Donderdag 30 Juli 1942 LEIDSCH DAGBLAD FEUILLETON Duel met diamanten Kerk- en Schoolnieuws Voor de Vrouiv AGENDA BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN dooi U L. RUMPFF (47 Dat was op een oogenblik in Gervaise's leven, waarin zij in plaats van hulp te verleenen. waarop de geneesheei rekende, hulp zelf drin gend noodtg had .Maarrik wil naar dr Mikkelson en niet naar dr. Michaelson", hak kelde zij om tijd te winnen. ..Daar komt het nu niet op aan," snauwde de arts. ..Pak toe!" Grischa was opgesprongen, hu probeerde voorbij den dokter te komen om de gang te bereiken Hii dacht maar aan één ding Waar zou Bruck z'ijn? Zou hij er met den steen van door zijn gegaan? Zat hij nog wel eens in den trein? Maar Grischa wist helaas niet van de om gangsvormen tusschen psychiaters en gevaar lijke krankzinnigen, waarbij eenlge kennis van jiu-jitsu beslist noodzakelijk ls. Voor hU er erg in had lag hij weerloos voorover op de bank Dr. Michaelson had een zijner armen naar bui ten gedraaid en hield die met écn hand op Grischa's rug vast. Daarbij keek hij de sprake- looze verpleegster opmerkzaam aan. „In mijn kliniek zou ik u niet kunnen gebruiken", zei hij op ijskouden toon. De conducteur sperde mond en neus open van louter hoogachting. Zijn woordenstroom sneed de arts onmiddellijk af met een onge duldige handbeweging „Laat ons als het u be lieft met den patiënt alleen maar blijf in de buurt voor het geval wij uw hulp noodlg heb ben Stel de passagiers gerust, want zij behoe ven nergens voor bevreesd te zijn En zorg er voor, dat dit telegram wordt verstuurd". Hij haalde zonder Grischa los te laten, een notitie boekje met rooden omslag uit zijn Jas, scheurde er een blad uit en beschreef dit haastig. Gervaise keek als verlamd toe. De arts was bekwaam, dat moest men toegeven, maar des ondanks vond zij de situatie hoogst onaange naam. Grischa. die steunde van pijn, maakte een heftige beweging, welke den dokter dwong ook zijn tweede hand te gebruiken. Daarbij viel het blaadje op den grond Voor de con ducteur zich koh bukken, had Gervaise het papier opgeraapt en ze had er snel een blik in geworpen. De conducteur nam het papier en salueerde. „Wij stoppen direct in Alfeld en daar zal ik voor verzending van het telegram zorgen, mijnheer de professor1" Hij ging heen en probeerde met weinig -succes de nieuws gierigen in hun coupé terug te drüyen Na een paar zwijgende minuten liet de dok ter zijn greep verslappen en hij lachte toen de zieke zonder zich te verroeren liggen bleef Terwijl hij de deuren sloot en de gordijnen voor de ramen trok. gelukte het Gervaise aan Grischa. die haar aankeek, een boodschap zon der woorden te zenden. Langzaam liet ze meer malen de oogleden zakken en dat beteekende: ..Pas op, wij zijn herkend!" Gervaise was hevig opgewonden Ze had slechts een paar woorden van het blaadje kunnen ontcijferen„Auto-Politie-Simulant" Ze waren voldoende om te begrijpen, wat er in het telegram stond. De arts had een zieken auto besteld, maar tegelijkertijd achtte hij de medewerking van de politie noodzakelijk, daar hh er den patiënt van verdacht, dat hij simu leerde! Den naam Michaelson had Gervaise niet gelezen; plotseling