op zulk een aanvraag gunstig be schikt, dan ontvangen: A. Manner, en jongens voor cos tuums of broeken 3/4 van het ver- eischte aantal punten in den vorm van GS-punten; het resteerende 1/4 gedeelte moet van de textiel kaart of toeslagkaart, of in den vorm van in bezit zijnde T-punten worden bijgepast; voor mannen- en jongensover jassen wordt door de distributie diensten het volle aantal vereisch- te punten in den vorm van GS- punten verstrekt. B. Vrouwen en meisjes voor mantels het volle aantal vereisch- te punten in den vorm van GS- punten; voor gereede mantelcos- tuums wordt geen speciale ver gunning vereischt. Geconfectioneerde huishoudelijke goederen. Geconfectioneerde huishoudelij ke goederen, garens, lakens, sloo- pen en dekens zijn uitsluitend op speciale HG-punten verkrijgbaar, welke men op de plaatselijke dis tributiekantoren moet aanvragen. Komt men voor deze punten vol gens de bestaande voorschriften in aanmerking, dan kan men daarop alle bovengenoemde goe deren echter geen donzen, ge stikte of gewatteerde dekens zonder speciale vergunning koo pen. Stoffen ter vervaardiging van huishoudelijke goederen mogen uitsluitend worden afgeleverd op speciale S-punten. Luierstof mag echter niet op S-punten worden geleverd. Luiers. Luiers mogen slechts worden afgeleverd tegen overlegging van een luiermachtiging en gelijktijdi ge afgifte van het vereischte aan tal speciale K- of T-punten of op de met de cijfers I, II, III of IV bedrukte extra-bonnen der tex tielkaart voor babies, gemerkt V 615 en wel drie luiers of stof daarvoor voor elk dezer bonnen, tezamen met het voorgeschreven aantal punten van de textiel- of toeslagkaart of speciale K- of T- punten. Bij een eerste bevalling of bij een bevalling, welke plaats heeft ten minste vijf jaar na de vorige, kan men ook thans een babypakket aanvragen, waarin zich o.a. twaalf luiers bevinden. Bij het ontvangen van een baby pakket behoeven geen cijferbon- nen van de babykaart te worden ingeleverd. Kousen en sokken. Kousen en sokken kunnen uit sluitend tegen afgifte van het voorgeschreven aantal geldige punten van de textiel- of toe slagkaart, of op speciale K- of T- punten worden betrokken, mits tegelijkertijd de desbetreffende van een datumopdruk voorziene kousenbon van de textielkaart wordt afgegeven. Ongeacht den andersluidenden datumopdruk zijn momenteel de bonnen J, K en L voor vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder en jongens en meisjes van 3 tot 15 jaar geldig, terwijl voor man nen en jongens van 15 jaar en ouder de sokkenbonnen J en K momenteel geldig zijn. De aankoop van kousen en sok. ken voor babies en voor kleuters van 1 tot 3 jaar is niet beperkt. Het gebruik der textiel kaarten. Bij aankoop van goederen moet de geheele van naam en adres voorziene textielkaart, benevens de distributiestamkaart worden overgelegd, (voor ingeleverde stamkaarten kan met het be wijs van inlevering worden vol staan). De detaillist dient de punten van de kaart te verwij deren. Men houde hiermede re kening bij het ruilen van goe deren, daar voor goederen, welke lager in puntenaantal zijn ge waardeerd, de detaillist geen pun ten kan teruggeven, immers „losse" punten zijn ook thans ongeldig. In afwijking van de vorige tex tielkaarten bevindt zich thans op alle kaarten een aantal in twee helften verdeelde punten. Deze dienen om bij den aankoop van textielproducten, welke met een punt gewaardeerd zijn, ge bruikt te worden. Daartoe zal de kleinhandelaar één helft van zulk een punt verwijderen met dien verstande, dat het totaal der op dat moment geldig verklaarde punten daarbij niet mag worden