pitman KLEINTJES" DEMONSTRATIES ITSEMA Stofzuigerfabriek PENSION ACTETASCH WT Aardappelenbericht Dag- en Avondlessen LEERT NU STADSNIEUWS Sikorski omgekomen. Zwore vijandelijke verliezen in de lucht. KERK EN SCHOOL PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST I Café-Rest. „In den Vergulden Turk" WF- A. ZANDVLIET Jr. aan alle moeders! HOLLANDIA- I SCHOOL I Steno f. 7.50 Typen f. 6. Gevraagd Aangeboden Personeel gevr. Kamers gevraagd Diversen 'tiden huwelijksfeest - Mor- :oherdenken onze stadgenooten ^atist en mej. J. Kruit, wo- e Nipponstraat 39. den dag, agop zij zich 50 jaar geleden in '"ondertrouw begaven, waarna "huwelijk op 19 Juli werd vol leen. Van zijn 12de tot zijn ip levensjaar was de bruidegom iddekenwever in verscheidene iche textielbedrijven werk- BEt, totdat hij, thans 11 jaar ge- lai, werd ontslagen. Beider ge kheid is redelijk wel, al valt •ouw het gaan in toenemende la^ moeilijk. Hun echt bleef aerloos, doch de buren zullen riiongetwijfeld beijveren om het ven bruidspaar een prettigen Istij d te bezorgen. g]7mnasium Overgang van de Je naar de tweede klasseKlaz. ilting, J. J. Barnard, Wytské enit, P. de Clercq, P. Fehmers, •se Gaastra, P. Haverkamp, J. C. Hilgersom, H. Hugen- 3rt, Janke Janssen, F. F. Jöb- lEllen Koster, Martien Kra- 5, S. H. Overdiep, A. J. Overes, _jke Ploeg, M. Polak, L. W. .reder, Lotje Viets, T. de Vos, as?. M. Wiegman, Renée Blom hert, J. A. de Boer, Andr. J. riirenbrood, G. J. van Hagen, joelen, Elisab. de Jager, Alb. <iers, H. Möller, Nelly Nust, ei 3 (gesl.), HBS 94; VVVRood aWlt: gew. door VW met 50 WV 160. RW 110; HDVS— hi I: gew. door HDVS met 82 "J HDVS 261 voor 5 (gesl.), 179; Quick (N.)—VOC: gew. VOC met 14 runs. VOC 121, jk 107; HCC H—VRA: gew. 10 VRA met innings en 85 runs, 48 en 100, VRA 233 voor 7, ,Ji. (W. Kummer 100*); Haar- 'e—Excelsior: gew. door Haarlem !t 33 runs. Haarlem 176 Excel- 123 «ie klasse: LCC—CVH: gew. 1' LCC met 82 runs. CVH 42 en efoor 9 (tijd)LCC 124; Kam- r?SCHC: gew. door SCHC met imgs en 41 runs. Kampong 53 en SCHC 172 voor 6 (gesl.); RW Quick (H.)gew. door RW met _uns: Quick 32 en 56 voor 5. RW c SpartaHCC III: gew. door ,i"ta met 140 runs, Sparta 270 J 6 (gesl.). HCC 130. 4 e klasse Zuid: VCC MCC: gew. door VCC met 45 VCC 100, LMCC 55; Quick II TCCgew. door Quick met 60 ,15, Quick 112. HTCC 52; Excel- 5t IIVUC: draw, VUC 97 en Excelsior 97 en 88 voor 7 (tijd) ,p IIHDVS II: gew. door 'JS met 55 runs, VOC 24 en 84, i/S 49 en 41 voor 3. ;;.C.C— C.V.H. C.V.H. ging het it batten en scoorde slechts 42 s. Roodt was de eenige Haar- l'.mer, die dubbele cijfers haal- 10. A. Harmsen bowlde 19, A. "i Es 519. A. K. Kantebeen e:10. L.C.C. scoorde daarna 124 !<is voornamelijk het werk van sKantebeen en A. Harmsen 64. :t5dt bowlde 659, Zeeuwe 253. strijd om het derde punt werd -rna zeer spannend, doch de 'tste twee C.V.H.-wickets hielden 'ad (639 tijd) Van deze 63 orde Feitz 26x, Jacobs 14 en v. men 11 runs. De bowlingcijfers h L.C.C. waren A. Harmsen t-18, A. van Es 29, T. Kante en 128, F. van Es 36. L.C.C. in dus op de le Innings met runs. Joh. Parmentier, W. L. Perdeck, Helene M. Smit, A. Teilegen, G. Weggemans, L. Woltjer, L. W. Bakhuizen v. d. Brink, Agaath Bartstra, Hiltje Cleveringa, Ph. W. H. Eskes, W. W. A. van Heel, Helga Kokail, D. A. Kruyt, P. J. Mulder, Alida de Neef, Hegt. M. Noordhoek, Willy Noordegraaf, Marg. Schoenmakers, E. G. Sprey, J. W. van Wingen, A. de