„R E M BRANDT»' TRIANON-THEATER LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 21 October 1942 Te huur gevraagd „BLOEMENLUST" Te koop gevraagd „KLEINTJES" LAATSTE BERICHTEN Binnenland Trots slecht weer vorderingen in den Kaukasus Duitsch Weermachlsbericht Italiaansch Weermachlsbericht Buitenland De verliezen van de bolsjewistische Zwarte Zee-vloot Voedingsgewassen in eigen fuin UIT DE RIJNSTREEK MARKT BERICHTEN UIT DE OMSTREKEN F amilieberichten Onze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 iiiiiiiiiiiiiiiiïiliiïiWiiiH BEURSOVERZICHT OFFICIEELE KENNISGEVINGEN Officieele mededeelingen KANTOORBOEKHANDEL LECTURA, ZEEMANLAAN 31 MEISJE SASKIA, de schoon®-, zeer geliefde vrouw(HERTHA PEILER) GEERTJE, de flinke-, pittige huishoudster (ELISABETH FLICKENSCHILDT) HENDRICKJE, eenvoudige-, simpele maagd (GIS EL A TJHLEN) DE MEESTER °root en docïl in zÜn MM weinig gewaardeerd, Het adres voor GRAFKRANSEN Stationsweg 22 - Leiden KNAAPJE DOOR ONTPLOFT PROJECTIEL ERNSTIG GEWOND. Gevolgen van lichtzinnigheid. De 10-jarige W. de Laat, wonende aan de Kasteeldreef te Tilburg, is dezer dagen bij het spelen met enkele gevonden projectielen ernstig gewond, toen een van die voorwerpen tot ont ploffing kwam. Door de schei-ven werd het knaapje zoo zwaar gekwetst, dat vermoedelijk een der beentjes zal moeten worden geampu teerd. Het jeugdige slachtoffer is naar het ziekenhuis overgebracht. De andere projectielen zijn in beslag genomen. Uit het onderzoek is gebleken, dat deze pro jectielen gevonden waren door een vrouw uit de Kapelstraat te Tilburg, die ze in een schuurtje had opgeborgen. Haar zoontje had vervolgens de gevaarlijke voorwerpen aan het slachtoffer gegeven. EXTRA VACANTIE VOOR DUITSCHE EN NEDERLANDSCHE MIJNWERKERS. De centrale persdienst van het Nederlandsche -beidsfront meldt: - Aan de veiligstelling van de steenkoolvoor ziening in Nederland hebbei\ zoowel de Duit sche als de Nederlandsche mijnwerkers hun volle medewerking verleend, door buiten den verplichten arbeid 'op Zondag nog geheel vrij willig hun werkkracht op Zondag beschikbaar te stellen. Het is duidelijk, dat zij hiermede aanspraak kunnen maken op de waardeering van de volksgemeenschap- Het Nederlandsche en Duitsche Arbeidsfront hebben het zich dan ook tot een plicht gesteld aan deze mannen him bijzondere aandacht te wijden. Op grond van een geneeskundig onderzoek, dat op verzoek van het Arbeidsfront heeft plaats gevonden, is aan een aantal mijnwerkers een bijzonder verlof ver leend, Het is aan de persoonlijke medewerking van den Leiter des Arbeitsbereichs der N.S.D.AP., Hauptdienstleiter p.g. Schmidt te danken, dat dit verlof in een mooie" omgeving Ootmarsum. Velp en Arnhem doorgebracht kan worden. Daar aan het bezoek der vacantie- tehuizen voor de arbeidskameraden geen gelde lijke verplichtingen zijn verbonden, doch inte gendeel hun nog zakgeld ter beschikking is ge steld, kunnen zij hun vacantie ten volle ge nieten. Dezer dagen hebben de vertegenwoor digende Obmann der Deutsche Arbeitsfront, pg. Kretschmar en eenige vertegenwoordigers van het Nederlandsche Arbeitsfront een bezoek aan de tehuizen gebracht, waarbij zij zich ervan konden vergewissen, dat alles gedaan was om het den mijnwerkers in hun vacantieverblijf naar den zin te maken, o.a. door wandelingen in de omgeving, het bezoek aan musea, filmvoorstel lingen e.d. Los van het bovenstaande werden mijnwerkers, welker uitzending uit medisch oog punt gewenscht was, en die nog over een deel van hun vacantie beschikten, tot volledig her stel in een rusthuis opgenomen. Met al deze bemoeiingen werd ook voor Nederland een basis voor belangrijk recreatie werk gelegd. De Obmann der Deutsche Arbeitsfront. pc