Tandh. Inrichting „KLEINTJES" LEERL.NAAISTERS HUISORGEL OOK IN 1943 „NEERIANDIA ZADEN" FIRMA D. UYTHOVEN NET MEISJE HET NEDERLANDSCH ARBEIDSFRONT Gramophoonplafen BURGERWONING STADSNIEUWS GEMEENTEBESLUITEN Voorkom overschrijding vcm uw gas- en electriciteitsrantsoen. Burg. Stand van Leiden ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT FAMILIEBERICHTEN OFFICIEELE KENNISGEVING. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Hoogewoerd 88a. Gevraagd Aangeboden Huizen gevraagd Kamers gevraagd Huizen aangeb. Diversen tic ze K Benoemingen Mej. L. G. Tuk, onderwijzeres aan de o. 1. I school aan de Boommarkt, is overgeplaatst naar de opleidings- school voor Gymnasium en HBS. aan de Kernstraat. Als opvolg er van mej. Tuk is aangewe zen aan de Boommarkt mej. M. Koolman, onderwijzeres aan de o. 1. school Medusastraat A, De artsen P. J. M. Niemer, A. J. B. Poortman, S. A. de Graaff, dr. J. H. P. Lahr, dr. E. J. J. G. Renaud en C. Verhoog zijn tot wederopzeggens, doch ten hoogste voor den tijd van twee jaren, ingaande 1 Januari 1943, weder benoemd tot stadsgeneesheer. Subsidie Luchtbescherming Aan de afd. Leiden van de Ne- derl. Ver. voor Luchtbescherming is over 1943 een subsidie ver leend van f.6710. Ontslag Op verzoek is eer vol ontslag verleend aan den heer A. A. A. van Meer als on- H. denvijzer aan de o. 1. school Paul Krugerstraat. Subsidie IJsbestrijding Be- I sloten is tot deelneming door de gemeente in het door de Ver. voörIJsbestrijding alhier bijeen te brengen garantiefonds ad f. 5000 voor f. 1865 maximaal. Schoeiseldienst wordt voortgezet De schoeiseldienst zai worden a voortgezet. Daarvoor is een be- drag van f.3150 uitgetrokken. Tegemoetkoming nieuwe amb tenaren Tengevolge van het l tekort aan woningen alhier is het *-'^»Bor van elders afkomstige werk nemers, die in dienst van de gemeente treden, dikwijls niet mogelijk aanstonds in Leiden een geschikte woning voor hun I gezin te vinden. Dit brengt uiteraard voor hen buitengewone S kosten mede, daar zij öf reiskos- ten moeten maken öf in deze ge- "l meente en pension moeten gaan, 1 terwijl hun gezin genoodzaakt is ■J elders te blijven. Besloten is daaraan van gemeentewege tege- - moet te komen. Slachttarieven varkens Bij J besluit van den wild. secretaris generaal van het Departement van Sociale Zaken van 17 Maart 1941 werd o.a. aan de gemeente Leiden de verplichting- opgelegd ■3 om met ingang van 1 Mei 1941 de geslachte varkens op trichinen te doen onderzoeken. Vermits de daaraan verbonden kosten g niet konden worden berekend Ên het aantal slachtingen van varkens zeer was afgenomen, is de vaststelling van een recht voor dit onderzoek achterwege geble ven. Nu evenwel gegevens om trent de aan het onderzoek op trichinen verbonden kosten ver zameld zijn en bovendien thans aan het Openbaar Slachthuis in opdracht van het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch groote hoe veelheden varkens worden aange voerd om na slachting te worden ingevroren of tot vleeschwaren te worden