ORGEL slag aan burgemeesters ifl verleend. „DE ZEEVAART ALS LEVENSBEROEP" FAMILIEBERICHTEN MARKTBERICHTEN [EIS JE VRIJ HUIS motschade Bont reparaties en veranderingen Gevraagd Aangeboden Personeel gevr. Kamers gevraagd Personeel aang. Huizen aangeb. Diversen ;n verondersteld. De tucht- ér te Haarlem heeft on- in een dergelijk geval een I's boete opgelegd en ge- A daarmede van zijn opvat- êver den ernst van het ge- rde verzuim. De directeur een bouillonfabriek, wiens :aad- en verwerkingsadmi- itie niet op de voorgeschre- -wijze was bijgehouden, is in H onderhavige geval veroor- E: tot een boete van f.2500. Organisatie van de voedsel- haening eischt nauwkeurig inen van verplichtingen! k aan burgemeester Derks JJ5 te Haarlemmermeer. middellijk ingaand ontslag is -gnd aan de volgende burge- mr. R. A. Th. M. v. Rijcke- gte Gulpen, E. Derks te imermeer, A. J. S. M. ,e Helmond, J. J. W. van te Budel, A. J. A. van Gils e, jhr. H. L. J. M. van ■orsel van Kessel te St. e, J. de Bruyne te Wer- C. A. C. L. Buskens te Sterk te NieuweTonge, D. Koster te Heerde, mr J. L. Lambooy te Eijsden, 'j. H. C. A. de Bourbon te sen G. Ritmeester te Den 3er. treiking van nieuwe bonkaar- De plaatselijke distributie- Citen zullen op nader te bepa- Jfldstippen van 19 Juli tot en 7 Augustus tegen overlegging BB distribuiestamkaart en te- .jnöntvangstneming van een cvan het inlegvel, nieuwe dis- tiebescheiden uitreiken, iensten zullen uitreiken: aan Iers van een inlegvel k 1 of 11 'bonkaart k 119; aan houders :en inlegvel k 2 of 12 een bon- t k219; aan houders van een vel k3 of 13 een bonkaart i; aan houders van een inleg de 4 of 14 een bonkaart k419. er ontvangt men in bepaalde ïden een groentekaart. Zij, die ren zijn tusschen 11 Juli en 'gustus van de jaren 1922, 1929 ;939 moeten hun inlegvellen ,n .alvorens hun bonkaarten ntvangst te nemen. Voorts .en tegelijk met de bovenge- ide kaarten nieuwe tabaks- /ersnaperingenkaarten uitge- Uitgereikt worden: aan kin- tt, die op 8 Augustus 1943 den ijd van 14 Jaar nog niet be- i: hebben, een versnaperingen- li! aan mannelijke personen, ip 8 Augustus 1943 den leeftijd ,18 jaar bereikt hebben, een kskaart. Alle overige verbrui- ontvangen noch een tabaks- t noch een versnaperingen- t. Verder worden aan kinde- beneden den leeftijd van vier naast de bonkaart voor voe- smiddelen kaarten voor kin- öeding uitgereikt. Kinderen, m n a 8 Augustus 1941, ont- j éên bonkaart r 219. Kin- geboren tusschen 8 Augus- 139 en 9 Augustus 1941 ont vangen een bonkaart r 119. Boven dien zullen de diensen tegelijk met genoemde kaarten bonnen voor zeep en toiletzeep 'voor kinderen uitreiken. Kinderen, geboren na 8 Augustus 1941, ontvangen vier bon nen voor eenheidszeep, vier bon nen voor waschpoeder en vier bon nen voor toiletzeep. Kinderen ge boren na 8 Aug. 1935 doch vóór 9 Augustus 1941, ontvangen alléén vier bonnen voor eenheidstoilet zeep en vier bonnen voor wasch poeder. Hulp voor in Duitschland ge troffen Nederlandsche arbeiders De Nederlandsche Volksdienst deelt mede: Nederlandsche ar beiders, in Duitschland te werk- gesteld en daar door een bom bardement in hun kleedingbezit getroffen, kunnen geholpen wor den door bemiddeling van den Ned. Volksdienst. De gang van zaken daarbij is de volgende: De getroffen arbeider ontvangt van de gemeente, waarin hij te werkgesteld is een bewijs, dat hij slachtoffer is van een bom aanval, alsmede geld voor het aanschaffen van kleeding in de plaats van de verloren gegane. Aan de hand van dit* bewijs laat hij door den Betriebsobmann van het D.A.F. een verklaring opstellen, dat hij tewerkgesteld Nederlandsch arbeider is Met dit van deze verklaring voorziene bewijs, kan hij zich naar een van de volgende drie adressen begeven: 1. Nederlandsche Volksdienst. St. Pieterskade 23, Maastricht; 2. Nederlandsche Volksdienst, V. L. V. Papststraat 3, Arnhem. 