LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 3 September 1942 FEUILLETON Duel met diamanten STADSNIEUWS Mr. P. A. Pijnacker Hordijk 70 jaar AGENDA RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN SPORT Jarenlang ondragelijke hoofdpijn. door H L. RUMPFF (73 Bruck, Gervaise, Grischa, bewogen zich me chanisch naar de waranda-deuren, waarvoor een oude Ford stond. Een ieder verwachtte een hartstochtelijke uitbarsting van de anderen, vertwijfeling, misschien een schot als duivelsche finale van dezen op zoo wreede wijze besloten pelgrimstocht maar ze wachtten tevergeefs. Niccolini wist niets van Van Zet, heelemaal niets; hij zwoer, dat hij hem zou vasthouden, vanzelfsprekend, wanneer hij kwam. Dat be loofde mr. Nicco in zijn eigen belang. Meer kon hij beslist niet doen. Maar wat beteekende dat voor de ongelukkigen, die blind voor de schoon heid van het land naar de auto wankelden? Zij deden er het beste aan maar direct naar een kerkhof te rijden als einde van een troostelooze reis naar- Afrika een erfenis in het niets. Ze deden zich voor als de ongelukkigste menschen ter wereld- Ze waren zenuwachtig als kleine Pekineesjes en naar het scheen be reid te ontploffen als een reclame-ballon. Eigenlijk hadden ze nog meer wanhoop moeten voorwanden, maar ze hadden geen kracht meer. Het scheen onmogelijk elkaar na deze neder laag nog langer te verdragen. Bruck wond er geen doekjes om. Dat ge beurde in Polley's hotel aan de Maitlandstraat, welke heel veel leek op een straat in een Hol- landsche provinciestad. Gegeten hadden ze niets wie kan na zulk een reis in Afrika iets eten? Maar gedronken hadden ze des te meer! Gervaise een heele flesch champagne Moët et Chandon. Gervaise was lichtelijk aan geschoten, ze lachte en keek vreemd uit haar oogen. Bruck en Grischa waren zoowaar door medelijden bewogen. Het leek wel of de arme vrouw kindsch wras geworden. Men moest iets voor haar doen later! Bruck zei; „Jullie hangen me de keel uit en ik hoop, dat die opvatting wéuerkeerig is. Hier zijn nog 1300 dollar, daar Gervaise 400, daar Grischa 400! Het laat mij koud wat jullie doen, of je hier wilt blijven of niet. Misschien zien we elkaar nog wel eens weer op de Place Pi- gallel" „Een van beiden, jullie gaan of ik! Ik kan jullie geen seconde langer meer zien!" Daartegen hadden eigenlijk protesten moeten worden ingebracht, want het was goed be schouwd een schandaal, dat die dikke buldog zich weer honderd dollar toeeigende, waar hij niet het minste recht op had. Maar er kwam geen protest; ja het klopte, ze hingen elkaar de keel uit en het werd hoog tijd dat men elkaar den rug toedraaide. Gervaise graaide het geld naar zich toe en stopte het in haar tasch, „Ik blijf hier", zei ze, „ik slaap hier. Oberr! De heeren willen be talen. Ik vergeef jullie" en ..zij deed alsof ze huilde! Ook in den Oranje Vrijstaat weet men hoe men zich gedragen moet tegenover dames, die te diep in het glaasje hebben gekeken. Op discrete wijze werd er voor gezorgd, dat ze op haar kamer kwam. Bruck betaalde. „Ik vaar met het volgend schip naar Europa terug", zei hij en stond op. „Tot ziens", zei Grischa zonder hem aan te kijken. Bruck ging. Dat was het einde. Den volgenden morgen om twaalf uur ont waakte