BESCHIKKING: Treffende het verbeurdverklaren OPROEP verduistereni kunst en letteren vragenrubriek i Jaargang Donderdag 13 Mei 1943 No. 25496 a JVAN RADIOrONTVANGTOESTELLEN. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Artikel 5. De ingeleverde radio-ontvangtoestellen, -toebehooren en -onder- deelen worden, voor zoover niets anders wordt bepaald, door de politie-gezagdragers bewaard, die zich hierbij van de medewerking van het staatsbedrijf der P.T.T. bedienen. Artikel 6. Antennes worden niet verbeurd verklaard en behoeven niet te worden ingeleverd; deze moeten binnen drie maanden na het in werking treden van deze beschikking door den houder worden ver wijderd. Artikel 7. (1) Het vervaardigen, het afstaan en het in houderschap nemen van radio-ontvangtoestellen, -toebehooren en -onderdeelen is ver boden. De hoogere SS- en Politieleider kan uitzonderingen toestaan. Hij kan deze van voorwaarden afhankelijk stellen. (2) De bepalingen van de verordening, houdende het verbod om te beschikken over radio-ontvangtoestellen (no. 222/1941) blijven onaangetast. Artikel 8. De bepalingen van deze beschikking zijn niet van toepassing op de aansluitingen op de radiodistributiecentrales met inbegrip van den bij deze aansluiting behoorenden, uitsluitend hierbij te gebrui ken luidspreker. Artikel 9. (1) Deze beschikking is niet van toepassinug op de bureaux van het Duitsche Rijk, van de Duitsche weermacht, van de ,,Waffen-SS", van de Duitsche politie en van het arbeidsgebied van de Nationaal- Socalistische Duitsche Arbeiderspartij in Nederland, alsmede op het op deze bureaux werkzame personeel van Duitsche nationaliteit. (2) De hoogere SS- en Politieleider kan voor de in lid 3 genoemde personen op hun desbetreffend verzoek ten aanzien van de toepas sing van de bepalingen vail deze beschikking een uitzondering toe staan. Hij kan deze van voorwaarden afhankelijk stellen. Op grond van de beschikking van den Rijkscommissaris voor het bezette Tederlandsche Gebied (Commissaris-Generaal voor bijzon dere aangelegenheden) nr. 43/1943 betreffende de verplichting tot aanmelding voor den arbeidsinzet worden bij dezen ALLE MANNEN GEBOREN IN HET JAAR 1921 wonende in het gebied van het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden opgeroepen om op 12 en 13 Mei 1943 een aanmeldingsformulier bjj het Arbeidsbureau in ontvangst te nemen en dit op de hierna ge noemde datum in het Gewestelijk Arbeidsbureau persoonlijk weer af te geven. In Jan. en Febr. 1921 geborenen behooren dit formulier in te leveren op 14 Mei 1943. In Maart en April 1921 geborenen behooren dit formulier in te leveren op 17 Mei 1943. In Mei en Juni 1921 geborenen behooren dit formulier ln te leveren op 18 Mei 1943. In Juli en Augustus 1921 geborenen behooren dit formulier in te leveren op 19 Mei 1943. In Sept. en Oct. 1921 geborenen behooren dit formulier in te leveren op 20 Mei 1943. In Nov. en Dec. 1921 geborenen behooren dit formulier in te leveren op 21 Mei 1943. IN DEN TIJD VAN 9—17 UUR, KAMER 14. De in de gebieden der Bijkantoren Alphen, Katwijk en Lisse wonen ie tot aanmelding verplichte personen moeten zich op dezelfde dagen in het t.a.v. ^n evoegde Bijkantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau Leid-n aanmelden. Bij de afgifte van het aanmeldingsformulier moet de Distributie stamkaart worden medegebracht. Zij, die tot aanmelding verplicht zijn, dienen persoonlijk bjj het Gewestelijk Arbeidsbureau (Bijkantoor) te verschijnen. Zij moeten desverlangd alle noodzakelijke bescheiden overleggen alsook alle noodzakelijke inlichtingen verstrekken. Indien tot aanmelding ver plichte personen in dienstbetrekking zijn, moet de werkgever de verklaring van den tot aanmelding verplichte persoon aangaande den duur der dienstbetrekking op het formulier door zijn ondertee- kening en eventueel door plaatsing van een firmastempel bevestigen. Van den aanmeldingsplicht zijn