schoot het haar te bin nen, dat het best mogelijk kon zijn. dat men niet met een dokter, maar met een detective te doen had. Blonde baarden roken altijd naar politie of maskerade Hoe kon de man in een paar minuten tot de conclusie komen, dat Gri scha simuleerde? De trein stond slechts korten tijd stil, maar de dingen namen hun loop en de telegraaf draad was sneller dan de snelste .trein! De dokter leunde rustig observeerend over Grischa heen en Gervaise had gelegenheid hem met halfgesloten oogén van boven tot beneden op te nemen Haar gedachten joegen haar door het hoofd en spoedig werd het daar duidelijk waarom de dokter verdenking had gekregen. Zou een geesteszieke hoeveel pijn hij ook leed. niet verder hebben geworsteld om los te ko men? Alleen een verstandig mensch zou inzien, dat elke tegenstand doelloos was en daarom onderwierp hij zich. Grischa had zich zelf ver raden. Juist datgene wat ze met deze comedie hadden willen vermijden, was gebeurd: Ze wer den verdacht! Ze zaten hier als gevangenen in den trein en in Hamburg zou de politie hen vast en zeker opwachten. Ze pijnigde haar hersens om een uitweg te vinden. Moesten ze nu vlak voor hun voorloo- pig einddoel nog schipbreuk lijden? Neen, dat mocht niet, er moest iets op gevonden worden. Zoodra ze in Hamburg den voet op het perron zouden zetten, zouden ze verloren zijn en zou alles voor niets zijn geweest. En de Cataract?? In plaats van den fonkelenden edelsteen be- heerschte weer de troosteloosheid van dien avond in Parijs hun bestaan; neerdrukkend en doodeiyk. Dat zou het einde beteekenen. Hoe ze innerlijk tegenover elkaar stonden deed in dit geval niets ter zake, de een zou den ander in zijn ondergang meesleuren en er was maar één uitweg; evenals vroeger moesten ze één front vormen. Merkwaardigerwijs begon ze zelf te gelooven. dat alleen heel gewichtige re denen Bruck verhinderden op het tooneel te verschijnen. Misschien was hij welgearres teerd. Die gedachte maakte, dat ze vast besloten was iets te doen. Ze ging met de waardige rust van een ver pleegster opstaan. (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) 2—1 NED. HERV. KERK Aangenomen naar Kat wijk aan Zee (4e predikantsplaats) ds. B. van Ginkel te Wezep. naar Bussum (voor bijzondere werkzaamheden) ds. F. M. Kooyman. emeritus predikant, voorganger van de Ned. Herv. Evan gelisatie te Bussum Bedankt voor Vlnkeveen ds J. R. Cuperus te Doornspijk. Drietal te Aagtekerke cand. H G Bender hulp prediker te Schagen, cand. H. R. Elzenga. hulp prediker te Vorden en ds. J O Norel te Ouden bosch. Beroepen te I£antcns cand. E. van der Schoot te Leeuwarden, te Necrbosch-Hees ds. M. Bons te Ierseke. te Aagtekerke (toez.) ds. J O. Norel te Oudenbosch, te Termunten-Borgsweer ds. J. L. van den Bcrgh te Emmererfscheldenveen. Benoemd tot hulpprediker te Neerbosch-Hees cand. H A. Haucr te Utrecht, te Gorssel cand. J. A. G van Zanten te Amsterdam, te Duiven- drecht ds H. Bakker, emeritus-predikant te Amsterdam. CHR, GEREF. KERK Beroepen te Ouder kerk aan den Amstel cand. G. A. Zilderveld te Nieuwland. TOELATINGSEXAMEN M. T. S. HAARLEM Het toelatingsexamen tot de M. T. S. werd af genomen op 21. 