.V.S. I—H.B.S. I V.V.S.B.-SCHEVENINGEN LEINTJES de bioscopen. laatste berichten familieberichten geveilde perceelen uit de omstreken kennisgeving officieele officieele mededeelingen Godsdienstoefening WINKELJUFFROUW Gevraagd Aangeboden Personeel gevr' Personeel aang. Huizen gevraagd Kamers gevraagd Diversen [o - Werner Krauss blijft acteur van groot formaat! bewijst het opnieuw in zijn ieffelijke creatie van fabri- in de realistische film schen hemel en aarde", over wij reeds vroeger met ndering schreven, sino - „Rosen in Tirol" ide hier reeds eerder. In film vol amusement is niet n onze landgenoot Johan ters aan het woord, maar Hans Moser en Theo Lingen >n ervoor, dat men zijnzor- §jvolledig opzij kan zetten! [Bex - „Het geval Styx" is een 1 van geheimzinnigheid. Want deze Styx? Vele Leidenaars n de oplossing al. Viktor de Symo en Laura Lolari n het den anderen wel bij gen. ixor - Romantisch en sensa- iel is de film „Verlaten"! Een meisje, wier moeder echter it staat aangeschreven als isres van een matrozenkroeg, t een elders wonenden rijken man van beteren stand, r ziet zich allengs meer in hoek gedrongen door een rer, die een meisje van een 'olijke afkomst in de familie duldt. Bij een poging om schoonzuster voor een mis te behoeden, wordt zij dan het slachtoffer en pas na indende en zeer dramatische urtenissen brengt deze goed- r'^e film een bevredigend in de hoofdrollen Corinne laire, Georges Rigaud en ia Denis. ianon - De vermaarde Ber- :he intendant-tooneelspeler rich George vertolkt in ,,De te schaduw" éénzelfde rol als het werkelijke leven. Deze hem volop gelegenheid tot demonstreeren van de uit- oopende facetten van zijn t talent. Het gegeven, waarin :he voorvallen zijn ver- t uit den loopbaan van een md acteur, is soms wat ver end. niet steeds logisch en t een groote dosis verfilmd eel. Niettemin volgt men het stijgende spanning, dank zij ge's impone erend spel. In eniarie Hatheyer vindt hij waardig tegensoeelster, even- in Will Quadflieg als de ac- hirgensen, wiens zedelijk erwaardige houding zijn col- zóó ingrijpend beïnvloedt, een tijdelijke verstandsver ering er het gevolg van is. J. Hannema. rslag Ouderraad 1942. - In verslag lezen wij, dat de sa- werking met het gemeente uur, ouder-commissies, hoof- en onderwijzend personeel ekend was. Er werden 15 ravonden gehouden bene- schoolzwem- en korfbal- "trijden. De ontvangsten over en de uitgaven met plm. f 50. Met ingang van 1 Januari erden bij den Raad van Ar- alhier o.m. bevorderd de J. M. Hoekstra tot hoofd- ies en de heeren A. G. de en J. van der Molen tot 'es. BINNENLAND. Strenge controle bij het ver voeren van aardappelen - Gedu rende enkele weken wordt door de ambtenaren van den centra- len controledienst te 's-Graven- hage, Leiden en Delft verbali- seerend opgetreden tegen perso nen, die aardappelen vervoeren naar één van voornoemde plaat sen, hetwelk zonder inachtne ming van bepaalde formaliteiten verboden is. Deze aardappelen werden doorgaans door bedoelde personen gekocht op bonnen, welke uitsluitend geldig zijn in de zg. landgebieden, terwijl zij zelf woonachtig zijn in de stadsge bieden. In den vervolge zal niet meer worden volstaan met een proces verbaal, doch zullen de aardap pelen tevens in beslag worden genomen, ongeacht of ze wel of niet tegen inlevering van distri butiebonnen zijn gekocht. In de reeds eerder bekend ge maakte consumptie- er. produc tiegebieden is het aan den uit eindelijken verbruikers toegestaan ten hoogste 10 kilogram op regel matige wijze verkregen aardap pelen te vervoeren, terwijl het vervoer van iedere hoeveelheid aardappelen van productie- en consumptiegebieden naar con sumptie- en productiegebieden zonder geleidebiljet verboden is. Men kan in de toekomst