Gervaise in het elegantste appartement van Polley's hotel. Het zag er werkelijk zeer behagelijk uit. Een kant van haar hart. misschien het vierde deel. deed haar pijn, maar'het overige driekwart jubelde! Daar lag de appel van Minke Battenberg. Niemand had er aandacht aan besteed, zijn roode wangen straalden, maar hun glans was dof in vergelijking met den inhoud. Gervaise natn een bad, ze gebruikte met behulp van het kamermeisje groote hoeveelheden badzout en ontzettend dure Parijsche parfums, ze liet de manicure komen en toen de friseuse En daarna begon Gervaise den dag weer met een flesch Moet et Chandon! Nooit had ze zoo iets gedaan, maar nu moest ze heel anders handelen dan vroeger. Bewust wilde ze het tegendeel doen van hetgeen ze in het verleden gewoon was. Ja, de vreemde dame uit het first-class ap partement dronk 's middags champagne in Bloemfontein. Dat was bijna iets voor het „Volksblad". Ze liet de eigenares komen van het eerste Engelsche Parijsche mode-instituut, mrs. Hardinfes. Doozen vol kleeren. hoeden, schoenen werden aangedragen, ze dronk cham pagne en at prikkelende, ijsgekoelde Afrikaan- sche lekkernijen. Maar nog altijd was Gervaise de spaarzame dochter van een Parijsche naaister en uit den overvloed van kleeren koos ze een rose com plet, een mooien stroohoed van het toquemodel en een paar sierlijke schoentjes van gazellen- leer. De rekening? Daar vroeg geen van de leverancier naar. Madame wenschte een wagen. Geen taxi Misschien de Graham-Paige van de Oranje- Centraal-Garage? Madame knikte. Ze' was bezig met een appel, een gezonden roodwanglgen ap pel welke in October in Afrika een groote zeld zaamheid is. Madame liet zich naar buiten rijden, naar mr. Niccolini's villa aan den weg naar Glen. HOOFDSTUK 34. Comedie. Mr. Nicco had niet gedacht, dat hü op zijn ouden Afrikaanschen dag nog eens zoo'n co medie zou beleven. (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) 2—1 Ofschoon de heer mr, P. A. Pijnacker Hordijk den uitdrukkelijken wensch te kennen had ge geven, dat aan het feit van de herdenking van zijn 70sten geboortedag geen bekendheid zou worden gegeven, heeft de dag van gisteren voor den jubileerenden Dijkgraaf van het Hoog heemraadschap Rijnland toch geen alledaagsch verloop gehad, hetgeen van iemand van zóó algemeene bekendheid in zóó verscheiden kring nauwelijks anders denkbaar geacht kan worden! De heer Pijnacker Hordijk heeft zich in den loop der jaren in het plaatselijk openbaar leven eeh vooraanstaande positie verworven, waartoe zijn bestuurslidmaatschap van een groot aantal vereenigingen in belangrijke mate heeft bijge dragen, In het bijzonder voelt hij zich aange trokken tot die vereenigingen, welke zich bezig houden met sociale zorg en die de volle liefde van zijn warmvoelend hart en de algeheele toe wijding van zijn groote werkkracht hebben. Zoo is hij o.m. reeds vele jaren bestuurslid en oud voorzitter van de Leidsche Maatschappij van Weldadigheid ter voorkoming van verval tof armoede, lid van den Armenraad, voorzitter en mede-oprichter van het Leidsch Borgstellings- fonds en voorts commissaris van de Leidsche Spaarbank, oud-voorzitter der voormalige Bur gerwacht, lid van het werkcomité uit het Stad huiscarillon-comité. terwijl