LANDDIENST IEDE VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS T V..D..P, GERMAANSCHE Keuringen voor de Waffen-SS, het Legioen en de Landwacht OOSTLAND Ik ben Achttien karaats! Aspirin VOOR DE VROUW. LAND- EN TUINBOUW Lig van het le Blad). jeft natuurlijk onrust ge- £n heft meneer Kleffens art zijn stem verheven ,Het zou niet juist alleen de groote mo- zouden beslissen, kleine naties hebben keerde handelingen van schade geleden, waar- bestaan in gevaar ge- Die man merkt alles. Ban ook laat! Meneer uit Noorwegen heeft [Tot nu toe hebben wij ar bijdragen moeten le- jekregen hebben wij nog wanneer er groote pro- ehandeld worden, dan is Lchtvaardig wanneer de laten niet een woordje kunnen meespreken, i kameraden, wie herin- daar niet de woorden jihrer tot Mussert gespro- |t: „Ik wil de Nederïan- als overwonnenen be- en wanneer de tijd ge- al zijn. dan zal ik u bij mij zullen wij over de toe reken." Ziet, mijne kame- ian is de houding daar aan [ijde bij de plutocratieën andere. En toch zijn zij |md voor de kleine volken n. Meneer Cripps heeft De kleine volken krijgen ivereiniteit meer." En heeft dit aangevuld: „De illen de kleine volken ook ir krijgen", nt u het groote verschil democratie en de natio- alistische gemeenschap een nationaal-socialisti- eenschap is het totaal illig, of de een klein of getal is. Daar wordt ge ar zijn prestaties, ij kunnen ons in een ;che gemeenschap zeer irstellen, dat een in aantal lik op het gebied, waarop imeest presteert, Allen, ook .en, leidt. Dat kunnen wij ;ig voorstellen. Die aan de deze democraten, echter wat de wapens betreft? ins aan de kameraden van arte Westland en het m zij zullen u vertellen, de Nederlanders de beste hijgen die er maar zijn. mij gelooven, wanneer de iders eenmaal bereid zijn strijd om Europa mee te bestaat er niet, zooals in id het voorbehoud: de wa- leen voor de grooten. O beste wapens die wij maar Uitvinden en produceeren lan in uwe handen gelegd mijne Nederlanders, ver laar op. IJ VERWACHTEN DEN NV AL", den, wij verwachten den Wij willen hem, omdat eslissing brengt. In Afri- oo beweren onze vijanden len de Engelschen 220.000 rloren. Dat is een mooi Waarschijnlijk is het te ndat het van de overzijde ipgegeven, en de verliezen lerikanen en hulpvolkeren et bij zijn opgeteld, wanneer zij eens hier een zouden doen en het tien- aan verliezen zullen heb- leden, dan zal de bezin- >men. Dan zullen de En- n plotseling inzien, dat er nkele Europeesche conti- macht is, die het Empire t, doch dat het alleen lenden zijn. die hen van 'Pire berooven. Dan zullen en, wat het zou beteeke- nneer het bolsjewisme tot kust van den Atlanti- iceaan zou oprukken, zullen zij zich de vraag gen, of zij dezen oorlog tot ide moeten voeren, alleen, de Joden hun wraak kun- men. Want dat is de oor- ■n dezen oorlog en de oor- at de oorlog nog niet ten iaat en dat hij niet reeds einde is. Daaraan :s uit- de invloed van de jood- dviseurs bij de regeeringen 1126 vijanden de schuld, wanneer de volken bij zlch- 1 fade zouden gaan waar- gaat, dan zouden zij el- eeds lang weer de hand en vreedzamen arbeid ge- "ebben. Ook de Amerikanen eens gaan denken. Wan- 6 Amerikanen merken, dat fuaive wereld ten koste van 'uagenooten met zeer gerin ge middelen hebben ingepalmd, zullen zij er nog wel eens wer denken, alvorens dit Europeesch bankroet in hun oogen aan te vallen en het 50- het honderd voudige aan verliezen te lijden, zonder kans op succes. De Engelschen en Amerikanen staan pas voor de politieke uit werking van dezen oorlog. Wij, nationaal-socialisten zullen mis schien persoonlijk en menschelijk smartelijke verliezen lijden, doch politiek worden wij steeds harder. Want hoe langer de oorlog duurt des te beter weten wij waarom he<t gaat. Nog nooit hebben wij dat zoo duidelijk gezien als in dit jaar en nog nooit zijn wij zoo vastbesloten geweest, dezen oorlog tot aan het zegevierende einde voort te zetten. Mijn kameraden, de beslissing van dezen oorlog hangt af van den wil tot volhouden en zelfbe houd. dien alle soldaten, arbeiders en de vrouwen toonen. De wil zal sterker zijn van dengene, die het moreele recht aan zijn zijde weet en diegene zal zich moreel in zijn recht voelen, die zegt, dat hetgeen wat bij wil goed en rechtvaardig is. Wat willen onze vijanden? Wat brengen zij Euro pa anders dan den chaos? "Het bolsjewisme over Centraal Euro pa. en dan met den volgenden sprong verder naar een derden wereldoorlog. Precies zooals Wal lace het gezegd heeft, de