REDE VAN MUSSOLINI Italië zal 'doorzetten tot de overwinning. BINNENLAND SPORT AGENDA Tijdens de jongste bijeenkomst van het directorium van de fascis tische partij in het Palazzo Vene- zia heeft de Duce een redevoering gehouden, waarin hij na te hebben gewezen op het indrukwekkende aantal ingeschreven leden van de fascistische partij, verklaarde, dat het feit dat hij in deze bijeen komst het woord voerde zijn oor zaak vond in den wensch te spre ken over de boodschap, die hem in Torlonia door den secretaris van de partij was overhandigd. Hij achtte het gewenscht deze aan het volk bekend te maken, omdat de door het directorium van de partij geuite meeningen ook de zijne waren. De reacties op deze boodschap, zoo zeide de Duce, van buiten- landsche zijde waren de gebruike lijke en het loont niet de moeite er zich mee bezig te houden. Men voert geen polemiek met vijande lijke volken anders dan met het kanon. Vervolgens zeide de Duce, dat de fascistische partij niet uitsluitend bestaat uit het aantal ingeschre ven leden, maar ook uit zijn tien duizenden dooden, uit duizenden volontairs van Pallotta tot Boro Pisani. De Duce besprak allereerst de passage uit de boodschap die be trekking had op de krachtige on derdrukking van elke poging tot verzwakking van de moreele en materieele eenheid van het volk. Deze is volmaakt, maar het Ita- liaansche volk verdient al onze achting en onze liefde omdat het eenvoudig een schitterend voor beeld geeft. Het geeft ons zijn sol daten, zijn geld (de jongste lee ning bestond bijna uitsluitend uit kleine inschrijvingen) en blijft on verschrokken onder de bombarde menten. Er is een stad, die een voorbeeld heeft gegeyen: Napels, dat 73 bombardementen heeft doorstaan. Er zijn natuurlijk, zoo vervolgde de Duce, negatieve ele menten, maar men kan niet be weren, dat in een volk van 46 millioen menschen er niet duizend of honderdduizend zouden zijn, die om verschillende redenen onver - drageltjk zijn buiten en behalve degenen, die werkelijk opposant zijn. Met betrekking tot het tweede punt van de boodschap inzake unificatie en strenge discipline van de industrieele productie, merkte de Duce op, dat inderdaad de krachten van de nationale eco nomie aan een strenge discipline moeten worden onderworpen. Men moet den moed hebben alle in dustrieën, die geen reden van be staan meer hebben, op te ruimen. Ten aanzien van het punt van de boodschap, dat betrekking heeft op de bestuursinstellingen, zeide de Duce, dat men van de Italiaan- sche bureaucratie niet een soort spreekbuis moet maken en de bureaucraten op de beklaagden bank moet zetten, wanneer de zaken niet volmaakt marcheeren. Men moet staatsfunctionarissen niet met bureaucratie verwarren. De 150.000 spoorwegarbeiders, de Protessor Herms Niels, de componist van vele bekende soldatenmarschen en -liedjes, zal op 7 Juli a.s. In de Apollohal te Amsterdam In het kader van een door KdP georganiseerde uit voering met het orkest van den RAD goagsiteerenSjapf-Pax m 30.000 employé's van de P.T.T., de 120.000 onderwijzers en onderwij zeressen, de 12.000 magistraten, kanseliers en andere soortgelijke categorieën kan men geen bureau craten noemen. De werkelijke bureaucratie kan volgens mij, op een of andere wijze, hoe dan ook, invloed oefe nen op de politieke en economi sche richtlijnen van den staat. De bureaucratie blijft aldus beperkt tot eenige tientallen personen. Directeuren-generaal van ministe ries kunnen invloed oefenen op het bestuur van den staat. De door den laatsten