STADSNIEUWS AGENDA MARKTBERICHTEN VOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN. Te Lunteren heeft de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van mevrouw W. A. Reydon—Haak Steenhart, echtgenoote van den secretaris-generaal van het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten, mr. H. Reydon. die door sluipmoord is gevallen. De stoet op weg naar de begraafplaats Polygoon-v. Bilsen-Pax m Ned. Reisvereeniging - In een der zalen van café-restaurant „In den Vergulden Turk" bestond gisteravond aanzienlijke belang stelling voor een bijeenkomst van de Nederlandsche Reisvereeniging, welke werd geopend door den heer L. A. Mennes. Spreker van dezen avond was de heer C. J. M. van der Hidde, die - gelijk reeds eerder hier ter stede - op aantrekkelijke wijze de Nederlandsche zeesleepvaart, waaraan hij jaren lang verbon den is geweest, beschreef. De algemeene belangstelling voor dezen tot voor kort weinig bekenden bedrijfstak werd gewekt door het boek „Hollands Glorie", dat dé sfeer van de sleepvaart weliswaar goed wist te treffen, doch dat geschiedkundig niet ge heel verantwoord is. In het kort beschreef spreker de ontwikkeling van dit typisch Nederlandsche bedrijf, waarin ons land, mede door de kenmerkende voorzichtig- heidspolitiek, welke het goed uit voeren van de aangenomen op drachten garandeerde, de eerste plaats ter wereld wik; te ver overen. Een dankbaar applaus schetste de waardeering der toehoorders voor de humoristische en leven dige voordracht, waarvan het laatste deel met talrijke lichtbeel den geïllustreerd. Offert voor „Winterhulp!" Morgen en Maandag wordt over het geheele land de voorlaatste straatcollecte in dit seizoen ten bate van „Winterhulp" gehouden. De leiding van „W.H.N." is zeer tevreden over de opbrengst dei- vorige collectes, welke die van voorgaande jaren verre hebben overtroffen. Het verblijdend ge volg hiervan is geweest, dat ook de uitkeeringen in belangrijke mate konden worden verhoogd, hetgeen evenwel niet wil zeggen, dat de vele duizenden volksge- nootéri, die in aanmerking komen voor eenuitkeering, deze ook allen hebben ontvangen. Het hangt dus geheel van de opbrengst der resteerende collectes af of dit mogelijk zal zijn. In dit licht beschouwd zij daar om nogmaals met aandrang op gewekt om met milde hand te offeren, opdat aan het einde van deze wintercainpagne geen enkele aanvrage wegens gebrek aan mid delen behoeft te worden afge wezen. Niet geven, maar offeren blijft daarom het parool! HANDELSREGISTER K. v. K. - Nieuwe inschrijving: J. Kroon (Bep. bepalingen)handel in land bouwwerktuigen en huishoudelijke artikelen. Vennooten: J. en P. Kroon, Rijnzaterwoude. Nieuwe inschrijving: A. J. Koks hoorn en Co. iBep. Bep.) Leid- scheweg 350, Voorschoten. Aan nemersbedrijf. Venn.: A. J. Kokshoorn, Voorschoten en A. Kokshoorn, Wassenaar. 't Haagsch Manufacturenhuis. Hoogewoerd 103, Leiden. Klein handel in manufacturen. Afkom stig uit 's-Gravenhage. Wijzigingen: Wijnkooperij „De Globe" voorheen Leo Oudshoorn en Co.. Doelensteeg 8, Leiden. Het correspondentie-adres der zaak is thans gevestigd te 's-Gravenhage, Jul. van Stolberglaan 56. Aardewerkfabriek „De Vlijt", Doeswerf 2, Leiderdorp. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma: Aardewerkfabriek „De Vlijt" (Bep. bep.). Venn.: J. en G. Verhoogt. Leiderdorp. G. de Best J.Azn., Tramstraat 3, Katwijk a/Zee. timmermans- en aannemersbedrijf. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma: G. de Best en Zoon. Venn.: G. de Best Jzn. en J. A. de Best Gzn.. Katwijk a/Zee. Joh. Ramb, Haarlemmerstraat 47/49, Leiden. Handel in produc tie manufacturen en confectie. Bovengenoemde zaak is omgezet in een vennootschap onder fir ma onder den naam: J. Ramb's Manufacturenhandel en Confec tiebedrijf (Bep. Bep,) Venn.: J. P. J. Ramb, Leidén; F. V. Ramb, Noordwijkerhout, A. W. Ramb en Mej. A. M. C. Ramb, Leiden. W. Jansen, Hoofdstraat 43F. Leiderdorp. Melkslijterij en han del in zuivelproducten. Boven genoemde zaak is met ingang van 1 Januari 1943 omgezet in een vennootschap onder firma onder den' hsiam: Firma W. Jan sen en Zonen. (Bep. Bep.) Venn. W. Jansen Sr., J. Jansen en W. Jansen Jr., Leiderdorp. Aan den vennoot W. Jansen Jr. is be perkte handlichting verleend. Hotel „Verloop", Oude Zeeweg 5, Noordwijk. Hotelbedrijf. Het kantoor van bovengenoemde zaak is verplaatst naar Rhijngeester- straatweg 78, Oegstgeest. G. de Graaff, Dorpstraat A. No. 111, Koudekerk a. d. Rijn. Metselaars en Aannemersbedrijf en betonwerken. Bovengenoemde zaak is omgezet in een vennoot schap onder firma onder den naam: G. de Graaf en Zoon (Bep. Bep.) Venn.: G. de Graaff en H. de Graaff, Koudekerk a. d. Rijn. Aan den vennootH. de Graaf is beperkte handlichting verleend. Firma P. J. Couvée en Zoon, Houtmarkt 16, Leiden. Handel in bakkerijgrondstoffen. Uittr. Ven noot: J. Zandbergen, Leiden. De zaak wordt voortgezet door den overblijvenden vennoot C. Zand bergen, als eenig eigenaar, on der den ouden naam. Het Hollandsche Gebakhuis C Brouwer en Zoon, Haarlemmer straat 70, Leiden. N. Venn.: B. Brouwer, Haarlem. N.V. Internationale Visscherij- Maatschappij, Parlevlietslop 14, Katwijk aan Zee. Hoofdz. Am sterdam. De zaak te Katwijk a. Zee, op radiologisch en algem. techn. wetenschap, en experi menteel gebied, en den handel in daarmede verband houdende litteratuur, is overgegaan aan R. J. Aalberts, die deze zaak te Katwijk voorzet onder den naam Radio-Boekerij. Naaml. Venn. Nederlandsche Vereenigde Hotels N.V.H., Noord Boulevard 3, Noordwijk aan Zee. Hoofdkantoor van de zaak is verplaatst naar Amsterdam, Mich. Angelostraat 46. Een bij kantoor is gevestigd te Noord wijk aan Zee, Emmaweg 33. N.V. Hotel Maatschappij „Noord wijk aan Zee." Noord Boule vard 3, Noordwijk aan Zee. Hoofdkantoor van de zaak is verplaatst naar Amsterdam, Mi chel Angelostraat 46. Een bijkan toor is gevestigd te Noordwijk, Emmaweg 33. N.V. Maatschappij tot Exploi tatie van het Grand Hotel en Pension Rembrandt, Beethoven- weg 8. Noordwijk. Hoofdkantoor van de zaak is verplaatst naar Amsterdam, Mich. Angelostraat 46. Een Bijkantoor