VERJAARDAG VAN DEN FUHRER meer dan zestig vergaderingen gevierd Rijkscommissaris en Mussert aan het woord Jaargang Donderdag 22 April 1943 No. 25480 Si ede van den Leider. „DIRECT...." EERSTE BLAD. GOEDE VRIJDAG. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN meer dan zestig vergaderin- ijn Dinsdagavond Duitsche Aerlandsche nationaal-socia bijeengekomen om den i verjaardag van den Führer «schappelijk te vieren. In n land en over het geheele .ten voorjaarsglans stralende wapperden de hakenkruis en en daarnaast het oranje Snje-bleu en de kleuren van de S3B., welker leden aan hun indenheid met de Duitsche iraden in hun trouw aan Hitier als den leider van ermanen, op deze wijze uit ing hadden 4gegeven. het middelpunt van den tonden de plechtigheden in en, waar de Leider en die commissaris Seyss Inquart oord voerden, en in Am- ni, waar commissaris-gene- Schmidt en de plaatsver- nde Leider Van Geelkerken, 'tot dc volksgenooten wend- HeeiHen waren reeds lang tor het vastgestelde' uur tal- ke volksgenooten bijeengeko- en, zoodat de voor de betooging kazen lokaliteit lang niet vol gende was en duizenden op tut de betooging moesten vol- Wvertegenwdordigers der weer- icht en dert autoriteiten, de or- nisatie der Beweging, waar- i.der vooral de Hitler-Jeugd, BD. I en Jeugdstorm, en de volks- 'nooten, die schouder aan schou- e met een rijken schat van en, de nationale teekens en vlaggen met het hakenkruis ïrisierde zaal vulden, groetten restdriftig met „Sieg Heil" en -ï<j4zee"-geroep, toen de Rijks- nmnissaris en de Leider, de zaal itraden. Onder het spelen, van irr Fridericus-marsch vond de tocht der vlaggen dert N.S.D.AP. 1 N.S.B. plaats. Na een korte üeicüng van Kreisleiter Quandt »m de Leider der N.S.B. en van MNederlandsche volk, Mussert, wpvoord Mijnheer de Rijkscommissaris, .Che en Nederlandsche kame- De verjaardag van den Führer ens een gebeurtenis, die al- Adolf Hitier en zijn naaste tving betrof, die van 1919 tot een feestelijke gebeurtenis n het leven van de partij in ichland, de N.S.D.A.P., die 1933 tot 1939 betrof het hoofd en Duitschen staat, als ver- onlijking van de herrijzenis het Duitsche volk en die 1939 betreft de historische die maatgevend is voor het f niet zijn van Europa, i zijn wij dan nu hier op irlandschen bodem te samen en als Nederlandsche en ehe nationaal-socialisten, om 20sten April van het jaar te gedenken en is het mijn om nu de figuur Adolf Hitler elichten, Zooals hij gezien it van de zijde van de Natio- -Socialistische Beweging der planden en van een deel van Nederlandsche volk, dat ons ipt. t alleen het Duitsche volk, ook het Nederlandsche volk zwaar te lijden van de (ldworsteling te midden waar- vil ons nu bevinden. Dit lijden hooge eischen aan het moreel /Volkeren, want de huidige ge- Je draagt de offers, die noo- yn om de volgende genera le kunnen doen leven. Weini- zijn er, die dit ten volle ien. Het behoort tot onze om dit duidelijk te maken uat deel van het volk, dat ent: was het nationaal-socia- maar niet gekomen, dan zou geen oorlog zijn en wy zouden in rust en welvaart verder geleefd hebben. Welk een kort zichtigheid! Het nationaal-socia- lisme is integendeel de onontbeer lijke voorwaarde voor het voort leven der Europeesche volkeren, maar kan dit doel niet bereiken zonder offers te brengen. Zoo is het. Niet het nationaal-socialisme heeft het marxisme, het commu nisme uitgevonden. Niet het natio naal-socialisme heeft in 1917 in Rusland het communisme tot de macht gebracht, maar de demo craten hebben dit gedaan uit kortzichtigheid en domheid. Het communisme heeft altijd gestreefd naar de wereldrevolutie en in 1917 is het vaste uitgangspunt daarvoor geschapen, doordat het de abso lute macht kreeg in een wereldrijk met een paar honderd millioen inwoners en vrijwel onbeperkte hoeveelheden grondstoffen en mineralen. Van 1917 af is de fabriek in werking gesteld, die de Russische massa's tot de grootste en sterkste legermacht ter wereld zou maken, in staat om de communistische revolutie uit te dragen tot in de verste hoeken van