Kretschmar, verzekerde ons, dat dit werk reeds het volgend jaar in omvangrijker mate zal wor den uitgebreid. LICHAMELIJKE OPVOEDING. In een groot aantal gemeentèn zijn na 1 Ja nuari 1941 gemeentelijke applicatiecursussen ge organiseerd ter stimuleering van het onderwijs in de lichamelijke oefening. De secretaris-ge neraal van het departement van opvoeding, we tenschap en kuituurbescherming heeft thans aan de. daarbij betrokken zijnde instanties ge schreven, dat hij deze activiteit dei- gemeente besturen zeer heeft gewaardeerd en degenen dankt, die op deze wijze hebben bijgedragen tot de lichamelijke opvoeding van de lagere schooljeugd. Thans is speciaal aan de rijksin spectie voor de lichamelijke opvoeding de taak van de herscholing en stimuleering van on derwijskrachten ten aanzien van de lichame lijke 'oefening opgedragen. In het belang van de gewenschte eenheid in opvatting en werkwijze bij de organisatie de zer herscholing dienen deze cursussen in den vervolge slechts te worden georganiseerd in overleg en samenwerking met de rijksinspectie voor de lichamelijke opvoeding. GRAANSCHUREN AFGEBRAND. Zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur, werd brand ontdekt in een tweetal boerderijen, toe- behoorende aan de landbouwers H. Ros en Bastiaans te Rimburg, gemeente Ubach- over Worms. Hoewel de gemeentelijke brandweer spoedig ter plaatse was en het vuur krachtig bestreed met een vijftal stralen, kon zij niet verhinderen dat de schuren, gevuld met graan alsmede de stallingen voor het vee geheel uit brandden. Hierbij kwamen twee varkens in de vlammen om. Gelukkig wist men de woonhui zen en een tweetal graanmijten te behouden. Verzekering dekt de schade. Duitschland strijdt voor Europa Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: De aanhoudende slechte weersgesteldheid heeft gisteren de gevechtshandelingen in het Westen van den Kaukasus benadeeld. Desondanks ver overden de Duitsche troepen met steun van het luchtwapen nieuw terrein voör de voortzetting van den aanval. In Stalingrad duren de gevechten voort. Af weergeschut van het luchtwapen heeft een vrachtschip op de Wolga tot zinken gebracht. Het luchtwapen' heeft overdag en des nachts transportbewegmgen, spoorweginstallaties en vliegvelden der bolsjewieken ten Oosten van de Wolga aangevallen. Tusschen Wolga en Don hebben de bolsjewie ken met nieuw aangevoerde sterke strijdkrach- ten van infanterie en tanks hun ontlastingsaan- i vallen uit het Noorden hervat. Zij stortten onder j zware verliezen voor den vijand nog voor ons j front ineen. Veertig tanks werden vernietigd,1 talrijke gevangenen werden binnengebracht. Italiaansche en Roemeensche troepen hebben verscheidene pogingen van den vijand om den Don over te steken met zware verliezen voor den tegenstander afgeslagen. Boven het Egyptische front is een felle lucht slag geleverd met sterke vijandelijke formaties vliegtuigen. Duitsche en Italiaansche jagers en afweergeschut behaalden daarbij met geringe eigen verliezen een groot succes. De juiste resul taten zijn nog niet ontvangen. Duitsche jacht bommenwerpers hebben hun aanvallen op Malta voortgezet. In de Golf van Zues hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen in den nacht van 19 op 20 October eei> vijandelijke tankboot van 5000 brt. tot zinken gebracht. Eenige Britsche vliegtuigen zijn gisteren naar Noord-Duitschland gevlogen.. Hier en daar neer geworpen bommen hebben verliezen veroor zaakt onder de bevolking en schade aan gê- bouwen. Luchtafweergeschut heeft één vlieg tuig neergehaald. Ten Noorden van de Shetlands is een vijan delijke koopvaarder door bomtreffers zwaar beschadigd. In zware ge'vechten van een jaar ten zuiden van het Ilmenmeer heeft de S.S„-Doodskopdi visie onder leiding van den met het eikenloof bij het ridderkruis onderscheiden S.S.