Wit, C. van Wijngaarden. Bevorderd: 52; niet bevorderd: 16. Van de tweede naar de derde klasse: J. R. Bouma, Joostje Bur- gersdijk, Rie Buurman, J. Hoogen- doorn, G. H. de Jong, B. Lubach, Anneliesje Meyer, H. J. Mulder, Riet Muyzert, A. Nust, H. W. A. van Oordt, Keetje Rozemond, A. Sevenster, P. Steenhauer, Jetje Streeder, W. de Tombe, J. Wessel, J. van Anken, Adriana Arbouw, H G van Brummen, Dodi van Dyk, A. Don, A. Fuchs, Louise Gerl'ings, A. van Haarlem, W. van Heel, Lucie van Hespen, Ilse Hout zagers, Maria Jansen, I. A. Kaya- doe. P. W. Martyn, J. P- Mulder, Selma Oele, Germaine Polak, J. Vlieger. Bevorderd: 36; niet be vorderd: 7; herexamen: 1. Van de derde naar de vierde klasse: Lucie Abrahams, F. Barge, Mientje Bey, Elsje Boterenbrood. Nike Elenbaas, J. Haasnoot, J. B. Hugenholtz, Mieke Jansen, D. E. Knibbe, J. J. Kofman, Inge Kokail, Corrie Kors, Annie Perquin, L C. van der Plas, H. C. Simon Tho mas O. Sinke G. L. Smit, C. Ver- hey van Wijk, Ali Wilterdink, Dol- fie Andree Wiltens, A. van der Bie C. van Duyn, N. v. Egmond, Ankie van Gorkum, O. Hattink, Adri Herfst, Miep Hermans, H. C. Jasperse, A. van der Klaauw, Tineke Kramers, A. J. Kret, G. W. Punt, H. W. van Rees, J. A. A. Schoenmakers J. H. Smit, J. van Soest, Willy Spittel. Bevorderd 37; niet bevorderd 11. Van de vierde naar de vijfde klasse: H. F. M. Donders, Titia Kiers, Leo van der Plas, Mia Po lak, W. L. Schuitemaker J. W. Snellen Nel Verwey. Ali van dei- Voort, Wiesje Wiersinga, J. B. Wilterdink, U Aldershoff, A. de Boer A. J. Drewes, G. H. Jöbsis, Trud'i Kofman, Pien v. der Kolff, Maps van der Klaauw. J. W. van der Kraan, Annie Kraayeveld, P. E. Kraemer, P. van der Lelie, Jet- tie Parmentier W. E. Simon Tho mas, H. Smid, Tradi Zeelt. Bevor derd 25; niet bevorderd 9; her examen 1. Van de vijfde naar de zesde klasse: Vera Abrahams, L. C. Baljé, Carla Blankenstein, M. G. van Brammen, Ingrid de Buck, Dieneke Cleveringa, A. J. Colijn, N. Korenhoff. B. van der Lelie, J. A. Ottenvanger. Corrie Schop pen, L. C. K. L. Sikkens, C. Stol, B. Yssel de Schepper, F. J. Bek kers. A. G. de Boer, Narda Buur man, A. Donkers, H. Evelein, Elsje Gans, J. H. Janssen, G. J. van Kapel, Th. van der Laan, Hélène van Nes, D.Reitsma. Tra us Schel- tema, Ina Schreuder,, Lettie Schijfsma, G. Vossers, A. M. Vree burg, H. L. Westerman, A. Zand vliet. Bevorderd 32; niet bevor derd 6; herexamen 4. Naar Reuter meldt, zou de vroe gere Poolsche minister van oorlog en leider van het Poolsche emi grantencomité te Londen, Sikorski, zijn omgekomen. Nadere bijzon derheden ontbreken nog. De Engelsche nieuwsdienst meldt verder omtrent den dood van Si korski, dat ook diens dochter zou zijn omgekomen. Het Poolsche emigrantencomité te Londen is in bijzondere verga dering bijeengekomen. (D.N.B.). Volgens Reuter zou Sikorski ge dood zijn bij een vlieg-ongeval met een Liberator-bommenwer- per, die uit Gibraltar was ver trokken. Naar de Britsche be richtendienst meldt is ook het Poolsche gevolg van generaal Si korski, waaronder generaal-ma- joor Klimeck, om het leven ge komen, terwijl de bestuurder van het vliegtuig, een Engelschman, er het leven af heeft gebracht. In Poolsche emigrantenkringen te Stockholm is men overtuigd van moord (D.N.B.). Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde - De Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde heeft alhier haar 177ste jaarver gadering gehouden onder praesi- dium van dr. T. P. Sevensma. Deze nam de plaats van den voor zitter. dr. G. E. W. van Hille, in, wien het wegens ziekte niet ver gund was aanwezig zijn. Een be schouwing van dr. Van Hille over Latijnsche dichters in Nederland werd door den waarnemend-voor zitter voorgelezen. De jaarvergadering heeft tot nieuwen voorzitter gekozen dr. H. E. van Gelder en zij benoemde tot gewone leden: R. F. Beerling, dr. P.W J. van den Berg, dr. K. Ph. Bernet Kempers, dr. J. C. Brandt Corstius, mr. F. J. Brevet, dr. W. J. C. Buitendijk, dr. K. W. Dam merman, dr. Th. P. Galestin, mevr. dr. M. Hastgerink-Koomans, mr. B. van 't Hoff, mr. dr. H. Hoo- genberk, dr. B. Hunningker, mr. A. F. Kamp, G. Kamphuis, dr. F. van der Meer, dr. Th. H. Milo, dr. Jurius Pee. mej. dr. M. Roo- zeboom, P. Roosenburg, P. Cuni- bertus Sloots, dr. Jac. Smit, dr. C. F. P. Stutterheim, dr. B. J. H. M. Timmermans, dr. J. J. M. Timmers. dr. L. G. J. Verberne, dr. J. J. Westendorp-Boerma en mej. dr. M. H. van der Zeyde. In den middag hield dr W. Martin een causerie over „Uit beeldingen van het dagelijksch leven in de oude Nederlandsche schilderkunst". Drietallen te Amsterdam - Te Amsterdam zijn in de Ned. Herv. Kerk de volgende drietallen opge maakt: a. (vacture-dr. Oorthuys); ds. G. C. van Niftrik te Rijns burg, ds. H. C. Touw te Leiden en ds. L. E. Uitman te Groningen; b. (vacture 29ste predikants plaats) ds. J. C. van Dongen te Lichtenvoorde, ds. F. J. Pop te Delft en ds. M. N. W. Smit te Utrecht)c. (30ste predikants plaats) ds. J. J. Buskes te Rot- Duitsch weermachtbericht. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „In eenige sectoren van het Oostelijke front was de gevechts activiteit gisteren iets levendiger dan op de voorgaande dagen. Met het op 4 Juli gemelde aanvals- succes in het Lagunengebied van het Koebanbruggenhoofd kwamen gevechten op een buitengewoon moeilijk terrein, die verscheidene weken duurden, tot een voorloo- pig einde. De vijand verloor in totaal 2000 man aan dooden en gevangenen en talrijke lichte en zware infanteriewapenen. In sa menwerking met de luchtmacht werden bijna 700 vijandelijke boo ten buitgemaakt, vernield of be schadigd. Duitsche jagers sloegen in den afgeloopen nacht een aanvalspo- ging van een formatie vijandelijke torpedovliegtuigen op een convooi in de wateren van het hooge Noorden af en vernietigden, zon der zelf verliezen te lijden, 20 vijandelijke vliegtuigen. Hierbij behaalde luitenant Weissenberger 7 overwinningen in de lucht. In het Middellandsche Zeege bied en boven het bezette gebied in het Westen leden de Britsche en Amerikaansche luchtmachten, die vergeefs trachtten vliegbases, verkeerswegen en industrieele in stallaties aan te vallen, in heftige luchtgevechten opnieuw zware verliezen. Boven Italiaansch ge bied werden 56 vliegtuigen neerge schoten, waarvan 28 door de Duit sche luchtmacht, boven het be zette gebied in het Westen 29 vliegtuigen, in totaal dus 85, voor het meerendeel zware viermoto rige bommenwerpers. Negen Duit sche jachtvliegtuigen keerden van de operaties niet terug. Vijf afzonderlijk vliegende vij andelijke bommenwerpers lieten in den afgeloopen nacht eenige bommen op Westduitsch gebied vallen. De schade is onaanzienlijk. Duitsche duikbooten hebben in de Middellandsche Zee in scherpe gevechten 4 schepen met een ge- zamenlijken inhoud van 21000 ton, die deel uitmaakten van krachtig beschermde convooien, tot zinken gebracht." terdam, ds. M. N. W. Smit te Utrecht en ds. H. C. Touw te Leiden. Maandag as. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer C. de Joode, ladingmeester, in dienst trad van de N.V. Nederlandsche Spoorwegen. Gedurende deze 25 jaar is hij steeds op het station Leiden werkzaam geweest. Tot leden van de commissie, die belast ls met het afnemen van de staatsexamens voor muziek (la ger en middelbaar onderwtis) zijn benoemd de heeren W. Pijper te Leidschendam (tevens voorzitter) R. C. Boer te Oegstgeest en F. Schuurman te Wassenaar. Prof. dr. J. H. Oort alhier, is benoemd tot lid van de Holland- sche Maatschappij der Weten schappen. DE PAUS 25 JAAR BISSCHOP. - Een nieuwe encycliek De Paus heeft gisterochtend ln een plech tige audiëntie de commissie voor de feestelijkheden ter gelegenheid van ziin 25-jarig bisschopsjubi leum ontvangen, die hem een schitterend boekwerk „De geleer den en kunstenaars van Italië" overhandigde en tevens de wen- schen van de Itallaansche katho lieken overbracht. Ter herinnering aan ziin 25-jarig bisschopsjubileum heeft de Paus een encycliek gericht tot de ge- heele kerk die uitvoerig de leer van de kerk als het mystieke lichaam van Christus en de ver- eeniging van den mensch met Christus in de kerk behandelt De Encycliek begint met de woorden: „Mystici Corporis Chris- ti" en zal daarnaar voortaan ge noemd worden 40-Jarig jubileum ds. Haspers Hedeh herdenkt ds. H Haspers te Koudekerk a. d. Riln den dag dat hü voor 40 jaar ziin intrede deed in de Geref. Kerk van Neder-Har- dinxveld. Ds. Haspers werd 12 Febr. 1877 te Bedum (Gron.) ge boren. waar zijn vader Hoofd der Chr. School was. Na de lagere school doorloopen te hebben, be zocht hii het Geref. Gymnasium te Zetten: voorts studeerde hi1 aan de Theol. Hoogeschool te Kampen. In ziin eerste gemeente Hardinx- veld stond ds. Haspers bilna zee Jaar. Van 1909 tot 1913 diende hij de kerk te Garrelsweer (Gron.), daarna deed hii zijn intrede te Nieuw-Weerdinge (Dr.) en vervol gens een vtlftal Jaren te Roden (Dr.). 19 Juni 1921 deed ds. Has pers zijn Intrede te Koudekerk, be vestiger was ds. Woudstra van Lei derdorp. 5 Juli 1928 herdacht hij te Koudekerk ziin 25-jarige ambts bediening. 22 jaar heeft ds. Has pers in die gemeente mogen arbei den. Velen zullen den 5 Juli niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Ziin 40-jarlg ambtsjubileum zal tevens herdacht worden, wanneer 15 Juli a.s. ds. Haspers met emeri taat hoopt- te gaan PREDIKBEURTEN Katwijk aan Zee Zaal Chr. Prot. Bel.: Heden nam. 8 u., ds. C. van Harten Nieuwe Kerk:' Dinsdag nam. 8 u„ ds. H. S. J. Kalf van Gouda. In afwijking met de reeds eerder gedane mededeelingen kunnen textielaanvraagformulieren tot na der order niet worden ingediend. BIJZONDERE ARBEID. De gebruikelijke naamlijsten voor het verkrijgen van bonkaarten voor bijzonderen arbeid 8ste pe riode 1943 moeten op Woensdag 7 en Donderdag 8 Juli 1943 aan het Distributiekantoor Steenschuur 21 ingang Langebrag worden afge haald. De uitreiking heeft plaats in „Den Burcht" op Zaterdag 10 Juli 1943 van 8% tot 12 uur. Hoofdredacteur: B. W. Menk- horst. Lelden; plv. hoofdredacteur: K Been. Lelden. Redactiestaf: B. W Menkhorst, Buitenland en Tooneel: K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omgeving en Muziek. Verantwoordelijk voor de adver tenties: A. Poortman. H.H. Hotel- en Caféhouders, proeft en oordeelt! Wij noodigen U uit tot een bezoek aan onze a demonstraties iet onze extracten, (geen sur rogaten) ter bereiding van Likeuren (32 sma kken), Limonades (7 smaken), Grocs (5 smaken) 3 welke gehouden worden op - Dinsdag 6 Juli 1943 te Leiden in j Breestraat 84, van v.m. 10.30 tot nam. 5 uur. j Geen surrogaten! Practisoh geen suiker noodig! i C.V. CHEMISCHE FABRIEK „WIJCO" ^Verkoopkantoor 2e Nieuwstraat 47, Hilversum.