Wil U ONS HEIPEN! IS UW RADIO DEFI STADSNIEUWS LAATSTE BERICHTEN. ITALIAANSC#™ WEERMACHTBEEnd •eke Bel 24244 Dc Radiotechnische Dienst 1E NIFl'W I IÏÏJN 32. Te Vught werden Zondag de herfst-boschloopkampioenschappen van het commando-amt Nederland gelijktijdig met den vergelijkingsbóschloop van de Hitler Jugend tegen den Nationalen Jeugdstorm gehouden. Hitier Jugend en Nationale Jeugdstorm in actie tijdens den 2000 meter-loop Polygoon Zeijlemaker-Pax Holland m AUTOBUS TE WATER GERE DEN Alle 19 inzittenden gered Zaterdagavond omstreeks 8 uur is een zestons-autobus '.an den dienst „Citosa" Leiden -Leid- schendam op 't Rapenburg West zijde, toen de bestuurder wilde uitwijken voor een uit de Non nensteeg komend gespan, Leve-tl naar links uitgehaald, waardoor de autobus tegen een venteers- bord opreed en de bestuurder de macht over het stuur veNoor. De wagen botste vervolgens tegen de leuning van de N mnenorug, waarvan een gedeelte afkaapte en reed te water. De chauffeur slaagde er in de voorruit in te slaan en kroop door het aldus ontstane gat op den kap om daarna een zevental passagiers op dezelfde v.'jzenaar buiten te helpën. Eenige andere inzittenden ver brijzelden eveneens een ruit en wisten zich ook in veiligheid té brengen. De komst der po.itie- brandweer, welke telefonisch was gewaarschuwd, werd eenigszlns vertraagd, doordat de aanvrager van het gesprek geen gebruik had gemaakt van het nummer, dat speciaal is gereserveerd voor het inroepen van de Pulp 'er polilie- brandweer, namelijk 22211, maar het Politiebureau had opgeoeld, dat eenige malen „in gesprek" bleek. Toen de brandweer even wel ter plaatse verscheen, lukte het haar binnen zeer korten tijd ook de overige inzittenden - in clusief den bestuurder hadden in de autobus 19 personen plaats ge nomen uit hun benarde positie te bevrijden. Bijna allen hadden door de glasscherven verwondin gen aan de handen opgeloopen, welke door den Eerste-Hulpdienst en leden der E.H.B.O. werden verbonden. De meeste passagiers werden door omwonenden van droge kleeren voorzien, terwijl al len met inmiddels uit Zoetermeer gerequireerde auto's hun weg konden vervolgen. De plaatselijke groep der Technische Noodhulp kwam bij 'dit ongeval voor het eerst in werkelijke actie, doordat haar leden de brugleuning her stelden en de gasdolly opvischten Diamanten jubileum N.V. Druk kerij C. de Bink en Zoon. Gis teren heeft de N.V. Drukkerij C. de Bink en Zoon aan den Stille R,ijn alhier haar diamanten ju bileum, geheel overeenkomstig de tijdsomstandigheden, op sobere wijze gevierd. Des morgens werd het geheele personeel ten huize van den di- Onder de huidige omstandig heden kunnen wij elkaar soms met kleinigheden helpen. Ver moedelijk hebt U nog wel leege flacons staan van Togal, het be faamde middel tegen rheumatiek, ischias, spit, hoofd- en zenuw pijnen. Als U deze flacons tegen betaling bij Uw apotheker of dro gist wilt inleveren, kunnen wij Togal in de origineele flacons blijven leveren en behoeven wij teen noodverpakking te gebrui- ten. U doet er ons en anderen een grooten dienst mee. Bij voor baat onzen dank. 344 recteur, den heer N. de Bink, ontvangen, bij welke gelegenheid de heer Boterenbrood namens het personeel zich tot den direc teur wendde en deze onder aan bieding van een fraaie aardewerk vaas met een op het jubileum van toepassing zijnde inscriptie, gevuld met chrysanten, geluk- weUschte met dit twaalfde lus trum. In de middaguren bleek hoe zeer de jubilaresse de belangstel ling geniet zoowel in den kring van de leveranciers als in dien der cliënten, hetgeen niet alleen tot uiting kwam in het drukke bezoek, maar vooral ook -in de zeer vele bloemstukken, schrifte lijke en telegrafische gelukwen- schen. welke hun weg naar den Stille Rijn hebben gevonden Volledigheidshalve zij hier nog vermeld, dat het bestuur van de Gewestelijke Vakgroep