Donderdag 27 Augustas 1942 VERLOREN Ververs, Detacheur-Wasschers Strijksters, Naaisters Aankomende- en Leerkrachten „KLEINTJES" LEID5CH DAGBLAD Stadsnieuws RECHTZAKEN Inbraak in hel distributiekantoor te Beverwijk Vorderingen in den Kaukasus Duitsch Weermachisbericht Italiaansch Weermachisbericht SPORT BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Voedingsgewassen in eigen tuin BEURSO VERZICHT Dagbladreclame is niet te vervangen MARKT F amilieberichten OFFICIEELE KENNISGEVINGEN Officieele mededeeling CREDIETEN Een net Meisje gevraagd MODE-VAKSCHOOL, Leerares Mej. C. KORENHOFF Nachtportier Adverteert in dit Blad JONGEN NIEUWE JAPANSCHE LANDING OP NIEUW GUINEA. Een officieel bericht uit het geallieerde hoofd kwartier in het Zuidwesten van de Stille Zuid zee meldt volgens den Engelschen berichten dienst, dat Japansche troepen op Nieuw Guinea een nieuwe landing hebben uitgevoerd. Deze lan ding is ondanks feilen tegenstand van de ge allieerde luchtstrijdkrachten uitgevoerd in de Milnebaai in het Oosten van Nieuw Guinea. (D.N.B.) HANDELSREGISTER K. v. K. Wijziging: Gebroeders Heuvelman Oude Rijn 75, Leiden, smederij, draaierij, autog. laschinrichting; centr. verwarmlngsbedrijf. De bepalingen ten aanzien der rechten van derden zijn gewijzigd. In de commissie voor 1942 belast met het afnemen vaii examens voor de akte van be kwaamheid tot M.O.: de gronden van ge meente-, provinciale en staatsinrichting is be noemd prof. jhr. dr. J. J. von Sclimid, privaat docent alhier. BEHANDELING VOOR HET DUITSCHE HOOGGERECHTSHOF. In den nacht van 1 op 2 April van dit jaar werd ingebroken in het distributiekantoor te Beverwijk, Ontvreemd werden bescheiden en .bonnen vertegenwoordigende respectievelijk hoeveelheden van 79.000 kg. brood, 12.000 kg. suiker, 40.000 kg. aardappelen, 10.000 kg. 41eesch 11.000 kg. boter, 6000 kg. havervlokken, 5000 kg, marmelade, 4000 kg. kaas, 5000 kg. koffiesurro- gaat en 16.000 liter melk, benevens 573 gulden uit een geldlade en eenige pakketjes met le vensmiddelen. In verband met deze inbraak stonden heden voor het Duitsche hooggerechtshof te 's-Gra- venhage elf verdachten terecht. Het waren: 1. de typograaf De Groot (jood), 2, Catoen, 3. Heiman Meyer (jood), 4. van der Linden, 5. Aldewereld, 6, Hendrik Meyer, 7. Clement, 8. Kroon, 9. Piloo, 10 Canez (jood) en 11. Loggen (jood). Uit het vooronderzoek is gebleken, dat de verdachte De Groot, die 4 jaar wegens diefstal heeft uitgezeten, en Catoen elkaar kenden uit de gevangenis. De Groot kende de plaatselijke verhoudingen te Beverwijk en pleegde met Ca toen de inbraak, Catoen stond op wacht. Van tevoren ontvreemdde men twee rijwielen uit een loods, om daarop den buit te vervoeren. Na de inbraak zijn beiden naar Van der Linden, een zwager van De Groot, gegaan. In diens wo ning werd de buit verdeeld en verpakt. Van der Linden zelf stelde voorts een koffer ter be schikking. De 573 gulden verdeelde men direct onder elkaar. Den volgenden dag werden de bescheiden op nieuw verdeeld, Een groot deel daarvan werd voor f. 113.000 aan Heiman Meyer verkocht. Verdachte De Groot kreeg hiervan f. 75.000. Op Catoen werd bij diens arrestatie f. 25.000 aangetroffen. De Groot stelde van zijn part f. 38.000 ter hand aan zekeren Rodrigues, die voor hem voor f14,000 in Amsterdam twee perceelen grond aankocht en verder brillianten voor f9000 en een schilderij voor f15.000. Heiman Meyer heeft den afzet der gestolen bescheiden georganiseerd. Een zijner Loofdafnemers was verdachte Aldewereld. die aan de affaire f 24.000 verdiende. De verdachten De Groot, Catoen en Heiman Meyer zijn aangeklaagd wegens sabo tage: beklaagden Aldewereld, Hendrik Meyer, Clement, Kroon en Piloo staan terecht wegens overtreding der Kriegswirtschaftverordnung, Aan Van der Linden en Van Loggen is me deplichtigheid ten laste gelegd. Als bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat verdachte