is gevestigd te Noordwijk aan Zee, Emma weg 33. B. Koolhaas' Graanhandel. Nieuweweg 207, Leimuiden. De bepalingen ten aanzien van de rechten van derden zijn gewij zigd. Nieuwe inschrijvingen: J. de Mooy en Zonen, Groothandel in Groenten. (Bep. Bep.) Sandt- laan 2, Rijnsburg. Vennooten: J. de Mooy Sr., J. de Mooy Jr. en K. de Mooy, Rijnsburg. Aan K. de Mooy is handlichting ver leend. Fa. J. en R. van Arkel. (Bep. Bep.) Hoorn 87g, Alphen a. d. Rijn. Warmoeziersbedrijf. Venn.: J. van Arkel Pzn., R. van Arkel Pzn. en C. van Arkel Rzn., Al phen a. d. Rijn. Aan C. van Ar kel Rzn. is beperkte handlich ting verleend. Wijzigingen: N.V. Leidsche Bouw Maatschappij, Oude Singel 144, Leiden. Overl. Bestuurder H. J. Jesse, Leiden, dd. 11 Febr. 1943. W. en A. Hoogeveen, Haarlem merstraat 9, Leiden. Manufactu renhandel. Overl. Venn.: W. E. C. Hoogeveen, Leiden, dd. 6 Febr 1943. Het bedrijf wordt voortge zet door de vennoote: A. J. M. Hoogeveen, onder den ouden naam. L. Berk, Kaasmarkt 6, Leiden. Café, bodebestelhuis, automobiel en garagebedrijf, benzinehandel. De zaak is omgezet in een ven nootschap onder firma: Firma L. Berk en Zoon (Bep. Bep.) Venn. L. Berk en C. B. M. Berk, Lei den. Aan G. B. M. Berk is be perkte handlichting verleend. Eerste Leidsche Lakfabriek L. J. en J. J. Cohen, Hooigracht 60 Leiden. De Liquidationstreuhan- der D. A. Bongers is met ingang van 2 Februari 1943 benoemd als „Verwaltungstreuhander" in bo vengenoemde zaak. Firma P. J. Couvee en Zn., Houtmarkt 16, Leiden. Bakkerij- Na den strijd benut de bemanning van een pantserwagen de eerste pauze, om nieuwe munitie In de gordels te doen. Zij wil en moet voortdurend gevechtsklaar zijn PK Lohse-Sch-F-P m grondstoffenhandel. Procuratie verleend aan J. Zandbergen, Lei den. (Bep. Bep.) Wim Veeren, Steenstraat 57a, Leiden. Groothandel in kappers- benoodigdheden, be- en verwer ken van deze artikelen; agen turen in meubelen. Abusievelijk werd opgegeven groothandel in kappersbenoodigdheden; dit moet zijn: agentuur- en commissie handel in deze artikelen. Nic. Blansjaar, Haarlemmer straat 267b, Leiden. Handel in bioemen en planten, tevens win kel; tevens steenhouwerij. De steenhouwerij, gedreven o. d. naam Firma W. F. Moene, is overgegaan aan de venn. o. fir ma: N. Blansjaar en Zoon. (Bep. Bep.) Venn.: N. en J. Blansjaar, Leiden. Lb. de Mooij, Lange Vuart 16, Rijnsburg, groothandel in groen ten. De zaak is omgezet in een venn. onder firma: L. de Mooy en Zonen, groothandel in groenten (Bep. bep.). Venn.: L. de Moof, P. de Mooy, L. de Mooy Jr. en D. de Mooy, Rijnsburg. Aan L. de Mooy Jr. en D. de Mooy is hand lichting verleend. Kunstaardewerkfabriek „Kat wijk" H. v. d. Voet, Remisestraat 3, Katwijk a/Zee. Volmacht ver leend aan G. J. van der Linden, -latwijk a/Zee. Braun van Sambeek, Hoofdtr. 