22 en 23 Juli Totaal aantal in geschreven candldaten: 490, waarvan, toegelaten werden 194. Van het acte-examen slaagden 10 candldaten. Tot het eerste studiejaar van de afdeellng weg en waterbouwkunde theoretici zijn o.m. toegela ten: J. van den Eijkel. Katwijk a. d. Rijn, H Korswagen. Lelden; J. S. J. H PleiJ. Lelden; J. C. Vlaardingerbroek. Lelden; D. J, Vlasblom Lelden; H. A. Wendt. Lelden. Toegelaten tot de afdeellng werktuigbouwkun de, electrotechnlek. vllegtulgbouwkunde, theo retici: J. C. B. Al, Warmond; J. P. de Jong. Ha- zerswoude; J J. W. v. d. Raadt, Vijfhuizen;; A. E P. Stolk, Hoofddorp: J. j. j. Verklelj. Alphen a. d. Rijn. Toegelaten tot deze zelfde afdeellngen, prac tici: J. H. Bonarlus. Leiden; J. C. de Reede. Lel den; M. E. C. Zitman. Lelden. Toegelaten tot de afdeellng Scheepsbouwkunde, theoretici: J. W Boot. Leiderdorp; J. M. H. Poell, Lelden. Toegelaten tot de afdeellng weg- en water bouwkunde: tweede studiejaar: J. H. J. Herfkens. Lelden. Toegelaten tot de afdeellng werktuigbouwkun de. tweede studiejaar: A. Habekotte. Voorschoten, A J. W. Zandvoort. Noordwijk. Toegelaten tot de afdeellng electrotechnlek, tweede studiejaar: B. G Roos Ocgstgeest: F. C. S. Terborgh, Leiderdorp. Toegelaten tot de afdeellng scheepsbouwkunde tweede studiejaar: L C. van der Marei Katwijk aan Zee. Toegelaten tot de afdeellng %vliegtulgbouwkun- de tweede studiejaar: R. L Mulder, Ocgstgeest: H. H. Wagemakers. Hoofddorp. GERECHTEN, DIE WIJ BEREIDEN MET HETGEEN WIJ OP DEN GORTBON KUNNEN KRIJGEN. Het Voorlichtingsbureau van den Voedings raad schrijft: Behalve met peulvruchten kunnen we de aard appelen aanvullen met gort cn gortproducten. Wat er van gort. gortmout en gortgrutten te maken valt? Allereerst pap. Maar voor pap is melk noodig en die is niet altijd te krijgen. Er zijn ook gort- gerechten. die zonder melk klaar gemaakt wor den. zooals de stevige gortmoutsoep, de schotel van gort met gesmoorde groenten of tomaten en voor wie de vruchten er voor wil gebruiken, de aardbeiengruwel met gort of gortmout. Ook kan de stamppot, die door de geringe hoeveel heid aardappelen, die er in verwerkt worden, wat klein uitvalt, vergroot worden wanneer er wat gortmout aan toegevoegd wordt. Gort moet 2% uur koken en parelgort en gortgrutten zijn ook niet gauw gaar. Dat gaat erg veel brandstof kosten, tenzij de gortpro ducten een nacht van te voren geweekt worden en men ze gaar maakt in de hooikist of klan ten. Alhoewel gortmout in 20 minuten gaar is, kan het wel eens van nut zijn ook haar te wecken. Na één nacht weeken is zij in 10 mi nuten tijds gaar. Men moet daaraan eens den ken wanneer' men pap van gortmout wil ma ken. De kans van aanbranden is door den korten kooktijd niet zoo groot als anders het geval zou zijn. Sommigen malen de gort wel in den koffie molen. Gemalen gort heeft twee groote voor deden. zij is vlug gaai" en bindt sterker dan gort. Wanneer de koffiemolen niet fijn te stel len is, moet men het niet probeeren, want de gort moet daarvoor zeer fijn gemalen zijn. Wel kan men gemalen gort. ook wel gortbloem of gerstebloem geheeten, zoo hier en daar krijgen. Vraagt u er maar eens naar bij uw kruidenier. En nu recepten, welke vooi 4 personen be stemd zu'nt Stevige soep met gortmout. 