.KLEINTJES" Gevraagd BINNENLAND Duitschers opgelet. De Nederl. vrijwilligers in het Oosten. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Aangeboden Personeel gevr Personeel aang. I Huizen gevraagd Kamers aangeb. Diversen let oeten worden aangesteld of te >rk gesteld. Als werknemers worden in den ijnbouw niet verstaan leerjon- ns, leerjongens voor machines, ;rlingen of volontairs met of nder toelage. VERDERE VOORSCHRIFTEN. Aan de toestemming tot ontbin- ng van dienstbetrekkingen en t aanstelling van werknemers innen voorwaarden verbonden «'den. Voor het verleenen van estemming tot ontbinding van een dienst- trekking is bevoegd het arbeids- ireau, in welks gewest de werk- aats is gelegen; tot aanstelling is bevoegd het beidsbureau, in welks gewest q. het huishouden) is gelegen, itwelk voornemens is tot aan- ;lling over te gaan. OVERGANGS-, STRAF- EN SLOTBEPALINGEN. Is een dienstbetrekking, waar in voor de opzegging volgens *ze verordening de toestemming in 't arbeidsbureau is vereischt, eds vóór het in werking treden ,n deze Verordening opgezegd, in is de rechtsgeldigheid van ize opzegging afhankelijk van de estemming van het arbeidsbu- |au, indien de opzegging pas van het in werking treden van de- verordening van kracht zou brden. [Hij, die in strijd handelt-met [ze verordening of met hare uit- ieringsbepalingen dan wel tracht [ze te ontduiken, wordt gestraft gevangenisstraf van ten ■ogste zes maanden en met geld- •ete tot een onbeperkt bedrag of "et een dezer straffen, in ernsti gevallen met gevangenisstraf [n ten hoogste een jaar. De ver- lging wordt slechts ingesteld op rzoek van den leider van het voegde arbeidsbureau. Uitlokkers, medeplegers en me plichtigen worden als daders straft. De hierbij strafbaar gestelde indelingen zijn misdrijven. Handelingen in strijd met den rsoonlijke aanmeldingsplicht en verlaten der betrekking wor- tn gestraft volgens artikel 4 der Jrordening No. iq/1942 betref- Aide den aanmeldingsplicht van pkloozen. (Hechtenis van ten Jgste drie maanden of geldboe- van ten hoogste drie duizend iden) ~)e bepalingen van deze ver or- ning zijn niet van toepassing 11 aanzien van: a. de benoeming en het ontslag n ambtenaren van eenig pu- iekrechtelijk lichaam; b. de benoeming en het ontslag in personen, die werkzaam zijn bureaux van den rijkscommis- ris voor het bezette Nederland- re gebied, van het arbeidsgebied fcr Nationaal Socialistische Duit- ïe Arbeiderspartij in het bezet- i Nederlandsche gebied, van haar bderdeelen en organisaties en lc. de benoeming en het ontslag Sn personen, die werkzaam zijn bureaux van de Duitsche weer- icht, van de „Waffen-SS" en ta de Duitsche politie in het be etle Nederlandsche gebied. ÏDeze verordening is op 1 Maart Jus gisteren) in werking ge- eden. 'ij wordt aangehaald als „Ver- Jdening veranderen van betrek - ig". tegelijkertijd treden buiten fcrking: (Vraagt voor Uw radio ck-up-comb. enz. als- ede taxatie van uw pstel alle inl. aan het ta ouds bekende adres Jong. Da Costastr. Telef 23055 I Fornuis m. pl.m. 75' 150. A. van Gelder, v. ub. Stlrumstraat 2. I In goeden staat zijnde wandelwagentje. Is Heemskerk, Oegst- festerweg 71 Riinsburg I Tweede handscli boe len Wij koopen altijd romans, wetensch. 'eken woordenboeken J atlassen. Groote Bos ffilas gevr. Dubbelde- Pan's Boekhandel Bree- vraat 7 Leiden. 