Vat KOOPMANS' BAKMEEL Vier belijdenissen van een politiek penseel DRIE IN DE PAN DE BIOSCOPEN. VRAGENRUBRIEK MARKTBERICHTEN BRAND!!!??? Bel op 2 2 2 41. STADSNIEUWS. LAATSTE BERICHTEN t"30en"i0 AGENDA Een schrijnend beeld na het vliegers op bombardement der Britsche Rotterdam. C.N.F./M. Pax, m. Casino - De bewonderaar van den Italiaanschen operacomponist Giacomo Puccini kan zijn hart ophalen aan de film „De première der Butterfly", waaraan de zan geres Maria Cebotari medewer king verleent. Film en opera aldus dooreengemengd zorgen voor een geheel, dat zoowel oog als oor be vredigt. Rex - Autobandieten (Gross- alarm) zorgde hier reeds vroeger voor opwindende spanning; het zijn Paul Klinger, Ursula Grabley, Hilde Kraber en Walter Frank, die daartoe het hunne volop bij dragen. Luxor. - Wanneer iemand ge wend is, een onbezorgd en weel derig leven te genieten, valt het zeker niet mee, plotseling voor zichzelf te moeten zorgen. Daar van geeft de film „Een meisje in nood" een duidelijk voorbeeld. Voor Renate, die het zoo goed gewend was breekt een gevaar lijken tijd, hoofdzakelijk ook in verband met haar schoonheid, aan. Maar zij weet zich dapper door velerlei moeilijkheden heen te slaan en wanneer zij ten slot te verliefd wordt, is haar keuze gelukkig een goede. De hoofd rollen in deze spannende film worden vertolkt door Alida Valli en Fosco Giachetti. Trianon. - De Tsjechische film „Nachtvlinder" kwam onder de artistieke leiding van Frantisek Cap tot stand. Zij speelt in 1904 en bevat het bewogen verhaal van een jonge vrouw, die aan haar liefde te gronde gaat. Als duizenden vóór- en na haar be treedt zij den weg der tragiek en komt als zangeres in een nachtétablissement terecht. Zij wordt ten slotte door een jongen, idealistischen, maar hevig jaloer- schen aanbidder doodgeschoten, juist als zij de eerste kus ont vangen zal van den éénigen man dien zij werkelijk ooit lief had, maar haar liefde door omstan digheden onbeantwoord moest laten. De psychologische ontle ding der hevig emotioneele ka rakters, waar velen vreemd te genover zullen staan en de rea listische milieuschildering treffen bijzonder in deze film, waarinde ontroering sterk domineert. Lido - In de film „Een meisje voerd" wordt weergegeven, hoe een dorpsmeisje, dat langen tijd in de groote stad verbleef, naar haar woonplaats terugkeert en daar de jongelingschap van het dorp het hoofd op hol jaagt. Dit loopt uit op een ontvoering van de betrokken jongedame, maar liet einde van het lied is toch, dat zij zich onvoorwaardelijk verzoent met haar ontvoerder. Een vlot gespeelde en amusante film! Th. J. Hannema. H. v. Z. te L. O.i. Is dat niet mogelijk. D. V. te L. Adressen waar men zijn geschiktheid voor de film kan laten onderzoeken, zijn ons niet be kend RIJNSBURG. 1 April. Bloemen veiling. Tulpen: Rijzende Zon 95 ct. Parma 90 ct.. Copland 75 ct„ Bar- tigon 80 ct., Pitt 90 ct., Harvest 90 ct.. Couleur Cardinal 85 et., Peach Blossom 80 ct.. Van der Hoeff 75 ct. Narcissen: Harvest 1. 