RECHTZAKEN. KUNST EN LETTEREN SPORT. KERK EN SCHOOL. Leidsche Schouwburg. STADSNIEUWS. AGENDA Een onverwacht weerzien. Drie broers, die elkander sedert het uitbreken van den oorlog niet meer gezien hadden, kwamen toevallig in dezelfde stad in den midden sector van het Oostelijk front, waardoor een samenkomst mogelijk werd, welke voor de drie broers, den Obergefrelter van het leger en de beide Oberfeldwebe'n van het luchtwapen, een mooie herinnering tal blijven PK Jacobt-PBZ-R-P m llaagsche Rechtbank ,,Uit principe koop ik geen tweede- handsch goederen"' zoo verklaarde B. K. uit Lisse, doch de president van de rechtbank merkte op: „ban had ik het principe maar beter ge handhaafd". Verdachte kocht van een kennis een aantal rijwielonder- deelen, welke van diefstal afkom stig waren. Dat wist de verdachte niet, want hij veronderstelde dat de verkooper dat deed in opdracht van diens patroon, en er wat goederen opgeruimd moesten worden. De of ficier vorderde f. 100.boete subs. 25 dagen hechtenis. De jeugdige H. J. B. van D uit Lisse had de rijwielonderdeèlen, zooals naven en pedalen gestolen, en die aan den vorigen verdachte verkocht. Verdachte had bekend en de officier wees erop dat in het rapport over den jongeman weinig goeds wordt gezegd, en vooral de omgang met verkeerde vrienden hem op het verkeerde pad bracht. Daarmee rekening houdend, luidde de eisch een jaar Jeugdgevangenis. H. J. V. te Boskoop had drie fiet sen gestolen, en was bovendien al eerder wegens rijwieldiefstal ver oordeeld. Toch vroeg hij nu cle mentie, in verband ook met de om standigheid dat hij werk heeft. De officier vorderde thans, nadat twee maanden gevangenisstraf onlangs was opgelegd, vier maanden gevan genisstraf. H. de J. uit A'.phen had in Bos koop een fiets gestolen van mej. J. Verburg. Dat bekende verdachte, maar het strafblad was verder nog blanco. De officier vorderde tegen verdachte zes maanden gevangenis straf. Uitspraken over 14 dagen. De officier vorderde tegen J. de R. uit Leiden zes maanden gevan genisstraf, wegens diefstal van een autoband Hij had dien van zijn werkgever weggenomen en verkocht voor f. 135.De rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan en de zaak verwezen naar den rechter commissaris voor nader onderzoek. Terzake heling heeft terecht ge staan G. H. uit Leiden, die van de opbrengst van den gestolen band f. 17.50 had aangenomen. Tegen hem was f.100.— boete subs. 50 d. hechtenis geëischt. De rechtbank heeft verd. conform dien eisch ver oordeeld tiaagsche Politierechter Zoo bij kleine beetjes tegelijk had C. van E. uit Leiden een bedrag van f. 145.08 bij elkaar gekregen. Dat was geen geld van hemzelf, doch behoorde aan zijn werkgever voor wien hij brood had bezorgd Het geld droeg hij evenwel niet af, met als gevolg dat hij zich wegens ver duistering had te verantwoorden. Het verkeerde spel was begonnen in Augustus van 1940 en v/as ge gaan tot April 1941, toen de ont dekking plaats had. Een maand ge vangenisstraf vorderde de officier de politierechter veroordeelde tot 14 dagen gevangenisstraf. Ten nadeele van zijn patroon W. te Leiden had. J. H. M. B. aldaar een hoeveelheid ruwe tabak meege nomen. volgens zijn verklaring voor eigen gebruik. De officier vond dat wel met een geldboete kon worden volstaan en vorderde f. 20.subs. 10 dagen hechtenis; de rechter ver oordeelde tot 'f. 15.