LAAT MIJ LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Bled Zaterdag 7 Februari 1942 KERK- EN SCHOOLNIEUWS ABDIJSIROOP De Leidsche Bioscoop- Programma's Zenuwachtig? Laatste Berichten Binnenland N.V. MEERPOEL's Buitenland Uit de Omstreken AGENDA SPORT Het kampioenschap derde klasse groot biljart VASTZITTEND SLUM Uit de Rijnstreek BEURSOVERZICHT TnifnAouidt'5 ZQAxu/ivfodjteXt&n, maken en houden U kolm. Buisje 75ct. Rex-Thcater. In het romantische film werk, „La Habanera", spelend in de romantische omgeving van het al even romantische Porto- rico, krijgt de beroemde Zweedsche actrice Zarah Leander volop gelegenheid haar talenten te demonstreeren. Zij vervult hierin de rol van een Zweedsche jongedame, die met haar tante dit eiland bezoekt en daar op hoogst toevallige wijze in kennis komt met den voornaamsten man uit die omgeving als wier echtgenoote zij op het eiland achterblijft. Op den duur leert zij den valschen schijn van het romantische leven aldaar onderkennen; zy krijgt heimwee naar de besneeuwde bergen van haar geboorteland en neemt het besluit met haar zoontje te ont vluchten. Dit plan wordt ontdekt en verijdeld, doch wanneer zij kort daarna in aanraking komt met een vroegeren jeugdvriend, wordt het verlangen haar te machtig. De plotselinge dood van haar man, die het slachtoffer wordt van een epidemische koorts, waarvan hij uit egoïs- tisch-zakelijke overwegingen de bestrijding te genwerkte, maakt het haar mogelijk de reis naar het vaderland in gezelschap van den suc cesvollen bacterioloog te maken en haar verdere levensloop gaat vanzelfsprekend ook parallel met den zijne! Zarah zingt hierin eenige van haar meest be kende liederen w.o. „Der Wind hat mil* ein lied erzahlt". In het voorprogramma een filmpje over de kegelsport. Luxor-Theater. „Schoonpapa knapt het op", zoo luidt de titel van Luxor's hoofdfilm en die schoonpapa is Hans Moser! Een zonderling avontuur beleeft hij dezen keer. Eindelijk be sluit hij eens een bezoek te brengen aan zijn sinds eenige maanden gehuwde dochter, wiens echtgenoot hij niet kent, maar als hij in haar vorstelijke woning arriveert, blijkt alles in wan orde te zijn in verband met een slippertje van den schoonzoon en een echtelijke ruzie, die tot het overhaast vertrek van de vrouw des huizes heeft geleid. Schoonzoon is aanwezig, maar slaapt en de onraad vermoedende schoonpapa neemt het heft in handen, blaft schuldeischers en nieuwsgierige bedienden af, zet den schoon zoon naar zijn hand, en treft de noodige maat regelen om het echtelijk conflict tot een defi nitieve en bevredigende oplossing te brengen. Vreemd treft het hem wel even, als een bin nenstormende vreemdeling zich aandient als „de schoonvader van den heer des huizes", maar Hans Moser zou Hans Moser niet zijn als hij daar geen mouw aan te passen en den bezoeker met een aannemelijk praatje de deur weer uit te werken wist! De pijnlijke verrassing komt daarna toch nog vrjj onverwachts. „Schoonpapa Moser" blijkt namelijk abuis te zijn geweest, heeft zich niet in het huisnummer maar wèl in de personen vergist, heeft daardoor het huwelijk van zijn dochter (het kamermeisje) met dat van haar mevrouw verwisselt, heele families tegen elkaar in het harnas gejaagd enweet zich uiteindelijk met zijn komische figuur geen raad als hfj tot de ontdekking komt dat hij zich met zaken bemoeid heeft, welke hem niet aan gingen Aan deze zeer geestige film werken verder mee Hans Olden, Dorit Kreysler, Charlott