ANTIQUITEITEN CURIOSITEITEN HOOIGRACHT 59 - TELEF. 23264 Jongste Bediende (Vr.) „MEUBELKUNST" SPORT. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT LAATSTE BERICHTEN. VISSCHERIJBERICHTEN Duitschland strijdt voor Europa. De aanvallen der sovjets KUNST EN LETTEREN MARKTBERICHTEN ONZE (WERELDATLAS. FAMILIEBERICHTEN OFFICIEELE KENNISGEVING OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Da's aardig Juffrouw Schaap! Voor de a.s. St. Nicolaas ruime keuze in geschenken. Turf kisten. Theestoven, oude Kisten, Doeken, Vazen, Kannen, Kopjes, Borden, Doofpotten, oude Ketels pracht oud Koperwerk. - Zie etalages. ZWEMMEN. Wedstrijden S.S. und Polizei- sportgemeinscliaft Niederlaiide Evenals verleden jaar heeft ook dit jaar de SS. und Polizeisport- meinschaft Niederlande in het ortfondsenbad te Arnhem zwem- edstrijden georganiseerd waar aan manschappen van alle troe- pendeelen der Duitsche Weermacht deelnamen. Er waren ruim 600 deelnemers. De SS-man Marin werd eerste op den 100 m. school slag met een mooien tijd van 1.19.2 Marin werd eveneens eerste op den 100 m. rugslag met den tijd van 1.19.1. Veel belangstelling trok ook het nummer schoonspringen, waarin de oud-kampioen van Duitschland Plumanns, die thans als kanonhiei; bij het luchtwapen dient, mooi werk te zien gaf. On- 1 danks zijn veertig jaren wist hij 1 met 118.96 pnt. de eerste plaats 5 in te nemen, gevolgd door den 41- l jarigen Wachtmeister Saff, oud kampioen van Noord-Duitsch- land met 106.87 pnt. De wedstrij den van Zondagmiddag werden o. m. bijgewoond door den höheren 1 SS-Polizeiführer, SS-Gruppen- führer Rauter, den Befehlshaber der Waffen SS, voorts door verte genwoordigers van den Wehr- machtsbefehlshaber en van den Marinebefehlshaber. ATHLETIEK. Ledenvergadering „Holland" In de jaarvergadering van „Hol- land" trad de voorzitter, de heer J. A. Noordenbos wegens stu- dieredenen af. In zijn plaats werd gekozen de heer H. Kühler. Te- vens werden als bestuursleden ge kozen (Se heeren D. Heynis en C. Warmerdam, terwijl in de plaats van den voorm. penningmeester, P. Pont, die voor werkzaamh. naar 't buitenland vertrdk. werd gekozen .Jie heer P. Mazurel'. Besloten werd oprichting van een adspiran- '^éenafd. voor jongens van 12 tot 15 jaar. BOKSEN. LAGUAND -WON WEER Te Rotterdam heeft Lagrand door k.o. in de 4e ronde gewonnen van den Belg Declerq. BRIDGE. Viertallencompetitie „De Sleutels" Op den negenden avond van de viertallencompetitie zijn de volgen de uitslagen verkregen: Hoofdklasse: team Prins wint Van team Van Wingen met 25 m.p.; team Van Helvert wint van team Verboog Sr. met 44 m.p. De wedstrijd tusschen teafn Van Weizen en team Laken is niet door gegaan, terwijl inzake den wed strijd tusschen team Thoolen en team Van der Staay (door team Thoolen met 35 m.p. gewonnen) door de wedstrijdcommissie nader een beslissing zal worden genomen. Eerste klasse A: team Van Al phen speelt gelijk tegen team Van Doorn (5 m.p. ten gunste van team '".aai Alphen): team Wakka wint 'an team Pamontjak met 22 m.p.; team Slem Lie wint. van team Pie- lanen met 59 m.p.; team Wijnno- bel wint van team Van Noort met 24 m.p. Eerste klasse B: teaih De Graaf wint van team Slebos met 49 m.p.; team Smittenaar wint van team Van Luyken met 13 m.p.; team Rijnbende wint van team Leujes met 44 m.p.; team Staal wint van team Bleuzé met 22 m.p. Tweede klasse; team v. d. Heu vel wint van team Bennema met 10 m.p.; team mevr. Slebos wint van team Key met 30 m.p.; team v. Berge Henegouwen wint van team Zandbergen met 23 m.p.; team Been wint van team Doing (matchp. niet vastgesteld). Het communiqué van heden van het Italiaansche hoofdkwar tier luidt: In Cyrenaica beperkte het slechte weer aan beide kanten de bedrijvigheid te land en in de lucht. In den sector Tunis nam de activiteit der patrouilles toe. Italiaansche jagers schoten in een gevecht een