AGENDA KERK EN SCHOO BINNENLAND GEMENGD NIEUWS SPORT MARKTBERICHTEN VERDUISTEREN: STADSNIEUWS. ECHT IETS VOOR FLINKE JONGENS! De avond-, nacht- en Zo dienst der apotheken te wordt van Zaterdag 24 Juli tot Zaterdag 31 Juli 8 uur <n nomen door de Apotheek „To der Menschheld". Hoolgrac: Tel. 21060 en de Doeza-Ajx Doezastraat 31. Tel. 21313. Te Oegstgeest door de i geestsche Apotheek. Raadhi 8 Telef. 26274. geerde en waardoor de zelfs genoodzaakt was in tf pen met het dreigement, c aanhoudende ordeverstoriii zaal zou worden ontruimd! tallen bezoekers hadden vo de zaal trouwens reeds v lig verlaten. 's Middags werd voor i honderden kinderen een t nettenspel opgevoerd, terwi het hierboven vermelde 1 Bobby van zijn talenten bli En aangezien een kinde gauwer gevuld is dan die vi hooger bejaard publiek, we dit milieu het gebodene wi waardeerd. Dezerzijds bestaat ni< minste behoefte aan een zetting der kennismaking. J. Brou Muziekuitvoering D.V.V. de stampvolle Stadszaal de Aceordeonvereeniging I tezamen met de Zoeterwoi Mandolinevereeniging een slaagde uitvoering. De voorzitter de heer Zw burg sprak het traditioneel* komstwoord, waarin hij, de groote belangstelling, ge' de van het vertrouwen, df het bestuur gesteld wordt, geen voor D.V.V. een aansi is, om op den ingeslagen voort te gaan. Spr. gel voorts van den steeds beter denden geest onder de led< vertrouwde er op, dat de f cieele zoowel als de m steun van leden en donateui zal uitblijven. D.V.V. speelde vervolgen der leiding van den he Knorr uit Den Haag een an: rende marsch en o.a. „Tr ideale" van Pucick, met zware opgave toch een tevri stellenden indruk gemaakt Verschillende leden deden ookafzonderlijk hooren, i mej. Gressie en de heer en d. Linden, J. Houps en D. seur, alsmede de jeugdig Mark: ook hun spel was vli getuigde van nauwgezette sl Ook het optreden van de I dolinevereeniging uit Zoetei de viel in den smaak; den teur den heer H. van Mar gen komt voor zijn werken dit ensemble lof toe Al mi een uitvoering, die den hoo eenige uren van genot gesc ken heeft! Onze stadgenoot de hef Rietbergen behaalde het dip Duitsche Handelscorrespoml van de Ned. Associatie Practijkexamens. De heer C. van Ooste alhier is geslaagd voor examen Duitsche taal L. O. PREDIKBEURTEN VOOR WOENSDAG 28 Jü Leiden Vrije Kath. Kerk wijkstr. 19)Nm, 7u., Ve en lof Hillegom Ned. Herv. I Evangelisatie, ds. Eerhard ei •heer Heymans. Ned. Herv. Kerk: Bedankt Grootegast, ds. G. Scheper te 1 serve en. Benoemd tot huippre te Nieuw Lekkerland (Kinder cand. A. Terlouw te Utrecht, genomen als hulpprediker- Spijkenifse, cand. P. de Bi hulpprediker te Nieuw-Lei Aangenomen naar Zierikzee cature ds. J J. Ph. Veleton) M H Knijfi te Ophemert. Geref. Berken: Beroepen Heeg voor den missionalren dl te Keboemen. ds. A. G. Honlf te Giegerswoude. Bedankt Groningen, ds. W. Reeskaffl! Garijp. De Geref. Kerk van Haate gen is voor het eerst in 44-jarig bestaan overgegaan hét beroepen van een predlt n.l. cand. W. Wijma te Ensct Gerei. Gemeenten: Tweetal Hendrik Ido Ambacht, ds. A. Stuyvenberg te Yerseke en d: Dorresteljn te Opheusden, te den, ds. A. van Stuyvenberf Yerseke en ds. Chr. van de stijne te Ridderkerk, te" Melisfc ds A. van Sfuyvenberg te Ter en' ds. -A. Verhagen te Llsse, Zeist, ds. J. van den Berg te K bendijke en ds. A. van Stuf berg te Yerseke. Stadsjeugd helpt de boeren Vele jongens en meisjes uit de steden hebben zich aangemeld om de boeren te helpen bij het bin nenhalen van den oogst. Waar er echter nog verschillende boeren zijn die de hulp van deze jongens en meisjte