dan ook strenge controlemaatregelen ver wachten. Ruim 71 mille voor onze volks- genooten. - Voor onze minderbe deelde volksgenooten is de vori ge week een bedrag van f 71.140.58 bijeengebracht in giften en ga ven van enkele centen tot be dragen van tienduizend gulden Dit mooie voorbeeld moge nog. vele volksgenooten een aanspo ring zijn ook hun offer te bren gen aan Winterhulp Nederland, die dit geld voor onze minder bedeelde volksgenooten inzamelt en het hun uitkeert. Maizena. - Nu wederom maize- na (maismeel) op de voor ver micelli aangewezen bonnen be schikbaar wordt gesteld, wordt er de aandacht op gevestigd, dat thans ook weer op de bonnen „een rantsoen maizena" maizena verkrijgbaar is. BUITENLAND. Engelsche vliegtuigen boven Duitschland - Britsche bombar dementsvliegtuigen hebben gis teravond bovetn West-Duitsch gebied gevlogen. Op verscheidene plaatsen lieten zij brisant- en brandbommen vallen, waardoor een aantal woonhuizen verwoest of beschadigd werd. Er ontston den verliezen onder de bevolking. Volgens voorloopige berichten zijn 14 Britsche bommenwerpers door den Duitschen afweer van luchtdoelgeschut en jagers neer geschoten. (D.N.B.). Ontleend aan andere bladen. Overleden: G. A. Scheltus m., 64 j. Stockholm; M. v. Alphen de Veer-Maurenbrecher v., 62 j„ Wageningen: P. Veltman m. 77 j. Ten overstaan van notaris B. H. Stumpel te Leiden: Woonhuis met erf. garage en open grond tè Leiden Nachtegaallaan 1: kooper de heer H. E. W. Vermeulen te Leiden RIJNSBURG De heer C. Both ambtenaar ter secretarie alhier, is benoemd tot adjunct-commies ter gemeente-secrearie van Vinkeveen c.a ZEVENHOVEN De afd. Voor zorg vergaderde. Uit het financieel verslag bleek, dat de inkomsten be droegen f. 163.10, de uitgaven f. 219.90. De aftredende heeren de Bruyn en H. Mos bedankten als be stuurslid. In hun plaats werden ge kozen de heeren C. J. v. Veen en H. P. de Groot. Tot scriba der Geref. Kerk is benoemd de heer C. de Gier. GEMEENTELIJKE DIENSTVERLEENING. Nog steeds zijn er velen, die, hetzij omdat zij voor hun vak niet meer de noodige geschiktheid hebben, hetzij omdat zij niet ge heel valide zijn, werkloos blijven en gaarne in staat zouden wor den gesteld door licht werk in hun onderhoud te voorzien. Aan den anderen kant valt er, als gevolg van de huidige tijds omstandigheden. een tekort aan personeel te constateeren. Om zoowel de belangen van hen, die hulp behoeven, als van bovengenoemde personen te die nen zal, bij voldoende belangstel ling, van gemeentewege een dienst worden ingesteld, welke hulpkrachten, die voor het ver richten van den verlangden ar beid geschikt worden geacht, ter beschikking zal stellen. Deze dienst zal mede van nut kunnen zijn voor huisvrouwen, voor wie het moeilijk is vast personeel te verkrijgen. Bij een dezerzijds gehouden enquête is reeds gebleken, dat het oprichten van een dergelijk bedrijf de in stemming van vele huisvrouwen heeft. Zij, die voornemens zijn van de hulp van het bedrijf gebruik te maken kunnen zich wenden tot de afdeeling Algemeene Za ken ten Stadhuize (tel. 20041, ioestel 56). De vergoeding, welke aan den dienst betaald zal moeten wor den, zal bij de aanvrage, afhan kelijk van de verlangde hulp, worden vastgesteld. 3926 STEVENJNCK, Burgemeester. IJZER- EN STAALVOORZIENING NEDERLANDSCHE BEHOEFTE. Aan het contingent ijzer en staal voor Nederlandsche behoefte, dat tot dusverre uit Nederlandsche pro ductie en import was samengesteld, is als derde materiaalbron .oege- voegd „ijze'r en staal te betrekken uit de ingevolge de verordening herdistributie No. 107 d.d. 8-10-'42 geblokkeerde voorraden". De contingentbeheerders zullen ten laste van deze derde materiaal bron bewijzen van overdracht „C", geldig voor ijzer en staal uit geblok keerde voorraden, verstrekken; de toegewezen hoeveelheid ijzer en staal zal in rubriek I worden ver meld, met als omschrijving „ÏJzer en staal uit geblokkeerde voorra den". Voor de overdracht van dit ijzer en staal door de contingent houders dient van de gewone B.V.O. „C"-formulieren gebruik te worden gemaakt, waarbij de oor spronkelijk door de contingentbe heerders gegeven omschrijving on der rubriek I dient te worden aan gehouden. 