Catoen, nadat hij gearresteerd was, heeft weten uit te breken. Hij hield zich geruimen tijd verborgen, doch werd later door een Nederlandsch politiebambte met levensge vaar overweldigd en opnieuw gearresteerd. Het verhoor der verdachten begon met dat van den 39-jarigen typograaf Levie de Groot. Hij bleek in totaal tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld te zijn, waarvan in de meeste ge vallen voor diefstal. Verdachte vertelde geen oogenblik plannen te hebben gemaakt. De inbraak was htó gevolg van een vrij plotselingen inval. Nadat hij uit de gevangenis kwam, had hij zich naar zijn zwager Van der Linden te Beverwijk begeven. Medeverdachte Catoen zeide hij in een café in Amsterdam te hebben leeren kennen. Hij had Beverwijk toen verlaten, omdat de joden er weg moesten. Tegenover Catoen opperde hij 31 Maart het denkbeeld in het distributiekan- Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „In den Kaukasus werden in voortgaanden aanval belangrijke heuvelstellingen op den taai strijdenden vijand veroverd. Ten Westen van Stalingrad deed de vijand verbitterde tegen aanvallen op de ver vooruitgeschoven Duitsche aanvalswig. De vijand werd met krachtig ge-' bruik van de luchtmacht met zware verliezen afgeslagen, hierbij werden 40 tanks vernietigd. Ten Zuidwesten van Kaluga en bij Rzjef her nieuwde de vijand zijn aanvallen. Alle aanvallen werden deels in een tegenaanval afgeslagen. Ten Noordwesten van Medyn werd de vijand door een eigen tegenaanval in zijn uitgangs stelling teruggeworpen. Voor Leningrad" plaatselijke gevechtsactivi teit. Bij een stoottroepactie werden 40 vijande lijke gevechtsstellingen vernield. Jachtvliegtuigen en luchtdoelartillerie schoten op 25 en 26 Augustus 153 sovjet-vliegtuigen neer. Vier andere vliegtuigen werden op den grond verhield. Negen eigen vliegtuigen zijn van een vlucht naar den vijand niet terugge keerd. In Egypte levendige activiteit van verken ningstroepen en artillerie. Lichte Duitsche ge vechtsvliegtuigen vielen autoconcentraties en artilleriestellingen der Britten met goede uit werking aan. Enkele Britsche vliegtuigen vlogen in den af- geloopen nacht boven West- en Noordwest- Duitscliland. In den nacht maakten enkele bolsjewistische bommenwerpers militair onbe- teekenende vluchten boven Groot-Duitschland. Door lukraak neergeworpen brand- en brisant bommen ontstond slechts geringe schade. Aanvallen overdag en 's nachts van de lucht macht veroorzaakten in de voor den oorlog be langrijke installaties in Zuid- en Zuidoost-En- geland vernielingen en uitgestrekte branden. Op 27 Augustus des ochtends ontstond in het Kanaal tusschen twee Duitsche en zes Brit sche motortorpedobooten een kort gevecht, in het verloop waarvan verscheidene vijandelijke booten beschadigd werden. toor dat verdachte kende, doordat hij er zijn distributiebescheiden had moeten afhalen in te breken. Catoen ging op dat voorstel in én den volgenden dag ging men reeds naar Bever wijk, waar des nachts de inbraak werd ge pleegd. Omstreeks half vijf in den morgen begaven verdachte en Catoen zich naar Van der Linden, aan wien verdachte het. gebeurde verhaalde. Deze schrok en verstrekte daarop een koffer om de zaak in te pakken. Nadat twee gestolen fietsen in het water wa ren geworpen, begaven beiden zich naar Am sterdam om den buit te verkoopen. Van der bin den zou slechts een vergoeding krijgen voor het feit dat beide daders in den vooravond bij hem thuis hadden vertoefd. De Groot en Catoen deelden in Amsterdam den buit in ongeveer gelijke deelen. De Groot ver kocht zijn deel aan Heiman Meyer van wien hij wist dat deze bereid was tot verhandelen van zulke zaken. De Groot was voor de inbraak al eens een paar dagen bij hem geweest en hij begaf zich thans per rijtuig naar diens woning. Meyer was niet thuis, diens vrouw deed open. Verdachte schoof den koffer daar onder een bed en kwam 's middags