KOOLBORSTELS en HOUDERS LEIDSCH DAGBLAD Oproep van Hitler Teleurstelling te Vichy over bèpaalde personen KAMER(S) Dienstbode JONGENS MANNEN Een Meisje VERKOOPSTER Plan van Uildeeling „KLEINTJES" Aan het Fransche volk de ™leende aanval moet plaats vmden op °°r" STADSNIEUWS LAATSTE BERICHTEN Buitenland De strijd om Afrika Visscherij-Berichten GEMENGD NIEUWS Speciaal over Darlan Italiaansch Weermachtsberichl F amilï eberichten OFFICIEELE KENNISGEVING Officieele mededeeling Assisfenf-Fröbeljuffrouw Technisch Bureau N.V. „ELECTRA" GEVRAAGD Te huur gevraagd MAISON ZURLOH - LEIDEN WMKT De Führer heeft een oproep van den volgen den inhoud tot het Fransche volk gericht: Franschen, officieren en soldaten der Fransche weermacht. Op 3 September 1939 werd door de Engelsche regeermg zonder reden en zonder eenige aan leiding de oorlog aan Duitschland verklaard. Het is toentertijd helaas aan de verantwoorde lijke .arrangeurs van dzen oorlog gelukt ook de Fransche regering te bewegen zich van haar kant aan te sluiten bij de Engelsche oorlogsver klaring. Voor Duitschland beteekende dit een onbegrijpelijke uitdaging. De Duitsche regeering had van Frankrijk niets geëischt en niets ver langd. Zij had Frankrijk geen eischen gesteld, die het hadden kunnen kwetsen. Het Duitsche volk, dat toen met het bloed van zijn mannen dezen aanval het hoofd moest bieden, had geen haat gevoeld jegens Frankrijk. Desondanks heeft deze daarmede ontketende oorlog leed en ongeluk gebracht over tallooze gezinnen in beide landen. Na de ineenstorting van het Fransch-Engelsche front, die met de vlucht van de Engelschen uit Duinkerken tot een catastrofe ontaardde, werd aan Duitschland het verzoek gericht tot het verleenen van een wapenstilstand. Het Duitsche rijk heeft in dit wapenstilstandsverdrag niets geëischt, wat af breuk zou hebben kunnen doen aan de eer van het Fransche leger. Er moesten echter voor zorgen getroffen worden, dat, zooals in het be lang is van de Britsche oorlogsaanstichters vroeger of later de strijd weer zou kunnen be ginnen. Het doel van Duitschland was echter niet Frankrijk te deemoedigen of te vernietigen, of het Fransche wereldrijk te vernielen, maar het doel was integendeel door een lateren ver- standigen vrede een algemeene atmosfeer van wederzijdsche overeenstemming in Europa tot stand te brengen. Sinds dien tijd hebben Engeland en thans ook Amerika getracht weer voet te vatten op Fran schen bodem om den oorlog zooals in hun belang is op vreemden grond voort te zetten. Nadat deze aanslagen overal jammerlijk in eengestort waren, is nu de Engelsch-Ameri- kaansche overval op de West- en Noord-Afri- kaansche koloniën ondernomen. Hier kan de strijd tengevolge van de geringe sterkte der Fransche garnizoenen gemakkelijker gevoerd worden dan tegen de door Duitschland verde digde kusten in het Westen. Sedert 24 uur is het de Duitsche regeering bekend, dat ter uitbreiding van deze operaties sica, met het doel dit eiland in bezit te nemen en op de kust van Zuid-Frankrijk. Onder deze omstandigheden heb ik moeten besluiten de Duitsche weermacht te bevelen, onmiddellijk door -het tot dusverre niet-bezette gebied naar de door de Engelsch-Amerikaan- sche landingstroepen beoogde plaatsen op te rukken. De Duitsche weermacht komt derhalve niet' als vijand van het Fransche volk en als vijand van de Fransche soldaten. Zij heeft niet de bedoeling in dit gebied te regeeren. Zij heeft slechts een doel: iedere Amerikaansch-Engel- sche landingspoging in vereeniging met ha«ar bondgenoot af te, slaan. Maarschalk Pétain en zijn regeering zijn volkomen vrij en kunnen hun verantwoordelijke plichten vervullen zoo als vroeger. Ook staat van nu af aan niets meer in den weg aan een verwezenlijking van hun vroegeren wensch, zich naar Versailles te be geven en vandaar uit Frankrijk te regeeren. De Duitsche troepen hebben