DE BIOSCOPEN. STADSNIEUWS Gemeentebesluiten. S UW RADIO DEFE{ LAATSTE BERICHT1 Het schilderij van Rembrandt is verzekerd voor f. 150.000. De twee schilderijen van de Marissen wor den geschat op f4000 a f5000. Bij de onderhandelingen schijnt ten aanzien van het schilderij van Rembrandt een bedrag van f. 250.000 te zijn genoemd. De politie doet thans onderzoek naar de verblijfplaats van V. Inmiddels is dr. D., die zich in Den Haag bevindt, voor geheel andere feiten gearresteerd. De politie hoopt binnen korten tijd met V. in contact te kunnen komen. Het schilderij van Rembrandt dateert uit zijn vroege periode en is waarschijnlijk tusschen 1626 en 1630 geschilderd. Het is voorzien van een expertise van dr. Bredius Doodelük ongeval De 75- jarige heer I. J. Mij zen uit Ben- nekom, werd aan het station EdeWageningen het slachtoffer van een ongeval, dat hem het leven kostte. Nadat de trein van 5 u. 10 in de richting Utrecht vertrokken was, vond men het lijk van M., liggende tusschen de spoorrails. M. is waarschijnlijk bij het instappen tusschen het perron en den trein gevallen. Zijn stoffelijk overschot is naar Bennekom vervoerd. Een 104-jarige! Op 5 Januari a.s. viert te Beuningen, in Maas en Waal. de weduwe M. v. Bergen- Berendsen, haar 104-den ver jaardag. Meisje te Oegstgeest overre den en gedood. Gistermiddag omstreeks kwart over vier is het 6-j. meisje K. B., dat uit school kwam door onvoorzichtig spelen op den Rijngeesterstraatweg nabij de R.-K. kerk in Oegstgeest door een vrachtauto, beladen met 12 ton beton, overreden. Het kind geraakte onder de auto waarbij een der wielen over haar hoofd ging. Het meisje was op slag dood. Den bestuurder treft geen schuld. Casino Het succes van „Boefje" blijft onverminderd aan houden. Annie van Ees, wier ver maardheid voor een niet gering gedeelte aan deze créatie te dan ken is, zal ongetwijfeld ook deze week het groote aantal har er be wonderaars en bewonderaarsters weer weten uit te breiden. Rex De dwaze verwikkelingen, die een ieder vermaken tijdens de rolprent „Veel lawaai om Nixi". bezorgen den toeschouwer lach op lach! Het zijn Albert Matter- stock, Hans Leibelt en Heinz Salfner, die u rondleiden in deze wereld van onvervalschten humor. Luxor Wat er al niet gebeu ren kan, wanneer een filiaalchef, die den directeur van zijn bedrijf niet persoonlijk kent, dezen ont moet en over een kleinigheid in een ernstig handgemeen met hem geraakt, zonder dat zij wederzijds weten, wien zij voor zich hebben, wordt in een reeks dwaze taferee- len in beeld gebracht in de film „O, die mannen". De hoofdrollen worden vertolkt door Paul Hör- biger. George Alexander. Johan nes Riemann, Jane Tilden en Greta Weiser. Lido - Bavaria heeft met „De groote wedstrijd" een nieuw film type uitgebracht, waarvan de han deling zich grootendeels afspeelt op en rond een voetbalveld, waar de groote strijd om het Duitsche kampioenschap wordt gestreden. Daaromheen is een liefdes ge schiedenis gevlochten, terwijl bo vendien een kijkje wordt gegeven in het zware leven der mijnwer kers. Vooral de opnamen van den grooten wedstrijd bieden volop spanning! Trianon De veel geroemde acteur „Werner Krauss "staat in het centrum der belangstelling in de film „Tusschen hemel en aarde". Hij is de ouderwetsche tyrannieke vader van een rijke leidekkersfamilie ten tijde van den Fransch-Duitschen oorlog van 1870/71. Tusschen goed en kwaad, in letterlijken zoowel als figuurlijken zin tusschen hemel en aarde zweeft zijn oudste zoon, wiens onjuiste levenswandel ten slotte voert naar zijn eigen on dergang, terwijl diens jongere broer moet opbouwen, wat aan ongeluk en achteruitgang over de familie gekomen is Wij kunnen op de