r 6EBR, TEN HOEVE BINNENLAND ZOET ROGGEBROOD RECHTZAKEN. KUNST EN LETTEREN BRAND!!!??? Bel op 2 2 2 4 1. SPORT KERK EN SCHOOL AGENDA Dr. Goebbels spreekt tot het Dultsche Volk tijdens de groote bijeen komst in het Sportpalast te Berlijn op Donderdag 18 Februari 19-13 Telefoto Hoffmann-Stapi-Pax m Vervroegde sluiting van amu sements- en aanverwante bedrij ven - De Nederlandfiche Kultuur kamer deelt mede: In verband met de voor Am sterdam en Den Haag voorge schreven vervroeging van het sluitingsuur van cafés, restau rants, schouwburgen, cabarets en soortgelijke inrichtingen, is op initiatief van de betreffende vak groepen der Nederlandsche Kul tuurkamer een regeling tot stand gebracht voor werkgevers en werknemers behoorende tot het muziekgilde en het gilde voor theater- en dans van de Ne derlandsche Kultuurkamer. Deze regeling houdt het vol gende in: a. bij geheele sluiting van het bedrijf betaalt de werkgever 50 procent van de overeengekomen gage door tot aan het einde van het engagement, doch uiterlijk tot en met 28 Februari a.s.; b. bij gedeeltelijke sluiting van het bedrijf betaalt de werkgever een gage naar verhouding van het aantal overgebleven werkuren, doch ten minste 50 procent van de oorspronkelijk overeengekomen gage: c. bij handhaving van het ver vroegde sluitingsuur wordt de uit voering van contracten, welke in gaan op 1 Maart of later, in on derling overleg tot naderen da tum uitgesteld. W.H.N.-loterü - De loterij 1942 van Winterhulp Nederland na dert haar einde. Van de in totaal 6 millioen loten zijn er thans bijna 5 millioen verkocht en men hoopt het resteerende binnen enkele weken aan den man te hebben gebracht. Zooals men weet, ge beurt dat door middel van den straatverkoop, door verkoop in de café's en door het rad van avon tuur, dat velen trekt. Gaarne ves tigen wij nog eens uw aandacht op deze loterij, die tweeërlei doel lieeft. In de eerste plaats is voor de koopers belangrijk, dat tal van hooge geldbedragen de prijzen vormen, in de tweede plaats diene dat de opbrengst van de geheele loterij ten goede komt aan het Winterhulpwerk, waarvan de lo terij deel uitmaakt. Daarom wek ken wij u op, in deze laatste serie nog eens deel te nemen aan de Win terhulp-loterij. Nu is het nog winter. Hoe meer. ook door deze loterij, in de schatkist van Win terhulp komt, hoe meer volksge- nooten hierdoor bijgestaan kun nen worden in hun stcffelijken nood De Wieringermeer. - Morgen Zondag 21 Februari, zal het twaalf en een half jaar geleden zijn dat de Wieringermeer droog viel. ROTTERDAM, TEL. 38427 DEN HAAG, TEL. 333298 Cursus inzake vogelbescher ming. - Dit jaar zal van 27 April tot 1 Mei van rijkswege een cur sus inzake vogelbescherming worden gehouden. Met dezen cursus wordt beoogd de vorming van personen, die bereid zijn voor zoover tijd en gelegenheid hun zulks toelaten, in de omge ving van hun woonplaats de vo- gelbeschermings gedachte in breeden kring uit te dragen en tevens de leiding op zich te ne men van het vogelbescherming- werk te plaatsen. Het ligt in de bedoeling den cursus te houden in het natio nale park op de Hooge Veluwe te Hoenderloo. Vaste brandstoffen en petro leum voor kookdoeleinden. - Zij, die voor de bereiding van hun warme maaltijden uitsluitend zijn aangewezen op vaste brandstof fen of petroleum, dienen ter ver krijging van nieuwe