de opdracht, door hun houding het Fransche volk het zoo weinig mogelijk moeilijk te maken. Moge het Fransche volk echter bedenken, dat het door1" de houding zijner regeéring in 1939 het Duit sche volk in een harden oorlog heeft gestort, die groot leed en veel zorg in hondendduizen- den gezinnen heeft gebracht. Het is de wensch van de Duitsche regeering en haar soldaten, niet alleen, waar het maar even mogelijk is, te zamen met de leden der Fransche weer macht de Fransche grenzen te beschermen, maar vooral ook er toe bij te dragen, dat de Afrikaansche bezittingen der Europeesche voP- ken in de toekomst voor roofovervallen ge spaard blijven. Alleen daar, waar een blind fanatisme of waar door betaalde Engelsche agenten tegen den opmarsch van onze afdee- lingen tegenstand zou worden geboden, zullen de wapenen de beslissing afdwingen. Overigens zullen zeker talrijke Franschen den begrüpelijken wensch koesteren, van de bezet ting verlost te worden. Maar zij allen kunnen er van overtuigd zijn, dat ook de Duitsche sol daat 'liever in zijn vaderland bij vrouw en kind of in het ouderlijke huis zou willen leven en vreedzaam werken, Hoe sneller dan ook de mogendheid wordt neergeslagen, die sedert 300 jaar in Europa staat tegen staat opzet en die ook Frankijk in het verleden zoo vaak heeft beroofd en thans weer bezig is te berooven, des te eerder zullen de wenschen der bezette Fransche landen en van de bezettende Duit sche soldaten gezamenlijk in verhulling gaan. Alle bijzondere aangelegenheden zullen in overleg met de Fransche autoriteiten geregeld en opgelost worden. HANDELSREGISTER K. v. K. Wijzigingen: W. M. van Appel, Oude Vest 33, Leiden. Groothandel in tabaksfabrikaten. De zaak is dd. 20 Oct. 1942 omgezet in een ven nootschap onder firma: Firma W. M. v. Appel en Zoon. (Beperkende Bepalingen). Vennooten: W. M. van Appel Sr. en W. M. van Appel Jr., Leiden. J. van Leeuwen, Oude Singel 152, Lelden. Metselaarsbedrfjf. De zaak is dd. 1 Nov. 1942 omgezet in een vennootschap onder firma: Firma J. van Leeuwen en Zonen. (Beperkende Bepalingen). Vennooten: J. v. Leeuwen, D. W. v. Leeuwen en P. v. Leeuwen, Leiden. J. Meijrink, Bronkhorststr. 35, Noordwijk- Binnen. Handel in matten, tapijten enz. Nieu we eigenaresse: Wed. W. Meijrink-Bonte. Noordwijk. D. Guldemond N.V., in liquidatie. Achterweg 38, Lisse. Bloembollenkweekerij en handel. De N.V. heeft haar bezittingen en belangen, als mede verplichtingen, op den voet van het Over drachtsbesluit 1942 overgedragen aan de Comm. Venn.: Firma D. Guldemond C. V. (Beperkende Bepalingen)Beheerende vennooten: J. J. Gul demond en C. Guldemond, Lisse. Aantai ven nooten bij wijze van geldschieter: één. Naaml. Venn. Bloembollenbedrijf Belle en Teeuwen, in liquidatie. Heereweg 325, Lisse. De N.V. heeft haar bezittingen en belangen, als mede verplichtingen op den voet van het Overdrachtsbesluit 1942 overgedragen aan de zaak: Bloembollenbedrijf Belle en Teeuwen. Eigenaar: A. Teeuwen. Naaml. Venn. Gebroeders Segers' Bloembol lenkweekerij en Handel, Heereweg 283. Lisse. De N.V. is met ingang van 31 Dec. 1941 in li quidatie getreden. De N.V. heeft haar bezit tingen en belangen, alsmede verplichtingen, op den roet van hst Overdrachtsbesluit 1942 over gedragen aan Öe Comm. Verin. Gebroeders Se gers' Bloembollenkweekerij en -Handel. N.V. Manufacturenhandel „Nederland" vJi. E. Tissing, in liquidatie. Kanaalstraat 33, Lisse! De- N.V. heeft haar belangen en bezittingen, alsmede verplichtingen, op den voet van het Overdrachtsbesluit 1942 overgedragen aan de comm. venn.: Manufacturenhandel „Neder land" v.h. E. Tissing. Beheerende vennooten: W. J. E. Tissing, Lisse. Aantal vennooten bij wijze van geldschieter: één. J. B. L. Timmers, Van Mandersloostr. 