er in onze stad geen tentoonstelling of andere belangrijke gebeur tenis kan plaats vinden of de naam van den heer Pijnacker Hordijk komt voor op de lijst van de leden van het eerecomité. Gistermorgen werd de jubilaris te zijnen huize gecomplimenteerd door het college van hoog heemraden, vergezeld door den secretaris van het hoogheemraadschap mr. J. Slagter, De oudste hoogheemraad baron Schimmelpenninck van der Oye trad daarbij als woordvoerder op en over handigde den jubileerenden Dijkgraaf een prachtig boekwerk. In den loop van den dag kwamen nog vele anderen gelukwenschen aanbieden, terwijl er voorts tal van bloemstukken werden thuisbezorgd oa. van de ambtenaren van Rijnland, de Mij. van Weldadigheid, de Leidsche Spaarbank, het Borgstellingsfonds enz. Bovendien getuigde een stroom van telegrafische en schriftelijke geluk wenschen van de achting en sympathie, welke de heer Pijnacker Hordijk in breeden kring geniet. ZILVEREN JUBILEUM, Vandaag is In den intiemen kring van het personeel der Amsterdamsche Bank bijkantoor Leiden, het feit herdacht, dat 25 jaar geleden het echtpaar W. F. Piket werd aangesteld als huisbewaarders, destijds nog bij de bankiers- lirma Lezwijn en Eigemah. Hedenmorgen werd het echtpaar ontvangen in de directiekamer en in waardeerende be woordingen toegesproken door den oudsten di recteur, den heer H. Vlieger. Daarna volgde een eenvoudige, doch hartelijke huldiging door het personeel, als welks tolk de procuratiehouder, de heer J. Martijn, fungeerde. Deze deed zijn gelukwenschen vergezeld gaan van de aanbieding van een geldsbedrag onder couvert en een bloemenmand. Ook van de zijde van cliënten en oud-bedienden mocht het echt paar blijken van belangstelling in ontvangst nemen in den vorm van bloemen, gelukstele grammen en brieven. SCHENKING AAN RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Mevrouw de wed, dr. D. G. W. van Voorthuy- sen te 's-Gravenhage, heeft aan den Staat der Nederlanden ten geschenke aangeboden, ter plaatsing in het Rijksmuseum van Oudheden alhier een aantal Egyptische voorwerpen, voor namelijk bestaande uit vaatwerk uit den tijd van het Oude Rijk (plm. 2600 v. Christus), af komstig van opgravingen van de laatste jaren. Deze waardevolle .schenking is des te belang rijker, omdat van alle voorwerpen de vind plaats bekend is. De secretaris-generaal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituur bescherming heeft haar dan ook gaarne aanvaard en de schenkster deswege zijn bijzonder en dank betuigd. HANDELSREGISTER K. v. K. Wijzigingen: N.V, Algemeene Handel- en CredietmaatschappiJ, Vliet 23, Leiden. De N.V. Is met ingang van 31 Dec, 1941 In liquidatie ge treden-. LiquidateursP. A. de Gooijer, Wasse naar en dr. S. Th. Holst Weber, Oegstgeest. Fa. A, v. d. Kwast en Co., Janvossensteeg 4345, glas- en verfhandel, electrische verfma- lerij. De vennootschap onder firma is d.d. 1 Aug. 1942 ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door flen vennoot S. Groot, als eenig eigenaar, onder den naam: A. van der Kwast en Co. DIPLOMA-ZWEMMEN IN „DE ZIJL". Gisteravond vond in de zweminrichting „De Zijl" voor het laatst in dit seizoen het diplo ma-zwemmen plaats. Geslaagd zijn voor het zakdiploma de dames: K. E. Blankenstein, S. Onvlee, A. Teske, L. Reys, R. Wolsink, A. Verstraten, G, Zandvliet, R. de Grys, L. de Graaf, N. Cramer. T, Schreu- der, J. Batenburg, B. Devilée, I. Laipers, S. Verhoeff, S. v. d. Wijngaard, J. Kok, C. Kok, C. Hogervorst, C. W. v. Haasteren, B. de Tombe, L. Baart, R, v. Dorp, C. Dreef, Olivier, .Zaalberg, R. Aanhanen, S. Blankenstein, A. Teske, J. Guldemond en S. Honsbeek. Voor diploma gekleed zwemmen zijn geslaagd de dames: A. W. v. d. Blom, J. Wetselaar, C. Piket, I. Kriek, A, v. d. Klugt-, A. v. Dorp, C. y. Kins, B. Treur, W. Donkers, T. v. d. Waals, N, de Neef, C. Stipdonk en J. Koekebakker. Voor het zakdiploma slaagden de heeren: W. A. Zaagman, P. v. d, Waals, J. Donkers, J. v. d. Mark, W. v. d. Horst, A. Monteba, B. Eradus, S. Heemskerk, E, Hasselbach, L. Philips, A. J. P. Mank, P. Vooizaat, W. de Bruijn, C. Later- veer, M. v. Loon, H. de Wolf, A. G. S. Rozier, J. J. Jansen, A. Konijnenburg, W. Bink, A. de Haan, J. Copier, A. de Boer, C. Pelt, Th, Wisse, J. H. Houps, L. v. d. Blom, A. H. A. Staats, J. de Vos, J. Cavé, W. den Hertog, K. Compier, Th. Hannaart, B. Tiggelman, A. Ghaudron, B. Ifonders, G. Wagemaker, H, de Haan, K, Vroo- mans, J. Singeling, F, Kok, P. v. Dijk, G. Beu kers. A. v, d. Zeeuw, J, Heuzen, P. Seriier, H. Hendrikse, B. Reys, B. Wakka, J. Honsbeek, J. Montanus. En voor het diplom?, gekleed zwemmen de heeren: M. A. v. Zijp, J. Zandvliet, J. J. Jans sen, C. D. Schats, J. v, Cleef, J. Bodenstaff, H. de Kruiden, H. de Haan, K, Vroomans, F. Heuzen. J. Heuzen en W, Develing. Mej. J. M. C. Schouten alhier is geslaagd voor het examen schoonschrijven M. O. HEDEN: Nomatig le Binnenvestgracht 20)Spr. M. Hsymans. 7'A uur nam. Pieterskerk: Concert, solisten Leo Mens en Jaap StotUn. 7.30 uur n.m. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe_ ken te Lelden wordt van Zaterdag 29 Augustui 20 uur tot Zaterdag 5 September 8 uur waarge nomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Mensch- held", Hooigracht 48, Tel. 21060; de Doeza-Apo- >theek, Doezastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek Raadhuispark 8. Tel. 26274. VOOR VRIJDAG 4 SEPTEMBER. Hilversum I. 415.5 M. 6.45 Gramofoonmu- zlek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 7.15 Vlot ochtendspel (gr.pl.) 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en gesproken programma uit treksel 8.15 Orkestconcert (gr.pl.) 9.15 Voor de hulsvrouw 9.20 Viool en piano (gr.pl.) 10.00 Melodieën-Revue (grpl.) 11.00 Omroep- Kleuterklas 11.20 Ensemble Willy Kok 12.00 Het Paard, de Hond, de Haan en de Aap ln onze moedertaal 12.15 Musette-orkest en soliste 12.40 Almanak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zake lijke berichten 13.00 Melodlsten en gramfooon- muzlek 14.00 Arnhemsche Orkest Vereeniging en solist en gramofoonmuzlek 16.00 Bijbel lezing 16.20 Amsterdamsch Trio 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten 17.30 Knut-selklas 17.45 Orgelconcert 18.30 Necrlands stem van het Oostfront 18.45 B.N.O.: Nieuws berichten 18.55 B.N.O.: Blnnenlandsch zakelijk praatje 19.05 Wekelijk,sch sportpraatje 19.30 Salonorkest Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken 20.15 Orgel, viool en zang (gr.pl.) 21.