3907 Ten aanzien van de voor het be trekken van ijzer en staal op een B.V.O. ,,C". geldig voor ijzer en staal uit geblokkeerde voorraden, te volgen procedure wordt verwezen naar een uitvoerige publicatie in de vakbladen en naar circulaire 718, d.d. 5 Maart van het Rijksbureau voor IJzer en Staal. Voor zoover be langhebbenden deze circulaire niet hebben ontvangen, kunnen zij haar aanvragen bii genoemd Rijksbureau Lange Houtstraat 11, den Haag. WIJZIGING HOUT- EN LEDER BESCHIKKING. De Staatscourant van 4 Maart '43 bevat een wijziging van de Houtbe schikking 1941 No. 1 en van de le derbeschikking 1939 No. 1. Bij deze wijzigingen worden houten hakken aan de werking der Houtbeschik king onttrokken en gebracht onder die van de Lederbeschikking. De zelfde Staatscourant bevat voorts: a. een bekendmaking van den di recteur van het Rijksbureau voor Huiden en Leder, krachtens welke fabrikanten van houten hakken verplicht zijn zich binnen 7 dagen na dato der publicatie bij zijn Bu reau te doen inschrijven; b. een bekendmaking van den directeur van het Rijksbureau voor Hout, waarbij de verwerking van hout tot hakken wordt verboden, tenzij het te verwerken hout. krachtens een aan de aankoopvergunning verbon den voorwaarde, sneciaal voor deze verwerking bestemd is. 3906 INLEVERING REDUCTIEBONNEN VOOR BOTER. Verschillende handelaren zenden nog steeds „Bewijzen van ontvangst voor rantsoenbonnen", welke zij destijds van de plaatselijke distri butiediensten hebben ontvangen bij inlevering van vetbonnen, waarop boter tegen gereduceerden prijs verkrijgbaar was, aan den accoun tantsdienst van de Departementen van Handel, Nijverheid en Scheep vaart en van Landbouw en Vissche-' rij, p.a. Centraal Distributiekantoor te Den Haag toe, ten einde in de gelegenheid te worden gesteld deze alsnog bij de Middenstandsbank in te wisselen. Deze bewijzen van ont vangst voor vetbonnen moeten thans uiterlijk 20 Maart 1943 aan den bovengenoemden accountants dienst worden toegezonden, aange zien deze na dien datum de be doelde bewijzen niet meer zal aan nemen en handelaren deze derhal ve niet meer zullen kunnen inwis selen bij de middenstandsbank. 3919 TAXAT1EMAKKTEN PAARDEN. De Voedselcommissaris voor Zuid- Holland maakt aan belanghebben den bekend, dat de aanbrengfor- mulieren van de op een bepaalde markt voor t» brengen paarden ln het vervolg ten minste 2 dagen voor den aanvang van de markt te zij nen kantore dienen te worden in gezonden. Met nadruk wordt erop gewezen, dat paarden, waarvan de aanbreng- formulieren te laat of in het ge heel niet werden ontvangen, onder geen beding worden overgenomen. Men lioude dus terdege rekening met den datum, waarop bovenge noemde formulieren op de afdee ling Paarden van het Bureau van den Voedselcommissaris, AnnaPau- lownastraat 22. Den Haag uiterlijk aanwezig dienen te zijn. 3922 Bovendien deelt de Voedselcom missaris mede, dat de taxatiemarkt voor paarden te Gorinchem, niet zooals reeds eerder werd gepubli ceerd op 18 Maart, doch op 15 Maart a.s. zal worden gehouden. INLEVERING VAN EIEREN DOOR PLUIMVEEHOUDERS. De Provinciale Voedselcommis saris voor Zuid-Holland brengt ter kennis van houders van pluimvee, die voor hun dieren geen voeder krijgen toegewezen, dat zij dit jaar aanvangende 15 Maart, 25 versche eieren, van tenminste 