f DREEF - Burgsfeeg 5 GEBR. TEN HOEVE J MEUBELEN 6500 BEKANNTMACHUNG. GEMENGD NIEUWS SPORT. f ZOET ROGGEBROOD AGENDA KERK EN SCHOOL. RECHTZAKEN. Maarschalk Antonescoe bij den Führer Telefoto Hoffmann-Stapf-P m Toeslag op den melkprijs gedu rende 1943 Besloten is, dat met ingang van 3 Januari j.l. een toeslag verleend zal worden van f. 1.50 per 100 KG. afgeleverde melk. In feite komt deze toeslag dus neer op een verhooging van den melkprijs met 1% et. per KG., met dien verstande echter, dat deze toeslag niet direct door den melkverbruiker, maar geheel uit landsmiddelen zal worden bekos tigd. Het zou onredelijk zijn, in dien alleen zij, die hun melk als volle melk aan de fabriek leveren, voor een toeslag in aanmerking- zouden komen. Daarom zullen ook de boerenkaasproducenten, de zelf- karnende veehouders, de zelfven- tende veehouders en de boeren, die room aan de fabrieken leve ren. voor een toeslag in aanmer king komen. Deze toeslagen op de aan de fabriek geleverde melk zullen tegelijk met het melkgeld worden verrekend. Voor de niet aan de fabriek leverende melk veehouders zullen op korten ter mijn nadere regelingen bekend gemaakt worden. Er wordt op gewezen, dat ge noemde toeslagen voorloopig al leen voor het j aar 1943 zullen gelden. Dit jaar een zeer lat.» faschen - Het feit, dat wij dit jaar een Paaschfeest hopen te beleven, dat opvallend laat gevierd wordt, mag wel als een groote bijzonderheid bestempeld worden. Het zal na melijk op 25 April eersten Paasch- dag zijn en deze datum is wel de laatste, waarop ooit een 1ste' Paaschdag kan vallen. Het Paaschfeest valt namelijk volgens vaste traditie op den eersten Zon dag na volle maan na dag- en nachtevening, d.i. tusschen 22 Maart als vroegsten en 25 April als laatsten datum. Als gevolg van dit late Paasch feest, zullen we natuurlijk dit jaar ook de laatst mogelijke Pink steren beleven. Tusschen de jaren 1800 en 2000 komt de datum van 25 April slechts één keer voor als de dag, waarop het Paaschfeest gevierd wordt. Aangifte van auto's Door de Dienststelle van den General- Kommissar für Pinanz undWirt- schaft wordt er op gewezen, dat de door bekendmaking van 30 De cember 1942 voorgeschreven aan gifte van auto's betrekking heeft op alle auto's en aanhangwagens in de bezette Nederlandsche ge bieden (verg. par. 3 der verorde ning). De aanmeldingsplicht geldt dus ook voor auto's en aanhangwa gens, die door een Duitsche mili taire of civiele of door een Ne derlandsche Dienststelle in beslag genomen, gevrijwaard, buiten be drijf gesteld, in hum- genomen of op andere wijze in gebruik zijn. De aangifte moet geschieden zonder er acht op te slaan of het een auto is van een overheidsin stantie of particulier, of de auto door de' politie toegelaten is of niet, of hij een rijvergunning heeft of niet in gebruik is. Het is ook onverschillig of vroeger reeds een aangifte is gedaan. Niet aangegeven behoeven al- heeft alle soorten Aan prima materiaal, geen papier, MUSTERUNG DER GEBURTS- JAHRGANGE 1901, 1902 UND 1903. Alle mannlichen Reichsdeutschen der Geburtsjahrgange 1901, 1902 und 1903, - auch diejenigen, die beriets vor oder wahrend des Krieges gedient haben oderdurch