Onze Puzzle-Rubriek LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 4 Februari 1942 STADSNIEUWS Burgerlijke Standen Rijnstreek BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Een vuur brandt Laatste Berichten Buitenland De Diplo over de houding van Zuid-Amertka Het gemeenschappelijke Engelsch-Joodsdte oorlogsdoel Kruiswoord raadsel Oplossing vorige maal Churchill en het empire Bi?rgerfijke S'anden Omstreken MARKT WINTERHULP NEDERLAND. De Kindermaaltijd op 7 Februari a.s. Wij herinneren er aan. dat kinderen van 7—14 jaar, die niet hebben deelgenomen aan het kin derkerstfeest op 27 December j.l., voor zoover mogelijk, nog in de gelegenheid worden gesteld om het kinderfeest met daaraan verbonden maaltijd, op Zaterdag 7 Februari a.s. te lVé uur in de Stadsgehoorzaal mede te maken. Ter bekoming van toegangsbewijzen voor hun kinderen kunnen die ouders, die een aanvrage om een uitkeering van W.H.N. hebben ingediend of reeds een uitkeering hebben ontvangen, zich morgen (Donderdag) van 1012 en van 24 uur vervoegen ten Stadhulze, Kamer 27. ingang Stadshuisplein, met medeneming van de distri butie-stamkaarten der kinderen en van één vleeschbon A 07 voor elk kind. De aandacht wordt er op gevestigd dat niet meer dan drie kinderen uit één gezin aan het feestje kunnen deelnemen. VOORDRACHT VAN PROF. JAN DE VRIES TE BERLIJN. De ANP-correspondent meldt uit Berlijn: Prof. dr. Jan de Vries van de Leidsche Uni versiteit, die eenige dagen geleden te Weenen sprak, heeft voor de Deutsch-Niederlandische Gesellschaft te Berlijn een voordracht over ,,De altnordische Familiensaga" gehouden. In breede trekken schetste spreker het cultu- reele leven van het 12e eeuwsche West-Europa, waarvan IJsland de vooruitgeschoven post was, op welks geïsoleerden bodem tevens echter als een laatste opflikkerende vlam van de oude cul tuur juist toen de saga ontstond In de jaren van 9301030, welke de saga beschrijft, werd het leven der families, die IJsland waren ko men bevolken, tot een geregelde maatschappij. Voor IJsland is deze periode, wat voor Europa de tyd na de groote volksverhuizing was en waaruit eveneens sagen als de Nibelungen ont stonden, In de IJslandsche saga zijn de gebeurtenissen eveneens geïdealiseerd en tot het heroïsme ge worden de saga werd litteratuur maar te vens is zij historie, die ons een juist inzicht geeft in de traditie onzer Germaansche voorouders. In zijn hoogst interessante rede, met verschil lende voorbeelden verlucht, zette spreker deze twee-eenheid van litteratuur en historie uiteen, om met deze woorden te besluiten: „Deze lang verborgen gebleven schat verheugt ons thans te meer, nu wij ons onze Germaansche afkomst weer meer bewust worden." Onze stadgenoot de heer J Beekman, is geslaagd voor het examen boekhouden van de Ned. Associatie van Praktijkexamens. Geslaagd voor het examen Fransche Han delscorrespondentie, afgenomen door de Neder- landsche Associatie voor Praktijkexamens, de heer E. A. Th. Vermond, alhier. Gistermiddag omstreeks halfvijf is de 57- jange geduwe B., wonende in de Heerensteeg, op de