en 22sten Juni wordt geland!! te Jaargang Zaterdag 5 Juni 1943 No. 25515 BUITENLAND motorische krachten E STEM DER S.S. De inlevering van radiotoestellen. oorden en nog eens woorden Engeland's verraad aan Europa. Belangrijk voor de in Januari t/m. April 1920 geboren mannen. .EIDSCHeSs DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN „Das Reich" publiceert rijks- ;'ter dr. Göbbels een artikel motorische krachten", waarin ich bezig houdt met de gees- e crisis in het vijandelijke Göbbels gaat er onder meer uit. dat men de Engelsche en :ikaansche kranten van 1941 ts met die van thans behoeft' rgelijken, om gemakkelijk te en constateeren, dat hier een jnteling in het openbare den- heeft plaats gevonden. De chheid moet dit proces wel- ir zeer duur betalen, doch het ;t ook een aanzienlijk voor- Het anti-bolsjewisme en het semietisme winnen bij alle n voortdurend terrèin, ook vijandelijke landen, ofschoon lar in het openbaar nauwe- genoemd mogen worden. De staan op het punt de partij irliezen, al spannen zij zich zoo in en trachten zij van positie te redden, wat er nog dden is. Uit de geheele we- vemeemt men stemmen, die :en van een groeienden arg- der volken in het joodsche ;stuk en in dat van bolsje- e en plutocratie. Het groote «he complot staat op het volkomen ontmaskerd te en. Daar de joden volkomen fen, dat niets hun positie kan verzwakken dan een lijke strijd, besloten zij dien :uw te ontwijken. Dit besluit ,'etwijfeld door de joden ach- loosevelt uitgedacht en den 1 achter Stalin ingeblazen, t gevolg was de volkomen elinge schijnontbinding der nunistische internationale.De itert op Zondag 6 Juni van tot 11.45 uur over den zender rsum I, op golflengte 415 T, naar de stem der S.S. On- erp: Reportage over de be ing van de landwacht. vervalsching van den datum en het ontbindingsbesluit had ten doel in de geheele wereld den in druk te wekken, dat de macht hebbers van het Kremlin tot de fatsoenlijke liede» gerekend moeten worden. Het behoeft niet gezegd te worden, dat het Krem lin genoeg mogelijkheden zal vin den om de bolsjewistische wereld revolutie ook zonder het offi-- cieele bestaan der Komintern voort te zetten. Dr. Göbbels vervolgt: „Wij ach ten de communistische partijen in de verschillende landen, vooral in Engeland zelf, gevaarlijker, wan neer zij een nationaal mom voor doen en daardoor het geheele openbare leven ongehinderd kun nen besmetten, dan wanneer zij openlijk als vreemdelingenlegioe nen van Stalin zijn aangegeven. Zij zullen thans zonder twijfel in de arbeiders- en vakvereenigings- bewegingen trachten binnen te dringen. Op de mantelorganisa ties der communisten is geen en kele controle uit te oefenen, en daardoor alleen al zijn zij een openbaar gevaar van den eersten rang. Deze toestand zal in Enge land en de Ver. Staten zeer spoe dig aan de orde van den dag zijn. Het maakt een onnoozelen in druk, als de joden te Londen en Washington zichzelf en hun lan den trachten wijs te maken, dat door de vervalsching van Moskou het geheele nationaal-socialisti- sche propagandagebouw ineenge stort is. Wij zijn door het sovjet- besluit niet eens verrast en zien er slechts een bevestiging van onzen ouden argwaan in. De geheele bedrogsmanoeuvre levert het klassieke bewijs, dat er in het vijandelijke kamp een gees telijke crisis van den grootsten omvang in aantocht is. Zij kon digt zich aan in onmiskenbare voorteekenen. In ieder geval spe len de joden hun laatste troeven uit. Het moet den spilyolken een groote voldoening zijn, dat zij in de geestelijk wankelende wereld van thans alleen op den bodem van een hechte wereldbeschouwing staan. In het algemeen worden Familieleden (ouders, vrouwen, kinderen) van N.SKK.-vrijwilli- gers kunnen aanvragen voor ont heffing van het inleveren van radiotoestellen richten tot de N.SK.K.