overschreden. De in twee helften gedeelde punten kunnen echter ook voor den aankoop van op volle punten gewaardeerde tex tielproducten gebruikt worden, waarbij de beide helften dan niet gescheiden worden. Voorts be vinden zich op de persoonlijke textielkaart acht bonnen, ge merkt met Romeinsche cijfers; deze bonnen zijn voorloopig niet geldig, met uitzondering van de nummers I t/m IV, voorkomende op de babykaart. Deze cijferbon- nen zijn o.a. bestemd voor extra beschikbaarstelling van gerant soeneerde producten, wanneer hiertoe de mogelijkheid en de behoefte aanwezig zijn. Zij zullen o.a. voor dezelfde diensten kun nen worden gebruikt als de op de vorige kaart voorkomende letter bonnen. In tegenstelling met vroeger is het thans bij het verkoopen van textielgoederen geoorloofd, dat de kleinhandelaar zoo noodig van textielkaarten van gezinsleden van den kooper punten afknipt en ontvangt met dien verstande, dat op de textielkaarten van ge zinsleden hetzelfde adres en de zelfde familienaam aangegeven zijn als op die van den kooper en dat bij gelijktijdig gebruik van kaarten van gezinsleden eerst alle geldige punten worden ver wijderd van de kaart van den persoon, voor wien het gekochte artikel bestemd is. Ook hierbij moeten alle distributiestamkaar ten van de betrokken personen worden overgelegd. derdorp), Geertje v. d. Waals en de dames E. Hanno, G. de Haas, E. C. Overduin, J. Snel (Leider dorp) mevr. Parmentier (Lei derdorp), mevrouw Slegtenhorst (Leiderdorp), mevr. Noppen (Lei derdorp). Waar geen woonplaats is ver meld, is deze Leiden. Orgelconcert Hoogl. Kerk - De violiste Kitty Raphael werkt dit maal mede aan het orgelconcert, dat a.s. Maandagavond in de Hoogl. Kerk door Feike Asma wordt gegeven. Het programma bevat voor viool om. werken van Tartini (vioolconcert)voor orgel Onder leiding van soldaten, die aan bet front hebben gestaan, worden de jongens in de weersportkampen vertrouwd gemaakt met een voornaam onderdeel van de sport, dat xi) van tevoren nog niet kenden, de weer» •port. Van hen leeren xi) met een geweer omgaan en er mee schieten, kaart lezen, verkennen, telefoonverbindingen aanleggen. Wilt gi) dit avontuurlijke leven gedurende vier weken meemaken. Meld )e dan directs Utrecht, Koningslaan 9 Stapf-Pax m o.m. werken van Handel (4de orgelconcert). De toegang is vrij. Voor het voorbereidend zwemdiploma slaagden nog in „De Overdekte" Gerda van Lunteren en Rietje van Dorp. Jonkvrouwe H. M. W. S. van Buttingha Wichers alhier is te Utrecht geslaagd voer het examen Fransch M.O. A. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 8 AUGUSTUS. Leiden Chr. Geref. Gem. (Steenschuur)Vm. 10 en 'nm. 5 u., leesdienst Doopsgez. Gem.: Vm. 10% u.. ds. J. E. Tuininga van Arnhem Eglise Wallonne: dix heures et demie. M. E. Brandligt, pasteur a Groningue Evang. Luth Gam.: Vm. 9 u., zendeling Stein'hard; vm. 10'<2 u.. ds. J. I-h. Haamersen van Beverwijk Rem. Geref. Gem.: geen dienst Ver. dam Geref. Kerk (Zuiderkerk) van Vrijz. Herv. (Volkshuis): Vm. 10% o. ds. A. Noorman van Zaan dam Geref. Kerk (Zuiderkerk) Vm. 10 u., ds. M. Wilschut van Hil versum; nm. 5 u ds. H. de Moor van Boskoop Geref. Kerk (Hee rengracht) Vm. 10 u„ ds. G. van 't Riet van Goor; nm. 5 u., ds. J. M. van Krimpen van Hornhuizen- Kloosterburen Geref. Kerk (O. Vest)Vm. 10 u ds. van Krimpen: nm. 5 u., ds. van 't Riet Geref. Kerk (Morschweg)Vm. 10 u„ ds. H. de Moor; nm. 5 u., ds. Wil schut Geref. Kerk in H. V. schut Vrije Kath. Kerk (Vree-' wijkstr. 19)Vm. 10% u., gez. mis Geref. Kerk in H. V. (Breestr. 