1.50—1.60. Alfred f. 1.201.40; Helios 70100, Actea 35 ct. per bos, Horrus 20 ct.. Ornatus 13 ct.. Ane monen f.45. Politiejubilea - Donderdag her dachten onder talrijke bewijzen van belangstelling de heeren J. Eerland, H. G. van den Hoven en J. Holstein hun 25-jarig dienst verband bij de Leidsche politie. De eerstgenoemde twee ontvingen te hunnen huize een deputatie van het bestuur van het Jubileum fonds op bezoek, welke aan den heer Eerland een hanglamp en aan den heer v. d. Hoven een tafelkleed aanbood. Eerstgenoem de ontving bovendien van het Po- litiemuziekgezelschap een sche merlamp, terwijl de afd. Leiden der Ned. Ver. voor Dierenbescher ming den laatste een ets en nog eenige andere geschenken offreer de. Ook de Politie-afdeeling der Ver. van Dierenbescherming bleef niet achter en schonk een bloem stuk. De heer Holstein was wegens ziekte verhinderd te ontvangen, doch werd door het Jubileum fonds verrast met een fraai schilderij. Orgelconcert Hooglandsche kerk. - Het eerste programma van de wekelijksche orgelavonden in de Hooglandsche kerk a.s. Maan dagavond door den organist Feike Asma, bevat werken van groote Meesters. De toegang tot dit concert is vrij. De T. N. en de ramp te Rot terdam. - De T.N. plaatselijke Groep NL/27 Leiden ontving Woensdagavond j.l. een telefoni- schen oproep om den volgenden Donderdagmorgen vroeg een aan tal manschappen voor de hulp verleening in Rotterdam aanwe zig te doen zijn. Onmiddellijk nadat het gevraagde aantal T.N.- ers daarvoor was aangewezen, meldden zich tal van andere noodhelpers ongevraagd aan. Zij verzochten op eigen kosten naar Rotterdam in werktenu te mo gen reizen. De plaatselijke leider heeft zulks niet kunnen toestaan. Slechts de E.H.B.O.-ers van de T.N. uit Leiden zijn te Rotter dam bij de hulpverleening inge zet. Bij de jongste ramp is duide lijk gebleken, dat de T.N. zeker moet kunnen beschikken over groot materieel, waaronder auto mobielen, benzine- en electrisehe aggregaten. Deze aggregaten zijn noodig om electrischen stroom te kunnen verwekken voor de aan drijving van electrisehe boorha- mers, boren en voor het voeden van schijnwerpers. Voor de bediening daarvan zijn noodig bij voorkeur vaklieden. De Groep Leiden bestaat reeds groo- tendeels uit vakmenschen. doch in haar rijen is, naast E.H.B.O.-ers, nog plaats voor arbeiders uit de bouwvakken. Zooals reeds eerder vermeld be schikt de T. N. Leiden over groot materieel en handgereedschappen, welke uit eigen middelen (contri butie van de TN.-mannen, giften en donaties) zijn bekostigd. Vooral het kleine materiaal dient te worden uitgebreid, wil de T.N. bij een onverhoopte ramp in Leiden of omgeving haar krachten ten bate van de getroffenen volkomen kunnen ontplooien. Uit de Rotterdamsche ervarin gen heeft ook de Groep Leiden organisatorische en praktische leering kunnen trekken. Het even verschrikkelijke als zinlooze bom bardement had ook Leiden kun nen treffen. De ramp bewijst op nieuw hoe noodzakelijk het be staan van de T.N. is en van welk belang de paraatheid van de T.N.- mannen, die door voortdurend oefenen op elkander ingesteld worden, kan zijn. Jubileum D. van Rijn - Gisteren herdacht de heer D. van Rijn, uit voerder by de firma G. Splinter en Zonen aan de Hooigracht, zijn 25-jarige werkzaamheid in dienst van dit bedrijf. Zijn patroon, de heer G. H. Splinter, sprak hem bij deze gelegenheid toe en bood hem namens de firma een fraai schil derij aan, waaraan hij als per soonlijk geschenk een bloemstuk toevoegde. HANDELSREGISTER K. v. K. Nieuwe inschrijving: 't Fotohuis Jan de Haas (Bep. Bep.), Hoofdstraat 10Hillegom. Venn.: J. en J. W. de Haas, Ben- nebroek. Wijzigingen: Stoomwasscherij „Rhijnstroom", Hooge Rijndijk 166, Leiden. De Venn. o. firma is omgezet in een vennootschap en commandite. (Bep. Bep.). Beh. venn.: W. H., J. Th., en A. N. Dieben, Leiden. Aant. venn. b.w.v. geldsch.: één D. Zwanenburg, Mr. D. Donker Curtiusstraat 13, Katwijk a. Zee, melkhandel en veehouderij. De zaak is omgezet in een venn. o. firmaMelkerij Zwanenburg (Bep. Bep.). Venn.; D. en P. Zwanenburg, Katwijk a/Zee. N.V. Radio-Centrale Noordwijk- Binnen. v. Limb. Stirumstr. 