verwerkt, is vaststelling van een recht voor bedoeld on derzoek gewenscht. .Tlfen Dit onderzoek, dat door speciale la-achten wordt verricht, is zeer tijdroovend en heeft de aan schaffing van kostbare instru menten noodig gemaakt. Het is dan ook niet mogelijk de kosten van dit onderzoek te. bestrijden uit het slachtkeurloon, dat vol gens de tarieven slechts f. 0.60 per varken boven 25 KG. levend ge wicht en f0.25 per varken van 25 KG. of minder bedraagt. Een recht van f0.25 per onderzoek kan voldoende worden geacht, om de daaraan voor de gemeente verbonden kosten goed temaken. Voor de varkens, geslacht tegen het normale slachtkeurloon, kan de heffing beperkt blijven tot de gewichtsklassen varkens met een levend gewicht van niet meer dan resp. 60 en 25 KG. Voor de zwaar dere varkens is het geldende slachtkeurloon (f. 4,75 en f.3.-) zoodanig, dat de kosten van het nieuwe onderzoek voor rekening van het bedrijf kunnen worden genomen, te meer omdat van deze categorie thans slechts een zeer gering aantal wordt geslacht. Evenmin behoeft het nieuwe recht geheven te worden voor de eerste 500 varkens boven 25 KG. per jaar geslacht voor een vleesch- warenfabriek, waarvoor reeds f. 2.50 per varken aan slacht keurloon verschuldigd is. Voor slachtingen buiten de normale uren van openstelling is het gewenscht het recht op f. 0.50 per onderzoek te bepalen, daar deze slachtingen op onge legen uren geschieden en door gaans slechts enkele dieren be treffen, hetgeen ten zeerste van invloed is op de kosten. Vaststelling van een' tarief voor onderzoek op trichinen van inge voerde halve varkens of kleine deelen is, nu deze invoer geheel stil staat en gegevens ontbreken, niet aan te bevelen en evenmin urgent te achten. Zooals wij reeds eerder hebben bericht, zullen, indien men voort aan het gas- of electriciteits rantsoen overschrijdt, de Gas- en Electriciteitsbedrijven de volgen de strafmaatregelen toepassen: le. Boete tot een maximum van 10 ct. per M3. of kWh. voor de overschreden hoeveelheid. 2e. Verbreking van den gas- of stroomtoevoer. Bij een overschrijding van 1 t/m 250/0 volgt bij den eersten keer geen afsluiting; bij den tweeden keer een afsluiting ge durende 2 etmalen en bij derde en volgende malen één etmaal voor elke volle 2% overschrijding met een minimum van 2 et malen. Bij een overschrijding boven 25% volgt bij den eersten keer een afsluiting gedurende 2 et malen; bij den tweeden keer 8 etmalen en bij derde en volgen de malen 14 etmalen. Mocht door buitengewone om standigheden (zooals ziekte, ge- zinsvermeerdering enz.) verhoo ging van het rantsoen nöodig GEBOREN: Dirk. zn. v. A. Var kevisser en K. van Beelen; Andries Hermanus, zn.' v. C. Plokker en W van Leeuwen; Margaretha Eli sabeth Catharina, dr. v. J. van den Berg en M. J. Lampe; Maria Adria- na, dr. v. J. Noordermeer en M. A. de Wit; Piet, zn. v. F Prins en J. H.de Groot; Willem, zn.v. W. Ba- velaar en E.Pon; Geertruida, dr. v. J. van den Berg en A. C. van Dop; Johanna Petronella Chris tiana, dr. v. D. Bergman