Dau- dert en Elfrieda Datzig. m Trianon-Theater. Een dramisch filmwerk van grooten omvang, voortreffelijk, indrukwek kend en toch sober gespeeld, wordt ons gepre senteerd in het prachtige „Ik beschuldig." Een veelbesproken probleem komt hier aan de orde, n.l. hoe de gedragslijn dient te zijn by de behandeling van ongeneeslijk zieken. Van alle zijden wordt dit voor doktoren zoo groote conflict, in een écht menschelyke en zeer spannende levensgeschiedenis, belicht. Hoewel een positief antwoord niet gegeven wordt, blijkt echter toch overduidelijk, naar welke richting de gevoelens van de vervaardigers dezer film, sterk neigen, namelijk een regeling in dergelijke gevallen en zeer bijzondere omstandigheden als hier geschetst, van hoogerhand. Aan deze hoogst interessante film, welke gedragen wordt door het woord van den beroemden Duitschen geneeskundige Paracelsus. „Geneeskunde is liefde werken sterk overtuigend spelende ac teurs als Paul Hartmarm, Heidemarie Hart- heyer, Mathia Wieman en Harald Paulsen, mede. Een film, die niet nlaten zal, diepen in druk te maken In de journals vele beelden van de diverse oorlogstooneelen. Lido-Theatcr. De film „Vuur in den nacht", vervaardigd naar het tooneelstuk „Jo- hannisfeuer" van den Oost-Pruisischen auteur Sudermann, behandelt het verhaal van een jon gen boer, Georg, die na jarenlang verblijf in het buitenland terugkeert naar de hoeve van zijn pleegvader in Oost-Duitschland, om in het huwelijk te treden met diens dochter Trude. Georg kan echter bij zijn terugkeer zijn vroe gere sympathie voor Marike, eveneens door zijn pleegvader als kind aangenomen, niet onder drukken, en raakt in twijfel of zijn keuze wel de juiste geweest is. Het huwelijk was vastge steld op den dag na „Johannisnacht", die in Oost Pruisen ook vaak de „vrije nacht" ge noemd wordt. In dezen nacht vergeet hij zijn verplichtingen tegenover zijn toekomstige vrouw doch Marike vindt de kracht, van haar geluk afstand te doen, om haar pleegvader en pleeg zuster niet in het ongeluk te storten. Deze boeiende film, waarin Ernst von Klip- stein, Anna Dammann en Gertrud Meyer de rollen spelen van Georg, Marike en Trude, telt talrijke bijzonder fraaie natuuropnamen, waarin de sfeer van het land op uitnemende wijze tot uiting komt. Ook het spel van de hoofdrolver tolkers, verdient alle waardeering. Voor de pauze draait behalve het wereld nieuws, een kort detectivefilmpje. Een aantrek kelijk programma! Casino-Theater. De prolongatie van de film Kora Terry met in de hoofdrol de uitste kend spelende Marika Rökk, zal ongetwijfeld nog talrijke bezoekers trekken! De muziek Van Peter Kreuder vormt een extra aantrekkelijk heid. Th. J. Hannema. Uw Naaimachine VAKKUNDIG repareeren. 45 Naaimachine-bedrijf i. o. BREESTRAAT 171 - LEIDEN - TEL. 24815 HET WEIGEREN VAN ABONNEMENTEN IN RIJWIELSTALLINGEN. Reeds meermalen heeft den gemachtigde voor de prijzen de klacht bereikt, dat in rijwielstal lingen en in andere bedrijven, waar vroeger tegen abonnementstarief diensten werden ver richt, de abonnementen thans „uitverkocht" heeten en dat alleen nog maar losse kaarten verkrijgbaar zijn of tegen gewoon tarief wordt gewerkt. Het spreekt vanzelf, dat ondernemingen, die vroeger gewoon waren haar vaste klanten tegen het gereduceerde tarief van een abonne ment of een knipkaart te bedienen en dezen dienst thans slechts tegen gewoon tarief of dag-tarief willen verleenen, zich schuldig maken aan een verkapte prijsverhooging en dus aan een overtreding van de prijzenbeschikkir.g 1940 no. I. Een waarschuwing tegen deze praktijken moge er toe bijdragen, dat voor het verleenen van diensten de tot op heden gebruikelijke voor waarden worden gehandhaafd. Wanneer des ondanks mocht blijken, dat abonnementen in bepaalde inrichtingen, waar zij gebruikelijk zijn worden geweigerd, dan kan bestraffing niet uit blijven. DISTRIBUTIE VAN BOTER, MARGARINE EN VET. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat de met „een rantsoen margarine of vet" ge merkte bon, welke, zooals bekend, thans recht geeft op het koopen van boter met reductie van Maandag 9 Februari a.s. af naar keuze recht zal geven op het koopen van boter zonder reductie of margarine. JAPANSCHE LUCHTAANVALLEN OP MUNTOK EN PALEMBANG. Bommenwerpers van het Japansche leger heb ben op 6 Februari een aanval ondernomen op het vliegveld van Muntok, gelegen op de Weste lijke punt van het eiland Banka. De hangars, startbanen en gebouwen van het vliegveld wer den zwaar getroffen. Allé Japansche vliegtuigen keerden behouden op hun basis terug. Voorts hebben bommenwerpers van het Ja pansche leger een aanval gedaan op het vlieg veld van Palembang op Sumatra, eveneens op 6 Februari. Hierbij werden 28 vijandelijke ma chines of wel neergeschoten of wel op den be- ganen grond vernield. Het verlies van vier de zer toestellen is nog onbevestigd. De in lucht gevechten neergeschoten vijandelijke machines omvatten acht Hurricanes, vier Blenheims ep een van een ander type, terwijl de 15 andere toestellen op den grond vernield werden door de uitwerking van bommen en machinegeweer vuur (Domei). AMIDAPPELSTAMPPOT wf ORO£HT£H. WDEDZ^AM EN SKAK€LÜK! RECEPT; Kookt 1 K.G. aard appelen in 3/4 L. water te zamen met 1 Boui-Fix groen- tensoepblok. Stampt de aardappelen en voegt nog 1/4 L. taptemelk toe. Zout naar smaak bij doen. HILLEGOM. DOODELIJK ONGEVAL OP DE STEENFABRIEK „ARNOUD". Op de steenfabriek „Arnoud" had een ernstig ongeval plaats, waarbij de 17-jarige D. de G. om het leven is gekomen. Deze bevond zich op een motorlorrie van een zandtrein welke reed nabij een z.g. „kraangrijper". De machinist hiervan was bezig met den grijper sneeuw van het terrein aldaar in de Haven van de steen fabriek te werpen. Toen de lorrie met een tien tal aanhangwagens onder de kraan doorreed, zwaaide de zware ijzeren gTijper tegen de mo torlorrie. D. de G., die zich daarop bevond, ge raakte bekneld en werd vrijwel op slag gedood. Dokter Wijkmans, die kort na het gebeurde ter plaatse was. kon slechts den dood consta teer en. Door de politie werd het lijk in beslag ge nomen; een nader onderzoek wordt ingesteld. NOORDWIJK. Uitvoering R.K. fanfarecorps „Excelsior". In Hotel Royal" gaf het R.K. fanfarecorps „Excelsior" onder leiding van zijn directeur, den heer Corn, de Haan uit Leiden zijn jaarlyksehe uitvoering voor donateurs en kunstlievende leden. Er was veel belangstelling. De geestelijke adviseur, kapelaan Groenendijk, opende en be groette in het bijzonder de afgevaardigden der zusterverenigingen, alsook de mondharmoni caclub dei- St. Jozef Gezellen. Daarna werd het programma uitgevoerd. Van de nummers noe- i men wij o.a. „Romantische Suite" van Lure- man, „Schatz Walzer" van Strauss en „Fantasie Tannhauser" van Wagner. Alle nummers wer den correct uitgevoerd. Het tooneelstuk was ge titeld „Aardappelen" en bood veel humoristi sche momenten De voornaamste rollen werden uitstekend vertolkt. De heeren H. en G. Steen voorden zongen ter afwisseling eenige liedjes, die eveneens succes oogstten Kapelaan Groenendijk sloot dezen zeer ge slaagden avond. NOORDWIJK BINNEN. Wegens het bedanken van den heer A. Meijers als directeur van de zangvereeniging „Euphonia" alhier, is thans tot directeur be noemd de heer Henrl Welbooren, muziekleeraar te Oegstgeest. WARMOND. De heer Van Drummen alhier is benoemd als ambtenaar bij den Zuivelcontroledienst. Stadszaal: De Schouwspelers „Het paard van Troje". 