^/ EPARATIE aan alle stofzuigers en kleinmotoren. jinb. gevraagd van GEBRUIKTE STOFZUIGERS, 'antoiedin-genKastanjelaan 11, Hilversum. 5828 Gezocht voor dame op leeftijd (gezond) gem. kamer met volledig pen sion, eigen bed en eenig meubilair. Brieven Bur. v. d. Blad No. 6348a. Dengene die Zaterdag j.l. 3 uur in de stadstram komende van Oegstgeest abusievelijk een met inhoud heeft meege nomen, wordt in eigen belang aangeraden, deze aan het Bureau van Pol. te deponeeren. 6489a Voor betere aardappelen naar: HAVEN 26, TELEFOON 24501. Nieuwe aardappelen worden gratis geschrapt. Laat Hollandia U bevrijden van Uw ondergoed-zorgen! Wij helpen U aan keurige kindertricotage, als U daar- yoor enkele stuk9 gedragen ondergoed van volwas* senen beschikbaar hebt Vraag inlichtingen aan Uw manufacturier. Plantsoen 65, Tel. 26558 Opleiding Middenstandsexamen Boekhouden, Talen, per cursus. Prospectus op aanvrage. Een divankleed en sëlkleed in goeden •at zijnde ter overn. it, kleur liefst beige/ •ra bruin. J Kop, riënpoelstraat 15. Modern wandelwa- ■itje. oude kwal. I A. d. Zwet Prins Hen- Ikstraat 4, Usee. Een vooroorlogsche kinderwagen, massieve bandjes, kap iets be- scbadlgrd met bedje en witte vacht f.25. Uiterdijk, Coornhert- straat 40. Te koop aangeb.: 3 bed kooirapenplanten. A. M. v. Dilk. Verlengde Kerklaan 9. Sassenhel- merbrug te Sassenheim. Viool met kist en muziekstandaard f. 46.-, vulpenhouder f.15. nik kei horloge f. 20, een voudige passerdoos, eik. salonpathefoon f. 100. spoortrein met rails enz. f. 65. Chr. Noest. De Mey v. Streefkerkstr. 19. Leiden. Nette werkster, voor 4 ochtenden per week. Lammenschansweg 40. Meisje, voor de mor genuren (8121/2 U.), in gezin zonder kinde ren, 's Vrijdags van 85 u., 's Zondags vrij. Leef- tild omstreeks 16 Jaar. Roomburgeweg 4. Lei den (bi) de Wilhelmlna- brug). Een nette Jongeman vraagt nette hulshoud ster, P.G.. lieeftljd 30— 35 J. Huwelilk niet uit gesloten. Brieven But. v. d. Blad No. 5035 k. Net meisje voor halve dagen met de kost. H. F. de Heijden. Nieuwe Waardstr. 12 (bil de Heerengracht). Leiden. Een nette nishond ster. tusschen 5060 J„ bij man alleen. P.G., tegen kost en Inwoning Br. a/d. Blad No, 5036 k f| Nette Jongen voor de uln, liefst 15 k 16 Jaar. Adres: B. J, Laken. Ztfl- slngel 83. Lelden. Net meisje of werk ster, in klein gezin, voor heele of halve dagen, met of zonder kost. Aanm. joh. de Wltt- straat 19. Lelden. Werkster of meisje, voor halve dagen. Brie van: A. H. v. d. Staaij, Boteramrkt 28. Lelden. Jong echtpaar (boek houder) zonder kinde ren zoekt te Leiden, op netten stand. ongem. zit- en slaapkamer met keuken of gebruik van keuken. Brieven Papen straat 7 A, Goederen handel. Lelden. Verloren Woensdag JTl. klnderwagendop. Te gen bel. terug te bezor gen: Da Costastraat 12. Huwelijk. Nette Jon ge dame. 28 Jaar, zoekt langs dezen weg serieuze kennismaking met dito heer, leeft 3035 .1. Ge heimhouding verz. Brie ven met foto. welke op eerewoord terug, Bur. V. d. Blad No. 5014 k.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3