64)Nm. 5 u., de. Venemans Hazerswoude Ned. Herv Kerk Vm. 9% en 11 en nm. 7 ds. HEDEN. Jeruël: Bidstond te 7% Zondag Evang. Chr. Gem.: Samen sten te 10 uur voorm. en 5: nam. Jeruël: Samenkomsten te 1 v.m. en 3% en 6% uur nan Ned. Leger des Heils: Si komsten te 10'/2 voorm. ei uur nam. Oegstgeest (Geversstr. Gem. Gods te 10 uur voon 6% uur nam. De avond-, nacht en Zon dienst der apotheken te I wordt van Zaterdag 7 August waargenomen door de Apo uur tot Zaterdag 14 Augustu Duyster, Nieuwe Rijn. 18, Tel. Te Oegstgeest door de Oegst sche Apotheek, Raadhuispa Telef 26274. De geneeskundige Zondags te Leiden wordt van hedenav uur tot Maandagmorgen 1 waargenomen door de dol Hartman, van Leeuwen. Mes en de Vries. Te Oegstgeest door dr. H holtz. tel. 20390. P. L. Kiehl Geref. Kerk; 10 en nm. 7 u., ds. M. Heuz< Hillegom Ned Herv. Vm. 10 u., de heer Heymans 5 u., ds. Tromp van Amsterdi Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. ds. Krabbe Chr. Geref, Vm. 10 en nm. 5 u., ds. Bine Zaandam. Hoogmade Ned. Herv. Vm. 10% u. (Voorb. H.A. Baas. Katwijk-aan-Zee Nieuwe Vm. 9 u. ds. C. J. Lamboui Lage Zwaluwe; vm. 11.15 li C. A. van Harten; nm. 6 1 Lambour Zaal v. Chr. Prol Vm. 9% u., ds. C. A. van B nm. 6 u., ds. R. P. A. Rutgers H.D.) Geref. Kerk: Vm, nm. 5 u.. ds. J. C. Gilhuis. Koudekerk Ned. Herv Vm. 10 en nm. 7 u., ds. van bergen Geref. Kerk: Vm. nm. 7 u., ds. Reyenga van Vlf Leiderdorp Ned. Herv. Vm. 10 u., dr. G. J. Streede Leiden: nm. 6% u., de heer D van Malsen Geref. I Kérk: Vm. 10 en nm. 6% u., J. Koopmans Ver. van Herv. (W. de Zwijgerkerk) 10% u., ds. Roeders. Leinuiiden Ned. Herv. Vm. 10.30, ds. S. F. van Veer Geref. Kerk: Vm. 10.30 en 3 ds. W. A Krijger (v. Oostwol Leidschendam Ned. Herv Vm. 10 u„ ds. de Wit van L nm. 5 u., ds. Karres vaan Voo Geref. Kerk: Vm. 10 en i u., ds. Flegee. Lissc Ned. Herv Kerk: 10 u., prof. dr. Bakhuizen va: Brink, van Leiden; nm 0 J. Th. van Veenen Geref. 1 Vm. 10 en nm. 4 u.. dr. B Wl ga van Wassenaar Chr, Kerk: Vm. 10 en nm. 5 in» A. Ponstein Geref. Gem.: 10 en nm 4 u,, ds. A. Verte Oud-Geref. Gem.: Vm. 9% ei 3 u., leesdienst. Oegstgeest Groene Ki Vm. 10 1/4 u., ds. Jansen Sc! hoven Pauluskerk: Vm. 1 de heer J. M. Barendrecht; 1 u., ds. C. A. van Harten Vei Vrijz. Herv. (W. de Zwijgerfc Vm. 10% u., dr. K. H. Boersei Geref. Kerk (Mauritslaan): 10 u„ ds. C. v. d. Tas van S; nisse; nm. 5% u., ds. F. de van Den Haag-Oost Gerei. (Morschweg)Vm. 10 u., 4 Vries; nm. 5 u., ds. v. d. Ta! Noordwijk Binnen Ned Kerk: Vm. 10 u., ds. W. W. Geref. Kerk: Vm. 10 en 1 u., ds. H.' B. Visser. Noordwijk aan Zee Ned. Kerk: Vm. 10.15 u., ds. v. d van Oegstgeest; nm. 4% u., 1 H. J. James van Delfshavi Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. ds. B. Bouma Geref. Ke H.V. (Egb. de Grootstr.)Tl u., ds. Venemans. Noord u i jkerhout Ned. Kerk: Vm. 10 u., ds. van V van Lisse. Oudc-Wetering Ned. Kerk: Vm. 10% u., ds. G. f Iterson van Den Haag i Kerk: Vm. 10% en nm. 3! geen opgave "Rem. Geref. I Vm. 10% u., ds. Heyn. Rjjnsburg Ned. Herv. Vm. 9 u., ds. A. M V. d. M°s Spijk van Oegstgeest; nm. 51 G. C. van Niftrik Kerkzaal 9% u., ds W. Kool van Gran gen; nm. '5 u., ds. J. Bronsge Velsen Geref. Kerk (Voort Vm. 10 u. ds. C van Looi Oegstgeest; nm. 6 u., ds. C, d. Loo Geref. Kerk (Rapen Vm 10 u., ds. van der Loo; u., ds. G. v. d. Bos van Concordia: Vm. 10 u„ Bos; nm. 6 u ds. van W Chr. Geref. Kerk: Vm. 10 ei 5 u., ds. H. Janssen van den Rijnzaterwoude Ned. Kerk: Vm. 10.30 en 7.30 u., H. de Vree Chr. Geref. Vm. 10 u. en nm. 6 u. lees» Sassenheini Ned Herv. Vm. 10 u., ds. Gravemeijer sterdam; nm. 5 u.. as. J Schoonhoven van Oegstge# Geref. Kerk: Vm. 9% en nffl.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2