31* 1. water, soepbeentjes of 4 bouillonblokjes, 200 g. soepvleesch. 3/4 kg. aardappelen, 150 g gort of gortmout, 1V/2 kg. groente of ge mengde soepgroenten, zout boter of vet. De gort weeken in 4 dl water. In het weekwater Vj uur koken en in de hooikist gaar laten worden. De soepbeentjes in het water aftrekken of de bouillonblokjes er in oplossen. De bouil lon van de beentjes zeven In den bouillon het soepvleesch met wat zout gaarkoken. Kooktijd ongeveer l'i uur. De aardappelen schoonboenen en in stukjes snijden. De groente schoonmaken, wasschen en fjjnsntjden. Groente en aardappe len aan den bouillon toevoegen en daarin gaarkoken Kooktijd 30 minuten. De gaarge- kookte gort, de .boter of het vet aan de soep toevoegen, deze nog eventjes door laten koken en er op het laatst wat fijngehakte kruiden, b.v. peterselie en kervel, aan toevoegen. Gort met tomaten. 4 dl. water, 100 g. gort. 1 kg. tomaten, 2 uien, wat boter, zout. De gort wasschen en een nacht in het water weeken. De geweekte gort met het weekwater en wat zout uur koken in een zoo klein mogelijke pan. De pan snel in de hooikist overbrengen en er ongeveer 4 uur in laten .staan. De tomaten ln stukken snijden, de ui snipperen wat boter smelten en daarin de fijngesneden uien en tomaten ongeveer 15 minuten smoren De gaargeworden gort uit de hooikist nemen; het mengsel van uien en to maten er door roeren Het gerecht nog even door en door warm laten worden en zoo noodig nog wat zout (en peper) toevoegen. Smaak en voedzaamheid van dit gerecht worden verhoogd door toevoeging van wat kaas of garnalen. EET DE VISCH, DIE ER IS. Maar hoe? De afd. Visch van het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad schrijft het volgende: Visch. zoowel .zee- als binnenvisch. is een HEDEN. Leger des Heils (Hooigracht 30): Zangspel 7.80 uur n.m. Rehoboth (Rapenburg)Evangellsatlebljeen- komst. spr» ds. Fabrle van Den Haag. IV» uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Lelden wordt van Zaterdag 25 juli 20 uur tot Zaterdag 1 Aug. 8 uur waargenomen door de Apotheek van Drlesum, Mare 110. Tel. 20406 en de Zuldcr Apotheek, Lammenschansweg 4, Tel. 23553, Te Ocgstgeest door de Oegstgeestscho Apo theek, Raadhuispark 8. Tel. 26374. VOOR VRIJDAG 31 JULI 1942. Hilversum I. 415, RL 6.45 Gram.muz. 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 BNO: Nieuwsberich ten 7.15: Gramofoonm. 7.45: Ochtendgym nastiek 8.00: BNO: Nieuwsberichten en Pro gramma-Uittreksel 8.15: Gramofoonm. 9.15: Voor de hulsvrouw 9.20: Gramofoonm. 10.10: Omroeporkest en soliste (opn.) 11.00: Voor de kleuters 11.20: Orkest Wllly Eberlé 12.00: „De ware Bohémien", luisterspel 12.15: Gerard van Krevelen en zijn orkest 12.40: Almanak 12.45: BNO: Nieuws- en zakelijke berichten 13.00: .,In het witte spoor". Spaansch programma 13.30: Gramofoonm. 14.00: Arnhemsche Or- kestvereenlglng, solist en gramofoonm. 16.00: Bijbellezing 16.20: Orgel en cello 17.15: BNO Nieuws-, zakelijke- en beursberichten 17.30: De knutselklas 17.45: Vlooi en clavecimbel 18 30: Ncerlands stem van het Oostfront 18.45: BNO: Nieuwsberichten 18.55 BNO: Blnnen- landsch zakelijk praatje 19.05: Reportage 19.30: Strijkorkest 20.15: Vrijdagavondcabaret 21.00: Gerard van Krevelen en zijn orkest 2125: Wekelljksch sportpraatje 21.45: BNO: Nieuwsberichten 22.00: Gramofoonm. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken 22.15 —24 00: Gramofoonm. Hilversum II, 301 5 m. 6.45—8.15: Zie Hil versum I. 8.15: Gramofoonm. 9.00: Omroepor kest en solisten (opn.) 9.45: Gramofoonm. 10.00 Morgenwijding 10.15: Geestelijke liede ren (opn) 10.40: Rondom de molen van Dl- dam, klankbeeldenreeks 1100: Trio „Pro Mu- slca" en gramofoonm. 12.00: Otto Hendriks en zijn orkest 12.45: BNO: Nieuws- en zakelijke berichten 13.00: „Het nagewas op den stop pel" vraaggesprek 13.15: Tusschen de bedrij ven. gevarieerd programma 15.00: Voor de vrouw 15.45: De Melodlsten. solist en orgel spel 17.00: Als Je verre reizen doet 17.15: BNO: Nieuws-, zakelijke en beursberichten 17 30: Harmonie-orkest 18.15: Reportage 18.30: Planosoll 18.45: Bertus van Dinteren en zijn orkest 19.30: BNO: Nieuwsberichten 19.40 BNO: De Jordaner vertelt over 6oelale noo- den 19.50: Spiegel van den dag 20.00: BNO: Engelsche uitzending: „Holland's political as pects. Voor de Radio-Centrales: Gramofoonm. 20.15: Zang met pianobegeleiding en gramofoonm. 20.50: Gramofoonm. 21.00: Landmans Lust 21.30: Gramofoonm 21.45: BNO: Nieuwsbe richten 2.00 BNO: Leidende staatslieden schrij ven 22.10: Avondwijding 22.15—24.00: Zie Hilversum I. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Voor Vrijdag 31 Juli. Ie programma: 6.45—24.00: Hilversum I. 2e programma: 6 4522.15: Hilversum n 22.1524.00: Dultsch programma. 3e programma: 7.0024 00: Dultsch programma 4e programma: 7.0021.00: Dultsch programma 21.0022.00: Gramofoonmuzlek G. R, D. 22.0024.00: Dultsch programma. bonvrü voedingsmiddel. Dit verklaart o.m. ook de groote vraag er naar. Velen trachten hun vleeschrantsoen met visch aan te vullen. Aan gezien echter over het algemeen de visscherfj maar heel beperkt kan worden uitgeoefend, mag niet verwacht worden, dat de handelaren in staat zijn. aan die groote vraag steeds te vol doen. Uit dit bericht moet men dan ook niet opmaken, dat er altijd en overal visch ver krijgbaar is. Toch worden de huidige omstandigheden in acht genomen vaak vrij omvangrijke par tijen zee- en binnenvisch aangevoerd. Vandaar dat het velen nog wel eens gelukt een hartige brok op te dienen. Vóór het zoover is heeft de huisvrouw aan heel wat moeilijkheden het hoofd moeten bieden. Wij noemen er slechts twee: Hoe moet wanneer de leverancier dat niet deed de visch schoongemaakt worden? nöe kan de visch met hetgeen ons th&ns ter beschikking staat smakelijk en voedzaam bereid worden? De afd. Visch van het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad geeft een antwoord op deze en andere vragen. Samengesteld werd een viertal fraaie folders: „Zeevisch en Garnalen", „Riviervisch". „Mosse len", en „Verwerking van vischresten", waarin duidelijk en beknopt wordt uiteengezet hoe de visch moet worden schoongemaakt en hoe ze, thans, het best kan worden bereid. Deze vier folders liggen voor alle Nederland- sche huisvrouwen klaar. Men sture een briefje met 5 ets. postzegels aan: de afd. Visch van het Voorlichtingsburau van den