-Abrechnungsstelle der Motorgruppe Luftwaffe Den Haag, Jan van Nassaustraat 47 of tot de Abrechnungsstelle. van deN.S.K.K Transportgruppe Todt-Speer, Den Haag, Benooi'denhoutsehe weg 42, resp. bij deze bureaux aanvraag formulieren aanvragen. in den oorlog de ideeën niet al te hoog aangeslagen. Niettemin zijn zij de motorische krachten der militaire en politieke ontwikke ling. De oorlog heeft onze eigen ideeën niet vernietigd, maar be vestigd. (D.N.B.). Het antwoord van Stalin. - President Roosevelt heeft vol gens den Britschen berichten dienst op de persconferentie be vestigd. dat hij den door Davies overgebrachten brief van Stalin heeft ontvangen. Hij zeide echter niets over den inhoud. Roosevelt zeide, dat tusschen hem en Sta lin een zeer voortreffelijk begrip en volkomën overeenstemming bestond. - (D.N.B.) Omwenteling in Argentinië. - In Argentinië is een revolution- naire beweging uitgebroken, die zich blijkbaar in het bezit van de macht heeft gesteld. Naar de Britsche berichten dienst uit Montevideo meldt, is in Buenos Aires een triumviraat gevormd, bestaande uit de gene raals Ramirez, Rawson en schout bij nacht Sueyro. Het triumvi raat heeft besloten omvangrijke veranderingen aan te brengen in de hooge commandoposten van het Argentijnsehe leger. Van de vorige regeering zijn vele leden in Uruguay aangeko men, terwijl president Castello en enkele andere ministers zich aan boord bevinden van het oor logsschip „Drummond". Afgetre den is hij niet. is een opwekkend novum ge- td. Voor de eerste maal in de de oorlogsgeschiedenis zegt de tegenstander tegen den an ti, dat hij tegen dan en dan kanonnen gereed moet hou- Want dan zal de groote aan- tomen. Dat is net als in den lschen tijd toen Goliath tegen armen herder David zeide: plaats, ga uit de zon, nu ik. Hij kwam dan ook, kreeg echter een kiezelsteen tegen cyclopenvoorhoofd geworpen, at hij het verder naderbij ko- vergat. De Britsche en Ame- insche Goliaths willen nu den tl Juni 1943 komen. Zij heb- üch officieel door de Britsche laten aandienen. De „Obser- begon met het opdienen van eheim uit Churchill's brand- de anderen vielen in: Juni, is de groote invasiemaand voor 'Pa. De groote of de zware teanvallen op de bezette ge en in het Westen, op Duitsch- en Italië, vormen het begin "an. Het is bekend, dat, voor de infanterie tot een bestor- overgaat, de artillerie de 'delijke stellingen stormrijp et. Dit wordt nu verkre- door de luchtbombarde- ten. Op 22 Juni gaat de strijd definitief beginnen. Dan zal nfanterie op de Europeesche wi landen. emerkt men niet, hoe zij hei- jjk bang zijn, dat ze niet au •Pk genomen worden? Men .'oor dit offensief van inkt en slechts hoonende gedach- over hebben, daar men het fmge van dergelijke strate- oe krachtpatserij inziet om nu jolndelijk het leger van drie yOh leegloopers in Engeland "ot kruit te willen laten ruiken Het wordt zelfs openlijk bekend gemaakt, wanneer men den sprong over het water denkt te doen, op dat vooral de vijand niet slapend wordt aangetroffen en om te voorkomen, dat men hem zonder geweer en patronentasch over mant, waardoor misschien een roemlooze overwinning zou kun nen ontstaan. De Duitsche schan de zal.drievoudig zijn: op 22 Juni 1940 werd de Duitsch-Fransche wapenstilstand gesloten, op 22 Juni 1941 begonnen de Duitschers hun oorlog tegen de sovjets en nu op 22 Juni 1943 zal hun een Cannae, Carthago en Sedan tege lijk bereid worden. Er resteeren nog drie weken om hun noodza kelijkste have en goed bijeen te rapen, den Atlantikwal te ontrui men, Sicilië te verlaten, om naai de Abruzzen te trekken, voordat Churchill, wanneer hij niet weer bij Roosevelt is om instructies te halen, met het eerste schip van het herstelde expresverkeer Dover - Ostende al ontbijtende zijn Euro- peeschen triomftocht kan begin nen. Aldus schrijft de Brüsseler Zeitung, om te vervolgen Wie aan den ernst wil twijfelen welke aan den anderen kant be staat, om ons met een invasie kort en klein te slaan, die wordt volle dig van de monsterachtige ver schrikking van het vijandelijke landingsfanatisme overtuigd, wan neer hij hoort, dat aan den ande ren kant zooeven als nieuwste vak man voor dergelijke invasie-opera ties de Amerikaansche generaal Daniel Noce benoemd is. Deze is geen gewone generaal met de rijzweep en een aantal dienstjaren als attributen, die hij zich na tientallen jaren van ge hoorzaamheid aan Stimpson heeft verworven. Daniel Noce is eerste deskundige voor landingsoperaties Sedert 20 jaren reeds, zoo zegt Reuter, heeft deze veelvermoeden- de zich bezig gehouden