Jransparanta GEBONDEN SOEP marktberichten GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN BRAND!!!??? Bel op 2 2 2 41. STADSNIEUWS KERK EN SCHOOL SPORT AGENDA KUNST EN LETTERE Het affiche voor de nieuwe actie van den Nederlandschen Volksdlenst. de kraamverpleglng. f. Schipper-Pax m Westlandsche stoomtram uit de rails geloopen. - Van de West landsche stoomtram, die ter be sparing van het busmateriaal sinds eenigen tijd weer de ver binding tusschen Loosduinen en Naaldwijk onderhoudt, is Maan dagmiddag onder de gemeente Loosduinen een tramstel uit de rails geloopen. Het was de tram, die om 20 minuten voor vijf uit Naaldwijk was vertrokken en welke bestond uit een locomotief en twee wagons. Onder de vele passagiers bevonden zich tal van huiswaarts keerende arbeiders, die op de voor- en achterbalcons hadden plaats genomen. Toen het trammetje met matige snelheid het kruispunt Nieuwe Wegloozer- laan naderde, derailleerde het op den wissel. De locomotief werd een halven slag omgetrokken en kwam achterstevoren op het zij spoor. De eerste wagon liep uit ae rails. Op het windscherm van het voorbalcon zaten de 19-jarige S. de J., woonachtig in de Breu- gëlstraat te Den Haag en de 24- jarige C. de B„ woonachtig in de Jan de Baenstraat te Den Kaag. C. de B. sprong op het cri- tieke moment van den wagen af en bekwam kneuzingen in zijn rug en in de leuker heup. S. de J raakte met zijn beenen tus schen locomotief en scherm be kneld en brak zijn linker boven- veen. Beiden zijn naar het zie kenhuis aan het Westeinde te Den Haag vervoerd. Gezin ernstig getroffen door besmettelijke ziekte - In het ge zin van de familie Van Wegen te Blokker (N.-H.), waarvan on langs in een korte spanne tijds vier kinderen ten gevolge van een besmettelijke ziekte zijn over leden, heeft zich thans wederom een tragisch sterfgeval voorge daan. In het ziekenhuis te Hoorn, waarheen hij Zaterdag was over gebracht, is Zondag ook de oudste zoon, die juist dezer dagen in het huwelijk zou treden, onder dezelfde verschijnselen als zich bij de andere vier slachtoffers voor deden. gestorven Brutale roof te 's-Hertogen- bosch - Bij den juwelier F. Klaassen te 's-Hertogenbosch, waar voor eenige weken voor ruim f. 2'J.OOO aan briljanten en goud werd gestolen, vervoegde zich eergistermiddag een kleur ling, die eenige ringen wenschte te zien. De man kon echter geen keus maken en zeide nog eens terug te zullen komen. Toen hij bij de deur was, merkte de win keljuffrouw. dat een zeer kost bare briljanten ring verdwenen was. Zij riep den man na en vroeg hem den ring terug. De man rende de straat op, achtervolgd door het meisje, dat de hulp der voorbijgangers inriep. Een kor date juffrouw, die juist op de fiets passeerde, reed den vluch teling achterna en slaagde er in de marechaussee te waarschuwen die den dief arresteerde. Het bleek een hotel-employé üit Rot terdam te zijn, die in financieele moeilijkheden verkeerde endaar- door tot zijn daad was gekomen. Geboeid is de man naar het po litiebureau overgebracht en in gesloten. De ring werd bij fouil- leerins op hem gevonden. Na de dagtaak heeft ook de Nederlandsche arbeider in Duitschland behoefte aan ontspanning. Vooral in „La gers", die ver van de groote steden liggen, is de behoefte aan lectuur zeer groot. Het vaderland kan in deze be hoefte voorzien, door de boekeninzameling van den Nationalen Jeugdstorm voor dit doel gul te steunen'. Haagsche Politierechter Er zijn vele en velerlei motieven voor dief stallen, maar de verklaring die H. H. uit Leiden