3. Nederlandsche Volksdienst, Stadhuis, Oldenzaal. Met het door hem ontvangen geld kan hij zich daar de noo- dige kleeding aanschaffen, zon der daarvoor textielpuntenen/of vargunningen te behoeven af te geven. Haarden, haardkachels en kachels zoo eenvoudig mogelijk - Blijkens een beschikking van den secretaris-generaal van het departement van handel, nijver heid en scheepvaart is het voortaan verboden bij de ver vaardiging van haarden, haard- cliels en kachels werkzaamheden te verrichten, welke voor een goede werking van deze produc ten'niet van belang zijn. Meer speciaal worden hier bedoeld werkzaamheden, die verfraaiing ten doel hebben. BUITENLAND De luchtaanval op Turijn Bij den laatsten terreuraanvai op Turijn hebben de Angelsaksische vliegers hun bommen weer luk raak laten vallen en kerken, scholen, ziekenhuizen en de be graafplaats getroffen. Zevenker ken, waaronder de historiscne San Domenico, werden zeer zwaar beschadigd door brand- en brisantbommen. Ook de fascisti sche vacantiekolonie „3 Januari", die niet alleen ver van alle mi litaire doelen, maar zelfs op een afstand van de stad in een heu velachtig terrein ligt, werd aan gevallen, evenals een tehuis voor ouden van dagen en invaliden, dat gemakkelijk uit de lucht te herkennen is, daar het een klein dorp vormt. Het tehuis voor in validen en twee andere pavil joens werden vernield. Op de be graafplaats werden vernielingen aangericht door tientallen brand en verscheidene brisantbommen. Grafsteenen werden door elkan der geworpen en graven geschon den. (D.N.B.). De aanval op Sicilië De A.N.P.-correspondent meldt: De aan de Zuidkust van Sicilië gelande Amerikanen hebben gis teren getracht in het binnenland door te dringen, waarschijnlijk met de bedoeling, verbinding op te nemen met de in het Zuidoosten gelande Britsche en Canadeesche troepen. Hierbij kwam- het tot ge vechten met de Duitsche en Itali- aansche strijdkrachten, die langs de geheele kuststrook, welke in het bezit der invasietroepen is, een gordel van versterkte voorposten hebben gelegd. Deze kleinere afdeelingen vingen in het Zuiden de oprukkende Ame rikanen op. Het gevecht kreeg een ernstiger karakter, toen de lan dingstroepen ondersteuning ont vingen van pantserwagens, met behulp waarvan zij een aanval op de Duitsch-Italiaansche heu velstelling ondernamen. Na een gevecht met wisselende kansen slaagden de troepen van de spil erin, de Amerikanen te omsinge len en de pantserwagens met hun anti-tank geschut buiten gevecht te stellen. De omsingelende Ameri kanen werden vernietigd. Bij de oorlogshaven Syracuse, die nog steeds het zwaartepunt van de Anglo-Amerikaansche ope raties is, konden de voorposten van de spil eveneens hun posities handhaven. De Britsche opmarsch uit het kustgebied is tot staan ge bracht. De landingstroepen zijn nergens buiten het bereik van hun scheepsartillerie gegaan. Nadat in den loop van Dinsdag geen verdere vorderingen waren gemaakt, na men de Britsche aanvallen af. In hoeverre hier van een tijdelijke pauze sprake is moet worden af gewacht. De Duitsche en Italiaansche luchtmacht is gisteren actiever geweest dan de voorgaande dagen. Twee groote transportschepen met te zamen 20,000 brt. werden voor de kust tot zinken gebracht. Een groot