l ten hoeve gebr. R DE OMSTREKEN ARKTBERICHTEN Stand van Leiden ZOET N ROGGEBROOD Rotterdam, tel. 38427 den haag, tel. 333298 OFFICIEELE KENNISGEVINGEN. OFFICIEELE ME^EPF*71 TNGEN. ;rokken, van de verplich- sluiting zijn vrijgesteld. Jers, stoffeerders, electri- [d. kunnen hun werkzaam derhalve in deze locali ty ven uitvoeren. wordt medegedeeld, dat geldwezen van het De- snt van Financiën in evallen beslist of een be- •hoort tot bank- of verze- jedrijven, welke van den splicht zijn uitgezonderd, vice-admiraal Naudin ten Op 82-jarigen leeftijd is Haag overleden de gep. miraal W. Naudin ten ud-minister van marine, eider bezoekt tentoonstel- n Nederlandschen Volks- Gistermiddag heeft de een bezoek gebracht aan tonstelling van den Ne- ischen Volksdienst te enhage. Nadat de lande- er van den Nederlandschen enst, de heer F. W. van zijn medewerkers aan den had voorgesteld, werd een ng op de tentoonstelling- et. en ei] as a iai i. rei GEKST Ver. voor Bloem- ultiiur De voorzitter de C. Hendriksen, opende deze ering met een hartelijk wei- Het financieel verslag van n. penningmeester gaf een van f. 121.26 aan. Tot irdfgden naar de Alg Verg. gekozen de heeren W. van id en J. Boekooy. In de va- D. den Hollander en H. v. t werden als bestuursleden ieeling gekozen de heeren J. >y en G. Lubbe. De secretaris »r G. J. Hoogervorst bracht urig verzorgd jaarverslag uit. «spreking van het bloembol- :verbod en de samenwerking n Landstand volgde sluiting. )EN, 18 Dec. '42. Kaasmarkt. 17 part. 14 part. Goudsche f. 6262.50. 2e srt. f. 6061 Leidsche le srt. f. 60. Han- OKEN: Franciscus Arnoldus, F. de Laaf en T. C. Rijsdijk: ika Gijsbertha, dr. v. N. is en S. Riemens; Cecilia ella Maria, dr. v. N. J. A. 'er Tuin en C. P. Goddijn; !na Maria, dr. van W. F. van ipree en B. M. Vink. lert Jacques, zn. v. J. S. Kol- ,n en W. J. Geijtenbeek; Ama- Maria Adriana, dr. v. L. J. [er Geer en C. M. H. Schoone; irk, zn. v. D. Vlieland en J. a der Mel.i; Jan. zn. v. P. C. feg en A. M. Arnoldus; Leen- zn. v. E. C. Leeuwenburgh Hettema; Esther Bastiana dr. v. A. J. N. van der Stel G. van Dijk; Johannes An- Maria zn. v. M. van der n A. Vaneman; .Tannetje. dr. de Meij en S. C. Bronsgéest; ,a Susanna, dr. v. C. Gans W. Paats; Antonius Petrus, F. van der Mark en M. C. !s. ORENJohanna Elisabeth, W. de Feij en J. Strijk; Jo- 8. z. v. A. J. Langeveld en Lof; Willem Maarten, z. v. ïlaman en M. Los; Gerrit v. J. de Wolf en M. J. Ja- drianus Johannes, z. v. J. H. 'iest en M. Oostveen: Cornelia d. v. H. Vis en G. Broere; d. v. J. Verburgt en A. Ok- Cornelis, z. v. P. Kui.jt en in der Plas; Alberdina Chris- d. v. C. van der Beek en Q. 'ijswijk: Sophia Gera^da, d. v. van der List en G. Kanbier; it Anne, z. v. H. A. van der [en E. Bavelaar: Hendrika Ja- d. v. G, P. Weber en C. W. hen; Petei- Dingeman, z. v. R. Walbeek en M. Boer; Helene f d. v. C. Kromhout en P. H. ven. nelia, d. v. A. J. v. Biemen Karreman; Hendrikus Lode- z v. C. J. Schrijer en C. 'an; Willem, z. v. W.'F. van As W. A. Ruigrok; Cornells Wil- Joseph, z. v. W. J. Lut en C. 'jssen; Johannes Joseph Alov- z. v. c. P. j. de Groot en C. liu. pERTROllWDJ. P. Looye- im. 24 j. en F. Heijnink. jd. U W. I. Riethoven, jm. 29 j. C. Schoonderwoerd den Be- 3d. 18 jaar. •pROb'wd: H. J. M. Goddijn, jm. en H. J. M. van Avendonk, jd. A. Oudshoorn, jm. 21 j. en M. Pardon, jd. 23 jaar. GETROUWD: C. Baart, jm. en B. van Orden, jd.; C. F. Bakker, jm. en M. P. Filemon, jd.; J. C. Brosius. jm. en S.