brandstof fen of petroleumkaartën voor kookdoeleinden een aanvraagfor mulier in te vullen bij de plaat selijke distributiediensten, in het tijdvak .van, 22 tot en met 27 Februari. De kaarten zullen worden gebruikt gedurende het seizoen van 1 Mei a.s. tot en met 30 April 1944. Eieren voor personen van 4 tot en met 20 jaar. - Van Zondag 21 Februari tot en met Zaterdag 3 April a.s. zullen voor per sonen van 14 tot en met 20 jaar twee eieren verkrijgbaar zijn op bon „reserve 2-09" voor kinde ren van 4 tot en met 13 jaar wordt in hetzelfde tijdvak één ei beschikbaar gesteld op bon „re serve 3-10". De bonnen dienen bij den de taillist te worden ingeleverd op Maandag 22 tot en met Zater dag 27 Februari, desgewenscht tegen ontvangstbewijs, waarna de detaillist de eieren in den loop van bovengenoemd tijdvak zal afleveren. Verhuizing departement van Justitie - Wegens de verhuizing van het departement van Justitie van Den Haag naar Apeldoorn zal het departement gedurende het tijdvak van 20 Februari t/m. 28 Februari zijn normale werk zaamheden practisch niet kunnen verrichten. Dringend wordt daar om verzocht de briefwisseling met het departement gedurende dit tijdvak tot het uiterste te beper ken. Bezoeken kunnen niet woe den afgewacht. De aandacht wordt er voorts op gevestigd, dat het centraal tes- tamentenregister en het rijksre- classeeringsbureau voorshands in Den Haag gevestigd blijven. Beperking van logiesgelegen- heid - Het bericht over de beper king van logiesgelegenheid heeft aanleiding gegeven tot het mis verstand. dat men in een maand niet meer dan tien nachten in een hotel, logement of herberg zou mogen verblijven. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat het voorschrift aldus luidt, dat men niet tien nachten in een kalendermaand in het zelfde hotel, hetzelfde logement of denzelfden herberg mag vertoe ven, dan wel meer dan acht nachten achtereen in twee kalen dermaanden. Het is dus wel ge oorloofd om het verblijf te ver- deelen over verschillende logies- verstrekkende inrichtüigën. Haagsclie Rechtbank Voor de rechtbank heeft onlangs terecht gestaan G. C. S. uit Leiden, ter zake diefstal van geld. Tegen ver dachte was de zaak aangehouden in verband met het inwinnen van een rapport over hem. Dat was er thans, doch de officier merkte op dat er niét veel gunstige dingen in stonden, zoodat hij tegen verdach te twee jaar gevangenisstraf eischte B. W. V. uit Hazerswoude. thans gedetineerd in het Huis van Be waring, had bii de R.K. kerk in zijn woonplaats een fiets gestolen, zooals hij thans bekende. Er kwam nog bij, dat verdachte kort achter een nogal wat straffen heeft gekre gen, en in totaal twee jaar en zeven maanden nog te goed heeft. Daar mee rekening houdend, wilde de officier zijn eisch niet te hoog stel len. Hij vorderde zes maanden ge vangenisstraf. Ook F. M. uit Ha zerswoude, thans gedetineerd, had rijwieldiefstal gepleegd, waarvan K. de dupe was geworden. Verdachte bekende, en ook in dit geval moest de officier constateeren dat ver dachte meer veroordeelingen ach ter den rug heeft. Daarom vorderde hij zes maanden gevangenisstraf. Het was een niet alledaagsche vraag welke aan de huisvrouw E. L. K. te Lelden gesteld was, Ze zat rustig op een bankje, en naast haar namen twee mannen plaats. „Hebt U geen idee om wat spek te koopen?" informeerde een