44, Alphen a.d. Rijn, rund-, kalfs-, varkens- en lamsslagerij, vleeschwaren'ooarijf. Uittredend Eigenaar J. B L. Timmers, Alphen a.d. Rijn. De zaak wordt voortgezet als een vennootschap onder firma o. d. naam: Fa. Gebrs. Timmers. (Beperkende Bepalingen). Vennooten: J. C. Timmers en C. J. Timmers, Alphen a. d. Rijn. Aan C. J. Timmers is beperkte handlichting verleend. P C. Walraven, Moleneind 185, Nieuwveen. handel in granen, enz De zaak is dd. 1 Oct. 1942 omgezet In een vennoot schap onder firma en- der den naam- firma P. C. Walraven en Zoon (Beperkende Bepalingen!Vennooten: P C. Walraven en J. A. Walraven, Niecwveen. Opheffing: A B. Wcsselo. LeMechcweg «f, Voorschoten kruideniers- en grutterswaren GEVONDEN. VOORWERPEN. De commissaris van politie deelt ons mede, dat de af deeling gevonden voorwerpen aan zijn Bureau, Zonneveldstraat, met ingang van heden is overgeplaatst naar het Politieposthuis aan de Steenstraat alhier. Met ingang van vandaag dient het publiek zich dus tot het terugbekomen van gevonden voorwerpen en het doen van aangifte van ver loren voorwerpen, uitsluitend aan dit posthuis te vervoegen en wel eiken Woensdag- en Zater dagmiddag van 24 uur. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het kantoor der posterijen te "Leiden werd in den loop der maand October op spaarbank boekjes ingelegd f. 212.745,45 en terugbetaald f. 155.954,13. Het aantal nieuw uitgegeven boek jes bedroeg 192. Voor het alhier afgenomen examen voor apothekers-assistent is geslaagd mej, S. M. C. van der Berg uit Rotterdam. DE FRANSCHE LEVENSMIDDELEN- VOORZIENING. Hoe zeer de levensmiddelenrantsoenen in Frankrijk bedreigd worden door den Anglo- Amerikaanschen aanval op Noord-Afrika wordt door Aujourd'hui belicht met de volgende pro ductiecijfers van Algiers, waarvan de levens middelenvoorziening van Frankrijk afhankelijk was; 200 millioen kg. veevoer, 100 millioen kg. graan, 50 millioen kg. gedroogde groenten en 20 millioen kg. tabak. Behalve groote hoeveel heden vee heeft Algiers 300 km2. wijnbergen. 10 millioen olijfboomen en 7 millioen palmen. De productie van ijzerwaren bedroeg volgens het blad jaarlijks ongeveer 2 millioen ton en de fosfaatproductie een millioen ton. Bovendien zijn er in Algiers talrijke olie- en koekfabrleken benevens vele molens. (DN-B.) ULTIMATUM AFGEWEZEN. De zender van Lyon meldt uit Casablanca dat de resident-generaal en opperbevelhebber van de Fransche troepen, generaal Nogues, een ultimatum van den opperbevelhebber der Amerikaansche troepen tot opgeven van den tegenstand van de hand heeft gewezen. (D.N.B.) GENERAAL GIRAUD. De secretaris-generaal der Fransche regeering voor de bezette gebieden, staatssecretaris de Brinon, heeft gisteren voor vertegenwoordigers der Parijsche pers over generaal Giraud spre kende, na voorlezing van een brief van Giraud aan maarschalk Pétain, gezegd, dat de vlucht van Giraud naar de Amerikanen een eclatante woordbreuk is. De Brinon wees er op, dat Giraud tegenover hem in Vichy de Gaulle een inge- beelden groot-spreker heeft genoemd. Twee Fransche generaals, die te zamen met Giraud op Koenigstein gezeten hebben, hebben een ver nietigend oordeel over hem uitgesproken. Een legergeneraal heeft Giraud een vriend en in tiem adviseur van Paul Reynaud genoemd. Het is merkwaardig en belachelijk, zoo besloot de Brinon, dat Giraud, die een der grootste tegen standers der democraten en republikeinen heeft willen zijn, zich thans ter beschikking stelt van Roosevelt. (Interinf) KJJNING VAN ITALIË 73 JAAR. Italië "Viert vandaag den 73sten verjaardag van den koning en keizer Victor Emanuel in. De vlaggen wapperen. De pers publiceert harte lijke artikelen, waarin de aanhankelijkheid van het Italiaansche volk jegens zijn koning dui delijk tot uiting komt. (DNB.). IJMTJIDEN, 11 November. Kleine Gul 1 1.20; kleine Schol 8e srt. f. 0.80; idem 4e srt. f. 0.50; Kabeljauw f. 2.Schar le 6rt. f. 0.60; Idem 2e srt. f. 0.30; Vlschpuf f. 0.10; Wijting gestript