de wereld. Wij zijn de jaren 1919, 1920 en volgende niet vergeten, waarin de communistische geesel ging over Hongarije, Duitschland en Italië. Wij zijn Bela Kun, Kurt Eisma, Rosa Luxemburg enz. niet verge ten, evenmin als de Spartakisten, de bloedige opstanden in het Ruhrgebied en het feit, dat de communisten reeds aan de Neder landsche grens stónden bij Wezel. De vroegere deelnemers aan den wereldoorlog, jonge boeren en ar beiders waren het, die in Duitsch land deze eerste uitbarstingen konden neerslaan. Dat kon deze kleine schare gelukken, omdat vanuit Rusland, toen nog geen voldoende hulp gezonden kon wor den. In Italië heeft het fascisme het communisme den weg ver sperd. Toen de gewelddadige overrom peling van Europa was mislukt, werd het parool van Moskou: langs democratischen weg de verovering van de macht voor bereiden: intusschen zullen wij in Rusland het groote wapen arsenaal maken, dat op het juiste oogenblik het beslissende woord zal spreken. Toen begon de phase van den opbouw van de commu nistische partijen in ieder land van Europa, quasi nationaal, in werkelijkheid alle werktuigen van de Komintern, d.w.z. van de machthebbers in het Kremlin. Al- deen in Italië was deze weg ver sperd. Overal elders stond hij open. In ieder land van Europa werd onder Moskou's leiding de weerloosheid gepredikt (het ge broken geweertje) en de com munistische invloed geleidelijk maar zeker versterkt. In Duitsch land was tenslotte het aantal communistische zetels in den Rijksdag- gestegen tot over de honderd. In Nederland was de invloed officieel kleiner, maar in werkelijkheid was het al zoover, dat de aanvoerder van de com munisten met zijn jubileum geluk gewenscht werd door de hoogste democratische partij -functionaris sen en overheidspersonen. Eén ding moet ik hier ter eere zeggen van de Nederlandsche democrati sche overheid: zij heeft iedei* di plomatiek contact met Moskou afgewezen. Nederland was een van de zeer weinige landen, die zich niet lieten vertegenwoor digen in Moskou. Dat langs dezen democratischen parlementairen weg Duitschland en daarmede geheel Midden- en West-Europa door het bolsjewisme veroverd zou zijn, als het nationaal-socia lisme daar geen stokje voor gesto ken had, daaraan kan toch nu geen redelijk mensch meer twij felen. Van 1919 tot 1933, veertien jaren lang, heeft Adolf Hitler met zijn getrouwen gezwoegd en geofferd om het zoover te bren gen, dat een groot deel van het Duitsche volk besef had gekregen van de joodsch-bolsjewistisch-ka- pitalistische dreiging, dat dit be grijpende en strijdende gedeelte zich had geschaard om de ha- kenkruisvlag en dat de staats macht in Januari 1933 door het nationaal-socialisme werd over genomen. Daarmede werd het communisme in Duitschland de nek gebroken. Had toenmaals Rusland gegrensd aan Duitsch land, dan zouden de Russische communistische legers dien nacht van den 30sten Januari 1933 zon der twijfel Duitschland zijn bin nengerukt. om met hun aanhan gers in Duitschland de macht in handen te nemen. EUROPA GERED VAN BOLSJEWISTISCHE OVERHEERSCHING. Op 30 Januari 1933. heeft Adolf 'Hitier voor de eerste maal Europa gered van bolsjewistische over- heersching door de aanvaarding van de macht in Duitschland. Wat bolsjewistische overheer- sching beteekent, na de opening van de massagraven van tiendui zend Poolsche officieren bij Smo lensk, kan niemand meer bewe ren dit niet te weten. Het betee kent de uitroeiing van de Euro peesche beschaving en godsdienst, de vermoording van alle leiding gevende personen op ieder gebied en het in slavernij voeren van de groote massa's. Daarvoor heeft de Führer Duitschland gered in zijn veertienjarige worsteling van 1919—1933. Van Januari 1933 af is Duitsch land gesperd voor het bolsjewisme. Toen sprong het over Duitschland heen naar Genève. Men herinnert zich de rol die Litwinoff speelde in den z.g. Volkenbond. Daar in Genève kwam het verbond tot stand tusschen het bolsjewisme en kapitalisme, tusschen Stalin eener- zijds en Roosevelt en Churchill anderzijds, bij welk verbond het