Breestraat ter hoogte van de Maarsman- steeg gevallen, waardoor zij vermoedelijk het rechterbeen brak. De Eerste Hulpdienst vervoerde de vrouw ter onderzoek en behandeling naar het Academisch Ziekenhuis. Gistermiddag te circa halfeen is de 13-ja- rige A. M. uit Voorschoten, toen zij op het tramemplacement aan den Stationsweg uit een rijdende tram wilde springen, tegen een hoop sneeuw terecht gekomen, waardoor zij viel en met haar rechterhand onder de tramwielen ge raakte. De Eerste Hulpdienst bracht het meisje naar het Academisch Ziekenhuis, waar bleek, dat vermoedelijk een of meer vingers zullen moeten worden geamputeerd. Alphen a. d. Rijn Theodora Lamberta Cor nelia. D. van J. A. J. Kinaapen en Th van den Boom Hendrik. Z van G. Demoet en N. van Heijningen Cornelis, Z. van C. van de Meent en Magdalena de Bruijn. Boskoop Geboren: Corstlaan, z. van Cor- 6tiaan van Bemmel en Wilhelmina Sophia van Elik MaggeltJe Johanna, d. van Arle ran den Ent en Jacooa Wilhelmina van Es Elisabeth Maria. d. van Wouter Loef en Elisabeth Sepers- Overleden: Rclnler Antonlus Vurens, 2 j, Ondertrouwd: Adrianus Straver, 30 J. en Pe- tronella Snabel, 25 j. Nieuwkoop Geboren: Arle z. van H. van Leeuwen en M. W. Snel Gerardus Jacobus z. van A. Kuljf en J. C. Bon Jacobus Johannes z. van A. J. van Leeuwen en M. v. d. Hoorn. Overleden: Joannes Maria Vroonhof 7 wk. Cornells Meyer 75 Jr. echtgen. van C Veelenturf. Wad din xveen Geboren: Adrlana Johanna d. van M. N Boer en van A. de Ruiter Swaantje Maria d. van A Markusse en van S. Heljboer Cornells z. van J. J. van Gils en van M. van Harberden. Overleden: W. Kors echtgen. van W. Nobel 79 Jr. C. van der Pouw wedn. van K. Suiker- land 90 Jr. GEBOREN: Hendrika Frederika, d. van I. Hartevelt en M. Klein; Hermanus Gerardus, z. van J. Waas dorp en H. M. Kienjet; Jacobus, z. van J. F. Mieremet en E M. van Kampen; Ignatius Fran- ciscus Maria, z. van Th. H. Perquin en M. C. v. Velzen; Leendert Teunis, z. van L. T. v. Wijn gaarden en P. Vrolijk; Rina Hendrika Theo dora, d. van P Kievit en A. W. v. d. Heijden; Adriana Louiza, d. van W. Ph. Mets en C. E. Segers; Herman, z. v P. Gijsman en C. Filippo; Gustav Willem z. van W. F. Kukler en H. M. Schulte; Hermanus, z. van H. Ginjaar en M M. v. Bohemen; Johannes, z. van W. Gijsman en C. van Heijningen; Geertruida Maria, d. van H. J. van Hartevelt en C. van Klaveren; Adria nus Johannes Abraham, z. van A. Hoppenbrou wer en G. A. de Laaf. Harry, z. van L. v. d Kraats en P. Brouwer. ONDERTROUWD: M. J. Oosterveer, jm25 jaar en M. M. v. d. Heijden, jd., 22 jaar; F. H. J. A. Wilmar, Jm., 26 jaar en A. S. Struijs, jd., 24 jaar. H. Swaan. Jm.. 29 J. en B. M. Bouwmeester. Jd., 32 J. GEHUWD: C. v. d. Burg, jm. en S. M. van Kooperen, jd. OVERLEDEN: H. J. J. M. de Grave, zn., 10 jaar; J. H. La- man, .huisvr van W. v. d. Waals, 48 jaar; J. Turion, wedn., 85 jaar; M. E. Bink, wed. van P. Dubbelaar, 91 jaar; A. C. M. Grundemann, wed. van B. J. Schrader, 93 jaar; A. A. W. van Ingen, wed. van P. C. Bik, 82 jaar; A. Vergunst, huisvr. van H. Groenevelt, 73 jaar; C. J. v. d. Berg. dr., 26 jaar; C. M. van Berkel, wed. van J. Rijke, 78 jaar; J. E. Engels, wed, van J. God- dijn, 85 jaar Th Otto m., 76 J. A. S. A. v. Kaathoven. vr., 77 J. W. Muller, hwr. van J v. Wilngaa'r- den. 50 J. GEVESTIGD M. A. Barnard, onderwijzeres, R en Schiek. 