Voedingsraad, Trawlerkade 41. IJmuiden, en binnen enkele dagen worden deze recepten toegezonden. Maar men vergete de 5 ets. postzegels niet. GEBOREN Hendrlkus Pleter, zn. van J. J. v. d Reyden en H. P. v. d. Blom Joost Jan. zn. van J. H. F. Putman en J. E. Webbers Dirk An thony Willem, zn. van W. H. v. d. Plas en G. K. Verstraaten Leonardus Andries. zn. van L. A. Pleters en A. F. Overdijk. HUWELIJKSAANGIFTEN: J. W, Bartel, Jm. 29 J. en J I. v. Konynenburg. Jd. 23 J. OVERLEDEN: W. Rysdam, m. 67 J. P. J. Hoe- delmans. m. 41 J. C C. Straathof, hsvr. van: N. C. Koot, 51 J. S. F. Egberts, m., 80 J. C. A. I. Rodewljk, dr. 1 J. GEVESTIGD: J Algle, Rapenburg 4 G. J. Baaten, Utr. Veer 26 W. Bavelaar. boekhou der, Plantsoen 55 A H. van den Berg wed. van Leentvaar, Rapenburg 4 B, van den Berg, serveerster. Roodborststr. 19 M. van der Ble Wed. van de Regt, Rapenburg 4 B. G. Brester Wed. van Van Rye. Rapenburg 4 J. Don. Ra penburg 4 S. H Don, Rapenburg 4 De Bösecke, timmerman, Kernstr. 1 W. E. M. Brand, röntgen ass.. Papengracht 6 N. G. Brouwer. Meloenstr. 2 P. Fransen. Houtstr. 6 M. S, de Gast Wed van Vuljk, Rapenburg 4 B. Coppel, Rapenburg 4 N. van der Graaf, dienstbode. Haven 21 A. Gljsbertsen. koop man galant Janvossenstg. 59 G. Haneveld, dienstbode. Rynsb. weg 22 E. P. S M. van Hees. Boerhaavelaan 51 M S. van Hees 1.1. verpleegster. Meezenstr. 2 P. J. A. Hosman. Breestr 11 C. de Jong en fam.. boekdrukker, Bolsotkade 2 J. Kampoen Wed. van Wlders, Rapenburg 4 W. K C. Kaulbach en fam. waterbouwk., Roodenb.str. 2 A. J. W. Klink, dienstbode. Witte Singel 70 J. Kloet, dienst bode. Rapenburg 4 A P. Klop Wed van Dlehle Rapenburg 4 J. H. Koch en fam., kantoorbed. relsbur., Rapenburg 60 C. M. Koekenbier. zlekenverz., Hoogewoerd 157 H. van Llen, dienstbode. Rapenburg 4 M Loenjers Wed. van Fransen. Rapenburg 4 P. C. Maas. Jur. adviseur, T. Slegenbeekstr. 25 M de Man Wed. van Heymans. Rapenburg 4 B W. Monsing, Rapenburg 4 H, M. Mulderman Wed van Re.wvinkel H Rljndyk 250 G A. Ondunk en fam cxpl rusthuis. Rapenburg 4 C Oskam. oakker. J. Llevenstr. 5 G. Zijlstra Wed. van Henstra, Rapenburg 4 VERTROKKEN: A van Alphen, Leiderdorp Jaagpad 3 L M. Ariaans en fam. Lochem, Tramstr. 55 W. E Bangert Amsterdam, N. Macsstr. 113 K. J. Bezemer Zwijndrecht, Rlng- ciyk 271 M. Braak Utrecht. Nobcldw.str. 41 G. Broekhuizen Elburg, Westérwalstr. 73 G. H M. Tyssen, geb Casteïein Heemstede. Zandvoort- scheln. 59rd B. M de Court Onderwater Dordt. Wynstr. 50 G C Daendels Bloemendaal, Koe- duinweg 2 C Dolleslager Hengelo (O). Delde- nerstr. 130 J Fakkel Leiderdorp. Kom v. Aal- weg 7 P. G. Fohr Stad Delden Noordwalstr 28 H. Gautler Delft. M. Trompstr. 6 A. C M van Dorp geb. de Groot Voorburg Parkweg 80 G. A. van Gyn Dordt. Singel 234 A. Hage Rijswijk (Z.H.) Oranjelaan 2 J. den Hertog Bloemendaal, Bloemend.weg 323 G. van Heljnlngen. echtgen van Huigen Oostburg. O. Kerkstr. 1 G. Hofenk Alphen aan den Ryn, Hoofdstr 141 J. P E de Kwaatstenlet, geb. Holl, Alphen aan den Ryn, v Manderslootstr 68 J. Lacourt. geb van Houten Leiderdorp. Hoofdstr. 156 C. M Janssen Zljpe Petten. Oostelnde M 3 W. H de Jonge (Jonkheer) Zutphen. Dcvenierw. 26 - K M. Keizer Deventer. Gr v. Burenstr. 