behoeven, maar niet op de hoogte zyn met de adressen waar men opgaven hiervan kan doen, zij vermeld dat de boeren zich kunnen wenden tot den Ned. Landstand, Kortenaerkade 9, Den Haag (tel. 116408) en tot alle provinciale bijkantoren en buurt- boerenleiders in den lande, zoowel persoonlijk, schriftelijk, telegra fisch als telefonisch. Burgemeesters W. L. van Weideren baron Rengers is als burgemeester van Laren (G.) her benoemd. De ambtsperiode van W. L. Klos als burgemeester van Scherpenisse is beëindigd. Notariaat Benoemd is tot notaris te Gouda P. J. J. Moerel, cand. notaris te Beverwijk (vac. H. F. A. Schermer) en te Delft, J. E. H. Kruys, cand.-notaris te Den Haag. Doodelijk ongeval op de ruïne té Valkenburg Maandagmiddag is op de ruïne van Valkenburg (L) een droevig ongeluk gebeurd. Een drietal dames wilde een foto ma ken op den rand van den 40 meter diepen put, ondanks het feit, dat het verboden is, dat men zich daar ophoudt. De dames stoorden zich er echter niet aan en klommen op den rand van den put. Op onver klaarbare wijze is de 24-jarige mej. Joh. Liefting uit Den Haag in den put gevallen. Direct werd hulp ontboden. Drie inwoners uit Val kenburg lieten zich met koorden naar beneden zakken en toen zij beneden aankwamen bleek, dat het slachtoffer nog in leven was. Er werden dekens naar beneden geworpen, waarin het meisje werd gepakt en zoo kon men haar naar boven brengen. Toen het zwaar verminkte slachtoffer boven kwam was het reeds overleden. Door tram overreden en gedood - Gistermiddag om ongeveer half zes stak het 2-jarig meisje P. C„ wonende in de Van der Neer straat in Den Haag plotseling de tramrails over in de Hobbema- straat, waarbij zij werd aange reden door een wagen van lijn 6. Het kind werden beide beentjes afgereden. Zwaar gewond werd het slachtoffertje naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde overgebracht, waar het is over leden. KORFBAL. N.K.B. schaft protesten af De Nederlandsche Korfbalbond ver gaderde te Utrecht. Bij monde van den heer G. Steenis werd het bondsbestuur namens alle afdee- Ungsvoorzitters een fraai geschenk voor het bondsbureau aangebo den De eerebeker werd voor dit jaar toegekend aan de afdeelln- gen Zeeland en Friesland voor de groote activiteit tijdens de propa gandacampagne. Met een belang rijke meerderheid sprak de verga dering zich uit voor automatische promotie en degradatie. De be stuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftrede de leden, de hee- ren S. Wilson W. O. Schaap "en J. van Drlel werden herkozen. De boeten voor overtredingen werden, tot bevordering der sportiviteit op de vlden, belangrijk verzwaard. Het recht van protest zal worden afgeschaft. De protestcommissie Werd "opgeheven. WATERPOLO De competitie PoelmeerDe Zijl 20, rust 10. ;Zwip IIL.W.V. 14, rust 12. ZWEMMEN. Onderlinge wedstrijden „De Zjjl" Morgenavond worden de onderlinge wedstrijden van De Zijl gehouden. Het programma bevat een 26 tal nummers. ATHLETIEK Nieuw-Brunhilde won den Koe- nekoop"-beker De uitslag van den wedstrijd voor dames en meis jes uit Lelden en Alphen om den „Koenekoop"-beker is als volgt: 60 M. 13-14 j.: 1. Bep v. Iterson (Nw. Br.) 8.3, 2. T. Kantebeen (Br.) 8.6; 3. N. Sloos (Nw. Br.) 8.6. 80 M. 15-16 j.: N. Lammerse (Conc.) -10.9; T. v. d. Berg (Br.) 11; M. Favier (Nw. Br.) 11. 100 M. dames: T. Schouten (Conc.) 13,3;. 2. A. Peter (Conc.) 13,4; 3. A. Cats (Brunh.) 13.5; 4x60 M.: 1. Nieuw-Brunhilde 34.6; 2. Concordia 36.7; 3. Brunhil- de 36.7. 4x80 M. est.: 1. Nieuw- Brunhilde 45.9; 2. Concordia 46; 3. Brunhilde 46.9. 