gaf, was wel heel vreemdsoortig. Hij had een vriend en die vriend had hem eens gehol pen bij het stelen van aardappelen, toen hij om aardappelen verlegen zat. Nu zat de vriend om hout ver legen, want hij wilde een boot bou wen, en nu vond H. zich verplicht om den vriend bij het stelen te as- sisteeren. ,,Dat kan zoo nog wel een beetje doorgaan", veronderstelde de politierechter, die voor dergelijke vriendschappelijk hulpbetoon wei nig waardeering had, evenals de of ficier, die drie weken gevangenis straf vorderde. De rechter veroor deelde tot 14 dagen gevangenisstraf De vriend, die de boot wilde bou wen, kwam uiteraard ook met den rechter in aanraking. Gezaagd hout en baddir.gs waren van de opslag plaats genomen, en tegen hem luidde de eisch eveneens drie weken gevangenisstraf. De rechter legde 14 dagen gevangenisstraf op. Een bakker te Leidschendam raakte broodbonnen kwijt, en had reden te .vermoeden dat de knecht er meer van wist. Hij had al eens gewaarschuwd. doch afdoende scheen dat niet te zijn En toen de bakker opnieuw bonnen kwijt- was, waren andere maatregelen geno men vooral omdat verdachte eerst ontkende iets van het geval te we ten. Maar op steenkolen werden 69 broodbonnen gevonden, waarna een bekentenis over den diefstal volg de. waarvoor de officier thans 14 dagen gevangenisstraf eischte.. Het vonnis werd voor verdachte, P. G. K. uit Leidschendam, conform. Bij het wegnemen van een doosje sigaretten in den winkel van mej. J H. te Katwijk was J. v. d. O. be trapt Het doosje was de aanleiding dat hij terecht moest staan, doch de officier meende dat er wel meer gebeurd zal zijn, omdat de bena deelde meer goederen had vermist. Een week gevangenisstraf vorderde de officier: de rechter veroordeelde tot acht dagen gevangenisstraf In een winkel van V. en D. te .Leiden kon een inwoonster van Noordwiik de verleiding niet weei- staan. en nam een haarlint en pot lood weg. Nu zei ze wel erge haast te hebben gehad, en daardoor ver geten te hebben om te betalen, doch die verklaring vond de offi cier al erg ongeloofwaardig, en waar winkeldiefstallen streng gestraft moeten worden, vorderde hij 14 da gen gevangenisstraf. De rechter wilde nog een kans geven, hp legde de gevangenisstraf op met een mo gelijkheid tot verkrijgen van gratie. Doodelijke aanrijding - Eer gisteravond is te Leeuwarden de 54-jarige Ten Have, die op den Groninger straatweg een invali dewagentje voortduwde, door een auto aangereden. Hij is naar een ziekenhuis overgebracht en daar aan de bekomen verwondingen overleden. De inzittende van het in v al i dew age n tj e werd licht ge wond. Door vallenden boomtak gedood - Eergistermiddag is de 42-jarige veehouder J. Reitsema, te Leeu warden, die aan den mr. P. J. Troelstra-weg bezig was een boom te rooien, door een vallen den tak getroffen en op slag gedood. Toeterende torenklok - De mensch is vindingrijk. Nu uit vele torens de klok verdwenen is, zoodat men alleen nog maar kan zien hoe laat het is, zijn vernuftige geesten aan het zoe ken gegaan hoe men kan bewer ken, dat er toch ook nog wat te hooren is. Zelfs gramofoonplaten zijn daarbij soms te hulp geroe pen om het carillon te imiteeren. In Bergambacht is men be scheidener. Daar was men te vreden met een installatie, die alleen maar den tijd wereldkun dig zou maken' en zoo zijn een paar ingezetenen op het idee ge komen twee autoclaxons in den toren te plaatsen en in verbin ding te brengen met het uur werk, aldus „Het Volk". Inplaats van slagen van de klok, klinkt nu het getoeter van