en M. E. C.Langezaal; Daniel, zn. v. L. van der Linden en A. Bodijn; Cornelia Petronella, dr.v. J. P. Meijer en J. M. G. van Rijn; Maria Sibilla, d. v. D. Speken M. S Reumerman; Elly. dr. v. C. Verschoor en C. M. Lammers; Johannes Adolf, zn. v. A. Ligthart en D. A. van der Burgh; Cornells Leendert, zn. v. A. C. N. Stieva en W. Mulder; Mattheus Antonius Maria, dr. van A. Brem- mer en B. M. Streng; Rositha Cor nelia Vera, dr. v. J. van Vliet en A. A. M. Kales; Pieternella, dr. v. P. Hijzelendoorn en J. Dekker; Ro bert,zn. v. G Rietveld en C. van de wetering. GEBOREN: Selma, dr. van M. V. Polak en M. C. Nieuwenhuijzen Jacoba Helena, dr. van P. W. Otto en H. Buis Johanna, dr. van P. Hartevelt en A, van der Mee Eli sabeth Johanna, dr. van P. de Gunst en J. de Bruin Maria Geertruida, dr. van J. Erades en M. Schuller. ONDERTROUWD: C. J.van der Ploeg. jm. 24 j. en P C. van Tol, jd. 19 jaar. ONDERTROUWD: J. T. van As ten, gesch. 34 j. en A. Rouwenhorst jd. 27 j. J. T. Bleiii, jm.. 19 j. en W. Buijn, jd., 18 j. J. Mulder, jm., 25 j. en M. A. Lamboo, jd., 21 j. H. P. N. Peeters, jm., 28 j. en H. L. Eeckelaert, jd., 24 jaar. GETROUWD: H. T. J. H. Backer jm. en M. C. van der Wiel, jd.; C. van Atten, jm. en G. van Essen, jd.; D. Blansjaar, jm. en A.Maas, jd.; N. C Opdam. jm. en A. J. Miltenburg, jd; C. Schimmel, jm. en M. van den Broek,jd. GETROUWD: W. S. de Jongh, jm. en S. M. Kret, jd. OVERLEDENJ. Pardon, m., 79 j.; K. van den Bosch, m„ 57 j.; C. J. Lindhout. huisvr. v.: A. J. J. de Beer, 70 j.; E. Blesot. vr. 50 j. OVERLEDEN: J. W. H. Boin. man 63 j. M. Jochemsen. dr.. 19 j. GEVESTIGD: P. K. Baardolf en fam., schoenmaker, Roodborststr. 2; Wed. C. RenesBink en fam., Plantsoen 83; G. de Blois, dienst bode P. J. Blokstraat 8; Wed. E. BlommaertBlommaert. Boerhaa- velaan 37; J. Bonte, huishoudster, Leeuwerikstr. 31; Wed. M. C. Spij kervan der Burg, Da Costastr. 3; Wed. A. ThomasBurkens, Zoeter- woudsche Singel 21; A. Delfsma, dienstbode, sieboldtstraat 35; IJ. Döbken, planter, Langebrug 10; P. F. X. van Goor, Hooge Rijndijk 35; F. H. Gijsberti Hodenpijl, Jan van Goyenkade 7; W. A. Haverhoek, mach.-bankwerker, Korevaarstr. 10; J. T. Keesom. de M. v. Streefkerk straat Tl; A. Kruysse en fam.. ambt Dept. Soc. Zaken, Hooge Rijndijk 45; H. KastenKukler, kantoorbe diende, de L. de Kanterstr. 21; H. H. Langelaar. Joh. de Wittstr, 45; zijn, dan dient dit vóór de over schrijding te worden aange vraagd. Voor een periode, waarover reeds boete is opgelegd, mag in het algemeen geen rantsoenver- hooging meer worden toegestaan Boete en afsluiting kunnen dus ook niet meer worden ingetrok ken. Knip dit uit en bewaar het! Het communiqué van heden van het Italiaansche hoofd kwartier luidt: „In het Westen van Tripolita- nië bedrijvigheid van verken ningspatrouilles. In Tunesië zet te de vijand zijn aanvallen voort met steun van geconcentreerd vuur en aanzienlijke gepantser de strijdkrachten. De stellingen werden doeltreffend verdedigd door de Italiaansche en Duit- sche troepen, die