jodendom als bindend cement op treedt. Van daaruit werd de eco nomische boycot tegen het fascis tisch Italië in 1935 geleid, van daaruit werd in 1936 de hulp aan rood Spanje achter de schermen georganiseerd. Dat Italië niet ten offer gevallen is en dat Franco de overwinning kon behalen, is moge lijk geweest doordat er een natio- naal-socialistisch Duitschland was. Hitier heeft zich in 1935 gesteld naast Mussolini. De economische omsingeling van Italië mislukte, dank zij de aanvoeren uit Duitsch land. Het Duitsche legioen Condor vocht schouder aan schouder met Italië's zwarthemden in Spanje. Door deze daden van solidariteit in 1935 en 1936, daden van moed en wijs beleid, heeft Hitier voor de tweede maal Europa gered van bolsjewiseering, want de nederlaag van het fascisme zou onherroepe lijk het bolsjewisme in Zuid- Europa hebben doen zegevieren, op weg naar verovering van ge heel Europa. Wij Nederlandsche nationaal- socialisten zijn er nog altijd trotsch op, dat wij zonder eenige aanwijzing of ruggespraak, met wie dan ook, in 1935 instinctmatig en dus feilloos dezen weg van na- tionaal-socialistische en fascisti sche solidariteit gegaan zijn. Ge hoond en geterroriseerd door alles, wat macht en aanzien had in dit land, zijn wij eenzaam met onze 50.000 menschen onzen weg ge gaan, solidafr met bruinhemden en zwarthemden, onwankelbaar in ons geloof aan de wording van het nieuwe Europa. Toen ook in 1936 deze aanvallen van het bolsjewiekendom en de plutocratie waren afgeslagen, werd alles klaar gemaakt voor de ver nietiging van het nationaal socia lisme door een wereldoorlog. Presi dent Roosevelt heeft van 1936 af de leiding, eerst achter de scher men luid roepende om vrede en veiligheid volgens het beproefde recept der bolsjewieken, die van 1917 af in Europa werkten met de leuzen van wereldvrede en ont wapening. DE STRIJD AANVAARD. In Juni 1941 heeft de Führer het initiatief tot zich getrokken en de afweer tegen het bolsje wiekendom met kracht van wape nen aanvaard. Niemand in Europa kon toen weten hoe sterk het oorlogspotentiaal der bolsjewieken was, iedereen weet nu, dat het veel grooter was dan de ergste pessi mist had kunnen denken, iedereen moet dus begrijpen, dat ieder uit stel van het aangrijpen catastro- phaal geworden zou zijn. Het be sluit van den Führer om toe te slaan zal waarschijnlijk het zwaar ste van zijn leven geweest zijn, de teerling was geworpen. Sindsdien zijn millioenen bolsjewieken bui ten gevecht gesteld en tienduizen den vliegtuigen, tanks en kanon nen vernietigd. Onze tegenstan ders juichten om Stalingrad. Wü weten, dat het front dezen winter is teruggeslagen van Stalingrad tot Charkof. Wat onze tegenstan ders gehoopt hadden, was, dat de Don of Djnepr Hitler's Berezina geworden zou zijn. Wat de Russen met Napoleon hebben klaarge speeld, dat hebben zy niet gedaan gekregen met Hitier. Wij weten drommels goed, dat een terugslag van het Zuidelyk front een pnorme tegenvaller is voor ons, maar wü beseffen eveneens tenvolle, dat Stalin het niet klaargespeeld heeft om het Oostfront te vernietigen en daar komt het op aan. Nu, in het voorjaar van 1943, .staat het Oostfront onwankelbaar als een muur tegen het bolsjewiekendom en daarmede heeft Adolf Hitler voor de derde maal Europa ©e- red van den ondergang. Nu is gansch Europa het nationaal-socialistische-fascisti- sche bolwerk, dat tevergeefs be stormd wordt door bolsjewisme en Amerikanisme. Wü weten, dat het lot van deze kampge meenschap het lot van het avondland is. Aan den spits de zer strüdende legers kon geen betere veldheer staan dan de man, dien God aan Europa heeft geschonken en wiens verjaardag v/ij hier heden gedenken in het vaste vertrouwen, dat hij Europa tegen vernietiging behoedt. zei een der deelnemers aan hetWeersportkamp, toen hem gevraagd werd, of hy nog -eens terug wilde. Op uit- noodiging van de Duitsche jeugd zijn honderd twintig Nederlandsche stormers met jongens uit Noorwegen, De nemarken, Vlaanderen en Wallonië een maand bijeen geweest in een der mooiste gedeelten van» Duitschland. Half