LAAT NV HENCO ATA-ÏMi SIL LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 2! Maart 1942 Offirieele Kennisgevingen KERK- EN SCHOOLNiEUWS N.V. MEERPOEL'S Breestr. 171, Leiden, Tel. 24815 Zilveren jubileum hoofdagent' J. de Boer De Leidsche Bioscoop- Programma's RECHTZAKEN (Kif «ffc et steeds, maat... AGENDA Winterhulp Nederland DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN OF PETROLEUM VOOR KOOKDOELEINDEN. Zij, die een zelfstandige huishouding voeren en in het geheel geen aansluiting op gas heb ben, niet electrisch koken (met het gebruik van electro-econoomplaten met een totale capaci teit beneden 600 Watt of andere kookplaten met een totale capaciteit beneden 1200 Watt wordt geen rekening gehouden) en dus uitsluitend" voor het bereiden van warme maaltijden aan gewezen zijn op het gebruik van vaste brand stoffen of petroleum, kunnen van Maandag 23 Maart af t/m Donderdag 26 Maart as. van 9 12 uur en van 1415 uur aan het Distributie kantoor, afd; Brandstoffen, Breestraat 119 een formulier MD 106 komen invullen. De stam kaart van het gezinshoofd, waarop Hoofd is gestempeld, medebrengen. Na Donderdag 26 Maart zullen geen z.g.n. kookkaarten meer worden uitgereikt. Geen kaarten mogen worden verstrekt aan: 1. Personen, wonende in een hotel of pension, waar hun warme maaltijden worden bereid. 2. Personen die htm warme maaltijden betrek ken van een centrale keuken of uitzender van diners. 3. Eigenaars of huurders van zomerhuisjes. 4. Personen die geen zelfstandige huishouding voeren. 5. Deputaat kolengerechtigden. 5924 Leiden,'21 Maart 1942. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. BUITENBOORDMOTOREN. Met verwijzing naar hetgeen hierover reeds in de Pers is medegedeeld, breng ik het navol gende ter kennis van belanghebbenden. De ingezetenen dezer gemeente, die buiten boordmotoren onder zich hebben, dienen deze terstond in te leveren aan het Bureau van Po litie, Zonneveldstraat, alhier, dan wel voor 1 April a,s. een verzoek om een bijzondere toe stemming om een buitenboordmotor onder zich te hebben te richten tot den Districts-Comman dant der Marechaussee te s-Gravenhage. Ingeval van weigering der toestemming zijn de verzoekers verplicht, den buitenboordmotor binnen veertien dagen na ontvangst van de be treffende mededeeling in te leveren aan het Bureau van Politie alhier. 5923 Hij die na 1 April 1942 onbevoegd een bui tenboordmotor onder zich heeft, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden en _met geldboete van ten hoogste duizend gulden, voorzoover niet ingevolge andere bepalingen een hoogere straf kan worden opgelegd: Leiden, 21 Maart 1942. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. TEXTIELAFDEELING GESLOTEN. Vanaf Maandag 23 Maart tot en met Zater dag 28 Maart a.s. is de textielafdeeling van het Distributiekantoor, Breestraat 117, te Leiden, ge sloten. Alleen zij, die een oproepingskaart ontvangen, zullen worden toegelaten. Nogmaals wordt er met nadruk op gewezen, dat in de bus geworpen of per post verzonden aanvraagformulieren niet in behandeling wor den genomen. Alle op de Textielafdeeling ingediende aan vraagformulieren worden op de normale wijze behandeld. Leiden, 21 Maart 1942. 5929 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Uw Naaimachine VAKKUNDIG repareeren. 