SPORT VRAGENRUBRIEK. STADSNIEUWS GEMEENTEBESLUITEN. Burg. Stand van Leiden Lnchtgevaai niet telefoneert het gaat om menschenlevens AGENDA Op de wielerbaan van het Utrechtsche etadion hadden den eersten Paasch dag de openingswedstrijden plaats. Tijdens het criterium over 8 K.M. In 20 baanronden CNF-De Haan-Pax m VOETBAL. Adspiranten-tournooi „De Zwa luwen" Op de Zondagen 9 en 16 Mei organiseert de Alg. Ned. Voet balver. „De Zwaluwen" respectieve lijk op de terreinen van U.V.S en A.S.C. wedstrijden voor adspiranten, geboren tusschen 1 Januari 1926 en 31 December 1928. Een twaalftal N.viB.-vereenigingen in Lelden en omgeving is tot deelneming uit- genoodigd. BOKSEN. Nicolaas won van De Roede De prof-wedstrijden in den Haagschen Dierentuin hadden gisteravond geen vlot verloop. Doordat veel te laat begonnen werd moest de hoofdpartij tusschen Jan Nicolaas en Giel de Roode van 10 tot 7 ron den worden teruggebracht, tot groot ongenoegen van het publiek. In het gevecht zelf kwalificeerde De Roode zich als een moedig bok ser nochtans moest hij in Nico laas zijn meerdere herkennen, die op punten winnaar werd. De partij tusschen R. Deurlo gn C. Graafland gaf twee boksers te zien, die volkomen aan elkaar gewaagd waren en behoorlijk strijd leverden. In de 6e ronde werd het gevecht afgebroken wegens een oogblessure van Deurlo; de uitspraak luidde onbeslist. Ook het gevecht tusschen Piet van Es en Jan de Pauw ein digde doordat van Es geblesseerd werd. precies als eenige weken ge leden in Leiden. De Pauw werd win naar op punten. Gerard van Loon en Rlenus de Boer gaven elkaar niet veel toe. Het was geen fraaie partij, waarin De Boer enkele pun ten meer toegekend kreeg en win naar werd. De Bruin toonde zich tegen den geroutineerden K. Bis schop een agressief vechter. Ook deze partij werd in- de 5e ronde ge staakt, op advies van den dokter, wegens oogblessure van Bisschop. De Bruin werd tot winnaar uitge roepen. BRIDGE. Viertallencompetitie „De Sleu tels" De uitslagen van gister avond zijn: Hoofdklasse: team Laken wint van team Verboog Sr. met 10 m.p.; team Thoolen wint van team Ree kers met 24 m.p.; team Van Win- gen wint van team Prins met 35 m.p Eerste klasse A: team De Graaf wint van team Wakka met 13 m.p.; team Been speelt gelijk tegen team Oudshoorn (4 m.p. ten gunste van team Been). Eerste klasse B: team Montanus wint van team Jagerman met 20 m.p.; team Smittenaar wint van team Kiel met 40 m.p. Overgangsklasse; team mej. Van Boxtel wint van team mevr. Sier met 29 m.p.; team Landzaat speelt gelijk tegen team Laman. Tweede klasse A: team Van Eg- mond wint van team Bussching met 7 m.p M. v. S. te L. Patentolie kunt u best gebruiken voor het bakken van visch, pannekoeken, etc., maar dan moet u deze olie voor het ge bruik even verwarmen en daarin een stuk roggebrood dompelen. Dit brood neemt dan den sterkn smaak van de olie in zich op W. v. d. D. te L. In 1886 is het voor het laatst Paschen ge weest op 25 en 26 April. Waar schijnlijk viel dus de door U be doelde verjaardag