-Ober- gruppenführer Eicke zich in den aanval en in den afweer bijzonder goed gehouden. Voorts maakt het opperbevel der weermacht bekend: Op 20 October overdag hebben aan het Noord-Afrikaansche front Britsche jachtbom menwerpers een duidelijk met het Roode Kruis gekenmerkte Duitsche centrale verbandplaats aangevallen. De operatietent werd vernield. De gewonden en het sanitaire personeel leden ver liezen. De Britten zetten dus hun optreden in strijd met het volkenrecht bewust en zonder eenigs- zins rekening te houden met de primitiefste regels der menschelijkheid voort. Het opperbevel der weermacht moet daaruit de gevolgtrekking maken, dat de Britsche re geering er geen prijs op stelt de Geneefsche conventie in stand te' houden. successen bij luchtactiviteit. In zijn weermachtbericht van freden maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: In felle hevige luchtgevechten tegen sterke vijandelijke formaties behaalde de Italiaansche luchtmacht boven Egypte een succes van betee- kenis, Eenige tientallen vliegtuigen werden vol gens de voorloopige berichten door de dappere en onvermoeide formaties jagers neergeschoten. Van hen hebben zich in het bijzondei- de forma ties van het derde en vierde regiment onder scheiden. Talrijke andere vliegtuigen werden in lucht gevechten door Duitsche jagers neergeschoten. Zes andere machines werden door het luchtdoel geschut omlaag gehaald. Op het oogenblik- wor den de juiste cijfers der vijandelijke en der eigen verliezen achterhaald. Formaties Duitsche bommenwerpers zetten de aanvallen op de vliegvelden van Malta voort. Engelsche vliegtuigen lieten eenige bommen val len op de buitenwijken van Catania. Er is geen schade aangericht. DE JAPANSCHE MAATREGELEN TEGEN DADEN VAN TERREUR. Bij de jongste door Japan genomen maatre gelen ter bescherming van de burgerbevolking tegen vijandelijke daden van terreur betreft het geenszins, zooals de tegenpartij thans tracht te propageeren, Japansche ..represailles" aldus de woordvoerder van de regeering, Hori. voor de buitenlandsche pers. Ook van een „dreigement" kan geen sprake zijn. Hier zijn slechts de beginselen afgekondigd, die in het vervolg nagekomen zullen worden. Het decreet van de Japansche weermacht heeft ook niets uit tetetaan met van Duitsche zijde geno men tegenmaatregelen. Hori bevestigde bij deze gelegenheid, dat de reeds door den Japanschen krijgsraad Veroordeelde Amerikaansche vliegers in den loop van den op 18 April ondernomen aanval op Japansch gebied in gevangenschap zijn geraakt en weerlegde daarmede de Ameri kaansche bewering, dat alle bij dien luchtaan val betrokken Amerikaansche machines haar voorgeschreven basis hadden bereikt met uit zondering van één toestel, dat in Siberië was geland. Omtrent het nauwkeurige aantal ge vangenen kon hij echter, aldus de woordvoer der, geen mededeelingen doen. De Amerikaan sche vliegers hebben echter in den loop van lieï onderzoek voor den krijgsraad toegegeven, dat zij niet militaire doelen met bommen en machinegewerlh xhadden aangevallen en dat zij zich volledig bewust waren geweest van de be- teekenis der aanvalsdoelen en \;an hun handel wijze. (DN.B.) In den loop van den oorlog tegen de sovjet unie heeft de bolsjewistische vloot op de Zwarte Zee tot dusver verloren: een kruiser. 7 torpe- dobootjagers, 1 torpedoboot. 