De aanval op Singapore BINNENLAND No. 25109 Gebrandschilderde ramen voor het Leidsche Stadhuis 82sie Jaargang WOENSDAG 4 FEBRUARI 1942 Eerst uit de lucht Aanvallen op Ned. Indië President Rytï spreekt in het Finsche parlement Italiaansch Weermachtsbericht Engelsch-Abessijnsch Nederland enNoorweger EERSTE BLAD verdrag De strijd ter zee Verspreide berichten Verduisteren: 18.32 uur 9.15 uur Bonnen, die thans geldig zijn LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Telef. Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) Gironummer. 57055 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Telef. Redactie 21507 Hoofdredacteur: B. W. Menkhorst. Lelden Pl/7erv.: K. Been. Lelden Singapore wordt thans uit de lucht zwaar ge bombardeerd. Verschillende branden zijn ge signaleerd. Juist in die geregelde luchtaanvallen meent men een groot gevaar voor de vesting te zien. Men gelooft, zoo merkt een Amerikaansche correspondent op, dat het doel der Japansche strategie is, het zeer sterke militaire garnizoen op het eiland Singapore murw te maken, alvo rens de algemeene aanval wordt begonnen. De kwetsbaarheid van Singapore voor luchtaanval len is vooral een gevolg van gebrek aan voldoen de bescherming door jachtvliegtuigen. Het be langrijkste vliegveld op het eiland ligt reeds on der schootsbereik der Japanners. Het andere voornaamste vliegveld aan den Zuidelijken kant van het eiland staat voortdurend bloot aan bomaanvallen. Ernstig is het ook. dat de Britten op het vasteland geen luisterposten meer heb ben, zoodat de Japansche bommenwerpers vaak niet kunnen worden gesignaleerd (DNB). IN BIRMA. De laatste berichten uit Birma melden, dat de Japansche troepen na de verovering van Moelmein op verschillende punten tegelijk over de Salwien getrokken zijn en een onmiddellijken aanval op de havenstad Martaban hebben in gezet. De Engelschen legden daar na hun te rugtocht uit Moelmein een nieuwe stelling aan, zoodat heftige gevechten verwacht kunnen wor den, alvorens Martaban zal worden genomen. De Japansche luchtmacht heeft reeds giste ren verscheidene aanvallen op Martaban ge daan, terwijl de te Moelmein opgestelde artille rie de militaire doelen eveneens onder vuur neemt. (DNB) Het te Batavia gepubliceerde legerbericht maakt bekend, dat 26 Japansche bommenwer pers, geescorteerd door tal van jagers, de vlieg velden in de omgeving van Soerabaja hebben gebombardeerd en wel Malang en Madioen be nevens verscheiden andere, kleinere vliegvelden. Daarbij is aanzienlijke materieele schade aan gericht. Te Soerabaja hebben bovendien de ma rine-installaties eenige schade geleden. Ook talrijke watervliegtuigen zijn beschadigd. Naar de Engelsche nieuwsdienst meldt, heb ben de Japanners ook een belangrijke havenstad in het Zuidoosten van Nieuw-Guinea aangeval len. Voorts zouden aanvallen zijn gedaan op het Nederlandsche gedeelte van Timor. (DNB). Na een godsdienstoefening heeft president Ryti de eerste werkzitting van het Finsche parlement in 1942 geopend met een rede, waarin hij zich uitvoerig bezig hield met de buiten- landsche politiek. Het Italiaansche weermachtbericht van gis teren luidt als volgt: Gemotoriseerde Italiaansch-Duitsche pantser- afdeelingen rukken ondanks den weerstand van den tegenstander op ten Oosten van Cirene. Luchtformaties zijn tusschenbeide gekomen in den slag. waarbij zij doeltreffend bommen wier pen op ravitailleeringscentra en materiaaldepots van den vijand, terwijl gemotoriseerde strijd middelen en vliegtuigen op den grond met mi- trailleurvuur werden bestookt en in brand ge stoken. De ongunstige weersomstandigheden hebben het offensief van de Duitsche lucht macht op het eiland Malta niet vertraagd, waar vliegvelden en haven installaties het voorwerp vormden van verscheidene aanvallen. Britsche vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht aanvallen ondernomen op Napels en Pa lermo, Zij wierpen eenige brisant- en brand bommen neer. Onbelangrijke