— boete, subs. 15 dagen hechtenis. Er was ruzie in de familie van mej. M. C. de W. te Leiden; tusschen schoonzuster en zwager boterde het niet te best. En als gevolg daarvan had mej de W. 5la<?r, zwaSer In Oegstgeest uitge scholden, die daarop snel een aan klacht wegens beleediging deed vol gen, hetgeen den officier thans f. 5 boete subs. S dagen hechtenis deed eischen. Dat werd ook het vonnis van den rechter. De officier wees erop dat veel konijnen in den laat- sten tijd gestolen worden, en daari om dergelijke diefstallen flink ge straft-moeten worden. En omdat R. W. te Leiden twee konijnen had ge stolen te Oegstgeest, vorderde hij 3 weken gevangenisstraf tegen hem. De rechter legde die straf op. Aan heling had J. A. v. d. W. te Leiden zich schuldig gemaakt door de twee gestolen konijnen te koopen. Hij zou niet hebben geweten dat ze waren gestolen, en daarom vorder de de officier f. 30.boete subs. 15 dagen hechtenis; de rechter ver oordeelde tot f. 15.subs. 15 dagen W. P. van T te Lelden had uit de fiet-stasch van mej. J. S twee zeepbonnen gestolen, waarvoor zij terecht stond, en f.20 boete subs. 10 dagen hechtenis tegen zich hoorde eischen. Het vonnis werd conform dien eisch Leer Is een bijzonder artikel ln dezen tijd, en daarom meende de officier dat de diefstal welke J. v. d. K. te Voorschoten had gepleegd, nogal van belang moest worden ge acht. Hij had uit de fabriek, waar hij werkte, een stuk saffiaan-leder i meegenomen waarvoor de officier thans drie weken gevangenisstraf I eischte. De rechter veroordeelde tot 14 dagen gevangenisstraf. In de magazijnen van C en A. had mej. A. B. te Lelden, die aan .het winkelen was zich twee japon nen toegeëigend. Ze had die snel in haar tasch verstopt, doch een verkoopster had den diefstal ont dekt. Veertien dagen gevangenis straf vorderde de officier; de rech ter legde acht dagen gevangenis straf op. Het werd door J. J. L te Leid- schendam beslist ontkend dat hij buiten den meter om electriciteit had betrokken. De officier meende echter dat er voldoende aanwijzin gen tegen verdachte waren, zoodat hij twee maanden gevangenisstraf tegen hem eischte. De rechter vond het feit evenwel met bewezen, en sprak verdachte vrij. Niet alleen in de magazijnen bii C. en A„ waar zij een japon had werger.omen. doch ook bii V. en D. hart mej. L. C. S. te Leiden dief stal gepleegd. De officier stelde echter voor over verdachte eerst een rapport in te winnen alvorens te veroordeeien waartoe de rech ter besloot. Bossche notaris veroordeeld Het Bossche Gerechtshof heeft uit spraak gedaan in de geruchtma kende zaak tegen den Bosschen no taris J.R. H.. die terecht heeft ge staan verdacht van orrtiehting bij het plaatsen van hynotheken. en die deswege door de Bossche rechtbank veroordeeld was tot. drie maanden gevangenisstraf met ontzetting uit het notarisambt. De officier