deel der bemanning en der lading werd mee in de diepte ge sleurd. Een tweede luchtaanval richtte zich tegen een munitie- schip van 5000 brt. dat in de lucht vloog. Hierdoor werd een groot aantal andere schepen, die in de nabijheid lagen zwaar beschadigd of volkomen vernield. Elf andere vaartuigen, met in totaal veertig duizend brt. kregen voltreffers of raakten in brand. Zij werden met hun, lading opgegeven en door de bemanningen verlaten. Bovendien verloren de Amerikanen bij Gela een speciaal voor het vervoer van zware pantserwagens gebouwd transportschip van vijfduizend ton Het schip zonk na een vliegtuig- Seinersloopbaan (4 sig) De loopbaan wordt aange vuld uit vrijwilligers. Welke taak hebben de sol daten van deze loopbaan? Seindienst met vlaggen, armseinen en lichtseinen aan boord en bij marinesein posten aan land, berichten dienst met telefoon en sein lampen. Welke eischen worden den candidaten gesteld? Volledige gezichtsscherpte aan beide oogen, volledig kleuronderscheidings-vermo- gen, geen last van duizelig heid, goed gehoor, vermogen tot snel opmerken, leesbaar en zoo vlot mogelijk hand schrift, goede kennis van de spelling. Welke dienstgraden kent deze loopbaan? Matroos, Signalgefreiter, -Obergefreiter, -Hauptgefrei- ter, Signalmaat, Obersignal- maat, Signalmeister, Stabs- signalmeister, Obersignal- meister. Stabsobersignal- meister. Radiotelegrafistenloopbaan (4 fk). Deze loopbaan wordt aan gevuld uit vrijwilligers. Welke taak hebben de sol daten van deze loopbaan? Radiotelegrafiedienst aan boord en bij de marineradio stations aan land. Bediening en onderhoud van de radio- installaties. de radiopeil- en onderwater-telegrafie-instal- laties. Welke eischen worden den candidaten gesteld? Goed gehoor, sterke zenu wen, technisch begrip, snel opmerken en zoo vlot moge lijk *handschrift zonder fou ten. Voor een deel van de soldaten dezer loopbaan is technische opleiding als elec- trotechnicus, instrumentma ker, werktuigkundige, bank werker of een dergelijk be roep vereischt. Welke dienstgraden kent deze loopbaan? Matroos, Funkgefreiter, -Obereefreiter. -Hauptgefrei- ter, Funkmaat, Oberfunk- maat, Funkmeister. Stabs- funkmeister, Oberf unkmeister, Stabsoberfunkmeister. aanval onmiddellijk. De uit een groot aantal tanks bestaande la ding ging eveneens verloren. Te Berljjn verklaart men, dat achter de eerste linies der Duit sche en Italiaansche strijdkrach ten, thans de voorbereidingen voor den „Slag om Sicilië" worden ge troffen. De operatieve reserves der spilmogendheden zijn nog nergens in den strijd gebracht, tenminste niet in een mate, dat aan de hand daarvan de sterkte der verdediging gemeten zou kunnen worden. Verklaringen van Tojo De geheele kracht van bijna een mil liard menschen in Oost-Azië is er thans op geconcentreerd Engeland en Amerika te vernietigen, aldus heeft Tojo verklaard voor den centralen raad der „Beweging tot steun aan de keizerlijke troon". Deze verklaring kon hij afleggen als resultaat van zijn reis door de verschillende landen en gebieden van Oost-Azië. De verschillende volken van dit gebied hebben thans het volledigst begrip voor de doelstellingen van Japan en werken samen met het Japansche rijk. Zoo is ook zijn jongste reis door de Zuidelijke gebieden van dien aard, dat zijn ernstige over tuiging ten aanzien van de eind overwinning er nog meer door versterkt wordt. Het Japansche thuisfront is thans veranderd in één enkele groote oorlogsmachine. In Europa, zoo ging Tojo verder, strijden Duitschland en Italië in de nauwste wapenbroederschap. In