den vijand zware verliezen, onder meer van 18 pantserwagens, toebrachten. In gevechten hebben Duitsche jagers 12 vliegtuigen neerge schoten; een toestel werd door het afweergeschut vernield, 8 vliegtuigen werden op een vlieg veld vernield. Gisteravond laat vlogen eenige vijandelijke vliegtuigen over Crotone, gehinderd door het nauwkeurige vuur der batte rijen. Er zijn geen slachtoffers; er is" eenige schade aangericht". Wed. S. van GelderenLigtenstein de Sitterlaan 98; Wed. J. Hameete- man-van der Linde, Hugo de Vries- straat 80; J. van der Linden, in strument-maker. Breestraat 19; M. Mechelse, huishoudster. Plantsoen 21: C. J. Molenaar, dienstbode, de Sitterlaan 137; N. Mouton en fam., handelsvennoot, Stationsweg 49; A. T. Nieubuurt. arts. Rijnsb.weg 28; A. Nijboer. Cobetstraat 52; M, A. Olderihof en fam., kantoorbediende Morschweg 90; N. C. Opdam, aide reception, Haarlemmerweg 49 B; J. Ouwehand, vertegenwoord.. Fran- chimontlaan 1; M. A. Pijnaker, dienstbode. Witte Rozenstr. 40 a; Jonkvr. H. A. L. E. Quarles van Ufford, ass. archeologie (Univ. Lel den). Zoeterw. Singel 103; P. van der Reijden, Leeuwerikstr. 31; D. Samson en fam.. vert. v. e. mach.- fabr., Kaiserstr. 9; Wed. H. M. de JongSchroder. Boerhaavelaan 21; M. van Soest en fam., tuinders knecht,- Utr. Jaagpad 81 a; E Tal- sma, Rapenburg 122; G. A. Tho mas en fam.. huishoudster. Lo- rentzkade 49; T. A. Touw. dienst bode, Haarlemmerstr. 122 aJ. Tromp winkelbediende. Rijnsburger Singel 39; G. M. Veling, verpleeg ster Franchimontlaan 23; J. C. v. Venetien. winkeljuffr.. Utr. Jaag pad 72; M. H. Verbiest, hulp i/d. huish., Raamsteeg 53; C. Verstra ten, Mauritsstr. 56; H. F. Visser en fam., kapper, Langestr. 41; J. B. Zuurdeeg, manager barbedrijf. Hooi gracht 5. Bescherm a.s. moeders, geeft voorrang aan houd sters van kaarten van den Nederlandschen Volksdienst. Ontleend aan andere bladen. Bevallen: v. Maas-Ruyzenaars z„ Naarden; Verwey-Verwey z„ A'dam; de Quay-van der Lande d., Tilburg; des Tombe-Roosmale Nepveu 2 z. Den Haag; v. Mans- velt-v. Lijnden, z„ R'dam; Beer man-de Roos d„ R'dam. Gehuwd: P. Hoen en J. Bun dels A'dam. Overleden: J. Th. Douqué m., 82 j. A'dam; R. v. Veen-Ooster- veld v., 46 j. Utrecht; G. E. Wie- bols m„ 74 j. Pm-merend; H. H. Hubenet m„ 72 j. Scheveningen; P. Koppes m., 66 j. Spierdijk; F. C. C. J. Otten-Geissler v., 69 j. Heyen; J. C. A. Privé-Van der Willige von Schmidt auf Alten- stadt, v., den Haag; J. P. G. Valken-de Groot v., 80 j. Dor drecht; J. L. N. v. Ysselsteyn m„ 84 j. Vught; J. M. van den Houten m., 56 j. R'dam. In herinnering wordt gebracht, dat de bonkaarten voor voe dingsmiddelen, welke voorheen werden Uitgereikt in de bijkan toren Utrechtsche Veer en Morschweg thans alleen kunnen worden afgehaald aan het bij kantoor „Den Burcht" (ingang Burchtsteeg) No. 14. De Burgemeester, STEVENINCK. Leiden, 3 Februari 1943. 