121d C. G. Batist, hulp i. d. huish., H. Rijn dijk 55 J. M. M. Boonekamp. Witte Singel 106 J. Borst, arb. Rijkswaterstaat, Leeuwe- rikstr. 12 H. H. Bouwman, dienstbode, Ko ningstraat 16 Jhr. M. v. d. Brandeler, jurist, Witte Singel 11 P. Breedijk, automonteur, Roodborststr. 38 F. J. A. v. Dieren, P. de la Courtstraat 61 Th. G. M. Geene en fam., Witte Singel 58c J. Hoek. verpleegster, Rijns- burgerweg 18 J. Hofman en fam., grond werker Oostdw.gracht 2. C. op den Kelder en fam., Hoogewoerd 28a C. D. Krans en fam., controleur C.C.C.D., Sta ringkade 34 M. H. Leeemkuil, Zoeterw. singel 34 W. J Martens en fam Stationsbeambte N.S., Staringkade 54 G. Nievaart, keuken knecht W.A.-cantine, 5e Binnenvestgr. la J. J. Ox, l.l.-verpleegster, Rijnsb. weg 10 J. Riet hoven en fam., arb. contract Fotogr. dienst, Zoeterw. singel 95 C. RJjnsdorp, verpleegster, Rijnsb. weg 10 R E. Schell, de Sitterlaan 110 C. G. Schilthuis, Schelpenkade 8 G. de Wit-Schonewille, Langebrug 14 H. Schouten, boekhouder, Rijnsb .singel 13 F. W. Simonis, Oude Rijn 77a J. T. C. v. Soelen, arb. contr. Dep. van Econ. Zaken, Aal markt 1 A. Staverman, ambtenaar A V.O, Witte Singel 9 C. Versteeg, dienstbode, Groen hovenstr, 11 F. F. Weisz, officier L.d..H, Oostdw.gr. 11. VERTROKKEN: W. J. Al, Oegstgeest, voorm. Wilhelminapark 31 A. Bremer, Amsterdam, Nw. Keizersgr. 59 N. E. W. v. d. Burgh, Bloemendaal, Beksln 22 S. M. Doorenbos, Stuttgart, Dl. J. W. v. Heel. Groningen, Jos. Israëlsstr. 14a C. v. d. Heuvel en fam Amsterdam, Boniplein 171 N. v. Ingen Schenau, Leiderdorp, Dorpsstr 91 J. M C. ae Jong, Almelo, Vriezenv weg 170 J. J. E. de Kater, Brouwershaven, Haven A 50 M. v. Klink, Oegstgeest, Warmonderw. 64 C. J. v. Leeuwen, Den Haag. J. Camp- huysstraat 151. A. J. v. d. Lijke, Haarlem, Vredenhofstr. 17 A Biesheuvel-Mark. Ede Gld., Brinkw. 2 C. M. Molenkamp, Oegstgeest, Rijnzichtweg 161 H. J. F. Monnée, Haarlem, Dreef 36 L. M. E. de Nerée tot Babberich. Nijmegen, Batavierenw. 8 R. J. Plevier en fam., Rotterdam. Recht huisin 36a - A. F. Pluim, Groningen, Kl. Kruis straat 9a M. J. Pool, Zeist, Pr. Lorentzld. 27 A. Reijngoud, Rotterdam, Baljuwstr. 16c N. Keijzer-Rietkera Leidschendam, Achterw. 5 - SS. P de Roode. Alphen a. d. Rijn, Emmaln. 25 A. de Ruiter, Woerden, Utrechtschestr.weg 109 C. W. Spiele Groningen. Jos Israëlspl. 10 A. Stikkelorum, Baarn, Mauvestr 5 C. Tu- tein Nolthenius, Den Haag, v. Lennepweg 8 M. Verkerk, De Bilt (U.), Pluvierenlaan 59 H. A. de Vet en fam., Wassenaar, Langestr. 