Mei zal wederom een groot aantal Nederlandsche jongens naar een Weer- sportkamp vertrekken. Iede re Nederlandsche jongen van zestien tot achttien jaar kan zich hiervoor aan melden. Volgens verorde ning van "den Rijkscommis saris moeten werkgevers voor deze kampen, welke ten doel hebben de kame raadschap tusschen de jeugd uit de Germaansche landen te verstevigen, vry gevèh met behoud van loon, ter- wyl het verblijf in het Weer- sportkamp niet als vacantie mag worden aangerekend. Meld je dus aan voor het volgende weersportkamp, dit kan geschieden aan een van de volgende adressen, schrif telijk of mondeling: Noord-Holland, Spaarne 94, Haarlem. Zuid-Holland: Eendrachts- weg 35, Rotterdam. Den Haag: Soendastraat 25, den Haag. Amsterdam: Willemspark weg 186, Amsterdam. Dit Nummer bestaat uit 8 Pagina's. Morgen, Goede Vrijdag, zal ons Blad niet verschijnen en zullen onze bureaux den ge- heelen dag gesloten zijn. DE DIRECTIE VOOR DE TOEKOMST VAN EUROPA. Wederom zyn Führer en Duce tezamen geweest. Zij hebben o.m. gesproken over de toekomst van Europa, de toekomst van de 350 millioen menschen zoo ver scheiden van aard en zeden, maar lotsverbonden in woon plaats, cultuur en economie door hun Europeaan zyn. Viermalen heb ik den Führer ontmoet. Nimmer heeft hy zich uitgelaten op een wijze, die kwet send of zelfs maar onaangenaam was ten opzichte van ons volk. Integendeel, uit hem sprak het bewustzyn van .zyn verantwoor delijkheid als historische nguur op wien niet alleen groote zorg drukt voor het winnen van den oorlog, maar ook de verantwoor delijkheid voor het winnen van den vrede, d.w.z. voor den op bouw van een nieuw Europa. Dat nieuwe Europa moet een eenheid vormen naar buiten, mi litair en economisch, opdat het zoo onaantastbaar mogelijk zal zyn. De verscheidenheid der volkeren is geen beletsel daartoe, deze behoort tot den rijkdom van Europa. De cultuurschep pende volkeren van Europa moeten elkander de hand reiken elkander waardeeren, elkander respecteeren, met elkander op trekken, daar waar dit noodig is. Ieder volk heeft, onder eigen leiding, recht op eigen leven, mits passend in de groote over koepeling. Dit is het groote onderscheid tusschen Amerikanisme en bols jewisme eenerzijds en Europea- nisme anderzijds. Amerikanisme en bolsjewisme hebben de smelt kroes tot symbool; het Europea- nisme is de belichaming van de eenheid in verscheidenheid, die, mits juist opgevat, de kracht en den rijkdom zal uitmaken van het nieuwe Europa, waaraan de naam van Adolf Hitler verbon den zal zijn, zoolang Europa zal bestaan. Het geloof aan de toekomst van dit nieuwe Europa, moet ons allen bezielen. Kennende de kleinheid en de wankelmoedig heid van velen, ziende de arro gantie en de baatzucht van zoo veel anderen, zyn wij er allen dankbaar voor te weten, dat de nieuwe ordening van Europa in de handen van groote mannen ligt en dat het laatste woord door den Führer gesproken zal worden. In geloof onvoorwaardelyk, dat God aan onze volkeren den Führer geschonken heeft, niet alleen om Europa te redden van de bolsje wistische vernietiging, maar tevens om het te schenken de nieuwe ordening op den grondslag van rechtvaardigheid en wysheid. Dit geloof bezielt ons allen en maakt ons sterk. Behalve het geloof is er het offer. Wij, Nederlandsche natio naal-socialisten zijn ook geen broekjes meer; wy staan in het 12de jaar onzer beweging. Van 1931 tot 1940 is de N.S.B. opge bouwd als een rots in de branding; van tijd tot tyd overspoelend als de zee wild werd; maar ten slotte en altijd weer op de een of andere manier boven uitkomend. Veel is er geleden in die jaren door hoon, terreur en broodroof. De lijn was yast. Zuiver nationaal-socialistisch principieel tegen lederen vorm van volksondermijning door kapitalis me en marxisme, solidair door dik en dun met Hitler's bruinhemden en Mussolini's zwarthemden. In 1940 stond hier aangetreden een troep van 40.000 idealisten, die al les hadden meegemaakt. Sinds 1940 is het leven voor «a§

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 1