-van den Berg jd.; C. Habraken, jm. en M. Hage, jd.; T. Lagerweij, jm en J. Heijmans, jd.; P. van Poianen, jm. en M. J. Gijzenij, jd.; H. Ramak, wedn. en M. de Haas, jd.; A. F. M. van der Reep. jm. en G. ter Haak jd.; N. Straathof, jm. en C. van den Berg, jd.; A. van Velde, jm. en A. Kramer, jd.; J. L. Ouwerkerk, jm. en J. J. Blikman, jd. OVERLEDEN: C. F. C. Voorbij, m.. 73 j.; M. J. H. W. Verhoef, dr., 8 mnd.; J. Koree, m.. 52 j.; A. Ober, m., 78 j.; K. Kagenaar zn., 4 jaar. OVERLEDEN: W. H. Keereweer, wedn., 73 j.; J. Plug, huisvr. van L. van der Does, 59 j.; A. M. van Waasdijk, man, 70 j.; A. Llmvers, wed, van J. P. N. Krassenburg, 73 j.; A. Oosthoek, man, 69 j.: H. F. Simonis, man, 55 j.; L. P. van Hartevelt, z., 29 j.; P. van Geel, man. 29 j.; J. J. Meijer, vr.. 76 j.; J. Glasbergen, man, 71 j.; N. Bin nendijk. huisvr. van C. C. van Ve- netiën, 53 j. B. W. Mensing, m„ 76 jaar. C. J. van Hartevelt, man 37 jaar GEVESTIGD: A. M. Bernholee, Jan v. Goyenkade 7; S. van Daa- len dienstbode Boerhaavel. 24; M. M. Doedens, 11. verpleegster, Lange- brug 87a;. T. van Doorninck, Ra penburg 131; E. J. A. Geenen en fam.. Schelpenkade 36; A. J. F. OttenGodthelp, buffet-juffr., Langebrug 14; H. C. Graven, tandarts-ass. P. J. Blokstr. 41; A. Hage, buffet-juffr.. Morschweg 38; G. L. 't Hart. ambt. NVD, Beschuitsteeg 1; D. W. den Herder. Utr. Veer 12b; Wed. J. Stolk Heuzeveldt, Zoeterw. Singel 99: C. Hollenberg. ing. werktuigkundig, Boerhaavela.in 49; P. C. Hoogka mer strijkster Oude Singel 64; Wed'. A. M. A. L. Akkermans-Huls man, Rapenburg 4; J. J. Jongmans, verkoopster, Fr. v. Mierisstr. 34a; N. SpaansKlein. Bronkhorststr. 49a; M. H. Koole, dienstbode, Joh. de Wittstr. 2;M Koole, dienst bode," Rijnsb. weg 143: M. W. Kop- peschaar en fam. electr.-lasscher, Geeregracht 32; A. C. Kruijt en fam., Rijn en Schiekade 1; M. G. H. Krui'zinga-Op 't Landt. Thor- beckestr. 37; B. T. van Loo en fam., boekhouder. Hugo de Groot- str. 18; M. M. Mens, dienstbode, Nieuwe Rijn 19; A. Miedema en fam.. Roodenb.str. 48; H. J. J. de Niet en fam., winkelier. Haar- lemmerstr. 21; P. J. Oosthoek, ass. directeur, Rijnsb.weg 18; A. J. Ouwehand, Rapenburg 131; W. J. J. Polane, mechaniker, Bronkhorst- straat 35; G. LamanPot. Ooster dwarsstraat 36; M. Pril, kapster, Papengracht 20a; T. M. E. J. Snij- ers, Botermarkt 15; J. Stein, mu zikant, Oude Vest 97; J. E. Stuur, medisch-analyste, Groenhovenstr. 10; J. Verhaaren, Kaarsenmaker- str. 7; C. Versteegh. dienstbode. P. de la Courtstr. 70; M. F. A. Wesseling, Hoge Morschweg 74; W. G. Wiedeman Kenbeek en fam., magazijnbediende. P. de la Court str. 70; T. A. Wolters, secretaresse. Kneppelhoutstr. 27; J. van Wou denberg, coupeuse, Zoeterw. singel 121; A. Wijntjes, hotelemployé, Plantage 8; C. J. M. van de Zand, kapster, Franchimontlaan 1; P. G. Zandvliet, dienstbode Vondell. 22. VERTROKKEN: H. Aalten, 's-Gra venhage, 3e v.d. Boschstr. 40; J. van der Bent, Rotterdam, Zw. Paar- denstr. 76b; J. van Berge Hene gouwen. Zierikzee, Driekoningen- In. A 119 E; J. H. W. Beumer en fam., Hellendoorn, Hoogedijkje 26; M. G. van den Bors. Wassenaar, Langestraat 38: J. M. Bösecke. Vor- den, Molenw. A67; M. Brenk. Bar- neveld. Hotel „Radio"; M. E. M. Brouwer, Oegstgeest, Kempenaer- str. 33; E. Brugman, Hilversum, Paulus van Looln. 2; P. van den Burg, Rotterdam. Taanderstr. 58; M. C. Elderhorst Heemstede; Ach terweg 5; W. N. Gieskens, Kerk- rade, Spekholzerheide, Akerstr. 