tragische gebeurtenissen niet gedetailleerd ingaan; het zij genoeg te verzekeren, dat Krauss en zijn medewerkenden er een gespannen, bewogen en veelszins ontroerende uitbeelding van ge- Ven, m«t sterk en sober spel. Th. J. Hannema. Benoeming en ontslag. - Op verzoek is eervol ontslag ver leend aan mej. dr. S. Hofker als leer ar es in het Neder landsch aan de Meisjes H.B.S. Aangesteld is een kracht ad f. 10 per week om groepjes schoolkinderen van school naar het gebouw der tandverzorging en terug te brengen. Aan den heer: J. A. Katten- busch te Oegstgeest, is op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als gedelegeerde in het bestuur der Vereeniging „de Ambachts school", en is met 1 Jan. 1943 benoemd de heer dr. ir. J. J. Valkenburg alhier. Speeltuinen. Aan de speel- tuinvereenigingen Westerkwar tier, Zuiderkwartier, Noorder kwartier en Oosterkwartier is haar terrein opnieuw ter be schikking gesteld, thans echter, en zulks op verzoek der vereeni- gingen zelf, door middel van de Leidsche Speeltuin-federatie. Voedselvoorziening. - f50.000 is uitgetrokken ter betrekking van stapelgroenten in het ko mende winterseizoen en voor het in gereedheid brengen van opslagplaatsen voor aardappelen Zulks in het belang der voedsel voorziening. De spoorbrug aan den Haag- weg. - Waar de kosten van de nieuwe spoorbrug aan den Haag- weg in plaats van f. 60.000 f100.000 nebben bedragen, moet de gemeente f25000 in plaats van f. 15.000 bijdragen. Besluiten ingetrokken. De subsidie aan de Chr. H.B.S. wordt ingetrokken met ingang van 1 Jan. 1943, evenals de bij drage aan ouders van hier wo nende Joodsche leerlingen, die te Den Haag een Gem. school voor voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs bezoeken. Voorts wordt ingetrokken het Georganiseerd Overleg. Voort aan kan de burgemeester als hij daaraan behoeft gevoelt, schrif telijk de meening vragen van vereenigingen van ambtenaren. Saneering Geerestraat e.o. Met het oog op de saneering van het betrokken stadsgedeelte is een complex woningen aan de Geerestraat en de 4e Binnen vestgracht afgebroken. Aange zien het terrein in zijn huidi- gen toestand een zeer onordelij- ken aanblik biedt, verdient het aanbeveling tot het effenen daarvan over te gaan. Het ter rein kan dan. zoolang het niet wordt bebouwd, tot speelterrein voor de jeugd worden gebezigd. Het egaliseeren vordert een bedrag van f.580. Subsidie verleend. Een sub sidie van f.446 is toegekend aan den Kring Leiden van het Korps Nat. socialistische Amb tenaren, voor 'n cursus in dezen winter, omvattende Neder- landsch, Duitsch, geschiedenis, aardrijkskunde, eenvoudige ad ministratie en ambtelijk politie ke vorming. Kinderfeest van „Vreugde en Arbeid" In de Stadsgehoorzaal waren Donderdag vele kinderen van leden van 't Nederlandsche Arbeidsfront de gasten van de Werkgemeenschap „Vreugde en Arbeid" op een feestmiddag, welke nog in het teeken stond van het recente Sinterklaasfeest. Sinter klaas was hierbij in het begin van den middag aanwezig en hoorde vele proeven van zang kunst aan, o.a. van een aantal kinderen, die voor de microfoon toepasselijke liedjes ten gehoore brachten. Het verdere deel van den mid dag werd in beslag genomen door de vertooning van het bekende sprookje „De gelaarsde kat", door Bert Brugmans' Poppenspel, dat met groote belangstelling door de geheel gevulde zaal werd ge volgd. Aan het slot van den middag, waaraan de bezoekertjes zeker met vreugde zullen terugdenken, vond de uitreiking plaats van de presentjes, welke Sinterklaas bij zijn kortstondig bezoek aan de zaal had achtergelaten. Te Den Haag zijn geslaagd voor costumière mej. A. Blom, mej. M. Binnendijk, mevr. M. de Reek. mevr. J. de