4510 NAAIMACHINE-BEDRIJF t. o. LEIDSCH JAARBOEKJE 1942. Bij de drukkerij P. J. Mulder en Zoon ver scheen het 34ste deel van het „Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland", tevens orgaan van de Vereeniging „Oud-Leiden", dat behalve het gebruikelijke jaarverslag, de naamlijsten en een aantal „In Memoriams". tal van zeer lezenswaardige bij dragen bevat o.a. over het Sions- en St. Anna- hofje door mej. F. A. de Poole. Een Leidsch be hanger-stoffeerder als zaakgelastigde van Scan dinavië, het Corpus Wedde en Leidsch idioom door W. J. J. C. Bijleveld. De naam „Huis ter lucht" Abraham Hopman, de eerste Nederland- sche luchtreiziger efi de Leidsche Monumenten door A. Bicker Caarten, de studietijd van Sa muel Bacher door dr. A. Scholte, de communie banken in de kerken te Oegstgeest en Warmond door H. J. Jedde Sr., de restauratie der Was- senaarsche Dorpskerk door dr. H. J. Honders, een familiecorrespondentie uit 1600 door mr. R. van Royen, het Leidsche carillon door F, G. Ro sier, spel en vermaak in het oude Holland door J. A. Brongers en een herinnering aan „Lit- teris Sacrum" door H. de Wilde. De artikelen zijn met tal van fraaie foto's verlucht. Opzet en uitvoering van dit boekwerk getuigen van de liefde, waarmede het werd samengesteld; het zal op zijn beurt aan allen, die van Leiden en haar geschiedenis houden, eenige genotvolle uren bezorgen. Dinsdag a.s, zal het 25 Familiefoto. jaar geleden zijn, da; de heer J. de Boer thans hoofdagent by de Leidsche recher che, in Hoorn zyn loopbaan bij de po litie aanving. De heer De Boer die op 1 October 1917 by de Leidsche politie in dienst trad, za' Dinsdagmiddag om halfdrie in het Poli tiebureau gehuldigd worden. UITZENDING VAN KINDEREN NAAR DUITSCHLAND. Door den Neder 1. Volksdienst. Naar wij vernemen organiseert de Nederland- sche Volksdienst binnenkort weder twee trans- mrten kinderen naar Duitschland, Het is de bedoeling dat de kinderen aldaar wat zullen aansterken. Het eerste transport zal uit kinderen bestaan van 6 tot 14 jaar. Deze jongens en meisjes gaan naar tehuizen. De deelnemers van deze groep mogen geen kwalen hebben. Dit transport is vooral bestemd voor hen, die gedurende een zekere periode een systematische verzorging noodig hebben. De uitzending- duurt plm. 6 we ken Het tweede transport zal bestaan uit jongens van 6—15 en meisjes van 6—13 jaar. Deze kin deren moeten geestehjk en lichamelyk gezond zyn en een vacantie noodig hebben. Zij worden Casino-Theater. „Congo-Rxpres" speelt zich af in de binnenlanden van Afrika en geeft een uitstekend beeld van de groote moeilijkheden, die enkele blanken daar te overwinnen hebben. Het is dan ook vanzelfsprekend, dat zy zich nauw Aaneensluiten. Zoo ook twee mannen: Gaston Thibault (Réné Deltgen) en Viktor Hartmann (Willy Blrgel). Gaston heeft ,men onschuldig zijn vliegbrevet afgenomen. Daar door heeft hy zyn verloofde Renate Brinkmann (Marianne Hoppe) geschreven, dat hy de ver loving verbreekt. Wanneer Renate deze brief ontvangt, besluit zy naar Afrika te gaan en Gaston door den moeilijken tyd heen te helpen. In den trein ontmoet zy Viktor, die spoedig een groote genegenheid voor Renate opvat.Gaston is reeds aardig op weg om zyn baan geheel te verspelen, maar dank zy de komst van Renate, betert hij zijn leven. Renate merkt echter al spoedig dat zij van Viktor houdt, maar is bang dat Gaston te gronde zal gaan, wanneer zij het hem vertelt. Na vele spannende wederwaardig heden zien wy ten slotte toch Renate en Vik tor op het schip, dat men naar Europa voert: een nieuwe toekomst tegemoet! In het voorprogramma het wereldnieuws en een filmpje getiteld: „De nieuwste mode". Rex-theater In ,,'s avonds op de Heide", zien wy hoe een goed artist in den minstens even goeden boer getransformeerd wordt. Jürgens Holsten, erft de boerdery „Holsten- hof", waarvan het beheer by een vrouw berust. Hy zélf woont in Berlijn en belooft een groot componist te worden. Doch tengevolge van groote schulden, schynt hy in moeilijkheden te zullen geraken. Een vriend raadt hem aan zyn boerdery te verkoopen en in Italië opnieuw te beginnen. Hy vertrekt dan naar zyn boerderij; zijn vriend zal wel voor een kooper zorgen. Hy maakt nu kennis met de lieftallige Anne, de vrouw, die „Holstenhof" voor hem behegrt en komt onmiddellyk