A.S.C. ILUGDUNUMI Huwelijk WONINGRUIL Tandh. Inrichting „KLEINTJES" INKOOP VAN SIERADEN DIENSTBODE KERK EN SCHOOL. LAATSTE BERICHTEN UIT DE OMSTREKEN. GEMENGD NIEUWS FAMILIEBERICHTEN OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Zondagmiddag 2 uur Voetbalwedstrijd; Wenscht U op zeer discrete wijze in kennis te komen? Hoogewoerd 88a. Gevraagd Aangeboden Personeel gevr. B Net R.K. dagmeisje, leeftijd 1517 Jaar. in klein gezin. 's Zondags vril. 's Avonds na half 6. v. Banchemstr. 12 i/d. Haverzaklaan bii Sta tionsweg. Kamers gevraagd Diversen zullen er mede gebaat zijn, dat alle schoenmakers deze regeling aanvaarden. Zij, die alsnog daar aan willen voldoen, kunnen zich ter bekoming van de noodige be- ;cheiden en volgnummers desge- wenscht wenden tot den secretaris van de ooöp. schoenmakersveree- niging „Ons Belang", Lange- brug 46. ^Werken van R. E. Penning: Van heden af zal bij den kunst handel Gerard van Spaandonk een expositie te bezichtigen zijn van werken van den jeugdigen Haagschen schilder R. E. Pen ning, die, na talrijke jaren in Parijs te hebben vertoefd, in Degin 1940 naar ons land terug eerde. De expositie omvat voor namelijk een collectie doeken van bloemen en planten, benevens vele stukken over het strandleven en eenige andere werken. De tentoonstelling zal gedurende een een maand geopend blijven. Pas op voor dergelijke „con troleurs!" - In de laatste dagen is in onze gemeente bij verschei dene winkeliers door twee man nen, die zich uitgaven als con troleurs van den Distributie- dienst, controle op de aanwezige voorraden en bonnen gehouden. Zoodra de „controleurs" den win kel verlaten hadden, bleek dat zij een aantal bonnen hadden medegenomen. De Commissaris van Politie geeft aan iederen winkelier in overweging om van dengene, die zich, voor welke controle dan ook, in een winkel vervoegt, te eischen, dat hij zich als contro leur behoorlijk legitimeert. In het geval, dat legitimatie niet of niet volledig kan geschieden, wordt verzocht onmiddellijk het Bu- W^iu van Politie, tel. 22244. afd. Recherche te waarschuwen. Onze stadgenoot de heer D. C. Mulder, slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het candidaatsexamen theologie. Handelsregister K. v. K. - Nieuwe inschrijvingen: J. G. Versteegen en Zoonen (Bep. Bep.) Voorscheweg 14, Voorscho ten. Bier- en wijnhandel. Venn.: J. G„ L. en B. Versteegen, Voor schoten. Kuns taa rd e wer kf abr iek V el - sen". Kerklaan 19/23, Sassenheim Afkomstig uit Haarlem. Wijzigingen: Brouwêr en Riet kerks Passagiersbootonderne- ming. Haven 28b, Leiden. Uittr. Venn.: G. E. Rietkerk, Leiden, ad. 1 Jan. 1943. Het bedrijf wordt oortgezet door de vennootschap o. firma: firma Brouwer en Neu teboom. Venn.: A. J. Neuteboom L. Brouwer, Leiden. N.V. voorheen H. Brandt en Zonen, Oude Varkenmarkt 5, Leiden. Expeditiebedrijf. N. Dir.: H. J. Brandt, Leiden. Firma Aart Tibboel, Gracht- weg 43, Lisse. Zadelmakers-, be hangers- en stoffeerdersbedrijf, kleinhandel in meubelen. De zaak is omgezet in een venn. on der firma: Firma Aart Tibboel. (Bep. Bep.) Venn.: A., P. en L. Tibboel, Lisse. De vennooten P. en L. Tibboel zijn gehuwd onder huw. voorw. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 7 FEBRUARI. Leiden Chr. Geref. Kerk (Steenschuur) Vm. 10 en nm. 3 u., ds. Joh. Jansen; Doopsgez. Gem. Vm. 10% u„ ds. L. Bonga van Leeu warden; Eglise Wallonne: dix heu- res et demie. Mr R. Blommaert; Evang. Luth, Gem.; Vm. 10% u., ds. Bieger; Geref. Kerk (Zuider- kerk)Vm. 10 u., dr. Westerink,' nm. 4 uur, ds. Wiersinga; Geref. Kerk (Heerengracht)Vm. 10 u., ds. Harder; nm. 4 u.. ds. Wegge- mans; Geref. Kerk (Oude Vest) Vm. 10 u. ds. Wiersinga; nm. 4 u., dr. Westerink; Geref. Kerk (Morsch weg): Vm 10 u.. ds. Weggemans; nm. 4 u.. ds. Harder; Geref. Kerk in H.V. (Breestr. 64)Nm. 3 u„ ds. P v. d. Vloed; Rem. Geref. Gem.: Vm. 10% u„ ds, P Eldering van Oegstgeest; Ver. van Vriiz. Herv. (Volkshuis)Vm. 10% u.. dr. Boer- sema; Vrijz. Kinderkerk (Gerecht 10): Nm 12% u., dr. Boersema; Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19): Vm. 10% u., gez. mis. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 en n.m. 3 u. ds. Koch; Geref. Kerk: V.m. 10 en nam. 3 u. ds. Dijk; Ver. van Vriiz. Hervormr den: V.m. 10% u. jeugddaigviering. Oegstgeest Ver. van Vrijz. Her vormden (W. de Zwijgerkerk)Vm. 10% u. ds. K. H. Dorgelo van Naarden. Geref. Kerk (Mauritslaan)Vm. 10 u.. cand. Blokland; nm. 4% u., ds. Eringa; Geref. Kerk (Morsch- weg) Vm. 10 u.. ds. Eringa; nm. 4% u., cand. Blokland; Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 1/4ril., cand. de Bres van Leiderdorp; Pauluskerk: Vm. 10 u„ ds. v. d. Haas, nm. 3 u (Bed. H.D.ds. v. d. Most van Spijk. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: .Vm. 10 1/4 en nm. 4 u., ds. H. P. Fortgens; Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 3.30 u.. ds. J. C. Houtzagers: Geref. Gem. (Leidscheweg 66)Nm. 5 u. Leesdienst; Ver. van Vrijz. Her vormden (Leidscheweg 66): Nm. 3 u.. ds. van Wijngaarden van Nieuw koop. NED. HERV. KERK Bedankt. Voor Oosterwolde, ds. J. H. Cirkel te Leerbrotk Aangenomen. Naar Adorp, cand. W. de Jong, te Rot- tevalle Beroepen. Te Rotterdam- Feijenoord (vacature wijlen ds. F. H. van Oosten)ds. W. E M. Hoek- zema te Loenen aan de Vecht. GEREF. KERKEN Benoemd tot hulpprediker te Zevenhuizen, cand. K. D. Gerber te Ermelo. Te Rotterdam-C (evangelisatie), cand. J. F. de Weger te Rotterdam. CHR. GEREF. KERK Tweetal Te Vlaardingen, ds. P. van der Bijl te Barendrecht en ds. J Tammin- ga te Enschede. GEREF. GEM: Tweetal. Te Middelburg, ds. W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid en ds. A v. Stuy- venberg te Yerseke. Ds. R. J. van der Meulen over leden Op 71-jarigen leeftijd is te Someren plotseling overleden ds. R J. van der Meulen, Ned. Herv. pre dikant aldaar. In 1895 werd ds. Van der Meulen predikant te Welsum, in 1913 legde hij de bediening neer wegens zijn benoeming tot predi kant-directeur van het Koning- Willemshuis te Amsterdam. Daarna stond hij te Purmerland, Bunscho ten en sinds 1932 te Someren. Ds. J. A. Visscher overleden Te Groesbeek bij Nijmegen is plotseling overleden de 66-jarige ds J. A. Vis scher, predikant van de Ned. Herv. Gem. aldaar, oud-directeur van de bekende stichting Centrale P, H„ welke verschillende tehuizen voor ouden van dagen, voor kinderen en zwakken van geest exploiteert. De overledene deed ook veel op het ge bied van sociale charitas. BINNENLAND. Vierling geboren. - Hedenoch tend werd in het R.