claxons over de landelijke dreven van het dorp aan de Lek. HANDELSREGISTER K. v. K. Nïëtfwe inschrijvingen: Dro gisterij De Pionier (Bep. bep.). Dorpsstraat B. 105, Warmond. Venn.: G. van Benten, Warmond en C. J. Meskers. Hilversum. Firma A. van den Hoek (Bep. bep.), Hooftstraat 27-29, Alphen a/d. Rijn. groothandel in aard appelen. Venn.: A. van den Hoek, M. C. van den Hoek-Cats en L. van den Hoek, Alphen a/d. Rijn. N. van Harten (Bep. bep.), Geerweg C. 134, Ter Aar, tuin ders- en veehoudersbedrijf. Venn. N., Chr., Joh. en D. van Harten, Ter-Aar, Fa. C. de Bruyn en Zoon (Bep. bep.), Hooge woerd 72, Leiden, poeliersbedrijf. Venn.: C. G. P. Ph. en H. P. de Bruyn, Leiden. T. C. van Dam, Gouwsluische- weg 106. Alphen a/d. Rijn, groot handel in rijwielen en onderdee- len. Eigenaar T. C. van Dam, Alphen a. d. Rijn. Wijzigingen: Verf- en Vemis- fabrieken Herfst en Helder N.V., Hoogewoerd 10, Leiden. De sta tuten zijn gewijzigd. Wed. A. Ciere, Lammermarkt 33, Leiden, slagerij (gemengd be drijf). Overl. eig.Wed. J. Ciere- Verbiest, Leiden, dd. 19 Febr. 1943 A. Bisschop, Langebrug 42, Lei den, drukkerij. De zaak is omge zet in een venn. o. firma: Boek en Handelsdrukkerij A. Bisschop (Bep. bep.). Venn.: A. en A. C. Bisschop, Leiden. M. van der Gugten, Vliet N.Z. 61. Rijnsburg, handel in tabak en sigarenDe zaak is omgezet in een vennootschap onder firma. Venn.: M., M. J. en J. van der Gugten. Gerrit Eldering N.V.. Hoofdstr. 62, Sassenheim, het kweeken en handelen in bloembollen. Procu ratie verleend aan: G. Buurman Jr., Sassenheim (Bep. bep.). Ned. Herv. Kerk Drietal te Vlaardmgen (vacature ds M. Groe- nenberg) ds. J. J. Hiet.kamp te Vlis- singen, ds. P. J. Mackaay te Nieuw- Amsterdam en ds. W. J. Schouten te Nootdorp. Beroepen të Schoen hoven ds. J. W. van der Linden te Kootwijk. Geref. Kerken Tweetal te Eindhoven (3e predikantplaats) ds. J Kremer te Ede en ds. C. H. Lin deboom te Naardën. Beroepen te Emmer-Erfscheidenveen cand. L. J. Goris, hulpprediker te Oosterbeek, te Vrijhoeve-Capelle cand. J. J. C. Westera, hulpprediker te Hengelo. Chr. Geref. Kerk Aangenomen naar Rozenburg ds. G. H. Polman te Gorinchem. Bedankt voor Vlaar- dingen ds. P van der Bijl te Baren- drecht. Baptiste Gemeenten Bedankt voor Apeldoorn: ds. B. Hornstra te Vriescheloo. Herst. Evang. Lutli. Kerk Drie tal te Zwolle: ds. K. van de Braak te Tlel. cand. H. J. Oldemans, hulp prediker te Amsterdam en ds. C. C. G Visser Jr. te Enkhuizen. Poopsgez.Gem. -Beroepen te Rottevalle-Witveen (toez.) prop. D. Siccama te Noordhorn. TENNIS. De competitie Voor de ver schillende klassen In de competitie hebben in totaal 332 ploegen inge schreven. Dit is ruim honderd min der dan verleden jaar, voornamelijk een gevolg van de schaarschte aan ballen en ander materiaal. Van de acht ploegen, welke vorig jaar de twee afdeelingen var. de hoofdklas se vormden, hebben er ditmaal slechts drie ingeschreven, nl. Anglo Dutch (Rotterdam), Nieuwe Marlot Club (Den Haag) en DDV (A'dam) kampioen 1942. BRIDGE. Viertallencompetitie „De Sleutels" In de derde ronde zijn gister avond de volgende uitslagen ver kregen Hoofdklasse: team Laken wint van team Verboog Sr. met 18 m.p.; team Van Wingen wint van team Prins met 6 m.p.; team Reekers speelt gelijk tegen team Thoolen. Eerste klasse A: team Van He- teren wint van team Bleuzé met 10 m.p.: team Been wint van team Oudshoo.n met 29 m.p.; team Wak- ka speelt gelijk tégen team De Graaf (4 m.p. ten gunste van Wak- ka). Eerste klasse E: team v. d. Burg wint van team Slebos met 28 