onder haar bekoring. Hy hoort, dat het er met de boerdery slecht voor staat, maar als hy merkt dat Anne er géén af stand van kan doen, dénkt hy er niet meer aan, zijn bezit te verkoopen. Hard gaat hy aan het werk en weet er zich, met medewerking van Anne en haar oom, weer kranig bovenop te werken! Voor componeeren vindt hij in deze rustige omgeving ook nog wel eens tyd! Voor de pauze gaan o.a. de uitgebreide jour nals. Luxor-Theater „Pour le Mérite" is de naam van een orde, welke destyds door Fre- derik den Groote werd ingesteld en gold als de hoogste onderscheiding, die aan den Duit- schen soldaat voor betoonde dapperheid kon worden uitgereikt. De trotsche bezitter ervan is een nauwelijks 19-jarige luitenant van een luchteskader, dat een belangryke rol vervulde in de krygsoperaties tydens den wereldoorlog 1914'18. De film toont talryke luchtgevechten, waarvan het verloop nieuwe lauweren toevoegt aan den roem van het eskader, dat natuurlijk ook smartelyke verliezen lydt. Juist dat voort durend gevaar, doet een band van hartelijke kameraadschap ontstaan tusschen deze oor- logsvliegers. Dan volgt de ineenstorting van het thuisfront. De vliegers keeren terug naar hun vaderland, doch komen terecht in een vreemde maatschappy, waai- nauwelijks plaats schijnt voor menschen, die voor hun bestaan hard willen werken. Er waait een revolutionnaire wjnd, doch gaandeweg voltrekt zich de weder opstanding van het Derde Duitsche Ryk, waar- by yooral de oud-frontstrijders een belangryke taak vervullen. Allen vinden er weer een werk kring, sommigen als instructeur by het zweef vliegen, anderen in tien socialen opbouw en ten slotte ook de gewezen eskadercommahdant. in wien de gedwongen lediggang alle levenslust had gebluscht, doch wien te rechter tijd weer een commando wordt opgedragen in het jonge, zich snel-ontwikkelende Duitsche luchtwapen. Paul Hartman, Albert Hehm, Frits Kampers en Paul Otto zijn de voornaamste vertolkers in deze film, welke een goed beeld geeft van den geest in het Duitschland na 1918 tot heden. Voor de pauze o.a. de culturfilm „Insecten in het weiland". i Trianon-Theater Het is wel een zéér pijn- lyke situatie, die zich niet goed vertellen laat, welke behandeld wordt in de overigens buiten gewoon geestig door Theo Lingen die er zelf een vermakelijke rol in speelt geregisseerde film „Eens op een nacht". Wat er dien nacht gebeurde? Het is Anders, dan de vrouw, wien het avontuur overkomt, denkt en de toeschouwer wéét dat. Vandaar dat hy héél wat rustiger de vele humoristische verwikkelingen kan volgen, dan de hoofdper sonen in deze gecompliceerde geschiedenis, waarbij ten slotte Carl Ludwig Diehl en Lili Murati man en vrouw worden, hoéwei het met hun liefde aanvankelyk spaak dreigde' te loo- pen. Er zyn nog twee andere paartjes, die elkaar vinden, zoodat de liefde uiteindelyk in elk opzicht zegeviert. Theo Lingen's spranke lende geest laat zich in elk opzicht gelden! Voor de pauze „Land en stad in den zomer" en „Braziliaansche Rhapsodie", met tallooze in teressante merkwaardigheden uit het oerwoud. In de journals o.a. de plechtigheden op Helden gedenkdag. Lido-Theatcr. De film „Hartstocht" speelt zich af in het Duitsche bergland, temidden van de wildryke wouden, op een' uitgestrekt jacht terrein. D enog zeer jonge echtgenoote Gerda van een bejaarden landheer, wier huwelyk een groote mislukking is geworden, vertoeft eenigen tyd in een jachthut in gezelschap van een van haar'bedienden, Strobl, voor wien zy egn groote sympathie opvat, die niet onbeantwoord bhjft. In het landgoed teruggekeerd stelt zy een scheiding voor, doch haar echtgenoot wensclit hier alleen in toe te stemmen, op voorwaarde dat hun dochter by hèm zal blyven. Hiertoe kan Gerda niet besluiten, en "vergeefsch zoekt zy langen tyd naar een