schade, geen enkel slachtoffer in Napels, drie gewonden in Pa lermo. Ryti sprak van den „overval der sovjet unie" op Finland en zeide, dat de sovjet-unie ook na den gedicteerden vrede van Moskou heeft getracht, Finland als vazalstaat te behan delen en zich mengde in de binnenlandsche aangelegenheden. Het verdrag van Versailles is er niet in geslaagd een veiligen volkenrech telijken toestand of een doeltreffend uitvoerend gezag tot ondersteuning van het volkenrecht te scheppen. Het optreden der sovjet-unie tegen over Finland, de randstaten en Roemenië toont aan, dat onder zulke omstandigheden het vol kenrecht vaak niets anders dan een vuist recht is. Het Finsche volk moet in dezen toestand zijn kalmte bewaren, aldus vervolgde Ryti. en slechts op feiten bouwen. Met vermijding van bere keningen, welke op het oogenblik gebaseerd zijn, moet Finland zonder aarzelen voldoen aan de eischen van recht en eer. In verwonderlijke mate heeft men begrip getoond voor het streven en de moeilijkheden van Finland. Met groote voldoening maakte Ryti melding van de sympathie en de hulpvaardigheid op eco nomisch gebied betoond vooral door Duitsch land en ook door Zweden. Denemarken. Italië. Zwitserland en Hongarije. De geschiedenis en onze ervaring, aldus vervolgde hij. hebben ons geleerd, met welke staten de betrekkingen be langrijk zijn. In den loop van onze historie is er, van Rusland afgezien, geen vijand geweest, die getracht heeft ons land door oorlog te ver overen. Maar Rusland heeft daarvoor ongeveer 25 oorlogen tegen ons gevoerd. Ook in de toe komst behoeven wij van andere zijde geen ver overingspogingen te vreezen. Het Finsche volk moet de geestelijke nalaten schap van de „meest kritieke periode in de ver dediging van het land", den oorlog in den win ter van 1939/40, onaangetast bewaren in den verdedigingsstrijd van thans, dien het aan de zijde van Duitschland en zijn bondgenooten, vol vertrouwen voert tegen het agressieve bolsje wisme. De strijd, welks doel voor ons bestaat in de bevestiging van onze eigen veiligheid, moet thans tot een zegevierend einde gebracht worden, want het bolsjewisme is voor ons en geheel Europa nog steeds het grootste gevaar. De Britsche minister van buitenlandsche za ken. aldus vervolgde de president, heeft blijk baar geen enkel bezwaar tegen het programma van Stalin, zooals ook blijkt uit de laatste be sprekingen tusschen Stalin en Eden. Uit de sovjet-Britsche formuleering van de regeling der Europeesche aangelegenheden is gebleken, waar naar de bolsjewisten streven en waartoe Enge land bereid is, zijn toestemming ten koste van anderen te geven. Ryti sprak vervolgens over de betrekkingen met Zweden en Duitschland. Gedurende 650 jaar heeft Finland de lotgevallen van Zweden gedeeld en door tallooze banden is het met dat land verbonden. Duitschland is de eenige groote mogendheid, die in Oostelijke richting dezelfde belangen als Finland heeft. Tevens kan het in het Oosten op doelmatige wijze voor Finland optreden. Daarbij komt, dat Finland sedert eeuwen nauwe cultureele en economische be trekkingen met Duitschland heeft onderhouden. De trouwe wapenbroederschap tegen het impe rialistische bolsjewisme is dan ook onder alle omstandigheden een natuurlijke zaak. Aan het eind van zijn rede zeide Ryti. dat de voorwaarden van het verdrag van Versailles door haat en wraakgevoelens gedicteerd zijn. Finland moet hopen, dat de mannen, die na dezen oorlog over de vredesvoorwaarden zullen beslissen, er in zullen slagen, zonder haat en wraakzucht een blijvenden rechtstoestand te scheppen, onder welks bescherming ook kleine volken zonder vrees en ellende kunnen leven en werken. (D.NB.). Foto van Vliet, Leiden. Voor het Leidsche Stadhuis Ujn 30 gebrandschilderde ramen ontworpen en vervaardigd door den glazenier P. A. H. Hofman te 's-Gravenhage In verband met de oorlogsomstandigheden zul len de ramen ter voorkoming vm beschadiging eerst na den oorlog worden