97 J. H. de Vrijer en fam., Rotterdam, Duit- schestraat 169 H. G. A. Wesseling, Den Haag, Terwestenstraat 51 M. H. N. F. Witteveen, Utrecht, Noorderstraat 6bis W. H. Zonderop, Hazerswoude, Groenedijk F 65. Het is koud, maar in deze koude brandt een vuur van naasten liefde en volle verbondenheid, het vuur van het schoone werk van Winterhulp. Het is nog wel geen groot vuur, maar het verwarmt en het zendt zijn warme stralen alom in de sloppen van de armsten onzer volksgenooten, daar waar veel geleden en ontbeerd wordt, daar waar vaak geen geld is om kolen te koopen, waar geen warme maaltijd op tafel staat en zelfs veelal de noodige kleeding en dek king ontbreekt. Landgenooten, dat vuur van Winterhulp moet blijven branden. Dezer dagen komen ze weer bij u. de collectanten. Door koude en sneeuw gaan ze rustig hun weg, want in hun hart dragen ze het verlangen om door hun werk al deze ellende mede te helpen op heffen. En als ze straks ook aan uw deur kloppen stuur ze dan niet weg, maar ontvang hen met een begrij penden glimlach, geef hun mede, wat gij te missen hebt, doe hen begrijpen, dat gij iets zijt gaan verstaan van volksverbondenheid en gemeenschap. Mede door uw gave zal het dan mogelijk zijn, dat straks weer in honderden gezinnen de kachel kan snorren, warm eten op tafel staat en ook de noodige dekking niet ontbreekt. De dankbare vreugde op het ge laat van de armsten uwer volks genooten zal uw grootste beloo ning zijn. Ten aanzien van de gevolgen der conferentie van Rio constateert de Deutsche diplomatisch- politische Korrespondenz het volgende; hoewel er nooit twistpunten van polit leken, territoria- len of economischen aard tusschen Duitschland en de Spaansch-Amerikaansche landen ontstaan zijn, heeft de meerderheid dezer staten het noo- dig geacht, zich van de oude beproefde betrek kingen af te keeren en tegen Duitschland en zijn bondgenooten stelling te nemen. Slechts twee staten, n.l. Argentinië en Chili hebben het erfdeel van Bolivar bewaard en zich niet ge schikt in een dictaat, dat de belangen en de onafhankelijkheid der natie in gevaar brengt. Niet alleen afpersingen van den meest uiteen loopenden aard. doch ook politieke en mate- rieele voordeelen hebben tot de meegaandheid van Brazilië, Uruguay, Paraguay, Bolivia, Ecua dor en Peru tegenover de Ver. Staten geleid. Deze Zuid-Amerikaansche staten hebben dus door hun houding mede de verantwoordelijk heid op zich genomen voor het gestook van pre sident Roosevelt. Duitschland en zijn bondge nooten zullen stellig eens bij machte zijn vast te stellen, wat er in den tijd der verbroken be trekkingen met hun belangen is gebeurd, en hoe hun rechten en die zijner burgers zijn ge ëerbiedigd. Het is rechtvaardig en billijk, wan neer de verbonden mogendheden al hetgeen er thans in deze staten gebeurt, zorgvuldig regi- streeren en daaruit te zijner tijd de noodige politieke en economische gevolgtrekikngen ma ken. (DN3.) Naar de Manchester Guardian meldt, heeft de Britsche minister van luchtvaart, sir Archi bald Sinclair, zich in een rede op het jaarcon gres van de Zionistische vereeniging van Groot- Brittannië en Ierland duidelijk uitgesproken over het gemeenschappelijke Engelsch-Joodsche oorlogsdoel. Thans staat en valt het toekomstige welzijn van het wereldjodendom met de over winning der onder aanvoering van Engeland staande volkeren, zoo betoogde hij. De voorzit ter der politieke