Wehrersatzdienststellen der Hei mat erfasst, gemustert, unab- kömmlich, bereitgestellt oder zu- rückgestellt worden 'sind - ha- ben zich zur Musterung wie folgt zu melden: A) Aus der Provinz Süd-Hol- land in Den Haag, Schule, Fre- derikstraat 28 am 25.1.1943 vorm. 8.30 Uhr, die Buchstaben AJ; am 26.1.1943 vorm. 8.30 Uhr die Buchstaben KR; am 27.1.1943 vorm. 8.30 Uhr die Buchstaben SZ. B) Aus der Provinz Nord-Hol- land in Amsterdam-O., Schule, Iepenweg 13: a.m 28.1.1943 vorm. 8.30 Uhr die Buchstaben AJ; am 29.1.1943 vorm. 8.30 Uhr die Buchstaben KR; am 30.1.1943 vorm. 8.30 Uhr die Buchstaben SZ. Die Meldepflichtigen haben Wehrpass und sonstige Ausweis- papiere sowie drei Passbilder 37 X 52 mM. in bürgerlicher Kleidung, ohne Kopfbedeckung, Brillentrager das Brillenrezept, mitzubringen. Inhaber eines Wehrpasses haben diesen, sofem sie ihn nicht bei sich führen, um- gehend anzufordern und zur Musterung mitzubringen. Juden haben nicht zu erschei- nen. Den Meldepflichtigen wird das Fahrgeld 3. Klasse gegen vorzei- gen der Fahrkarte bei der Mel- dung zurückerstattet. Sie erhalten ferner bei einer Abwesenheit vom Wohnort von mehr als 8 Stunden ein Zehrgeld. Den Kaag. den 12. Januar 1943. Der Reichskommissar für die Besetzten Nieder landischen Gebiete, der Generalkommissar für das Siclrerheitswesen gez RAUTER, SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei. Doodelijk ongeluk te Oegstgeest. Gisteravond omstreeks zes uur reed de 57-jarige wielrijder J. Sanderse uit St. Laurens, die bij zijn schoonzoon in Leiden lo geerde, op den Rijnsburgerwegte Oegstgeest. Door het passeeren van twee auto's geraakte hij van den weg en kwam met een uit de richting Leiden komende electrische tram in aanraking waardoor hij een zoodanigen duw kreeg, dat hij weer op den weg kwam en werd overreden door een auto, komende uit de tegen overgestelde richting. Zijn ver wondingen waren van dien aard, dat de dood vrijwel, onmiddellijk intrad. Tegen een vrachtauto gereden. Donderdagavond ongeveer half 12 is 'n personenauto bestuurd door ir. A. G. D. Bruins, directeur van de Provinciale Geldersche Elec- triciteitsmaatschappij, op den Amersfoortscheweg bij Apeldoorn tegen een aan de rechterzijde van den weg staanden vrachtauto, gereden. Ingenieur Bruins, die alleen in den wagen zat, werd ernstig aan het hoofd gewond en brak een been. Hij werd naar het ziekenhuis aan den Spren- genweg te Apeldoorn overge bracht, waar hij gistermiddag is overleden. De politie heeft den vrachtauto, welke toebehoort aan T. S. uit Eerbeek, in beslag ge nomen. Het onderzoek heeft uit gewezen dat de aangereden auto aan de achterzijde wel verlicht v/as. Rangeerder verongelukt. - Woens dagavond omstreeks half twaalf heeft zich op het stationsempla cement te Arnhem een ongeval voorgedaan, dat den rangeerder B. het leven heeft gekost. Waar schijnlijk is, als gevolg van een door den rangeerder gegeven ver keerde opdracht, de door hem gerangeerde electrische trein door een onveilig signaal gereden en daardoor met den uit Nijme gen binnenkomenden trein in botsing gekomen. B., die het on geluk zag aankomen, sprong op het laatste oogenblik van den trein, doch kwam daarbij onder den binnenkomenden trein. Hij werd op slag gedood. Van een seinwachtershuisje was nog alarm gemaakt, doch de wagen voerder van den binnenkomen den trein kon deze niet meer tij dig doen stoppen. Van beide treinstellen werden de bestuur derscabines ingedrukt. Café uitgebrand. - Donderdag morgen om half twaalf brak te Alkmaar brand uit in een café toebehoorende aan den heer N. P. Nieuweboer en gelegen aan de Houttil. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het geheele huis in zeer korten tijd in lich ter laaie stond. De Alkmaarsche brandweer, die met veel mate riaal uitrukte, wist het vuur ech ter spoedig te bedwingen, en ge vaar voor aantasting voor belen dende perceelen te voorkomen. Het huis van den heer N. brandde geheel uit. De oorzaak van den brand is vermoedelijk in een te hard brandende kachel gelegen. Zet het nieuwe jaar goed in. Steunt Winterhulp. - Giro 5553. leen te worden de in eigendom van het Duitsche Rijk zijnde auto's en aanhangwagens der weermacht, der SS., der Duitsche politie en der Duitsche Rijkspost. Met het oog op de hierna nog te verrichten aangiften zal in het algemeen afgezien worden van het toepassen van strafmaatrege len (volgens par. 28, al. 5 der verordening No. 139/1942). wan neer de aangifte "op zijn laatst voor 25 Januari ingehaald wordt. Er wordt nogmaals op gewe zen, dat degene, die niet voldoet aan zijn aanmeldingsplicht, ge straft wordt met gevangenis of boete tot 100.000 gulden. Duitsche Diensstellen kunnen formulieren (met opgave van het aantal) aanvragen bij de „Zen- tralkartei des Wehrmachtbefehls- habers in den Niederlanden für Zivile Kraftfahrzeuge, Amster dam, De Lairessestraat 145." VOETBAL. RoodenburgLügdünum Roo. denburg speelt met het volgende elftal tegen Lugdunum: doel: Kluts; achter: Martijn en Zierik- zee; midden de Water,- v. Dorp en Al. du Prie; voor: Montanus, v. Polanen, Houps, And, du Prie en Monfils KORFBAL. Geen korfbal op Zondag a.s. Naar wij van den Nederlandschen Korfbalbond vernemen, zijn alle voor Zondag a.s. vastgestelde com petitiewedstrijden afgelast. HOCKEY. Leidsclie Mixed Hockey Club Het programma voor morgen luidt: Dames. Promotieklasse: MRHC Leiden I; 2e klasse: Leiden IX SOS; 4e klasse: ZuldwijckLei den III. Heeren. Promotieklasse: BHHC 2 Leiden I; 2e klasse: Leiden II- TOGO II; 3e klasse Lelden III Alliance I; 4e klasse C: Leiden IV Zuldwijck. D.V.S.Quick In den laatsten thuiswedstrijd tegen het Haagsche Quick, komt U.V.S. geheel volledig uit. De opstelling luidt: doel: van Wel; achter: P. Hendriks en G. den Daas; midden W. Regeer, B. van Duiji en L. Platteel; voor: T. Oosterom, W. van Weerlee. W. van Wanrooij, P. Kanteheen en J. van Polanen. BILJARTEN. Kampioenschap groot biljard In het gisteren te Rotterdam voort gezette tournool heeft de Leeuw in zijn partij tegen Hoogland het verleden jaar door Van de Pol ge vestigde record der hoogste serie verbeterd. Zijn serie bedroeg 218. Zijn gemiddelde in deze partij was 27,27, voornamelijk doordat hij na die groote serie een inzinking kreeg en voor de nog resteerende 42 car. vijf beurten noodig had. De Leeuw won des avonds nog van Jacobs. Van de Pol klopte Dommering en Vreeswijk, terwijl