samenwerking met hen zullen wij Engeland en Amerika vernietigen. (D.N.B.). Britsche vliegtuigen boven Aaen - Britsche bommenwerpers heb ben in den afgeloopen nacht, naar het D.N.B. verneemt, een zwaren aanval gedaan op Aken, de aan tradities rijke kronings- stad en residentie van Karei den Groote. De bevolking leed ver- - liezen. Talrijke cultuurmonu menten, openbare gebouwen en woonhuizen werden vernietigd. Volgens de tot dusverre ontvan gen berichten zijn 21 vijande lijke bommenwerpers neerge schoten. Oiuieend aan andere bladen. GEHUWD: J. Lemmens en A. Ne- llssen, R'dam. OVERLEDEN: J. W. Raadts, m., 69 j. A'dam; J. A. N. BalUntiJn, m., 58 j. Weesp; J. J. B. v. Schoon hoven, m., 61 J., A'dam; O. E. Blaauw, m„ 64 j., den Haag; M. v. d. Hulsbeek, m., 63 J., Den Bosch; J. M. Bellinck, m.. 75 J., de Bilt; J. D. v. d Linden, m.. 56 j.. R'dam RIJNSBURG, 13 Juli. Bloemen veiling. Gips 2030 ct.. Margrie ten f. 45; Anjers f. 3.003.40;i AChllleia f. 3.003.50; Scablosa f. 5.006.Gladiolen rood f. 10— 12; Wit f. 12—14; geel f. 18.—. ROTTERDAM,. 13 Mei Heden werden ter veemarkt aangevoerd: 1272 dieren w.o. 23 paarden. 124 veulens, 171 schapen. 730 runde ren, 65 nuchtere kalveren. 68 gras kalveren. 91 biggen. Prijzen per stuk: melkkoeien 14001200 1000; kalfkoeien 1375—11501000; varekoeien 825725625; vaarzen 800650475 en pinken 500500 —375. Hoofdredacteur: B. W. Menk- horst. Lelden; plv. hoofdredacteur: K. Been, Leiden. Redactiestaf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; j. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omgeving en Muziek. Verantwoordelijk voor de adver tenties: A. Poortman. agd een de morgen- of mid- ren of een Werkster of meer keeren per i.~ 9223 3vrouw VAN THIEL, •h; de Wittstraat 8. Jongelui vragen te Oegst geest of Rijnsburg een of ETAGE met gebruik van keuken. Br. aan W. v. Boelen Cz., Kerkstr. 16 te Katwijk aan den Rijn. Uw Bontkleeding in bontkluis geborgen, is ge vrijwaard voor en verzekerd tegen brand, inbraak en molest FLINK HUISORGEL te koop gevraagd. Brie ven met opgaaf v. merk registers en prijs GEUKEN, Mesdagstr. 94, Den Haag, Tel. 775451. VERMIST. een prima damesfiets merk Gazelle, Donderdag? middag 8 Juli op de Br ee straat t.o. Zurloh. Vinder gedieve zijn adres op te geven Bureau v. d. Blad onder No. 7068a. rv 5oed onderhouden elwagen in goeden v d. Weyden, Jan 'Hfteeg 2. pvouwbare kinder- n. Brieven m. prijs- w: A. v. Klaveren. 31 Z.Z., Riinsburg. h.traplooper 51/2 een wandelwagen- ude kw.). een kin- ilkantje, zoo moge- net matrasje, vloer- tklng kamer 4 bil Tiimstra, Da (straat 29. Lelden. Eenvoudig, sterk ?s bli 3 M- rooteren enkele en. Aanbiedingen echelse, H. Morsch «s Oegstgeest. I persoons opklap- iet ombouw en een I». Wil zeer goede betalen, doch alles In prima staat ziln teeg. Eikenlaan 13, Meubilaire goederen, ouderwetsch of defect, kachels fornuizen, bas cules. gewichten, brand kasten. Inventarissen enz. koopt steeds con tant A. J. Hartwitk Goe- 4, Nieuwe Beestenmarkt 79. Telef. 24013. Kinderwagen o.s. kus sen en bedje f. 40.kin derstoel f. 10.L. Ver haar, Rijnsburgerwee 20 Oegstgeest. B Prima wasclimachlne m. wringer f. 125- D. v. d. Niet. J. Kroonsweg 9 Noordwijk aan Zee. B 1000 pannen, ook ge schikt v. schoeiing f. 15- 3 ladders f. 15- p. st. Handkar f35.