LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 14 Augustus 1942 STUDIE VOOR (ANDIDAAT-NOTARIS Winterjas longeman Ifaliaansch Weermadilsberieht Verdere aanvallen op hef convooi Buitenland Stadsnieuws BEURSOVERZICHT MARKT F ami lieberichten OFFICIEELE KENNISGEVINGEN Officieele mededelingen DE RAIDAV's IJS - GEBAK - KOELE DRANKEN Cjcicus. GQrtGCTJC lA Inkoop van Briljanten, CREDIETEN Aankomende Bedienden (m. en vr.) In zijn weermachtsbericht nr. 809 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Tydens verdere operaties tegen overgeble ven eenheden van het vijandelijke convooi, dat dezer dagen in de IVIiddellandsche Zee is aangevallen, zyn nieuwe successen behaald. Duikbooten en motortorpedo booten hebben een kruiser, een torpedojager en drie koop vaardijschepen, tot zinken gebracht. Torpedo vliegtuigen en bommenwerpers brachten vier schepen in duikvlucht tot zinken en troffen met twee torpedo's een linievaartuig, dat op weg was naar Gibraltar. Duitsche eenheden brachten vier koopvaardijschepen tot zinken. Het vttegkampschip, dat op 11 Augustus door een Italiaansche duikboot is getroffen en dat met averij in Gibraltar is teruggekeerd, is de Furous. Onder de kruisers die wij tot zinken hebben gebracht komt voor de „Manchester", een oorlogsbodem van een zeer nieuw type. Talrijke vijandelijke schipbreukelingen werden opgepikt en ondergebracht in onze vlootbases of hospitalen, anderen zijn aan de kust van Tunis aan land gezet. Italiaansche en Duitsche jachtvliegtuigen hebben nog tien vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Wij hebben in totaal negentien toestellen verloren. Twee eenheden van gemiddelde tonnage van de koninklijke Ita liaansche marine werden beschadigd, een daar van liep zware schade op. In Egypte vielen gevechtsvliegtuigen van de as gemotoriseerde colonnes en kampen aan. Een Britsch vliegtuig werd neergeschoten door het luchtdoelgeschut van een van onze groote eenheden te land. Vijf andere vliegtuigen wei den in luchtgevechten door Duitsche jagers neergehaald. Tijdens een aanval op Tobroek werd een viermotorig vijandelijk vliegtuig ge troffen door het luchtdoelgeschut èn viel bran dend neer. Een andere bommenwerper werd ge troffen en vernield door het luchtdoelgeschut van Cantelleria. DOODELIJK ONGEVAL TE WASSENAAR. Gisterochtend is de landbouwer Den H., die de koeien uit de melkplaats liet, en daarvoor een bpom in de hoogte hield, door deze boom in de 'maagstreek getroffen toen de laatste koe er overheen "wilde springen. Het slachtoffer viel achterover en was op slag dood. VERNIELINGEN TE MA ENZ. Naar het D.N.B. van militaire zijde verneemt, heeft de Britsche luchtmacht in twee achter eenvolgende nachten de woonwijken der stad Mainz met brisant- en brandbommen aange vallen. De Britsche vliegers wierpen van groote hoogte hun bommenlast op de burgerbevolking. Kostbare oude Duitsche bouwwerken, waar onder de wereldberoemde Mainzer dom, het eeuwenoude symbool van het aartsbisdom Mainz, brandden tot den grond toe af. Het bisschoppelijke paleis werd eveneens voor een groot deel verwoest. Vijf andere kerken werden door Britsche bommen vernield. CANADEESCHE LEIDERS IN ENGELAND AANGEKOMEN. Naar de Engelsche Nieuwsdienst meldt, zijn de Canadeesche minister van luchtvaart, de chef van den staf der Canadeesche luchtmacht alsmede de opperbevelhebber van de Britsche luchtstrijdkrachten in een gevechtsvliegtuig uit Canada in Groot Brittanië aangekomen. (D.N.B.) ZUSTER VAN PANDIT NEHROE GEARRESTEERD. Naar de Engelsche Nieuwsdienst meldt, is gisteren te Ahmedabad de zuster van Pandit Nehroe gearresteerd. (D.N3.) FRANSCH