Sweering geen moeite had met Vreeswijk. Swee ring's partij tegen Dommering werd .afgebroken bij den stand 209210 na 25 beurten. SCHERMEN. De nationale kampioenschappen - Het nationale schermkampioen- schap voor heeren op floret zal Zondag 31 Januari in het gebouw van de Incassobank aan de Hee rengracht te Amsterdam worden gehouden. Hetzelfde kampioenschap voor dames zal dit jaar op 11 April wor den verwerkt in het gebouw Korte Voorhout 12 in Den Haag. Het nationale -kampioenschap op sabel wordt 21 Maart a.s. op het IJsclubterrein van Kralingen te Rotterdam gehouden en het na tionale kampioenschap op degen wordt 20 Juni a.s. in Den Haag verwerkt. SCHAKEN. Wedstrijden te Boskoop De Boskoopsche Schaakclub „Inter Nos" hield haar j aarlijkschen een. daagschen wedstrijd voor leden, do nateurs enz. Er waren 42 deelne mers. Hieronder volgen de uitsla gen: Groep I:- 1. A. Sijtzema; 2. W. Trapman. Groep II: 1. J. C. Bulk; 2 D. van Wijk. Groep III: 1. H. Trimp; 2. W. J. Spaargaren. Groep IV: 1. C. P. de Ruyter; 2, K. Slin gerland. Groep V: 1. Anth van Gemeren: 2. J. P. C. Bouwman. Groep VI: H. Glarenherg; 2. C. Slingerland. Groep VII: 1. Joh. de Ruyter; 2. D. Laukhuyzen. Groep Vni: 1. J. A. G. Harmsen; 2. C. Kluis. Groep IX: 1. H. Hakkelman; 2. D. Graatsma. Groep X: 1. H. J. van Gorsel; 2. W. Nieuwerf. Hierna volgde een gongwedstrijd, waarin de prijzen werden gewon nen door: A. Sytzema, F. N. Kol- ster, C. van Veen, Tz„ D. Graats ma Sr.. D. Graatsma Jr., K. Slin gerland'. C. Slingerland en J. Brou wer. ROTTERDAM, TEL. 38427 DEN HAAG, TEL. 333298 Heden Schouwburg: „De man 3n de badkuip". 7% uur nam. Stadszaal: Bont programma te 7 uur nam. Zondag. Schouwburg: „De man in de badkuip". 7% uur nam. Stadszaal: Dansorkest o.l.v. Theo Uden Masman. 7% uur nam. Trianon-Theater: Filmvoorstel ling N.S.D.A.P. 10 uur voorm. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 16 Jan. 20 uur tot Zaterdag 23 Jan. 8 uur waan genomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060 en de Doeza-Apo- theek, Doezastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegst- geestsche Apotheek, Raadhuispark 8, Tel. 26274. De geneeskundige dienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmorgen 8 uur waar genomen door de doktoren Van Alphen, Kors, Meyboom, Renaud en Simons. Te Oegstgeest door dr. Varekamp tel. 21916. Voor de eerste maal werd Donderdag te Soest een premiekeuring van Shetland-ponny's gehouden. De beste dieren uit verschillende provincies waren hier bijeengebracht De bekroonde exemplaren opgesteld na atioop van de keuring J, A. Stevens-Pa* m PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 17 JANUARI. Leiden Chr. Geref. Gem. /Steenschuur)Vm. 10 en n.m. 3% u., ds. Joh. Jansen: Doopsgez. Gem.: Vm. 10% u.. ds. ten Cate; Eglise Wallonne: dix heures et de- mie. mi. E. Michelin Moreau pas teur la Haye; Evang. Luth. Gem.: Vm. 10% u., ds. Makkink; Gerecht 10: Vm. 10% u... (Gerecht 10). ds. Bieger.; Geref. Kerk: (Zuiderkerk(: Vm. 9% u., ds. W. M. Ie Cointre van Bergen op Zoom; n.m. 3 u„ ds. Wiersinga.; Geref. Kerk (Heerengracht)Vm. 9% u., dr. Westerink; n.m. 3 u„ ds. Weg- gemans.; Geref. Kerk (Oude Vest) Vm. 9% u„ ds Harder; n.m. 3% u.. dr. Westerink; Geref. Kerk in H.V. (Breestr. 