commissie van de Zionistische vereeniging, Paul Godman, verklaarde: „het herstel van de positie der Joden in het bedrijfs leven van het Europeesche continent moet evenzeer tot de oorlogsdoelen van de Britsche regeering en haar bondgenooten behooren als de kolonisatie van heel Palestina met Joden." (D.N.B Teekeningen F. Wagner. De Avonturen van Barrabas de Rode bosmier 41 DeTocbtdoor deBesneeuwdeBerqen 41. Laat m de avond kwam Akaba hen zoeken. Ze was er op uit geweest om eten te zoeken en genoot van de tocht door de oneeuw Alleen een Din- *uïn kan begrijpen wat Akaba voelde toen zij aaar voortgleed over dc- sneeuw De heerlijk frisse winterlucht en de nerkregen vrijheid om zo voort te e.'ij- den over de wijde, witte vlakten en nellingen vervulden Akaba met ?en neerlijk gelukkig gevoel. Toen ze tnuis Kwam van haar tocht, miste ze Barra- oas en Hein direct. Ongerust liep ze naar ouiten maar niets was er te zien; ot ciat ze op de sporen ging letten die de sn eeuwschoenen in ie ongerepte sneeuw hadden gemaakt. Vlak voor -iet holletje was het een gewirwar vaD ie welste. Je kon goed zien. dat ze nier flink aan het oefenen waren geweest. Maar toen zag Akaba ook de sporen die naar de nelling liepen en al heel gauw begreep ze wat er gebeurd was Zonder zich te oedenken gleed ze ze 11 de nemng af. maar zorgde er wei voor dat haar snelheio niet oe groot werd Dichtbij de afgrona stopte Akaba oe woog zich toen neej voorzichtig naar de rand en keek naar Deneden. Ên daar zag ze in de diepte een paar don kere stippen in net wit van de sneeuw Ze begon dadelijk de helling weer op te klimmen om langs een omweg de pltatr te bereiken waar de cwee vr?en den bibberend van de kou .n de sneeuw gevangen zaten. Toch was het al neie maai donker geworden, vóór Akaba ze eindelijk vond. Met veel moeite trok ze de belde waaghalzen te voorscnijn en bracht ze zo spoedig mogelijk naar het hol terug. Maar voor ze gingen sia- pen. moesten ze eerst een hele tijd hardlopen en springen om weer goea warm te worden Gelukkig bleek de vol gende morgen csat ze geen van oemer ernstige gevolgen van nun avontuur hadden ondervonden en son dus ae tocht over de besneeuwde DergeD be ginnen in de richting van de zee aka ba trok de slee. terwijl Barrabas er ach ter liep. Hein gieed naast nen voon en mocht de prikstokken van Akab9 gebruiken De beide vnender weraen nogmaals gewaarschuwd »m ?rg voor zichtig te zijn en nun gewon* waas nalzerij achterwege te ateD en toen gingen ze vol moed op weg. (Nadruk verboden). 7 a 3 io ti iz. Een kruiswoordraad sel van ongewone con structie vraagt deze week uw aandacht. In iedere regel, verticaal of horizontaal, past een aantal woorden van onderstaande omschrij ving. Waar echter het eene woord eindigt en het volgende begint, ls niet gegeven. Nu de lengte van ieder woord onbekend is, wordt de opgave natuurlijk iets moeilijker, doch zi] zal ongetwijfeld uw scherp zinnigheid niet tever geefs op de proef stellen. HORIZONTAAL: 1. bewoner van een Grieksche plaats; Jonge leeuw 2. wachtwoord; bekende roelvereeniglng 3. opstoken; zeldzaam 4. gebogen