terug. Meyer was er toen en die betaalde ongeveer drieduizend gulden a contant. Op een vraag van den president verklaart verdachte in totaal van Meyer ongeveer zestig duizend gulden te hebben ontvangen. Later kwam verdachte bij Catoen, hoorde dat deze lang niet alles van zijn part had kunnen verkoopen en vertelde dat aan Meyer. Die ver klaarde zich bereid ook dit part te koopen. Catoen heeft hiervoor ongeveer 55.000 gulden in -aal ontvangen. Van der Linden heeft slechts een part gekre gen van de in het distributiekantoor ont vreemde 375 gulden. Verdachte gaf zekeren Rodrigues. ongeveer 35.000 gulden in bewaring, terwijl een ander part bij Meyer bleef berusten. Bij zijn arresta tie had hij ongeveer 10.000 gulden bij zich. Kort tevoren had hij 8.000 gulden in een closet weten te vernietigen. Als tweede verdachte komt thans J. P. Catoen aan de beurt, van beroep monteur en geboren te Amsterdam 26 October 1898. Ook deze heeft van alles aan het handje gehad en 16 tot 18 jaar gevangenisstraf opgeknapt. Wanneer verdachte verklaringen aflegt -om trent de inbraak zelf, blijken deze volkomen in strijd met die van De Groot. Catoen zou slechts als uitkijk hebben gefungeerd. De Groot de in braak feitelijk gepleegd hebben. Verdachte De Groot, ontkent dit. Nadat verdachte Catoen het zijne heeft ver teld over de verdeeling van den buit enz., geeft de president hém den raad in de middagpauze eens goed na te denken over zijn leugens. Hierna werd gepauzeerd. BEDRIJVIGHEID VAN PATROUILLES. Het Italiaansche weermachtbericht van heden luidt als volgt: In Egypte is de dag gekenmerkt* door leven dige bedrijvigheid va-n patrouilles en verhevigd vuur der artillerie, vooral in den' Noordelijken en centralen sector van het front. Een aanval van vijandelijke vliegtuigen op Tobroek veroor zaakte een brand, die terstond bedwongen werd. Onze formaties deden aanvallen op de vlieg velden Halfar en Micabba. Tijdens luchtgevech ten werden twee Spitfires neergeschoten door Duitsche jagers boven Malta. Al onze toestellen keerden op hun basis terug. Een beperkt aantal bommen is door de Britsche vliegtuigen gewor pen op eenige plaatsjes op Sicilië. Geen enkel slachtoffer is gemeld. WArtKPOLO. A.Z.C.L.Z.C. De A.Z.C.-dames speelden te gen L.Z.C.-dames. A.Z.C. opende de score door Jo Minten en even voor de cuSt wist dezelfde speelster den voorsprong te vergrooten. Ook na de rust wak A.Z.C. de sterkste én wist zij nog maals te scoren. Einde 30. A.Z.C. I speelde tegen L.Z.C. I. De bezoekers namen door baar linksvoor de leiding 10, maar nog voor de rust wist Bijl gelijk te maken 11. rn de 2e belle beraam L.Z.C. door den midvoor de leiding 12 .en kort voor bet einde scoorde Bijl opnieuw tegen 22. A.Z.C. II verloor van L.Z.C. II met 40. De Leldenaars waren de meerderen. Voor de rust wisten zij dit in 2 mooie doelpunten van hun midvoor uit te drukken. Ook na de rust bracht A.Z.C. er niet veel van terecht en thans was het de linksvoor der Leldenaars die nog 2 keer wist te doelpunten, zoodat L.Z C. met 40 won. GEBOREN Sjjgje Willemina dr. v. A. Brandse en T. Beenhakker Pleter Johannes z. van P. Doeven en H. H. Lok Geertje Petronella d. v. E. van der Sar en G. Vis Cornells Hendrlkus z. van L. J. van der Hoorn en J. J. WItteman Jan z. van J. Bij de Vaate en G. van den Bosch Leonardus Gerardus Antonlus z. van W. A. van Marls en A. Uljé. ONDERTROUWD J. Mlnke Jm. 30 jaar en E. Calkhoven Jd. 18 jaar P. Burgerjon jm. 22 Jaar en C. Bonte Jd, 21 jaar. GETROUWD P. Vergunst jm. en M. van Wijk jd. J. Bekkering jm. en B. W. Smit jd. H. Devilce jm. en M. Laterveer jd. J. Sloos jm. cn J. Pardon Jd. G. P. Kortenhorst jm, en S. H. T. M Barge jd. M, van der Heijden Jm. en C. Schlagweln jd. J. L. Erades jm. en C. Verstraa- ten Jd. P. van Dam jm. en P. Kluivers Jd. C. H. Fuchs Jm. en-H. Klom Jd. W. Hagen Jm. en H. C. M. Klein jd. J Kershof jm. en L. Góosen Jd P. Ouwehand Jm en