uitweg. By een jacht partij wordt de graaf doodelyk getroffen door een geweerschot, en zoowel omstandigheden als het voor de hand liggende motief brengen Gerda in de verdachtenbank. Op het oogenblik dat de zaak tot een voor haar ongunstige en 'onjuiste conclusie dreigt te komen, komt door een toeval de werkelijke toedracht van den moord aan het licht, waarby Gerda ten volle wordt gerehabiliteerd. Een onderhoudende film. waarin Olga Tschechowa uitstekend spel ten beste geeft. Voor de pauze worden eenige korte cultuur filmpjes vertoond.'' Th. J. Hannema. De heer J. de Boer op het platteland ondergebracht bij personen, die als pleegouders optreden. Aan de uitzending zijn geen kosten verbonden. Voor deelneming aan deze uitzending kan men zich vervoegen by het plaatselyk. Bureau Leiden van den Nederl. Volksdienst, Stadhuis, Kamer 27. Onze stadgenoot, de heer A. Somerwil slaag de aan de Gem. Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen rechten. Geslaagd voor het doctoraal examen in de economie onze oud-stadgenoot de heer H. P van Aggelen. Wegens oplichting van een bedrag van f.175— ten nadeele van R. is door de politie aangehouden de 23-jarige J. P. van L. alhier. Laatstgenoemde had aangeboden voor R. buiten de distributie om kleedingstoffen te koopen. waarvan hij eenige staaltjes toonde. R. moest van tevoren het geld verschaffen, hetgeen hij deed met het gevolg, dat hy thans ook zijn duiten kwyt is, aangezien van L. daarvan goede sier heeft gemaakt. Verdacht van diefstal van drie rywielen is door de politie aangehouden de 17-jarige G. A. S. alhier. NED. HERV. KERK. Aangenomen. Naar den Haag, ds. W. Sljbrandy te Neerbosch-Hees. Beroepen. Te Genemulden, ds. L. W. Tukker te Hei- en Boeicop. OÜD-GEREF. GEMEENTEN. Beroepen. Te Geldermalsen en Terneuzen, ds. M. A. Mieras te Axel. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 22 MAART. LEIDEN: Chr. Geref. Gem. (Steenséhuur) Voorm. 10 eri nam. 5 urn-, ds. Joh. Jansen Doopsgez. Gem.: Voorm. 10% urn- (Bed. HD). ds. Ten Cate Eglise Wallonne: dix heures et demie, Mr. R. Blommaert Evang. Luth. Gem.: Voorm. 10% uur, ds. Bieger; nam. 3% uur, ds. Makkink Geref. Kerk (Zuider- kerk)Voorm. 10 uur, ds. E. H. Broekstra van Oegstgeest; nam. 5 uur, ds. Harder; Geref. Kerk (Heerengracht)Voorm. 10 uur, dr. Wiersinga; nam. 5 «Uür, dr. Westerink; Geref. Kerk (Oude Vest)Voorm. 10 uur, ds. Har der; nam. 5 uur, ds, Weggemans; Geref. Kerk Morschweg): Voorm, 10 u.. dr. Westerink; nam. 5 uur, ds. Wiersinga; Geref. Kerk in H. V. (Breestraat 64)Nam. 4 uur, dr. Kroon. Rem. Geref. G^m.: Voorm. 10% uur, ds. H J. Mispelblom Beyer Ver. van Vryz. Hervormden (Volkshuis): Voorm. 10% uur, dr. Boersema Vrijz. Kinderkerk (Gerecht 10): Nam. 12% uru, dr. Boersema Vrije Kath. Kerk (Vreewykstr. 19)Voorm. 10% u., gez. mis. AALSMEER: Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 urn-, ds. F. D. Emous van Sloten; nam. 4 uur. ds. H. v. d. Linde; idem, Oosteinde: Voorm. 10 uur, ds. H. v. d. Lihde; nam. 4 uur, J. M. v/d. Linde, cand. te Utrecht Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. J. Knoppersen Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. J. P. Geels Doopsgez. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. R. C. de Lange (Kerkdienst voor Jong en Oud)Voorm. 10 uur Jeugdkerk in de Oude Veiling; voorm. 10 uur Jeugddienst B Oud-Kath. Kerk: Voorm. 10 uur. II. Dienst en nam. 3 uur Vesper. AARLANDERVEEN: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur, ds. v. Beusekom Ger. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur, ds. H. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN: Ned. Herv. Kerk: Voorm. Julianastraat 10, ds. Stehouwer; nam. 3 uur, ds. J. G. Lekkerkerker van Benne- broek Hulpgebouw Gouwsluls: nam. 3 uur, dr. G. Ph. Scheers Ned. Herv. Kerk Oudsh. weg: Voorm. 