45 gram per kip of 25 versche eieren per eend moeten afleveren aan een door of namens het Bedrijfschap voor Pluivee en Eieren aangewezen ver zamelaar. Van deze eieren moeten op 15 April tenminste 7 op 15 Mei tenminste 16 en op 1 Juli a.s. het totaal van 25 eieren per dier zijn ingeleverd. Het aantal in te leveren eieren zal berekend worden naar het aan tal van 7 op 8 Februari 1943 aan wezige hoenders en/of eenden (ha nen en woerden inbegrepen). De bij de L.c.O. aangesloten pluim veehouders. die hun registratie- kaart per 7 Februari 1943 hebben ingezonden, zullen een kaart, ont vangen, waarop het aantal in te leveren eieren staat vermeld. al8~ mede de naam van den verzame laar, aan wien de eieren moeten worden geleverd. De niet bij de L.C.O aangesloten pluimveehouders en de pluimvee- houders, die de registratiekaart P©r 7 Februari niet tijdig hebben inge zonden. worden aangeslagen naar het aantal kipoen, dat. zij op grona van de eierenleveranties van i»az ln hun bezit mogen hebben, tenzij zij vóór 14 Maart 1943 bij den Plaat- selijken Bureauhouder van het dis- trict waarin zii vronen, een van het aantal door hen op ge noemden datum aangehouden kip pen en/of eenden indienen waarna hun een kaart als bovenbedoeld zal worden uitgereikt. „~r„n. Op deze kaarten moet de verza meiaar het aantal door hem ont vangen eieren vermelden, zoodat mi controle kan worden nagegaanoi aan den leveringsplicht is voldaan. Het niet in bezit hebben van één leverineskaart ontslaat den pluim veehouder niet van den leyerings- plicht. Pluimveehouders die niet aan den leveringsplicht voldoen, zullen afgezien van andere te gen hen te nemen» maatregelen geen puimvlee meer mogen aan_ houden. Degenen, die reeds vóór ontvangst van bovenbedoelde kaart hun eieren bij den verzamelaar willen inleve ren, dienen, zoolang geen kaart in hun bezit is, aan den verzame laar een voorloonig ontvangstbewijs te vragen voor de door hen ingele verde eieren. Pluimveehouders, die voor hun dieren een voedertoewiizing ont vangen, worden er op attent ge maakt, dat voor hen een ander© regeling geldt, waarover zij afzon derlijk bericht, zullen ontvangen. Hoofdredacteur: B. W. Menk- horst, Lelden; plv. hoofdredacteur: K. Been, Leiden. Redactiestaf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport: J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema. Om geving en Muziek. Verantwoordelijk voor de advertenties: A. Poortman. ZONDAGMIDDAG 2 UUR Sportpark Wassenaarscheweg om den Nederlandschen Voetbalbondbeker. Opening van de loketten 1 uur. De Heer 'T VELD, Evangeliedienaar te Dordrecht hoopt a.s. DINSDAG 9 MAART 2.30 uur n.m. te houden gebouw Prediker. BEZOEKT de voetbalwedstrijd om den Nederlandschen Voetbalbeker (Kamp. 4e klasse) 3e klasse. TERREIN ZEESTRAAT, AANVANG 2 UUR. BANKETBAKKERIJ vraagt beschaafde Intern, huis. verkeer. P.G, Brieven met uitv. inlichtin gen aan het Bureau van dit Blad onder No. 3880. rr 'raagt voor Uw radio ■up-comb. enz. als- e taxatie van Uw tel alle ml. aan het ouds bekende adres Jong, Da Costastraat Telef. 23055. ■Vinkler Prins of derg. ïclopaedie. ook afz. eh en andere boe- Br. met omschr. J. msma Bachkade 13 ihgen. ®rgel voor huiselijk uiik. Brieven met merk en règisters: M°oy, - Langevaart «Uusburg. l; ,5- a. 'n. meisjes- leeftijd 18 j. m. Aangeboden een da- bontmantel f.35. Prins. Vliet Z.Z. 25, nsburg. Kinderwagen, ia goe- Vr^aat, Tates. Ben- ?twn|!Weè 61' °Ude Wit lederen pumps, m. 38,5; ook genegen te ruilen tegen bruine suè- de pumps m. 39, even tueel met bijbetaling. T. de Bruin Cobetstraat 4, Lelden. Kinderstoel, klnderle- dikantje. box, alsmede een moderne kinderwa gen of wandelwagen, meisjes- of laag dames- rijwiel te koop gevr. Br. met priis Mevr. Niissen. Stille Rijn 7.