R. Hartevelt Jd. J. van Polanen jm. en M. Roest Jd. B. Schelvis Jm. en W, J. Benning Jd. Winterhulp Nederland loterij 1942 beteekent: blijdschap in vele gezinnen. HET ROOIEN VAN UW WINTER AARDAPPELEN. De inland September en de aanvang van October vormen het tijdstip, waarop de z.g. winteraardappelen worden gerooid. Hiertoe be- hooren de Eigenheimer, de Noordeling, de Be velander, de Roode Star, Furore en nog enkele andere rassen. Voor dezen najaarsoogst pleegt men de aard appelen te rooien nadat, het loof geheel is af gestorven, dit in tegenstelling met het rooien in den zomer, hetgeen gebeurt als het loover nog groen is. Het rooien geschiede bij voorkeur bij droog weer en het liefst als de grond behoorlijk droog is. Men kan voor dit werk het beste een tuin- vork gebruiken, doch bij gemis daaraan kan het ook met een tuinspade geschieden. Met be hulp hiervan worden de aardappelstruiken ach tereenvolgens in den grond omhoog gelicht, de knollen uit de losse aarde verzameld en deze vervolgens op breede rijen nog wat op het veld te drogen gelegd. Daarna volgt de sorteering. Hierbij mag niets verloren gaan. De kleintjes het z.g. kriel worden apart gehouden Be schadigde knollen en exemplaren, die rotte plek ken vertoonen, komen niet voor winterberging in aanmerking. Ze worden het eerst gegete.n Indien het loover door de aardappelziekte (het z.g. kwaad) Was aangetast, kan ,de ziekte soms ook tot de knollen zijn doorgedrongen en daarin zieke plekken en rotting veroorzaken, een reden temeer om bij den oogst nauwlettend toe te zien. Nimmer gebruike men het loover, dat door de ziekte was aangetast, voor afdekking van de aardappelknollen Ten slotte zorge men ervoor, dat al de aard appelen uit den grond zijn voordat een vroege winter kan invallen, Amsterdam, 27 Augustus. De omzetten waren heden beperkt. De stem ming was prijshoudend. Industrieelen trokken het leeuwendeel van de belangstelling en daarbij was de stemming vast. De koersen warén wel niet veel veranderd, maar in verscheidene gevallen werden de overige top- prijzen overschreden. Aku's openden iets lager tegen 160 3/4%. Reeds spoedig echter open baarde zich vraag, die den geheelen middag bleef aanhouden. Ten slotte werd vijf punten boven den mzet gehandeld. Unilevers stegen van' 212(2% tot omstreeks 217(4%, om daarna een kleinigheid te zakken. Van Berkels gingen naar boven tot 154%. Calvé's, aanvankelijk iets lager, konden zich gemakkelijk herstellen. Philips debuteerde 348n/o en ging daarna zeven punten omhoog. De koers van Olies schommelde tusschen 376(2% cn 381 om juist in het midden te blijven hangen. Tabakken waren, prijshoudend, zoo goed als onveranderd, evenals H.V.A.'s. Am sterdam Rubbers bewogen zich op het peil van gisteren. De Scheepvaart rubriek was kalm. Scheepvaartunies en Vaarten alsmede Booten vrijwel onveranderd. Voor de Ned. Staatsfond sen was de stemming wederom lusteloos. De Spoorwegdrieën werden zelfs tot 93% afge daan. De gestaffelde leening kwam tot bene den 97%. Ook de gemeentelijke- en provinciale obligatiën waren meerendeels iets zwakker. Pandbrieven kalm, onregelmatig. Prolongatie 21/4 (AUP.) BOSKOOP. 26 Aug. Coop. Vereen. De Boskoop- sche veiling. Rozen per bos; Sweet-Heart 1,28 2,00; Ellen Poulsen 3864 ct: Brlarcllf 64—90 ct; Rosalandla 1,502,00; Vierlanden 1,302.40; Dorus Rijkers 1,20—1,50; Oranje Triumph 0.74— 1,02; Butterfly 1,301,90; Ingar Olsson 4266 ct; Peclitold 1,201,50; Else Poulsen 0.701,12; Ju weeltjes 1.16; August Noack 4556 ct; Paul Grampel 0.741,12: Florex 7080 ct; Edith Helén 80 ct. Wendland 0.601,30; Jules Bouchl 70 ct; Hadley 2,603.00; Diversen per bos; Llatris 15 19 ct; Lelies 1,60; Chrysanten gr. bloemig 1,00 1.40; id. tros 1,10; Clematis, Mevr. Ie Coultre 1,70—2.10: idem Durandl 45—50 ct; ld. Prins Hendrik 0,85—1,00; Dahlia's ln soorten 18—26 ct; Floks. 