-K. Zieken huis te Zwolle een vierling in het gezin Kiffers-Westenberg ge boren, t.w. drie meisjes cn een jongen. Moeder en kinderen ma ken het goed. Nijmegen verwacht binnenkort den lOO.OOOsten inwoner - Blijkens officieele mededeelingen telde de gemeente Nijmegen aan het einde van het vorige jaar 99735 inwo ners. In het afgeloopen jaar nam het inwonersaantal toe met 1225, zoodat men vermoedt, dat Nij megen binnen het eerste kwartaal van dit jaar de 100.000 inwoners zal halen. OEGSTGEEST Vergadering Alg. Ver. voor Bloembollencultuur De voorzitter de heer A. C. Hendrik- sen, sprak een openingswoord, waar na de heer G. Holtz, Buurtbóeren- leider van het buurtschap Oegst geest van den Ned Bandstand, een lezing hield over den Ned.Landstand Spr. liet duidelijk uitkomen, dat de Landstand géén politieke instelling, doch een organisatie voor het ge- heele Boerendom in de uitgebreid ste beteekenis is. Hij beoogt slechts het Boerenreclit en is de voorberei ding van den Rijksvoedingsstand op volkschen grondslag, waardoor de bewerkers van onzen bodem, de verzorgers van ons vee en de ver werkers der landbouwproducten de hun toekomende plaats zullen ver krijgen in de organische volksge meenschap, welke gedragen zal wor den door den vrijen boer. den zelf standigen burger en den zelfbewus- ten arbeider waarin het kapitaal en het intellect geen heerschende, maar een dienende functie zuilen krijgen. Spr. lichtte de samenstel ling van den Landstand toe en be sprak de vele verkregen goede re sultaten, o.a. de vaststelling van de pacht en grondprijzen, den grooten export van bloembollen en planten niettegenstaande den oorlogstoe stand, tegenover dien van 1939 toen er millioenen K.G. bloembollen, en planten en levensmiddelen vernie tigd moesten worden daar er z.g. géén afzet voor was Spr. sprak ten slotte de overtuiging uit dat het Boerendom een goeden tijd tege moet gaat. Na dank van den voorz. volgde sluiting. Jongetje verdronken. - Te Den Haag geraakte de zesjarige H. J. K„ toen hij in een roeibootje speelde, 'n hef water langs den Groenten- en Fruitweg. De va der van het ventje wist hem op het droge te brengen en paste geruimen tijd kunstmatige adem haling toe, evenwel zonder re sultaat. De negen gestolen bontman tels terecht., - Zooals men zich zal herinneren werd in den nacht van 31 Januari op 1 Fe bruari een inbraak gepleegd in een bontzaak in de Wagenstraat te Den Haag, waarvan de eige naar woonachtig is te Hillegers- berg. Negen bontmantels werden ontvreemd ter totale waarde van f. 14000. Eergisteravond om streeks negen uur hebben recher cheurs een inval gedaan in de woning van zekeren A. H., te Den Haag, die als verdacht van een andere inbraak reeds eeni- gen tijd geleden werd gearres teerd. Aan de deur van het per ceel troffen zij den 34-jarigen varensgezel G. P. J. S. en den 2S-jarigen werkman M. R. aan beiden zeer goede bekenden van de politie, die juist afscheid na men van de vrouw van V. H. Bij hun verder onderzoek troffen