Spitfire neer. In de Algerijnsche wateren brach ten onze formaties torpedovlieg tuigen, die in- achtereenvolgende golven een vijandelijk convooi aanvielen, een transatlantisch vaartuig van 20.000 ton, een vrachtschip van 6000 ton en een derde schip van middelmatige tonnage tot zinken. Bovenge noemde formaties stonden onder bevel van majoor Francesco Campello, kapitein Giuseppe Zu- cori; luitenant Alessandro Setti, luitenant Giovanni Scarpato en onderluitenant Romano Bazza. Twee van onze vliegtuigen keer den van hun verschillende op drachten niet op hun steunpun ten terug. Een onder bevel van den eer sten luitenant t. zee Mario Prig- gione staande duikboot heeft, na tot de reede van Bougie te zijn doorgedrongen, op korten afstand drie torpedo's afgevuurd op een torpedojager, waarvan het voor schip onder water verdween. Een andere duikboot, die onder bevel stond van den eersten luitenant ter zee Alpinolo Cinti, ving ter hoogte van Cap de Fer (Algiers) een vijandelijke formatie op en torpedeerde een vaartuig van groote tonnage, dat zonk. Gisteren hebben vijandelijke vliegtuigen laat in den avond boven"Trapani gevlogen; de bat terijen luchtdoelartillerie, die snel in actie kwamen, brachten een Blenheim ten val. Twee le den der bemanning werden ge- vangeh genomen. BINNENLAND. Burgemeesters benoemd Het Rijkscommissariaat maakt be kend: De Generalkommissar für Verwaltung und Justiz heeft tot burgemeesters benoemd: den af- deelingsleider -G. A. A. M. Jacob in Vught tot burgemeester van Vlijmen en den sportteer aar Th. Heeg in Ter Apel tot burgemees ter van Nieuwe Pekela. Beëediging van functionaris sen der N.S.B. De persdienst van de N.S.B. meldt: Zondag 29 November a.s. vindt te Arnhem de plechtige beëedi ging plaats van de functionaris sen der Nationaal-Socialistische Beweging der Nederlanden uit districten in Duitschland. Bij deze gelegenheid zal de leider een rede uitspreken. Visehprijzen. IJmuiden, 25 Nov. Kleine tarbot f. 3,50; tong f.7; kleine middelschol f. 2,50; kleine schol 2e s. f.2, idem 3e s. 80 ct.; idem 4e s. 50; puf schar 30 ct.; vischpuf 10 ct.; bot f.1; kabel jauw gestript f. 2.20, idem dicht f.2; groote gul f. 1,651,50; kleine gul f. 1.351.20. idem 2e s. 8880 ct.; wijting gestript 80 ct.; idem dicht 80 ct. (alles per KG.). Duilsch weermachtbericht. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „In den Kaukasus hadden ook gisteren slechts plaatselijke ge vechten plaats. Bij een geslaag den aanval in de Kalmukken- steppe drongen gemotoriseerde Duitsche troepen de vijandelijke stellingen binnen, wierpen den vijand naar het Oosten terug en vernietigden een batterij en een aantal pantserwagens. Ten Zuidwesten van Stalingrad en in de groote bocht van den Don zette de vijand zijn aanval len met sterke gepantserde en infanterieafdeelingen voort. De Duitsche afweer werd op doel treffende wijze gesteund door sterke formaties vliegtuigen voor den strijd op korten afstand en Duitsche en Roemeensche ge vechtsvliegers, die in opeenvol gende golven opereerden, De sov jettroepen leden opnieuw zware verliezen aan menschen en ma teriaal. Tegelijkertijd werden vij andelijke aanvallen tusschen Wolga en Don door Duitsche en Roemeensche troepen in verbit terde gevechten en met zware, bloedige verliezen voor den vijand afgeslagen. Daarbij werden we derom 54 pantserwagens ver nield. Ook in Stalingrad zelf mis lukten vijandelijke aanvallen. Aan de rest van het Oostelijk front werden met succes Duit sche stormtroepoperaties onder nomen en plaatselijke aanvallen van den vijand afgeslagen. In Cyrenaica en Tunis geen gevechtshandelingen van betee- kenis. In Cyrenaica werden Brit- sche strijdkrachten door jacht vliegtuigen en snelle gevechts vliegtuigen in- scheervlucht be stookt en hangars en op een vliegveld staande vliegtuigen ge bombardeerd. In de wateren van Algiers ver nietigden gevechtsvliegers