PE RIJKSPOST SPAARBANK VRAGENRUBRIEK KERK EN SCHOOL STADSNIEUWS. Geldig zijn de volgende bonnen. LAATSTE BERICHTEN De arbeidsinzet. AGENDA SPORT Open een toekomst voor Uw kind, door geregeld te sparen. Daar kunt (J ttaat op maken I Verdrinkingsgeval in zwemin richting. In de badinrichting „De ijzeren vrouw" te 's Herto genbosch is een tragisch verdrin- kingsgeval voorgekomen. Eergis teravond bij de sluiting van het bad bemerkte het personeel, dat een bundeltje dameskleeren over was. Daar men vreesde, dat er een ongeval was gebeurd, werd direct met dreggen begonnen en na korten tijd werd uit het bassin het levenlooze lichaam opgehaald van het achttienjarige meisje C. Keeris uit den Bosch. Er heerschte des middags in het bad een recorddrukte, zoodat het bij na onbegrijpelijk is, dat niemand iets van het ongeval heeft be merkt. Groote brand in suikerfabriek. In de kampen van een belang rijke suikerfabriek in de Cubaa'n- sche plaats Toledo is volgens be richten uit Havanna een groote brand uitgebroken, waardoor ma- terieele schade ter waarde van ruim 1% millioen dollar is ver oorzaakt. A. C. te N. Of te recht een korting is toegepast, kan lïlet wor den beoordeeld, als niet opgege ven wordt op grond waarvan dit is geschied. G. B. Bij ziekte wordt gedu rende een betrekkelijk korten tijd het loon betaald. A. S. te L. Vereischt is toe stemming van den vader en de moeder door wie het kind erkend is. Niet erkende kinderen hebben toestemming noodig van voogd en toezienden voogd. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Surhuizum als hulpprediker cand. A. ter Steege te Haren, die bedankte voor Apeldoorn (als hulp prediker). Benoemd tot hulppredi ker te 's Gravepzande cand. J. J. Meuzelaar. hulpprediker te Har- denberg. Geref. Kerken Beroepen te Almelo (3e predikantspaats) ds. Joh. Blauw te Avereest. Gereformeerde gemeenten Be dankt voor Amsterdam-C. ds. T. Dorresteyn te Opheusden. Het café-bezoek van gehuwde vrouwen. In dé dagelijksche persconferentie heeft mr. N. J. Rowaan, referendaris-redacteur van onze gemeente, eenige toe lichtingen gegeven op de door den burgemeester uitgevaardigde ver ordening, waarbij het aan ge huwde vrouwen verboden is, zich na 18 uur in café's te bevinden, tenzij in gezelschap van hun echt genoot. Mr. Rowaan wees er op, dat deze maatregel genomen is met het oog op de bescherming van de jeugd. Het is gebleken, dat vele vrouwen, wier mannen in Duitschland werken, 's avonds haar kinderen onverzorgd achter laten om met andere mannen naar café's te gaan. Het is reeds in verscheidene gevallen voorgekomen, dat de buurtbewoners de politie kwamen waarschuwen, omdat de kleine kinderen niet aan hun lot konden worden overgelaten. Zelfs is het voorgekomen, dat een begin van brand, door de zich vervelende kinderen gesticht, gebluscht moest worden. Mr. Rowaan zeide, dat in het destijds geldende luchtbescher- mingsbesluit een middel te vin den was, om tegen deze wantoe standen op té treden, doch dit besluit is buiten werking gesteld door de luchtbeschermingswet, welke hierin niet voorziet. De burgemeester heeft, aldus spreker, vóór het uitvaardigen van de verordening de meening gevraagd van 8 Leidsche café houders, waarvan 4 met een goede en 4 met eèn slechte reputatie. Het bleek, dat alle acht voor het nemen van dezeen maatregel Waren. De burgemeester behoudt zich het recht voor, afwijkingen toe te staan; zoo zal het b.v. mogelijk zijn, dat de burgemeester toe staat dat in een goed bekend staand Leidsch café gehuwde da mes na 18 uur in een bovenzaal geregeld komen bridgen. Op een vraag, of bij de toepas sing van de verordening onder scheid gemaakt wordt tusschen goed en slecht bekend staande gelegenheden, antwoordde mr. Rowaan bevestigend. Circus Saltarino. Het vorige jaar heeft de Sleutelstad kennis gemaakt met het circus Salta