VLIEGTUIG DOOR ENGELSCHE JAGERS AANGEVALLEN. Een Fransch watervliegtuig, dat den dagelijk- ichen dienst onderhoudt tusschen Marseille en Algiers, is door vier Britsche jachtvliegtuigen in de Middellandsche Zee aangevallen. Hoewel de Fransche machine door verscheidene kogels getroffen werd, gelukte het haar niettemin de basis van Algiers normaal te bereiken. Tijdens den aanval werd een der passagiers gedood en werden vijf andere inzittenden gewond. Boven dien werden nog twee leden der bemanning gekwetst. Bij vijf der zeven gewonden zijn de kwetsuren van ernstigen aard. (D.NJB.) EEN EENHEIDSPARTIJ IN FRANKRIJK. De „Rassemblement populaire" heeft in de pers mededeeling gedaan, dat zij met andere organi saties onderhandelingen heeft aangeknoopt om te komen tot de stichting van een eenheids partij in Frankrijk, en een desbetreffend me morandum aan een aantal politieke persoon lijkheden heeft voorgelegd. In dit memorandum wordt verklaard, dat deze eenheidspartij een totalitairen gemeenschapsstaat wil opbouwen, die het Fransche ras en volk moet beschermen en verdedigen. Zij zal antibolsjewistisch wor den. Een ander programmapunt zal de strijd tegen het Jodendom zijn. Ook de invloed van de vroegere vrijmetselarij moet worden gebro ken en het parlementarisme bestreden. Aan de verdediging van Europa moet worden deelgeno men door steun aan het blauw-wit-roode le gioen en door het zenden van Fransche ar beidskrachten naar Dultschland. Deze principes der eenheidspartij, zoo zegt het memorandum ten slotte, komen overeen met die van de poli tiek van maarschalk Pétain. Interné). ONZE RIJKSUNIVERSITEIT. Bij de Rijksuniversiteit alhier werd het vol gende bericht ontvangen. Lcidsche studenten van de theologische, na- tuurphilosophische en litterarische faculteiten, die voor den cursus 19411942 aan de Univer siteit van Amsterdam waren ingeschreven, kun nen ook gedurende den volgenden cursus daar blijven studeeren. Ten aanzien van de juridische medische fa culteiten kan een beslissing pas later verwacht worden. AMSTERDAM. 14 Aug. Op den laatsten beursdag van de week was de handel zeer kalm. De markt maakte den in druk, voor het oogenblik althans, niet verder te willen stijgen, terwijl zij daarnevens toch ook een behoorlijk weerstandsvermogen aan den dag legde. De koersen verschilden weinig of niet bij die van gisteren. De koers van Olies schommelde voornamelijk tusschen 385% en 388%. Unilevers fluctueerden tusschen 196% en 193^%. De Philipsaandeelen in hoofdzaak tus schen 343 en 34. Van Berkels en Calvé waren zoo goed als onveranderd. Opmerkelijk was de koersverbetering van de gewone aandeelen Edel Metaalbedrijven, die gisteren reeds een grooten sprong naar boven hadden gemaakt. Scheep- vaartunies. Vaarten en Japanlijnen gaven nog al wat affaire te zien; de koersen weken niet noemenswaardig af bij die van gisteren. Tabakken waren zeer stil, onvei'anderd. Ook op de Rubbermarkt kwam een variatie van be- teekenis voor. H.V.A.'s schommelden tusschen 327% en 331%. De Ned. Staatsobligatiën en de obligatiën Ned.-Indië waren aan den vasten kant. evenals gemeentelijke en provinciale obli gatiën. Pandbrieven verdeeld. Prolongatie 21/4 pCt. (A.N.P LEIDEN. 14 Augustus Veemarkt. 31 stieren 102 Kalf- en melkkoeien f.450.800t.vl.; 22 Varekoelen e.a. f. 300.460.vl.; 100 Vette koelen 74 Pinken f. 100.270tam: 23 Graskalveren; 49 Nuchtere slachtkalveren; 30 Vette schapen; 506 Weldeschapen f 50.70mat;3 Ze'ugen; 24 Mestvarkens; 257 Biggen f20.36.mat; 52 Veulens f. 500.750.t.vl., 138 Bokken en gelten f20.60 mat. LEIDEN, 14 Augustus Kaasmarkt. Noteering in guldens per 50 K.G Goudsche kaas le soort f 61j,262%; 2e soort f,60.6165 partyen, Lcidsche kaas le soort f 59.60.9 partyen. Handel vlug. HOOFDDORP. 