f. 0.88; Wijting dicht f. 0.80: (Alles per kg.). GROOTE WOLSMOKKEL ONTDEKT IN HET GOOL Door de inspectie van het centraal textiel- bureau te Tilburg is in het Gooi een uitgebreide smokkelhandel in schapenwol en daarvan ver vaardigde artikelen ontdekt. Ten huize van zekeren W. aan de Heidelaan, onder de gemeente Eenmes, werd een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat de boekhouding van het wolbedrijf hier volmaakt in orde-was, doch tevens werd ontdekt, dat naast dit bedrijf een groot bedrijf op clandestiene wijze werd uit geoefend, waaraan plm.500 a 600 z.g. thuis- breisters verbonden waren. Het bedrijf had ver takkingen in de gemeenten Laren, Blaricum, Hilversum en Huizen, waar in elke plaats één of meer agenten gevestigd" waren. Deze agenten distribueerden de schapenwol onder de z.g. thuisbrelsters, die daarvan pullovers en andere kleedingstukken breiden en daarna weer bij de agenten inleverden. Ten huize van W. werd een geweldige voor raad garens, wol. spinnewielen en ander mate riaal in beslag genomen. VROUW MET TWEE KINDEREN ONDER DE TRAM. Gistermiddag omstreeks vier uur is in de Lek straat te Den Haag nabij het eindpunt van lijn 3 de 37-jarige gehuwde K. H. B.W., wonende in de Durbanstraat, met haar 3 -jarig zoontje P. B. en een 3%-jarig buurjongetje H. P. on der een rangeerend tramstel gekomen. De moe der bleef ongedeerd, maar haar zoontje werd de rechtervoet afgereden en het buurjongetje kreeg een schedelbasisfractuur. Belde slachtof fertjes zijn naar het ziekenhuis aan het West einde overgebracht. De toestand van H. P, is zorgwekkend. SLACHTOFFER VAN AANRIJDING DOOD OP DEN WEG GEVONDEN. Gistermiddag vonden voorbijgangers op den Winschoterweg te Sappemeer het lijk van de 36-jarige huishoudster J. H. uit Sappemeer. Het slachtoffer is vermoedelijk, toen zij op de flets reed, door een auto aangereden. Haar rijwiel werd langs den weg gevonden. Bij de gebeurtenissen in Noord-Afrika neb ben eenige toonaangevende personen een on doorzichtige rol gespeeld, hetgeen in kringen te Vichy verrassing en teleurstelling heeft ver wekt. Het eerste geval van dien aard was de mui terij van generaal Bethouart in Marokko, die twee andere generaals, die weigerden naar het Gaullisme over te loopen, liet arresteeren. Het gevaar van een Gaullistischen opstand in Ma rokko hing inderdaad tijdelijk in de lucht. Zelfs was de verblijfplaats van generaal Nogues een poos door Gaullisten omsingeld. Marok- kaansche legionndirs hebben niet weinig ertoe bijgedragen, de sporadische pogingen tot op stand ln de klem te smoren Na dezen keer ln den stand van zaken werd generaal Bethouart terstond in hechtenis genomen. Het Gaullisti sche gevaar was daarmede uit den weg ge ruimd. Een andere naam waaromheen zich sinds het begin van den inval der Amerikanen in Noord-Afrika tal van geruchten gesponnen hebben en nog spinnen, is die van generaal Giraud, dien men sinds zijn ontsnapping uit de Duitsche krijgsgevangenschap kennelijk het voornemen heeft toegeschreven, de leiding op zich te nemen van den Gaullistischen opstand in Afrika. Volgens een bewerihg van het Reu- terbureau zou generaal Giraud zich te Algiers bevinden Of dit zoo is. kan te Vichy natuur lijk niet worden nagegaan. Door een Ingrijpenden maatregel, dien de chef van den staf in den loop van gisteren genomen heeft, is de aandacht van de openbare meening geconcentreerd op een derde persoon van be- teekenis, n.l. admiraal Darlan, Zooals bekend, had Darlan zich na het uitbreken der vijande lijkheden in Noortf-Afrika terstond naar Algiers begeven om het opperbevel der Fransche strijd krachten ter plaatse uit te oefenen. Op dit feit werd in een der eerste mededeelingen aan de natie bijzonder de nadruk gelegd, zoodat ad miraal Darlan als garant beschouwd moest wor den voor den Franschen tegenstand. Reeds Zondagmiddag seinde admiraal