van justitie had des- tiids anderhalf jaar tegen hem ge ëischt. eveneens met ontzetting. Na een behandeling ln hooger beroep, welke viif dagen in beslag nam. eischte de advocaat-generaal mr. Van Velzen. tegen den notaris een maand gevangenisstraf, met ont zetting uit zijn ambt. Het Hof heeft den notaris thans veroordeeld tot een maand gevan genisstraf. met de eratieclausnle. echter zonder ontzetting uit het notarisambt. Haagsclie politierechter De Leidsche grachten schiinen iets an ders dan bagger te bevatten; bij mudden tegeliik haalt men er de steenkolen uit. Dat vertelde J A. W uit Leiden aan den Haagschen politierechter. Ze halen er nu en dan wel 25 mud uit", oreerde ver dachte. en zoo gezien was de vijf mud, die hij er uit gehaald zou hebben, dus een schrale oogst. Maar de officier vond het een toevallige omstandigheid dat uit de schuiten met, steenkolen een flinke hoeveel heid werd vermist, en toen W rtoor de Leidsche politie in haar bijziin aan het baggeren was gezet, er .an dere kolen opgehaald werden, dan die hii in ziin roeiboot had vervoerd toen de politie W. aanhield. Ooval- lend was ook de omstandigheid, dat een deel van de kolen droog was. hetgeen bii baggeren ook al rnoei- liik gaat. terwiil de politie had ge zien dat W. be.zig was. water on de kolen te gooien ..Uit de boot te scheppen", verbeterde W. nu Twee maanden gevangenisstraf eiseht.e de officier; een maand legde de poli tierechter op. Zet het nieuwe jaar goed in. Steunt Winterhulp. - Giro 5553. „Mattheus-Passlon" van J. S. Bach Evenals vorig jaar hoopt „Ex Ani mo" de Mattheus-Passion van J. S. Bach uit te voeren, en wel op Woensdag 7 April Hieraan werken mede; Het Gem. Koor „Ex Animo", een jongenskoor, onderafd. van „Ex Animo", Ankle van Wickevoort Crommelln. sopraan; Roos Boelsma, alt; Jan Schipper, tenor; Jo"han Lammen, bas; Nico Huisman, bas; Hennie Schouten, orgel; Leo Mens, vleugel. De begeleiding is wederom ln handen van het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest, terwijl het geheel onder leiding staat van Her man de Wolff. BOKSEN. S.S. und Polizel-Sport-Gemein- schaft Niederlande Door de S.S.- und Polizei-Sport-Gemeinschaft Nie derlande zullen op 27 Februari a.s. in Den Haag en op 6 Maart in Am sterdam bokswedstrijden worden ge houden. In Den Haag zullen tegen over elkaar komen te staan de „Reichsstaffel S.S. und Polizei" en een keurploeg van de Gau Mittel- und Nieder-Rhein. In Amsterdam komt de „Reichs staffel und Polizei" uit tegen een gemengde ploeg, die bestaat uit de beste Nederlandsche amateurs en ln Nederland gelegerde Duitsche mi litaire boksers. De juiste samenstel ling van deze ploegen zal nog bekend worden gemaakt. Toch kan reeds worden medegedeeld, dat de beste Duitsche kampioen onder de militairen van 1942, de zwaarge wicht kampioen Grupe, tegen den finalist in de kampioenschappen van 1942, Kleinholdermann zal uit komen Opgemerkt kan worden, dat de leden van de S.S- und Polizei- Sport-Gemeinschaft Niederlande hier voor de eerste maal ln een of anderen tak van sport tegen Neder landers zuilen uitkomen. De baten van beide wedstrijden