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest 21.25 Duetten uit Operettes (gr.pl.) 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 22 00 Hein- rich Schlusnus zingt (gr.pl.) 22.15 Vroolljk orkestconcert (gr.pl.) 22.4524,00 Operette- Programma (gr.pl.). Hilversum II, 301.5. M. 6.458.15 Zie Hil versum I 8.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste (opn.) 9.10 Amusementsor kest en het .Vrooltjke Klaverblad (opn.) 9.35 Berlljnsch Phllharmonlsch orkest (gr.pl.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Zang met plano begeleiding 10.40 Cultuur en landschap, cau serie 11.00 Strijkkwartet van Fr. Schubert (gr.pl.) 11.30 Planovoordracht 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest'12.45 BNO,: Nieuws- en zakelijke berichten 13.00 Technische Voor lichting 13.15 Tusschen de bedrijven, geva rieerd programma 15.00 Voor de vrouw 15.45 Om en om programma 17.00 Als je verre reizen doet.... 17.15 .BNO.: Nieuws-, zakelijke en beursberichten 17.30 Ensemble Jonny Ombach 18.15 Geweld, causerie 18130 Otto Hendriks en zijn orkest 18.55 De eeuwen oude strijd tegen de wantoestanden der pandjes hulzen door K. J J. Ingerman 19.15 Otto Hendriks en zijn orkest en soliste 19.30 BNO.: Nleuwsber. 19K40 BNO.: De Jordaner vertelt over sociale nooden 19.50 Spiegel van den dag 20.00 BNO.: Engelsche Uitzending: Hol land's political aspects. (Voor ae Radio-Centra les: Orkestconcert - gr.pl.) Vanaf 20.15 Al leen voor de Radio-Centrales die over een lijn verbinding met de studio beschikken 20.15 Openlucht Opera te Zoppot met inleiding (opn.) 21.00 Landmans lust 21130 Beethoven Schumann-programma (gr.pl.) 21.45 BNO.: Nleuwsber 22.00 BNO: Leidende staatslie den schrijven 22.10 Avondwijding 22.15 24.00 Zie Hilversum I. DE ECONOMISCHE RECHTER STRAFT. Niet altijd géat het even gemakkelijk om de clandestiene slachters in hun bedrijf te ontmas keren, en bijzonder moeilijk was het wel om de bewijzen te„ kunnen vinden tegen vader en twee zoons Tol uit Reeuwijk. die verdacht werden van clandestiene slachterij. Een minutieus ver hoor, aan het eind waar van de officier hulde bracht voor de wijze waarop de rechter het ver hoor had geleid en had bewezen de stukken vol ledig te kennen, vond plaats om naar het oordeel van den officier de bewijzen te leveren, waar door hij tegen elk van de drie verdachten twee Jaar gevangenisstraf vorderde. Het waren M. Tol en diens zoons A. en C. Tol, die elk een deel zouden hebben gehad ln het clandestien slachten van koelen en schapen. Er werden ln deze zaak twaalf getuigen gehoord en waar zij gescheiden werden behandeld, moesten verschillende getui gen enkele malen hun verklaringen afleggen. De vader zou een achtervoet hebben afgeleverd aan A. Boer te Reeuwijk, de zoon A. zou aan J. v. Roon om den sleutel voor diens schuur waarin de9slachterij plaats vond, en waarvoor van R. de longen en koppen kreeg, hebben gevraagd, terwijl C. Tol bij dén Inval, door zeven ambtenaren uit gevoerd. aan personen hulp vroeg voor het weg werken van huiden en vleesch. Concludeerend uit diverse aanwijzingen meende de officier dat er voldoende bewijs was. en stelde gemelden elsch. De verdediger, mr. Loeff bestreed het bewijs, en merkte op dat Reeuwijk tot het arrondissement