des nachts een koopvaardijschip van 10.000 ton. Zij bombardeerden een groot transportschip inbrand en brachten zware schade toe aan twee torpedojagers. In de havenwerken van Algiers, Bone en Philippeville werden door bommen zware branden veroor zaakt. Bovendien werden met succes vijandelijke gemotoriseer de afdeelingen en spoorwegdoe len bestookt." Deutsches Theater in den Nie- derlaiiden Gisteravond gaf het Deutsches Theater in den Nieder- landen te den Haag de eerste voor stelling van zijn tooneelafdeeling. Hiertoe had men „Maria Stuart" gekozen, het bekende drama van Schiller. De voorstelling, die op zeer hoog peil stond, vond groote waar deering. De voorstellingen begin nen des nam. 6 uur. WOERDEN, 25 Nov. Aanvoer 59 partijen kaas: Met rijksmerk le kw. f. 62-62.50, 2e kw. f. 60-61. Handel vlug. Thans zijn alleen nog verkrijgbaar de afleveringen 11, 12, 13 en de index. De overige afleveringen zijn geheel uitverkocht. DE DIRECTIE. Ontleend aan andere bladen. Bevallen: Calkoen-v. d. Bosch d„ Overveen; v. d. Wal-Huyk- man, z„ Haarlem; Bury-Royere z„ Nijmegen; de Vries-Lups z„ Bussum; Velsink-Prins d„ Leeu warden; Kleyn-Bleeker z„ Epe; Swinkels-Dijkhoff z„ Geldrop; Vonk-Slierendreeht z„ den Haag; Dressmann-v. Spaendonck d„ Maastricht; de Beer-Mannaerts d„ Tilburg. Gehuwd: A. Broeders en W. Dentz, A'dam; E. Stölting en E. N. v. Mansum, Haarlem; N. Elink Schuurman en C. v. Alphen de Veer, den Haag; Th. C. v. Balen en E. G. v. d. Kroft, A'dam. Overleden: A. J. G. Immink v. 82 j. den Haag; J. A. C. W. R. F. Insinger m„ 56 j. den Haag; J. W. Lugt m., 83 j. Hil versum; T. Keuzenkamp m„ den Haag; E. P. Paerels v„ 82 j. den Haag; C. G. Schuier m„ 65 j„ den Haag; S. K. v. d. Berg m., 58 j„ Schiedam; J. P. A. Seve- rens m., 71 j. Voorburg; H. E. W. Wernekinck-Heijnen v„ 90 j. Am sterdam. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR KAMER- EN PENSION BEWONERS. In aansluiting op de reeds eer der gepubliceerde officieele me- dedeelingen wordt bekend ge maakt, dat voor het stookseizoen 1942-1943 een nieuwe regeling is getroffen voor de distributie van vaste brandstoffen voor pension houders en kamerverhuurders. Uitgezonderd hiervan zijn pen sions met 10 of meer gasten, als mede pensions waarin geen hoofdbewoner aanwezig is. De aanvraag moet worden in gediend voor 6 December a.s. en wel voor de maanden December 1942 en Januari 1943. Aanvragen dienen te geschieden, op formulier 333-11 voor' wonin gen met haarden en kachels in enkelvoud en voor woningen met centrale verwarming in tweevoud. De formulieren kunnen met in gang van heden worden afge haald aan het bijkantoor, Rapen burg 12. Na invulling der formulieren MD 33-11 dienen de pensionhou ders of kamerverhuurders deze in te zenden aan bovengenoemd adres, waarna zij bericht zullen ontvangen wanneer de bonnen kunnen worden afgehaald. De Burgemeester van Leiden, 786.9 STEVENINCK. Leiden, 25 November 1942. Hoofdredacteur; B. V. Menk- horst, Leiden; plv. hoofdredacteur K. Been, Leiden. RedactiestafB. W. Menkhorst, Buitenland- en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport: J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omg. 'en Muz.; Verantwoordelijk v.d. advertenties: A. Poortman- AFLEVERINGSPLICHT HONING EN BIJENWAS. Ingevolge het in de Staatscourant van 23 November 1942 verschenen Bijenwasbesluit V.V.O., is een ieder, die ruwe korfhoning voor handen of in voorraad heeft, dan wel bij derden houdt opgeslagen, verplicht deze honing vóór 1 Dec. 1942 te persen of wel te laten persen door of te verkoopen en af te leveren aan één der navolgende personen of instellingen: L. Bak ker, Hoogeveen; R. Benning, Zuid- wólde; A. Bralten, Meppel; M. C. N. Bressers, Tilburg; Bijenhuis, Wageningen; Coöp. Zemerij, Lop- persum; Electr. Honingzemerij „Het Zuiden". Boxtel; De Honing- bloem, De Wijk; K. Koppel, Zut- phen; Van 't