Darlan naar Vichy, dat hij en de opperbevelhebber van de Fransche strijdkrachten te land in Algiers, ge neraal Juin. zich in een hopelooze positie be vonden en rekenen moesten op gevangenne ming. Generaal Juin gelukte het. tijdig de stad te verlaten, alvorens het verraad van een deel van het garnizoen tot een wapenstilstand met de Amerikanen noopte. Van Darlan ontbreekt sinds dit telegram elk spoor, hoewel de kabelverbinding tusschen Al- Het communiqué van het Italiaansche hoofd kwartier van heden luidt: Aan het Egyptische front duurden de van te voren vastgestelde bewegingen der Italiaansche en Duitsche troepen voort. Bij botsingen, die een voor de spil gunstig verloop hadden, werd een tiental vijandelijke pantserwagens vernield. De luchtmacht der spil ontplooide een levendigè bedrijvigheid en schoot vier Britsche toestellen neer. Van 5 tot 10 November verloor de vijan delijke luchtmacht, ook blijkens later binnen gekomen berichten, bij gevechten boven Noord- Afrika in totaal 27 toestellen. Onze escadrilles torpedovliegtuigen hebben opnieuw aanvallen gedaan op de Engelsch-Ame- rikaansche vlootformatie in de Algerijnsche wateren. Een vijandelijke kruiser, die door drie torpedo's werd getroffen en opengereten, zonk snel, een tweede werd beschadigd. Waargeno men werd, dat een schip van 15.000 ton, dat eveneens getroffen werd, slagzij maakte. Het moet verloren worden geacht. Talrijke andere oorlogs- en koopvaardijschepen werden getrof fen door Duitsche vliegtuigen, die in gevechten met vijandelijke jagers een Hurricane neer schoten. Een onzer formaties heeft met veel succes het vliegveld van Algiers aangevallen en gebombar deerd. Groote branden braken uit. Gistermiddag geraakte een vijandelijk vlieg tuig, dat door het afweergeschut was getrof fen, boven Augusta in brand: het stortte neer de omgeving van het schiereiland Magnisl. Een inzittende, die een valschermsprong maak te. werd gevangen genomen. Een vijandelijk vliegtuig van het type Spitfire, dat door onze jagers werd neergeschoten, viel brandend bij het eiland Sapientsa, ten Zuiden van Navar- $|no. Engelsche vliegtuigen hebben in den afge- loopen nacht eeh nieuwen aanval gedaan op de buitenwijken van Cagliari, waardoor eenige schade werd aangericht en eenige burgers ge wond werden." giers en Vichy functionneert. Nu het Reuter- bureau den sluier van het geheim om het ver blijf van admiraal Darlan heeft opgetild en openlijk verklaard heeft, dat admiraal Darlan zich als gast van een Amerikaanschen generaal in Algiers bevindt, schijnt men te Vichy niet meer er aan te twijfelen, dat hier iets niet op de Juiste wijze is toegegaan. Gistermiddag 12.30 uur maakte het kabinet van het staatshoofd bekend, dat maarschalk Pétain met ingang van heden het opperbevel over de strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht op zich had genomen. Admiraal Darlan moet geacht worden, van zijn post te zijn ont heven. De teleurstelling over het falen Juist van den man, op wiens energie en absolute loyauteit de maarsohalk en Frankrijk gerekend hadden, is enorm. Het optreden van Darlan in de regee ring gedurende meer dan een Jaar moet echter ook aan hen, in een duidelijker licht komen te staan, die zijn politiek van laveeren tusschen „collaboration" en „attentisme" uitsluitend daaraan meenden te moeten wijten, dat Darlan een admiraal en niet een politicus was. In kringen te Vichy steekt men zijn afwij zend oordeel over de houding van Darlan niet onder stoelen en banken. Darlan, zoo zegt men, heeft de Noord-Afrikaansche kwestie tot een persoonlijke aangelegenheid gemaakt enge bruikt om een sinds lang gekoesterde wraak te nemen. Blijkbaar heeft hij de mislukking van zijn politiek niet kunnen verkroppen en het Laval niet kunnen vergeves, dat hy ln April van dit jaar door diens tusschenkomst ten val gebracht werd. (Interinf). ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallenv. Zanten-Eeftinck Schattenkerk. d., Haarlem: De Bruyne-Crommelin, z., Jena/ Thür; Eskes-Buis, z.. A'dam. Ondertrouwd: J. D. Struys (Amerongen) en M. v. d. Zande (Amsterdam); C. J. J. Kamer beek (R'dam) en O. Brands (Tilburg). Overleden: G. Espeet, m., Hilversum; C. v. d. Ham, m. 44 j ..Zutfen; A. H. Schuurbeque Boeye-Labouchère, v. Doorn; B. J. Balder, m. 59 j., A'dam; E. de Haan, m. 41 j., A'dam; J. Mijnders, m. 30 j„ Dordrecht; J. A. König. v. 84 j., Poortugaal; M. Vink. m. 88 j., R'dam; J. W. Jongmans, m. 55 J.f Breda; M. v. Dongen- v. Berkel, v., R'dam. NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST. Adviesbureau „Moeder en Kind". Voorrangskaarten uitsluitend geldig voor zwangere vrouwen en Jonge moeders van het begin van de zevende zwangerschapsmaand tot en met twee maanden na de bevalling, kunnen persoonlijk worden aangevraagd van het begin van de zesde zwangerschapsmaand af op Vrij dagen, des middags van 2.30 tob 4 uur op het Stadhuis Kamer 28. Mede te brengen: persoonsbewijs, pasfoto, doktersverklaring, babytextielvergunning. Op de spreekuren des Donderdags van het Adviesbureau 1012 en 24 uur zullen voortaan geen voorrangskaarten meer kunnen worden aangevraagd. De Burgemeester van Leiden, 7304 STEVENINCK. STRAFMAATREGELEN TBOEN OVERTREDERS VAN DE V.V.-BEPALINGEN. De Voedeelcommlssarls voor Zuid-Holland brengt het volgende onder de aandacht van be langhebbenden. Zooals algemeen bekend ls. zijn ln verschillen de gevallen tegen landbouwers en veehouders strenge maatregelen getroffen, naar aanleiding van ernstige vergrijpen ten aanzien van de voed selvoorzieningsmaatregelen. Behalve dezo maat regelen als het opleggen van een extra-veeleve- rlng e.d, zullen overtreders verstoken worden van allerlei faciliteiten, welke den boeren thans worden toegekend. 7266 Zoo zal een ernstige overtreder uitgesloten worden van do telerspremie en de zelfverzor- glngsregellng ln den rulmsten zin en zal ook de hulsslachtingsvergunnlng en bijv. de vergun ning tot het maken van kaas voor eigen gebruik, worden Ingetrokken. Men zi) dus gewaarschuwd. Redactiestaf: B. W. Menkhorst. Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en S^-rt; J Brou wer. Stadsnieuws; Th. J, Hannoma, Omg.. en Muz. Verantwoordelijk voor de advertenties: A. Poortman. Voor direct gevraagd net meisje, v.g.g.v. Mevrouw F. VERiSiLEIJEiN, Louise de Colignylaan 15, Oegstgeest. In de inlichting voor Jeugdige Zwaikzinnigen „VOORGEEST" te Oegstgeest, wordt tegen 1 Decemiber a.s. gevraagd een Salaris TOlgens verordening. Verelsdhite, bezit van akte Be waarschool of Montessori- onderwijseres. Zich schriftelijk aan te melden bdj den Genees heer Directeur. 7287 voor electromotoren van Z tot 40 P.K. uit voorraad leverbaar. Oude Varkenmarkt 3, Tel 203S9 Leiden. Voor direct Gemeubileerde of Gestoffeerde TIE HUUR. Warmonderweg, Oegstgeest. Brieven Bureau v. dit Blad onder No. 7285. Mevrouw GROEN, Rijn- en Schiekade 15, Lelden, vraagt wegens ziekte der te genwoordige voor spoedig een eenvoudige nette Gevraagd voor Batoelietperserlj tot 18 jaar en boven 40 jaar. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 7267. Heeren Zakhorloge met ketting moet werkelijk prima zijn. Br. Bureau v.-é. Blad No. 8108a Mevrouw LEEMBRUGGEN Kievitslaan 5, Wassenaar, vraagt per 1 Decemiber. in ge zin van twee personen aiHeen vdot dag en nacht. v«.g.v. 7270 te Rijnsburg of Noordwijk- Bdnnen, aan de tramlijn, 2 ONGEM. KAMERS, desnoods boven, voor dame met jongen van 1.7 jaar bij burgerfamilie, P.G. Brieven Bureau v. d. Blad No. 9559a. Voor onze afdeeling MANTELS vragen wij een EERSTE VERKOOPSTER. Conform het bepaalde in artikel 56a Wetboek van Koop handel wordt hierbij aange kondigd, dat het houdende de grondslagen der verdeeling van het vermogen der Naamlooee Vennootschap F. PIECK'S