7% uur nam. Volkshuls: Film Nederland-Rembrandtland. 4 u. nam. Zondag. Doopsgezinde Kerk: Jeugddag V.C. J. F. Op voering van „Beatrijs". 3 uur nam. Evang. Chr. Gem. (Middelstegracht 3): Bij eenkomsten te 10 uur voorm. en 5.30 uur nam. Gerecht 10: Evangelieprediking te 7% u. nam. Hoogl. Kerkgracht 46: Gods Woord is de waarheid, 7.30 uur nam. Jeruël (1ste Groenesteeg 16): Bijeenkomsten te 10 uur voorm. en 5 uur nam. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 uur vm en 6 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert „Kunstkring voor Allen", Gerard Hengeveld (pianist). Nam. 2% u. Maandag Gerecht 10: Lezing Ds. Finkensieper over de Heldringgestichten. 3 uur nam, Schouwburg: „Maria Stuart" .7 uur nam. BILJARTEN. TEEGELAAR LEIDT NA DEN TWEEDEN DAG Op den tweeden dag van den wedstrijd om het kampioenschap derde klasse groot biljart Kader 45/2 heeft de Leidenaar Teegelaar dank zij twee bijzonder fraaie partijen, beide in 12 beurten uitgemaakt, die hem een algemeen gemiddelde bezorgden van 10.38, de leiding veroverd. Beek hof en Niessen wisten eveneens ongeslagen te blijven, doch bereikten een lager algemeen ge middelde. De mooie prestatie van Teegelaar op den eer sten dag haalde nog lang niet bij hetgeen hij gisteren in zijn ontmoeting tegen den Rotter dammer Baay wist klaar te spelen. In slechts 12 beurten beëindigde hij zijn partij maakte daarin naast series van 57 en 26 een schitterend opgebouwde score van 71, de hoog ste tot dusver van dit tournooi en bracht het tot het hoogste gemiddelde van 16.66, De avondpartij van Teegelaar tegen Keyzer bracht een herhaling van zijn fraaie spel, dat met een hartelijk applaus werd beloond. De uitslagen van dezen tweeden dag waren als volgt: Keyzer 200 24 34 8.33 Verloop 85 24 20 3.54 Teegelaar 200 12 71 16.66 Baay 67 12 33 5.58 Barzilay150 24 31 6.25 Beekhof 200 24 33 8.33 De Blank 153 29 21 5.27 Niessen 200 29 36 6.89 Teegelaar 200 12 54 16.66 Keyzer 76 12 17 6.33 Verloop 200 33 37 6.06 Baay 137 33 23 4 15 De Blank 70 24 19 2.91 Beekhof 200 24 51 8.33 Niessen 200 25 57 8. Barzilay 126 25 22 5.04 De stand na den tweeden dag luidt als volgt: brt. pnt. h.s. gem. pnt. Teegelaar 77 800 71 10.38 8 Beekhof 94 800 51 8.50 8 Niessen 109 800 57 7.34 8 Verloop 139 684 37 4.92 4 Keyzer 83 529 42 6.37 2 Barzilay115 583 31 5.06 2 Baav 99 516 40 5.21 0 De Blank 122 526 21 4.31 0 Hedenmiddag werden de wedstrijden voort gezet. BOKSEN. WEDSTRIJDEN TE LEIDEN. Zondag, 15 Februari, worden alhier in de Stadszaal wedstrijden gehouden tusschen Am- sterdamsche en Rotterdamsche amateurbok sers, terwijl Van Dam. die Gustav Eder ver sloeg, zal demonstreeren tegen De Groot, kam pioen van het halfzwaargewicht. De partijen zijn als volgt samengesteld: Vedergewicht: D. Hutteman (Rotterdam) A. Wolfswinkel (Amsterdam). Lichtgewicht: J de Bruin (R.)P. C. Klein- hout (A.); H. de Neef (R.)—C. van Laar (A.). Weltergewicht: H. v. Klaveren (R.-)E. Buehre (A). Middengewicht- A. v. d. Dood (R.)