- Gevraagd met 1 Mei een flinke boerendaggel- der, goed kunn melken, P.G.. hul? en tuin dis ponibel P. de Wit. Zoe- fcerwoude. Weipoort. Ulvlr hoogtezon te koop gevr. Brieven met opg. van prijs en voor radig aantal stiften aan mej; Dankmeijer W. de Zwijgerlaan 19 Voor schoten Moderne kinderwa gen, moet zoo goed als nieuw zijn. oude kwal. A. v. Harskamp. Hooge- woerd B 35, Koudekerk a/d. Rijn. B Ook zonder stof leert U knippen naaien, pa troontekenen. door onze schrift, cursussen. (Da meskleding. kinderkled. verstellen, opl. coupeu se) voor gevorderden en beginnelingen. Vraagt gratis proefles: ..Imo- va" postbus 50, Hilver sum. Een cylinderbureau f. 80, eiken boekenkast f. 60. electr. gehoorappa raat merk „Erlex" f. 50. Vis, Plantsoen 73 Lei den. Telef. 22884. Een 2-pers. opklap- bed. A W A. van Win den. Rijndijk A 255. Hazerswoude Kleermakerij. Laat uw kleren keren en repa reren. spaart de punten uit en wordt zo goed als nieuw. Optvlekken en oppersen. COstuums maken voor billijken Prijs. J G. Moraal. Oude Riln 148. Leiden en om geving. B Geërn. kolenfornuis f. 50. waschtobbe f. 6. houten rijwielband 28 x 1 3/4 f .2. Den Haan, Vrouwenweg 17. Zoeter- woude B Wist U dat wij onderjurken verkorten, knoopsgaten maken ln japonnen, schorten, slo pen enz. Naden afwer ken en reeds geknipte tricot babvkleert.ies vast naaien? Pfaff Naaima chinehuis. Steenstr. 19, Leiden. Tel. 23795. Een eigen gebreide blauwe astrakan mantel flinke maat f75. zon der punten. Te bevr.: Leef lang Leeuwerikstr. 7. Leiden I Een Müller orgel, in eiken moderne kast.- 2Vï spel, pracht muziek ge heel als nieuw f350. N. Kupérus. Hoofdstraat 117. Sassenheim. B -Zwarte jurk met ge bloemd vestje en bole ro t.1e mt. 40. oude kw., met 23 pnt. f. 10. Mej. E. Bavelaar v. d. Werff- straat 49. Lelden. B H.H. Kappers. Zoo spoedig mogelijk 2e be diende. goed kunn. sche ren en knipDen bij: H. v. 't Wout Jul. v. Stol bergstraat 42. Noordwiik a/Zee Tuinknecht en leer-, (ingen gevr..- voor Was senaar Aanmelden bii: W Zoetemelk Papelaan 100 Voorschoten Tuin aanleg en onderhoud - II Net ineis.ie. van 34 uur boven 18 i. geheel zelfst. kunn. werken gezin 2 oers Mevr de Hoog. Acacialaan 10 Leiderdorp Mevr. Key. Burgera- venlaan 3 vraagt een flinke werkster voor de Maandag- Woensdag en Zaterdagochtenden Net meisje zag zich gaarne geplaatst als leerling kapster Brieven Bur. v.d. BI. No. 6855 k Net meisje, zoekt be trekking. voor dag en nacht, ln klein gezin. Goed kunn. werken In Leiden of omstr. Brie ven Bur. v d. Blad on der No. 6856 k. B Gevr. door jongelui, die wenschen te trou wen. niet van bulten de stad. een huls of etage te huur. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6928k Kamer gezocht voor nu of later, omtr Uni versiteit. door dame b. b. h. h. Brieven Bur v. d. Blad onder No 6846k Weg sinds 17/2/'43, Schotse terrier. reu. zwart gespikkeld, naam Gnome. Adres Mej. S. Boks, Lijsterstraat 14. H Leger des Heils. Hooi gracht 30. A.s. Zondag bezoek van Leider G. Claeijs. 's morgens 10 en 's avonds 7 uur. Namid dag 3.30 uur stonde van gewijde muziek en zang B stadsevangelisatie - Morschweg 59 Dinsdag avond 7 uur Bijbellezing Ps. 119 90 a Uwe ge trouwheid is van ge slacht tot geslacht. Een paar beste hooge longensschoenen mt. 40 (Robinson) in ruil voor lage longensschoenen 42 en een or damesschoe nen 38 voor jongens schoenen 38 Adres: Oude Vest 227. Wie is genegen wol len iapon mt. 40 te rul len voor dito mt. 42, Viefst lange mouwen Tevens peignoir gevr. Te zien 's avonds na 8 uur. Aanmelden bil den Portier van Endegeest. B Gevonden een vulpen Terug te bekomen te gen vergoedine van ad- vertentlekostenA. Th, Goldenberg, Munniken- straat 56.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3