Boek- en Diepdruk zijn opwachting kwam maken, waarbij de voorzitter, de heer J. P. Mulder, den heèr De Bink huldigde niet alleen als goed vakman en dito collega, maar ook om zijn groote belang stelling voor het organisatieleven De heer De Bink heeft de ver schillende sprekers beantwoord en hen daarbij bedankt voor hun bijdrage aan dezen voor hem on- vergetelijken dag. HANDELSREGISTER K. v. K. - Nieuwe inschrijving: L. J. Bosman en Zoon, Noordbuurt- scheweg 3, Zoeterwoude, timmer bedrijf en aannemer ij. Vennoo- ten: L. J. Bosman, Zoeterwoude en J. J. Bosman, Voorschoten. Opheffingen: Naaml. Venn. S. C. van Doesburgh, Breestraat 14, Leiden. Vereffenaar: A. J. Schaafsma, Beverwijk. Naaml. Venn, voorh. Gebr. J. en L. Dekker, in liquidatie. Oude Vest 161/163, Leiden, groothandel in rookersartikelen, tabak, siga ren, enz. Naaml. Venn. Bloembollen- kweekerij en Handel voorheen H. Ravensbergen, in liquidatie. Kat wijk a/d. Rijn. Wijzigingen: Firma A. J. van Haasteren Oude Rijn 91, Leiden, brandstoffenhandel en sleeper ij. Nieuwe vennoot: P. J. v. Haas teren, Leiden (Bep. Bepalingen). Brood- en Banketbakkerij P. de Ru, Hooigracht 53. Leiden De zaak is dd. 1 Oct. 1942 omgezet in een vennootschap onder firma: fa. P. de Ru en Zoon <B. P.). Vennooten: P. de Ru en H. G. de Ru Leiden. L. H. Brijnen. Turfmarkt 7, Leiden. Piano- en orgelhandel en reparatie-inrichting. De zaak is omgezet in vennootschap onder firma: Piano- en Orgelhandel L. H. Brijnen. (B. P.) Vennooten: A. Brijnen en L. H. Brijnen, Lei den. Gebroeders van der Mey. Hor tuslaan 13, Sassenheim. Vleesch- vvarenbedrijf. Nieuwe Vennooten: L. G. van der Mey en L. J. van der Mey, Sassenheim. H. Vegt. Schoolstraat 70b, Noordwijk aan Zee. Kruideniers- bedrijf. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma: Firma H. Vegt en Zn. (B. P.) Vennooten: H. Vegt en N. H. Vegt, Noordwijk aan Zee. Firma C. van Wieringen Jr., Bruggestraat 3. Alphen a. d. Rijn Drukkersbedrijf, handel in lees boeken, kantoorbehoeften enkan- BINNENLAND. Verplichte opgave van verplaat sing van bedrijven. - In de Staatscourant van 7 December 1942 is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van de departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij hou dende het voorschrift, dat ieder, die een in de kustzone van de provincies Noord- en Zuid-Hol land gelegen bedrijf hetzij bin nen de betrokken gemeente het zij naar elders verplaatst, dan wel het bedrijf opheft, verplicht is hiervan binnen 24 uur aan de desbetreffende Kamer van Koop handel of een van haar plaatse lijke kantoren op daartoe vastge stelde formulieren aangifte te doen. Aangaande bedrijven, welke in het tijdvak van 1 October tot en met 8 December, den datum van het in werking treden van het besluit, werden verplaatst of op geheven. dient de aangifte bin nen 24 uur na 8 December te zijn geschied. Afgraving van duinterrein onder Wassenaar - De president van den rijksdienst voor het natio nale plan heeft bezwaar gemaakt tegen het voortzetten der afgra ving van duinterreinen, deel uit makende van, respectievelijk ge legen nabij, het landgoed Duin- rel in de gemeente Wassenaar. Daarbij is overwogen, dat verdere afgraving van duinterreinen ter plaatse met het oog op de belan gen van waterwinning, natuurbe scherming, recreatie en bosch cultuur ongewenscht moet worden geacht en dat, daargelaten de vraag of afgraving van terreinen ter plaatse in strijd is te achten met het in voorbereiding zijnde ontwerp van het nationale plan. deze afgraving in elk geval in strijd is met het bestaande uit breidingsplan voor de gemeente Wassenaar, waarbij de onderhavi ge terreinen zijn bestemd voor re creatie- of waterwinningsdoelein den. Bekneld geraakt - Te Hoek van Holland raakte bij het rangeeren van een locomotief van een aan cl- trein de 33-jarige arbeider B. N. uit Rotterdam bekneld. De man werd ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Tijdens het transport is hij echter reeds overleden. Te water geraakt en verdron ken. Gisteravond is de 44-jari ge ongehuwde portier van de coöperatieve suikerfabrieken in Hoogkerk (Gr.), de heer S. de Jong aldaar, door de duisternis te water geraakt en verdronken. De fiets, waarop de heer de J. reed, is uit het water opgehaald, doch het lijk is nog niet gevon den. Postpakketten en briefpakket- ten voor Nederlandsche krijgsge vangenen. Postpakketten en brief pakketten, bestemd voor alle Nederlandsche krijgsgevangenen, moeten in den vervolge uitslui tend aan de 4e afdeeling van het informatiebureau van het Neder landsche Roode Kruis, Bezuiden- hout 33, te 's-Gravenhage wor den toegezonden. Het Nederland sche Roode Kruis zorgt dan voor verdere doorzending. De P.T.T. heeft de opdracht gekregen alle rechtstreeksche zendingen naar de gevangen kampen van 8 December 1942 af te weigeren. Wegens overbelasting der tran sportmiddelen is in het eigen be lang der familieleden de ver zending van alle pakketten naar de kampen tot en met 5 Januari 1943 stopgezet, doeh is aan be langhebbenden alleen het verzen den van winterkleeding in privé- toormachines, lijsten en plaat werken. De zaak is dd. 1 Mei 1942 omgezet in een vennootschap on der firma: C. van Wieringen Jr. (B. P.). Vennooten; J. W v. Dam en G. van Dam, Alphen a. d. Rijn. C. J. van Berkei. Dorpsstraat 334, Leimuiden. Metselaars- en aannemersbedrijf. De zaak is dd. 1 Juli 1942 omgezet in een ven nootschap onder firma onder den naam C. van Berkei en Zonen, (B. P.) Vennooten: C. J. van Berkei, P. J. van Berkei en Th. C. van Berkei, Leimuiden. Onze stadgenoote mej. H. J. M. van Zijp, slaagde aan het conservatorium te Den Haag voor het examen paedagogie solozang. pakketten van ten hoogste 2 kg. via de 4e afdeeling van het in formatiebureau van het Neder landsche Roode Kruis toegestaan. De regeling, te treffen na 5 Januari 1943, zal bijtijds door het Nederlandsche Roode Kruis ivorden bekend gemaakt. De hulpverleening in Eindho ven. Onmiddellijk na den mis- dadigen Engelschen bomaanval, waardoor de burgerbevolking van Eindhoven, de kerken en zieken huizen, zwaar werden getroffen, heeft de N.V.D. ingegrepen en als eerste bijdrage een gift van f. 25.000 beschikbaar gesteld voor het delgen van den eersten nood. Voorts heeft de N.V.D. de noo- dige aanvullende distributiekaar ten verstrekt en te zamen met de centralè keuken warm eten uit gereikt. Ook de N.S.V. heeft met krach tige middelen ingegrepen en te zamen met de gemeente Eindho ven de verdeeling van woongele genheid voor de dakloos gewor den deelen der bevolking georga niseerd. Dindag was de landelijke leider van den N.V.D. persoon lijk ter plaatse om zich te over tuigen van de uitvoering der ge nomen maatregelen en om ver dere maatregelen te bespreken. Door den N.V.D. en N.S.V. wordt alles gedaan om de slachtoffers met alle middelen te helpen. Het „schandbord" te Hilversum weer afgeschaft. Eenigen tijd geleden verscheen op last van het gemeentebestuur te Hilversum aan den muur van het politiebu reau een schandbord, waarop de namen en daden van clandestie ne handelaren, ernstige prijsop- drijvers e.d. aan de bevolking werden medegedeeld. Thans is op last van hooger hand, waar schijnlijk uit juridisch oogpunt, deze moderne schandpaal weer afgeschaft. Wederom Britsche terreur-aan- vallen op Nederland Ook gis teren voerde de Britsche lucht macht terreur-aanvallen met boord wapens uit tegen de Neder landsche burgerbevolking. die daarbij vijf dooden, twee zwaar - en tien lichtgewonden te betreu ren heeft. BUITENLAND. Tojo over de Japansche oor logvoering. - De Japansche mi nister-president Tojo heeft in een rede voor een enorme men- schenmenigte bij het heiligdom van Jasakoeni ter gelegenheid van den eersten verjaardag van het uitbreken