op tweeden Paaschdag van dat jaar. Eerste Paaschdag is vastgesteld op den eersten Zondag na de eerste volle maan na 20 Maart. De eerste volle maan, die om de 28 of 29 dagen terugkeert, na 20 Maait kan uiter lijk vallen op 18 April, n.l. wanneer het 20 Maart volle maan was. De eerste Zondag na 18 April kan ulter lijk vallen op 25 April, n.l. wan neer 18 April een Zondag was. Daaruit volgt dat eerste Paaschdag Hooit later kan zijn dan 25 April. j Nieuwe verordening op reclames. In art. 48 8van de Verordening op de Straatpolitie is het toe zicht op de reclames geregeld. De practijk heeft aangetoond, dat dit - repressieve- toezicht niet voldoende is om het bijzondere karakter van deze gemeente zoo veel mogelijk te handhaven. Het is dan ook wenschelijk gebleken hiervoor een preventief toezicht, waarbij dus het aanbrengen van reclames e.d. afhankelijk is van een vergunning, in de plaats te stellen. Aangezien nog andere kwesties met betrekking tot de bevordering van het stadsschoon om een oplossing vroegen, bleek het practisch bovengenoemd ar- I tikel te doen vervallen en een geheel nieuwe verordening te ont- I werpen. Hierbij is er van uitge- I gaan, dat het aanbrengen van reclames e.d. op onroerende goe- i deren in het algemeen behoudens 1 vergunning van den Burgemees ter is verboden. Er zijn echter tal van reclames (naamborden, aan kondigingen, enz.), die door haar bescheiden formaat en (of) haar tijdelijk karakter zonder meer kunnen worden toegestaan. Hier voor zal dan ook geen vergun ning noodig zijn. Verwaarloozing van reclames dient te worden te gengegaan. Reclamewagens e. d. kunnen vaak in hooge mate het stadsbeeld ontsieren. Hiervoor ook een vergunningstelsel invoe ren, zou te ver gaan. Een repres sief toezicht op reclames op, in of aan roerende goederen kan aan de bezwaren tegemoet ko men. Het komt voor, dat men veel al met de bedoeling reclame te maken - het houtwerk en ook andere deelen van een gevel in een schreeuwende kleur schildert. Hierdoor kan de omgeving in hooge mate worden ontsierd. Een repressief toezicht is hierop dan ook wenschelijk. Het verven, sau sen of cementen van metselwerk is een werkwijze, waarbij groote zorgvuldigheid moet worden be tracht, wil een aesthetisch resul taat worden bereikt en het met selwerk er na korten tijd niet haveloos uitzien. Deze werkzaam heden dienen daarom niet dan na vooraf verkregen vergunning te worden uitgevoerd. Antennes en dergelijke uitsteeksels kunnen in het stadsbeeld zeer storend werken. Op aesthetische gronden dient te worden opgekomen te gen verwaarloozing van een on roerend goed. De eigenaar moet na aanschrijven door den Burge meester daarin verbetering bren gen- Autokerkhoven en opslag plaatsen van oude metalen, puin e.d. passen in het algemeen niet in een verzorgd stadsbeeld. Zij behooren dan ook niet te worden gesticht dan met vergunning van den Burgemeester. Een over gangsbepaling dient een geleide lijke toepassing te verzekeren. Verhuur Breestraat 117 en 119. Het perceel Breestraat No. 117 