aangebracht. De afmetingen der ramen zijn 50 X 70 cM. De 30 ramen zullen worden aangebracht in het trap penhuis aan de zijde Vischmarkt. Zij stellen voor de wapens van de Burgemeesters en Magistra ten der stad Leiden. Hierboven het raam m(4 het familiewapen van oud-burgemeester jhr. mr. dr. N. C. dt Gijselaar. De diplomatieke medewerker van Stefanl schrijft omtrent een te Addis Abeba ondertee- kend Engelsch-Abessijnsch verdrag, dat dit een overeenkomst is, waarbij Tafari (vroeger Haile Selassie genoemd) toestemt in wijziging van Abessyinië in een Engelsche kolonie. In het verdrag wordt bepaald, dat Engelsche ambtenaren, troepen en rechters naar Abessy- nië worden gezonden en dit is een schending van alle beloften, die Engeland eens aan Tafari heeft gedaan. Het verschaft Engeland beslissen- den invloed op de binnenlandsche aangelegen heden des lands, dat daarmee zijn souvereine rechten heeft verloren. De aan Tafari toege stane leening bedoelt slechts zijn afhankelijk heid van Engeland te voltooien. Terwijl Engeland zich zooveel rechten voor behoudt. aldus Stefani, neemt het anderzijds geenerlei verplichtingen op zich jegens het Abessijnsche volk, vooral nopens voortzetting van het cultuurwerk, dat Italië ondernomen en de oorlog onderbroken heeft. Nogmaals toont Albion hierdoor, dat het slechts denkt aan uit buiting van het Ethiopische volk. Engeland heeft zich ditmaal evenwel te zeer gehaast de hand te leggen op iets, dat het niet toebehoort. Al heeft het in Tafari ook een volg- zamen medeplichtige gevonden, toch duurt het conflict met Italië nog voort. Abessynië, waar Italië zijn civiliseerenden arbeid is begonnen, zal te zijner tijd bevrijd worden van de slaven handelaars en Angelsaksische uitbuiters en zijn ware vrijheid en welvaart onder bescherming van de Italiaansche vlag hervinden. Nadat eind vorig jaar in totaal reeds 14.702.053 t. vijandelijke scheepsruimte tot zinken was ge bracht. is dit getal door de aanvallen van de Duitsche marine en luchtmacht in de afge loopen maand gestegen tot 15.103.653 t Hier onder zijn de scheepsverliezen der bolsjewisten en de Italiaansche en Japansche successen niet begrepen. Bovendien moet in aanmerking worden ge nomen, dat nog een groot aantal vijandelijke koopvaardij- en transportschepen zwaar be schadigd en voor langen tijd onbruikbaar is. Dit geldt gedurende Januari alleen reeds voor 28 koopvaarders van den vijand. Herstellingen zijn thans te moeilijker, daar de werven door het steeds toenemend aantal beschadigde sche pen overbelast zijn. Tot nog toe werden vele Engelsche schepen in Amerika gerepareerd, maar dit kan nu niet meer, daar de Ameri kanen hun werven zelf noodig hebben. (DN3.) HET BEZOEK VAN GOERING AAN ITALIË. Rijksmaarschalk Goering, die na een bezoek aan Sicilië gisteren weer te Rome is aange komen, heeft den chef van den Italiaanschen generalen staf. graaf Cavallero, ontvangen en met. dezen militaire vraagstukken besproken. Gistermiddag heeft de Rijksmaarschalk we derom een langdurig onderhoud met den Duce gehad. (D.N.B.). DE KATHOLIEKEN EN DE NIEUWE TIJD. Pater Lesaunier, de directeur van het semi narie der Carmelieten in Frankrijk, heeft het volgende verklaard over de houding, welke de katholieken behooren aan te nemen jegens den nieuwen tijd. De katholieken moeten zich baT seeren op de encycliek van Paus Leo XIII die de woorden van den heiligen Paulus aanhaalt: „Er is geen staatsautoriteit, welke niet van God komt". Daaruit kan men afleiden zoo concludeert pater Lesaunier. dat hij. die ge hoorzaamheid weigert aan het wettige gezag, gehoorzaamheid weigert aan God. Daar maar schalk Pétain het wettige gezag vertegenwoor digt, is de opstand van Degaulle en zijn aan hangers tegen de Goddelijke ordening. Duitsch land is ovei-winnaar in dezen oorlog. Uit dit feit komen rechten voort, die internationaal zijn vastgesteld en waarvan de nakoming een plicht is. Het is de plicht van alle Franschen en dus van alle