2 duikbooj-en, 6 kanonneerbooten en ongeveer 40 motortorpedo- booten, mijne,nbooten en bewakingsvaartuigen. Alleen in het havengebied van Sebastopol von den de Duitsche troepen, aldus mededeelingen van het opperbevel der Duitsche weermacht, bij hun opmarsch de volgende wrakken: in den Zuidelijken bocht een kruiser, twee tovpedoboot- jagers, een duikboot, twee Vrachtschepen met een inhoud van ongeveer 8500 brt., en een drij vende kraan van 100 ton. Bovendien talrijke kleinere wrakken van sleepbooten en kranen. In den Noordelijken bocht: een motorschip, een sleepboot en tien kleinere wrakken; in den Ki- lcnbocht: een torpedoboot jager, een duikboot, twee tankschepen, een drijvende kraan van 40 ton en vijf kleinere wrakken. De hier aangetrof fen schepen waren bij de belegering van Se bastopol door de Duitsche artillerie en door luchtaanvallen zwaar beschadigd. Zii werden door cfe bolsjewieken in het havengebied tot zinken gebracht. De resteerende nog tot actie bekwame eenheden der bolsjewieken zochten na den val van Sebastopol een toevlucht in Nowo- rissi^k. Toen ook dit belangrijke vlootsteunpunt in Duitsche handen -viel. bleef den bolsjewisti- schen oorlogsschepen nog slechts de vlucht naar Batoem over. de laatste haven van eenige b°- teekenis. Lichte Duitsche zeestriidkrachten, in de eerste plaats motortorpedobooten en een heden van de Italiaansche en Roemeensche ma rine ^treden onda.nks de aanwezigheid van de nog steads verte superieure bolsjewistische vloot. od de Zwarte Zee met succes tegen de bolsje wistische ravitailleerinesscheepvaaVt. Het te aar de operaties der Duitsche en verbonden lichte zeestriidkrachten en aan het Duitsche lucht wapen toe te schriiven dat de bolsjewistisch* vloot op de Zwarte Zpc de Taviteilleevm<7 over zee voor de aan de kust van den Kaukasus striidende fvnonpri niet meer heeft kunngn ver zekeren. (DN.Fl. BOMMEN OP GIBRALTAR. Naar uit Gibraltar wordt gemeld, heeft een vliegtuie van onbekende nationaliteit gister avond boven Gibraltar gevlogen en ondanks het hevige afweervuur ziin bommen neergeworpen. Een zware Engelsche lucntafweergraiv^at. die in de arbeiderswijk van La'Linea terechtkwam en daar tot ontploffing kwam doodde een Spanjaard en verwondde dertien personen ten deele zwaar. (D.N.B.) DE TOESTAND VAN DEN DF.ENSCHEN KONING. Omtrent den toestand van den Deenschen koning na zijn val van het paard is heden van bevoegde zijde medegedeeld, dat de toestand van den vorst gekenmerkt werd door een iet-s groo- fere vermoeidheid. De temoeratnur loont steeds od /en bedroeg heden 38 gr Ei- ziin geen tee- kenen. die wiizen on complicaties De pijnen zijn iets verminderd. rp°ar de 'koning had een onrustigen nacht. (D.NB.), prei. Evenals boerenkool pleegt men prei geduren de den geheelen winter te oogsten. Prei geniet algemeene waardeering, in het bijzonder als bestanddeel van erwtensoep, maar eveneens als groente. Wil men tijdens het geheele winerseizoen uit eigen tuin prei blijven gebruiken,, dan houde men er wel rekening mede, dat strenge vorst de prei ip den grond doet vastvriezen. In zeer vele tuinen was dit den vorigen winter het gevaL Pas na den winter was toen rooien mo gelijk. Om in het komende koude jaargetijde der gelijke minder aangename ervaringen te voor komen, dient men reeds in November de noo- dige maatregelen te nemen. Men rooie daartoe, een hoeveelheid prei en kuile de planten vrij'dicht naast elkaar in den tuin in. Het is wel goed om voor dat. inkuilen de worteltjes met een mes een weinig in te korten, terwijl men er voor moet zorgen, dat de witte ondereinden van de prei goed onder den grond komen. Alvorens de aarde door de intredende vorst bevroren raakt, brenge men tusschen de inge kuilde planten een flinke 'laag dorre bladeren of ruigte aan. Het wegwaaien voorkomt men door hier en daar op de afdekking een schop aarde te gooien. Bij strenge vorst is het raad zaam nog wat meer bladeren of ruigte aan te brengen. Wie op deze wijze te werk