5, Noordwijk. N. comm.; W. de Clercq, Leiden en J. H. van Zwijndregt, Voorburg. W.J. Bakker, Oude Haven 5, Sassenheim, automobiel- en ga ragebedrijf, rijwielbedrijf, luxe auto-verhuur- en taxibedrijf, ex peditiebedrijf. De zaak is omgezet in een venn. o. firma: Bakkers' Autobedrijf (Bep. Bep.). Venn.: W. J. en Ph. T. Bakker, Sassen heim. Bijvoet-Jacobsen, Haarl.str. 31. Hillegom, bloembollenkweekerij en -handel. Ingetrokken is de pro curatie van A. W. H. A. Bijvoet, Winston Churchill schildert het Bolsjewisme van 1920-1942. Churchill in zijn boek „Na den oorlog", 1929: „Lenin heeft zijn spoor achtergelaten. Wat betreft de levens vernietiging van mannen en vrouwen kan geen Aziatische ver overaar, geen Tamerlan noch Dsjengis-Khan het tegen zijn repu tatie opnemen. Een millioen menschen te verdelgen, geheele be volkingsgroepen op de lijst van vogelvrij verklaarden te plaatsen, den fakkel van den burgeroorlog in ieder land te doen oplaaien, beteekende voor hem het meest begeerde doel." De gedachte alleen al. om met de Bolsjewisten te gaan onder handelen, kwam de openbare meening zoowel in Groot Brittannië als in Frankrijk als afschuwwekkend voor. BINNENLAND. Honden- en kattenbrood op bon 13. - Van 1 tot en met 30 April 1943 worden op bon 13 van de voederkaart voor honden de zelfde hoeveelheden hondenbrood beschikbaar gesteld als voor de afgeloopen periode. Op bon 13 van de voederkaart voor honden brood (groep k) wordt over de zelfde periode IV2 kg. katten brood beschikbaar gesteld. Na 30 April zijn de bonnen 13 van deze kaarten ongeldig. Zij mogen nadien niet meer worden aangenomen. BUITENLAND. Eikenloof met de zwaarden voor kolonel-generaal Model. - De Führer heeft aan kolonel-gene raal Model, opperbevelhebber van een leger, als 28sten soldaat van de Duitsche weermacht het eikenloof met de zwaarden be- hoorende bij het ridderkruis van het IJzeren Kruis verleend. (D.N.B.) Evatt naar Londen - De Austra lische minister van buitenland- sche zaken, dr. Evatt. heeft defi nitief besloten binnenkort een be zoek te brengen aan Engeland. Naar de „Daily Telegraph" meldt wordt Evatt in Mei te Londen ver wacht. (D.N.B.). Hillegom. Uittr. eig.: A. W. H. Bijvoet. Nieuwe eig.: A. W. H. A. Bijvoet. Hillegom (Huw. Voorw.). N.V. Fotho-litho-inrichting Ko ningsveld en Zoon, Breestraat 24 Leiden. N. Comm.: J. L. Ko ningsveld, Haarlem, aan wien tevens procuratie is verleend. H. van Overhagen. N.V. Roo- denburgerstraat 68, Leiden. Hoofdz.: Oud-Beijerland, Oost kade 20, meelfabriek, pluimvee- en veevoederfabriek. Oph. bijk. Leiden, Roodenburgerstraat 68 dd. 1 Mrt. 1943. Comm. Venn. Gouverneur en Co., Hoofdstraat 64, Sassenheim. Bloembollenkweekerij en -handel De zaak is omgezet in een ven nootschap onder firma: Gouver neur en Co. (Bep. Bep.) Venn.: C. C. A„ M. Gouverneur, Sassen heim (Huw. Voorw.) en W. J. M. Langemeyer, Sassenheim. (H. V.) M. Bakker en Zonen, Hoofd straat 137, Sassenheim. Maken van en handel in kisten en andere emballage, handel in en verwerken van hout. Uittr. venn. M. Bakker Jr., Sassenheim, dd. 1 Jan. 1943. De bepalingen ten aanzien der rechten van derden zijn gewijzigd. Handelsregister K. v. K. - Bij de gisteren vermelde venn00ten van de firma L. Questroo, N. Rijn 51. is weggevallen de naam van mej. B. H. Questroo. 