van den oorlog in Oost-Azië verklaard, dat Japan, dat in het afgeloopen jaar de strategische en economische grondslagen gelegd heeft voor de eindoverwinning op de Engelsch- Amerikaansche naties, thans vol komen gereed is om den eenen slag na den anderen te winnen, totdat de dag komt, waarop de vijanden op de knieën gedwongen zijn. Tojo constateerde, dat de rijke schatten in de vroegere En- gelsche en Amerikaansche Zuid zeegebieden in minder dan zes maanden tijds na het uitbreken van den oorlog ter beschikking Heden. Mor&chweg 59: Stadsevan,-"" te 7 1/2 uur ham. jS Woensdag. j. StadszaalZonte radklitel IV2 uur nam. CU) De avond-, nacht- en zroe( dienst der apotheken te en wordt van Zaterdag 5 Dectaar uur tot Zaterdag 12 Dec: uur waargenomen door c Ni» theek Kok, Rapenburg 9, T{_ a en de Apotheek „Tot Menschheid". Hooigracht foon 21060. Te Oegstgeest Oegstgeestsche Apotheek 'ac~( huispark 8, Tel. 26274. laat! Het Italiaansche weer::jong bericht van heden luidt al.og. Toegenomen bedrijvighe.nieu verkenners in Cyrenaica. in tillerie bombardeerde meyan zienlijke uitwerking kolonr,(D.I tervoertuigen en vijandehjt terijen. Onze luchtmacht Of- geschut- en mitrailleurrai groep lichte vrachtauto's;,, waarbij er zes werden verni andere beschadigd. Zes tl - lijke vliegtuigen werden vee vechten neergeschoten, eerkooi stortte in zee, getroffen defect afweergeschut. Een En<ier hoofdofficier, lid der bem;ilac werd gevangen genomen. fen Aan het front in Tun 2°2 plaatselijke acties ten vottev van de as geëindigd. Dufegavi gers vernielden twee Bhet vliegtuigen. Port Philip; werd hevig aangevallen d cadrilles bommenwerpers, gemeerd schip en opslagpij troffen, waardoor groote b werden veroorzaakt. jeli In den afgeloopen nachtA. ben enkele bommen, die brydai omgeving, van Tripoli werdieeE geworpen, onder de LibysdBe volking 7 personen gedood gewond. prc K: f. kl 3e Pt De wacht aan boord van de Duitsche U-boot heeft een vijandelijk tankschip gerapporteerd en terwijl dit achter» volgd wordt, zoeken de marconisten in de registers, waarin de schepen van alle reederijen te vinder» ziin. om de grootte en dei» »»aan» vast ie stellen PK Tölle-DV R~P H to van Japan stonden. Deze |zi»j den behooren thans tot deieér krachtbronnen van de Japite oorlogsmacht. Wat de vijs va' het Zuiden verloren heeft ?er hoort tot de reserves vsn J-'gf Mandsjoekwo en China. De vijandelijke mogendl Vri wien het thans aan de belat vie grondstoffen uit het Zuic te bied ontbreekt, moeten 'a;' moeilijkheden doormaken. I n.i£ tiek der handelsblokkade, vijand voor den oorlog tegf m; pan gebruikte, wordt thair Japan tegen hemzelf gek» Tojo prees de verdienste: Duitschland en Italië, herir aan de medewerking van S sjoekwo, het nationale Chl Thailand en besloot mt woorden: Zoo is het were flict in het hoofdstadium men ter vemietigine van 1* gelsch-Amerikaansche frot f*® pan. de Aziatische rassen 0 asmogendheden in Europa nauw verbonden in den voor het gemeenscha] ideaal. (D.N.B.). Burgerlijke mobilisatie V» drijven in Italië. Volgei verordening van Mussoliil met ingang van heden al dustriebedrijven in Italië biliseerd. Deze burgerlijke lisatie, die reeds aan het van den oorlog geldig weró' klaard voor de oorlogsii' en de openbare bedrijvi electrische centrales, gasfi ken en transportondernemi wordt thans tot alle indust drijven uitgebreid. Dit bete dat voortaan al het person' de werklieden dezer bed als gemobiliseerd gelden! werkplaats dus in geen. mogen verlaten en ten ai van de uitoefening hunni beidsverplichtingen onderis zijn-aan de militaire wette; Deze maatregel, zoo mei' Messaggero op, verstevigt front der productie, beso de continuïteit en den reg' tigen gang van het geheele ductieproces en daarmede het voor het behalen v. eindoverwinning noodige standsvermogen der natie

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2