22 W Koops en fam. Hengelo (O) Deldenerstr 130 —WA Kraaljenhoff van de Leur Utrecht. Schoolstr. 6 G. Krult en fam. Rotterdam, Hoflaan 67 P. C. Lacourt Leider dorp. Hoofdstr. 156 P Lagendijk en fam. Am sterdam, v. Eeghenstr. 181 H. J. van Lange- veld Haarlem, Gasthuissingel 42rd W. J. C van Llth Roosendaal ca NB, Molenstr 49 A T. H Manhoudt Haarlem. Zonnelaan 45 C Planjes Soest, A. Paulownastr 40 A. ie Poole Bloemen daal. Acacialaan 4 P. Prins Hlllcgom. Leldsche- str. 32 B E. Quarles van Ufford 's-Graven- hage. Parkstr 31 A. M. W Reslus Deventer Welle 30 G Roslngh warnsvcld. Ryksstrweg 57 Wed. A. van Rijn geb Seller Oegstgeest L, de Collgnypl. 8 R Staal Assen, Paralelstr. 1 A. Tukker Rotterdam. Gr Wetering 17 A. Ultholen fam D en Helder. P. Helnstr. 26 M H. Vclthuljsen Alkemade Kaag 54a M. A. Vermeer Goes Violenstr. 66 C. Waller Delft. Nw Plantage 28 L Wlchers Hoeth Hilver sum Eikenlaan 42 M T Zulderdijk Sassen- heim Kerklaan 76 P J van Zijp en fam Dcurne Molenstr. F 2b. werktulgbouwk. NZ.H.T.M., RlJnsD.weg - J. E. Flick geb. van der Pompe, Oude Singel 134a L Rhljnsburger, dienstbode, Franchimontln. 12 K Roos, huishoudster,. Stieltjesstr. 11 C. de Ruyter Wed. van Van der Linden. Rapenburg 4 A. F. RIJnevelt. Varkenmarkt 2 G. van Schalk Wed. van Bos. Rapenburg 4 B. Schel- lckens, St. Ryn 10 H. C. Simmerman, dienst bode, de M. v. Streefkerkstr. 17 C. J C. Spaa pen, verpleegster. Rljnsb.weg 105 A. W. J. Stokvis, Zeemanlaan 36 W. C C Wilbrink, geb. Stroo, huishoudster, H. Rijndijk 160a C. Tol Wed. van Lems. Rapenburg 4 G. Vaar tjes. dienstbode. Rapenburg 4 H. G. Vedder Christiaanse, Hoogewoerd 33a M. J. van Veen, hulp 1. d. hulsh., de Sltterlaan 89 M. Veenstra, telefoniste. Lammenschansweg 23 K. van de Ureede Wed. van Van BrusseJman Rapenburg 4 H. P. van Waardenburg. hulshoudster, Morschweg 156 A Wesdyk, werkster, Mus- schenbroekstr. 9a J. van Woesen, hulsknecht, Cosljnstr. 12 A. van Zegveld, kantoorbed,, Leeuwerikstr, 12 W Zuidervaart en fam., N V. ToboVsfobri J. "ön/no Tegen de muggenplaag heeft het bo- dempersoneel van een vlieghaven in het Oosten het gelaat door eenvoile beschermd. (Hoffmann-SJS. P.K. Gayk m.) De Kroonprins van Italië feliciteert de bezetting van een ita- liaansche vliegbasis met haar aandeel in den zee- en lucht slag boven de Middellandsche Zee. (Luce-Orbis-Holland m.). Het Huls te Hoorn te Ryswijk zal worden gerestaureerd. De zijgevel, welks restauratie dringend noodig is om het Huis te Hoorn te behouden. (Polygoon-Meyer m.*) De overohjiseien van den strijd zyn nog niet opgeruimd, toch wordt de terugwykende vyand zonder verwijl achtervolgd. (Weltbild-Polygoon-P.K. Bauer-Altvater m.) De Nederlandsche vrüwilligers aan het Oostfront ontvangen van het Vrywllllgers Legioen Nederland een pakket. Gisteren is de verzending van de 4000 pakketten begonnen. (Polygoon-Meyer m.) J.G. nog steeds de bestel J.N VELE WINKELS- ZIT HIJ NOG ONDER DE TOONBANK EN KRIJGT U DAARDOOR UW DEEL. NIET I (V.N.P.-Claudius) Alles vergeten, behalve' ■zijn pakje G-, dèt vergeet professor nooit. J. G. Shag voor pijp en sigaret: da genotvolste belegging van Uv/ rookerskaart.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2