gaat, kan ook in den strengsten winter steeds prei uit eigen tuin oogsten. BODEGRAVEN Qeslaagd voor liet apothekers assistente -examen mcj. L. J. Nagelkcrke. alhier. BOSKOOP Gouden hmvelilk Den 2.7en October e.k. hopen onze plaatsgenooten Johan Hendrik Mohr en Jacomlna Cornelia van Heij- ningen. wonende Burg. Colljnstraat 27, den dag te herdenken van hun 50-jarlge echtvcrcenlging. De bruidegom ls 73 en de bruid 69 ja-ar; zij ver heugen zich nog in een uitstekende gezondheid SASSEMIELM Tot onderwijzer aan de R.K. TJlo-school ls benoemd de heer P. L. Frijler te Hilversum. BOSKOOP, 20 October. „De Boskoopsche Vei ling". Rozen per bos: Ellen Poulsen 1.402.40; Rosalandla 2.403.20; Jules Bouché 2.80; Else Poulsen 5070 ct.; Rosa Mundi 5060 ct.; Dorus Rijkers 74—1.28; Butterfly 2.20—3.40; Vierlanden 2 404.20; Better Times 2.60—3.00; Gemengde vozen 0.701,10. Dive.sen per bos: Clematis Prins rozen 0.701.10. Diversen per bos: Clematis Prins Hendrik 1.60- Chrysanten gr.bl. 3.60; tro6-chry- santen 4151 ct.; Physalis Francetti 3562 ct. Dahlia's in soorten. 1827 ct. RIJNSBURG 20 Oct. Bloemenveiling Asters: rood f. 1.50—2;' wit f. 1.80—2.10; Gemengd f. 1.60 2; Leeuwenbekken 1820 ct.; Frltoma f. 6.50; Goudsbloemen 12 Ct.; Chrysanthen: crème 80 ct.: Harvest 52 ct.; bruin 55 ct.; geel 60 ct.; Phenlx 35 ct.; Normandië 55 ct.; wit 90 Ct. WOERDEN, 21 Oct. Kaasmarkt. (Aanvoer 80 par tijen kaas. Met rijksmerk le kw, f,6262.50; Idem 2e kw. f.6061. Handel vlug, ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen: Leeuwenberg-Eman z., Tilburg; El- derenbos-Borghols z„ A'dam; Semeyns de Vries van Doesburgh-de Kanter z., Heemstede; Boxel-Hazebroek z., Rucphen; Schtff-v. d. Goes z„ R'dam. Ondertrouwd: G. Havelaar en J. Eilers, Am- sterdam; J. A. E. Brühelm en M. Bergman, A'dam; M. 2fwart en E. H. G. Sanger, Bussum; A. G. Homoet (A'dam) en J. W. Nieme (Hul zen); E. Holthuizen en L. A. Blok, den Haag: Chr. J. Buvtendijk (Scherpenzeel) en M, de Vries (den Haag); H. Grondijs en F. Briedé, den Haag. Gehuwd: J. Majoie en W. v. d. Heuvel, Gel drop; M. v. Hessen en C. Endt, Zeist; F. J. W. Fabius en H. v. d. Brink, den Haag; J. Ha- mann en M. Asselbergs (Bergen op Zoom). Overleden: N. G. Teding van Berkhout m., 57 j. Haarlem; M. Barendregt-Tiggelman v„ 70 j. R'dam; H. G. Vinkenborg-Beks v., 97 j. Doe- tinchem; J. J. Hooykaas-Ooms v., 88 j. R'dam; C. P. v. Wissen-Oosterlaan v., 63 j. Voorburg; M. L. Beck, v.. 64 j. den Haag; C. G. Lêenders- Burgers v„ 81 j. Doornenburg; A. J. G. ter Haar m.. 54 j. Driehuis-Velsen; M. W. E. v. d. Eerden-Stöcker v„ 48 j. Arnhem. (2 lijnen) AMSTERDAM. 21 October. De beurs kenmerkte zich door geringe affaire. De markt legt echter in weerwil van het gebrek aan handel een groot weerstandsvermogen aan den dag. Het duurde niet 'lang of de koersen liepen een kleinigheid achteruit, maar midden- beurs trad weer een herstel in en in de meeste gevallen werd bij het scheiden van de markt gehandeld op ongeveer de beste prijzen van den dag. Olies openden op 301, zakten weldra in tot 299%, om daarna weer op te loopen tot om streeks 305, waarna een kleine terugslag volgde. Nadat H.V.A.'s aanvankelijk een paar punten beneden 300 waren verhandeld, werd later bo ven deze grenslijn afgedaan. In de Tabaksaf- deeling waren Oude Deli's vrijwel onveranderd. Deli Batavia iets lager. Ook Senembah's waren lichtelijk gedrukt. Amsterdam Rubbers bewogen zich op het vorige peil en tegen het slot op het hoogste punt van den dag. Scheepvaart Unies waren goed prijshoudend evenals de aan verwante aandeelen, Unilevers waren zoo goed als ongewijzigd, evenals de Philipsaandeelen; de minder cou rante industrieelen lagen geheel op den achter grond. Ned. Staatspapieren waren prijshoudend, evenals gemeentelijke en provinciale leenin gen, Pandbrieven stil. met slechts onbeteeke- nende variaties. Prolongatie 21/4% (A.N.P.). Eerkoop vischkoeken. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat op Zaterdag 24 October jus. van 83/4 tot 12 uur door de, door den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon ondersteun den, vischkoeken kunnen worden gekocht. De verkoop vindt plaats in het wachtlokaal achter het schoolgebouw en wel voor degenen, die niet in het bezit zijn van een legitimatiebe wijs van 8 3/4—91/4 uur. die in het bezit zijn van oranje-legitimatiebewijzen van 91/4 101/2 uur en voor degenen, die in het bezit zijn van witte legitimatiebewijzen van 10J/£—12 uur. 6365 Pakpapier dient te worden medegebracht. De Burgemecester, STEVENINCK. gemeentelijke vischverkoop. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat, aangezien deze week gèen aanvoer is, Vrij dag 23 October a.s. geen vischverkoop zal plaats hebben. De door den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken gesteunden, die voor het koopen van visch Zaterdag JJ. bonnen bij dien dienst hebben gekocht, kunnen deze bonnen voor een volgenden verkoop bewaren. 6364 De Burgemeeester, STEVENINCK. BEENDEREN EN LIJMVLEESCH. Dc directeur van het Rijksbureau voor Chemi sche Producten maakt bekond, dat met Ingang van 21 October 1942 worcW ingetrokken: le. De dispensatie van het verbod tot het koo pen, 'verkoopen, afleveren, bewerken, verwerken, doen bewerken en doen verwerken van beenderen, zonder zijn schriftelijke vergunning, welke dispen satie in September J.l. bij publicatie werd ver leend. 2. De dispensatie van het verbod tot het be werken, verwerken, doen bewerken en doon ver werken van Ujmvieesch (met inbegrip van chroom - schaafsel, van eenhoevige dieren, runderen, scha pen, geiten en varkens) zonder zijn schriftelijke vergunning, welke dispensatie eveneens bij de on der 1 genoemde publicatie werd verleend. 6320 KOFFIESURROGAATTOEWIJZINGEN. De geldigheidsduur van de toewijzingen voor koffiesurrogaat met een vervaldatum, gelegen in het tijdvak van 5 November tot en met 9 Novem ber 1942, is verlengd tot en met 9 Dec. 1042. 6366 Redactiestaf: B. W. Monkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brou wer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema. Omg.. en Muz. Verantwoordelijk voor de advertenties: v A. Poortman. AMBASSADE, Hoogstraat 29, Den Haag. Vraagt voor direct bekwame MANTELNAAISTERS, JAPONNENNAAISTERS en KLÊERMAKERS boteend met bontwerk. ytast werk. Goed loon. 6356 liefst zoo spoedig mogelijk Heerenhuis of gTOot Bovenhuis ook komt in aanmerking heneden- en feovenihuis. Brieven Bureau van dit Blad ondier No. 7695a. Vulpenhouders, Vulpenhouderonderdeelen, Vulpen- pennen, Passerdoozen, Passers^ Rekenlinialen enz. worden tegen de hoogste waarde ingekocht door Bel even 2 5078 en wij komen dadelijk bij U aan. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een fl. BAKKERSBEDIENDE 20 jaar liefst P.G. L. VAN VLIET, SASSENHEIM Hoofdstraat 130, Telefoon 7412. gevraagd voor de morgenuren. Aanmelden hedenavond na 8 u. LammenschansiVeg 4. PIANO te koop gevraagd. Inlichtingen omtrent merk en uiterste prijs onder No. 6502a aan !het Bureau van dit Blad. Terstond of met 1 Nov. gevr. NET DAGMEISJE kl. gezin, goed loon, tram vrij. Br.: W. G. VERHEUL, Backers- hagelaan 50b, Wassenaar. lig gewaardeerd (EVVALD BALVER) Ziehier de vier belangrijkste figuren uit het GROOTSCHE filmwerk: VERWACHT VRIJDAG A.S. in 6326 IS voor zetflbewoning een net BURGERWOONHUIS of groote garage met één of twee Woningen, epoed gewensdht. Postbus 5, Leiden of Tel. 22885 Dagelijks ln speciale rubrieken, hoogstens 