Reek, mej. N. v. Malsum. mej. A. Kwakernaat en mej. J. Kwakernaat. Radio Orkest Dick Willebrandts In den huidigen stroom van amusementsavonden, maakten wij gisteravond in de slechts zeer ten deele bezette Stadszaal kennis met het Radio-orkest van Dick Willebrandts, die zelf een virtuoos en handig pianist is, gezien zijn spel in een compositie van eigen hand „Kinematica", waarin hij door zijn gezelschap vlot en accu raat begeleid werd. Hij beschikt over uitnemende krachten, o.a. de bekende trombonist P. Schef- fer, die ook de nummers aan kondigde en weet, wat de mo derne dansmuziek toekomt. Wan neer ge daarvan voldoende houdt, om de schier niet te stuiten op eenvolging van Schlagers met on verflauwde animo te kunnen be luisteren, valt er inderdaad veel te genieten. De saxofones, trom petten, klarinetten en trombones vormen een geraffineerd klank geheel, ten minste als zij zóó be speeld worden als door dit troepje op dit terrein geroutineerde mu sici. Het vrouwelijk element was de zangsoliste Nelly Verschuur, die, gelijk op avonden als deze gebruikelijk, achter de microfoen haar liedjes zong en in het ap plaus van het meest jeugdige gehoor volop mocht deelen. Jan de Kok, die zich ook als chnn- ;onnier deed hooren, is een vlot en zich met groot gemak bewe gend conferencier, die nochtans geen uitzondering maakte op den regel, dat de waarlijk geestige conferenciers slechts spaarzaam gezaaid zijn. - Th. J. Hannema. HANDELSREGISTER K v. K. - Nieuwe inschrijvingen: Jacht haven Grutto (Bep. Bep.), Iepen laan 17, Sassenheim, exploitatie jachthaven, handel in en rep. van alle soorten schepen de water sport en binnenscheepvaart be treffende. Vennooten; J. Rijn bende en J. C. Guldemond. Leiden Firma H. v. d. Voort en Zonen (Bep. Bep.)Hoofdstraat 154. Sas senheim, Hoofdstraat 154, bloem- bollenkweekerij en -handel, als mede aanverwante gewassen. Ven nooten: H. van der Voort en J. J. van der Voort, Sassenheim. J. B. Düpper, Hooge Rijndijk, Park Die Leythe 5, Zoeterwoude, handelsagent in bontmantels. Eigenaar: J. B. Düpper. Zoeter woude. Vennootschap onder firma G. Kalshoven en Zoon, Noordsche- weg B. 31, Nieuwkoop, handel in vee. Venn.; G. Kalshoven en D. Kalshoven, Nieuwkoop. Opheffingen: Naaml. Venn. Bloembollenkweekerij en -handel J. H. Muller en Zonen, in liqui datie, Weeresteinstraat 97a, Hil- legom. Naaml. Venn, voorheen Witte- man en Co., in liquidatie, Veenen- burgerlaan 2a, Hillegom. kweeken van- en handel in bloembollen, zaden, planten, enz. Vereff.: S. J. Wittsman, Hillegom. Nieuwe inschrijving: Gebrs. van Denzen. (Bep. Bepalingen), Jan- senstraat 2, Noordwijkerhout. Aannemersbedrijf van bouw-, sloop-, grond- en baggerwerken. Venn.: A. H. van Denzen, J. P. van Denzen, M. van Denzen en L. P. van Denzen, Noordwijker hout. Wijzigingen: Bouwbedrijf D. Blokker en Co., Rijnsburgerweg 96, Leiden. De zaak is verplaatst naar Apollolaan 68, Amsterdam. Th. J. van Niekerk en Zonen. Dorpsstraat B. 87, Warmond, kweekerij en handel in bloemen en bloembollen. Nieuwe eigenaar: Th. W. J. van Niekerk, Warmond. Vereenigde Bloembollenkweeke- rijen (United Bulb Farms) N. V., Hoofdstraat 135, 'Sassenheim. De zaak is met ingang van 1 Dec. 1942 in liq. getreden en opgeheven. Vereff.: H. L. Boter. Sassenheim. G. C. van Egrnond, Wijk A 96, Hazerswoude. Scheepsmakerij. De zaak is dd. 1 Oct. 1942 over gegaan aan M. A. van Groenin gen, Jachtwerf „De Does", te Leiderdorp. C. Slingerland, Jul. v. Stol bergstraat 13, Alphen a. d. Rijn Aannemersbedrijf. De zaak is met ingang van 1 Juli 1942 om gezet in een venn. o. firma: Aannemersberijf C. Slingerland en Zoon. (Bep. Bep.) Venn.: C. Slingerland en P. C. Slingerland Alphen a. a. Rijn. jb. Jongeneel, Wijk A. 160, Woubrugge. Timmermansbedrijf De zaak is dd. 28 Nov. omgezet in een vennootschap onder fir ma: Fa. J. Jongeneel (Bep. Be palingen). Venn.: J. Jongeneel en C. Jongeneel. Wijzigingen: Overhemdenbe- drijf „Elmi", Nieuwe Rijn 55-56- 58. Leidn. Nieuwe Vennoot: N.F. G. Lens, Leiden. N. V. Exploitatie Maatschap pij Columba, Valkenburgsche- weg 26, Katwijk a. d. Rijn. Nieuwe dir.: K. L. van Her waarden, Oegstgeest. Naaml. Venn. Bouw- en Han delmaatschappij „Prevato". Kat wijk a. d. Rijn. Nieuwe adj.