2 fauteuils en 4 stoe- modern en een ta- j pikleed. Br. m. prijsop- C. Roosen Prins Fhdttkstraat 8. Bodegraven. Volgens par. 1 der Ausweis pflichtverordnung (130/42) zijn ook alle Rijksduitschers, die het 15e levensjaar hebben volbracht, verplicht steeds een geldig, te hunnen name' gesteld, van. een foto voorzien officieel bewijs bij zich te dragen en op verlangen aan eiken Duitschen en Neder- landschen politiebeambte te too- nen. Rijksduitschers, die een der gelijk bewijs niet bezitten, kunnen bij den Beauftragte des Reichs- kommissars Polizeioffizier voor de provincie, waar zij woon achtig zijn onder inlevering van twee foto's (37x52 m.m.) de uit reiking van een voorloopig per soonsbewijs aanvragen. Wie zon der een geldig bewijs wordt be vonden, stelt zich bloot aan het gevaar te worden overgebracht naar het naaste politiebureau en aan straf. RAUTER, S.S.-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei. De A.N.P.-correspondent te Berlijn meldt: Aan den grooten afweerslag tus- schen Donetz en Dnjepr hebben ook Nederlandsche vrijwilligers weer een niet onbelangrijk aan deel gehad. Te zamen met de andere Germaansche vrijwilligers van de SS-divisie „Wiking" en onder bevel van luitenant-gene raal Steiner namen zij deel aan het terugdrijven en omsingelen van vijandelijke pantserformaties die in den rug van het Duit sche Donetz-front stonden. Na dagenlange harde gevech ten slaagden de aanvallende Duitsche SS-divisies er in, de ge- heele pantserarmee Popoff te vernietigen en den overtocht over een belangrijke rivier mo gelijk te maken. Zooals uit de jongste legerberichten blijkt, hebben deze troepen ook de ste den Kramatorskaja en Losowa- ja heroverd. DE ZEEPBONNEN. - Tot en met 31 Maart geven de volgen de bonnen recht op het koopen van de daarachter vermelde hoe veelheden zeep. De met „algemeen 514" ge merkte bon van de bonkaart voor voedingsmiddelen en de met „s eenheidszeep" gemerkte bon van de aan kinderen beneden den leeftijd van acht jaar uitge reikte kaarten geven recht: op het koopen van één stukje van 24 Vé a 28 gram luchtgevulde eenheids-toiletzeep 40% of 57°/'o, of het koopen van een stukje van 70 of 75 gram eenheidstod- letzeep 14, 15 of 21%. a. het besluit No. 32/1942 be treffende de aanstelling en te werkstelling van werknemers; b. artikel 1, lid 2, onder 2, van het derde uitvoeringsbesluit (No. 14/1942) ingevolge de verordening No. 8/1940 betreffende het beper ken van werk; c. de beschikking van den secre taris-generaal van het departe ment van sociale zaken, houdende voorschriften tot beperking ten aanzien van het veranderen van betrekking in het mijnbedrijf van 16 September 1941 (Nederlandsche Staatscourant No. 185). De met „algemeen 515" ge merkte bon van de bovenge noemde kaart en de met „s- waschpoeder" gemerkte bon van de aan kinderen beneden den leeftijd van acht jaar uitgereik te kaarten, geven recht op het koopen van 250 gram waschpoe- der of zeeppoeder. De mét „s-toiletzeep" gemerkte bon van de aan kinderen bene den den leeftijd van twee jaar uitgereikte kaarten geven recht op het koopen van een stuk van 50 of - voor zoover voorradig - 75 gram toiletzeep (oude samen stelling). Voorts geeft de bon „algemeen 514" recht op het doen wasschen van vijf kilogram droge, vuile waseh, en