vice- president der Vereenigde Staten: „De derde wereldoorlog is niet te vermijden, wanneer de bolsje wieken hun idee van een wereld revolutie niet opgeven". Ja, ge looft dan iemand van ons, dat Stalin zijn wereldrevolutie op geeft? Dat zijn beginnelingen, die zooiets meenen, die in het geheel geen begrip hebben van het bols jewisme En meneer Clapper, de journalist van het Witte Huis heeft gezegd: „Hoe meer wij er op vertrouwen dat wij den oorlog winnen, des te minder gelooven wij, dat de overwinning van lan gen duur zal zijn." Dat is het wat onze tegenstan ders brengen, wanneer zij zouden overwinnen en dan - zoo moet elkeen hier zeggen - zal er ellende en chaos ontstaan. Wij zouden In den Germaanschen Landdienst, waarin vrijwilligers uit Noorwegen, Denemarken, Duitschland, Nederland en Vlaanderen, zich in het Oosten een bestaan verwerven, is plaats voor eiken stoeren Nederlandschen -jongen en voor ieder fier Nederlandsch meisje. Reeds staan eenige honderden Nederlandsche jongens en meisjes in Oostland voor hun Vaderland op den bres. Thans kunnen wederom i'ongens en meisjes met belangstelling en liefde voor het ioerenhandwerk, zich melden als vrijwilliger voor Germaanschen Landdienst. den Wil je meer weten over het werk van hen, die reeds in Oostland staan, wil je iets lezen over onze voorvaderen, die eeuwen geleden al naar het Oosten zijn getrokken of over de idealen, die de pioniers van toen en van thans gedreven hebben, vraagt dan de gratis brochure „Oostland rgept" aan bij het adres Monseigneur Van de Weteringstraat 118 Utrecht Wat doe ik? Wat breng ik? Zie volgende advertentie Ijjfrttie rCxnZ Ut, /luis ueekbare lotsgemeenschap. Wij zullen onze taak verrichten, wij zullen tot het uiterste en het laatste onzen plicht doen, vooral echter zal uit eiken nationaal- socialist een fanatieke strijdlust onze tegenstanders tegemoet ko men. Heil den Führer! vernietigd worden, wij zouden net tooneel van den derden wereld oorlog worden en zfj daarginds zouden weer voor een nieuwen oorlog staan. Waar zouden de kleinere volkeren blijven, wanneer het joden-centrum Moskou of het joden-centrum Washington den toon zou aangeven? Zijn de kleine volkeren dan niet veel beter uit onder de bescherming van de Europeesche gemeenschap, onder de bescherming van onze eeuwen oude cultuur, die wij met elkaar verkregen, die wij met elkaar door strijd verdedigd en die wij met elkaar doorstaan hebben? Kameraden, wanneer wij de overwinning behalen - dat kun nen wij zeggen - zal het iedereen in' Europa beter gaan. De toe stand'van heden is het uitgangs- Bij onze Vrijwilligers. Even tijd voor een clgaret SS PK Grönert-O-H-P m Het SS-Ersatzkommando Neder land deelt mede: Nederlanders van arisch bloed, In den leeftijd van 17-45 jaar (ook gehuwden), die lichamelijk zoowel als geestelijk goed ontwikkeld zijn en zich geheel kunnen geven aan de eischen. die de opleiding hun stelt, kunnen zich bij de genoemde adressen vervoegen, ten einde ge keurd te worden Bi) de onderzoekingen worden ook alle gevraagde inlichtingen verstrekt met betrekking tot de verzorging der familieleden, dnar der opleiding, extra levensmidde len voor de familieleden en& De aandacht wordt er op geves tigd. dat voor de vrijwilligers, die om bepaalde redenen In Neder land moeten blijven, de mogelijk heid bestaat, hun dienst te doen bi) de Landwacht Nederland of bij het Wachtbataljon in Amersfoort. Tijdens deze Keuringen Kun- ner zlcb ook diegenen melden, die tot de Germaansche SS In Nederland willen toetreden Personen tusschen 18 en 35 Jaar. die aanmeldlngsplichtig zijn voor den arbeidsinzet, kun nen zich eveneens op een der keuringsdagen op onderstaande adressen aanmelden en worden gedurende hun verbintenis bij een der bovengenoemde onder- deelen, van den arbeidsinzet vrij gesteld. 21.5.43 815 uur Amsterdam, School, Iepenweg 13 22.5.43 8—15 tiur Utrecht. N.V.- Haus, Oudegracht 245. 