10.30 uur, mej. J. M. Cannegie- ter Ned. Herv. Kerk Hoofstraat: Voorm. 10 uur, ds. J. H, de Vree van Rynzaterwoude; nam. 3.30 de heer A. P. de Jong Geref. Kerken: Hooftstraat 10, de heer W. A. Kry- ger van Abbenes; nam. 4.30 uur, ds. J. Hart kamp Raadhuisstr. 10 uur ds. G. Mulder; nam. 5 uur, ds. Bosch De Ruyterstr: V.m. 10 uur, ds. Bosch; nam. 5 uur, ds. Mulder Martha-Stichting: voorm. 10 uur, ds. J. Tli.. Meyer Oud Geref. Gem,; Lokaal v. Man-" dersloostr.: Voorm. 10 en nam. 4 uur. ds. v. d. Poel van Giessendam Chr. Geref. Kerk: Voorrn. 10 en nam. 6 uur, ds. Hendriksen van Zeist. BENTHUIZEN: Geref. Gem.: Voorm. 10% en nam, 2 3/4 en 5% uur (Bed. H.A. en H.D.), ds. G. H, Kersten van Rotterdam. BODEGRAVEN: Ned, Herv, Kerk: Voorm. 10 uur de heer Dekker; rigm. 5 uur ds. Klüsener Geref. Kerk- Voorin, 10 en nam. 6 uur, ds. Dam Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10% uur, ds, A. A. Wiltschut van Rotterdam Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 urn-, lees- dienst Evangelisatiekring: Nam. 3% uur, de heer P. Bardelmeyer van Noordwijk-Zee. BOSKOOP: Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 u„ ds. Jacobs Geref, Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. van der Stoel Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Kletsen Rem. -Geref. Gem.: Voorm. 10 uur ds. Zuurdeeg Geref. Gem.: Voorm. 10 urn en nam, 3 uur, leesdienst. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: Ned. Herv. Gem.: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Salverda AalsmeerderwegVoorm. 10 uur, ds heer Koudstaal Bennebroekerweg: Nam. 3 urn-, de heer Koudstaal Vyfhuizen: Voorm. 10 uur, de heer Brörens Lynden: Voorm. 10% uur, de heer v. d. Berg Nieuwermeerdyk: Voorm. 10 uur, de heer J. A. G. van Zanten van Amsterdam Badhoevedorp: Voorm. 10 en nam, 4% uur. ds. Boerlyst. HAZERSWOUDE: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 cn ham. 2.30 uur, ds. P. L. Kiehl Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds, M. Heuze- veldt. HILLEGOM: Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Ch. Eerhard Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. A. K, Krabbe Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. leesdienst. HOOGMADE: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, bevestiging en intrede, ds. I. J. Baas. DE KAAG: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. v. d. Windt. KATWIJK AAN DEN RIJN: Ned. Herv. Kerk: voorm, 9.30 en nam. 5 uur, ds. E. Warmolts Geref. Kerlc: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur, ds. J G. Aalders. KATWIJK AAN ZEE: Nieuwe Kerk: Voorm 10 uur en nam 6 uur (Bed. H.D. en Voorb. HA.) ds. Rutgers Oude Kerk: Voorm. 10 uur. ds. van Harten; nam. 6 uur Voorber. HA.) ds. Pr as Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam, 5 uur, ds. Gilhuis Geref. Gem (Remisestr.) Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. KOUDEKERK: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. F. G. v. Binsbergen; nam 2% uur, ds. Vossers van Leiden Geref. Kerk: V.m 10 en nam. 2% uur, ds. Haspers LEIDERDORP: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. D. C. van Wyngaarden van Hooge Zwaluwe nam 2% uur, dr. G. J, Streeder van Leiden Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam, 2% uur, ds. Dyk Ver, van Vry'z, Herv.: Voorm. 10% uur uur, dienst. LEIDSCHENDAM: Ned. Herv, Kerk: Voorm 10 en nam. 3 uur, ds. Vermet Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 üur, ds. J. v. d. Wielen van Wierum. LEIMUEDEN: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur (Bed, H.D.). ds. van Veenen Geref. Kerk: Voorm, 10%- en nam. 3% uur. ds. Gilhuis. LISSE: Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. van Veenen Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, dr. Ruys Chr. Geref. Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein Geref Gem.: Voorm. 10 en nam. 4 uur. lees dienst Oud Ger. Gem.: Voorm. 10 en nam- 2% uur, leesdienst Ned. Prot, Bond: Voorm. 10 1/4 uur. de heer J. D. Schouwink van Delft IEUWKOOPNed. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klüsener van Bodegraven Rem. Kerk: Voorm. halfelf, ds. L. W. van Wyngaarden Geref. Kerk: Voorm. halfelf (Bed. H.A.) en ïam. 3 uur (Dankz.), ds. Speelman van ïieuwveen. EUWVEEN: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 uur. as. Kater Geref. KerkVoorm. 10 uur en nam. 3 uur. cand. De Boer van Bode- j graven Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 3 uur, de heer A. v. .Scherpenzeel. I HAAGSCHE RECHTBANK. Gevarieerde diefstallen; de koffer die uit den trein werd gegooid. Er was variatie in de diefstallen, die de recht bank te beoordeelen kreeg. Daar was eerst P. F. thans gedetineerd, die in Voorschoten in twee winkels laden plunderde, met als buit f. 17.en 5 distributiebonboekjes. Nu zit F een straf van een jaar en drie maanden uit, waarbij de Officier voor deze feiten weer een jaar eischte. De buit die A. van L. uit Leiden te Voorschoten by dief stallen had weggehaald bestond uit kippen, twee paar schoenen, eenden, planken, een haan en een fiets. Ook tegen hem vorderde de Officier een jaar. J. D. S. uit Leiden, thans gedetineerd, leende van drie kennissen een fiets waarna het geleende w'erd verkocht. Hij zit nu een straf van twee jaar uit; de Officier vorderde voor de nieuwe feiten een jaar. Voor den koopman J. K. te Leiden zou A. den H. eenige coupons stof verkoopen. Die stof zou door H. verduisterd zyn, maar hy verklaarde voor de rechtbank den koffer met stoffen uit den trein te hebben ge gooid toen hy bang werd voor controle. Vier maanden gevangenisstraf eischte de Officier tegen hem. Uitspraken in al deze zaken over 14 dagen. BIJ DEN ECONOMISCHEN RECHTER. Clandestien geslachte schapen; de aard appelen en de tarwg. Zelf vertelde M. de Klerk uit Leiden dat hy de 60 kilo aardappelen die hy vervoerde zonder bon had gekocht en de rechter vond dat hy dan nog bofte dat dit niet ten laste was gelegd. De Officier zag echter verzachtende omstandigheden want de aardappelen waren niet om te verhan delen, doch voor eigen gebruik bestemd, dus vroeg hy nog f30.boete subs. 30 dagen hech tenis dat ook het vonnis werd. D. Klein uit Leiden slachtte clandestien scha pen voor welk feit hy terecht moest staan, doch eerst aan het eind der zitting verscheen, toen de rechter hem conform den eisch tot zes maan den gevangenisstraf en onmiddellyk gevangen nemen had veroordeeld. Van onbekenden In den Haarlemmermeer kocht P. v. d. Berg uit Leiden 35 kilo tarwe. Bij het vervoer werd hij aangehouden en daardoor kreeg hy nu van den rechter f20.boete subs, 20 dagen hechtenis met verbeurd verklaring der tarwe. Ook over ons kunt U niet meer zóó overvloedig beschikken als vroeger. Vergeet niet, dat wij tegenwoordig nog'veel méér moeten doen, nu onze oudste zuster Persil tijdelijk niét kan meehelpen. Bovendien zijn er steeds méér menschen, die van onze diensten gebruik willen moken. Wees dus zuinig met ons. Wij zijn er nog steeds, maar... de fobriek regelt het zóó, dat we iedereen zooveel mogelijk in gelijke mate bedienen. NIEUW -VENNEPNed. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Lazonder; nam. 3% uur, cand. Flink Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur, ds, Smilde Chr. Geref, Kerk: Voorm. 10% en nam. 4 uur, leesdienst. NOORDEN: Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Zwynenburg Geref. Kerk: Voorm. 10% uur, leesdienst; nam, 3 uur, ds. de Ruig. NOORD WIJK-BINNEN: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. W. W. Siddré Ger. Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. H. B. Visser. NOORDWIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. N. J. Cupédo Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds B. Bouma Ger. Kerk (H.V.): Voorm. 10 uur, ds. K, H. Kroon NOORDWIJKERHOUT: Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 uur, ds. Den Hertog. OEGSTGEEST: Groene Kerkje: Voorm. 101/4 uur, cand. A. P. v. d. Haas Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. Jansen Schoonhoven; nam. 3 uur (jeugddienst), ds. H. J. Drost van Haar lem Ver. van Vry. Hervormden (W. de Zwygerkerk)Geen dienst. Geref. Kerk (Mauritslaan)Voorm. 10 uur, ds. Eringa; nam. 5% uur, dr, D. J. van Kat- wyk Geref. Kerk (Morschweg)Voorm. 10 en nam. 5 uur, cand. Blokland. OUDE-WETERING: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% u,, ds. Geerling Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur, (Voorb. H.A.), ds. v. d. Bos Remonstr. Kerk: Voorm. 10% uur; de heer Van 'tRiet van Leiden. RIJNSBURG: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u„ de heer P. de Bruyn, hulpprediker te Nieuw Leusen; nam. 5 uur, dr. Van Niftrik Kerk- zaal: Voorm. 10 uur, dr. Van Niftrik; nam. 5 uur, de heer De Bruijn Ger. Kerk (Rapen burg): Voorm. lOuur, ds. Van der Loo; nam. 6 uur, cand. v. d. Stoel te Rotterdam Ger, Kerk (Voorhouterweg)Voorm. 10 uur, ds. Post; nam. 6 uur, ds. Van der Loo Con cordia: Voorm. 10 uur cand. v. d. Stoel; nam. 6 uur ds. Post Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. W, Sluiter van 's-Gra venhage. RIJNZATERWOUDE: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur. cand. v. d. Holst van Tiel Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, lees dienst, SASSENHEIM: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds, Krijkamp Geref. Kerk: Voorm,. 9% en nam. 5 uur, ds. Kuiper Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Visser Ned. Prot. Bond: Voorm. 10% uur, ds. Oldeman van Delft Pinkstergemeente: Nam. 5 uur, de heer Zoutman. TER AAR: Ned. Herv. Kerk: Voorm, halfelf en nam. halfvier, ds. Hulst Geref. Kerk; Voorm. halfelf en nam. halfvier, ds. Warner. VALKENBURG: Ne&. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Krytkamp van Sassenheim; nam. 3 uur ds. Touw van Lelden Geref. Kerk; Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, cand. Rietveld van Gouda. VOORHOUT: Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Joh. de Groot van Leiden; nam. 3,30 uur 40-j. jubileum van ds. Klomp. VOORSCHOTEN: Ned. Herv. Gem.; Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds, H, P. Fortgens Geref. Kerk: Voorm. 10. en nam. 5 uur, ds. J. C. Houtzagers Geref Gem.: (Leidscheweg 41) Nam. 4 uur, leesdienst. WADDINXVEEN: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Vroeg in de-wey Geref, Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Smidt Oud-Geref. Gemeente: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. van der Kvaats. WARMOND: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur. ds. De Bel. WASSENAAR: Ned. Herv. Gem. (Dorpskerk): Zaterdag nam. 4% uur. Gebedsuur; Zondag voorm. 10.05 uur, ds. ten Kate; nam. 5 uur. dr. Honders KievietkerkVoorm. 10% uur. dr. Honders Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.40 uur, mej. dr. J, W. Herfst. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Feringa Geref. Kerk Zuid: Voorm. 10 en nam. 5 uur-, ds. H Volten van Haren. WOUBRUGGE: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Van der Ent Braat; nam. drie urn- ds. Stehouwer van Alphen aan den Rijn Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur. ds. Dronkert. ZEVENHOVEN: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% urn-, ds. de Stoppelaar Geref. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. de Ruig; nam. 3 uur, ds. J. Hartkamp van Oudshoorn. ZOETERMEER: Ned. Herv. Kerk: Voorm,,10 en nam. 2.30 uur, ds. J. J. Woldendorp Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur, ds. H. Versluys Geref. Gemeente: Voorm. 