ministerraad aange nomen wet stelt iederen minister in staat directeuren-generaal te ontslaan, die niet op de hoogte van hun taak zijn. Ik geloof, dat het er niet veel zijn. Wat de rest van de Italiaansche bureaucratie be treft, ik ben het hoofd daarvan en ik beschouw mij als een van de ijverigste employé's van den staat. In 21 jaar heb ik nog nooit een enkel dossier zoek gemaakt, hoe onbeteekend het ook was en 's avonds zijn alle dossiers van mijn bureau verdwenen. Ik maak veel gebruik van de telefoon. De bureaucratie moet om snel te wer ken gebruik maken van de mo derne middelen, die techniek en wetenschap haar in overvloed bieden. Echter dient opgemerkt te worden, dat de Italiaansche bureaucratie het minst talrijk is van alle landen, de minst betaalde, de eerlijkste en dat zij een te ge ringe medewerking ondervindt van het publiek. Ten opzichte van het gedeelte van de boodschap omtrent repa- trieering van vreemdelingen zeide de Duce, dat het aantal vreemde lingen in Italië 110.000 bedroeg, waarvan er zeer veel werden ge repatrieerd, anderen in concentra tiekampen gebracht. De federale secretarissen in de provincies moe ten niet slechts de vreemdelingen bewaken, maar ook toezicht hou den op de behandeling van de gevangenen. Allen, die uit gevan genschap terugkomen, vertellen werkelijk verschrikkelijke dingen met betrekking tot de geraffineer de wreedheid van de Engelschen, die ondanks hun uiterlijk vernis een volk van struikroovers zijn gebleven, een volk, dat de wereld te vuur en te zwaard heeft ver overd, dat geheele bevolkingen van millioenen en millioenen men schen heeft vernietigd en dat een oorlog heeft gevoerd om de Chi- neesche regeering te verplichten de Chineesche bevolking het opiumgebruik toe te staan. Het laatste punt van de bood schap handelt over den verplich ten arbeid. Hieromtrent zeide de Duce, dat alle materiaal, waarover het land beschikt, gebruikt moet worden. Er zijn pogingen onder nomen met min of meer gelukkig resultaat, maar wat betreft de joden bijvoorbeeld heeft men nog niet veel gedaan. Het is duidelijk, dat alle manlijke en vrouwelijke energie moet worden aangewend. Ik ben van meening, dat weldra de arbeiders ervan overtuigd zul len zijn, dat het fascistische re giem werkelijk het beste is, dat er, waar ook in de wereld, te vin den is. Omtrent de door den partij secretaris gestelde vraag met be trekking tot de „standaardgarde", zei de Duce dat deze garde geen tweede militie kan zijn, want de militie was en is werkelijk de „ge wapende garde van de revolutie" en verdient de bewondering en liefde van het Italiaansche volk. Zij heeft zich met roem overladen op alle slagvelden, waar zij heeft gestreden. Zij bestaat thans uit eenige honderdduizenden mannen. Alle leden van de partij moeten er van overtuigd zijn, dat deze oorlog geen alternatief kent dan hem voort te zetten tot aan de overwinning. Ofwel men wint, zoo als ik vast geloof, met de kame raden van de spil van het drie- mogendhedenverdrag, of Italië zal een onteerenden vrede moeten sluiten, die het naar de vierde of vjjfde plaats onder de mogend heden brengt. Vanochtend nog heb ik in een En- gelsch tijdschrift dezen zin gele zen :Engeland moet de Mlddel- landsche Zee overheerschen en men zal Italië nooit meer toe staan op de een of andere wijze een militaire mogendheid te zijn. Mussolini waarschuwde er tegen, geloof te schenken aan de inbla zingen van den vijand. Capitu latie beteekent voor Italië schande en ineenstorting, ontwapening, vernietiging der