23.5.43 8—15 uur Amersfoort, Pol. Durchgangslager, Leusder- weg. 245.43 815 uur. Den Haag, Café „den Hout", Bezuidenhoutsche- weg. punt van de beschouwing. De wereld is zoo op haai- kop gezet, dat niets meer .terugkeert. Wjj moeten zien waar wij thans staan. Dat moet duidelijk en nuchter worden ingezien en dan moeten wij ons afvragen: hoe wordt dat beter? En dan kunt ge er zeker van zijn, of ge arbeider zijt of boer: wanneer eens weer de vrede komt. dan weten wij wat wij te doen hebben. Daar ginds in Ame rika breken zij zich het hoofd. De heer Sumner Welles, onderstaats secretaris der Ver. Staten, heeft reeds een nachtmerrie wegens de werkloosheid en wegens het pro ductieoverschot na den oorlog, omdat hfj een hopelooze liberaal is. die alleen aan goud en geld denkt. Wij echter verlangen er koortsachtig naar, dat de vrede komt. opdat deze enorme krach ten, die wij hebben, en onze grondstoffen, niet gebruikt wor den voor werken der vernietiging, maar voor de werken der volks welvaart en der sociale recht vaardigheid. WANNEER DE VREDE KOMT. Ge kunt er zeker van zijn, wan neer de vrede komt dan zal er hier een opbloei door Europa gaan, dan zal elk blijmoedig aan het werk gaan, dan komt de levensvreugde, waarom heden vol komen te onpas, geroepen wordt, want heden is het de tijd voor den levensernst en voor het deel nemen aan den strijd. Dan komt de tijd, waarin elk van u kan aantreden en wel als vrije man, elke arbe'^er, elke volksgenoot, be wust daar hij zelf de J-iger is van de politieke gedachte dat er geen standen, geen kringen, geen ^^fessies en geen hinder palen zijn, maar dat het bloed één gemeenschap vormt die ons allen tot een lot verbindt, met geen andere verplichting, dan het ge meenschappelijke optreden voor het gemeenschappelijke welzijn. Kameraden, de militaire ge beurtenissen zullen de politieke ontwikkeling doen ontstaan, die tot het einde van den oorlog leidt en hoe eerder het verstand zich laat gelden des te eerder zal de vrede komen. En deze op roep, er moge geschied zijn, wat geschied is, gaat onder alle om standigheden uit tot alle Neder landers: door den groei in de Europeesche houding te komen tot de vrijheid van de volksche ontwikkeling. VOLKSCHE VRIJHEID EN SOCIALE RECHT VAARDIGHEID. Kameraden, de Führer heeft ons bijeengebracht, de Führer heeft onze krachten in het nationaal- socialisme ontplooid. Hij heeft daarmede tevens de grondbegin selen gegeven voor het nieuwe Europa: volksche vrijheid en so ciale rechtvaardigheid. In dit willen, Duitsche en Nederland sche nationaal-socialisten, vor men wij een ijzeren en onver- TWEE NAGERECHTEN MET RABARBERMOES. Het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad schrijft: Wist u dat de bereiding van rabarber- moes niet veel suiker eischt, wan neer men per kg. rabarber één afgestreken theelepel krijt toe voegt? Met dit rabarbermoes kunt u smakelijke nagerechten maken, bijvoorbeeld Gevulde koek met rabarber. 80 g. havermout of gortmout, 25 g. custardpoeder, plm. 2 dl. water, een klontje boter, moes van 1/4 kg. rabarber. Het rabarber moes zeer goed laten uitlekken. (Het vocht met wat suiker is een yerfrisschende drank). De haver mout of gortmout ten minste 2 uur in het water of de melk weeken. Het custardpoeder er aan toevoegen. In een koekepan een klontje boter of margarine goed heet laten worden. De helft van het deeg in de pan strijken, daarop het stijve rabarbermoes en daarop de rest van het deeg. De koek een half uur zachtjes bak ken met het deksel op de pan, met behulp van het deksel kee- ren en de andere zijde nog 20 min. bakken. De koek met wat suiker bestrooien en warm geven. Haagsche bluf met rabarber. 3 dl. taptemelk. 1 eetlepel bloem, 3 eetlepels suiker, moes van 1/4 kg. rabarber. De taptemelk met de aange mengde bloem binden en koud laten worden gedurende tenminste 4 uur. Beter is het haar één nacht op een koele plaats weg te zetten. De gebonden melk met een garde zoo stijf als room kloppen en de suiker en het rabarbermoes er voorzichtig doormengen. De Haag sche bluf in een vlaschaal op dienen. Dit gerecht moet kort voor het gebruik bereid worden, omdat het na eenige uren uitzakt. VRAGEN EN ANTWOORDEN Vraag: Onze Phylocactus heeft elk Jaar bloem, maar deze verdroogt vóór ze open gaat. Wat ls daar van de oorzaak? W F G K te L. Antw.Deze Cactussoort vraagt een vrij voedzamen grond, en deze mag niet geheel uitdrogen Daarom krijgen deze planten ook ln den winter af en toe water ln tegen stelling met de meeste andere vet- planten e-rnoedelijk houdt u alles te droog en te schraal Geef wat meer water gedurende winter en voorjaar Vraag: Mijn Laarocerasus gaf lk kunstmest en de bladeren werden geel. Wat kan aanleiding zijn? J. G. K O. I L. 'te L. Antw.: Vermoedelijk is de kunst mest oorzaak en ls de oplossing bij de plant te sterk geweest Geef flink water gedurende een paar da gen. Vermoedelijk maakt de struik dan nieuw blad ln den loop van den zomer. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto: „Tuin bouw". 3-2

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 7