Land. Barneveld; M. de Lange, Arnhem; Bijenstand „Mellona", Santpoort; Fa. J. Schaafsma, Westerzand; Zwieters' Bijenpark, Dedemsvaart; J. R. v. d. Weg, Oudwoude. Een ieder, die ruwe of zuivere onverwerkte bijenwas voorhanden, in voorraad of bij derden in opslag heeft of krijgt, is verplicht voor zoover hij deze niet ten volle bij één der navolgende, als kunstraat- fabrikant erkende, personen of in stellingen heeft verkocht; en gele verd, deze vóór 1 Januari 1943 bij een dezer personen of instellingen in te leveren: Fr. Bennekers, De venter; Bijenhuis, Wageningen; H. T. van Dam, Jubbega; Electr. Ho ningzemerij „Het Zuiden", Boxtel; G. H. Hoopman, Halle (Gld.); C. Koning, Hoog Soeren; De Meza, Santpoort; Swieters, Dedemsvaart. Er zij aan herinnerd, dat het ingevolge artikel 6 van de Chemi sche Productenbeschikking 1941 No. 1, verboden is ruwe of zuivere onverwerkte bijenwas te koopen, te verkoopen of af te leveren, zon der schriftelijke vergunning van den Directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten. In verband met het bovenstaan de wordt aan een ieder, die ruwe of zuivere onverwerkte bijenwas voorhanden, in voorraad of bij der den in opslag heeft, dispensatie verleend van het verbod tot het verkoopen en afleveren van die was, onder voorwaarde, dat zij uit sluitend verkoopen en afleveren aan de in de 2e alinea genoemde personen eii^instellingen. ONOERDEELEN VAN RIJWIELEN, ETC. Ingevolge publicatie in de Staats courant van 23 November '42 is het met ingang van dien datum aan ondernemingen, die zich als hoofd- of nevenbedrijf bezighou den met het vervaardigen of ver handelen van tour-, sport-, race- of transportrijwielen, carriers of invalidewagens, dan wel onderdee- len van deze rijwielen of wagens, doch met uitzondering van de de tailhandelaren, verboden zonder vergunning de navolgende onder- deelen van tourrijwielen, waarvan de framehoogte 16" of meer be draagt, te verkoopen en af te le veren voornaven, achternaven, remnaven, spaken, velgen, ketting- wielen met cranks, voorvorken, achtervorken, tandwielen, kettin gen, zadels, zadelpennen, sturen, spatborden, pedalen, balhoofdstel len, bracketstellen. 7853 Vergunningen kunnen worden aangevraagd bij het Bureau voor de Metalen-verwerkende Industrie, Riouwstraat 174, 's-Gravenhage. Hierbij wordt een algemeene ver gunning tot verkoop en aflevering van bovengenoemde onderdeden, verleend voor de uitvoering van door de Zentral Auftragsstelle goedgekeurde Veriaererte Auf- traege" Per 1 December gevraagd gbede hand schrijvende en bekend met machineschrij- ven. Brieven Bureau van öit Blad onder No. 7864. Die fuffrouw [Schaap die ziet wel in. Dat t zóó niet langer gaat Ze geeft nu steeds haar jampot terug; Zóó volgt ze Flipjes raad. Er is Jam genoeg, zegt Flipje steeds. Aan pötten is gebrek.... Voor elke leège 'n volle terug; Dié /uil is toch niet gek Naamlooze Vennootschap tot moderne, inrichting van woningen TE LEIDEN Krachtens besluit van de algemene vergadering van aandeelhouders in voor melde vennootschap van 23 Nov. 1942 is de vennoot schap in liquidatie getreden 7846 Naamlooze Vennootschap GRITCENTRALE N.V. te Noordwijk. Ingevolge besluit van de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders, gehouden op 20 November 1942 te Zwolle is bovengenoemde vennootschap in liquidatie getreden met benoeming van ondergeteekende tot li- quidateur. Het plan van uitkeering ts ten kantore der vennoot schap en bij het Handels register te Leiden ter in zage gelegd. De Liquidateur, 7861 E. DE GROOT. en kiespijn verminderen on- middelijk na gebruik van de koorts- en kies pijnpoeders van Dr.J.B. Meenk. 7Vj Ct. per poeder, praktisch zakétui van 6 poeders 42V2 Ct. Portret van Dr. J. B. hieenk in de poeder wëttio gedewne^rp^ N.V PHARM. CHEtt. FABRIEK Vii E.h'.BRASKAMP-HOLLAND

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 3