86. Noordwijk a/Zee, drogisterij. De zaak is verplaatst naar Hoofd straat 207, Hoogeveen. L. J. Los, Schoolstraat 35, Voor schoten, schildersbedrijf en dro gistzaak. De zaak is omgezet in een venn. onder firma: L. J. Los en Zoon (Bep. bep.). Venn.: L. J. en L. Los, Voorschoten. Nieuwe inschrijvingen: Ge broeders van Burik (Bep. Bep.) Hooge Rijndijk, Zoeterwoude. Venn.: P. W. en W. v. Burik. A. C. van der Hulst en Zoo- nen. (Bep. Bep.) Rijndijk 264, Voorschoten. Tuinders- en land- bouwersbedrijf. Venn.: A. C„ G. P. en L. C. J. van der Hulst, Voorschoten. Aan L. C. J. van der Hulst is handlichting ver leend. Wijzigingen: Singer-Maatschap- pij N.V., Prinsessekade 4, Leiden. Hoofdzaak Amsterdam. Het fi liaal te Leiden is opgeheven. Gebrs. Stouten, Schelpenkade 23, Leiden. Metselaars en schoor steenvegers. N. Venn.: N. Stouten Jr., en J. M. Stouten, Leiden. Aan beiden is beperkte hand lichting verleend. M. Franke, Leiden, afvalslager. De zaak is dd. 21 Dec. 1942 over gegaan aan A. J. Slierings te Leiden. Gebroeders van der Mey, Hor tuslaan 13. Sassenheim, vleesch- warenbedrijf. Uittr. Venn.: J. en G. van der Mey, dd. 1 Jan. 1943. Nic. Nieuwenhuis, Grachtweg 5-7, Lisse, loodgieter, zinkwerker, centr. verwarming. Wijz. han delsnaam in: Loodgietersbedrijf Nieuwenhuis. Wijzigingen: C. D. van Delft, Kerkstraat 16, Rijnsburg, melk, boter, kaas en eieren. De zaak is omgezet in een venn. o. firma: firma Van Delft en Zn. (Bep. Bep.). Venn.: C. D. van Delft Czn. en N. van Delft CDzn., Rijnsburg. Firma J. H. van Berghem Jr. Aannemersbedrijf, Oude Zeeweg 68, Noordwijk aan Zee. De zaak is verplaatst naar Hemonystraat 17, Amsterdam (Z.). Afscheid van den heer M. Heymans. - Onder zeer groote belangstelling heeft gistermid dag de heer M. Heymans, die benoemd is tot hulpprediker bij de Ned. Herv. Gem. te Hillegom, in een bijzondere samenkomst in gebouw „Nomateg" afscheid ge nomen. Nadat Psalm 118 vers 7 gezongen was, hield de heer Heymans een korte toespraak over Rom. 8 vers 351: „Wie zal ons scheiden van de liefde van Christus"? Zes jaar heeft de heer H. hier gewerkt in wijk 7, en later in wijk 2, en dat dit niet zonder vrucht geweest is, bewe zen de vele brieven en persoon lijke bezoeken, toen bekend ge worden was, dat hij de benoe ming had aangenomen. Hoewel de eervolle benoeming hem tot groote blijdschap gestemd had, deed het hem ook veel leed van de Leidsche Gemeente afscheid te nemen, maar gezien in het licht van Rom. 8 vers 35 is dit „een afscheid dat geen afscheid is." Nadat staande Gezang 96 „Halleluja, eeuwig dank en eere" gezongen was, nam hij in har telijke bewoordingen afscheid HEDEN. Schouwburg: Mi), v Toonkunst. Quartetto di Roma. 714 uur nam. Zaterdag. Schouwburg: Kunstkring „Het Schouwspel". „Hans en Grietje". 214 uur nam. Schouwburg: Brabantsche Caba retrevue te 7 uur nam. Stadszaal: Prop. uitv. D.G.V. ,3runhilde". 614 uur nam. Volkshuis: Muzikale voordracht Caspar Höweler. 4 uur nam. BIOSCOPEN: t 18 Jaar - 14 jaar - g alle leeft. Luxor-Theater: Dag. te 214 en 7 u. Zondag 2—614 uur doorl. ..Pira ten" Lido-Theater: „Vergeten Vrou wen" f Dag. 2.15 en 6 3/4 uur. Donderdag geen matinée. Trlanon-Theater: ,,Dr. Crippen aan boord" t Dagel. 2 en 6 3/4 uur. Zond. 26 1/4 u. doorl. Casino-Theater: „On verbreekba re banden" t Dag. te 2 en 7 u. nam.; Zond. 2. 