met con structie-experimenten voor lan dingsbooten. Het onverschrokken devies van dezen invasiepionier, die reeds in 1923 voelde, waar hem en zijn superieuren in 1943 de schoen zou wringen, is eenvoudig en vreeselijk: wanneer men niet naar den vijand kan vliegen, moet men men booten varen. Wanneer dat niet gaat, moet men zwem men. De hoofdzaak is, dat men aan land komt. Nu zijn echter reeds het vorige jaar op een dag, die onder den titel „Dieppe" eenigeni-oem heeft verworven, 2095 van diegenen, die volgens het motto van Noce oorlog begonnen te voeren, aan land en in gevangenschap gekomen. Dui zend Engelsche jachtvliegtuigen waren bij hen, evenals tanks en alle goede wenschen van Churchill Stalin moest een afbetaling krij gen, de Duitschers een memoran dum. Op 20 Augustus 1942 luidde de kop van de Brüsseler Zeitung: in 9 uur 55 minuten groote Brit sche landingspoging afgeslagen. Op 21 Augustus: tweede front ein digde in de hospitalen. Toenter tijd was de Atlantikwal niet eens een klein walletje. Sedertdien is menige goederentrein geladen met zakken cement en ijzer naar de kust gereden. Nieuwe en goede de- visies hebben daar haar kwartie ren betrokken en menigmaal hoort men uit haar mond, dat haar batterij stellingen maar al te gaarne met scherp zouden schie ten. Er wordt dus niet geslapen, wanneer op 22 Juni of op een an deren dag de breede en stompe landingsbooten Cherbourg, Pantel- leria of een anderë plaats nade ren, waar nieuwsgierigen van het genre generaal Noce hun moed zouden willen toonen. De munitie kamers liggen vol. Alle mitrail leurs zijn ingeschoten, in de com mando-kazematten liggen alle be velen voor het geval gereed. Alles is klaar. Aan den overkant ook? Dan muziek, opmarsch in de boo ten, allonsDe zee is diep en heeft nog plaats voor velen. Dieppe wién Dieppe toekomt. Het oordeel van een Ameri- kaansch blad. «I» 'NGELAND en de Veree- y r~ nigde Staten zijn vastbe- Jl sloten in geval eener overwinning der Anglo-Ameri- kaansche wapenen aan de Sov jets alle vrijheid van handelen te geven in Europa. En Roosevelt onderstreepte dit nog eens dui delijk in zijn verklaring aan Stalin, zoodat er geen twijfel be hoeft te bestaan aan de ontwik keling op het Europeesche vaste land na een Britsche overwin ning. De „New York Times" schreef onlangs bij het bezoek van den Britschen minister Anthony Eden aan Washington o.m.: „Men begint hier in te zien, dat Groot-Brittannië, voor wat alle Europeesche aangelegen heden betreft, definitief staat aan de zijde der Sovjet-Unie en dat het voornemens is, zijn Europeesche politiek, thans en voortaan, te grondvesten op zijn betrekkingen met de Sovjet- Unie." In Amerika is men er dus ook van overtuigd, dat Engeland als gangmaker van het bolsjewisme in Europa wordt beschouwd. Ook de Britsche dominions scharen zich meer en meer aan de zijde der Londensche politici en velen in deze overzeesc'ne gebieden gaan ertoe over grootere sympathiebe tuigingen voor het Kremlin en zijn meester Stalin te houden en de wereldrevolutionnaire doelein- der der bolsjewiki te verbreiden. Zoo verklaarde volgens Wereld Dienst uit Frankfort, het tijd schrift „African World" de mi nister van arbeid der Zuid-Afri- kaansche Unie, Madeley, op een vergadering te Kaapstad, dat hij hoopt, dat de „Sovjetsche staats inrichting", na het beëindigen van dezen oorlog, een blijvenden invloed op de overige wereld moge uitoefenen. „Ik schrik niet terug, zoo verklaarde hij woordelijk, „voor het in de wereld ingang doen vinden der sovjetsche denk beelden. Ik zou het toejuichen, ja, ik verlang er zelfs naar, dat de wereld vooral Zuid-Afrika, en het Empire, initiatief, kennis en raad aan de ervaringen der Sovjet- Unie ontleenen." Het ophemelen van het bolsje wisme en van de Sovjet-Unie in het Engelsche moederland kent inderdaad geen grenzen meer en woekert geleidelijk voort in alle deelen en alle kringen van de En gelsche bevolking tot zelfs bij de adelijke Lords en den Engelschen hoogen adel. Ingeval de geallieer den mochten zegevieren, wil het internationale jodendom, langs den omweg via het wereldbolsje- wisme, de wereld heerschappij in de wacht sleepen. Dat is zijn on wankelbaar doel, voor