151; M. C. Hagedoorn, Amsterdam. Haar lemmerdijk 146; - C. L. van den Hoek, Oudenbosch, A301; W. M. va n der Horst, Hoorn, West 8; M. M. Jonkheer. Sassenheim. Hoofd- str. 82: W. F. Koenen. 's-Graven- hage, Weteringkade 62; C. P. Koeij- voets, Roosendaal ca NB, Admiraal Trompstr. 4; B. B. Lindenburg en fam., Leiderdorp, Dr. v. Rhijnstr. 14; B. de Looze, 's-Gravenhage, le Lulofsdw.str. 21; W. Mark, Die penveen, Schalkhaar Politieoplei- dingsschool; N. Martijn. Wassenaar, Hoogerbeetsweg 27; M. Rasser-Mie remet, Leiderdorp, Schapenrustweg 9; H. C. Moor, Rijswijk Z.H., Mo lenlaan 11; G. Neervoort, 's-Gra venhage, Elandstr. 67; P. Scher- penisse, Schiedam, St. Liduinastr. 86b: J. A. Schouten, Haarlem, Leid- schestr. 24zw; J. C. opruijt en fam., Hilversum. Kerkstr. 3b: T. J. M. van Steijn Bodegraven, Nassaustr. 41; A. Vastenhout, Rotterdam, Ti- demanstr. 72c; J C Verkerk en fam., Rotterdam, Slaghekstr. 22b; W. P. Vreeburg Alphen a d. Rijn, Pr. Hendrikstr. 53; A. Wegman, Oegstgeest, Endegeesterstr weg 9; J. N. Woldendorp Zoetermeer. Zeg- waart, Dorpstr. 101; W. J. R. Zieck, Oegstgeest, W. de Zwijgerln. 41; C. Zondag en fam., Haarlem. Tul- pentsr. 46 rood: C van der Zwart, Hellendoorn, A 10 Volkssanato rium. NEDERL. VOLKSDIENST. Eten uit de Centrale Keuken. De burgemeester van Leiden maakt bekend, dat, in verband met de op 28 December a.s. in gaande nieuwe 8-wekelijksche periode voor het betrekken van eten uit de Centrale Keuken, door den Nederlandschen Volksdienst nieuwe bonstrooken zullen worden uitgereikt. Zij die thans reeds eten uit de Centrale Keuken betrekken, kun nen zich hiertoe aanmelden op het Plaatselijk Bureau van den N.V.D., Stadhuis, Kamer 27, 1ste verdieping, onder vertoon van de reeds verstrekte gele jaarkaarten, en van de distributie-stamkaarten van allen voor wie eten uit de Centrale Keuken wordt verlangd. Bij gebreke hiervan worden geen niéuwe bonstrooken afgegeven. Voor een beperkt aantal perso nen, die tot nu toe geen eten van de Centrale Keuken hebben be trokken, en die houder zijn van vetkaarten, bestaat de gelegenheid om dit eten alsnog te ontvangen onder gelijke voorwaarden. Ook houders van boterkaarten kunnen voorzoover zij daarvoor overigens in de termen vallen, eten van de Centrale Keuken be trekken tegen betaling van f. 0.30 per portie. Zij, wier naam begint met de letters A t/m G moeten zich vervoegen op Woensdag 23 December 9 12 uur v.m. H. t/m M moeten zich vervoegen op Woensdag 23 December 14 16uur v.m. N t/m S moeten zich vervoegen op Donderdag 24 December 9 12 uur v.m. T t/m Z moeten zich vervoegen op Donderdag 24 December 14 16% uur n.m. Aan bovengenoemde data en uren zal streng de hand worden gehouden. Zij die zich niet opde voor geschreven data en uren melden kunnen voor een week worden uitgesloten. Hun wier distributie-stamkaar ten in het bezit zijn van hun werkgevers, wordt dringend aan geraden deze tijdig terug te vra gen, ten einde deze voor het ver krijgen van nieuwe bonstrooken te kunnen toonen. 862 De Burgemeester voornoemd STEVENINCK. DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. Verbetering. Het laatste gedeelte van de be kendmaking van 18 December 1942 moet worden gewijzigd en als volgt worden gelezen: Uitreiking kaarten voor „Bijzonderen Arbeid". Bedrijven waarvan minder dan 6 arbeiders in aanmerking komen voor extra kaarten dienen de be scheiden in te leveren op het kantoor Utrechtsche Veer 3 en wel: Industrie en Werkverruiming op Maandag 28 December 1942. Bouwvakken en Grondwerk op Dinsdag 29 December 1942. Transport en Landbouw op Woensdag 30 December 1942. Deze aanvragen zullen voor zoo veel mogelijk direct worden be handeld. 