Manufacturenhan del in liquidatie, gevèstlgd te Leiden, gedurende twee maan den ter inzage ligt ten kantore dier vennootschap en van het Handelsregister te Leiden. J. J. OREYGHTON, 7288 Liqutdateur. Dagelijks to speciale rubrieken, hoogstens 30 woorden (1 woord max 12 letters) 72 cent (Vooi de rubrieken .Personeel gevraagd" en „Personeel aangeboden" 60 cent) bi vooruitbetaling. Bewijsnummers 5 ct. extra Toezending van Ingeko men brieven 10 ct extrs Gevraagd E Radio. Gevr. van parti culier, tegen goeden prijs, een modern merktoestel, niet ouder dan '37'38. Aanb.Apothekersdijk 85, Tel. 24813. B Wie heeft een fiets ter overname voor een meisje, van wie de flets gestolen Is, en die haar noodlg heeft voor haar werk. Hyacin- thenstraafc 35, Voorschoten D Lederen, korte jas of lederen vest. Zwart. In goeden staat. Br. Bur. v d. Blad onder No. 8211 k. B Horloges, defect geen bezwaar. Radio's met sta- tlonsnamenschaal z. u-k.g., geen eigen bouw. A. L. GULEIJ, Ulterstegracht 54 B. Een ln goeden staat zijnde wieg en een baby- uitzet, hoofdzaak luiers en truitjes. Br. Bur. van dit Blad onder No. 8231 k. Ter overn. gevr. ln goe den staat zijnde meisjes- schoenen en regenlaarzen, m- 36^—37. Desgew. te rui len voor nieuwe h-schoe- nen m. 42. Brieven Bur. v. d. Blad onder No 8240 k. B Een paar meisjesschoe- nen. maat 26. J. DEMME- NIE, Mare 88. Radio's. Geef de hoog ste prijzen. Niet ouder dan 1938. BIKO. Cozijnstr. 24. 0 2 p. babyschoentjes voor tweeling. Adres: Wed. ANIBA. De Gene- stetstraat 61 a. Aangeboden è3 acnuterena onaernou- den Am orgel, pracht stu diepiano. kofferpathefoon met platen, pracht divan kleed, gebruikt vloerkleed. Heerengracht 84. IB Dat ons werk de aan- daoht trekt, bewijzen de vele napraters. Het gaat er om. wie kan U zulk werk tonen als wordt ge maakt bij FRANS NOEST „Interieurkunst". De enige toonaangevende zaak met modelwoning. E3 Een beige kinderwagen. Te zien: Langegracht 153. Een rijschaaf z. z. a. n. en twee steekbeitels, ook een letterzettershaak met een stel zetlijnen. W. v. d. BLOM, Nleuwenbrugsteeg No. 21/ Gelegenheidsjapon, lang aonkerrood met goud, zeer mooie kwal. maat 38 of 40 slank model. PrUs f.40. Bevr. Agent v. d. Blad te Warmond B Radiotoestel, drie Jaar oud. Plet Heinstraat 58, Noordwijk a/Zee. O Encyclopaedic, Bod ge vraagd op 3-deellge „Wat ls dat" encyclopaedic (compleet) ln prachtband, alsmede 5 prachtbandjes Em. Zola, alles als nieuw Br. Bur v.d. BI No. 8210k 0 Een Jupiter clrculeeren- de kachel tegen elk aann bod.' Kneppelhoutstr. 39, eind Da Costastraat. f| Konijnenhok met 2 w. 1. Reuzen. Grevenstr. 10, bl) de Oude Vest. Na 6 u. Bod gevr. op keuken- gasgelser „Godesla" als nieuw, alsmede op 5 pracht, bandjes romans van Em. Zola. Br. Bur. v. d Blad onder No. 8209 k. H Salonpatliefoon, dubbel- veerlg, in uitstekenden staat, pracht van toon. A. L GULEIJ, Uiterstegracht 54 B. Vulcanlseeren van uw rijwielbanden natuurlijk bij een vertrouwd adres. Rij wielhandel: B. SJOUKE. Morschstraat 7. Bergruimte aangeboden voor Inboedels, bij parti culier. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 8243 k. SEen nieuwe d.bL over- 1 .oude kwal. z. p., maat 50—52, prijs f.15. Te be vragen tusschen 7 en 8 u. Emm al aan 20, Oegstgeest. ES Eén roep: Tebro thee- surrogaat het allerbeste, onschadelijk en fUn van smaak, doe als uw andere Ïtadgenooten en haal een akje 24 ct. bij Levens middel «nbedrUf VAN KAT WIJK, Janvossensteeg 63. Een damesmantel, maat 2 44. Te bevragen: 8chelpenkade 64. B 7 Mecano doozen Mark- Un metaal. No. 0, 0, 0, 0, 1, 2, 3. nieuw. 160 eeuwig durende kalenders met clips, zonder plaat. 243 l persoonsbewijs-etui's. Te bevr. na 6 uur. Ooster- I dwarsstraat 29, Leiden. Een heerenwinterjas, i Kleine maat, oude kwali- i telt, nieuw en een wieg. De Sitterlaan 24 a. H Bontkraag voor mantel. Wyttenbachweg 101, j Oegstgeest. Een pracht radiotoestel met permanent dynami sche luidspreker. Beide ln aparte kast, geen ultra kort. Te bevr. 