9 ct. GOUDA. '21 Aug. Veemarkt; Aangevoerd ln totaal 556 stuks, waarvan: 2 magere varkens; 102 biggen f. 2535 per stuk; 286 Runderen overge nomen door de N.V.C.; 49 Nuchtere kalveren ld; 74 graskalveren idem; 43 Bokken en gelten f. 15 60, Handel matig. Algemeene markt. 93 partijen kaas. Prijzen le kw. metrijksmerk f. 6262,50; ld. 2e kw. f. 6061. Handel vlug. KATWIJK AAN DEN RIJN. 26 Aug. Vroege aardappelen, per 100 K.G.: Groote f. 5,70; Drie lingen f. 3.50; Princ. boonen f. 18,2022; SnlJ- boonen f.- 13,1016; Uien f, 4,505,50; per 100 st.: Sla f. 1.101,50; Bospeen f. 4,305; Bloem kool I f, 13,70—14; Idem II f. 10,50—11; Kroten f. 2.903,50; Peen per kist f. 1,20—1.40, LEIDSCHENDAM, 26 Aug. Coop. Tuinbouwvei ling Veur en Omstreken. Komkommers 1 A f. 13,50 le soort f. 11; 2e soort f. 8,50; 3e soort f. 5,50; stek f. 100 kilo f. 8,00; Kropsla le soort f, 2; 2e soort f. 1,50; Stoofsla f. 7; Pecnf. 5; Bloemkool 1 A f. 14;. le soort f. 11; 2e soort f. 8; 3e soort f. 5,50; Uitschot f. 2,20, Spitskool f. 3,20; Kool rabi le soort f. 3; 2e soort f. 2,50; Witte kool f. 2,80; Savoye kool f. 4,20; Boerenkool f. 4; Roode kool f. 4.20; Chjneesche kool f. 3.50: Rapen f. 3; Kroten f. 3,50. Tomaten middel f. 8; groote ronde f 8; 2e soort f 8; 3e soort f. 8; Bonken f. 6; Kriel f. 3.50; rijp f. 8; Andijvie 100 kilo f. 6.50; Spinazie 100 kilo f. 10; Postelein f. 15; Rabarber 100 kilo f. 5; Snyboonen f. 16; Pronkboonen f. 11; Spercleboonen f. 1622; Doperwten f. 16; Radijs f. 1,80; Prei f. 3; Seldery f. 2,50; Pieterselie f, 3,90, Meloenen f. 2030; Druiven f. 30; Perzik f. 28 16—30; Paprika f. 14. ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen: Berger-Bienfait d., Den Haag; Greidanus-Greidanus z., Hilversum; Dikkers- Tijl, z. en d. Zwolle?- Roos-Heynderickx, d,. A'dam. Ondertrouwd: M. v. Irsen en T. van de Roer, R'dam. Gehuwd: F. Putter en M. W. H. K. Kievits, R'dam; C. M. ~v. Oosterhout en P. S. Wester - hof, R'dam; H. J. B. Dinkgreve en C. J. J. Amsen, A'dam; W. Relchardt en L. de Bruyn, Breda; N. Werner en A. Bierenbroodspot. Den Haag; J Nieuwenhuys en A. van Putten, A'dam; E. Prince en L. H. van der Kop. Mid delburg; j. C. Koster en M. van der Schaar, Naarden. Overleden: H. J. Hulswit v., den Haag; J. C. C Burgersdijk v., 79 J. Apeldoorn; J. Hof- land-Loth v., 81 j, den Haag; W. J. Guise m., den Haag; J. A. Bekink v., 52 J. Overschie; P. J. J Vael m„ St. Janstecn; J. A. J. Poulen, m., 80 j. Haarlem; L. F. Edema van der Tuuk m„ 70 J. A'dam; Tj. Koster m., 57 j. A'dam; G. M. J. C. Vogels m., 48 J. Voerendaal. VERKOOP VAN VERSCHE SCHAR door den Gem. Dienst voor Sociale Zaken aan ondersteunde werkloozen. De Directeur v, d. Gem. Dienst voor Sociale Zaken maakt hiermede bekend, dat aan onder steunde werkloozen een beperkte hoeveelheid versche schar zal worden verkocht voor den prijs van plm. f0.40 per K.G. De verkoop zal plaats vinden in het ver- kooplbkaal van perceel Hartesteeg 3, op Vrijdag 28 Augustus a.s,, van 10 tot 12 uur v.m. Alleen de ondersteunden, wier grijze legitimatiekaart op 22 Augustus j.l. van een datumstempel is voorzien, kunnen voor zoover de voorraad strekt voor deze visch in aanmerking komen. Kostgangers en zij die steun als alleenwo nende ontvangen, komen voor dezen verkoop niet in aanmerking. Papier of materiaal, om de visch ln te pak ken, moet worden medegebracht. De Directeur v. d. Gem. Dienst voor Sociale Zaken, 3793 DR. S. ROZEMOND. MISLUKKING TEELT STOPPELKNOLLEN E.D. GEEFT VERPLICHTING TOT TELEN ZOMEROLIEGEWAS. De regeerlngscommlssarls voor de boderapro- ductle maakt aan de telers die stoppelknollen, koolrapen en mergstamkool voor zaadwinning verbouwen het volgende bekend. Indien gedurende den winter een deel van het gewas stoppolknollen, koolrapen of mergstamkool dat voor zaadwinning wordt geteeld en waarover ontheffing van koolzaadteelt Is verleend, verloren gaat. is de teler verplicht ln hot voorjaar 1943 een overeenkomstige oppervlakte met een zomer- ollegewas te bebouwen. Zoodoende zal dus op het bedrijf de gezamenlijke oppervlakte van de ge wassen stoppelknollen, koolrapen of mergstam kool voor zaadwinning, ^nterkoolzaad winter- raapzaad en zomerollegowas ln het voorjaar 1943 ten minste zoo groot moeten zijp als do opper vlakte, die men verplicht ls met koolzaad to v- telen. 