en de parterre-ruimte en den zol der van het aangrenzend perceel Breestraat No. 119 zijn vrijgeko men door de verplaatsing van het distributiekantoor. Als gegadigde voor deze gebouwen heeft zich aangemeld de stichting „Neder- landsche Onderwijs Film", die er haar technischen dienst in wenscht onder te brengen. De stichting is bereid de huur aan te gaan tot 1 Mei 1954, tegen den aannemelijken huurprijs van f. 3000.per jaar. Bonte avond Luchtbescher mingsdienst - In de groote Ge hoorzaal, welke tot de laatste plaats gevuld was, werd gister avond voor en door de leden van den Gemeentelijken Luchtbe schermingsdienst een gevarieerd programma uitgevoerd, dat bij de aanwezigen, getuige het hartelijke en aanhoudend applaus na elk nummer, ten zeerste in den smaak is gevallen. Het plaats vervangend hoofd van denL.BX>„ de heer W. G. Weyers heette alle aanwezigen - o. w. de burgemees ter - welkom en wees erop hoe alle voorbereidingen voor dezen avond door de executanten in hun weinigen vrijen tijd zijn getrof fen, zoodat niet recht mag wor den gezegd, dat er voor de ver wezenlijking van dezen avond T. V. te A. Er vertrekt lederen werkdag te 8.15 uur en 18.15 uur een bus van het station Ede naar Wekerom, Duur van den rit 25 min. offers zijn gebracht. Na zijn dank te hebben uitgesproken aan den burgemeester voor de van hem tijdens de voorbereiding onder vonden medewerking, kondigde spr. ten slotte voor alle Leidsche ingezetenen van 15 jaar en ouder een beknopten cursus op lucht- beschermingsgebied aan, welke slechts één avond zal omvatten, doch voor allen verplicht zal worden gesteld. Daarna werd onmiddellijk een aanvang gemaakt met de vlotte afwerking van het programma, dat bestond uit optreden van het dubbelmannenkwartet ,-,Sempre Avanti" onder leiding van den heer Joh. v. d. Broek, dat zeer terecht veel bijval ontving, een tooneelstukje „De aardschok", dat groote hilariteit verwekte en - na de pauze - van den tenor Joh. v. Broek, den stepdanser Paul Breddels. een accordeon virtuoos en Nard Boer als caba retier, allen in de wereld der di lettantistische amusementskunst goede bekenden. De conferencier Bas-Leon grapjaste de verschil lende nummers aan elkaar. Het publiek toonde zich voor het ge- bodene uiterst dankbaar; heden avond volgt een herhaling, KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen: Veehouders-, weiders- en volks- tuinbedrijf Los (B.P.). De Kem- penaerstraat 1, Oegstgeest. Ven- nooten; J. Los, Oegstgeest en C. Los, Oegstgeest. Aan den vennoot C. Los is handlichting verleend. Firma C. Schakenbos en Zoon (B.P.). Heereweg 51, Lisse, bak kersbedrijf (uitsluitend broodbak kerij). Vennooten: C. Schaken- bos, Lisse (H.V.) en A. A. Scha kenbos, Lisse. Wijzigingen: C. Schakenbos, Heerenweg 51. Lisse, bakkerij en kruideniers winkel. Het bakkersbedrijf is met ingang van 20 Januari 1943 over gegaan aan de vennootschap on der firma onder den naam: fa. C. Schakenbos en Zoon. Zuiderapotheek, Lammenschans- weg 4, Leiden. Wijziging handels naam in „Zuiderapotheek". Commanditaire Vennootschap Winkelbedrijf v/h. H. J. van den Berghe, Hoofdstr. 