uitgezonderd: 1) Duitsche onderdanen, die werkzaam zijn bij bureaux van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche Gebied, van den Arbeitsbei eich der Natior aal-Socialistische Duitsche Arbeiders- Partij in Nederland, derzelver organisatie of aangesloten organisaties, 2) Duitsche onderdanen, die werkzaam zijn bij bureaux van de Duitsche weermacht, de Waffen-SS, de Duitsche politie en den Reichsarbeidsdienst, 3) de ambtenaren en arbeiders van den staat, dc provincies, de gemeenten en andere publiekrechtelijke lichamen, benevens perso nen, die werkzaam zijn bü de Spoorwegen, de Nederlandsche poste rijen en dc Nederlandsche Bank, 4) leden van de Toegere Nederlandsche weermacht, voorzoover zij volgens de bekendmaking van den Wehrmachtsbefehlshaber in Nederland van 29 Ar 1943 onderworpen zijn aan het terugbrengen in krijgsgevangenschap, 5) Je personen, die reeds volgens IX der beschikking nr. 30/1943 betreffende de sluiting van bedrijven tot aanmelding verplicht zijn, 6) geestelijken en leden van orden, 7) personen, die volgens II alinea 2 van de beschikking nr. 43/'1943 vrijgesteld van den aanmeldingsplicht. Duitsche onderdanen die onder de verplichting tot aanmelding vallen, moeten zich aanmelden bij den Duitschen deskundigen advi seur van het betrokken arbeidsbureau. Personen, die zich moeten aanmelden en werkgevers, die handelen in strijd met de bepalingen van bovengenoemde beschikking of trachten haar te ontduiken, du. b.v. hun aanmeldingsplicht niet of niet op behoorlijke wijze nakomen, opzettelijk of door nalatigheid onjuiste opgaven verstrekken, enz. worden gestraft evenals degenen, die daartoe oprillen, medeplichtigen en handlangers. De Wnd. directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden. (3) De verzoeken tot het toe staan van een uitzondering moe ten binnen den in artikel 2, lid 1, der bekendmaking bedoelden termijn worden ingediend en wel: door personen van Duitsche nationaliteit bij den ter plaatse bevoegden ,,Ortsgruppenleiter der N.S.D.A.P."; door leden der Nationaal- Socialistische Beweging der Neder landen en harer onderdeelen langs den hiërarchieken weg bij den ter plaatse bevoegden dis trictsleider der N.S.B.; door de verwanten van de vrij willig bij de Duitsche weermacht dienende Nederlanders bij den Commissaris-Generaal voor Be stuur en Justitie, afdeeling voor aangelegenheden van personen van Duitsche nationaliteit; door de verwanten van de vrij willig bij de „Waffen-SS" of het Vrijwilligerslegioen Nederland dienende Nederlanders bij den ,,SS-Fürsorgeoffizier". De instanties, bij welke de ver zoeken moeten worden ingediend, reiken den verzoeker een bewijs ter zake van het ingediende ver zoek uit. De hoogere SS- en Po litieleider beslist over de verzoe ken. r (4) Voor personen, die een ver zoek als bedoeld in de leden 2 en 3 tijdig en in overeenstemming met de voorschriften hebben in gediend, en dié in het bezit zijn van het in lid 3 genoemde bewijs, wordt de verbeurdverklaring en de plicht tot inlevering volgens de bepalingen van deze beschik king eerst van kracht van den dag van toezending van een af wijzende beslissing af. Artikel 10. 1 (1) Hij die in strijd handelt met de bepalingen van deze be schikking, met de op grond daar van uitgevaardigde beschikking of met de in overeenstemming met de artikelen 7 en 9 gestelde voorwaarden, dan wel tracht deze te ontduiken, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren en met geldboete tot een onbeperkt bedrag of met een dezer straffen, voorzoover niet volgens andere bepalingen een zwaardere straf is verbeurd. (2) Uitlokkers, mededaders en medeplichtigen worden als da ders gestraft. (3) Het nemen van maatrege len op het gebied van de Sicher- heitspolizei blijft onaangetast. Der Höhere SS- und Polizei- führer RAUTER. SS-Gruppenführer und Ge- neralleutnant der Polizei. 