2653 INVENTARISATIE CONSUMPTIEAARDAPPELEN De Provinciale Xnkoopcentrale voor Akkerbouw roducten voor Zuid- Holland deelt mede, dat in de pe riode van 8 t/m 20 Februari door de V.B.N.A. in opdracht van het Be drijfschap voor Aardappelen een in ventarisatie zal worden gehouden van de voorradige hoeveelheden aardappelen welke voor consumptie zullen kunnen worden geleverd, naar den toestand op Zondag 7 Fe bruari 1943 te 24 uur. 2643 Belanghebbenden worden er op gewezen, dat zij verplicht zijn al te dezer zake gewenschte inlichtin gen aan de door de V.B.N.A met de inventarisatie belaste personen te verschaffen. ZAADTEELT VOOR EIGEN RISICO De Voedselcommissaris voor Zuid- Holland deelt belanghebbenden mede, dat vergunning voor eigen rekening en eigen risico (dus geen contractteelt) klaver, lucerne, gras sen, serradella, spurrie, lupinen of wikke te telen voor zaadwaming, reeds nu kunnen worden aange vraagd. De aanvragen moeten wor den ingediend bij het Bedrijfschap voor Zaaizaden en Pootgoed. Was- senaarscheweg 80, 's-Gravenhage. AAN- EN VERKOOPBUREAU VAN AKKERBOUWPRODUCTEN MONOPOLIEHOUDER. Het aan- en verkoopbureau vair akkerbouwproducten te 's Graven - hag-e maakt bekend, dat het bU besch. No. 28521 van, 25 Jan. 43 in. plaats van de stichtingen Neder- landsche akkerbouwcentrale, Ne- derlandsche meelcentrale en Netler- landsche aardappelmeelcenti ale Is aangewezen als monopoliehouder voor den In- en uitvoer van die producten waarvoor tot heden ge noemde stichtingen als monopolie- houdster optraden, terwijl voorts de lijst van monopolieproducten nog eenigszins is uitgebreid. Hier door is geen wijziging gekomen in de algemeene voorwaarden, waar aan de in- en uitvoer van deze pro ducten gebonden is. In- en uit- voermachtigingen dienen voortaan te worden aangevraagd bij genoemd bureau, afd. buitenland, Bezuiden- houscheweg 15 's Gravenhage. 2646 Hoofdredacteur: B. W. Menk- horst, Lelden; plv hoofdredacteur: K. Been, Leiden. Redactiestaf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omg. en Muz.; Verantwoordelijk v d advertenties: A. Poortman. E. N. K. R. 1. KUNSTGEBITTEN natuur getrouw, met garantie Reparaties aan elk gebit. Niet passend gebit in een dag omzetten. 9364 Spreekuur 95 uur; ook Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond van 68 urn-. NETTE gevraagd voor direct in confectiebedrijf. Br. Bur. van dit Blad No. 2625. AMERIKA ANSCH aangeboden. Zonder gebre ken. 3 spel - 14 registers. Uiterste prijs f.225. K. MERTENS, Oranje weg 24 Noordwjjk aan Zee. van F. DE VRIES ZN., ALPHEN A. D. RIJN De prijscourant voor Groenten- en Bloemenzaden, Poot- aardappelen enz. kunt U van 3 Februari af afhalen bij: NIEUWE RIJN 15, LEIDEN, TELEFOON 24617. Agentschap voor Leiden en omstreken. Bestel Uw zaden vroegtijdig. In de inrichtingen Ende geest, Rhijngeest en Voor geest (voor geestes- en zenuwzieken en voor zwak zinnige kinderen) te Oegst geest, kunnen spoedig eenige inwonende - LEERLING VERPLEEGSTERS geplaatst worden. Leeftijd boven 18 jaar. Mulo- of Huishoudonderwijs geeft voorkeur. 2637 Schriftelijke aanmelding bij den Geneesheer-Directeur. gevraagd, v. d. e. n. Mevr. PH. JONGENEEL, Burg. Ie Coultrestr. 