76b-c„ Noord- wijk, winkelbedrijf in schoenen en sigaren. Als beheerende ven nooten treden thans op: mej. E. H. van den Berghe en mej. J. C. van den Berghe. Noordwijk a/Zee Het aantal vennooten bij wijze van geldschieting bedraagt thans vier. J. W. de Gruijter, Hoofdstraat 251, Sassenheim, drukkerij, kan toorboekhandel en boekhandel. De zaak is omgezet in een venn. o. firma: Firma J. W. deGruyter (Bep. bep.). Venn.: J. W. en I. J. de Gruyter, Sassenheim. J. Franken en Zoon, Van den Berg van Heemstedeweg 11, Voorhout. Kweeken van en han deldrijven in bloembollen, bloe men, planten en zaden. Uittr.: Venn.: J. P. Rotteveel, Wasse naar, dd. 15 Mrt. 1943. J. Plug Jzn. en Zonen, School straat, Noordwijk. Kweeken en verhandelen van land- en tuin bouwproducten en van bloembol- lenkweekerij- en bloemkweeke- rijproducten. De bepalingen ten aanzien der rechten van derden zijn gewijzigd. N. van Duin en Zoon, Oude werf 89, Noordwijk. Bouwbedrijf. De zaak is verplaatst naar gem. Haarlemmermeer, Spieringweg 510, Vijfhuizen. Firma D. D. Noordman. Haag- weg 59, Leiden, houthandel en houtzagerij. Overl. venn.: J. P. Noordman. Leiden, dd. 9 Apr. 1943 De heer J. Ober hoopt op Vrijdag 7 Mei (en niet op 3 Mei, zooals gisteren werd gemeld) den dag te herdenken, waarop hij vóór 40 jaar werd aangesteld als graf maker op de begraafplaats aan de Heerepoort alhier. GEBOREN. Reinier Jacobus, zn. van R. J. de Wit en J. S. Kluivers; Hendrik Wil lem Jan. zn. van J. W. J. Blote en J. M. v. d. Loo; Cornells, zn. van C. Trouwee en H. J. Flippo: Johanna Maria, dr. van H. T. Juffermans en C H. Bakker. Johanna Jacoba Maria, d. v. N. H. Kortekaas en H. Klijn; Dirk Ar- noldus, z. v. D. de Jong en J. Lau rier; Gezine Alida, d. v. W. Noort en J. Snijders; Elisabeth, d. v. G. Dongelmans en J. Kruit: Willem, z. v. B. Schroef en H. F. Bleiji; Elly, d. v. M. G. Zeegers en J. Zee- gers; Marquerite Elisabeth, d. v. J. de Korver en J. K. Rotmans; Ja cobus Gerardus Maria, z. v. H. Stol en J. Bavelaar; Hendrikus Jo hannes, z. v. J. J. Boe„ekees en W, Moll. Cornelis Theodorus Johannes, z. van C. L. Janson en C. Th. Laken; Wilhelmus Petrus, z. .van C. Sloos en W. C. van Goozen. Willem, z. v. J. van Beelen en M. C. Dubbelaar; Elisabeth Jacoba, d. v. L. Sterrenberg en E. J. v. Leeu wen; Frederik Adrianus z. v. J. van der Kwaak en F. G. de Mooij; Agnes Catharina, d. v. I. Neute boom eu A. Verwoerd; Bevtus, z. v. H. Heerlien en J. van Helden; Aag je, d. v. J. Uit den Boogaard en G. Anker; Helenus Leonardus Cornells z. v. P. A. van Paridon en P. M. Oosterlaan; Cornelia Geortruida, d. v. c. Koudenburg en e. A. Pen- draat; Rudi, z. v. J. H. Schmidt en J. R. E. Rutgers; Cornells, z v. C. van den Hout en C. J. van der Blom; Leonardus Hendrik, z. v. L. H. Steinmetz en C. J. v. d. Veer; Willy, d. v. P. J. Teljeur en A. C. Witteman; Wilhelmus Servaas, z. v. W. S. Lips en C. W. Zaal. Saartje, dr. van I. Zirkzee en S. Webbers. Johanna