industrie, verlies Jeugdige slachtoffers van den terreuraanval der Britsche lucht macht op woonwijken der stad Keulen Telefoto-Hoffmann-Stapf-Pax m Dr. Hahnemann herdacht De verecniging tot bevordering van de homoeopathie heeft Zaterdagmid dag te Utrecht den lOOsten sterf dag van dr. S. Hahnemann, den ontdekker der homoeopathie, her dacht. De zaal was feestelijk versierd. Het borstbeeld van dr. Hahne mann was door bloemstukken omgeven. Gesproken werd door de heeren J. N. Voorhoeve, J. Vin- kenborg en J. K. van Loon. Nieuwe burgemeester van Dor drecht Het Rules jmmissariaat deelt mede: De Rijkscommissaris heeft den b" -ester vanBrielle en Oostvoorne, den heer J. G. van Houten, benoemd tot burgemeester van Do-"irecht. „Onze boerenstand" Heden avond om 18.45 uur spreekt Max "Blokzijl via Hilversum 1 in zijn politiek weekpraatje over het onderwerp: „Onze boerenstand". der kunstschatten, waarmede de vijand zich zou laten betalen, en de uiterste beperking van den landbouw. Tot twijfelaars moet men zeggen aldus de Duce, dat deze oorlog ontwikkelingsmoge lijkheden heeft, die nog niet voor zien kunnen worden, ontwikke lingsmogelijkheden op politiek, maar niet alleen op politiek ge bied. dat het stadium van rijpheid tegemoet gaan. Bij de tegenpartij kan intusschen geconstateerd wor den, dat b.v. de gebeurtenissen te Detroit de Atlantische Charta tot een vodje papier hebben ge- maakt. Thans moet de vijand een kaart uitspelen en trachten te komen tot de invasie, waarover hij zoo veel heeft gesproken, wil hij zich niet bij voorbaat gewonnen geven: Het Italiaansche volk is er thans van overtuigd, dat het in dezen oorlog om leven en dood gaat. Het volk kan er zeker van zijn, dat tegen een vijandelijke landingspo ging met alle middelen, met ijze ren hand en onwrikbare vastbe radenheid zal worden opgetreden. Wij moeten volhouden, dat is het gebod van het uur. De vijand mag geen gelijk krijgen met zijn laaghartige bewering, dat de Ita lianen niet in staat zijn tot 12 uur tegenstand te bieden, maar om kwart voor 12 zouden opgeven. Behalve de eer echter staan de hoogste belangen van het volk op het spel. Het gaat om het be vechten van een zegevierenden vrede, die Italië na 30 jaar van voortdurenden strijd de rust en de middelen zal geven, om zijn historische taak te volbrengen, welke het gedurende de rest van deze eeuw zal bezig houden. De grootheid van het oogenblik wordt door alle soldaten gevoeld. Het Italiaansche volk bezit nog steeds onaangetaste moreele hulp bronnen. De vijand, in de eerste plaats Engeland, staat op het punt in te zien, dat 20 jaar fas cistisch regime niet zonder sporen aan het Italiaansche volk voor bijgegaan zijn. Thans, nu de vijand aan de ge heiligde grenzen van het vader land staat, aldus besloot Musso lini. zijn de 46 millioen Italianen geworden tot 46 millioen parate en krachtige krijgslieden, die aan de overwinning gelooven, omdat zij aan de onvergankelijke kracht van het vaderland gelooven. (DJiB.). Arbeiders, die in het buitenland wer'-er Arbeiders, die in het buitenland werkzaam zijn en uit dien hoofde hun distributiestam kaart en overige distributiebeschei den bij den distributiedienst heb ben ingeleverd, kunnen na 11 Juli a.s. op door de distributiediensten nader te bepalen tijdstippen de oude punten van de textielkaart 2e en/of 3e serie, welke zich in onbeschadigden toestand aan de kaart moeten bevinden, tegen t-punten omwisselen. Bij de inwisseling dienen de ar beiders een werkgeversverklaring of een :wijs van het