m.p.; team Kiel wint van team Smitte- naar met 25 m.p.: team Montanus wint van team Jagerman niet 20 m.p. Overgangsklasse: team Landzaat wint van team Laman met 32 m.p.; team mevr. Sier speelt gelijk tegen team mej. v. Boxtel (2 m.p. ten gunste van mevr. Sier). Gebroeders van der Mey, Hor tuslaan 13, Sassenheim. Vleesch- warenbedrijf. Nieuwe Venn.: G. van der Mey, Sassenheim, Firma P. van Lierop Jzn., Ha ven 108, Hillegom. Kunstmest handel. Procuratie verleend aan C. Fluitsma, Haarlem. N.V. Hotel Restaurant „de Kaag", Warmond. Uittr. Comm.: C. A. Vermaat, Den I-Iaag. P. van Beek, Lindelaan 26, Leiderdorp. Molenmaker. De zaak is verplaatst naar Streefkerk, C. 97. Firma Abr, van Dam, Prins Hendrikstraat 16, Alphen a. d. Rijn. Groothandel in rijwielen en aanverw. artikelen. Uittr. Venn.: T. C. van Dam, Alphen a. d. Rijn. N. Venn.: A. van Dam, Al phen a. d. Rijn. De bepalingen ten aanzien van de rechten van derden zijn gewijzigd. Sigarenmagazijn „Sumatra", Emmalaan 1, Alphen a. d. Rijn. Handel in tabak, sigaren en si garetten; oudheden en antiqui teiten. Overl, E.: A. W. Bou- man Alphen a. d. Rijn, dd. 3 Dec. 1942. De handel in oudhe den en antiquiteiten is opgehe ven. A. v. d. Hoek, Hooftstraat 27 en 29, Alphen a. d. Rijn. Gros sier in aardappelen en groenten; winkel in kruidenierswaren en comestibles. De groothandel in aardappelen is overgegaan aan de Firma A. van den Hoek. Het kruideniersbedrfjf en de handel in groenten wordt voortgezet door A. v. d. Hoek als eenig eige naar. Leidsche Wolspinnerij N.V. Zoe- terwoudscheweg 3, Leiden. N. comm.: P. M. J. Flipo, Parijs. Ant. Zandvliet, Aalmarkt 1, Leiden, lichtdrukkerij en techn. fotografie. Wijz. handelsn. in: „LIFO". N. H. Hemmes, Levendaal 120, Leiden, koloniale waren. Uittr. eig.: N. H. Hemmes, Zoeterwoude. F. P. van Dijk, Noordeinde 15, Leiden, handel in galanterieën en piorcelein, enz. Het filiaal te Lei den, Haarlemmerstraat 48, onder den naam I.VA.. is dd. 15 Febr. 1943 overgegaan aan J. A. van Dijk. Firma J. J. Dingjan en Zoon, Hoogs Rijndijk 1, Leiden, was- scherij. De vennootschap onder firma is dd. 1 Jan. 1943 ontbon den. Het bedrijf wordt voortgezet onder den ouden naam, door J. J. Dingjan Jr., als eenig éigenaar. Naaml. Venn. Gebr. Segers' Bloembollenkweekerij èn -handel, in liquidatie, Heereweg 291, Lisse. De N.V. heeft haar bezittingen en belangen, alsmede verplichtingen, op den voet van het Overdrachts- besluit 1942 overgedragen aan de command, venn.: Gebroeders Se gers (Bep. bep.). Beh. venn.: C. R., R. C. en C. J. Segers, Lisse. Aant. venn. b.w.v. geldsch.: één John de Graaf Mzn., Heereweg 136, Lisse, teelen van bloembol len, aardappelen, groenten en aanverw. artikelen, handel en export daarvan. De zaak is dd. 1 Maart 1943 omgezet in een venn. o. firma: Firma John de Graaf Mz. (Bep. bep.) Venn.: J. de Graaf, Lisse en B. J. Voskamp, Hillegersberg. Freriks en Co., Weeresteinstr. 70, Hillegom, bioembollënkwee- kerij en -handel. Vervallerf is de procuratie van N. J. J. Assen delft, Hillegom. Gebr. Schüller en Zoon, Aar- landerveen, Alphen a/d. Rijn, Dorpsstraat 29a, handel in huis houdelijke artikelen. Wijz. han delsn. in; Firma Gebrs. Schüller en Zonen. N. Venn.: A. S. Schül ler, Alphen a/d. Rijn (beperkte handlichting) Fa. Groen en Bregman, Dorps straat 230, Benthuizen, aanne ming van bouw- en grondwerken. N. Venn.: J. Bregman, Zoeter - meer; A. Bregman. Benthuizen; C. Groen, Benthuizen en A.Groen, Benthuizen. De bepalingen ten aanzien der rechten van derden zijn gewijzigd. A. Vis, Raadhuisstraat 255, Al phen a/d. Rijn, vrachtrijdersbe- drijf. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma: A. Vis Pzn. en Zoon. (Bep. bep.). Venn.: A. Vis Pzn. en P. W. Vis, Alphen a/d. Rijn. Dr. G. Oorthuys met emeritaat Dr. G. Oorthuys, nestor der Ned. Herv. predikanten te Amsterdam, is voornemens met 1 Mei a.s. met emeritaat te gaan. In 1902 werd dr. Oorthuys predikant te Bra- kel. In 1905 promoveerde hij op eén dissertatie: ,,De antropologie van Zwingli". Na Brakel stond hij nog te Leiden en sinds 1910 te Amsterdam. ooooooooooooooooooooooooooo bereidt U met TRANSPARANTA de eenige Nederlandsche aardappel-tapioca. Rèceptenboekje verkrijg* baar bij Uw winkelier.- W. A SCHOLTEN'S FABRIEKEN /^VOEDINGSMIDDELEN. HEDEN. SchouwburgHaagsche Balll groep. 7 uur nam. Vrijdag. St. Petruskerk: (Sonferentle niet-Katholieken, 7 uur nam. Zaterdag. Concertzaal, Steenschuur Postzegel veiling. 't Schuttershof: Athletiekavd „Holland". 6% uur nam. De avond-, nacht- en Zondal dienst der apotheken te LeiiJ wordt van Zaterdag 6 Maart 20 tot Zaterdag 13 Maart 8 uur wa| genomen door de Apotheek Driesum, Mare 110, Tel. 20406 e Zuider Apotheek, Lammensehal weg 4, Tel. 23553. Te Oegstgef door de Oegstgeestsche Apothel Raadhuispark 8, Tel. 26274. Rijkspostspaarbank - Aan kantoor der posterijen te werd in den loop van Febr op spaarbankboekjes f. 251.078,96 en terugbstaj1 f. 142.934,45. Hét aantal i uitgegeven boekjes bedroeg Gevonden voorwerpen. - 1 maand Februari zijn gevondt| damesschortje, zijden onderju shawl, alpine muts, muts das, pet, jongenspet, bruin je, 2 bankbiljetten, 2 züverb(BJ nen, 15 buitenlandsche bankkp5 jetten, 1 autoband, handle motor, slinger van auto, kopefl. gewicht, autoped op luehtbancEi tabakspijp, zijden doek, zakrnï wollen vest, 1 tasch met 'lef boeken, tasch met inhoud, derdeel van kachel, collier hangertje, zilveren oorbelletje,; mesfiétstasch, gymnastiekscl: schooltasch met inhoud, in tie-portefeuüie, 3 portemonna*1 met inhoud, damesbeursje, mestasch, 2 rozenkransen, met 6 sleutels waarvan 3 -No. 3612, No. 669, 3 sleutels,) van 2 Lips gemerkt II en 53j 1 Lipssleutel Lips C. '8.60, 2: kers, heerenhoed, kruisje, i tieboekje, 1 paar wollen kindl handschoenen, enkele dames-f heerenhandschoenen en kindW wantjes, vulpen, Ariol Piano.r Gevonden in de Stadstramp1 paar handschoenen, 2 paar ten, enveloppe met inhoud, handschoenen met ceintuur, grijze handschoen, 1 beige hal schoen, Jongensjasje, gabard actetasch met inhoud, schappentasch, blikken met inhoud, porternonaie. Inlichtingen te verkrijgenj terug te bekomen aan het litieposthuis aan de Steensti alhier, 's Woensdag- en 's dagmiddags tusschen 2 en 4 NIEUWE UITGAVEN Sol'Js| van den arbeid Bij de Uitgei Westland te Amsterdam verscl een boek, getiteld „Soldaten den arbeid", waarin tallooze voeringen en artikelen van dr. bert Ley* den Rijksleider van Duitsche Arbeidsfront, werden zameld. Vele illustraties, die Ley temidden van de Duitsche beiders toonen, verluchten tekst. Beginselen van het nation socialisme Bij de Uitgeveril nasu te Utrecht verscheen de h de, herziene en uitgebreide van de brochure „Beginselen het natlonaal-socialisme" dooi J. H. Carp. ROTTERDAM, 9 Maart werden ter veemarkt aange" 1401 dieren, w.o. 13 paarden, 1 len, 14 schapen, 21 nuchtere K8 ren, 16 graskalveren, 133 bif 448 bokken en geiten en 755 deren. Prijzen per stuk: melkK» 11751025825; kalfkoeien IJ 1000800; Varekoeien 800—;' I 600; vaarzen 750650475; P>" 575—475—375

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2