man. Het schijnt dat niet direct „neen" is gezegd, want de vrouw gaf haar adres op, en het tweetal stapte op. Het stapte naar de woning van de spekklant, en roofde er blouses, een rok, distributiebescheiden, geld, koffie en thee. „Ze brachten dus niets, maar haalden alleen" stelde de president der rechtbank vast. In de bank stond een van het tweetal, J. S. uit Leiden, thans wegens een inbraak gedetineerd in het Huis van Bewaring. Hij was wel bij de onderhandelingen geweest, maar de getuige moest erkennen, dat S. niet het woord had gedaan. En ver dachte zei djt hil alleen maar een kussensloop had weggenomen. De officier vorderde zes maanden ge vangenisstraf tegen verdachte. Uitspraken over 14 dagen. De Economische rechter straft Voor eigen gebruik had J. van Bu ren uit Zwammerdam. thans gede tineerd, een schaap clandestien ge slacht. Dat feit bekende verdachte, en de officier eischte tegen hem zes maanden gevangenisstraf. De rechter veroordeelde conform dien eisch, doch met aftrek van den tijd preventief doorgebracht. Zonder de noodige bescheiden, verhandelde W. G. Kortekaas uit Lisse 20 mud aardappelen, voor welk feit de officier drie weken gevangenisstraf vorderde. De rech ter legde een week gevangenisstraf op Het was vleesch van clandestie ne slachterij afkomstig dat C. P. v. d. Berg uit Leidschendam ver handelde. Daarvoor eischte de offi cier zes maanden gevangenisstraf; de rechter veroordeelde tot die straf met mogeliikheid van vier maanden gratie. Dat vonnis bekwam ook P. T. v. d. Lubbe uit Leidschendam die ook clandestien vleesch had ver handeld. Theater en Dans De Neder landsche Kultuurkamer deelt aan belanghebbenden mede, dat de be stuurder van het gilde Theater en Dans iederen Maandagmiddag van 2 tot 5 uur zitting zal houden in het gebouw Keizersgracht 786 te Amsterdam. Zij, die daartoe tijdig een verzoek indienen, kunnen des gewenscht, na persoonlijken oproep, ook des Maandagochtends tus- schen 10 en 12 uur aldaar ontvan gen worden. De leider van de vakgroep Too- neel van de Nederlandsche Kul tuurkamer stelt zich voor iederen tweeden en vierden Maandag van de maand, telkens van 10.0012.00 uur en van 14.0016.00 uur zit ting te houden ten kantore van het gilde voor Theater en Dans, Joan van Hoornstraat 1 te 's-Gravenhage Ontheffing verpachtingsplicht ■•ischrecht. - Tot dusver behoef de het vischrecht in water, dat op 9 Mei 1940 niet was verpacht en ook niet tusschen dezen da tum en 12 Februari j.l. verpacht was geworden, niet' door het aan guan van een pachtovereenkomst te worden uitgegeven. Ook na 1 Maart a.s. mag op de tot dusver gevolgde wijze worden voortge gaan, mits daartoe een schrifte lijk verzoek wordt ingediend bij den secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij vóór 1 April 1943 en zoolang daarop geen beslissingis ontvangen. Wanneer de secretaris-gene raal' ontheffing van den verpach- tirlgsplicht verleent, kan dit ge schieden onder op te leggen voorwaarden. KORFBAL. Nederlandsche Korfbalbond Het programma voor morgen luidt: Noord Holland I: SVK—Archipel; DVDBlauw Wit; Westerkwartier Swift. Zuid-Holland I: Achilles—DKC; GymnasiastenOns Eibernest; Het ZuidenDeetos. Gelderland I: Hellas—EKCA; SOSNoviomagum; Wilskracht ZKC Overijsel X: DOSAKC; HKC 't Overschotje. Zuid I: DetoRust Roest; PSV Volt; ONASportlust. Zuid-Holland IIA: ReadyAchil les 2; HSV 2Fluks; Die Haghe Vicus Orlëntis. Zuid-Holland IIB: Rozenburg Zwervers; OSCRQuick; Deetos 2 Het Zuiden 2; Ons Huis-Spangen Zuid-Holland IIIA: Emma—ALO; Hou StandDie Haghe 2. Zuid-Holland HIB: Algemeene 2 HKV 2, 12 uur; Fluks 2Ready 2 HOCKEY. Letdsche Mixed Hockey Club Programma voor Zondag: Dames; promotieklasse: MRHC 1Lelden 1 2e klasse: Te Werve 1Leiden 2. 