Maria Clementina, d. v. A. J. C. Koreman en J. M. Omt- zigt; Paulus, z. v. J. Siere en A. C Wielinga; Cornelia,, d. v. J. Kromhout en C. Aben; Johanna Elisabeth, ci v. J. P. v d. Hoeven en W. H. A. E. de Blécourt; Ba.s- tiaantje, d. v. A. Rijkaart en A. H. Buitenhuis; Geertje Wilhelmina Jacoba, d. v. W. van Duijvenvoor- de en J. van Rijn; Anka Yvonne, d. v. C. Kluis en C. Pille; Cornelis Arie, z. v. C. A. van Wilgen en C. Versteeg; Elisabeth Magdalena, d. v. H. N. Haas en W. T. Wichers; Thekla Maria, d. v. A. van der Poel en M. Brinker; Wilhelmiha, d. v. N. Ravensbergen en W. de Wit; Dirk Wilhelmus, z. v. D. W. Wansink en J. J. Zee; Alida Geer- truida, d., v. L. J. Dekker en C. Lips; Willem Frederik, z. v. J. Rijnsburger en W. Lasschuijt; Kit ty Marie, d. v. G. A. van Kempen en C. J. Assemacher; Michiel Lau- rentius Maria, z. v. P. H. Verdel en S. A. Adema; Elisabeth Theresia Maria, d. v. J. van Slingerland en W. E. Witteman; Walter Philipp, z. v. H. A. de Vet en C. C. Bon; Louise, d. v. P. J. Majolée en W. L. Blansjaar; Johanna, d. v. J. Crama en J. van Riet; Karei, z. v. J. Kwestro en A. van Houten. Gerarda Bella, d. v. P. C. Molen kamp en J. E. Smit; Jan, z. v. G. Langezaal en A. Bouwes; Gerardus, z. v. G. Langezaal en A. Bouwes; Cornelia Petronella Christina, d. v. W. J. M, Janssen en C. W. Vermeu len; Daniël, z. v. J. Stigter en C. P. de Mol. Hermanus Petrus, z. v. A. van der Vos en C. M. Thelen; Leuntje, d. v. A. van der Marei en J. Boom; Jo- hannis Izaak, z. v. H. de Kooker en G. van Hoven; Rudolf, z. v. C. B. Laanen en J. C. Moleveld;-Robert, z. v. I. van der Walle en F. van der Pot; Hendrikus, z. v. W. D. Hoek- sema en J. Zomerveld; Jacob, z. v. N. Korbee en M. van der Niet; Louise Maria Petronella, d. v. W. v. S'ingerland en A. de Graaf. Antonius Maria Cornelis Jose- phus, zn. van A. A. M. Martiin en C. J. Devilee: Petronella Susanna Bernardina, dr. van H. J. J. Mul der en A. Bekkering. ONDERTROUWD. M. Jansen jm., 29 j. en C. Meijers jd„ 23 j.; C. M. A. A. Mol, jm. 23 j. en E. M. F. A. Bolsius, jd„ 25 jaar; W. J. Lancel, jm.. 20 jaar en G. Koolstra, jd., 18 jaar; J. Sjardijn, jm.. 27 jaar en J. Mieloo, jd., 26 j.; I. Baart, jm., 20 jaar en C J. Beijer, d„ 22 jaar; M. van Stein. jm., 41 j. en M. A. van der Werf, 'jd., 31 j. H. Platteel. jm., 23 j. en T. J. Blansjaar, jd 20 j. A. Beekman, jm., 19 j. en J. van Evert, jd., 20 j. P. Heemskerk, jm.. 28 j. en J. Roelandse, jd.. 23 j.; J. Zaalberg, jm., 25 j. en E. van Riet, jd.. 26 j.; T. P J M. Kamp. jm. en G. P. Kwestro. Jd GETROUWD. F. Koek, jm. en H. E. van der Haar, jd. I. Baart, jm. en C. J. Beijer, Jd.; S. Heemskerk, wedn., en T. M. van der Meyden, wed.; I. de Graaf, jm. en D. de Wolf, jd.; M. Jansen, jm. en C. Meijers, jd.; S. Kukler, Jm. en P. J. Zonderop, jd.; D. Spruit, Jm. en M. van der Meij, jd.; A. P. Vreeswijk, wedn. en T. van den Ouweelen, Jd. G. Doüeslager, Jm. en J. Plu, Jd.; 'B W. M. Jansen, jm. en P. R. van Lóón. jd.; C. F. M. Langezaal, jm. en C.' M. L. Wijtenburg, jd.; W. La- terveer, jm. en C. van der Heijden, jd.; J. M. Verkade, gesch. en C. Maaskant, gesch.; H. Arnoldus, Jm. en W. 