-dir.: K. L. van Herwaarden. Oegst geest. N.V. Exploitatie Maatschappij de Azalea, Katwijk a. d. Rijn. Nieuwe adj.-dir.: K. L. van Her waarden, Oegstgeest. „Wat aarde bewaarde." De tentoonstelling „Wat aarde be waarde", welke van Maandag a.s. tot eind Januari in het Rijksmuseum voor Oudheden te bezichtigen zal zijn, zal Maan dagmiddag om 3 uur door den secretaris-generaal van het De partement van Opvoeding, We tenschap en Cultuurbescherming prof. dr. J. van Dam. worden geopend. Zwemdiploma's. - Onder groo te belangstelling' van de zijde der ouders en kennissen werden de proeven ter verkrijging van de „Voorbereidende" en „Geoefend zwemmer" diploma's in de Over dekte Zweminrichting afgeno men. 123 candidaten hadden zich aangemeld. Slechts drie werden afgewezen. De geslaagden zijn: Rietje Ro gier, Lies Meurs (1), Ans van Weerlee (1), Mia Bekooij (1), Corry van Haasteren (1), M. v. Bergen Henegouwen (1), C. Par don (1), Greta Verrips, C. A. Slimmers (1), Ali de Goede (1), Anneke Wansink (1), Frouwke Glazenborg (1), Jantien Nieu- wenhuizen Segaar (1), Truus v. de Burg (1). Judy Montenberg (1), Catr. Pison, Sjaantje van Noort, Nelly Dongelmans (1), Emmy Planje, Jos. Matze, T. de Lange (1), B. van Onselen, Em ma van de Brink (1), Adri van Rooijen (1), Thea Dijkstra (1), H. Dijs, Thea Genemans, Jo van Ginkel, Nelly van de Veer, Mar. van Haasteren (1), Corry van Haasteren (1) Henny van der Meij, Willy Kloeg. Rietje Pad- denberg. Mevr. T. Bavelaar-Visser (1), Mevr. E, M. Verstraten-Holswilder (1). Mevr. A. van Zonneveld-de Jong (1), Mevr. P. Kantebeen Chlappek (1), Mevr. M. Fleur Miltenburg (1), Mevr. W. F. van de WilkCebol (1), mevr. R. van EwijkStrohe (1), Mevr. M. Polanede Jong (1). Mevr. J. Tu- renhoutNieuwenhuizen 1 Mevr. A. SegaarHefenstein (1), mevrouw H. Hutde Korte (1), mevrouw J. van Duinhoven- Kraan (1), mevrouw A. M. L. van LeeuwenVerdegaal (1), Mevr. A. van KootenWolf (1), Mevr. W. de LangeHooge- woning (1). Mevr. J. Zitman Molenaar (1), Mevr. J. Graaf- mansPaats <1). mevr. E. de Wilde-Opdam (2), mevr. M. Giesselbach-van Es (1) mevr. M. P. Brandt-Amsterdam (2), C. Gans-Slechtenhorst (2), mevr. J. Stcruten-Mieremet (1), mevr. M. Simons-Leget (1), mevr. A. E. A. Zwart-Teunissen (1), mevr. N. van Weerlee- Ouwersloot (1). Mej. Mien Stol (1), mej. Ans v. Nood (2), mej. M. van Nood (2), mej. S. W. J. Bins (1), mej. Rie Gieling (1), mej. P. S. Krol (1), mej. Nelly Dijkstra (1). Mej. J. Hakkaart (1), C. F. Schrijvers (1), Willy Muijselaar (1), J. Lourense (1), Th. A. Schrij vers (1). Th. Liesveld (1), E. Hanno (1), Fl. Lepelaar (2), Jo Verstraten (1), Thea van Bergen Henegouwen (1), I. de Lange (1), J. N. Planje (1), A. Brederveld (1), Agnes v. Bergen Henegouwen (1), J. J. M. Marks (1). Beb van Laarhoven. Willy Liesveld (1), A. G. Schrijvers (1), Jac. Erades (1), J. P. de Water (2), E. J. de Wa ter (2), Willy Simons (1), Jannie Simons (1). G. Zwart (1), L. Mens (1). Heeren: G. J. Brandt, P. J. Oudshoorn, C. Meurs (1), W. F. Polane (1), J. van Dijk (1), A. de Groot (1). J. van Apeldoorn (1). A. v. d. Linde (1), Fr. Simons (1), M. Zwart (1), W.' van Weerlee (1), Jongens: J. L. Vorst (1), Han- ny Kaaij (1). Nico