19 Welke gewassen ln den zin van deze bepn als zomerollegewas zullen worden aangenu; t, zal nog nader bekend worden gemaakt. BEPALING IN VERBAND MET DE DISTRIBUTIE VAN KAAS. Het bedrijfschap voor zuivel vestigt de aan dacht van winkeliers, venters en de overige b den kaashandel betrokkeneri, die kaas bij gedeel ten en/of gesneden verkoopen, op het bepaalde ln artikel 13 der zulvelverordening 1942, kaas. Volgens dit artikel moet n.l.by het verkoopen en afleveren van gesneden kaas of gedeelten van kazen, de leverancier het laatst verkoopen en af leveren de stukkon welke voorzien zijn van het rljkskaasmerk dan wel van het door hot bedrljfs- schap voor zuivel te 's-Gravenhage voorgeschre ven kaasmerk. 3740 Hierbij wordt opgemerkt, dat de productie van kaas zonder merk niet ls toegestaan, terwijl voorts het voorhanden hebben, verhandelen, vervoeren en afleveren dezer ongemerkte kaas krachtens dezelfde verordening verboden ls. In verband daarmede ls het derhalve van het grootste be lang te achten, dat te allen tijde bi) de betrokken detaillisten kan worden vastgesteld, of ten ver koop aangeboden kaas al of niet ls voorzien van het 'bovenbedoelde kaasmerk. Belanghebbonden worden er daarom met nadruk op gewezen, dat het laatst verkocht moet worden dat gedeelte der kaas, dat ls voorzien van het vcrelschto merk. Voorts wordt er de aandacht op gevestigd, dat het niet naleven van dit voorschrift strafbaar ls. TAXATIEMARKTEN PAARDEN. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zuld- Holland maakt aan belanghebbenden bekend, dat voor de eerste helft van de maand September de volgende taxatlemarktcn zijn vastgesteld: 1 September te Rotterdam. 2 September te Lelden. 8 September te Rotterdam. 10 September te Numansdorp. 15 September te Rotterdam. De aanvraag- en aanbrengformulleren dienen uiterlijk 4 dagen voor de desbetreffende markt te bevoegder plaatse te zijn Ingediend. Verlenging van aanvragen kan op do markt geschieden, mits de nummers van de aanvraag formulieren vermeld worden. 3787 Redactiestaf; B. W. Menkhorst. Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brou wer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omg, en Muz. Verantwoordelijk voor de advertenties: A. Poortman. vanaf f.50.— tot elk bedrag. Voor alle doeleinden. Ook zon der borg. 1ste en 2de Hypo theken. Br. m. porto antw.: „Inter mediair", Daguerrestr. 103, den Haag. 2061 Gevraagd 2294a net DAGMEISJE of Werkster voor de morigénuiren. Mevrouw EBHENK, Breestr. 130A, (hoven Zurlolh). voor die morgenuren, vg.g.v. Brieven Bureau van dit Biad onder No. 2134a'. Aanmelding nieuwe leerlingen dagelijks. HOOIGRACHT 90, TELEF. 23685 Costuumnacrien - Mantelvak - Lingerie - Patroonteekenen en Nuttige Handwerken. Morgen-, middag- en avondlessen en Cursus voor schoolgaande Meisjes. 3762 Voor hier ter sted:e gevestigde fabriek wordt gevraagd een. Zonder goede getuigen onnoo- dig te soMtrciteeren. Brieven met uitvoerige in lichtingen onder No. 3762 aan het Bureau van dat Bltad. Akkerman Vulpenhouder met inscr. „Noord-Brabant 1843" tusschen Zoetermeer en Stomp wijk. Tegen bel. terughez. B. de Jong, Voorweg 63, Zoetermeer. ANGSTVRIJ EN GOED SPREKEN IN T OPENBAAR Kunt U leeren door het volgen van een cursus in welsprekendheid. Snelle methode - Succes verzekerd Verbetering van alle spraakstoringen. Aanm. Söhrifteilijik Instituut „REDEVO" 3258 Johan de Wittstr. 