64): geen opgave.; Rem. Geref. Gem.; Vm. 10% u., ds. Van Royen van Amsterdam; Ver. van Vrijz. Hervormden (Volks huis) Vm. 10% u., ds. J. F. Krayt; van Den-Haag; Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19)Vm., 10% u., gez. mis. Oegstgeest Groene Kerkje: Vm. 10 1/4 u„ cand P. H. de Bres van Leiderdorp: Pauluskerk: Vm. 10 u„ ds. T. J. Jansen Schoonho ven; n.m. 3 u. (Bed H.D.t, ds. v.d. Haas; Geref. Kerk (Maurits- laan)Vm. 10 u„ (H.A.) en n.m. 3% u., (H.A. en Dankz.), ds. Eringa De Economische rechter straft. F. W. Rijsdam te Leiden met genoegen gezien dat de an dijvie in het tuintje van zijn buurman-volkstuinder het zoo buitengewoon goed „deed", in te genstelling met het product op zijn eigen tuintje. Toen wilde hij een enkele struik mee nemen, en op het moment dat hij een struik afsneed, kwam de eigenaar van de mooie andijvie, met als ge volg dat R. terzake strooperij nu terecht stond, en de officier twee weken gevangenisstraf tegen hem eischte. De rechter veroordeelde tot f.20 boetoe subs. 10 dagen hechtenis. Des morgens vroeg had J. Evers uit Voorhout aard appelen gerooid en meegenomen uit den tuin van B. In totaal had plm. 30 kilo op deze wijze buit gemaakt en volgens ver dachte was dit omdat hij geen aardappelen in huis had. Maar de officier vond dat menschen in Voorhout wel ergens hoekje grond kunnen huren om zelf te beteelen. Hij vorderde een maand gevangenisstraf. Het von nis luidde 14 dagen gevangenis straf. Voor het doen vervoeren van 1200 kilo tarwe stond G„ v. d. Poll uit Lisse terecht. De tar we was in den clandestienen handel terecht gekomen, en de officier vorderde twee maanden gevangenisstraf. Dit werd ook geëischt tegen A. Zoet uit Lisse, die de tarwe had verhandeld. De rechter veroordeelde elk van de verdachten tot zes weken gevan genisstraf. Door de fout van een jongeman uit Voorschoten, waren drie anderepersonen in bonnen gaan handelen, waarvoor zij Vrijdag zich te verantwoorden hadden, J. van Ek te Voorscho ten kocht suikerbonnen, waar voor hij suiker kocht en weer verkocht. Zes weken gevangenis straf vorderde de officier; de rechter legde voor ditmaal nog een boete van f. 50 subs. 25 da gen hechtenis op. De scholier H. Prass te Noordwijk aan Zee ver kocht een versnaperingskaart die hij van een familielid had be trokken. Conform den eischwerd het f. 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. Suiker zonder toewij zing enz. werd gekocht door D. J Gusseklo uit Voorschoten, te- -gen wien de eisch luidde f75 subs. 30 dagen,- en het vonnis f 50 subs. 25 dagen. Geref. Kerk (Morschweg): Vm 10 u., (Voorb. H.A. en n.m. 3% u„ cand. Blokland.; Ver van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijgerkerk) Vm. 10% u., dr. Boersema. Leiderdorp Ver. van Vrijz. Hervormden; Nm, 7 u., dienst. Voorschoten 'Ned. Herv. Gen^ Vm. 10.15 u.. (Bed. H.A.) en n.m. I 3 u., ds. H. P. Fortgens; Geref. Kerk: Vm 10 en n.m. 3% u„ ds. J. C. Houtzagers; Geref. Geme. (Leidscheweg 66)Nm. 5 u., lees- dienst- Ver van Vrijz. Hervormden (Leidscheweg 66)N.m. 3 u., dr. K N. Boersema .van Leiden,

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2