30 woorden (1 woord max 12 letters) 72 cent. (Voor de rubrieken personeel gevraagd" en „Personeel aangeboden" 60 cent) bii vooruitbetaling. Bewijsnummers 5 ct. extra Toezending van Ingeko men brieven 10 ct. extra. Gevraagd Radio. Wij vragen alle moderne merktoestellen en betalen daarvoor de hoog ste waarde. Stuur bood schap of kaartje, p/a. Da CostaStraat 69. Leiden. m Krugsgevangen officier vraagt een paar vetleeren laarzen (ski-schoenen b.y.) maat 42. De Kempenaér- straat 96, Oegstgeest. üi Een in goeden staat zijnde moderne kinderwa gen, genegen goede prijs te betalen. Brieven met opg. van kleur en prils aan den Agent van dit Blad JAN DE JEU, Koudekerk a/cL Rijn. Gezocht groote jonge hond, liefst D. Dog. goed tehuis. J. E. v. VARIK, Koudekerk a/d. Rijn B220 Polshorloges, mogen ook defect zijn. Aanbieding m. prijs B. GORTHUIS, ~i Morschweg 55. B Radio's, liooge prijzen. Niet ouder dan 1938. Schrijf even merlc en prijs BIKO, Cosijnstraat 24. McJsJesflets, voor leeft. 68 j. Aanbied. Bur. v. d. Blad onder No. 6271 k. In prima staat zijnd modern wandelwagentje. H. v. d. WEYDEN L. Raam- steeg 43 A. Koffergramophone, Br. met prijsopgaaf Bur. van dit Blad onder No. 6289 k. Door werkman een paar meisjesschoenen mt. 33-34 en een mantel of Jas om te vermaken. Br. Agent L. Dagbl. DE JEU, Koudekerk a/d. Ryn. B Hand waschmachlne m. wringer. Br. Bur, \.jl. BI. onder No. 6294 k. Aangeboden SI Schoorsteenklok en angklok, goed lopend. Verder stoel met rood plu che. Lorentzkade 48. B Wegens vertrek een he renfiets zond. banden f. 25 een slaapkamerfauteuiltje f. 7.50, een partijtje Jon gensboeken. Witte Singel 39. B Pianoles 25 et. aange boden, voor eerstbeglnnen- den en meergevorderden Br. Bur. v.d. BI. No. 6264k E Luiermand Inli. wollen baby doek, 6 flan. luiers. 10 flanelletjes, 4 truitjes enz. o. kw. Prijs f. 12.50. Hooge RljndHk 14, Zoeterwoude. g Perzisch kleed, prachtig dessin 200 x 100, en ping pong tafel 90 x 220. Brie ven Bur. v. d. El. No. 6287k B Mantelpakje te koop zoo goed alS nieuw, 2 3 keer gedragen, mt. 44 oude kwaliteit. Te bevragen: Hoogewoerd No. 119. B Russisch biljart., geheel compleet met 7 ballen. 4 queuen, autom. teller enz. zwaar eikenhouten uitvoe ring, moet weg wegens plaatsgebrek, zeer lage prijs Heerengracht 84. Lelden. B Amerlk. orgel, schitte rende klank, 2 1/2 s^pel, 12 registers,, keurig onderh. en zonder gebreken. Heerengracht 84, Lelden. B Haardkachel en sala mander voor meest bieden de, belde ln uitstekenden staat en met ruime kook gelegenheid. Aan hetzelfde adres een winterjas te koop gevr. voor middelmatig persoon. W. DE VOS, Koe straat 8 A. Lelden. H Beethoven's Negende Symphonle. H.M. V.-opna- me o. l. v. Albert Coates: acht platen, nieuw, ln al bum. Adres: Emmalaan 78 Oegstgeest. B In prima staat verkeren de studiepiano mooie zwar te kast, zeer helder van toon, wegens plaatsgebrek tegen elk aannemelijk bod. ULJÉÊ, Hoogendox-pstraat bij de Mareslngel, B Vloerkleed 3 x 4, een ta felkleed, eenige keuken matten, gebruikt, doch in goeden staat. Tevens een keurig onderhouden buffet en llnnenkastje. alles zeer billijke prijzen. Heerengracht 84. Lelden. SB Pracht wit zware zij den trouwjapon met sleep 3 M., m. 42 i 44, pracht tule sluier 3 M., 2 paar sa tijnen schoentjes (wit) m. 38, handschoenen. Br. Bur. v. d. Blad No. 6306 k. B Ileerencostuum maat 46 maatwerk, wegens te klein gemaakt. Tevens overjas maat 4446 en lange mo- torrubbei-Jas zwaar ger voerd, alles in prjma staat, billijke prijzen. 