zij dr negen bontmantels aan. op een bed in een achterkamer van de woning. De beide mannen werden onder verdenking de in braak te hebben gepleegd, in bewaring gesteld. De vrouw, de 38-jarige C. H.C. is vastgehou den omdat zij verdacht wordt van heling Hierop heeft de politie voorts nog den 49-jarigen acrobaat J A V. aangehouden, eveneens verdacht van het medeplegen dei- inbraak. De drie mannen waren eenigen tijd geleden pas uit de gevangenis ontslagen. Ontleend aan andere bladen. Overleden: Vermeer-Metzelaar v. 63 j. Nijmegen; H. L. Volker van Waverveen-ter Meulen v., Bilthoven; A. v. Hoorn-Kets v., 78 j. Oosterbeek; S. M. M. S. v. Nijmegen Schonegevel-van Fran- ckenberg en Proschlitz v., 76 j. den Haag: POSTELEIN (GLAS): Grossiersprijzen f. 56.50 p 100 kg. Detaillisten prijzen f. 0.73 per k.g. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. BONAAN WIJ ZING KUNSTMEST Het R.V.O. Kunstmest Distributie Bureau maakt bekend: 1. Geldigverklaring Kunst niest bon 11e 11 Met ingang van 5 Februari 1943 wordt geldig "verklaard: Stikstof, bonnenserie voorzien van opdruk Nr. 4, Kali, bonnenserie voorzien van opdruk B. T. De stikstofzegels met opdruk Nr. 4 blijven geldig tot 27 Febr. 1943. De verbruikers dienen de stik stofzegels voorzien van opdruk Nr. 4 uiterlijk 25 Februari 1943 bij hun levëranciers in te leveren, opdat deze voor tijdige inzending der bon nen aan het R.V.O. Kunstmest Dis tributie Bureau kunnen zorgdragen ter verkrijging van een aankoop machtiging. Bonnen welke na den vervaldatum binnenkomen, kunnen onder geen voorwaarde meer worden geaccepteerd. De kalibon- nen met opdruk B.T. blijven tot nader order geldig. 2. Aflevering van kunstmeststoffen pan verbruikers. De ingeschrevénên zijn verplicht de aan verbruikei-s verkochte kunstmeststoffen af te leveren in volgorde van de geldigverklaring der bonnen. Zoo mag b.v. een in geschrevene op de thans geldig ver klaarde stikstofzegels Nr. 4 slechts dan product aan verbruikers afle veren, indien door hem aan al zijn afnemers-verbruikers de noodige stikstofmeststoffen op de bonnen series Nr's i, 2 en 3 geheel zijn ge leverd. Voor de volgorde van leve ring worden echter de kalibonnen B.T. gelijkgesteld met de kali bonnen Nr. 4. 3. Omruiling vervallen Kunst mest bonnen. Zoowel ingeschrevenen als ver bruikers dienen zich betreffende het omruilen van vervallen kunst- mestbonhen uitsluitend te wenden tot de Provinciale Voedselcommis- sarissen. 2772 INDUSTRIECOUPURES. Handelaren, die geleverd hebben op industrie toewijzingen voor gort, gortbloem. gortmöut, gemengd meel Tgruttenmeel)havermout, rijst, ge broken rijst, rijstbloem, vermicelli, maïszetmeel., rijstzetmeel, tarwe- zetmeel en zwarte stroop, dienen deze industrietoewijzingen, met in gang van 8 Februari 1943 op te zen den aan de Nederlandsche Meelcen trale, Wassenaarscheweg 80. 's-Gra- venhage. evenals reeds het geval ls met industrietoewijzingen voor aardappelmeelproducten Inlevering van de bovengenoemde toewijzingen bij de plaatselijke distributiedien sten is niet meer mogelijk. De bo venomschreven regeling geldt reeds geruimen tijd voor industrietoewij zingen voor suiker. 