13 Aug. 1942 Priislljst B min klasse. B- Witte tarwe f.13 99. róode tarwe f. 13.99: rogge f 13 49; chevalier gerst f. 12.64; wlntergerst f 12.24; haver f. 10.25; dulveboonen f. 15.62: paardebooncn f. 15.62; bruine boonen f. 22.87. groene erwten f. 15.50: hale crwtfen f. 19.37: koolzaad f. 20.07. ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen: Vos-Wijma z., A'dam; Calkoen- Jonas d,. A'dam. Ondertrouwd: C. J. Schrumpf en A. W. Burg R'dam; A. Zoetmulder en P. Slavenburg, Schie dam; O. Lapperre (Utrecht) en C. S. Ravestein (Kockengen)J. J. Pauw en H. v. Alphen, Naarden; J. H. Staal (Hilversum) en M. v. Rees (Utrecht). Gehuwd: A. Doppenberg en A. Th. Visser. Den Haag. Overleden: A. v; d. Broek-Kromwijk v.. 61 j. R'dam: E. Reedijk m., 60 j. 's-GravendeelA. J. Ch. v. Hardenbroek v. Ammerstol-Cromme- lin v.. 60 j.. Soesterberg; J. Weiier m.. 76 j. den Kaag; H. J. Diepeveen in., 71 j. Slikkerveer; W. Stienstra-Foering v„ 71 j. A'dam. VERPLICHTE AANGIFTE VAN RIJWIELEN. De burgemeester van Leiden, gelet op artikel 1 van de verordening van 5 Augustus 1942. hou dende de verplichting tot aangifte van rijwie len, bepaalt, dat de te Leiden gevestigde hoof den van gezinnen/samenwoningen en afzonder lijk levende personen tot deze ~angifte als volgt zijn: Op Maandag 17 Augustus 1942 degenen, wier familienaam begint met HrI.J en K (Hol tot en met Kapteyn) Op Dinsdag 18 Augustus 1942 degenen, wier familienaam begint met K (Karbaura tot en met Kristenzen). De aangifte moet geschieden ten Stadhuize ingang Breestraat, onder de trap, tusschen 9.00—12.00, 13.30—16.30 en 18.30—20.30. De hoofden van gezinnen/samenwoningen moeten voor de invulling van de formulieren bekend zyn met de nummers van de persoons bewijzen van die leden van hun gezin/samen woning, die de beschikking over een heeren- of damesrijwiel hebben. 3185 LEIDEN, 14 Augustus 1942. De Burgemeester. STEVENINCK De Gemeentesecretaris, VAN STRYEN. Redactiestaf: B. W. Menkhorst. Buitenland eD Tooneel; K. Been Binnenland en Sport; J. Brou wer, Stadsnieuws: Th. J Hannema. Omg en Muz Verantwoordelijk voor de advertenties: A Poortman UITREIKING BONKAARTEN 10e PERIODE. In het tijdvak van 17 Augustus tot en met 4 September 1942, vindt de uitreiking plaats van de bonkaarten voor de 10e distributieperiode. Gemeente van uitreiking. De bonkaarten worden slechts uitgereikt aan personen die zijn opgenomen in het bevolkings register van de gemeente Leiden, Slechts aan de volgende personen is het toegestaan hun bonkaarten In ontvangst te nemen bij den Dls- tributiedienst van de gemeente waar zij lig- of standplaats hebben gekozen: a. Schippers en woonwagenbewoners. b. De vaste bevolking van kostscholen, ge stichten en dergelijke inrichtingen. c. Gedetacheerde marechaussée's. d. Zij, die tengevolge van oorlogsomstandig heden tijdelijk In Leiden verblijf houden. Uitgereikt zullen worden. A Aan houders van K.-inleg vellen: met inlegvel KI, bonkaart K. 107 2 aardap- pelkaarten; met inlegvel K2, bonkaart K. 207 3 aardap-- pelkaarten met inlegvel K3, bonkaart K. 307 2 aardap- pelkaarten; met inlegvel K4, bonkaart K. 407 -f 1 aardap- kaart. B. Aan houders van L.-inlegvellen: met inlegvel LI, bonkaart L. 107 2 aardap- pelkaarten met inlegvel L2, bonkaart L. 207 3 aardap- pelkaarten met inlegvel L3, bonkaart L. 307 2 aardap- pelkaarten; met inlegvel L4, bonkaart L. 407 1 aardap- kaart. Houders van L.