de bon „algemeen 515" op het doen wasschen van negen kilogram droge, vuile wasch. De geldigheidsduur van de voor eenheidszeep aangewezen bonnen „algemeen 490" en „r- eenheidszeep" van de voor toi letzeep (oude samenstelling) aan gewezen bon ,,r-toiletzeep" en van de voor waschpoeder aangewezen bonnen „algemeen 491" en „r waschpoeder" is verlengd tot en met 31 Maart a.s. Extra brandstoffen of petroleum voor kookdoeleinden door schip pers - Schippers en schippers knechten, die werkzaam zijn in de riviervaart, binnenvaart (met uitr zondering van woonschepen, veer ponten of daarmee gelijk te stel len vaartuigen, de sleepvaart (met uitzondering van de zeespeelvaart) of op drijvend materieel, kunnen een aanvrage indienen voor de verstrekking van extra-brandstof fen of petroleum voor kookdoel einden. Tevens kunnen voor dit doel aanvragen worden ingediend voor woonarken, voor werklieden bij waterwerken e.d. Voor de verstrekking van extra brandstoffen voor kookdoeleinden kunnen schippers en schippers knechten slechts in aanmerking komen, indien zij. al dan niet met hun gezin aan boord wo nende, aldaar de warme maaltij den bereiden. Ten aanzien van schippersknechten is als voor waarde gesteld, dat hun gezinnen mede aan boord wonen, tenzij het schip een tonnenmaat heeft van 500 ton en hooger. Het is hier voor tevens noodzakelijk, dat zij niet op andere wijze dan met brandstoffen of petroleum kun nen koken. Voor petroleumkaar- ten kunnen slechts degenen in aanmerking komen, die ook het vorig seizoen in het bezit waren van een EA-kaart voor petro leum en niet in het bezit zijn van een fornuis of kooktoestel. Schippers, die op grond van het bovenstaande voor een extra rantsoen in aanmerking meenen te komen, dienen zich te wenden tot de bevrachtingscommissaris sen of hun agenten en daartoe het grijze „olieboekje" en het bruine bevrachtingsboekje mede te brengen POOTAARDAPPELEN VOOR VOEKSXUINDERS GEVESTIGD IN LEID SCHEND AM EN VOORBURG. De Voedselcommissaris voor Zuid- Holland, maakt aan belanghebben den bekend, dat van 1 Maart as. af aanvraagformulieren voor bestel bonnen pootaardappelen worden uitgegeven aan volkstuinders wier tuin gelegen is onder de gemeente Voorburg of Leidschendam op el- ken werkdag tusschen 9 en 17 uur Zaterdags tusschen 9 en 13 uur en eiken Dinsdag en Vrijdag van 18 tot 20 uur ten kantore van den plaatselijken Bureauhouder. Delft schekade 28 (Oude Raadhuis) te Leidschendam. 3716 INLEVERING ZAAILUPINEN Zaailupinen moeten door de te Iers worden Ingeleverd bii de PICA Verkoop aan handelaren of andere telers is verboden. Het verbod gelat niet voor origineele. doordeN.A.K te velde gekeurde zaailupinen. OFF. PUBLICATIE VAN DEN GE MACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN Maximum grossiers- en detaillisten- prijzen voor groenten en fruit. Deze prijslijst geldt van 2 Maart af Groenten Andijvie (glas) grossiersprijzen: f. 35 per 100 k g., consumenten prijs f; 0.45 per k.g.; Kroten: I tot i'2 kg. per stuk: f. 8.50, f. 0.11; II van Va— 1 kg per stuk: f.7— 0.10; III van 1—1V2 kg. per stuk: f t>.— f. 0.10; Gekookte kroten: 3 st. of meer dan 3 st per kg.: t, 16. - f. 0.21; minder dan 3 st per k.g.: f. 13.50, f. 0.18; Roode kool f.11. f. 0.14; Savoye kool (geel) f. 10.-^-. f. 0.13; Idem (groen) f 10.