zullen ten goede komen van het Kriegswinterhilfswerk. BILJARTEN. Het debuut van Kees de Kuiter Onder auspiciën van den Ned. Bil jartbond heeft de jeugdige speler Kees de Ruiter, in een tweedaagsch tournooi den strijd aangebonden tegen de eerste klasse spelers Jan Sweering en Piet de Leeuw. Zooals bekend zal Kees de Ruiter, die eerstdaags 18 jaar wordt, vol gende maand in Amsterdam deelne men aan de wedstrijden om het kampioenschap tweede klasse groot biljart cadre 45/2. De resultaten waren; Sweering 500 17 142 29.41 De Ruiter 238 17 104 14 De Leeuw 500 26 95 19.23 De Ruiter 263 26 51 10.11 PREDIKBEURTEN. Alphen a. <1. Rijn Chr Geref. Kerk: Woensdagnam. 7.15 ds. Du- marchie van Voorthuizen te Drie bergen. Noordwgk a. Zee Geref. Bond (Juliana van Stolbergstraat 27): Woensdagnam. 7>/2 u. cand. Fokke- man van Delft. NED. HERV. KERK Bedankt. Voor Jutphaas (toez.), ds. J. J. H. van der Ree te Vianen. Beroepen. Te Uithuizen (toez.), ds. R. Bijl stra te Hellendoorn en te Weesp, Ss. 'J. van der Wiel te Rijswijk Z.H. GEREF. KERKEN Beroepen. Te Anna Paulowna, cand. J. Blok land. hulpprediker te Oegstgeest. Aangenomen. Naar Oosterzee, cand. K. P.. van der Wel. hulpprediker te Sneek. CHR. GEREF. KERK Tweetal Te Sliedrecht, ds. K Groen te Rot terdam en ds. D. Driessen te Rot terdam. BAPTISTS GEM Aangenomen. Naar Haarlem, ds. T. Jansma te Nieuwe Pekela. GEREF. GEM Bedankt. Voor Goes en Meliskerke, ds T. Dorre- steyn te Opheusden. Ds. P. Bokma Vrijdag 12 dezer hoopt ds. P. Bokma. Ned. Herv pre dikant te Schiedam zijn tachtigsten verjaardag te vieren. In verband met zijn hoogen leef tijd is aan ds. Bokma met ingang van 1 April a.s. emeritaaf verleend. RUYS-ENSEMBLE. Johan, blijspel in 3 be drijven van Theo Lingen Er zijn soms van die tooneel- werken, die een bepaald tooneel- speler als op het lijf zijn ge schreven. Zoo is het met het blijspel van den bekenden Duit- schen film-acteur Theo Lingen Johan", dat als het ware voor niemand dan voor Cor Ruys schijnt te zijn gemaakt. Voor Cor Ruys is deze volmaakte huisdie- naar Johan schijnbaar zijn twee de „ik". Hoe volkomen af typeert hij dit model van zorgzame die naar tot zelfs na den dood Het is een lust om naar deze creatie, die het gansche stuk be- heerscht, een stuk zonder eeni- ge diepte maar van een geestigen en zeer vlotten dialoog, te kij ken; men ziet Cor Ruys op zijn allerbest, zonder iets van het grof-kluchtige, dat anders wel eens zijn types ontshiert. Welke juweeltjes van tooneelkunst zijn die drie telefoon-scènes niet op zich zelf! Het is daarnevens of Cor Ruys zijn medespelenden inspireert tot groote daden, want allen berei ken een bijzondere hoogte, zoo dat een prachtig geheel is ver kregen. Anton Ruys als oude af geleefde graaf, Elly van Steke lenburg als het tot gravin opge klommen hotel-meisje en de HANDELSREGISTER K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: Bouw en Exploitatiekantoor Madjoe, Lorentzkade 35, Leiden, koopen en verkoopen van huizen en bouw grond; bouwen van huizen en exploitatie. Eig.: M. van Driel, Leiden. Noteboom's Assurantiebedrijf (Bep. bep.), Vliet N.Z. 23, Rijns burg. Venn. D. W. en W. D. No- teboom. Rijnsburg Jac. van Ruiten en Zonen (Bep. bep.), Pickéstr. 