864 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Leiden. 19 December 1942. MAXIMUMPRIJZEN VOOR .BELEGEN N.Z.'-KAAS. Het rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat de directeur-generaal van de voedselvoorziening in over eenstemming met den gemachtigde voor de prijzen, heeft bepaald dat kaas, afkomstig uit de voor reke ning van het in- en verkoopbureau voor zuivel opgeslagen hoeveelhe den tegen onderstaande maximum prijzen wordt verhandeld. Deze kaas is voorzien van het merk .be legen n.z.' Het is verboden kaas. welke niet van bovenstaand merk is voorzien te verhandelen tegen prijzen, wel ke hooger liggen dan de maxi ma, aangegeven in art. 7. on der 2 en 3 van de prijzenbeschik- king 1942 (zuivelproducten). Maximumprijzen te berekenen per kg. kaas, gemerkt .belegen n.z.' a. volvette boerenkaas aan den detaillist f. 1.85. aan den consu ment f. 2.10. b. alle soorten 40+ kaas, al of niet voorzien van kruidnagels en/ of komijn, met uitzondering van de soort genoemd onder c. aan den detaillist f. 1.70, aan den consu ment f. 1.95. c. 40+ Friesche nagelkaas en zgn. kanterkaas 40 voor zoover deze kaas beantwoordt aan de door het bedrijfschap voor zuivel of een andere daartoe bevoegde instantie gestelde voorwaarden en eischen t.a.v. vorm bereidingswijze en vochtgehalte aan den detaillist f. 1.85, aan den consument f2.10. d. alle soorten 20+ kaas, al of niet voorzien van kruidnagels en/ of komijn met uitzondering van de soort, genoemd onder e. aan den detaillist f. 1.40, aan den consu ment f. 1.65. e. 20+ fabrieks Leidsche kaas, voorzien van het opschrift .Leid sche kaas' en 20+ Friesche nagel- kaas, alsmede zgn. kanterkaas 204-, voor zoover deze kaas beantwoordt aan de door het bedrijfschap voor zuivel of een andere daartoe be voegde instantie gestelde voorwaar den en eischen t.a.v. vorm. berei dingswijze en vochtgehalte adn den detailliste f. 1.60, aan den consu ment f. 1.85. f. boeren Leidsche- en Delftsche kaas, voorzien van het opschrift .boeren Leidsche kaas', en .boeren Delftsche kaas' of het embleem .LeidenHolland' met 2 gekruiste sleutels, zooals dit is vastgesteld voor de leden van de „vereeniging tot bevordering van den export van .boeren Leidsche kaas" aan den detaillist f. 1.60. aan den consu ment f. 2.05. De maximumprijzen, waartegen de detaillist mag koopen, gelden, franco plaats van bestemming (franco station of kade bij spoor- of bootverzending, of franco huis bij andere verzending), inclusief verpakking. Bi) verkoop door den detaillist in hoeveelheden, kleiner dan 1 kg. mogen bovengenoemde prijzen niet worden verhoogd. 861 ONTHEFFING MARGARINE CLAUSULE. Het voornemen bestaat binnen kort de z.g. margarineclausule, welke in art ikel 4 van de Boter- merkenbeschikkin g 1927 (alge- meene voorschriften) en de Boter- meikenbescliikking 1928 (algemeene voorschriften) vervat is, tijdelijk te verzachten, zulks in verband met het verkrijgbaar stellen van mar garine op den per 18 December 1942 aangewezen boterbon, alsmede op bon „446 algemeen" De margarineclausule houdt in dat aangeslotenen bij onder rijks- toezicht staande botercontrolesia- tions rechtstreeks noch zijdelings betrokken mogen zijn bij de berei ding van of den handel in marga rine. in den zin der boterwet, of andere, hetzij op zich zelf hetzij in vereeniging