—T. Brug- geman (A.); C. Hol (R.)W. de Graaf (A.). Halfzwaargewicht: M. v. d. Does (R,)—G. Bouwman (A.). Zwaargewicht: B. Albers (R.)J. C. v. d. Lem (A.). PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 8 FEBRUARI. Lelden Chr. Geref. Kerk (Steenschuur) Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Joh. Jansen. Doopsgez. Gem Voorm. 10% uur (Jeugddag) ds. ten Cate. Eglise Wallonne: dix heures et demie, Mr. R. Blommaert. Evang. Luth Gem.: Voorm. 10% uur, ds. Mak kink (jeugddag). Patrimonium: Voorm. 10% uur, ds. Bieger. Geref. Kerk (Zuiderkerk)Geen dienst. Geref. Kerk (Heerengracht): Voorm. 9% en 11 uur, cand. van Ommen; nam. 5 uur, ds. Wier- singa. Geref Kerk (Oude Vest): Voorm. 10 uur, ds. A. Merkelijn; nam. 5 uur, cand. van Ommen. Geref. Kerk (Morschweg): Voorm. 10 uur, ds. Wiersinga; nam 5 uur, dr Westerink. Geref. Kerk in H.V. (Breestraat 64>Nam. 4 uur. ds. M. Hinlopen. Rem. Geref Gem.: Voorm. 10uur, prof. dr. L. J. van Holk. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): V.m. 10% uur, dr. Boersema. Vrijz. Kinderkerk (Gerecht 10)Nam. 12% uur. dr Boersema. Vrye Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19): Voorm. 10% uur, gez. mis. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk Dorp: Voorm. 10 uur, ds. Alkema; nam. 4 uur, ds. v. d. Linde. Ned. Herv. Kerk Oost: Voorm 10 uur, ds. v. d. Linde: nam. 4 uur, ds. Alkema. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Knoppersen Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Geels. Doopsgez. Gem.: Voorm. 10 uur, mej. van Vuure en de Lange. Oud Kath. Kerk: Voorm. 10 uur, dienst vesper Aarlanderveen Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. v. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm 10% en nam. 3 uur, ds. Moolhuizen. Alphen a, d. Rijn Ned. Herv. Kerk voorm Julianastraat: Voorm. 10 uur dr. Sclieers; nam. 3 uur, de heer Lekkerkerker. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. 3 uur, ds. Ste- houwer. Ned. Herv. Kerk, Oudsh.weg: Voorm. 10% uur. mei. Cannegieter. Ned. Herv. Kerk. Hooftstraat: Voorm. 10 en nam. 3% uur, de heer De Jong Geref. Kerken, Hooftstr Voorm. 10 en nam. 3 "ur. ds. Hartkamp. Raadhuisstr.: Voorm. 10 uur, ds. Mulder; nam. 3 uur. ds. Bosch. De Ruyterstr.: Voorm. 10 uur, ds. Bosch; nam. 3 uur, ds. Mulder. Oud-Geref. Gem.: Lokaal v. Mandersloostr.: Voorm. 10 en nam. 4 uur, leesdienst, Martha-Stichting: Geen dienst. Benthuizen Ned Herv. Kerk: Voorm. 10% uur en nam. 3 uur dr. W, Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. 10% en nam, 2.45 uur, leesdienst. Bodegraven Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Klüsener. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Dam Ev. Luth. Kerk: Voorm. 10 30 uur ds. P. H de Bres van Leiden; nam 5 uur (Jeugddienst) ds. W. Spllethof van Haarlem. Geref. Gemeente: Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. Evangelisatiekring: Nam. 3 uur de heer K. Ro zendal van den Haag. Boskoop: Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 en nam. 3 uur ds. Jacobs. Gerêf Kerk: geen opgave, Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam, 5 uur, ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem.: Voorm 10 uur. ds. Zuurdeeg Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 3 u„ leesdienst Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 2.45 uur ds. P. L. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, can- didaat v. d. Stoel van Rotterdam. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, (jeugddienst) ds. Ch. Eerhard. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam, 3 uur, ds A. K. Krabbe. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, Leesdienst. Hoogmade Ned. Herv. Kerk Voorm. 10% u., ds. Stehouwer van Alphen a. d. Rijn. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. v. d. Windt. Katwijk aan den Rijn Ned Herv. Kerk: V.m. 10 en nam. 5 uur. ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3% uur, ds. Aalders. Katwijk aan Zee Geref. Gem (Remisestr.) Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Nieuwe Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Harten. Nam. 5 uur, ds. Pras, Oude Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Jongebroer; nam. 5 uur, ds. Rutgers, Geref. Kerk Voorm. 10 en ham. 5 uur, cand. Brouwer. Koudekerk Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur, ds. F. G. van Binsbergen, Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam 2% uur, ds. Koch. Geref. Kerk: V.m, 10 en nam. 2% uur, ds. Dijk Ver. van Vrijz. Herv.: Voorm. 10% u., jeugddienst Leidschendam Ned Herv. Kerk: Voorm. 10.30 en nam, 3.30 uur, ds. Vermet Geref. Kerk; Voorm. 10 en nam, 3 uur, ds. J. van der Kooy van Midwolda. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur, ds. Gilhuis. Llsse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur. ds. J. Th. v. Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur. ds. Th. Ruys Jr, Chr. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. A. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 4 uur, leesd. Oud Geref. Gem Voorm 9.30 uur en nam. 3 uur, leesdienst. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Lagonder; nam.. 3% uur, de heer v. d Meer. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur, ds. Smilde. Chr Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 4 uur, leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk Voorm. 10% uur ds. Zuijnenburg. Geref. Kerk- Voorm. 10% en nam, 3 uur, leesdienst, Noordwijk-Binnen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3% uur. ds. Visser. Noordwijk-aan-Zee Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 en nam. 4 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm, 10 en nam. 5 uur, ds. Bouma. Geref. Kerk in Hersteld Verband: Voorm. 10 uur ds. Kroon. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6.30 uur (de Zilk), ds. den Hertog. Oegstgeest Groene Kerkje: Geen dienst. Pauluskerk: Voorm. 10 urn-, ds. Jansen Schoon hoven: nam. 3 uur, cand. v. d. Haas. Ver van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk): Voorm 10% uur, ds. J. F. Kruyt van Den Haag. Geref. Kerk (Mauritslaan)Voorm. 10 en nam. 3% uur, cand. v. d. Stoel van Zoeterwoude. Geref. Kerk (Morschweg): geen dienst. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds, Geerling. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur, ds. v. d. Bos. Remonstr, Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Heyn. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 mu ds. F. J. Pop van Delft; nam. 5 uur, dr. Van Niftrik. Kerkzaal: Voorm. 10 uur, dr. Van Niftrik; nam. 5 uur de heer Breukelman. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm. 10 uur, ds. Van der Loo; nam. 3 uur Cand. C. v. d Vaart van N. Niedorp. Ger. Kerk Voorhouterweg)Voorm. 10 uur, Cand. v. d. Vaart; nam. 3 urn-, ds. Van derLoo. Concordia: geen dienst. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Janssen van den Haag. RÜnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. de Vree. Chr Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur leesdienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3.30 uur, ds. Krljkamp. Geref. Kerk Voorm. 10 en nam. 3 30 uur, ds Kuiper. Chr Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Visser. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.30 uur, ds. J. v. Nleuwenhulzen van Hilversum (Jeugddag) Pinkstergemeente: Nam. 5 u., de heer Zoutman Valkenburg Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur (H. A.) en nam. 2.30 uur, ds D. Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Jansen van Oud-Laren. Voorhout Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. Voorschoten Ned. Herv. Gemeente: Voorm. 10 uur, ds. H P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3% uur, ds. Harder van Leiden. Geref. Gemeente (Leidscheweg 41)Nam, 4 uur, leesdienst. Ver. der Vrijz. Hervormden (Leidscheweg 66): Voorm. 10% uur: mevr. ds. v. d. BurgBos van Den Haag. Wadtllnxveen Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 u. en nam. 4 uur ds. Vroeglndewey. Geref. Kerk: Voorm, 10 uur en nam. 3 uur. ds. Smldt. Oud-Geref. Gemeente: Voorm 10 uur en nam. 4 uur, ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur. ds. de Bel. Wassenaar Ned Herv. Gem. (Dorpskerk): Voorm. 10 uur, dr Honders; nam. 5 u„ ds ten Kate Klevletkerk: Voorm. 10% uur, ds. ten Kate. Ned Prot, Bond: Voorm. 10.40 uur. mej. dr J. W. Herfst. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Feringa. Geref. Kerk Zuid: Voorm. 10 uur, ds. P.War- menhoven van Reeuwijk. Woubrugge Prot. Bond: Voorm. 10% uur (jeugddienst), ds. A. G. Hoeders. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. de Hoppelaar. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. de Ruig. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10% en nam. 3 uur, leesdienst. Zoetermeer Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 2 30 uur, dr. J. J. Woldendorp Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur, ds. H Versluys. Geref. Gemeente: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur, leesdienst. Vereen, tot verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. 10 en nam. 2,15 uur, de heer Wildschut van Rotterdam. Vereen, van Vrijz. Herv.: Nam. 6.30 uur, ds. C. de Haas. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 u., ds. EiJkman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 3 uur, ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. 10.30 uur, mej. ds. Günther. DR. J. WEENER OVERLEDEN. In den ouderdom van 69 jaar overleed te Haarlem dr J. Weener, emeritus-predikant der Nederlandsche Hervormde Gemeente aldaar. Dr. Weener werd op 15 Augustus 1897 te Ter Aa predikant en stond naaien te Wageningen en Haarlem, waar hem op 1 October 1940 eervol emeritaat verleend werd. Hij is jaren bestuurs lid geweest van het Java-comité en hoofdbe stuurslid van de Evangelische Alliantie in Ne derland De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Februari 20 uur tot Zaterdag 14 Februari 8 uur waargenomen door Apotheek Boekwijt, Bree straat 74, tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek voorm. Wilhelminapark 8, tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Alphen, van der Hoeven, Kors, Langezaal, Renaud en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr, Hugenholtz, tel. 20390. is oorzaak van hoestbuien, piepen op de luchtpijp en benauwdheid op de