rino en die kennismaking was een aangename. Het is blijkbaar voor het circus de aanleiding geweest om dit jaar de kennismaking te j hernieuwen met een grootendeels nieuw programma, dat het op nieuw doet. Wederom verlaat men 'het circus Saltarino, dat stand plaats heeft genomen op het Schuttersveld, met het gevoel van tevredenheid en is dat niet de beste reclame T» Naast de paardendressuur en In anH.r I worden thans, evenals £je clownnummers van Pipo en Z a"dcrf .vi"che"p'aat»e° opmetin- Toto is het grootste deel der vele richt ter verkrijging van ge- elkaar met groote vlotheid op- geven» m verband met de voorberel- volgende nummers ingenomen oiog tot oprichting van het Zuider- door acrobatiek in eenigerlei fee-museum CNF-Kil-Pax m vorm, doch telkens weer zeer va- 32 A Brood 4 rants. 32 B Brood 1 rants. 32 Beschuit 1 rants. 32 A Aardap. 1% KJÏ. 32 Toeslag 1 K.G. 622 Alg. 1 K.G. 31 JULI T/M 7 AUGUSTUS. I Brood of gebak Besch., Br. of gebak f Aardap. 25 JULI T/M 7 AUGUSTUS 31 A, 32A Vleesch: i rants. Vleesch of Vleeschwaren 31B, 32B Vleesch: 1/4 rantsoen Vleesch of Vleeschwaren. 31 Tabak: 1 rants, sigaren 32 Tabak: 1 rants, tabak. 621 Alg.: 100 gr chocolade of suikerwerk. 22 JULI T/M 2 AUGUSTUS 30A en B Boter: y2 rants, boter 10 JULI T/M 7 SEPT. 32A en B Boter: y2 rants, boter De volgende bonnen zfjn binnen kort niet meer geldig: Na Zater dag 31 Juli: 31 brood, beschuit, aardappelen, 620 Alg. aardappe len, 597 en 598 Alg. W, Eenheids- zeep, Toiletzeep en waschpoe der; Maandag 2 Aug.: 30 A en B: boter. Bonverlies door slordigheid is strafbaar! rieerend en nieuw, zooal niet van strekking dan toch in uitvoe ring; neem b.v. mad. Raymonde boven in den nok van het circus met haar sensationeele prestatie van 70 maal omduikelen in wals- tempo of de zeldzame lenigheid der Marios of de evoluties der Korsleys en Rethlems. We zullen het program niet verder vermelden en willen vol staan met nogmaals te verklaren, dat de Sleutelstad zich niet zal bekoopen door een nieuw, her haald bezoek. Gp den openingsavond was de geheel gevulde tent zeer ingeno men met het gepresteerde, ge zien het hartelijke en dankbare applaus. B. W. Menkhorst. Zwem niet in grachten of singels! „De directeur van den G.G. en G.D. wijst er op, dat het gevaarlijk is te zwemmen in grachten of singelgrachten. Wil men buiten de zweminrichtingen zwemmen, dan is de aangewezen plaats daarvoor de Zijl voorbij de eerste bocht. Men heeft daar weinig of geen kans om de ziekte van Weil op te loopen. Het spreekt vanzelf, dat alleen zij die de zwemkunst voldoende machtig zijn, zich zonder gevaar in het buitenwater kunnen be geven". Kampeerverordening. In het huidige kampeer- en trekkerswe- zen bestaan toestanden, welke uit een oogpunt van openbare orde en zedelijkheid ongewenscht zijn. Speciaal het verblijf in z.g. kampeerboerderijen, wilde jeugd herbergen en kampeerhuizen geeft herhaaldelijk aanleiding tot gegronde klachten over rumoer, wanordelijkheden of onzedelijk heid. Mitsdien heeft de Burgemees ter, in afwachting van een lande lijke reglementeering ter zake, bij verordening het verschaffen van dag- en nachtverblijf aan kampeerders e.d. anders dan in daartoe met zijn toestemming onder auspiciën en verantwoorde lijkheid van den Algemeenen Ne- derlandschen Wielrijdersbond of de Nederlandsche Jeugdherberg centrale opengestelde inrichtin gen, verboden. Van deze gelegen heid is tevens gebruik gemaakt om algemeene bepalingen omtrent het kampeeren in deze gemeente vast te stellen. Bedoelde verordening, welke heden voor den tijd van drie maanden voor een ieder op de secretarie dezer gemeente ter le zing is nedergelegd, treedt den 2en Augustus a.s. in werking. R.K. Mulo-examens. Bij de in ,,'t Schuttershof" voortgezette R.K. Mulo-examens zijn geslaagd voor diploma A; C. G. Verhoe