9, Bodegraven. Plaatselijk Kantoor Leiden RAPENBURG 34. DIENST VROUWEN houdt zitting Maandag van 14—15.30 uur. Vrouwen, wier man of zoons in het buitenland werkzaam zijn, kunnen zich met haar moeilijkheden op bovenge noemd spreekuur wenden tot de Dienst Vrouwen. OPENBAAR SLACHTHUIS. Verkoop voorwaardelijk goedgekeurd Rundvleesch. no. 201 tot 500. Donderdag 9%11 u. Papier, bonnenen gep. geld meebrengen. P.T.C. Gevraagd net DAGMEISJE, van 84 uur. 's Zondags vrij. Mevr. W. G. Verheul, Backershagenlaan no. 50 B, 2636 Wassenaar. OUDE te koop gevraagd, elk kwantum f. 1.50 per kilo. L. VAN GEELEN, Haarlem merstr. 55, t.o. Rex Theater Echtpaar z.k. Rijksambt. zoekt of KAMERS met gebruik van keuken, eventueel in ruil v. woning te Leeuwar den. Br. met prijsopgaaf onder No. 1933 Boekhandel R. v. d. VELDE, Leeuwarden. Zelljumper, windjack en zeilbroek, maat 44 a 46. Tevens aangeboden paar z. g. a. n. zwart- leeren dames-schoenen mt. 39 f. 12.5(7 en Küp- perbusch g-asstel (3- Pits) f.15. Br. Mej. J. Bulthuis, 23 Botermarkt Leiden. B Grijs oclbertjasje en vest f. 15. blauwe over all f. 5, heeren Jaeger ondergoed f. 20. eiken boekenmolen f. 45, man doline f. 10. Verschuur, Laan v. O. Poelgeest 32, Oegstgeest. H Een paard te huur per dag en per uur. v. d. Horst. Vliet 13, Zoeterwoude. Haardkachel waarin alles gestookt kan wor den, zeer zuinig in ge bruik f.40. kofferpathe- foon met platen abso luut zonder gebreken f. 40. Boot. Heerengr. 84 Leiden. Woningbureau „De Uitkijk' Breestr. 65. Lei den, Telef. 26676, be last zich gaarne met de verhuur uwer woon- en winkelhuizen, etages, kamers, pensions. In lichting en inschrijving gratis. Dame zoekt een of twee gestoffeerde ka mers. liefst centr. stad. Br. a/d. Blad No. 6224 k Pakhuiszolder ong. 5 x 6 m., staande sche merlamp. eiectr. f. 25, tafelstoel JE 4. schrijfbu reau f. 60, spiegel f. 15. S. P. de Haan Vrouwen- weg 44 of 45. Telef, 26, Zoeterwoude. H A'ermist: groene hou ten roeiboot, puntmo- del met grijze riemen. Tegen belooning terug te bezorgen bij: Jacht haven Haarsma, Tel. 54, Warmojid. Weggelopen klein zwart hondje met gele pootjes, naam Loekie. Tegen belooning terug bezorgen of bericht v. d. Belt, Ballstraat 78. Lei den. g) Vulpenhouder verlo ren in postkantoor Dins dagmiddag 2 Febr. merk Conklin. Tegen beloo ning terug te bezorgen: Zeemanlaan 5. H Radio's. Let op. Alle inlichtingen over radio's geeft alleen het bekend ste adres Biko. Cosijn- straat 24, Tel. 26963, Leiden. Amerik. mollenklem- men f. 2,50 per stuk. 2 teellandliakkers f. 2.50 per stuk. v. d. Horst, Vliet 13, Zoeterwoude. Verloren een dames japon, rok en blouse verschillend van kleur. Gaande van Genestet- str. naar het station. GeHeve bericht te zen den of terug bezorgen De Genestetstraat 33. H Opwekklngs samen komst op Donderdag 4 Februari, aanvang des avonds 7 1/2 uur, in het gebouw Nathanaël. M°- riaansteee 2 te Leiden Sprekers P. v. d. Wouae en A. Rijne van Rotter dam.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3