's-Gravenhage, 13 Mei 1943. Van hedenavond 21.30 uur tot morgenochtend 5.45 uur De maan ging heden onder te 3.34 uur en kwam op te 13.43 uur. Pianomldüag Johan Pa: De Utrechtsche pianist Johan Patist geeft Zaterdag 15 Mel as. in de Stadsgehoorzaal een plano-middag, waar hij werken zal spelen van Haydn, Ravel, Chopin, Debussy en oude Spaansche meesters. J. J. te R. Een methode hiertoe ls ons niet bekend. Wij meenen, dat het voor particulie ren niet mogelijk ls, aangezien zl| niet over de noodlge apperatuu* beschikken. )RD wi ida' .1, pis I, B Tel. ond van artikel 64 der verordening openbare orde 1943 be- met het oog op de handhaving der openbare orde en veilig- nder verwijzing naar het door den Rijkscommissaris voor het I Nederlandsche gebied afgekondigde politiestandrecht: Artikel 1. ,11e zich in het bezette Nederlandsche gebied bevindende itvangtoestellen, -toebehooren en -onderdeelen zijn met on- jke werking verbeurdverklaard. it is niet van toepassing op radio-ontvangtoestellen, -toe- l en -onderdeelen, waarvan de voor den bouw van radio toestellen, -toebehooren en -onderdeelen toegelaten fabri- eigenaar of houder zijn. eder beschikken over verbeurdverklaarde radio-ontvangtoe- -toebehooren en -onderdeelen, alsmede de beschadiging daar- rerboden. Artikel 2. )e verbeurdverklaarde radio-ontvangtoestellen, -toebehooren- lerdeelen moeten, voor zoover de hoogere SS- en Politieleider er(j ders bepaalt, door den houder bij den ter plaatse bevoegden o. 6 ezagdrager worden ingeleverd, die zich hierbij van de mede- dit van het Staatsbedrijf der P.T.T. bedient. Plaats en tijdstip inlevering worden binnen tien dagen na afkondiging van schikking door den politiegezagdrager door middel van een naking in de dagbladpers of op de ter plaatse gebruikelijke ekend gemaakt. op wien de inleveringsplicht rust, dient de in te leveren .1IK pen van een daaraan stevig bevestigd cartonnen kaartje, nlO X 15 c.m. te voorzien, onder bijvoeging van de ingevuld chreven formulieren, bevattende het fabrikaat, het type en mmer der voorwerpen, alsmede den naam, het beroep en het an degene, op wien de inleveringsplicht rust. Be inlevering geschiedt tegen bewijs van ontvangst. Handelaren (groot- en kleinhandelaren), die handel drijven' io-ontvangtoestellen, -toebehooren en -onderdeelen, dienen lorwerpen, waarvan zij op het tijdstip van afkondiging van icschikking eigenaar of houder zijn en die zij in voorraad op lijsten te registreeren en deze lijsten in drievoud binnen na afkondiging dezer beschikking bij den ter plaatse be- politiegezagdrager in te leveren. Deze vaardigt verdere be- igen betreffende de inlevering van deze voorwerpen uit. Artikel 3. Voor tot gebruik geschikte, tijdig en in overeenstemming met ■schriften (artikel 2, leden 2 en 4) ingeleverde radio-ontvang- len, -toebehooren en -onderdeelen wordt een passende schade- lling toegekend. Nadere voorschriften, in het bijzonder be de schadeloosstelling aan de handelaren, worden door een fingsbeschikking uitgevaardigd. 'Het in artikel 2, lid 3, genoemde bewijs van ontvangst betref- tot gebruik geschikte, tijdig en in overeenstemming met de 'riften ingeleverde radio-ontvangtoestellen, -toebehooren en n geeft in de toekomst recht op levering bij voorrang aanige voorwerpen. Artikel 4. ;De uitgereikte luistervergunningen blijven rusten vanaf het der inlevering. De luisterbijdragen moeten worden betaald tot het einde van and, waarin de inlevering plaats vindt. Vooruitbetaalde bij- worden gerestitueerd. Tegen dengene, die in overeenstemming met deze beschikking pdio-ontvangtoestel inlevert, wordt geen vervolging ingesteld van ontdoken luisterbijdragen. Bereids aangevangen vervol- worden gestaakt. NEDERLANDERS BIJ DE DUITSCHE ZEEMACHT. ®8*n over het dienstnemen van Nederlandsche Vrijwilliger* bij da l*e®acht geven alle Ortskommandanturen, die tevens een k5' Tet«hckken, waarop alle hieraan verbonden faciliteiten CNF-Pax n

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 1