ven, G. A. J. Wesseling, L. M. A. Krol, H. T. van Schaik, Cara. M. Ramb, Ma. C. T. v. d. Reep, Gera. C. Sassen, Thera. M. E. J. Snijers, allen te Leiden; W. C. J. Sehrama en A. W. L. Noest, beiden te Voor schoten; G. Vink en Joha. M. Steenvoorden, beiden te Noord- wijk; H. G. v. Velzen, T. A. van den Oord en G. J. van Bellen, al len te Oegstgeest; J. C. S. Zwet sloot te Alkemade; Cora. C. M. van Seggelen te Warmond; M. Bader te Zevenhoven; P. A. van Berkum, C. J. Breukèl; Corna. J. M. van Fulpen en J. Th. Kern- pers. allen te Alphen a. d. Rijn en Jaca. C. Kraan, Ter Aar. Afwezig 3 candidaten. De vrouw met de pet Ook aan het Leidsche "station is thans evenals op de andere stations der Ned. Spoorwegen, bij de in- en uitgangscontrole, vrouwelijk personeel ter opleiding' als con ductrice in dienst genomen. Deze meisjes zullen in den eersten tijd als teeken harer waardigheid een gewone trein- pet dragen. De heer Joh. J. Ponse, alhier, vroeger te Katwijk, is benoemd tot organist van de Willem de Zwijgerkerk te Oegstgeest. De heer Ponse is ook reeds 16 jaar organist van de Zweedsche Kerk te Rotterdam. Gistermiddag te omstreeks 17.30 uur geraakte ter hoogte van de Valkbrug op den Rijnsburger- singel van een koppel koeien er een te water en zwom onder de brug. Hier geraakte het dier vast in het ijzerwerk. Een van de be geleiders, genaamd J. Kuiters, ziende dat het beest verdrinken zou, sprong gekleed te water en wist het dier uit zijn benarde positie te bevrijden. De drager van het Eikenloof, Gene- raloberst Hoth, opperbevelhebber van een pantserleger, arriveert tijdens de zware gevechten ten Noorden van Bjelgorod in het hoofdkwartier van een legerafdeeling tot het voeren van een bespreking PK-Mittelst5dt-Sch-CNF-P m BINNENLAND Op grond van bestaande wet telijke voorschriften worden alle mannelijke personen, geboren in de jaren 1924, 1923 en 1922, die geen gevolg hebben gegeven aan de herhaalde oproepen van de districtsarbeidsbureaux tot per soonlijke aanmelding, dus allen, die niet in het bezit zijn van een bevestiging van de bevoegde districtsarbeidsbureaux, waaruit blijkt, dat de houder ten opzichte van den arbeidsinzet aan de be palingen heeft voldaan en dat hij werkt met toestemming van het districtsarbeidsbureau, voor de laatste maal opgeroepen zich vóór of op 4 Augustus aan te melden bij het voor hen bevoegde distri'ctsarbeidsbureau. Ook d:n werkgevers wordt er op gewezen, dat zij op grond van de beschikking van den Rijkscom missaris voor het bezette Neder landsche gebied (Generalkommis- sar z.b.v.) betreffende verboden tot het in dienst hebben en de in verband daarmede uitgegeven uit voeringsbeschikkingen van den secretaris-generaal van het de partement voor sociale zaken ver plicht zijn zonder verwijl na te gaan of zij personen als werkne mers in dienst hebben, die gebo ren zijn in de hierboven genoemde jaren en die niet in het bezit zijn van het genoemde bewijs. Deze personen moeten de werkgevers terstond opgeven bij het bevoegde districtsarbeidsbureau. Wie ook dezen laatsten oproep niet nakomt, zal ter verantwoor ding worden geroepen en moet zeer strenge strafmaatregelen verwachten. Dit geldt ook voor personen, die optreden als aan stichters, medeplichtigen of hand langers tegen de wettelijke voor schriften. Inlevering van luistervergun ningen van alle verbeurdver klaarde toestellen. Luisterver gunningen van alle verbeurdver klaarde radio-ontvangtoestellen moeten ter afrekening van de luisterbijdrage in den loop van dit jaar worden ingeleverd. Elke maand komt een groep letters aan de beurt, de postinriehtin- gen (geen agentschappen) nemen de verdunningen in tegen ont vangstbewijzen, als de luisterbij drage voldaan is t/m de maand, waarin het toestel is opgevorderd (girobetalingsbewijzen bijvoegen) Wie zegels vooruit geplakt en daardoor te veel betaald heeft kan