34, Leiden. Gevraagd een flinke 1-7 a 18 jiaar voor brood1- en banketbakkerijvjg.g.v. Brieven met volledige inlich tingen onder No. 3759 a*an het bureau van dit Blad. In verscheidene plaatsen in Nederland kunnen geplaatst Worden in Chemische Wasscherijen en Ververijen ALSMEDE Brieven met uitvoerige inlichtingen (leeftijd, vorige werkkring enz.) aan het Bureau Chem. Wasscherijen en Ververijen, Groot Hertoginnelaan 186, Den Haag, Telefoon 33.52.22. 3784 VERLOREN witte heerenregeta- jas m. ceintuur, lederen knoo- pen, gem. Rom. Colthof f, Zater dagavond op station Warmond. Tegen bel. terug bez. Roelofs straat 26, 's Hage, telef. 775293. Dame, werkkring buitenshuis hebbende, zoekt ZIT- EN SLAAPKAMER met pension. Buurt Tuinstad- wijk. Brieven onder No. 2349a Bur. v. d. Blad. WONINGRUIL Gevraagd in Leiden of omg. HUIS f. 4600 of tol. bovenhuis. In rui'l voor benedenhuis Den Haag of huis te Leiderdorp. Brieven Bureau van dit Biad ondier No. 2340a Dagelijks in speciale rubrieken, hoogstens 30 woorden (1 woord max. 12 letters) 72 cent. (Voor de rubrieken „Personeel gevraagd" en „Personeel aangeboden" 60 cent) by vooruitbetaling. Bewijsnummers 5 ct. extra. Toezending van ingeko men brieven 10 ct. extra. Gevraagd B Radio, van particulier ter overname gevr. modern toestel tot '36. tegen goe den prijs. Aanb. Haarlem merstraat 186 „de Horloge maker". B ten nette witte jas, zgn. „dokters Jas", lange herenmaat. Brieven met gegevens en condities Bur. v. d. Blad ond. No. 2100 k B Te koop gevraagd de deelen 19 en 20 blz. 273 t/m. 304. van de wereld atlas. Aanb.: Van 't Hoff- straat 16. Orgel, liefst eiken, prijs x.ot pl.m. f. 125. Brieven Bur. v. d. Blad No. 2101 k Q Wie kan een arm meis je, dat 3 September 6 Jaar wordt, helpen aan een pop met poppenwagen, tegen kleine vergoeding. Br. Bur. v. d. Blad ond. No. 2109 k B Alleenstaande heer zuekt adres voor verstel len van ondergoed en re- pareeren van zijn sokken. Br. Bur. v. d. BI. No. 2122k Aangeboden B Een kinderwagen bruin gelakt, loopt op kogels, met dikke banden, een paar kinderschoenen maat 25 leer, 5 stalen beltels 30 duim. Bloemistenlaan 23, alhier. Moderne kinderwagen, kleur crème met regen- zeil en slerkussen, alles oude kwaliteit. Prijs f35. Tevens wat babygoed, z. punten. Langegracht 6 C. B M.T.S. boeken voor le en 2e jaar Weg- en Water bouwkunde. 2e handsch. Gevr. 2e h. boeken voor het 4e jaar. Heerengracht No. 37. ii Motor A.E.G. 220/380 0,35 PK. en bestrallngs- app. met 3 lampen. Jan v. Houtkade 39 a. B Inventarissen. Meubilair Kachels, fornuizen, weeg schalen, bascules, gewich ten, brandkasten, enz., koopt en verkoopt steeds De Goederenbeurs. A. J HARTWIJK Burchtsteeg 4 Nieuwe Beestenmarkt 79 Telef. 24013. B Houten sandalen, pri ma hardhout en goede pasvorm, zonder montuur, ln alle maten van f0.80 af. Ook luxe modellen met 3/4 hak. Let op adres; Mare 39. tegenover Beu link. Tel. 23637. B Grote zeilkailo, volledig uitgerust met zeil, kiel, roer en 2 peddels. Te bevr. Zyisingel 73. B Deuren, 4 st. als nieuw, 4 c.m. dik, 72 c.m. breed. 2.30 M. hoog voor totaal f.22. J. de Wittstr. 35. Tel. 25098. B Een heeren- en jongens winterjas, maat 54 en leef tijd 16 Jaar. 2 p. dames schoenen. maat 36 en 39. Zoeterwoudsche Singel 95. Lelden. S Crème kinderwagen in. dikke rubberbanden f. 30. Vrouwensteeg 7 (na half acht). B Een prachtige vulka- cnel. Prijs* f. 25. Te zien na 5 uur. Medusastraat 11. B 3 kippen aan dcu leg en een fototoestelmet 2 platen en gramophoon m. platen, Achthovenerweg 14 Leiderdorp. B Vervelende avonden'? - Onnodig, als U deze win ter met piano- of orgel spelen begint. Dan wordt uw avond gevuld met een nuttige en aangename be zigheid. CHRIS HANE- GRAAFF. Organist en mu ziekonderwijzer, Garen- markt 8, Leiden. B 1 canapé met 2 era-, pauds f. 20, 5 nieuwe ka toenen heerenhemden f15 5 wollen baby-slobbroek- Jes met trui f. 10. 