—f. 0.13; Witte kool f.8.f. 0.11; Boeren kool f.11.—. f. 0.14; Bospeen (glas) 20 st. per bos tenminste 0.4 kg. afgebr. peen f. 34.per 100 bos, f 0 43 per bos- Peen zonder lof (roode)I. van 20—50 gram gew f 12 per 100 kg., f. 0.16 per kg.; II van 51—200 gr. ongew. f.8.—, f 0.11; III. van 201—500 gr. ongew. f 6.500.09; IV. van 501 grain en hooger ongew. f. 6.f. °-33: p®®n zonder lof (gele) f-5-50 f.0 08; Ra barber (glas) f. 42.50, f.0 52. Pos telein (glas) f.63.—, I-°-73i .,PJ? boven 15 m.m. doorsnede f 12.50, f 0.17; Prei tot 15 m.m. doorsnede f 10f.0.13; Radijs (glas) f-8.50 per 100 bos, f. 0.11 per bos; Bos selderij (glas) f.11.f. 0.14; Knol selderij;. boven 6 cm. doorsn. (z°b- der lof) f. 15.50 per 100 kg., f0.20 per kg.: van 46 cm. doorsn f201}" der lof) f.12.—, f0.16; Peterselie en kervel (glas) f. 12.pei 100 bos; f. 0.16 per bos; Kropsla (glas). I. minstens 1,1 kg. per 10 stf.14.-v0 per 100 stuks. f. 0.19 per stuk; II. van 0.91,1 kg. per 10 st. f 13.—, f 0 17' III. van 0,6—0.9 kg. per 10 st. 'f. 8.—f. 0.10; Veldsla f. 41.50 p. 100 kg., f. 0.52 per kg.; Sla (glas) snii en dunsel f. 56.50, f. 0.68: Raap- stelen (glas): f.44.—, f0^- nazie (glas): f.47.f. 0.58, idem (natuur) f.31.f. 0.40: Sprultkool geschoond f. 36.50. f. 0.46; ongesch. f. 25.50, f. 0.33: Schorseneeren. I. ten hoogste 20 st. p. kS- f-23- f 0 29; II. van 2045 st. p. kg. f. 15.50. f. 0.21; Witte Uien I-H f. 0.15; Roode Uien f. 12 Witlof: I. ten hoogste 15 st p. kg. f ai f.0.40: II. meer dan 15 st. per kg'; f. 26.50, f.0.34; Koolrabi (gl.) II. boven 4 cm. doorsn f 12.50, per 100 St., r. 0.17 per stukSjalot- ten f. 15,50 per 100 kg„ f. 0.20 per kg.: Koolrapen A f.6.f.0.0ö, Koolrapen B f.5.f. 0.07; Rame- nas f. 13.f. 0.17. Fruit Druiven: Groep III, overige soor ten f.114.per 100 kg., I I-36 Pfr kg.; Appelen: Groep I. Cox Cr an je Pippin, enz. IA f.87—, f. 1-03'- ld- A f.63 f. 0.78; idem B f- 40. f 0 50- Groep II, Goudrelnetten, enz.. IA f.63.- f.0.78: idem A f 49f. 0.59; idem B f.31. f 0 39' Groep III, Brab. Bellefleur enz.. IA f. 57.—, f. 0.72; idem A j 46f0.57; idem B f30. f' 0 38; Groep IV, Jaques Lebel. enz, A f 40.f.0.50; idem B f.30.—. f 0.38; Groep V, overige soorten A f 37.f0.46; idem B f .25. f 0 32 Kroetappelen (stip) uit .B-"sS>rt€^" kring f. 11.50 p. 100 kg. f. 0.15 p. kg Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos be rekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor bezorging van groenten en fruit mag docr detaillisten 1 ct. per kg. in rekening georaunt worden boven den verkoopprijs af winkel. Voor de afwijkende qualiteit van bovengenoemde producten, alsmede voor het zg. uitschot, moeten prij zen beiekend worden die in een re delijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maximum prijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maximum prijzen moeten de verkoopprijzen dienovereenkomstig worden ver laagd. 