54, Noordwijk,het kweken van- en handeldrijven in bloembollen, bloemen, planten, zaden en groenten. Venn.: J., J. Th. en A. v. Ruiten, Noordwijk. J. van Schoor, Hoofdstraat 77, Hillegom, dameskapsalon. Af komstig uit Vlaardingen. Firma A. Haasnoot en Zonen (Bep. bep.), Lijdweg 3. Katwijk a Zee, uitoefening van het visch- rookersbedrijf en den handel in visch. Venn.: A., H. en F. J Haasnoot, Katwijk a/Zee. Aan F J. Haasnoot is beperkte hand lichting verleend. Firma Y. Bol en Zoon (Bep bep.), Westeinde E 37, Hazers woude; landbouw- en veeteeltbe drijf, handel in landbouw- en veeveeteeltproducten, Venn.: IJ en J. Bol Hazerswoude. P. A. Deegenaars, Trompstraat 44, Leiden. Brood- en banketbak kersbedrijf. Afkomstig uit Haar lem. Firma J. de Winter en Zoon (Bep Bep.) Dorpsstraat B. 119, Warmond Groentenhandel (klein handel). Venn.; J.; en Chr. (zich ook noemende Chr. J.) de Win ter. Warmond. A. van Beusckom. (Bep. Bep.) Rhenanialaan 15, Alphen a. d. Rijn Schildersbedrijf. Venn.; A. en A. L. van Beusekom, Alphen a. d. Rijn. J. van Capel. (Bep. Bep.) B. 15 Noorden. Tuindersbedrijf en mos handel. Venn.; J., "W. en Jac. v Capel, Noorden. Wijzigingen: Naaml. Venn. Meel fabriek, „De Sleutels" voorh. De Kost-er en Co., 2de Looiersstraax 35. De heeren A. en A. D. de Koster zijn afgetreden als com missaris en benoemd tot direc Verf- en Vernisfabriek Herfst en Helder.N.V., Hoogewoerd 10, Leiden. De heer P. Herfst is af getreden als procuratiehouder wegens zijn benoeming tot direc teur. Leidsche Wolspinnerij N.V., Zoe- terwoudscheweg 3, Leiden.De sta tuten zijn gewijzigd. N. ,comm.: A Karseboom, Aerdenhout. Inrichting tot herstellen en ijken van electrische meetinstru menten „Elmij", Boornmarkt 11, Leiden. De zaak is omgezet in een venn. o. firma; „Elmij", In richting voor het herstellen en ijken van electrische meetinstru menten (Bep. bep.). Venn.: C. Smid en J. W. J. Blote. Leiden. Firma P. Stoeke, Geeregracht 1—7, Leiden, stoomververij en chem. wasscherij. De zaak is om gezet in een venn. o. firma; Stoomververij en Chemische was scherij firma A. Stoeke (Bep. bep.). Venn.; A., p. en H. Stoeke. G. N. van den Ameele, Rhijn- geesterstraatweg 26. wagenma kerij en autogarage. Overl. eig.: G N. v. d. Ameele, Oegstgeest. dd. 22 Jan. 1943. P Schippers, De Kempenaer- straat 5, Oegstgeest. schilders- en behangersbedrijf. Het schilders bedrijf is omgezet in een venn. o. firma: P. Schippers en Zoon (Bep. bep.). Venn.: P. Schippers Sr. en P Schippers Jr., Oegstgeest. Dullaert's Ijzerhandel voorh. „De Ijzerhandel". De Kempe- naerstraat 11, Oegstgeest. Uittr. eig.: H. L. A. Dullaert. 