Rotterdam behoort zoodat deze rechter onbe voegd zou zijn. Daarom zal over acht dagen von nis worden gewezen. Wegens het slachten van vier schapen en verkoop van vleesch en vet werd A. Hoogendoorn te Bodegraven tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Een gelijke straf kreeg H. Slera te Zoeterwoude, die vier jonge kalveren had geslacht. C. Hoekstra te Rijnsburg had met iemand een schaap gekocht en clandestien ge slacht. Deze verdachte wés pas reeds tot zes maanden veroordeeld, en de straf werd nu weer acht maanden, na den elsch van een Jaar. GEBOREN: Gysbertus Johannes Franclscus. zn van C. J. M. van Rootten en H. M. van der Geer Jemigje Catharlna Fredrica, dr. van J. H G. Zitkamp en F. van der Werff Rudolf, zn, van H. van Oijen en C. N. Blanken Pieter Franclscus, zn. van F. de Gunst en C. van Ros sen Marianne, dr. van I. G. J Smelt en P. J. ae Minjer Catharlna Wilhelmlna, dr. van W. Nieboer en C. Seller Elisabeth Marie, dr. van J. Collin en E. Koegler Femmy, dr. van B. Drees en B. de Vries Fridjof Louis, zn. van L. J. W. Kok en M. A. Cltteur Dick Jacobus, zn. van A. Pardon en P. Duindam Maria Ja- coba Lena, dr. van L. J. van DuIJn en M. A W. van Maaren. ONDERTROUWD: H. van de Ven, jm.. 26 j. en J. M. de Leeuw, jd„ 26 J. GETROUWD: A H. van Es. jm. en F. H. Hei- dingsfeld, Jd. N. Ouwerkerk, jm. en J. Siebert jd. F. J. Cornellsse, jm. en P. M C. Lange- zaal, jd. J. L. den Edel, jm, en W, A. van der Linden. Jd, J.- J. van der Huizen, jm. en H. van Wensveen, jd. P. Slere. jm. en C. M. Blnk. Jd. K, van Steenwljk, jm. en A. Vogelen zang, Jd. B. Warners, jm. en G. Lepelaar. Jd. N. H. Wenting, jm. en J. J. Brakel. Jd. J. W. Bartel, Jm. en J. I. van Konijnenburg, jd. H. J. P. Averdieck. Jm. en J. W. C. Tulthof, jd. W .Lodder, jm. en M. Ondunk, jd. VOETBAL. HET ELFTAL VAN D.S.O. Zondag speelt DSO I liaar eersten competitie-wedstrijd op eigen terrein tegen Te Werve. DSO komt met de vol gende opstelling uit: doel G. de Hertog; achter: M. Lelieveld en A. Hoogendoorn; midden N. Frlg- ge, L. Veelenturf en G- Bergshoef, voor: C. Dontje, Y. Windmeljer, W. van Duyvebode, A. Hertog en A, Blijleven. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE N.V.B. Voor de Zaterdagmiddagcompetitie van den N.V.B. (4e klasse B) luidt het programma: Semper AltlusTer Leede, 4 uur; Schevenlngen —Quick Boys 4 uur; OrnasNoordwljk, 4 uur; SVGEBDie Haghe, 3 uur. A.S.C.HILLINEN Voor den wedstrijd tegen Hillinen is het A.S.C.-elftal als volgt samenge steld; Doel: B Jaquet; achter: W. de Roo en H. Kok; midden: W. Rietbergen. J. van Duyn en J. Sloos; voor; J. van Nier op, H. Snelleman, J, Anlba, J. de Troye en J. de la Blje. BIJ dezen wedstrijd zal door den N.V.B. aan A.S.C. de bondswlmpel voor het vijftigjarig be staan worden uitgereikt. ROEIEN. DIE LEITHE NAAR DE „ZAANLANDSCHE" Op de roeiwedstrljden te Zaandam van de Zaan- landsche Roel- en Zellvereenlgtng komt „Die Ley the" uit met de volgende ploegen; Heeren: 1. Hoofdnummer Overnaadsche 4: A. J. Landaal (boeg). W. v. Prooyen. W. Doeven, J. A. Somerwll (slag) en J. v. RIJnbach (stuurm.). 2. Overnaadsche twee; C. J. J. A. Morsch (boeg), J A. G. IJzerloo (slag), C. J, H, Ouds hoorn (stuurm). 