glas; hoogte; landbouwwerktuig; Dultech legeronderdeel 5. helder klinkend; soort gravure 6. gelofte; volkomen bevredigd; precies 7. luchtschip dat naar de Noordpool vloog; dier; opstandige beweging 8. vogelbek; schenking 9. ten aanzien; zuiver; en andere; Amsterdamsche tijd 10. scheikundig element; cel; medeklinker; muzieknoot 11. Jongensnaam; titel; peinzen 12. sage; schitterend VERTICAAL: 1. in onbuigbaar verband leggen; hard metaal 2. dienaar; Jongensnaam; klinker 3. strijdtooneel; modderig 4. vrij sterk geoxideerd ijzer; plaats ln Zeeland 5. in den grond boren; windrichting 6. alvorens; meisjesnaam; Jongensnaam; 7. meisjesnaam; visch; voegwoord 8. Jongensnaam; plaate ln Belglè; ijzerhoudende grond 9. hard; los steunpunt van een as; deel van het Nederlandsche Rijk 10. telwoord: uitzonderlijk knap; meisjeenaam 11. toehoorder; voegwoord 12. naschrift; logé; oplettend 1. kever 5. barok 9. arts 13. er 14. gever 16. mandaat 18. Eva 20. mal 22. roes 23, ramp 25. met 27. O.L. 28. ge 29. room 31. gereed 33. oer 34. yer 35. oe HORIZONTAAL 37. stil 38. hor 39. L.N. 40. beet 42. O.L, 44. met 46. tornado 48. hap 50. Ir. 51. eb 53. bas 54. Engadin 56. dal 58. me 59. Orel 60. ba 61. rok 62. melk 64. te 65. men 66. Cor 67. rustig 68. leek 70. on 71. we 72. tal 74. stag 76. mast 78. kip 80. aan 81. pienter 84. datum 86. Io 87. snik 88. Iaar6 89. Leede 1. keer 26. teil 60. bekaaid 2. ervaren 28. gerei 62. mu 3. eg 30. moeras 63. kil 4. rem 32. el 65. Meta 5. bel 33. oom 66. corps 6. 7. ar 34. vloed 67. rest om 36. eens 69. es 8. kar 40. Bob 71. want 9. adel 41. ta. 73. wit 10. ras 43. nadeel 75. gnoe 11. t.a. 45. traan 76. Mei 12. stoer 47. deeltal 77. tel 15. vak 48. hart 78. kas 17. nood 49. Pil 79. pul 19. amor 52. baron 82. ln 21. vertoon 55. Go 83. ra 24. Po 57. lor 84. dr. 25. mes 58. mest 85. me Onder het opschrift: „Churchill en het em pire" schrijft de bekende diplomatieke mede werker van de „Berliner Boersenzeltung", Karl Megerle over het dispuut van Churchill met het Lagerhuis. In zijn inleiding wijst Megerle er op, dat de Dultsch-Japansch-Italiaansche diplomatie alle Engelsche oorlogsplannen overhoop heeft ge worpen. Om zijn positie te redden, heeft Chur chill echter in het Lagerhuis moeten trachten te bewijzen, dat hij desondanks de juiste stra tegie en het juiste oorlogstooneel heeft ge kozen. Ei* bleef hem ook niets anders over, zoo schrijft Megerle. wanneer hij niet zijn geheele politiek en daardoor zichzelf wilde prijsgeven. Het is voor het eerst, dat Churchill zich in deze positie van totale verdediging bevond. Wanneer het Churchill door zfjn geheele ge wicht in de schaal te wei-pen gelukt is nog eens de kritiek in het voorterrein het zwijgen op te leggen, dan is dit niet een bewijs van innerlijke sterkte, doch van zwakte. Hij moest afzien van de truc om zondenbokken uit te leveren. Hij moest ook een motie van ver trouwen eischen om de oppositie tot zwijgen te brengen. Dat de critlek halt heeft gehouden voor den persoon van Churchill vindt zijn oorzaak, aldus Megerle, in het feit. dat Chur chill tevens