4x100 M. est. 1. Brunhilde 54.6; 2. Concordia 56.3; 3. Nw. Brunhilde 57.3. Verspr. 13- 14 j.: 1. Zirkzee (Br.) 4.425 2. N. Sloos (Nw. Br.) 4.42; 3. E. Panne- koek (Conc.) 4. Idem' 15-16 j.: 1. T. v. Nood (Nw. Br.) 4,72; 2. N. Lam merse (Conc.) 4.51; 3. C. Dissel (Alphen) 4.40; idem dames; 1. R. Laman (Nw. Br.) 4.56; 2. N. Lou- werse ÏBr.) 4.52; 3. N. Plaatzer (Nw. Br.) 4.48. Hoogspringen 13-14 jaar: 1. B. v. Iterson (Nw. Br.) 1.21; 2. B. Poelsma (Conc.) 1.11; Idem dames: I. Koelemij (Br.) 1.31, 2. W. Deyn (Br.) 1,31, 3. M. v. d. Berg (Conco.) 1.31; idem 15-16 J.: T. v. Nood (Nw. Br.) 1,26, 2 en 3. C. Geeve (Conc.) en M. Verver fBr.) beiden 1.16; Speerwerpen: 1. Greet Ort (Nw. Br.) 21,85. 2. C. Vos (Br.) 21.13, 3. A. Bïemmer (Nw. Br.) 20.74; Kogelstooten1. Greet Ort (Nw. Br.) 8,40; 2. Riek Laman (Nw. Br.) 8,15, 3. A. van Nood (Nw. Br.) 7,60; Discuswerpen: 1. A. v. d. Kloot (Nw. Br.) 24.05, 2 Riek Laman (Nw. Br.) 23,30, 3. Greet Ort (Nw. Br.) 22.73. Totaal: A.A.V. '36 10 pnt, Concordia 72% pnt., Brunhilde 81% en Nieuw-Brunhilde 128 pnt. RIJNSBURG, Bloemenveiling 26 Juli. Gladiolen wit f.3f. 3.50; rood f. .80f. 3.20; geel f. 2.40— f.3.'Pe! Gocietia f.5; lathyrus f. 3.50^f. 4.50; Centoria f. 0.90 f. 1.40; Scabiosa f.5f.6; Mont- bresia f.2f 2.65; Gele Margrie ten 48 c.; Kop Godetia 1315 c.; Ploks 1520 c. van hedenavond 21.45 uur tot morgenochtend 5.45 uur De maan kwam heden op te 2.16 uur en gaat onder te 17.56 uur. Generaalveldmaarschalk Von Runstedt, die dezer dagen militaire Inrichtingen in Nederland bezichtigde, tijdens een uiteenzetting betreffende een sector van de kustverdediging. Rechts naast den Generaalveldmaarschalk de Wehrmachtsbefehlshaber in den Niederlanden, General der Flieqer Christiansen Stapf-Martens-Pax m Mr. E. C. Wiersma f In den onderdom van 77 jaar is hier ter stede overleden mr. E. C. Wiersma, een bekend Leidsch advocaat en procureur, welk ambt hij sedert 1892 onafgebroken in onze stad heeft bekleed. Onder zijn confrè res, waaronder hij zeer vele vrien den telde, nam de thans over ledene een geheel eigen plaats in. Hij was de nestor der bij den Hoogen Raad ingeschreven advo caten en gedurende vele jaren lid van den Raad van Toezicht van de Orde van Advocaten, in welke kwaliteit hij wel „de deken van Leiden" werd genoemd. Ook was hij gedurende tal van jaren lid van het Bureau voor Consultatie (Armenrecht). In het openbare leven nam de heer Wiersma geen vooraanstaande plaats in; daartoe voelde hij zich, ondanks een sterk ontwikkeld sociaal gevoel, niet aangetrokken. Wel was hij vele jaren regent van het Barend van Namenhof en heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt voor de op richting van het Justus Carelhuis in de Witte Rozenstraat, waarvan hij eveneens regent was. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal a.s. Vrij dagmiddag om 2 uur geschieden op de begraafplaats nabij het Groene Kerkje te Oegstgeest. Een maand in een weersportkamp, dat is iets, waar elke flinke jongen naar verlangt. Ochtendgymnastiek te midden der bergen, tochten in de omgeving veldspelen te zamen met jongens uit Denemarken, Vlaanderen^ Walorue, Noorwegen en Duitschland, kaartlezen en met het kompas werken, dat zijn allemaal dingen waar je een jongen van Jan de Wit voor kunt vinden. Deelname aan een weersportkamp kost geen cent, je werkgever moet je vrij geven en je loon doorbetalen, ook de scholen moeten hiervoor vrijgeven. De maand In het weersportkamp mag niet van je gewone vacantie worden afgetrokken. Vraag het den jongens, die er al geweest zijn, hoe het ze bevallen is. Laat Jan Salie maar thuis blijven, meld je nog vandaag bij een der volgende aanmeldingsbureaux Noord-Holland Spaarne 94, Haarlem. Zuid-Holland Eendrachtsweg 35, Rotterdam. Amsterdam Willemsparkweg 186, Amsterdam. Den Haag Soendastraat 25. 