's-Gra- venhage. De gevolmachtigde L. A. Dullaert te Oegstgeest is thans eigenaar. A. Hogewoning Czn., Vliet N.Z. 59. Riinsburg. drogisterii en vee handel. Uittr. eig.; Alb. Hoge woning Czn.. Riinsburg, dd. 27 Jan. 1943. Wiiz. handelsn. in; A. Hogewoning Azn. Nieuwe eig.: A. Hoeewoning Azn., Riinsburg. Jac. Verloop Jan.. Hoofdstraat 23. Noordwiik a/Zee. timmer- en metselbedrijf. De zaak is tijdelijk tweede huisknecht van Pierre Myin, hét waren drie gave crea ties, waarbij de twee andere rol len zich naar behooren aanpas ten. Een geheel uitverkocht Huis heeft" van "dit bliisoel gesmuld ein zich uiterst dankbaar betoond. B. W. MENKHORST. Klein© P^°\n0-p - het, ol* n''voelt en er Dootom Jtalsje 4 20 tabletten 50 ct Zakje b 2 tabletten 6 «L HEDEN. Morschweg 59: 7'A uur nam. Evangelisatie te BIOSCOPEN: t 18 jaar - 14 jaar - 8 alle leeft, Luxor-Thcater: Dag. te 2'A en 6 3/4 u. Zondag 2, 4 '/2 en 6 3/4 uur Revue ..Het Laatste Nieuws." Lido-Tlieater „De vreemde vrcuw"t Dag. 2.15 en 6 3/4 uur. Trianon-Theater: „De pseudc-gra- vin" Dagel. 2 en 6 3/4 uur. Casino-Theater: „Dans met d#n Keizer".f Dag. te 2 en 6 3/4 uur nam.; Zond. 2, 4.15 en 6 3/4 uur. Rex-Theater: „Jaloezie op bestel ling" t. Dag. te 2 en 6 3/4 uur nam. Zondag doorl. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 6 Februari 20 uur tot Zaterdag 13 Febr. 8 uur waargenomen door de Apotheek Du Croix, Rapenburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Mensch held", Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek, Raadhuispark C, Telef. 26274. verplaatst naar Maurllsstraat 1, Alphen a. d. Rijn. K. Bolhuis. Emmaweg 1, Noord wijk, tech. adviesbureau voor ge nerator- en persgas; autobedrijf. Tech. adviesbui-, verplaatst naar Wassenaar, v. Zuylen v. Nijevelt- str. 46. Autobedrijf te Noordwijk tijdelijk gestaakt. Lentevreugd N.V., Heereweg 29a. Lisse, kweeken van- en handel in bloembollen, planten, groen ten, zaden, enz. Uittr. dire.: M. J. Veldhuyzen van Zanten. Lisse. L. Boot, Kanaalstraat 85, Lisse. De zaak is omgezet in een venn. o. firma; Steenhouwerij L. Boot (Bep. bep.). Venn.; L en W Boot, Lisse. H. V. -van Zanten en Zonen N.V., Leidschestraa/t 110b. Hille gom. bloembollenbedrijf. Procu ratie verleend aan den boekhou der J. C. v. d.. Zwet, Ilillegom (Bep. bep.). Chr. C. van Dijk, Rijndijk A 360. Hazerswoude, handel in melk, bo ter, kaas en andere zuivelpro ducten. De zaak is omgezet in een venn. o. firma: Firma Gcbrs, van Dijk (Bep. bep.). Venn.: Chr. C. van Dijk. P. E. van Dijk en Wed G. C. van Dijk-Van Velzen. Ha zerswoude. J. van Wiel ingen, Aarkade 1, Alphen a/d. Rijn, timmer- en aannemersbedrijf met mach. hout bewerking. De zaak is omgezet in een venn. o. firma: Firma J. van Wièringen (Bep. bep.) Venn.: J.. G. A. en J. C. van Wielingen. Alphen a/d. Rijn. Aan J. C. van Wieringen Is beperkte handlich ting verleend. Van der Vijver's Conservenfa- brieken. N.V. Katwijkereind 7. Rijnsburg. De N.V. is dd. 31 Juli 1942 in liquidatie getreden. Liq.: C. D. van der Vijver, Rijnsburg. De N.V. heeft haar bezittingen en schulden op grond van het Overdrachtsbesluit 1942 overge dragen aan de Comm. Venn, van der Vijver's Conjjérvenf abrieken. P. Laros Sr. Havenstraat 50* Noordwijkerhout. Timmer- efl metselbedrijf. De zaak is overge gaan aan de venn. o. firma: fir ma Gebrs. Laros (Bep. Bep.) Venn.: P. Laros Jr., J. W. La ros en G. W. Laros. Noordwij kerhout. Bijv. uitgeoef. bedr.: tevens aannemersbedrijf.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2