10 en nam. 2.30 en 7 uur, de heer Rijkse te Utrecht Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waar heid: Voorm. 10 en nam. 2.15 uur, de heer Spit te Rotterdam Vereen, van Vrijzinnig Her vormden: Voorm. 11 uur, dr. J. P. Cannegieter. ZOETERWOUDE: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eykman. WAMMERDAM: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 3 uur ds. Pop Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur,.ds. Zwaan Rem. (Geref.) Gemeente: Voorm. 10.30 uur, mej, ds. Gunther. Ncdcrlandscho Porsil-Maoischappij N.V. Amsterdam Fabrieken tc Jutphaas bij Utrecht. HEDEN. Stadsz&al: Tentoonstelling „Voedingsgewassen ln eigen tuin". 3—6 uur nam. Katwijk aan Zee (Zaal Gesink)Cabaret Smecrl 7% uur nam. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm, en 5% uur, nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm en 5 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelllnc Too- neelhuweiyk" 2 uur nam. Stadszaal: Mysteriespel „De 14 stonden", 3 en 8 uur nam. Stadszaal: Tentoonstelling „Voedingsgewassen in eigen tuin", 10 uur voorm, tot 5 uur nam. Trianon-theater: Fllmf/oorstelllng N.V.V. „Vivere". 10 uur voorm. Volkshuls: Concert strijkorkest „de Arend". 3% uur nam. Oegstgeest (Gversstraat 13): Gem, Gods. 10 uur voorm. en 3% uur nam. Maandag. Stadszaal: Tentoonstelling „Voedingsgewassen in eigen tuin" 10 uur voorm. tot 5 u. nam. en 79 uur nam. Dinsdag. Jeruël: By heibespreking te 7% uur nam. Morschweg 59: Bijbellezing Stasdevangellsatla te 7 uur nam. Stadszaal: Bokswedstrijden te 7 uur nam. StadszaalTentoonstelling „Voedingsgewassen in eigen tuin". 10 uur voorm. tot 5 uur nam. K a t w y k aan Zee (Stengellnstr. 1Spr. de heer J. Slegelaar. 8 uur nam. Oegstgeest (Gversstraat 13): Gem. Gods. 3% uur nam. DIVERSEN. 's Dinsdag :s Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau, 9%11 uui voorm. Gew. Arbeidsbureau (Douzastraat). iedere derde Dinsdag der maand consultatiebureau -oor on- volwaardigen 35 uur nam. 's Donderdag:s Gem. Geneesk. Dienst (N. Mare 13): Consultatiebureau voor minder begaafden 5—6 uur nam. 's Donderdags: wykgebouw ..Bethe&da" (Hoef- straat 44—46)Consultatiebureau voor Alcoho listen 3 uur nam. BIOSCOPEN, t 18 Jaar: 14 Jaar; 5 alle leeftyden. Luxor-theater: „Pour le mérite" Dagelyks te 2 en 8 uur nam. Zondag 2—7 uur doorl. Lido-theater: „Hartstocht" t Dagelyks 2 1/4 en 7% u. nam. 's Zondags doorl. van 2 uur af en 7% uur. Trianon-theater: „Eens op een nacht" t Dagelyks 2 en 7.45 u. Zondag van 2—6.30 uur doorloopende voorstelling. Casino: „Congo Express" t Dagelijks te 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook te 2 uur: 's Zondags te| 2, 4% en 8 uur. Rex-theater: 's Avonds op de heide", f 2 en 7.45 u. nam., Zondag 26% uur door loopende voorstelling Nova-tlieater (Katwyk aan Zee:: „,Jud Süss" 7% uur nam. ('s Zondags gesloten), De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 21 Maart 20 uur tot Zaterdag 28 Maart 8 uur waargeno men door de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552, de Haven-Apotheek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest wordt deze dienst waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, voorm. Wilhelminapark 8, tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot^Maandagmor- gen 8 uur waargenomen door de doctoren Jas- perse, Meyboom, Nieuwzwaag, Stoffers en Veld- huyzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Hugenholtz, Tel 20390. Gironummer van de W. H. N. 5 55 3. De Bank van de W.H.N. is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 oi 877. Ge brengt geluk in veler leven. Z—I

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2