414 en 7 uur. Rex-Theater: „Gier Wally" Dag. te 2 en 6 3/4 u. n.m. Zond. doorl. van 26 1/4 u. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden, wordt van Zaterdag 13 Febr. 20 u. tot Zaterdag 20 Febr. 8 uur waar genomen door de Apotheek Boek- wijt, Breestraat 74 Tel. 20552: de Haven-Apotheek. Haven 18. Telef. 20085. Te Oegstgeest door de Oegst- geestsche Apotheek Raadhuispark 8 Tel. 26274 van zijn naaste medewerkers en -werksters. Hierna nam één der trouwste bezoeksters het woord, om den heer Heymans als blijk van waardeering namens de wijk een fraaie leeslamp aan te bie den. Nadat de heer H. hiervoor bedankt had, werd hem staande de zegenbede; uit Psalm 121 vers 4 „De Heer zal u steeds gade slaan" toegezongen. Na afloop was er gelegenheid van den heer Heymans afscheid te ne men, waarvan door velen ge bruik gemaakt werd. Op 28 Febr. a.s. om 10 uur, zal de heer Hey mans door ds. Eerhard in de Ned. Herv. Kerk te Hillègom tot zijn dienstwerk ingeleid wor den en 's middags om 4 uur hoopt de heer Heymans dan zijn intrede te doen. LEIDEN, 19 Febr Kaasmarkt, 2 part. Goudsche kaas, geen notee ring. LEIDEN, 19 Febr. Veemarkt. 6 fokstieren: 64 kalf- en melkkoeien f. 8001400, handel viug; 109 va rekoeien e.a. f. 400770, vlug; 50 vette koeien; 31 pinken f. 300450, mat: 20 vette schapen; 1 zeug; 4 mestvarkens; 86 biggen f. 4055, vlug: 186 bokken en geiten f. 100 200, tam. GOUDA, 18 Febr. Veemarkt. Aan gevoerd in totaal 274 stuks. 34 biggen f. 2540 p. St.; 34 runderen, 163 nuchtere kalveren en 1 schaap overgenomen door de N.V.C. 42 bok ken en geiten f. 100300. Handel matig. Zaaizaden en pootgoed voor Uw Volkstuin. Het is thans tijd voor de aan schaffing of bestelling van zaai zaden en pootgoed. Alleen uit goe de zaden is een goede oogst te ver wachten. Goede zaden zijn steeds hun prijs waard: slechte zi)n voor niets nog te duur. Betrek ze daar om uitsluitend van betrouwbare leveranciers. „Hoeveel zaden en pootgoed heb ik noodig?" is voor vele nieuwe volkstuinders de moeilijke vraag. Meestal bestellen ze veel te veel zaden en het gevolg is, dat deze dan veel te dicht worden gezaaid, dus verspild. Dit mag in de huidige tijdsomstandigheden niet gebeuren, want de voorraden zaden ziin be perkt. Ten gerieve van hen, die nog moeten bestellen, vindt men on derstaand de hoeveelheden zaden aangegeven, welke per m2 noodig zijn: 200 gram aardappelen, 7(4 gram pronkboonen, 5 gr. stoksnij- boonen, 5 gr. stokslaboonen. 7(4 gr. stamslaboonen, 10 gr. bruine boonen, 20 gr. tuinboonen, 10 gr. stamerwten, 7 gr. klimerwten. 2 gr. bieten. 1(4 gr. zomerwortelen, 1 gr. winterwortelen, 5 gr. radijs, 2 gr. ramenas, 30 gr. spinazie, 2(4 gr. snijsla, 15 gr. raapstelen, 5 gr. snij- bieten, 10 gr. postelein. 7 gr. tuin kers, 1(4 gr. uien (groote) en 6(4' gr. St. Jansuien. Weest zuinig met Uw zaden. Zaait ze zooveel mogelijk op rijen. Dat geeft besparing. Bovendien zijn de op rijen groeiende gewassen steeds gemakkelijker van onkruiden te zui veren. 2—2

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 6