'G. J. Lezwijn, gesch. K. F. Broertjes jm. en E. van Elgmond. jd. J. T. van Asten, gesch. en A. Rouwenhorst, jd.; P. Dekking, Jm. en G. Ammeraal, Jd. OVERLEDEN, H. Smit. man, 83 j.; N. de Rooij, wed. van C. J. van de Wal, 60 j.; J. de Beer. dr„ 4 j.; P. M. van Wijk, man, 52 j.; E. Stikkelorum, huisvr. van J. Brugman, 82 J. J. Rooyakkers, wedn., 82 j.; E. M. van der Putten, vr., 78 Jaar. H Zaalberg, m., 67 J.; J. Kasteele. m„ 84 J.; P. J. Harteve'lt, wedn., 78 J.; J. G. M. Stol, zn. 3 dagen. B. C. de Groot, man, 47 J.; S. van der Bor, huisvr. van A. Koorn- hof, 78 J.; J. Beij, wedn., 72 j.; C. HEDEN Katwijk a. d. Rijn: Jaaj Boerenleenbank te 8.15 uur n; Katwijk aan Zee (Cas ra)Spr. ds. de Jong te 8 utr Sassenheim (K. s. bouw)N.S.D.A.P. „7 jaren j 1l/i uur nam. Voorschoten (Schoolst; Tentoonstelling Ambachtste school te 8 uur nam. Donderdag. Plantsoen 9BAandeelhoi; verg. N.V, Potman's Wonit 2 uur nam. Stadszaal (kleine zaal) Ver| ring comité voor vitamine-vers king te 3 uur nam. Zuidsingel: Jaarverg. N.V. Grofsmederij. 2 uur nam. De avond-, nacht- en Zo; dienst der apotheken te L wordt van Maandag 26 April I tot Zaterdag 1 Mei, 8 uur genomen door Apotheek Kol C. Kok apotheker. Rapenbu Tel. 24807 en apotheek Tot' der Menschheid, J. Th. Ch. Apotheker, Hooigracht 48, 21060. Te Oegstgeest door de geestsche Apotheek, Raadhui 8. Telèf. 26274. Haasnoot, d., 7 j.; H. C. M nus, m., 59 j.; J. Mieloo, d., F. Spinhoven, vr., 78 j.; J. Smeele, m„ 76 j. J. van den Berg, m., 78 Boer, huisvr. van A. Maat. 58' G. Broers, z„ 28 j.; I. 'de wedn., 81 jaar W. C. Christiaanse, huisvr. v G. Rosier, 76 j.; J. J. de Moo 18 j.; H. Krul. huisvr. van A. Reijden, 81 j.; D. de Kam, vr., A. van der Hoorn, huisvr. v van Klink, 68 J. M. Vlieg, wed. van A. vat Klugt, 88 R Kret, zn. 5 van Gullk, m. 27 j.; M. 'C. d.. 3 m.; A. A. van der Pouw K z., 6 d.; M. L. Fuhri Snethlag! 87 j.; B. Rooyakkers, wedn.. S T. Riemens d., 5 d.; C. J. Brag d., 6 j.; C. J. Laaken. m., 80 Charité, wedn. 82 jaar. W. Hakkaart, m„ 48 j.; J. Aniba, huisvr. van J. F. Hart 38 j.; K. Lindner, huisvr. va Goldstein. 60 j.; H. Raaphorst. 73 jaar. J. Brouwer, man, 62 aar; G feij, wed. van J Colpa 97 jaa J. E. Gans, vr., 73 j.; F. 1 man. 66 j.; J. P. Noordman 59 jaar. C. Hogervorst. huisvr. van J Herk 61 j. L. P. M. van len, d.. 3 j. C. C. de Ruite 19 j. J. K. Bi.jvanck, man, G. van Empel, wed. van; C Kalkeren. 81 j. R. M. Po mohadi. man, 29 j. T. H. R« man. 22 j. H. Glasbergen, m.. 72 j.; Tulen, z„ 2 m. N. Rietkerk, vrouw van A. van Varik, 78 Rietkerk, wedn., 68 j.; H. C naar, wed. van A. M. van Wijn den. 72 j.; E. Vijlbrief, wed. v H. van der Kaaij, 82 j.; J. S\v d„ 1 jaar. W. J. J. Polane. wedn.. 76 de Haan. vrouw. 79 j. Terug van den grootsten convc De zege-vanen aan den peri een tankboot van 12,000 b.r.t. Engelsche torpedojager. Llol commandant PK Beilsteln-PBZ-

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2