v. d. Voort '1). Corn. v. d. Linden (1), Nico C. v. Os (1), Gijsbert Lagerman (1), Martien van Kampen (1), Theo Lub (1), Piet van Leeuwen (1), Jac. v. d. Linden (1), H. A. Ma thot (1), J. C. v. Leeuwen (1), A. M. van Leeuwen (1), Ben Dijkstra. Jacq. Raar(l), Jan Boersma (1), Wim van Weerlee(l). (1) Beide diploma's. Bel 24244 De Radiotechnische "Dienst 1 E.M Cl MEVWi: RIJN 32. BINNENL Dr. Goedewaagenprys termiddag heeft de voorzitte het Verbond van Nederlani Journalisten, de heer P. j, Megchelen, in het hotel brug te Den Haag den dr. Gi waagenprijs uitgereikt aai heeren S. L. Hoogterp, hoo dacteur van het Alg. Handel: mr. Joh. Huyts, hoofdreda van de Nieuwe Rott. Crt. Lindeman, hoofdredacteur „Volk en Vaderland". De pi werden uitgereikt aan deze leden van het verbond, o zij in het afgeloopen jaa beste journalistieke bijdrage ben geleverd in het belang de volksgemeenschap. De van Megchelen gaf een uitvo karakterschets van het weri prijswinnaars. Aan het slot hij er op, dat zij menschen verschillend karakter zijn, doel is hetzelfde, n.l. het heil ons volk. Allen trachten ons den weg te helpen vinden een betere toekomst. Daai zetten zij zich ten volle in. Na den heer van Megcli sprak jhr. mr. S. M. S. de nitz, loco-secretaris-generaal het departement van volks* lichting en kunsten namens Goedewaagen waardeerende den voor de prijswinnaars. D antwoordden met een uitvoi beschouwing over de opvat van hun bijzondere taak. Belegen kaas duurder het Rijksbureau voor Voe< voorziening in Oorlogstijd m deelt, zal binnenkort, evenals jaar belegen kaas uit voorra van het in- en verkoopbur voor zuivel worden vrijgege Uitsluitend voor deze kaas ma de voor verkoop aan den del list en aan den consument dende prijzen worden verhtx en wel voor de gewone sooi 20 plus kaas met ten hoog f0.35 per KG. en voor de over soorten, w.o. volvette en 40 kaas met ten hoogste f0.4k K.G. Voor alle andere kaas. verschillig of deze belegen of is, mag deze verhooging worden toegepast. Voor nad bijzonderheden omtrent de toe stane maximumprijzen wordt* wezen naar de officieele publics Ten einde duidelijk het schil tusschen de kaas, afkom uit voorraden van het in- verkoopbureau voor zuivel en dere kaas aan te geven, wc eerstbedoelde voorzien van opschrift „belegen n.z.". Uits tend kaas, voorzien van dit schrift, mag dus tot een 1: geren prijs worden verkocht, opschrift wordt met een bij: dere inktsoort op de kaas aan bracht, waardoor op eenvout wijze door de controleerende stanties bij den detaillist is te stellen, of het merk bevo is aangebracht. Als algemeene raadgeving g! dat men bij het koopen van legen kaas tegen een verhoogi prijs nauwkeurig toeziet, of vereischte opschrift „belegen op de kaas voorkomt. In verband hiermede wordt detaillisten er op gewezen, dal dit opschrift tot het laatst op k'is aanwezig moeten laten Bedrijfssluiting tusschen Kei mis en Nieuwjaar. - Teneii elk misverstand te voorkom wordt er van bevoegde zijde aandacht op gevestigd, dat bedrijfssluiting tusschen Ken mis en Nieuwjaar niet geldtv hotels, café's restaurants e.d. In aansluiting" op het beric inzake de verplichte sluiting v bedrijven tusschen Kerstmis Nieuwjaar, wordt thans mei gedeeld, dat zij, die werkzai zijn in local-jtei+en, welke in vl band met de evacuatie moe! worden ontruimd, dan we) 2 diploma geoefènd zwem® zonder eenige aanduiding voorbereidend diploma. De proeven werden afgenonn door twee gediplomeerde zwei- onderwijzers, buiten de innd ting staande. Het „Kwartier voor God" de Hartebrugskerk zal a.s. Maa- dag- Dinsdag- en Woensdagn® dag te halftwee worden geK door pater G. Dolle van de Hak wegparochie.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2