-inlegvellen ontvangen tevens een toeslagkaart voor aardappelen, bestaande uit 4 bonnen, genummerd 46 t/m 49. Afkruising distributiestamkaart. Bij uitreiking van een bonkaart K of L 107, 207, 307 of 407. wordt het vakje K. 13 afgekruist, terwijl voor het verstrekken van één of meer aardappelkaaiten het vakje L. 13 wordt afge kruist. Bij de uitreiking van een bonkaart moet de bon van het inlegvel, welke correspondeert met het nummer van de bonkaart, door den ambtenaar van den Distributiedienst worden ingenomen. Ruiling inlegvellen. Van hen, die geboren zijn tusschen 9 Augus tus en 7 September van de jaren 1921, 1928 of 1938, moeten de inlegvellen worden geruild voor een inlegvel behoorende tot een andere leeftijds groep. Voor deze ruiling bestaat gelegenheid aan het kantoor Breestraat 119 (Kamer 6) van 9—12 u. en van 14—15 u., 's Zaterdags van 9 11 uur. Uil reiking Tabaks-, Sigaretten- en Versnape- ringkaarten. Bij de uitreiking der vorige kaarten voor ta bak, sigaretten en versnaperingen, werd voor het ontvangen van één dezer kaarten als voor waarde gesteld, dat een bepaalde bon van de textlelkaart moest worden ingeleverd. Bij de uitreiking van de aanvullende tabakskaart ER moest bon R4 van de eerste tabakskaai't E.H. worden ingeleverd. Aangezien zich bij de bo vengenoemde uitreikingen gevallen hebben voorgedaan, waarin door bepaalde oorzaken geen textielbonnen en bonnen R4 konden wor den Ingeleverd, is thans voor deze uitreiking bepaald, dat geen bonnen van de thans in ge bruik zijnde tabaks-, sigaretten- en versnape- ringenkaarten behoeven te worden ingeleverd. Men is derhalve bij deze uitreiking geheel vrij om te bepalen, welke soort kaart gewenscht wordt (behoudens de hierna volgende restricties ten aanzien van leeftijd en geslacht). Het doet derhalve niet ter zake, of men bij de vorige uitreiking een tabaks-, sigaretten-, dan wel een versnaperingenksart ontvangen heeft. Bonkaart EX Tabak. Voor deze bonkaarten komen uitsluitend in aanmerking mannelijke personen, die op 6 Sep tember 1942 den leeftijd van 18 jaren of ouder hebben bereikt, voor zoover zij van deze kaart gebruik wenschen te maken. Bonkaart E.Y. Sigaretten. Uitsluitend vrouwen van 25 jaren en ouder, leeftijd eveneens per 6 September 1942, komen, indien zij zulks wenschen, voor een sigaretten- kaart In aanmerking. Bonkaart E.Z. Versnaperingen. Voor een versnaperin eenkaar t komen in aanmerking al degenen, die geen tabaks- c.q. sigarettenkaart wenschen te ontvangen, of die op grond van hun leeftijd niet voor deze kaarten in aanmerking komen. Aanteekening op de Distributiestamkaart. Bii de uitreiking van één der bovengenoemde kaarten worden in het vakje AA2 van dc Distri butiestamkaart de volgende letters geplaatst. Voor bonkaart E.X. Tabak: letter X. Voor bonkaart E.Y Sigaretten: letter Y. Voor bonkaart E.Z. Versnaperingen: letter Z. De beide uitreikkantoren IJtrechtsche Veer Nr. 3 en Morschwcg Nr. 34 zijn geopend op werkdagen van 912 uur en 1416.30 (halfvjjf) Des Zaterdags van 913 uur. Om moeilijkheden te voorkomen wordt men dringend verzocht de bonkaarten af te halen op den datum welke is afgestempeld op de bon kaarten van de 9e periode. De middenstrook van de bonkaart Algemeen, ontdaan van alle bonnen, moet met het inlegvel ln de bljbehoo- rende distributiestamkaart worden gelegd. Waarschuwing. Aan de hand van het bovenstaande kan men nagaan welke bescheiden men ontvangen moet. Alvorens men dus de tafel verlaat, waar de be scheiden worden uitgereikt, overtuige men zich. of het juiste aantal kaarten Is verstrekt en of deze kaarten overeenkomen met het by de stamkaart behoorende inlegvel. Achteraf kun nen geen reclames in behandeling worden ge nomen. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Leiden, 14 Augustus 1942. 3186 VERGOEDING VOOR GEVORDERDE RIJWIELEN. De burgemeester van Leiden brengt ter open bare kennis: I. dat voor ieder rywiel. dat ten behoeve van de Duitsche weermacht is gevorderd en niet inmid dels is teruggegeven of waarvoor niet inmiddels een ander voor dit doel ter beschikking staan rywiel is teruggegeven, een schadeloosstelling van f. 50.zal worden uitgekeerd; n. dat zij, wier eenig rijwiel is gevorderd, zonder dat dit rywiel dan wel een ander rywiel inmiddels is teruggegeven, in plaats van op de vergoeding ad f. 50.aanspraak kunnen ma ken op het wederverkrygen van een ander rywiel, indien zfj aantoonen, dat zij voor de uitoefening van hun beroep onvoorwaardelijk een rywiel noodlg hebben en niet op andere wijze aan een fiets weten te komen. Het te verstrekken rijwiel kan zijn: a. het gevorderde rijwiel, waarvan de belang hebbende eigenaar was: b. een ander voor dit doel ter beschikking staand rywiel; c. een nieuw rywiel. Verzoeken, hetzy tot het verkrijgen van de onder I bedoelde schadeloosstelling ad f. 50.—. hetzij tot het weder verkrijgen van een ander rijwiel, als onder II bedoeld, moeten uiterlijk op 10 September 1942 worden ingediend bij den Burgemeester der gemeente, waar de belang hebbende is opgenomen in het bevolkingsre gister. Verzoeken van personen, die zijn opge nomen in het Centrale Bevolkingsregister, moeten worden ingediend bij den Burgemeester van 's-Gravenhage. Bij de verzoeken zoowel tot het verkrijgen van schadeloosstelling ad f. 50.als tot het weder verkrijgen van een ander rywiel moet een vorderingsbewijs worden overlegd, of, in dien dit niet is afgegeven, ander deugdelijk be wijsmateriaal, bijv. recu's van rijwielbewaar plaatsen, getuigenverklaringen, waaruit blijkt, dat het rijwiel gevorderd is, enz. Bij verzoeken tot het weder verkrijgen van een ander rijwiel moeten bovendien zoodanig bescheiden worden overlegd, waaruit blijkt, dat de belanghebbende voor de uitoefening van zijn beroep onvoorwaardelijk een rijwiel noodig heeft en zich dat niet op andere wijze kan verschaf fen. Indien het den belanghebbende niet bekend is in welke gemeente de vordering heeft plaats gehad, bijv. wanneer het rijwiel in beslag is genomen tijdens een transport per trein of ander vervoermiddel, dan zal hU aannemelijk moeten maken, dat de vordering heeft plaats gehad. bijv. door overlegging van een door de Spoorwegen afgegeven requ, warbij een door hem ondergeteekende verklaring wordt ge voegd, dat het rijwiel niet weder in zijn bezit is gekomen. Op de briefomslagen, waarin de bovenbe doelde verzoeken bij den Burgemeester van Leiden worden ingediend, wordt duidelijk ver meld ..Rijwielvergoeding" terwijl in de verzoe ken naam en voornamen, geboorteplaats, ge boortedatum. woonplaats en adres van den ver zoeker, alsmede de datum en gemeente van vordering moeten worden vermeld. Indien op een verzoek om schadeloosstelling of op een verzoek tot het verkrijgen van een ander rijwiel door den Burgemeester afwijzend wordt beschikt, wordt dit binnen 3 dagen na de afwijzing schriftelijk ter kennis van den belanghebbende gebracht. Van de beslissing van den Burgemeester kan niet in beroep worden gekomen. Indien op een verzoek om schadeloosstelling gunstig is beschikt, wordt de schadeloosstelling terstond van gemeentewege tegen quitantie aan den gerechtigde uitbetaald. Bij een gunstige beschikking op een verzoek tot het verkrijgen van een ander rywiel, zal. naar de onderscheiding hierboven onder II sub a, b en c gemaakt van gemeentewege zoo spoedig mogelijk een rijwiel tegen ontvangstbe wijs ter beschikking van den gerechtigde wor den gesteld. Wordt een nieuw rywiel verstrekt, dan moeten de kosten van dit rywiel, voor zoover zij een bedrag van f. 50.