gewestelijk arbeidsbureau over te leggen, waaruit blijkt, dat zij inderdaad in het buitenland werkzaam zijn. De distributiediensten zullen eerst dan tot uitreiking van de t-punten overgaan, wanneer ge bleken is, dat het nummer der oude textielkaart gelijk is aan het nummer van de opgelegde dsitri- butiestamkaart van den betrok ken arbeider. De mogelijkheid staat open, dat familieleden van bovenbedoelde arbeiders voor deze arbeiders op dezelfde voorwaarden de oude punten ter inwisseling aan de ds-* "-"iitiediensten aanbieden. Directeur gew. arbeidsbureau te Utrecht Tot directeur van het gewestelijke arbeidsbureau te Utrecht is benoemd de heer F. T. Kuyk, tot nu toe in dezelfde functie werkzaam in Haarlem. De heer Ley, tot nu toe directeur van het gew. arbeidsbureau te Utrecht is in dezelfde functie benoemd te Amsterdam. ATHLETIEK. De nationale b-kampioenschap- pen Op de sintelbaan Nenyto te Rotterdam zjjn de wedstrijden om de nationale b-kampioenschappen gehouden. De voornaamste uitsla gen zijn; 100 M.: 1. A. M. Rottiers, HAV, 10.9 sec.; 2. J. P. Diefenbach, AAV, 11 sec. 200 M.: 1. P. Tania, AV '23. 23.2 sec.; 2. H Gedding, Da- ventry, 23.4 sec. 400 M.: 1. W. Egas, AV '23, 52.8 sec.; 2. J. A. A. de Roode, Haarlem, 52.8 sec. 800 M.: 1. J. Feunekes, Voorwaarts, 2.02 sec.; 2. W. Pen, Trekvogels. 2.034 sec. 1500 M.: 1. M. van Kampen, SW. 24.9 sec.; 2. G. Pelle, Mara thon, 4.32.5 sec. 5000 M.: 1. P. Huurman, HAV, 16.29.4 sec.; 2. J. Overdijk, AAC, 16.32.8 sec. Ver springen; 1. K. Eykelenboom, AAV, 36.6.76 M.; 2. M. Naaktgebo ren. DFC, 6.73 M. Hoogspringen: 1. A. F. Wellerdieck, Hellas. 1.72 M.; 2. J. Wiegmink, AAV, 1.67 M. Polsstokhoogspringen 1. H. Mul der, Blauw Wit, 3.40 M.; 2. J. Booy, Volharding, 3.20 M. Speerwer pen; l. M. J. van Wijk, Pro Patria, 46.73 M.; 2. G. Wijenberg, Quick, 45.61 M. Discuswerpen: 1. H. M. Kluft, Haarlem, 70.88 M; 2. J. van Wissem, RKAVM, 37.12 M. Kogelstooten1. A. F. Wellerdieck, Hellas, 12.64 M.; 2. H. M. Kluft, Haarlem, 12.39 M. 4 maal 400 meter estafette: 1. AAV (Amers foort). 4 min. 62 sec.; 2. Celebes, 4 min. 68 sec. 4 maal 100 meter estafette: 1. AV 1923, Amsterdam, 3 min. 39.3 sec.; 2. Haarlem, 3 m. 40 sec. Het Holland-lid v. d. Water pro moveerde in ziln serie 100 m. In 23,2 sec. naar de A-klasse. In de finale werd hil 4e in 23,6 sec. Hij werd eveneens 4e hlnk-stap-sprong met 12.49 m. Vis werd 5e op de 1500 m. in 4 min. 25,8. WATERPOLO. Om de Lepelaarpryzen In „De Zijl" worden morgenavond de jaar- Ujksche wedstrijden gehouden om de Lepelaarprljzen. In de le groep nemen deel L.Z.O., De Zijl en Poel- •meer. terwijl ln de 2e groep uH ko men L.Z.C. II, De Zijl II en L.W.V. I HEDEN. (Ud Hooglandsche Kerk: OrgelcoiT" eert F. Asma te 8 uur nam. Stadszaal: Kinderkoor „Ex Ara' mo". 7 1/2 uur nam. e De avond- nacht- en Zonda?op dienst der apotheken te Leidpn wordt van Zaterdag 3 Juli 20 uy,„ tot Zaterdag 10 Juli 8 uur waa^, genomen door de apotheek KcT, Rapenburg 9, Tel. 24807 en ap 1€ theek „Tot Hulp der Menschheitide Hooigracht 48. Tel. 21060. ;cl Te Oegstgeest door de Oegst geestsche apotheek. Raadhuispai' 8, Tel. 26274. he ZWEMMEN. Kringkampioenschappen Den Ha) De jaarlijksche kampioenschap pen in zwemmen en schoonspruoi gen van den kring Den Haag vier den N.Z.R.B. worden Zondag :}sj Juli gehouden in het ZuiderparLl zwembad te Den Haag. Tot slf™ wordt een polowedstrijd 's-Grave.e hageLeiden gespeeld. lit TENNIS. er Nieuw MarlotclubDDV 46 -se Te 's-Gravenhage werd de op J Mei afgebroken ontmoeting voor; gezet, welke