4e klasse: Leiden 3Kieviten 3. Zuidwyek Het programma luidt: Dames. 4e kl Ned. Hockey- bond: SOS IIIZuldwyck I. Afd. Zuid-Holland: Heeren: Noad IIIZuidwyek II. Dames: Zuldwyck IITempel '34 II en Zuldwyck IILFC II. ATHLETIEK. „Holland" naar Rotterdam Met 21 leden neem „Holland" morgen deel aan de prestatie-loopen te Rotterdam op de Nenijo-sintelbaan. Het tweede deel van die wedstrijden zal worden afgewerkt op 7 Maart. BILJARTEN. Kampioenschap van Nederland De derde dag van het tournooi in Den Haag heeft belangwekkende resultaten gebracht Sweering werd in een slecht gespeelde partij door De Leeuw geslagen met 300281 (gem. 9.37), terwijl Van de Pol eerst Jacobs klopte (300262) en vervolgens uitstekend werk leverde door tegen Van Vliet een gemiddel de te scoren van 21.42 en te winnen met 300183. Er komt thans teeke- ning in den strijd en meer en meer wordt men gewaar, dat Van de Pol een serieuze gooi naar het kam pioenschap gaat doen. En direct dient gezegdhij is er op het oogen- blik zeker toe in staat. Hij gaat thans aan den kop met 5 overwin ningen uit evenveel wedstrijden. De Leeuw volgt met 4 overwinningen uit 4 wedstrijden, waarna* Van Vliet komt met 5 uit 7. Sweering had er gisteren alles op gezet De Leeuw te slaan, maar toen hem dit niet snel genoeg gelukte, probeerde hij het spel te forceeren, waardoor hij alles bedierf. Dommering blijkt zijn scherpe oog en vaste hand van vroeger niet meer te bezitten, hoe wel. wat de techniek betreft, alle deelnemers aan dit tournooi nog wel een lesje van hem kunnen krij gen Tegen Jacobs bracht hij het niet verder dan 206. tegen Van Vliet tot 165. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 21 FEBRUARI. Leiden Chr. Ger. Gem. (Steen- schuur) Vm. 10 en nm 4 u., ds. Joh. Jansen Doopsgez. Gem.: Vm. 10% u., ds. Spaans, em. pred. te Katwijk aan ee Eglise Wal- lonne: Seize heures, Mr. R. Blom- maert Evang. Luth. Gem.: Vm. 10u., ds Bieger Geref. Kerk (Zuiderkerk)Vm. 10 u., ds. Wier- singa; nm. 4 u., dr. Westerink Geref. Kerk (Heerengr) Vm. 10 u., ds. Weggemans; nm. 4 u., ds. C. Houtman van Maarssen Geref. Kerk (Oude Vest) Vm 10 u., ds. Houtman; nm. 4- u., ds. Wiersinga Geref. Kerk (Morschweg) Vm. 10 u., ds. W. Bouwman; nm. 4 u., ds. Wegg'émaiis Geref. Kerk in H.V. (Breestr. 64): Vm. 10 uur, dienst Rem Geref. Gem.: Vm. 10% u.. ds. Hoenderdaal van Arn hem Ver. van Vrijz. Herv. (Volks huis) Vm. 10% u., dr. Boersema Vrije Kath. Kerk Vreewijkstr. 19)Vm. 10% u., gez. mis Vrijzt Kinderkerk (Gerecht 10) Nm. 12% u., dr. Boersema. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk Vm. 10 en nm. 2% u., ds. v. Beu- sekom Geref. Kerk: Vm. 9% en nm. 2 u„ ds. Moolhuizen Chr. Geref. Kerk: Vm. 9% en nm. 2 u., leesdienst. Alphen a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk. Jul. van Stolb.str.: Vm. 10 u., ds. Stehouwer; nm. 3% u., dr. Scheers; Ned. Herv. Kerk, Oudsh.