— te boven gaan, door den belanghebbende aan gemeente worden terug, betaald. Behoort de belanghebbende echter tot de personen, wier distributiestamkaart van een inlegvel L is voorzien, dan is hij van bovenbe- inlegvel L. is voorzien, dan is hij van bevenbe- LEIDEN, 14 Augustus 1942. De Burgemeester STEVENINCK. SCHEUREN VAN GRASHND OOGST 1943. Zooals ln verschillende perspublicaties reeds ls aangekondigd, zal voor oogst 1943 weer grasland gescheurd moeten worden. Krachtens de scheurbeschikking 1942 ontvangt iedere teler, die, naar het oordeel van den Pro ductiecommissaris. hiervoor ln aanmerking komt, een aanslag. Bil de beoordeeling, of gescheurd zal moeten worden en hoeveel, zal onder anderen rekening gehouden worden met de oppervlakte, welke op het betrokken bedryf reeds ln 1941 en 1942 ls ge scheurd. Ook de oppervlakte, die door de Nederl. Helde Maatschappij ls gescheurd, wordt bij deze beoordeeling ln aanmerking genomen. De oppervlakte, die op een bedrijf gescheurd ls tengevolge van het overnemen van scheurpllchl, wordt geacht gescheurd te zijn door den over drager. Nadat de aanslag ls vastgesteld, wordt ln over leg met «Ion betrokken teler het (de) te scheuren perceel (en) aangewezen. Indien geen overeen stemming wordt verkregen zal door of namens den Productiecommissaris het (de) perceel(en) worden aangewezen. Zoo mogelijk wordt de aanslag op billijke wijze verdeeld over het eigen en het gepachte grasland. De teler ontvangt een schrlfteiyke last tot scheuring, aangevend? de grootte en nadere aan duiding (naam. ligging) van het te scheuren per ceel. Deze lastgeving, die ln drievoud wordt op gemaakt, wordt onderteekend door den gemach tigde van den Productiecommissaris en dient mede geteekend te worden door den betrokken land bouwer. In de lastgeving staat eveneens aangege ven de datum, waarvóór het graslcinö gescheurd moet zyn. te weten 15 Maart 1943 en de strafbe paling. indien de scheurplichtlgee ln gebreke biyft Nalatigheid kan namelijk bestraft worden met ten hoogste 4 Jaar gevangenisstraf of een geldboete van f. 10.000.terwijl bovendien hel gebruik van de aangewezen perceelen- wordt ontnomen, of het land op kosten van betrokkene kan worden ge scheurd. Overdracht van scheurpllcht ls sléchts mogeiyk ln zéér byzonder bedrijfsomstandigheden en alleen indien dit plaats vindt binnen het werkgebied der Landbouw-Crlsls-OTganlsatie, waarby men ls aan gesloten. Aanvragen om scheurpllcht te mogen overdra- gon moeten binnen 14 dagen na ontvangst van de lastgeving tot scheuring worden Ingediend by dén Plaatselijken Bureauhouder. Bovendien bestaat de mogeiykheid om grasland hetwelk gescheurd moet worden, over te dragen aan de Nederl. Heide Maatschappij tegon een ver goeding van f. 500.per Jaar. Aanvragen hiertoe moeten vóór 20 Augustus worden Ingediend by het Bureau Aardappelverbouw te Arnhem. Wordt overdracht toegestaan, dan moet binnen 4 weken op een daartoe bestemd formulier, het welk bij den Plaatsciykèn Bureauhouder beschik baar ls. opgegeven worden, welke landbouwer den scheurpllcht heeft overgenomen. Beroep tegen den aanslag of tegen het afwyzen van overdracht ls mogeiyk. Belanghebbende dient in dat geval binnen 10 dagen na ontvangst van de lastgeving tot scheuring, of van de afwyzlng van overdracht, een beroepschrift ln tc dienen by den Productiecommissaris voor Zuid-Holland, Anna Paulownastrant 22, 's-Gravenhage. Bij dit beroepschrift moet een bewys worden overgelegd,waaruit