met andere s* off en voor consumptie geschikte vetten of olie, die kunnen strekken tot vervalsching van boter. Voorts houdt de margarineclausule in, dat de aangeslotenen deze vetten en oliën niet mogen vervoeren, doen vervoeren, in- of uitvoeren, noch die voorhanden mogen heb ben in de bij hen in gebruik of medegebruik zijnde fabrieken, be- reidplaatsen, magazijnen, pakhui zen. verkoopplaatsen, depots en an dere bergplaatsen of op hun ter reinen. Thans zal tijdelijk van bovenbe doelde clausule in zooverre ont heffing worden verleend dat het den aangeslotenen zal zijn toege staan margarine in kléinverpak king te koopen. verkoopen, vervoe ren. doen vervoeren en. elders dan in bij hen in gebruik of medege bruik zijnde fabrieken en bereid- plaatsen. voorhanden te hebben. Deze regeling geldt niet voor de standaardisa* iebedrijven welke reeds in bet bezit van een hun voor een bepaalde termijn door den di recteur-generaal van den landbouw verleende ontheffing van de mar garineclausule. Voor deze bedrijven biiift de bedoelde ontheffing gel den. 759 In afwachting van de totstand koming van de geschetste regeling tot verzachting van de margarine- clausule, zullen tegen de aangeslo ten. die zich thans reeds overeen komstig deze regeling gedragen, geen maatregelen worden genomen. BESPOEDIGING DER AFLEVE RING VAN STROO DOOR TELERS De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Zuid-Holland maakt bekend, dat er tot dusver te weinig A stroo beschikbaar is gekomen om in de komende maanden in de behoeften der veehouders te kunnen voorzien. Daarom zullen telers van graan gewassen, die deze gewassen nog slechts gedeeltelijk hebben afge- dorscht, uit de eerste dorsching slechts 50 van de hun uit eigen oogst toegewezen hoeveelheid stroo mogen behouden en het overige stroo, waarover zij momenteel be schikken, op eerste aanvraag aan den betrokken ndhandelaar die nen af te leveren. Bij weigering hiertoe zal ge dwongen inlevering worden gevor derd, waarbij geen enkele teler zich op zijn oorspronkelijk verkre gen toewijzing zal kunnen beroe pen Bovendien zal eventueel tot tuchtrechtelijke vervolging kun nen worden overgegaan. Om misverstand te ermijden zij hierbij nog medegedee'd, dat de oorspronkelijk verleende toewijzin gen voor gébruik uit eigen oogst gehandhaafd zullen blijven in zoo verre, dat de telers uit tweede of latere dorschingen voor het res- teerende deel van hun toewijzing stroo voor eigen gebruik zullen kunnen reserveeren. 778 BOTER EN MARGARINE VOOR ALLE DETAILLISTEN. In afwijking van het vroeger ge publiceerde, wordt bekend ge maakt, dat niet alleen de in het Westen des lands gevestigde de taillisten, doch alle detaillisten in den lande op de door hen van de plaatselijke distributiediensten ont vangen toewijzingen voor boter, zoowel boter als margarine kunnen betrekken. Zij dienen zich ten spoedigste in verbinding te stel len met het plaatselijk verkoop kantoor of den plaatselijken leve rancier van margarine, ten einde zich er van te verzekeren, of en in welke mate zij margarine op hun boter toe wij zingen kunnen ver krijgen. 757 VERBOD AFLEVERING ONGE KEURDE WAALSCHE BOONEN AAN HANDELAREN. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten in Zuid- Holland maakt de telers van Waalsche boonen er op attent, dat aflevering van niet te velde goed gekeurde Waalsche boonen aan. handelaren in het komende sei zoen niet is toegestaan.. Dientengevolge moeten alle on gekeurde Wa-ische boonen aan het Provinciaal Aan- en Verkoopbureau van Akkerbouwproducten worden ingeleverd 779 INLEVERING BOTERBONNEN KERSTRANTSOEN. Detaillisten kunnen den voor het extra rantsoen boter aangewezen bon „Algemeen 446" nog gedu rende het tijdvak van Maandag 21 tot en met Donderdag 24 Decem ber 1942 bij de plaatselijke distri butiediensten inleveren ter ver krijging van toewijzingen. Zij moe ten in genoemd tijdvak alle nog in hun bezit zijnde bonnen 446 inleveren. Teneinde een veelvoud van tien rantsoenen to bereiken, kunnen de bonnen aangevuld wor den met normale boterbonnen. 756 DE PRIJZEN VOOR BANKETBAKKERSARTIKELEN. Voor banketbakkersartikelen geldt de prijzenbeschikking 1940 no 1, met dien verstande, dat zoodanige artikelen ten hoogste mogen wor den verkocht tegen den op 9 Mei 1940 geldenden prijs, verhoogd met 20 krachtens een volgens arti kel 6 van de prijzenbeschikking 1940 no. 1 verleende toestemming. De gemachtigde voor de prijzen deelt echter mede, dat niet tot vervolging zal worden overgegaan, indien voor de onderstaande arti kelen ten hoogste de hieronder vermelde prijzen worden berekend: boterletter, boterstaven of kerst kransen, vervaardigd zonder surro gaat voor boter en suiker en ten minste 30 hazlnoten of gelijk waardige grondstoffen bevattende: f. 3.50 per kg. Appelbollen met een omhulsel van bladerdeeg, weenerdeeg of vulkoekendeeg f. 0.20 per stuk. Appelbollen met een omhulsel van ander deeg f. 0.15 per stuk De voor appelbollen gebruikte appels moeten in verschen toestand tenminste 100 gram per stuk we gen 808 INLEVERING CACAOBONNEN. Grossiers in cacao kunnen even_ tueel nog in hun bezit zijnde bon nen „reserve 3-65". „reserve 4-65", „reserve 3-74" en „reserve 4-74" op nader te bepalen tijdstippen gedurende het tijdvak van 21 tot en met 24 December 1942 bij de plaatselijke distributiediensten in leveren ter verkrijging van toewij zingen. Grossiers en detaillisten mogen de cacaobonnen niet rechts^ streeks aan de N.V. Wessanen of de Cacaofabriek „De Zaan" inzen den. Zij dienen deze eerst bij de plaatselijke distributiediensten in te leveren ter verkriiging van toe wijzingen 807 VERPLICHT REPELEN VAN VLAS OOGST 1942 DOOR DE TELERS. De aandacht van belanghebben den wordt gevestigd op het feit, dat de telers van vlas verplicht zijn hun geheelen voorraad vlas vóór 1 Maart 1943 af te repelen. Voor zoover men niet in staat is aan deze verplichting tot repelen te voldoen, zal het vlas ongerepeld vóór 1 Maart 1943 verkocht moeten worden. Na 1 Maart 1943 mag op de te- lersbedrijven als voorraad dus slechts gerepeld vlas aanwezig zijn Eer, uitzondering op dit laatste vormt een voorraad ongerepeld vlas, die vóór 1 Maart 1943 als zoodanig is verkocht, maar nog niet is afge leverd. Een verkoopbriefje moet dan voor dit vlas z'in opgemaakt en ingezonden. Op de naleving van bovenvermel de verplichting tot repelen zal nauwgezette controle worden uit geoefend De telers dienen er voorts rekening mede te houden, dat zij alvorens te gaan repelen, verplicht zijn hiervan minstens 3 dagen vóór den aanvang kennis te geven aan den Plaatselijken Bureauhouder Men vergete dit laatste niet. 850 Hoofdredacteur: B VvMenk- norst, Leiden; plv hoofdredacteur: K Been, Leiden. Redactiestaf B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K Been, Binnenland °n Sport; J Brouwer. Stadsnieuws; Th J. Hannema, Omg en Muz.: Verantwoordelijk v. d. advertenties: A. Poortman.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 3