1 nieuwe witte Jas f. 7.50. Bez.: Dol- hutssteeg 5 op de Mare. 0 Moderne kinderwagen, pttrleten wieg. zoo goed als nieuw, lederen dames schoenen als nieuw, ver schillende maten. Nieuwe voetpomp met slang. Hoogewoerd 161, B 3 stel In uitstekenden staat verkeerende overgor dijnen, zoo goed als nieuw Zuidsingel 41. B Moderne haardkachel, blauwe ratlné w.Jas. gang loper 10 M. Na 's aV. 6 u. Alles ln goede staat. Magd. Moonsstraat 23 A. B Geen gas? geen cl. licht? geen kolen? Koop een car bidlamp of comfoor! Ned. fabricaat Veilig, zuinig en geen distributie. Goedkoop Zie etalage: Langebrug 43. Personeel gevr. B Gevraagd, in klein gezin een ongeh. nette hulp of werkster, v. 91 u. en Zaterd. v. 95 u. 's Zon dags vrij. Goed loon. Morschweg 156, na 7 uur. B Net dagmeisje van 8.30- 3 uur, ln klein gezin, zon der kinderen. Thorbecke- straat 60. Net meisje voor de mor genuren, P.G., klein gezin. Aanmelden tijd. adres; Na 7 uur. Hoofdstraat 60 H, Leiderdorp, Na Zondag Leidscheweg 537 Voorscho ten (by de Vink). Flink dagmeisje, van d 1/2 tot 3 1/2 uur. Goed loon. Adres; Cobetstr. 32. B Een meisje gevr., leef tijd pl.m. 16 J„ voor de ochtenduren. MARCEL, Nieuwe Rijn 54. II.II. Kappers, Nette leerling voor heerensalon. M. J. VAN DER MEER, Hoogl.Kerksteeg 1. B Net meisje te Ocgst- geest, van 8 1/212 1/2 u. Br. Bur. v.d. BI. No 2160k B Hulp 1, d. liulsh., 8 12 1/2 u. 'SZondags vrij. Aanm. Hofbróuckerlaan 18 Oegstgeest. Personeel aangeb. 9 B. z. a. jonge werkster voor Dinsdag en Woens dag den geheelen dag en Zaterdagochtend. Br. Bur. v. d. Blad ond. No. 2127 k B Juffr., m. I., b z. a. bij eenvoudige man of ne„ klein gezin. N.H. waar zij een schoolg. J. v. 10 J. mee kan brengen. Goede be handeling boven veel geld. Hoogl. Kerkkoorsteeg 11a. Huizen gevraagd B. Jonge mensen wensen te trouwen, zoeken een boven- of benedenwoning. Leiderdorp of omgeving. Br. Bur. v.d, Bl. No. 2ll4k Huizen aangeb. H Heerenhuis, mooien stand, twee etages; vóór- en achtcrbalcon, vaste waschtafels, tuin. Direct van eigenaar. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 2083 k B Wie ruilt vrH bovenhuis vlak by Den Haag. 6 ka mers, tegen woning ln Bollenstreek of Lelden? E. KETTING Jozef Israëls- laan 80, Rljswyk (Z.H.). KJ 2 ongem. kamers, met gebr. van keuken, door wed., ook niet ongenegen samen te wonen. Br. Bur. v. d. Bl. onder No. 2139 k. Kamers gevraagd J Twee gestoffeerde ka mers (zit- en slaapkamer) gezocht door heer. cen trum van Lelden. Br. Bur. v. d. Blad ond. No. 2121 k Beschaafde jongedame zoekt gemeub. zit-slaap- kamertje. Prijs pl.m. f.3. Br. Bur. v.d. Bl. No. 2130k Kamers aangeb. B Te huur twee gemeub. Kamers met mooi uitzicht te Noordwyk a/Zee. Br. Bur. v. d. Bl. No. 2129k Degelijk burgerkosthuls m net Christelijk gezin. Br. Bur. v. d. Bl. No. 2080k Geschikt voor 2 pers. groote gestoff. zitkamer met ruim uitzicht en twee aansluitende slaapkamers, met vaste waschtafel. Cen trum stad. Brieven Bur. v. d. Blad ond. No. 2097 k Gestoff. etage te huur, groote zitkamer met ruim uitzicht, twee slaapkamers waarvan er één als keu ken kan worden gebruikt. Centrum stad. Br. Bur. v. d. Bl. No. 2097k H Een zlt-en slaapkamer en balconkamertje. aanw. gas, electr. en str. w. Net te stand, bh tramh. Br. Bur. v. d. Bl. No. 2106 k, B Etage of kamers te huur aan de Hooge Ryndyk. Br. Bur. v.d. Bl. No. 2144k Diversen B Verloren op 26 Augus tus een gTys heerenvest, op den weg Groenhazen- gracht. Rapenburg tot Hee rensteeg. Voor den vinder van geen waarde. Terug te bezorgen: Oude Varken markt 13. B Verloren j.l. Zaterdag 1 p. heeren molières, zwart. Tegen een flinke belooning terug te bezorgen; Heyn- sluspleln 4. Leiden. B Wie ruilt terra wol, oude kwaliteit, tegen witte of rose wol. Ook genegen te rullen tegen Z. g. a. n. wollen babykleertjes Br. Bur. v.d. Bl. No. 2094k Wie ruilt een paar br. Jongensschoenen, maat 33, zoo goed als nieuw voor een paar schoenen maat 4243. Na 6 u. G. BOOM. Meidoornstraat 3, Lelden. Huwelijk. Net persoon, 60 J.. gep.. zoekt Juffr. om huw. aan te gaan. Brieven Bur, v. d. Blad Nö. 2207 k.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 3