's avonds na half zeven. Evertsenstraat 69. 0 Een mooie groote bruine vosbont, voor den prijs van f. 30. Brieven Bur. v. d. Blad onder No 8254 k H Ruiling bontjas. Nieu we bruine bontjas, begin 1942 gekocht, m. 42. graag geruild tegen gelijkwaar dig exemplaar maat 44 of 46. Tevens gevr. hutkoffer Br. Bur. v. d. Bl. No. 8270k B Dressoir, bureau, haard, kasten. Prima buffetten, dressoirs, hang- en legkas ten, boekenkasten! schoen- makersnaaimach.. tafels. zitkamerameublementen, secretaire, kijkers, fototoe stellen enz. W. F. KOORE MAN, 9 Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D. afloop Vlschbrug Hooge leeren hoekey- schoenen, z. g. a. n., maat 371/2. .Witte Singel 8. Aiouurne Kinderwagen, zoo goed als nieuw, oude kwaliteit, kleur lloht, met dikke rubberbanden en opvouwbaar. Tevens vos- bont en luidspreker. Mid delstegracht 18, Leiden. H Een mooie zwarte plano Duitsche, (merk O. Jur- kat) pracht toon. Adres: Haarlemmerstraat 246 a. Lelden. Bedzell, ln ruil voor klnderkaplaarsjes. maat 23 k 24 (met toebetaling). Konlnglnnelaan 76, Lelden Persmeeljuvï. 0 Een dienstmeisje, onge veer 16 Jaar oud. van 92 uur. 's Zondags vrij, of een Jonge werkster, voor 3 hal ve dagen per week, Lam- mensohansweg 67. Cl Schldcrsjongcn, eenlg- Kins bekend met het vak, voor, vast werk, leeftijd tusschen 15 -18 Jaar. Aan melden hedenavond na 5 uur. J. A. VERWER. Apo thekersdijk 18 Tel. 22715. B Huishoudster door werk man met klein gezin. Br. Agent van dit Blad te Wou brugge. Net meisje, van 's mor gens 8.15 tot 's middags 4 uur met middagmaal, 's Vrijdags let-s langer, 's Zondag vrij. Hugo de Vrlesstraat 36. B H.H. Kappers. Kappers- oedlende gevr., goed kun nende kn. en sch. en een leerling of gevorderd leer ling. Aanmelden: W. Th. KOK, Dames- en Heeren kapper. Heerenstr. 83 E. 0 Een werkster voor een halve dag per week. Br Bur. v. d. Blad No. 8237 k B Stichting Hollandsche Spaar Crediet Financiering te Alkmaar vraagt nog en kele actieve agenten voor het afsluiten van rente loze onopzegbare hypothe ken. Inspectie. W. H. ROGGEVEEN, Wll- lemstraat 31, Alphen a/d. RUn. 0 Dienstbode, v. d. en n., niet benedon 30 Jaar. v. g- S. v.. ln kl. gezin. Br. Bur. v. d. Blad ond. No. 8213 k Personeel aangeb. 0 Net meisje b. z. a. voor dag en nacht, goed werken en. koken, v. g. g. v. liefst Wassenaar. Brieven Agent L D.. Warmond. £3 B. z. a. gedipl. kinder verzorgster, Ook genegen eenige lichte huish. bezig heden te verrichten. Liefst extern Br. Eur. v. d. Blad onder No. 8233 k. Kamers gevraagd 9 Tegen 1 of 15 December wordt gevr., door dame, m. 1., gem. zit- en slaapk. met pension. Br. met prijs opgave Bur. van dit Blad onder No. 9561 k. B Echtpaar zoekt 2 gem. kamers met vrije keuken, (f. 30 p. mnd. alles Inbe grepen). Br. Bur. v. d. Bl. onder No. 8217 k. B 'Zlt-slaapkamer, zonder pension. Br. Bur. 'v. d. Bl. onder No, 8226 k. Kamers aangeb. 0 Slaapkamer met~ stook- gelegenheld, omtrek Hee renstraat. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 8227 k. Diversen O Hawelllksbemldd. Suc cesvolle arbeid, uiterst bil lijke voorwaarden zUn do resultaten van onze groote advertentie-campagne ln alle Nederlandsche Dag bladen. Tallooze tevreden- heldsbetulgingen ter Inza ge. Bureau „Holland". Ad- mlralengr. 2i9, Amsterdam B Huwelljksbemldd. Een zamen van alle rangen standen en leeftijden! Wendt U tot Nederlands grootste bureau met uit gebreide relaties door ge heel Nederland Geopend dagelllks 2 tot 10. Bureau „Holland". Admlralengr. 210. Amsterdam B HuweUlksbemldd. Door U allen tot Nederlands grootste bureau te wen den verruimt U onze reeds zeer uitgebreide relaties nog meer on ls absoluut succes gewaarborgd. Bur. „Holland". Admiralengr. 219, Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 3