't Sticht Lucas Bolwerk 8, Utrecht. Gelre Eusebiusbuitensingel 3, Arnhem. Brabant Keizersgracht 9, Eindhoven. Zeeland Turfkade 17, Goes. Limburg Vrijthof 25, Maastricht. TwenteSalland Drienerstraat 6, Hengelo-O. Drente Bolderstraat 45, Assen. Friesland Emmakade 48, Leeuwarden. Groningen Groote Markt 24, Groningen. Stapf Pax (m) De zaak van den rector Gym- nasii Naar wij vernemen heeft dr. A. Scholte, rector van het Leidsche Gymnasium, hooger be roep aangeteekend tegen het von nis van den Haagschen Vrede rechter, mr. Sluyters, waarbij hij wegens het niet bezoeken van een door curatoren verplicht gestelde vergadering, werd veroordeeld tot acht dagen gevangenisstraf, nadat de Officier van Justitie vrijspraak had gevraagd. De zaak komt thans voor bij het Vredesgerechtshof te Den Haag. Bezoek van gehuwde vrouwen aan café's e.d. - Wij vestigen er de aandacht op, dat de verorde ning van 24 Juli 1943, regelende het bezoek van gehuwde vrou wen aan vergunnings- en ver lofslokaliteiten. welke gedurende drie maanden voor een ieder op de secretarie dezer gemeente ter lezing is nedergelegd. den 29en Juli a.s. in werking treedt. Ingevolge deze verordening is het aan gehuwde vrouwen ver boden zich na 18 uur als be zoekster in een inrichting, waar voor een volledige vergunning, een tapvergunning of een verlof A of B krachtens, de Drankwet geldt, op te houden, tenzij in ge zelschap van haar echtgenoot. De houders van zoodanige inrichtin gen of hunne vervangers mogen gehuwde vrouwen na genoemd tijdstip niet dan In gezelschap van haar echtgenoot toelaten of aanwezig hebben. De Burgemee ster kan bepalen, dat het voren staande niet van toepassing is ten aanzien van door hem aan te wijzen inrichtingen of kanten aanzien van die inrichtingen het tijdstip, waarop het verbod ingaat, later dan 18 uur stellen. Van eerstgenoemd verbod moeten de houders van inrichtingen waar voor dit geldt, of hunne vervan gers, borden, waarop dat verbod onder vermelding van het uur waarop het begint te gelden, in de Nederlandsche en de Duitsche taal staat aangegeven, op voor iederen bezoeker zichtbare wij-ze in voldoend aantal aan den in gang en in de inrichting op hangen. Plantsoenconcert De mu- ziekvereeniging de Chr. Harmo nie onder leiding van den direc teur M. Bolderdijk zal Donder dagavond een concert geven in het Plantsoen, dat om halfacht aanvangt. Laat-ie fijn zijn! Onder vo- renstaanden titel was Zondag avond in de Gehoorzaal een programma van kleinkunst aan gekondigd, dat vrij velen (de zaal was ruim half gevuld) naar de Breestraat had gelokt, doch slechts weinigen heeft kunnen bevredigen. Behalve Jack Fun- nie wiens liedjes en praatjes matig succes oogstten, bestond het „tableau de la troupe" vrij wel uitsluitend uit een echtpaar, waarvan het mannelijk deel ach tereenvolgens optrad als trapéze- equilibrist, evenwichtskunstenaar op de slappe draad, muzikale clown en als dresseur van een intelligent hondje, dat vlot re kende en blafte hoe laat het was.... Het peil der diverse nummers bleef zeer stellig bene den gematigde eischen hetgeen overigens geen verontschuldiging mag heeten voor het misselijke fluit- en loeiconcert, waarmede een stelletje opgeschoten knapen in de zaal op het gebodene rea-

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2