2798 GORT. HAVERMOUT. GEMENGD MEEL EN PEULVRUCHTEN. De plaatselijke distributiediensten zullen aan detaillisten bii inleve ring van de bónnen Algemeen 482" aangewezen voor gort. van 8 tot en met 12 en van 22 tot en met 26 Februari 1943 toewijzingen voor gort uitreiken. Van 22 tot en met 26 Februari 1943 kunnen detaillis ten te zamen met boveneenoem- den bon. tevens res'intbonnen „Algemeen 465", welke e?n waarde hebben van één rants'-"i en res tantbonnen „Algemeen '70" welke een waarde hebben van een half rantsoen, tot een maximum van in totaal negen rantsoen ri inleveren. Bij inlevering van de bonnen „Al gemeen 484". aangewe -n voor een. half rantsoen havermout zullende distributiediensten oedm-nde bOr vengenoemde tijdvakken toewijzin gen voor havermout "itrelken. In afwijking van hetgeen terzake in de vakpers is bekend gemaakt, worden daarbii toewijzingen uitgereikt voor hetzelfde aantal rantsoenen als in geleverd is. dus niet voor het dub bele aantal. Van 22 tot en met 26 Februari 1943 kunnen de detaillis ten eventueele restantbonnen „Al gemeen 471" welke eveneens een waarde hebben van een half rant soen, tot een maximum van negen rantsoenen te zamen. *"et bon „Al gemeen 484" inleveren In afwijking van hetgeen in de vakpers is gepubliceerd wordt ver der bekend gemaakt dat detaillis ten ook de bonnen ..Algemeen 485 aangewezen voor peulvruchten, van 8-tbt enmet 12 en van 22 tot en met 26 Februari 1943 bü de dien sten moeten inleveren tpr verkrij ging van toewiiz-u'-'m. ntataillisten mogen de bonnen 4)gemp°n 483 aangewezen voor gemP""d meel, voorshands niet bi de d atributie- diensten inleveren Ten aanzien van de inlevering van d°'P bonnen zullen nadere mededeeVugrn vol gen. De bonnen ,.Alv«mcen 482" en „Algemeen 484" kunne" te zamen met één ontvahesthewiis M.D- 242-02. worden ingeleverd, doch mogen niet op hetze' v», opplak vel voorkomen 2799 Hoofdredacteur; B W Menk- horst. Leiden; plv hoofdredacteur: K Been Lelden Redactiestaf: B W Menkhorst. Buitenland en Tooneel; K Been. Binnenland en Sport; J Brouwer, Stadsnieuws; Th J Hannema, Omg en Muz.; Verantwoordelijk v d advertenties: 4 Poortman Te koop of te liuur ge vraagd: vrij huis, bev. 5 kamers en keuken, rand v. Leiden, tuinstad wijk of in Oegstgeest, tegen te huur een vrij bovenhuis, centrum stad (Breestraaf). Brieven met omschrijving onder No. 2773 Bureau v. d. Blad. waardevolle Juweelen etc. Juwelierskantoor - - SÜRINAMESTRAAT 22, DEN HAAG, TEL. 114176. Het betrouwbare adres. PIANO te koop gevraagd. Brieven met opgaaf merk prijs en kleur aan W. VERBEEK Stationsweg 35a, Leiden. Allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan-, borgtochten, goederen, gelden of be scheiden onder zich hebben t/1. van of behoorende tot de nalatenschap van den Heer WILLEM SMIT, in leven wonende te Leiden, Sionssteeg 9, laatst ver pleegd in het Rusthuis „Grenshoek" te Zoeter- woude, worden verzocht daarvan vóór 20 Februari a.s. opgave, afgifte of be taling te doen ten kantore v. Notaris N. W. Holtkamp, te Ledden, Rapenburg 66. aan de De Kempenaerstraat te Oegstgeest. Wendt U dan tot het grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoonlijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblij vend, in blanco couvert toegezonden door Bureau „SUCCOUR", Agathastraat 145 (voormalige Wilhel- minastraat), Den Haag, Telef. 