3702 HET VRAGEN VAN 1SOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. AAN ALLE FABRIKANTEN IN DE TABAKVERWERKENDE INDUSTRIE. Het is den Gemachtigde voor de Prijzen gebleken dat verschillende fabrikanten, die in hun- voordeel nóg een bedrag aan detailwaarde hebben te compenseeren dit nog in hun detailprijs in de maand Maart willen effectueeren. Aangezien hier door het gevaar van een buitenge wone prijsstijging ontstaat, deelt do gemachtigde voor de prijzen mede, dat het den fabrikanten is verbo den af te wijken van den voorge schreven termijn, waarbinnen mag worden gecompenseerd. De Gerr...chtigde voor de Prijzen maakt hen er tevens op attent dat alle compensaties die de fabrikan ten zelf hebben becijferd en waarbij vooruit is geloopen op een gunstige beslissing inzake een verzoek om prijsverhooging, in geen geval zijn toegestaan. Uitsluitend die com pensaties mogen worden uitge voerd, welke door den Gemachtigde voor de Prijzen of door het Rijks bureau voor Tabak en Tabakspro ducten zijn toegestaan. Het recht op compensatie van te weinig ontvangen detailwaarde, wordt in principe erkend, doch op den vorm waarin dit moet worden afgewikkeld, zal noe nader worden teruggekomen. 3698 Eventueele, van het bovenstaande afwijkende, mededeelingen door andere instanties zijn hiermede vervallen. HOUTEN SPEELGOËDEREN. De gemachtigde voor de prijzen maakt bekend, dat tegen overtre dingen van het uitvoeringsvoor schrift van het prijsvormingsbe- sluit 1941, waarbij fabrikanten van houten speelgoederen verplicht zijn vóór 5 Febr. 1943 inlichtingen te verstrekken, niet zal worden opge treden, Indien vóór 13 Maart a.s. alsnog opgave ls verstrekt aan den dienst van den gemachtigde voor de prijzen. Formulieren voor deze op gave zijn op aanvraore Ipstelpos ver krijgbaar. 3684 INLIGHTIN GEN PLICH T V O O R FABRIKANTEN VAN SURROGATEN VOOR TABAK EN TABAKS PRODUCTEN. De Gemachtlgae voor de Frijzen maakt bekend, dat tegen overtre dingen van het uitvoeringsvoor schrift van het prijsvormingsbeslult 1941, waarbij fabrikanten van sur rogaten voor tabak en tabakspro ducten verplicht zijn vóór 5 Febr. 1943 inlichtingen te verstrekkenr niet zal worden opgetreden, indien vóór 13 Maart a.s. alsnog opgave is verstrekt aan den dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen. Formulieren voor deze opgave zijn op aanvrage kosteloos verkrijgbaar. De aandacht wordt erop gevestigd, dat deze inlichtingenplicht ook geldt voor producten, welke dienen als vervangingsmiddel voor tabak, zooals kunst dek-, kunst omblad, surrogaat binnengoed, enz Hoofdredacteur: B. W. Menk- horst. Leiden; plv. hoofdredacteur: K Been, Lelden. Redactiestaf: B. W Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; j. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J Hannema. Om geving en Muziek Verantwoordelijk voor de advertenties A Poortman. Een In goeden staat zijnd jongenscostuum, leeft. 16 a 17 j. T. van Rooyen, Haagsche Sch. 304, Voorschoten. Zeilboot( je). Brieven met prijsopgave en vol ledige inlicht., liefst m. foto: G. Stijnman. Gou denregenstraat 84. Den Haag. Scheepsmodel van luxe jacht, schitterende Uitvoering in zware eik.- houten kast. Prijs f. 50. Te bevr.: J. Engberts, Haag weg 29. Leiden. *a 7 uur 's avonds. Ameublement, best. uit pracht gotische kast 5 Mechelse stoelen met origineele kloostertafel voor f. 360. Tevens no tenhouten theekastje m. glas in lood voor f50. Wegens vertrek. Te bevr. J. M. Knaap. Haarlem merweg 57c 2 x bellen. Kinderwagen., f. 25. N. v. Egmond, Sandtlaan 5. Riinsburg. Selderiepoeder en uien-aromapoeder zijn thans absoluut onmis baar. Gemakkelijker dan versch. Voordeelig in ge bruik. Pakje 10 ct. Reformhuis Ligthart. Terweeweg 84, Oegst- geest. Tel 25610. B Eigen tabak. 