onontbeerlijk is. omdat niemand in staat is hem te vervangen. Dientengevolge heeft het echte gezag, dat Churchill heeft ge noten, plaats gemaakt voor een gezag, dat slechts te verklaren is uit den noodtoestand, waarin Engeland zich tegenwoordig bevindt Wat Engelands ongeluk is, zoo verklaart Me gerle. werd Churchills geluk n.l. het gebrek aan politieke persoonlijkheden van formaat en het feit, dat het bewustzijn van het Engelsche volk een wereldrijk te bezitten na den wereldoorlog is ingedommeld. Het kraken van de ineenstortende deelen van het rijk zal op zekeren dag Chur chills parlementaire bewijsvoering overstemmen. Het onderwerp „Churchill en het empire" zal derhalve niet meer verdwijnen van de agenda van de Engelsche natie en de- nieuwe slagen van de spilmogendheden zullen er voor zorgen, dat de vraag in Engeland op zekeren dag luidt: ..Churchill of het empire". DE BRITSCHE VERLIEZEN IN HONGKONG. De Canadeesche minister van defensie Ralston heeft, naar de Britsche berichtendienst uit Ottawa meldt, ln het Lagerhuis medegedee- dat volgens een Maandag ontvangen mededee- ling, de totale verliezen van de Britten te Hong kong met inbegrip van de Canadeesche verlie zen bijna 4.000 dooden en gewonden bedragen. (D.N.B.) ERNSTIG MIJNONGELUK IN JAPAN. Door het instorten van een mijngang in een kolenmijn in het plaatsje Oebe (prefectuur Ya- magoesji) in Japan, is volgens het blad Yomioeri Sjimboen een geheele ploeg mijnwerkers van 180 man om het leven gekomen, AMERIKA EN DE OORLOG. De gisteren ln Londen aangekomen bijzondere gevolmachtigde van Roosevelt, Harrlman, heeft, volgens den Londenschen berichtendienst, bij een vergelijking van het vroegere geheel nor male leven in de Vereenigde Staten met den tegenwoordigen tijd verklaard, dat thans in het geheele land de oorlog wordt gevoeld. Het ma teriaal. dat vroeger voor vele producten werd gebruikt, wordt thans uitsluitend voor den oor- og gebruikt. De productie van personenauto's is totaal gestaakt, terwijl nog in het vorige jaar 4 millioen auto's werden vervaardigd. „Het vraagstuk der synthetische rubber" noemde Harrlman bevredigend. (A.N.P.) Voorhout Gehuwd: Pieter Hendrlkus Her mans 29 Jr. met Maria Anna Turnhout, 29 Jr. belden won. alhier. Voorschoten Geboren: Anna Johanna d. van M. den Hollander en M. P. van Bohemen Hendrlcus Petrus Martenus z. van J. Th. H. van der Hulst en H. J. J. Langeveld Elisabeth d. van H Feljnenbuik en A. C. Noordervliet. Overleden: Hendrika Johanna Overduln 21 Jr. Evert Temme 60 Jr. echtgen. van E. Mol. Ondertrouwd: Leendert Los 28 Jr. en Slmontje Hoekstra 23 Jr. Voorschoten Geboren: Cornelia Johanna Maria, D. van J. A. M. van Tol en C. J. M. Fokken Elisabeth Christina. D. van J. Dingemanse en J. C. Haket. Overleden: Frederik Willem van Santen 76 j., echtg. van J. E. Zirkzee Hermina Maria van Baaien 52 j„ echtgenoote van L. H. J. van Sonderen Johannes Baptist Augustinus Buij- tendorp 65 j., weduwnaar van J. H. G. Buffart. Gehuwd: Adelbertus Nicolaas van Adrichem 26 j. en Clasina Margaretha Petronella Vermin 22 j. Else de Jong 23 j. en