door D.D.V. met 6-é-i werd gewonnen. De uitslagen \vj ren: heeren enkelspel: Van Graaf sl. Van Holst 26, 7!K! 61; gemengd dubbel: De Brai.cc en mevr. Joncquiere verl. van nu?. Eggersman en Van der Heldert 46, 63, 36; mevr. van Bruri eken Fock en van der Graaf vetr. van mej. Van de Wal en Van d&i Kruk 57, 46. Het damesdubb werd door D.D.V. gewonnen geg^ ven. Voor D.D.V. beteekent dei 8 zege het nationale kampioenschaW WIELRENNEN. Mislukte recordpoging In hl. stadion te Utrecht hebben Va- Vliet en Derksen een poging ge. daan om de wereldrecords over K.M. met staande en vliegend start te verbeteren. Deze poging i geheel mislukt, daar de weersous standigheden zeer ongunstig we ren. Met 4,2 sec. bleven belde reu ners boven de bestaande records i 1 K.M. met staanden start: reii cordhouder F. Battesinl, 1 min. 1 sec.; A. van Vliet 1 min. 14 2/5 sefo 1 K.M. met vliegenden start (re cordhouder F. Battesinl, 1 mim 4 3/5 sec); J. Derksen, 1 m. 8 4/5® PAARDENSPORT. Q Harddraverij te Hoofddorp -h' Op Donderdag, 8 Juli zal Hoofcj- dorp op het prachtig gelegen corft coursterrein de harddraverij hot. den om het kampioenschap vaA Zuid-Holland. f1 Werd er het vorige Jaar een bè, drag van f. 850.aan prijzen uir geloofd, dit jaar is het verdubbel»- tot f. 1700.waaronder een eersi prijs van f. 1000.O.a. zijn c,J volgende bekende dravers inget. schreven van den heer J. de VliiC! ger de paarden Allouez en Anzolr: en van den heer S. v. d. Oor' Ciamphie Scott en Claudy O. 'J Courses te Duindigt. De uli.r slagen van Duindigt luiden: j Peter Duffy-prijs, prijzendraveij voor paarden, welke nog geei f 1000.hebben gewonnen, stand 2040 M.: 1. Fanfare Neisj brewer (2020); 2. Diana Guy (208(;x Premier Mars-prijs, prijzendn f verij voor paarden, welke f. 1000.-r doch geen f. 4000.hebben gfti wonnen, afstand 2100 M.: 1. Diiu Norton (2120); 2. Colombine (2140). Ambyprijs, handicap b, vo^ paarden 4 jaar en ouder, die sine.] 1 Aug. 1942 geen 2 rennen gewon] nen hebben, afstand c.a. 2000 mn 1. Popriano (66), 2. Serdab (81). i Probstprijs, prijzendraverij vou paarden, welke f. 10.000.of mei hebben gewonnen, afstand 2020 m 1. Zampa van N.Z. (2020). 2. Zoo: van David Guy (2000). Dominoprijs, voor paarden 3 jat' en ouder die minstens 3 maal 1: Nederland zijn gestart en dit Jaa geen prijs van f.800.gewonnei hebben, afstand c.a. 1700 meter: I Rincee 63 >/22. Rose Queei <50'/2). Peter Voloprijs, heatprijzendra verij voor paarden, welke f.4000.- doch nog geen f. 10.000.hebbei gewonnen, afstand 1700 meter: 1 Flying Guy, 2. Dalver. De Haagsche ooievaar, begrensd handicap voor paarden van 3 jaa en ouder, afstand 1200 meter: 1 in stalverband Marjole 67 >/2ei Elvire (54). Patrick Duluthprijs, handicaPi draverij voor amateurrijders, ai- stand 2000 meter: 1. Zoon van Da vid Guy (2040). 2. Zampa van N.Z (2080). HANDBAL. Nederlandscb Handbal Verbom: In de vergadering te Utrecht van het N.H.V. werd meegedeeld, dat het ledental ln het afgeloopet jaar Is gestegen van 3000 tot 7000 Bij de bestuursverkiezing werden de heer Drenth (Groningen) en mej. M. C. J. Tippel (Amsterdam), herkozen. De bondstechnische com missie. bestaande uit de beeren A J. Hlndriks (Groningen), J. F. vat Driel (Amsterdam) en C. Agterten- bosch (Den Haag) werd eveneen: herkozen. De voorzitter deelde me de, dat Let komende Jaar eet Jeugdcompetitie zal worden Inge steld. CRICKET. Uitslagen Ncd. Cricketbond lste klasse: ACCHBS: gew door ACC met 84 runs. ACC 17<

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2