0 Heerengracht 84. Leiden. B Een studieplano, keurig onderhouden, staat op or- kesttoon, ln prima staat, zonder gebreken, zeer bil lijke prijs. Heerengracht 84, Leiden. B Klnderledlkantje met nieuw bedje, oude kwali teit. Tevens een haardka chel in prima staat, kan alles ln gestookt worden, geheel compleet met voor- en achterplaat. Zeer billij ke prijzen. Heerengracht 84. Lelden. B Prachtig 6-dellg konij nenhok met 13 konijnen. Twee-dellg hok en een jonge geit van 3 maanden. Voor de meest biedende. Br. Bur. v. d. BI. No. 6305k B Zwaar eiken ameublcm, bestaande uit 4' stoelen, 2 armstoelen, pracht dressoir en tafeltje, alles oude kwa liteit. Tevens zwaar eiken linnenkast. Zeer billijke prijzen. Heerengrapbt .84. Lelden. Personeel gevr. B Voor direct, een be schaafd meisje, als hulp in de hulshouding, ln rustig gezin te NoordwJJk, van 9 tot 5 u. 's Zondags vrll. Br. Bur. v.d. BI. No. 7622k B Een net meisje, voor de ochtenduren. Aan te mel den tot 8 uur. Wasstr. 18. B Eenvoudig en beschaafd betrouwbaar meisje als hulshoudster bil dame-al leen, die buitenshuls werkt Extern. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6258 k. B Flink dagmeisje, zelfst, Kunn. werken. Hevrouw WICHERS, v. d. Brandeler- kade 30. B Gevr. l Nov. fl. meisje. 95 of voor d. en n., goed kunn. werk. en kok., v. g. g. v. Aanm. 78. Gevers straat 56, Oegstgeest. Huizen gevraagd B Wil vragen huizen te huur of te koop. Ook vra gen wij kamers met kook gelegenheid of pension. Kantoor L.VJC. 9—12 25 uur. Witte Singel 80, Tel. 24592. B Huls of gedeelte gezocht 4 k 5 kamers, badk., keu ken, Leiden of omg. f. 35 f 40 p. m. Aanb. letter R„ Rljnsb.weg 29 b. B Gevr. ln Lelden of om geving, woning of ged. wo ning, ongem. Zoo spoedig mogelijk. Br. Bur. v, d. Bl onder No. 7668 k. B I'er 1 Nov. of eerder te huur gevr. huis of ongem. of gestoff. kamers en berg ruimte, Lelden of omgev., v. kl. gezin, Evt. overname geen bezwaar, Br. 17 Acht- hovenerweg, Leiderdorp. Personeel aangeb. B Gedlplom. kapster, ln staat zelfst. een zaak te lelden, ln Leiden of omg. Br. Bur. v.d. BI. No.6316k Kamers gevraagd B Gemeul). zit- en slaap kamer te huur gevr., met gebruik van kouken. Br. Bur. v. d. Blad No. 7701 k ■u-evr. z ongem. Kamers met gebruik van keuken. Br. Bur. V.d. BI. No.6290k B Kamers (ongemeub.) m. keuken of kookgelegenh., voor echtpaar. Aanbieding aan Ds. BOUWMAN, Van Boetzelaeriaan 86, Den Haag. B Net meisje zoekt zlt- slaapkamer, zonder pen sion of kamergenote om samen te wonen, leeftijd pl.m. 22 J„ liefst R.K. Br. Bur. v.d. BI .No.6260k Kaniers aangeb. B 1 of 2 gem. kamers, m. ii. v. keuken te Voorscho ten. Br. Bur. van dit Blad onder No. 7713 k. B Prima pension aangeb. te Voorhout met vrije zit- en slaapk. Tevens kamers met of zonder -pension, te Lelden. Inlicht.: Kantoor L.V.K. Witte Singel 80, Tel. 24592 van 9—12, 2—5 uur. B Etage te huur Lammen- schanswcg, gestoff. en ged. gem. Tevens kamers met gebr. van keuken of kook gelegenheid aangeb. Te be vragen: Kantoor L.V.K., Witte Singel 80. Telef. 24592 van 0—12 en 2—5 u. B Ongemeub. kamer te huur op netten stand voor dame of heer alleen. Br. Bur, v. d. BI. No. 6326 k. Diversen B DamestaScli verloren m. inhoud o.a. distributiebe scheiden en geld. Hooge woerd omgev. Kraaloistr. Tegen belooning terug te bezorgenDwarswetering- kade 1. Leiderdorp. B Verloren Zaterdagavond gaande van Lelden naar S'helm een rechterbeen- pljp. Tegen bel. terug te bezorgen: Groenendijk 75, Hazerswoude. fl Gepéns. heer, z. k. wenscht in kennis te ko men met alleenwonende dame/of wed., z. k., zelf eenigé meubelen te zijner beschikking hebbende vol doende voor zit-sl.k. Br. Bur. v. d. Blad No. 6285 k B Huwelijk. Net persoon wenscht kennismaking mèt jonge dochter of weduwe van 30 tot 40 Jaar, otn na wederz. goedvinden een huwelijk aan te gaan. Ook van bulten de stad. Br. Bur. v. d. Blad ouder No. 6286 k.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 3