- weg: Vm. 10 u., dr. Cannegieter; Ned. Herv. Kerk, Hooftstr. Vm. 9% en nm. 3 u., de heer de Jong Martha-Stichting, „Concordia": Vm. 10 u., ds. de Wit van Leiden Geref. Kerk. Raadhuisstr., Vm. 10 u., de heer v Aller te Beusichem; nm. 3 u„ ds. Bosch Geref. Kerk, De Ruvterstr.: Vm. 10 u. ds. Bosch; nm. 3 uur. de heer v. Aller Geref. Kerk, Hooftstr.: Vm. 10 u., ds. Hartkamp; nm. 4% u. ds. Dron- kert van Woubrugge Oud Geref. Gem.. Lok. v. Mandersloostr.: Vm. 9% en nm. 4 uur. leesdienst Rem. Ger. Gem. (Nijverheidsschool Rhenanialaan)Nm. 3 uur, mej. ds Günther. HEDEN. Schouwburg: Brabantsche C retrevue te 7 uur nam. Stadszaal: Prop. uitv. D „Brunhilde". 6% uur nam. Zondag. Remonstr. KerkJeugdbije komst te 5 uur nam. Schouwburg: Brabantsche Ca, retrevue te 7 uur nam. St. Antonius Clubhuis: Com leerlingen Leidsch Muziekinstiti 4 uur nam. Stadszaal: Boyd Bachman's dio-orkest. 6% uur nam. De avond-, nacht- en Zond: dienst der apotheken te Lei wordt van Zaterdag 20 Febr. 20 tot Zaterdag 27 Febr. 8 uur waa: nomen door de Apotheek Herdi en Blanken, Hoogewoerd 171, 7 foon 20502 en de Apotheek Re Steenstraat 35, Telef. 20136 Oegstgeest door de Oegstgeests Apotheek, Raadhuispark 8, Ti 26274. De geneeskundige dienst te den wordt van Zaterdagavond tot Maandagmorgen 8 u. waarge men door de doctoren van Alp! van der Hoeven, Kors, Renaud Simons. Te Oegstgeest wordt deze di< dan waargenomen door dr. Hug holtz, Tel 20390. Bodegraven Ned. Herv. Kt|> Vm. 9% u„ ds. Klüsener; nm. de heer Dekker Geref. KJ Vm. 10 en nm. 3 u„ cand. W. den Boer -Ev. Luth. Kerk: 10 u., ds. Bahnmüller (jeugddiel Geref. Gem.: Vm. 10 en nm.f leesdienst Evangelisatiekrl Nm. 3% u., in de Luth. KerkJ heer J. Bruyn van Wassenaar. Hazerswoude Ned. Herv. Kl Vm. 9 en 10% en nm 2% u.| P. L. Kiehl Geref. Kerk: VmJ en nm. 2% u., ds. M. HeuzevelJ Hillegom Ned. Herv. Vm. 10 en nm. 5 u., ds. Eerhar^ Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. ds. Krabbe Chr. Geref. K| Vm. 10 u. en nm 5 u„ leesdienl De Kaag Ned. Herv. Kit Vm. 10 en nm. 3% u., ds. vaiir Windt Katwijk a. d. Rijn Ned. d Kerk: Vm. 9% en nm. 3 u., dl Warmolts Geref. Kerk: Vmt en nm. 3 u.. ds. J. G. Aaldersl Koudekerk Ned. Herv. Ekj Vm. 9% en nm. 2% u., ds. bergen - Vm. 9% en nm. 2', ds. Haspers. h Lisse Ned. Herv. Kerk: Vml en nm. 4 u„ ds. J. Th. v. Veenei-f Geref. Kerk: Vm. 10 en nm tl dr. Th. Ruys Jr Chr. Geref. W Vm. 10 en nm. 4 u„ ds. A. 1" stein Geref. Gem.: Vm. nm. 4 uur, ds. A Verhage Geref. Gem.: Vm. 9% en nm. leesdienst. Nieuwveen Ned. Herv. Vm. 10 u„ ds. Kater Geref. i Vm. 10 en nm. 2% u„ ds. Stoel van Boskoop Evangell Vm. 9% en nm. 2% u., de hej van Scherpenzeel. N'oordwyk Binnen Ned. Kerk: Vm. 10 u„ ds. Siddré J Kerk Vm. 10 en nm. 3 u., dr. Noordwyk aan Zee Ned Kerk: Vm. 10 u.. ds. Cupedoj 5 u. (jeugddienst), ds. v. Gl van Katwijk aan Zee Geref. r Vm. 10 en nm. 3 u., ds. Boun Geref. Kerk (Egb. de Groot Vm. 10 u„ de heer A. v. Kamp Oegstgeest Geref. Kerk (J ritslaan): Vm. 10 u.. ds. Elf nm. 4% u„ cand. Blokland Kerk (Morschweg): Vm. 10 u.,' Blokland: nm. 4% u„ ds. Ering Oude Wetering Ned. Kerk: Vm. 10 u., ds. van Rhocl Geref. Kerk: Vm. 9% en u„ ds. v. d. Bos Remonstr. Vm. 10 u., ds. Heyn. Rljnsburg Ned. Herv. 9 Vm. 10 u.. dr. G. C. van Nill nm. 3 u„ ds D. G. C. van Ha van Katwijk aan Zee Kerkfl Het affiche voor de nieuwe den Nederlandschen VólksdW kiaamverpleging. J. Schlppe'''

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2