op de adreszijde der luister- Zondag a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer G. Janssen, monteur bij de Scheeps werf der fa. Gebrs. Boot bij de2e onderneming in dienst trad. Voor het te Amsterdam af genomen examen Boekhouden M.O. (K XII) slaagde onze stad genoot de heer W. D. H. Nout. Voor het examen in Neder landsche Handelscorrespondentie afgenomen door de Nederland sche Associatie voor Fractijk- examens slaagden de heeren L. W. van der Blij, P. van Hove, L. J. de Koning, J. de Vries en G. We-ssel. HEDEN Jeruël: Spr. ds. Hoekeryi 7 y2 uur nam. Koudekerk (Hotel vj mond)Spr. ds. Berkhoff tel nam. Leiderdorp (Ned. Kerk): Concert Wilha. Kort] en Fred, de Nie. 7 y2 uur nas ie vergunning op een in hu loopende wijze- van zijn v( om terugbetaling doen b! Zij, die voorloopig of defi een toestel mogen houdei radioreparateurs, die hun va ven uitoefenen, moeten gi doorgaan met zegels pi; eventueel op de luistervergu (1942) voor hen volgen bi kort nadere aanwijzingen. Aangeslotenen op de rijkst distributie vallen buiten dez gelingen. O verheids winkels voor groenteverkoop te Wassenaa gesteld Dat de overheid voor stevige middelen t schrikt om onwillige détail! te dwingen die medewerking de voedselvoorziening te ve nen, die van hen redelijks verlangd kan worden, blijk een nieuwen stap, thans dos met de zorg voor de groei voorziening belaste autorit genomen. Met ingang van ren zijn van overheidswege verkoopgelegenheden voor gi ten, fruit en aardappelen i gemeente Wassenaar inge waar iedere ingezetene van senaar voor zijn groen ten vck ning, binnen het kader van| huidige mogelijkheden, tei kan. De exploitatie van de, voo£ë pig vier, overheidswinkels opgenomen door het co: cieele lichaam van het hool| drijf schap voor tuinbouwpn ten.-het aan- en verkoopb van tuinbouw- en sierteell ducten. De aanleiding tot dezen van overheidsoptredenop terrein van den detailhandefflj groenten en fruit is gelegeg de houding van de Wassei sche groentenhandelaren, diffl drie-, vier of vijfvoudige va: normale prijzen in rekel brachten en zich daarmede alleen schuldig maakten overtreding van de prijst! schriften, doch tevens de lijke groentevoorziening ergs| tegenwerkten. Wat er onder gelijke verhoudingen teil moest komen van de groep: voorziening van hen, die de tastische prijzen niet konden! talen, laat zich denken. De keiiers hebben het aan zich te wijten, dat de verkoop t!| rechtstreeks van overheidst ter hand wordt genomen. BUITENXl Mussolini 60 jaar. GistJ heeft Mussólini zijn zestiJ verjaardag gevierd. Naar aai ding van dit feit brengenr Duitsche bladen de verdieos) naar voren, die deze staat» tijdens zijn twintigjarig bei| heeft gehad voor Europa. Voelkischer Beobachter nol het uniek, wat het Italiaar.j volk, door Mussolini met ni! levensdoel bezield, in de laai 20 jaar heeft gepresteerd. 0i| Mussolini nam Italië plaats der de groote mogendheden, een beslissenden invloed heb| op het lot van het contiii „Wanneer Europa na de ovenl ning op zijn vijanden een moj ment zal oprichten voor groote figuren", zoo besluit blad, „is Mussolini zeker van plaats op dat gedenkteeken. zal voortleven in de herinnel van alle tijden als een der nen van zijn eeuw". (D.N.B.! Orkaan teistert Texas S| uit Washington wordt gemeld] het gebied van Houston in Te] geteisterd door een orkaan, een schade van ongeveer 11 lioen dollar aanrichtte. Dtl menschen kwamen om het lef velen werden gewond. ZWEMMEN. Iet van Feggelen getrouwd Onze bekende zwemkampioene, van Feggelen, eens houdster alle wereldrecords rugslag, is teren te Amsterdam in het Ml lijk getreden met den trainer „De Meeuwen"K. Koster. WATERPOLO De competitie. LZC ID— n rust 14 eind 26; LZC J Zwip I rust 10," eind 4O, W HGA I, wegens het vergevort de uur niet gespeeld

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2