100 zaad jes is 100 planten voor 5 ct. Statenbijbel Leid- sche vertaling f. 15. stormlantaarns f. 2. stropkettingen f. 7 en f. 3 katrolblokjes 10 st. f. 5. jachtfokzeil f. 9.50, kurkgordel f. 2.50, snel- foto f. 10.— Sus. Klinkerstr. 1. Lan- gegracht N. Smit. B Luit te koop, f. 45. Snel. Rijnsb.weg 164. Tusschen 6.30 en 7.30 u. Een zwaar eiken ka- binetkast. prijs f. 40. Kan dressoir van ge maakt worden. P Brandhorst. Schen- kelweg 23. Zoeterwoude Salon-ameublement, goed onderhouden, f 225 Voor zes uur. Vliegent- hart. Aloëlaan 41. Tèlef 26403. Bruine damesbont kraag f. 25. Wed. v. Delft Brouwerstraat 2. Rijns burg. Houten sandalen pri ma hardhout en goede pasvorm, in alle maten, -zonder bon van f. 0.80 af. Let op adres Koning Mare 39. t.o. Fa. Beu link. B Zoo goed als nieuw eikenhout orgel met 12 registers prijs f. 350. 2 eikenhouten fauteuils met 4 stoelen en eiken buffet en 2 eiken tafels, prijs f. 250 2 uitschuif- tafels f 35. T. Rozendaal Jaagpad 35 Leiderdorp Goed onderhouden huisorgel, zonder gebre ken. twee spel met 11 registers, prijs f. 275 en een huisorgel mah. twee spel met 9 registers Iets moois, prijs f. 260. Schoneveld. Stadhou derslaan 21 Lelden Japon, maat 38. z. p. f. 19. L de Mooi. Brou werstraat 28. Rijnsburg. 2 .jongens. Leeftijd 14 tot 17 jaar door Gebrs. v d. Voet Bloembol- lenbedrijf. Warmond. Een liulp in de huishouding van 2 uur tot half 8 zelfst. kunn. werken en koken. Zich aan te melden Lorentz- kade 49 tussen 7 en 8. Eevensmiddeienbedr. vraagt een nette jongen ter opleiding. Levendaal 27. Werkster, voor 2 a 3 ochtenden of middagen P. w„ in klein gezin (3 pers.)Tiboel Siegen- beekstraat 26 (b. d. Lo- rentzbrug) Op boerderij, een net meisje, voor d. en n„ P.G.. bij: H W Heykoop v. d. Valk Boumanweg 28. Leiderdorp. 1 Maart of later, v. d. en n„ nette dienst bode. v e. g. v.. zelfst. werken en koken. Mevr. Verhagen Kralingsche Piaslaan 35 Rotterdam. B Net meisje, voor de morgenuren C. Koele- man. Vliet 56. Riinsburg B Eenlge grondwerkers bieden zich aan voor alle voorkomende werk zaamheden. Ook volle dig met Bloemistenvak bekend. Brieven Agent l d. Warmond. B Te koop of te huur gevr. nette woning ln of omgev. Leiden. Br. Bur. v d. BI No. 7809 k B Door echtpaar met rijksbetrekking een ge- meubil. zit- en slaapka mer met gebruik van keuken Leiden of omg. Br. a/d. Blad No 6493 k Zitkamer, slaapkamer j en keuken gezocht door 3 dames centrum stad, l spoed Br Bur v d. BI. onder No 8212 k. B Eenvoudige jongeman 26 J.. zoekt kennisma king met net meisje. Br. Bur. v d Bi No. 6530k B 2 dames.- die Zondag plm. 5 uur in damestoi letten Cafétaria Heck's gouden heerenring roo de steen hebben gevon den verzócht zichte wenden tot Politie of Fahrenheitstr 67 Den Haag Groote belooning. Verloren in tram, halfzeven te Katwijk a. Zee. Zondagavond, zwar te actetasch m. inhoud Tegen, belooning terug s.v.p Hoppenbrouwer, Strandweg 18 Katwilk a. Zee B Opwekking samen komst op Donderdag 4 Maart ln 't gebouw Na- thanaël Moriaansteeg 2 Leiden Aanvang 's av. 71/2 uur Spreker: P. V. d. Woude v. Rotterdam B Huwelijk gezocht door 66 J. gepens. heer. P.G. flink en gez of als huis vriend te worden opge nomen omgev Lelden. Br met voll inl.. geen kloskbrief Bur v. d. BI. onder No. 6490 k.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3