borst Neem dan direct de zacht slij moplossende Abdijsiroop. Vanouds beproefd by hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S S Werelds beste Hoestsiroop HAZERSWOUDE. TT— Bij de 10-jaarlijksche stemming in de Ned. Herv. Kerk alhier hebben stemgerechtigde lid maten voor de eerstvolgende 10 jaren weer vóór het kiescollege beslist met 334 stemmen. LEIDERDORP. Rijkspostspaarbank. Gedurende Januari werd aan het postkantoor alhier ingelegd f. 4780.26 en terugbetaald f.6363. NIEUW-VENNEP. De dienst voor doktoren wordt morgen waargenomen door dokter van Haerengen. RIJNZATERWOUDE. OPBRENGST COLLECTE WINTERHULP. De collecte ten bate van „Winterhulp Neder land" heeft alhier opgebracht de somma van f. 6.74. AMSTERDAM, 7 Februari. De laatste dag van de week werd op de effec tenbeurs te Amsterdam op rustige wijze be ëindigd. Ev waren niet veel orders en de om zetten waren van kleine afmetingen, maar dit nam niet weg, dat de stemming goed prijs houdend was. Gedurende het grootste gedeelte van den beurstijd werd in de meeste rubrieken gehandeld op ongeveer het peil van de vorige slotkoersen. Tegen het slot openbaarde zich eenige vraag, die klaarblijkelijk verband hield met dekkingsaankoopen en bij het scheiden van de markt werd meerendeels tegen de beste prij zen van den dag afgedaan. Olies bewogen zich onder beurstijd geregeld tusschen 252%% en 255% en ten slotte bleet de hoogste koers nagenoeg gehandhaafd. De Cul- tuuraandeelen gedroegen zich op overeenkom stige wijze. H.V.A.'s scnommelden tusschen 304% en 308%, maar bij het einde van de markt werd nog omstreeks 310% betaald. Van de overige Suikeraandeeien was van openlijke affaire geen sprake. In Tabakken ging weinig om. De koer sen waren in doorsnee niet veel veranderd, maar voor de Sumatrasoorten toch een kleinig heid lager. Wat de rubberfondsen aangaat, zoo fluctueerden Amsterdam Rubbers in hooiazaak tusschen 186% en 188%%, waarna bij het schei den van de markt toch nog 190% werd be steed. De minder gangbare soorten waren zeer stil maar prijshoudend. De Scheepvaartafdeeling was kalm. Scheep vaart-unies werden voornamelijk afgedaan te gen prijzen loopende van 160 1/4 tot 161% in ae overige Scheepvaartwaarden was weinig te doen. Op de afdeeling der Industrieelen was de affaire eveneens van geringe afmetin gen. De Philips aandeelen op 296% ingezet kon den later in den ochtend de 300 grens be reiken. Unielevers lagen onbewogen in de markt en golden omstreeks 174%. Aku's waren prijs houdend, maar ei was in dit fonds bijna niets te doen. De overige industrieelen waren stil, prijshoudend. De beleggingsmarkt was eveneens goed gedis poneerd, waarbij de nieuwe 3% obligatien nog behoorlijke affaire te zien gaven op ongeveer het peil van gisteren. Toch bleek er weer kooplust te bestaan en deze kon in hoofdzaak worden toegeschreven aan bona fide beleggingsvraag. De gestaffelde leening steeg tot 951/8% nadat aanvankelijk 95% was gedaan. De nieuwe vieren waren prac- tisch onveranderd. De spoorweg-drieën gingen omhoog van 91% tot 91 3/16% en men moet weer tot het vorige jaar teruggaan om een dergelij- ken prijs aan te treffen. De Oude Schuld bleef op peil. In de Indische leeningen ging maar heel weinig om. Voor de provinciale en gemeentelijke obligatiën bleef zich kalme vraag openbaren. Pandbrieven waren nauwelijks of niet veran derd. De Duitsche markt lag verlaten (ANP). Prolongatie 2»/«%. 2—1

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2