blijkt, dat op postrekening 240595 van de Landbouw-Crlsis-Organlsatle voor Zuid-Holland een bedrag ls overgemaakt van f. 0.10 per Iedere are van de oppervlakte, waarop het beroep betrekking heeft. (Komt men dus ln bévoep tegen een aanslag van 1 H.A., dan moet f.10.gestort worden). Slechts Indien het beroep gegrond verklaard wordt, vindt terugbetaling van dit bedrag plaats. LANDBOUWCRISIS-ORGANISATIE VOOR ZUID-HOLLAND. INVULLING VAN GELEIDEBILJETTEN VOOR HET VERVOER VAN LANDBOUWPRODUCTEN. De invulling van de geleldebiljetten, noodlg voor liet vervoer van landbouwproducten van teler naar pakhulshoudcr, laat, voor zoover deze Invul ling moet geschieden door den vervoerder, nog veelal tc wenschen over. wy brengen onder de aandacht van de betref fende personen, dat zy voor de Juiste Invulling dezer biljetten aansprakeiyk zyn en raden be langhebbenden derhalve in hun eigen belang aan de volgende bepalingen nauwkeurig in acht te nemen: Vóór het vervoer, dient op de achterzyde van het geleldeblljet te worden Ingevuld: a. het te vervoeren kwantum ln cijfers; b. het te vervoeren kwantum ln letters; c. datum van het vervoer (deze moet dezelfde zyn als die, welke vermeld wordt op de voorzijde); d. het uur, waarop het vervoer aanvangt; e.» den naam van den vervoerder; f. het vervoermiddel. Ingeval, om welke reden dan ook, het vervoer niet plaats heeft op den datum, vermeld op de voorzyde van het geleldeblljet, moet by den pak hulshoudcr een nieuw geleldeblljet worden aan gevraagd. tegen inlevering van het ongeldige biljet Een leder wordt ln zijn eigen belang aangeraden zorgvuldig overeenkomstig het bovenstaande to werk te gaan. 3089 DE VOEDSEL COMMISSARIS VOOR ZUID-HOLLAND. OVERTREDERS INZAKE DE TEELT VAN PEULVRUCHTEN. Degenen, die ln overtreding zyn wat betreft de teelt van peulvruohten, dat wil dus zeggen, zy.dle een grootere oppervlakte peulvruchten verbouwen dan waarop zy recht hebben (dus méér dan de ge middelde oppervlakte met peulvruchten beteeld ln 19401941) worden er met nadruk op gewezen, dat zy op de oppervlakte, welko i,y ten onrecht© met peulvruchten verbouwen, koolzaad zullen moeten telen, ongeacht de verplichte 8 respee- tlcveiyk 5 van het bouwland, welke een leder op kiel- respectievelijk zandgrond met koolzaad moet bebouwen. Het bovenstaande vanzelfsprekend zonder uit sluiting van andere strafbepalingen, welke op overtreders kunnen worden toegepast. DE HRODUCTIECOMAnSSARIS VOOR ZUID-HOLLAND. BELANGRIJKE DATA. Op 31 Augustus 1942 vervallen de stikstofbon nen, voorzien van opdruk No. 1 en 2, evenals de kallbonncn No. 1, 2 en 3. De verbruikers dienen deze bonnen ulteriyk 2G Augustus a.s. bij de leveranciers ln te leveren- De fosforzuurbonnen, voorzien van opdruk No. 1 blijven tot nader order geldig. DE VOEDSEL/COMMISSARIS VOOR ZUID-HOLLAND. HANDELSVERKEER MET SLOWAKIJE. De centrale dienst voor ln- en uitvoer maakt bekend, dat voor een aantal met name genoemd© producten contingenten zyn vastgesteld voor den invoer uit Slowaklle. Hiernaast bestaat een be perkte lnvoermogelljkheld voor andere produc ten. Het verdient aanbeveling, dat Importeurs, alvorens zll tot het indienen van een cl-fonnu- lier by het deviezenlnstituut overgaan, zich wen den tot de bevoegde ryksbureaux resp. monopo liehouders ter verkryglng van een contlngento- toewyzlng. Wat den uitvoer betreft, dienen aanvragen voor lndustrleele producten op de gebrulkeiyke wyze te worden gericht tot don C.D.I.U.. Plet Heln- pleln 6, 's-Gravenhage, en voor agrarische pro ducten tot de monopoliehouders. 