2 lijnen 770754-770713. Kantooruren van 109. 33 E. N. K. R. I. KUNSTGEBITTEN natuur getrouw, met garantie Reparaties aan elk gebit. Niet passend gebit in een dag omzteten. 9364 Spreekuur 9—5 uur; ook Maandag- .Woensdag- en Vrijdagavond van 68 uur Mevrouw GELDERMAN, Griethuysenplein 2, Oegstgeest, vraagt een flinke zelfstandig kunnende wer ken en koken. 2755 BEKWAAM CHAUFFEUR biedt zich aan; in het bezit v. 2 jarige gasgenerator er varingen. Vrij v. Duitsland Br. agent L.D. B. Oogterman Willemstr. 37, Alphen ad. R. Epf'ge kennv~e"ing. afd. HOOGMADE Oproep tot het bijwonen van de jaarvergadering op 12 Februari 1943, 's avonds 7.30 uur in de zaal Witté- man. 2776 Agenda: 1. Opening en notulen; 2. Mededeelingen; 3. Jaarverslagen; 4 Be stuursverkiezing; 5. Verkie zing lid kascommissie 6. Rondvraag en sluiting, HET BESTUUR. ij NE Dames- en hercnpols- ITorloges, benevens an dere uurwerken. Even tueel defect of uit el kaar geen bezwaar, vraagt ook voor radio enz. inlicht. „de Hor logemaker". Haarlem merstraat 186. Leiden. Donkerblauwe of zwarte mantel, maat 48. Moet nog in goeden staat staat zijn. Binnen dijk. Kanaalstr. 2, Rijnsburg. B Boekhoudles. Mid denstand. Verkoopkun- de. Leeraar M.O. Dag- lessen. avondlessen. R. v. Andel. Voorstraat 89. Katwijk a. Zee. Tel. 449 en Bureau Jansen. Ka- merlingh Onneslaan 15. Lelden, Telef. 22811 k. B Net meisje, 18 j., b. z. a. voor d. en n.. liefst in kl. gezin, goed kunn, werken, v. g. g. v. Lei den en omstreken. Br. No. 94 Boekh. v.d. Veen Oegstgeest. B" Meisje, van 93 uur, 's Zondags vrij, klein ge zin. Houtzichtlaan 66. hoek Warmonderweg. B Net meisje, pl.m. 16 j. met het naaivak bekend Vaste werktijden. Aan melden voor 7 uur; A. v. d. Heyden. Heerensingel 39. Gedipl. Cost.-Cou- peuze H.C.V. Oegstgeest. B In Chr. gezin van 2 pers. meisje voor de morgen. Van half negen tot half een. 's Zondags vrij. Adres: Duivenvoor destraat 32. Oegstgeest. B Werkster voor 2 och tenden per week. Kleyn, Houtzichtlaan 66. Oegst geest. B In Lelden 1 zitkamer met 2 slaapkamertjes en gebruik v. keuken, liefst ongemeub., voor 3 vol wassen personen. Briev. Bur, v. d. BI. No. 4820 k B Wie vond hem? Afge waaid, Maandagmiddag j.l. van een drooglijn, een zoo goed als nieuw heerenflanel met U.T. genummerd Gaarne be richt of terugbezorging tegen belooning; Mid delstegracht 25 Leiden B Ned. Reisvereeni.ging. Lezing met lichtbeelden op Donderdag 18 Febr. halfacht „In den Ver gulden Turk". Onder werp: „Nederl. Zeesleep vaart" Kaarten A 25 ct. bij de bekénde adressen. B Stadsevangelisatie. 1 Morschweg 59, Dinsdag avond 7 1/2 uur Bijbel lezing. Ps. 91 1 Die W de schuilplaats des Al- lerhoogsten is gezeten, die zal vernachten in de schaduw des AlmaChti- gen. C Verloren' Vrijdag middag half vier in de zaak van -Simon de Wit, Donkerstee? bonnen- portemonnnie met in houd o.a. extra rantsoe nen voor a.s Moeder Tegen goede belooning terug te bezorgen: Merelstr. 10. Leiden.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3