3. Overnaadsche Sclff: J. A. Somerwil, 4. Overnaadsche 4 voor jongens van 1718 jaar: D. Reltsma (boeg), J. Prins, T. J. Kruyt, H, L. ran Oordt (slag), H. Ruys (stuurm.). Dames; 1, Hoofdnummer stijlroelen ln vieren: mej. C. A. Führi Snethlage (boeg). T. de Ronk, W. J. Somerwll, B. Landaal (slag) en J. E. Führi Snethlage (stuurvr 2. Overnaadsche stijlvler voor 1718 jaar: mej. M. H. Führi Snethlage (boeg), mej. A. Cool, mej. G. Buurman, mej. E. M. W. Sölvcr (slag), mej, C. de Ferrante (stuurvr.). Deze ploeg komt ook uit ln het nummer voor oefengieken meisjes van 1718 Jaar. 3. 4 rlems oefengieken voor meisjes van 14 16 jaar: mej. L. Schijfsma (boeg), mej. M Kake. beeke. mej S. van Dorsten, mej. T. Demmink (slag). H. Blind (stuurvr.). WATERPOLO. DE ZIJL IZIAN I Morgenavond om half acht worden in de zweminrichting „De Zijl" ge speeld de waterpolowedstrijden; De Zijl I—Zlan I (Den Haag) en Maas II—HPC IV toetingswedstrijd) PAARDENSPORT. DRAVERIJEN EN RENNEN OP DUINDIGT De uitslagen van de gisteren op Dulndlgt ge houden draverijen en rennen zijn als volgt: Ulevellenprljs, prljzendraverij 4e klasse, afstand plm. 1740 M. 1. Faust van H. de Vries, 2 min. 43-8 sec., K.M.-tijd 1 min. 36.4 sec.; 2. Evening Star van Stal Wassenaar,; 3. Claudy Scott van J. A. Post; 4. De Fanfare Prinses van Ph. Knij nenburg Prijs van Rotterdam voor paarden van 2 jaar en ouder, die dit Jaar geen prijs van 500 gulden gewonnen hebben, voor amateurrijders. afstand ongeveer 2000 M. 1. Crlmee van dr. M. H. P. M. EIJsvogel totaaltljd 2 min. 20.8 sec; 2. Little May Dun van G. van Beest Holle: 3. Janicule van A. H. de Wilde. Uitblinkersprijs, prljzendraverij 3e en 4e klasse, afstand 2000 M. 1. Édel Scott van stal Amster dam totaaltljd 3 min. 24.6 sec., KM-tijd .1 min. 32.3 sec; 2. Faust van H. de Vrlesr 3, Dictator Spears van Ph. Knijnenburg. Heideprijs, handicap A, voor paarden van drie jaar en ouder, die noch dit jaar f. 2000 gewonnen hebben, noch sinds 1 Januari 1941 een pr(js van f. 1200. Afstand ongeveer 2100 M. 1. Sirdar van stal Avanti totaaltljd van 2 min. 22 sec; 2. Indian Prince van W. Jochems; 3. Savorna van stal Carollnehoevc. Uiverprijs, prljzendraverij 2e en 3e klasse, af stand 2000 M. 1. De Fanfare Prinses van Ph. Knijnenburg totaaltljd van 3 min. 5.6 sec.. KM- tijd lmln. 32.8 sec: 2. Elisabeth van A Brouwer; 3. Croton van stal Minerva; 4. -Akron B. van R. J. Meinardl, Gouden droomprijs. voor hengsten en merries van 2 Jaar en ouder, afstand ongeveer 1200 M. I. In stalverband Petite Artiste en Pastille van P. van Weelden 1 min. 17.4 sec; 2. Le Boguln van H. G. Dekkers. Ut-opiaprljs. heatprijzendraverlj le klasse, af stand 1700 Meter. 1. Dutch Hanover: 2. Zoon van Sllladar; 3. Admiral Guy. September-hordenren voor alle paarden van 4 Jaar en ouder, afstand 3350 Meter. 