- Nlc. van Egmond. Wzn.. Katwii- kerweg 3. Rijnsburg. B Grasmachines sliipen en repareeren. beste adres ls Machineherstel- plaats Verhoef, uiterste gracht 178, Lelden. Oude grasmachines te koop gevraagd. B Vierdeelig konijnen hok te koop aangeboden met 4 .konilnen (12 we ken) Prijs f. 60.Apel doorn, le Binnenvest gracht 21. B Maak uw avonden aangenaam en gezellig door eens orgelles te nemen onder goede lei ding. Nic. Vonk Melchior Treublaan 50. Lelden. B 2 Kristal pickups, f. 25 per stuk en 2 gasstellen 3-pits Haller en 2-pits Inventa f30.per stuk. Collee, van 't Hoffstr. 10 B Een mooie damesfiets beste banden f. 115. ook 's Zondags. G. F. Troost. W. de Zwijger- laan 16. Voorschoten. B Een paar zwarte lee- ren beenkappen (o. kw.) Prijs f. 20.Te bevr. bij H. J. de Groot, Wyborg- straat 11, Katwijk a. Z. B Een schaakspel met Ivoren stukken f. 75. en een baby weegschaal f. 75.in prima staat. Te zien bij Schoonder- woerd den Bezemer, Min nebroersgracht 27. bij de Haven. B Eiken Mechels dressoir f. 39 armstoelen van af f. 10.-, eiken 1 persoons ledikant f. 40.-. kapstok ken vanaf f. 7.50. spiegels vanaf f. 7.50. Muusse. Hooigracht 59, Tplpf 99984. B Reiswleg niet matrasje f. 25.- Vunderlnk, Boer- havelaan 16. Leiden. B Bakkersleerling, bene den 18 Jaar extern of in tern Goede kost ver zekerd. C Coster. Oost- dorperweg 50. Wassenaar B Eenvoudig net R.K. meisje van 8 1/2 tot 5 u. of voor halve dagen. Mevr. Pollmann.. Hoog straat 3. Leiden. B Mevr. Wlersma, Ra penburg 64. vraagt voor zoo spoedig mogelijk nette werkster 3 maal p. week. B Zoo spoedig mogelijk meisje voor morgenuren of werkster 3 maal per week in klein gez.. klein behuisd. Witte Singel 87 2 x bellen. B Meisje of eenvoudige juffrouw voor d. en n. voor de hulshouding en gezelligheid goed tehuis Brieven Bur. v, d. Blad onder No. 5477k. B N.V. Het Motorhuls Morschsingel 1 A, vraagt voor het kantoor een nette werkster, werk tijd 2 uur o d. Goed loon. B Flink dagmeisje van 8.30 tot 4.30 met warme maaltijd. Aanmelden N Rijn 60 Inlichtingen. J. Witte, Witte Singel 80. Telef. 24592. B 2 Jonge mensen vra gen zoo sp. mogelijk 2 kamers met keuken. Brieven Bur. v. d. Blad onder No 5606k. B Biedt zich aan jonge werkster, voor Maandag, Woensdag en Zaterdag tot 1 uur f. 0.50 per U. Brieven Bur. v. d Blad onder No 5600k. SWenscht u uw huls, age of kamers te ver huren vraagt u dan eens vrijblijvende inlichtingen bij het Leidsch Verhuur kantoor en wij verstrek ken u alle gewenschte B Op fietstocht verlo ren gabardine regenjas, op weg gaande Bode gravenZwammerdam Nieuwkoop. S.v.p. op te zenden tegen groote be- iooning aan Zimmerman P/a. Bruins, Zuidelnde 194, Nieuwkoop. B Wie wil rullen 2 kin- derledikantjes m. bedjes en dekentjes voor een 2-persoons ledikant met bed. Te koop gevr. een kabinet kleedje en een kamer zeil. A. Zandvliet, Rijndijkstraat 70. Lelden B Ik heb 1 paar zwarte dames schoenen oumps met hoge hak. Wie wil die rullen voor een paar sportschoenen of met doorloopende hak maat 39—40 Bezemer. Waard- gracht 130a B Verloren een bril, licht beige garnituur. Gaande Kort Rapenburg Noordelnde Terug te be zorgen tegen bel. kapper Koevoets, Noordeinde 6. B Vermist Maandag avond grote witte kat, rode kop en staart, bij perceel Hoogewoerd 76. Verzoeke Inlichtingen of terugbezorging tegen flinke beloning bh Zwa nenburg. Hoogewoerd 76 B Koudekerk aan den Rijn. Samenkomst D.V. Vrijdag 16 .Juli. Spreker J. A. Bruijn van Wasse naar. Onderwerp: Het Wereldbeeld. Dan. 2. Vervolglezing van vorige keer. Komt dus ook nu! Toegang vrij. B Hillegom. Evangelisa tie-avond, Vrijdag 16 Juli. Spreker; Wel Ed. Heer Bardelmiler, Hoofd Chr. School Noordwijk a/Zee. Onderwerp: Da niël 2. Toegang vrij. Aanvang 8 u. Zaal „Zo- merzorg" v. d. den heei3 Rutten. Meerlaan 70.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3