Johanna Gerar- dina van Dop 25 j. Wassenaar Geboren: Leopold Johannes, z. v. C. J. Schoorl en A. J. Knijnenburg Jeen Hljlke, z. v. K. Vonk en W. H. HJJlkema Johannes Cor nells, z. v. P. H. Schoute en H. Bendien Hans, z. v. E. M. Albers en P, J. M. Schomaekers Al- dert Jan, z. v P. Ellens en J. Hollestelle. Overleden: Huberdlna Antonla Drlessen, 23 J., ongehuwd Leendert Sodderland, 79 J., echtge noot van H. M. Klela Johanna Langeveld, 84 J,. weduwe van E, Oosterveer Charles Ver- meersch, 59 J., ongehuwd Petrsu Woudsma, 23 J„ echtgenoot van S Cnossen Antonlus Jo hannes Leendert de Groot, 57 J., echtgenoot van N. Harten Johannes Hubertus Cornells Somers. 76 J., wed. van C. C. E. Hoogeveen Hendria de Vries, 24 J.. ongehuwd Arle de Groot, 7 d. Lijntje Lammerse, 66 J. weduwe van A. Overwater Ondertrouwd J. C. Noordover en J. Klotzer. Getrouwd: N. Heeneman en M. A. M. Conljn G. van Barneveld en J. Zonneveld. Zevenhoven Geboren: Bernardus Cornelis z. van C. Hogervorst en W. C. Bader. Overleden: L. Splinter echtgen. van A. Baars, 77 Jaar. Zoeterwoude Geboren: Hans. z. van A. 'W. Zomer en E. M. Visser Clasina Johanna Maria, d. van M. L. Oollendilk en G. C. Brouwer Ma- rlnus Leonardus Maria. z. van P. J. Bakker en G A. Oollendljk Adriana Johanna Maria. d. van Th. H. Lubbe en C. M. Dobbe Adriana Catharlna Maria, d. van Q, H. Onderwater en A. C. van der Geest Willem Louis. z. van C. W. Verhoorn en C Kuster Maria Cornelia Petronella, d. van W. G. Pieterse en P. W. Vlas veld. Ondertrouwd: C. van der Meer. 25 J. en C. van Bemmelen. 22 J. H. M. Starrenburg. 36 J. en A. M. Beljk, 36 J. J. du Prle, 27 J. en B. RMs- kamp, 20 J. Gehuwd: P. N. J. ran der Krogt, 34 J. en J A. M, Koot. 27 J. J. Borst 24 J. en A. van Unen, 25 Jaar. Overleden: H. M, de Graaf. vr. 60 J. C van der Meer. m, 68 J, P C. Droogh, z, van L. A. Droog en C. A. van Wllk M. G. van de Maarl. 76 J. wed. van J. Schipper A. Groeneveld. 76 J.. echtgenoote van C. van der Drift I. van RMn 83 J. echtgenoot van A. Seller G. de Jong, 83 J. wed. van G. de Jong. Leidschendam Getrouwd: Th. P van Riln en J. A. Steenvoorde J. A. Keukenmeester en G Oudshoorn Overleden: C Haagendoorn, m. 68 J, H- Noordermeer geb. van Steln, vr.. 47 J. BOSKOOP, 2 Febr. Coöp. Ver. De Boskoop- sche Velling: Diversen per bos: Forsythia-takken le srt. f.22.30; Idem 2e srt. f. 1.501.70; Cerasus F.osëa (kers) f 1.502.50; Seringenbloemen 90 1.40, Prunus-trilobatakken 5080 ct. HONSELERSDIJK. 2 Febr. Centr. Westl. Bloe menveilingen. Calla 39. amerllly 2532 per stuk. plumosa 35, sprengerle 3946. free6ia 40. gekleurd 3651. Copland 1934. bartlgon 52, pit 4158. le notre 53. victolre 3143 albino 4252, mr. v. d. hoeff 33. krelage 1925. brahms 2429 p. bos. KATWIJK A D. RIJN. 3 Febr. Groentenveillng: Waspeen f 89.40; Boerenkool f. 5.506.90; Prei f. 6.80—8.50; Uien f. 5.40—6.90; Kroten I f. 4.50 f. 5.80; idem II f. 3 30-^1.30. NAALDWIJK, 2 Febr Mlddenprils Westl. vei lingen, Seldery 2.802.90 per 100 b06. witlof 22-» 2* ner kilo. boerenkool 6 306.70 per 100 kg. 2—1

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2