1. Tempe rance van G. van Beest Holle ln 4 min. 9 sec; 2. Cassagnac van H. J. Dekkers: 3. Callitea van stal Wertha. WIELRENNEN. RONDE VAN ALPHEN De Ronde van Alphen is bepaald op Zaterdag 12 September a.s. Het aantal deelnemers ls zoo groot., dat het organl- seerend comité een selectie moet toepassen. BILJARTEN. HET 8-DAAGSCHE TOERNOOI TE ROTTER DAM Gisteren werd het tournooi te Rotterdam voortgezet met de laatste wedstrijden 45/2, Eerst werd de Dinsdag afgebroken partij Jacobus Vreeswijk uitgespeeld, die onbedreigd door Vrees wijk werd gewonnen. Jacobs en De Leeuw speelden ln hun partij aan vankelljk gelijk op. In de 13de beurt evenwel liep De Leeuw uit. om tenslotte met een fraai ge middelde van 28.57 de zege te behalen. Domme- rlDg deed het iets minder slecht dan op den eersten dag, maar was desondanks niet tegen Van der Pol opgewassen. Sweering won op nor male wijze van Vreeswijk met een knap ge speelde hoogste serie van 120. Dommering slaagde er na drie nederlagen ln, eindelijk een overwinning te behalen en wel tegen Jacobs. De partij tusschen Van der Pol en Sweering had een sensationeel verloop. Eerstgenoemde be gon met een poedel, de Amsterdammer met 3, en wederom een poedel voor Van der Pol. waarna Sweering een serio van 170 produceerde. Toen kwam Van der Pol ln actie, bouwde een mees terlijke serie op tot de 200 bereikt was. Daarna kwamen er eenlge moeilijkheden, doch de serie gloeide tot 247, Sweering ging sukkelen, en Van der Pol maakte met beurten van 69, 5 en 79 de partij uit. Hy maakte ln deze 6 beurten, die de partij telde, een gemiddelde van 66.66 en Swee ring die het slot van de ontmoeting teleurstel lend speelde, kwam er met een gemiddelde van 31.50 ook nóg best af. De Leeuw had met Vreeswijk niet de minste moeite, en Van der Pol en Sweering zegevierden tenslotte over De Leeuw en Dommering. De eindstand van het eerste deel van het 8-daagsche tournooi luidt: Gew. pnt. brt. h.s Alg.gem. 1. V.d. Pol 4 1973 88 247 22.42 2 De Leeuw 4 1775 97 194 18.24 3. Sweering 3 1439 75 170 19.18 4. Vreeswijk 2 1328 130 87 10 15 5. Jacobs 1 1488 125 106 11,84 6. Dommering 1 1469 159 75 9.23 Links: De veiling van „De clementie van Keizer Titus" van Rembrandt, Het schilderij bracht 300.000 gulden op. (Polygoon-Meijer m.) Links: Nederlandsche Vrijwilligers bij de Waffen S. S. - Niet alleen de geoefend heid met de wapens heeft zoo dikwijls de overwinning gebracht ook de lichamelijke oefening speelt een groote rol. - (S.S. P.K. Fritz-Pol. m.) Rechts: De fabricage van jam is in vollen gang, - Rappe meis jeshanden vullen dc potten. (Polygoon-Sa- gers m.) Thans weer plezier in het werk. Mevrouw M. G. te W. schrijft, d.d. 18-7-'40: zijn de pijnen geheel weer met plezier mijn „Tien jaar lang kwel de mij ondragelijke hoofdpijn. Nadat ik evenwel een kuur met Ovaaltjes heb gevolgd, verdwenen. Nu doe ik werk." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, grlepv zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele "verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukade 373, A'dam. Rechts: Luchtafweer geschut aan boord van een Italiaansch bege leidingsschip in de Middellandsche Zee. (Orbis-Luce-Holl. m.) Links: Aan de Afri- kaansche kust. - Ko loniale troepen bij op ruimingswerkzaamhe den aan de rails op een woestijnstation. (Transatlantic Recla P. K. Lossnitzer m.) Rechts: Te Limmen wordt de z,g,n. narcis- vlieg volgens eendoor dr. W, E. de Mol uit gedacht systeem be streden. Bij deze me thode wordt gebruik gemaakt van niet schadelijke gassen, welke onder druk ge bracht worden. Een der arbeiders haalt de zakjes met ontsmette bollen uit den ketel. (Pol.-Kuiper m.)

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2