40-jarig jubileum bü A. W. Sijthoff's Uitgeversmij N.V. - Heden herdenkt de heer J. D. Schuilei- zijn 40-jarig jubileum als letterzetter bij A. W. Sijt hoff's Uitgeversmij N.V., alhier. Naar aanleiding hiervan vond hedenmorgen ten kantore der directie een huldiging in intie- men kring plaats. De goede eigenschappen van den jubilaris, die juist heden het bedrijf we gens vervroegde pensionneering gaat verlaten, werden gememo reerd en ten slotte werden hem de gebruikelijke gratificatie en een mooi bloemstuk aangeboden. Hoofdagent Dragt jubileert Een zeer bekende figuur uit het Leidsche politiekorps, hoofdagent J. Dragt, herdenkt morgen den dag, waarop hij 25 jaar geleden zijn politioneele loopbaan als agent 2de klasse aanving. Op 1 October 1919 werd hij bevorderd tot agent 1ste klasse, op 1 Januari 1927 tot brigadier en precies een jaar later tot hoofdagent. De heer Dragt, die ook geruimen tijd werkzaam was bij de recherche, dient thans reeds vele jaren bij den straatdienst. Hij staat bekend als een uitstekend politieman, die de volle achting geniet van zijn superieuren, collega's en onder geschikten en ook bij het publiek zeer gezien is. Hij is reeds vele jaren de volijverige voorzitter van het Leidsche Politiemuziekgezel- schap. Maandagmiddag van 2 tot 5 uur bestaat er te zijnen huize, Sieboldstraat 63. gelegenheid ge- lukwenschen aan te bieden. Het Kwartier voor God, iederen middag te half twee pre cies in de Hartebrugkerk, zal volgende week worden geleid door pater Dijkstra. i~t, - Qc&alclICH «o#» WüOr koude en verkoudheid 0 dreigen.beschermen Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6 uur nam StadszaalAbonnementsavond Residentie-orkest. 2 1/2 uur nam. Oegstgeest (Geversstr. 22)8pr. A. Sneep te 10 uur voorm. en 4 uur nam. Maandag. Hooglandsche Kerk: Orgelconcert Feike Asma. 7 1/2 uur nam. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdagavond 3 April 20 uur tot Zaterdagmorgen 10 April 8 uur waargenomen door Apotheek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171 Telef. 20502, en apotheek Reyst, Steenstraat 35, Telef. 20136. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door de Oegst- geesteche Apotheek, Raadhuispark'8 Telef. 26274. Blijkens de „Mededeelingen der Ned. Herv. Gem." zijn. door het kiescollege tot ouderlingen be noemd de heeren A.' Smit, G. van Putten en J. Tymstra. Gistermiddag omstreeks 2 uur kwam aan het Politiebureau een telefonische melding binnen, dat in het water van de OUde Vest nabij de Turfmarktsbrug het lijk van een meisje dreef. Het on derzoek wees uit, dat er gelukkig geen sprake was van een lijk, doch van eenpop. Teneinde de verlofgangers op hun lange reizen, dikwijls dwars doof Europa, van aanvullende warme spijzen te voorzien, ls de .Spoorwegkeuken- wagon. ingesteld geworden. Sedert Let begin van dezen oorlog is deze keukenwagon een ijzeren bestanddeel van alle verlofgangerstreinen op lange afstanden geworden en verheugt zlcb In een steeds groeiende belangstelling van de Duitsche soldaten. Een kijkje (a de keukenruimte met de ketels, die elk een Inhoud van 300 liter hebben Weltbild-CNF-Pw»

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2