3072 HANDELSVERKEER MET BELGIfc. De centraio dienst voor ln- en uitvoer maakt in aansluiting aan overige bekendmakingen ter zake van het handelsverkeer met België bekend, dat voor een aantal met name genoemde pro ducten contingenten ziln vastgesteld voor den Invoer uit België. Hiernaast bestaat een beperkte lnvcermogciykheid voor andere producten. Het verdient aanbeveling, dat Importeurs, alvorens zy tot het Indienen van een cl-formulier bil het deviezenlnstituut overgaan, zich wenden tot de bevoegde ryksbureaux resp. monopoliehouders ter .verkrijging van een contlngentstoewyzing. Wat den uitvoer betreft, dienen aanvragen voor lndustrleele producten op de gebruikelijke wijze te worden gericht tot den C.D.I.U., Piet Helnpleln 6. 's Gravenhage, en voor agrarische producten tot de monopoliehouders. 3071 Volledige opleiding v. h. Notariëel Staatsexamen te Leiden door J. C. H. MELIS, cand. notaris, privaat docent voor Notariaat, Prinsenweg 105, Wassenaar, Tel. 2528. Inlicht, mondeling en schrift, op aanvraag De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN voor Zuid- Holland maakt ingevolge het bepaailde bij artikel 2 van het OverdnacJhftsbesl'uit 1942 bekend, dat op 3 Augustus 1942 in het Handelsregister van haar kantoor te Leiden een opgaaf van overdracht als bedoeld bij genoemd artikel is ingeschreven betreffende de Naamióoze Vennootschap: MEELFABRIEK KOECHLIN N.V., in liquidatie te Leiden. Ter kennis van schuldeischers, wier vorderingen nog niet opeLsdtobaor zijn, wordt gebracht, dat zij ingevolge het be paalde bij art. 7 van het Besluit het recht hebben een zeker heidstelling te verlangen. 3119 De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN voor Zuid- Holland maakt ingevolge het bepaalde bij artikel 2 van het Overdrachtsbesluit 1942 bekend, dat op 11 Augustus 1942 in het Handelsregister van haar kantoor te Leiden een opgaaf van overdracht als bedoeld bij genoemd artikel is ingeschreven betreffende de N-.V. FTLIAAiL KALKFABRIEK voorheen Van Dijk en Co., „Leiden" in liquidatie, te Leiden. Ter kennis van sohuldeischers, wier vorderingen nog niet opeischbaar zijn, wordt gebracht, dat zij ingevolge het be paalde bij art. 7 van het Besluit het recht hebben een zeker heidstelling te verlangen. 3120 Zaterdag en Zondagavond Na voor de 3e keer GEPROLONGEERD te zijn nog steeds EEN ATTRACTIE VOOR LEIDEN. Optreden van COR RAIDAV (accordeonist) De Hollandsche WILLY GALHE. IN ONS BUFFET SPECIAAL HORS IF OEUVRE f. 1.20 APPELBOLLEN f. 0.30 3094 Gérant M. DEKKERS. JONGEN. Een nette jongen voor loop- en wlnkelwertk, tevens ter op leiding kan geplaatst worden Drogisterij .DE PIONIER", Geversstraat 5S, Oegstgeest. 1263a Heerenwinterjas zwartgrijs, üinke maat in uitstekenden staat f. 85.—. 3047 V AN AGGELEN, Rood en burgerstraat 65. Dame, die Dinsdagmiddag uit den trein van 19.06 in Leiden VERKEERDE KOFFER met heerencostuum heeft meegeno men wordt verzocht, die terug te brengen' bij den stationschef of L. v. Oud Poelgeest 48, Oegstgeest, Tel. 24252 Leiden. Goud. Zilver, waardevolle Horloges etc., Reëele afwikkelinga contant. Advies kosteloos. 3104 Fa. A KLINKER, Barentszstr. 64, Den Haag. Kantoor v. 10—6 u. Tel. 394670 vanal 1.50.— tot elk bedrag. Voor alle doeleinden. Ook zon der borg. 1ste en 2de Hypo theken. Br. m. porto antw.: .Inter mediair", Daguerrestr. 103, den Haag. 2061 Aangeboden een nieuw eiken Slaapkamer-ameublement bestaande uit 2 pers. ledikant, 2 naohtlkastjes, 2 deurSkast, 2 stoelen en rond tafeltje. Prijs f. 450. 3096 J. RIETBERGEN, Maredijk 85. GROOT KANTOOR te Leiden vraagt in staat leiding te goven en eenige Brieven Bureau van dit Blad onder No. 3070.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 3