het berei ken waarvan het alle krachten inspant. Nóch Engeland, nóch de USA., nóch de van joodsch-Ame- rikaansch kapitaal afhankelijke staten bieden aan dit joodsche stre- en noemenswaard tegenstand.Juist omgekeerd! Leidende politici van Engeland en prominente leden der regeering werken de bolsjewisti sche pogingen op alle manieren in de hand en hebben er ook voor gezorgd, dat het bolsjewisme in „Maandag, op 7 Juni 1043, .moeten zich alle in de „maanden Januari t/m April „van het jaar 1920 geboren „mannen overeenkomstig „den op 2 en 4 dezer in „dit blad gepubliceerden op- „roep. op het bevoegde Ar beidsbureau, resp. het be voegde bijkantoor van 9-17 ..uur persoonlijk aanmelden, „waarbij zij het ingevulde „aanmeldingsformulier en „de andere identiteitspapie- „ren en gegevens moeten „medebrengen. De distribu- ..tiestamkaart moet mede- „gebracht worden. De werk gevers zijn verplicht de tot ..aanmelding verplichte per- „sonen gedurende den tijd „dien zij hiervoor noodig „hebben van werk vrij te „stellen en het salaris, resp. „loon door te betalen. Aan- „meldingsplichtigen en werk gevers maken zich straf baar wanneer zij handelen „in strijd met de bepalingen „der verordening of trach- „ten deze te ontduiken. de afzonderlijke deelen van het Empire, geen stroobreed in den weg wordt gelegd. Welhaast geheel Europa staat heden als één man in den strijd op leven en dood tegen het bols jewisme. Zelfs volken, die kort geleden nog tegen Duitschland streden, hebben zich geschaard in de rijen der Europeesche ge meenschappelijke strijders, om zoo aan het* alles vernielende bolsjewisme, den toegang tot Europa en daarmede tot het eigen volk, te versperren. En vooral in Zweden is deze actie van het bolsjewisme merk baar. Het Zweedsche blad „Afton- bladet" laat te dien aanzien een ernstige waarschuwing hooren en zegt: „Vroeger of later zal het nood zakelijk worden, ter handha ving onzer neutrale positie, voor het binnendringen van vreemde belangen, een grendel te schuiven, vroeg of laat - ho- penlijk zal het niet te laat worden." De strijders voor het vernieuw de Europa wenschen den onder gang van het werelddeel niet en zjj leveren daarvoor alle bewij zen, zoowel aan het front als aan het thuisfront. Vele millioenen arbeiders uit geheel Europa staan thans in de fabrieken om de beste wapenen te smeden. Nog begrijpt dit Europa niet geheel het waar om van dezen strijd, omdat het jarenlang is ingeënt met den bacil der heimelijke bolsjewisti sche revolutie, welke zich in de meest bedekte vormen liet opdie nen. Alle voorbeelden van het verleden en het huidige streven der sovjets, in volledige samen werking met Engeland en de Ver- eenigde Staten, zullen toch een maal allen tot het bewustzijn brengen, dat een zege van het bolsjewisme de ondergang van Europa, dus van ieder Europeesch land, beteekent. Interview met maarschalk Pé- tain. - Maarschalk Pétain heeft in een interview, dat hij aan den correspondent van de Petit Pari- sien heeft toegestaan, er op ge wezen dat hij in functie zal blij ven, hoe de toestand zich ook zal ontwikkelen. De maarschalk ver klaarde, dat er voor Frankrijk maar één voorschrift bestaat, n.l. loyaal zijn en zijn woord te hou den. Uitsluitend en alleen in de loyaliteit van Frankrijk ligt het heil en nergens anders. Ik, zoo zeide Pétain, sta borg voor deze loyaliteit. Voorts zeide de maarschalk, dat een deel der Franschen klaarblij kelijk vergeten is, dat men hem met een reddingswerk had be last, De Franschen zijn geneigd hun lasten op een andermans schouders te leggen. Een natie verdient echter dezen naam al leen wanneer zij als geheel haar plioht vervult. Vervolgens behandelde de maarschalk sociale kwesties en legde hij den nadruk op zijn ver langen de boeren en werklie den te helpen en hun een wet geving te verschaffen. Sprekendè over de Anglo-Ame- rikaansche bomaanvallen op Fransche steden verklaarde maar schalk Pétain woordelijk: „Voor een dergelijken oorlog bestaat er geen verontschuldiging, Dat is geen strijd meer. Hier wordt dood en verderf gezaaid in weerlooze woningen en de slachtoffers zijn bijna altijd arme lieden." (ON.B.),

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 1