katholieken om zich aan deze verplichtingen te onderwerpen en niets te doen. dat de bestaande orde zou kunnen verstoren. (A.N.P.). ARGENTINIË KAN MET DE GEHEELE WERELD OP GOEDEN VOET BLIJVEN. Guinazu te Buenos Aires teruggekeerd. Ruiz Guinazu, de Argentijnsche minister van buitenlandsche zaken, is gistermiddag der vlieg- j tuig uit Rio te Buenos Aires aangekomen. Ruiz i Guinazu is door de bevolking stormachtig toe- I gejuicht. In een geïmproviseerde toespraak tot de volksmenigte heeft Guizanu, die geen hinder meer scheen te ondervinden van het hem over komen vliegongeluk betoogd, dat hij als zijn taak op de conferentie van Rio uitsluitend gezien heeft het dienen van de hoogere be langen dei- natie. De gevonden formule maak' het mogelijk, met Ce geheele wereld in goede betrekkingen te blijven. Het grootste succes van de conferentie van Rio ziet hij in de belegging van het conflict tusschen Peru en Ecuador, een bijlegging die te danken is aan het initiatief van Argentinië. Duitschland geeft de kansen voor een gemeenschappelijke toekomst. DE LIEFDE VOOR HET EIGEN VOLK. (Van onzen politieken medewerker). DE inwendige opbouw in Noorwegen heeft zich snel voltrokken; er wordt hard ge streden aan een nieuw Noorwegen, welks grondslag gevormd wordt door het nationaal socialisme. Ook Noorwegens Leider Vidkun Quisling, heeft zich uitgesproken voor de lots verbondenheid. Het bekennen van die eene groote geestverwantschap heeft het mogelijk gemaakt met Duitschland schouder aan schou der te strijden voor het welzijn van het Nieuwe Europa in zijn geheel en voor de Germaansche volkeren in het bijzonder. De steeds grooter wordende groep nationaal socialisten onder lei ding van Quisling is zich bewust van de nieuwe binding, welke zich voltrekt in deze kentering der tijden. Quisling is ervan overtuigd, dat ieder volk, dus ook het Noorsche, waartoe hij behoort, zich bewust moet zijn van zijn volksche waar den en het noodzakelijk is dat deze hooge waarden tot grooten bloei gebracht worden. Im mers een volk, dat zijn volksche waarden niet verwaarloost, heeft een gezonde basis. Ook in ons land breekt meer en meer het bewustzijn door, dat een heroriënteering drin gend noodzakelijk is. De werkelijkheidszin gaat den boventoon voeren en verheugend is het allerwegen te kunnen constateeren, dat men begrip gaat toonen voor den Germaanschen levenswil, waarvan de Rijkscommissaris, dr. Seyss-Inquart eens zeide, dat deze moest op bloeien tot Nederlandsche daadkracht. Voor Noorwegen was het van groote histori sche beteekenis, toen Vidkun Quisling op ver zoek van de Noorsche ministers, dat het Noor sche Hooggerechtshof als staatrechtelijk onaan tastbaar heeft erkend, zich belastte met het minister-presidentschap en hy mededeelde een Nationale regeering te zullen vormen. Nasjonal Samling, de eenige officieele partij in Noorwegen, is thans regeeringspartij gewor den. Evenals de N.SJ3. strijdt ook Nasjonal Samling in een nauwe samenwerking met Duitschland voor een vrij en groot land. Er bestond in Noorwegen een soort internationale samenzwering tusschen liberalen en bolsjewie ken, die één front vormden tegen Nasjonal Sam ling. Maar de Noor heeft begrepen, dat de in wendige politieke ontwikkeling geen moeilijkhe den mag ondervinden en er gestreden moet worden voor de kracht van het Noorsche volk. dat een waarachtige plaats in de Germaansche lotsgemeenschap waardig is. IN Noorwegen getuigen er steeds weer meer van den wil van de nieuwe geestesstrooming. die door dit volk is gekomen. Ook Nederland begint steeds meer het ochtendgloren te aanschouwen en wordt zich bewust van den strijd voor het Nieuwe Europa en voor de vrij heid van Nederland. Het begin van deze bewustwording was, toen de Leider der N.S.B., Mussert, verklaarde, dat de Dit Nummei bevat TWEE Bladen Führer Nederland had toegelaten als deelgenoot in het Nieuwe Europa. Het Nieuwe Europa is geen toekomstverwach ting, het is reeds realiteit gewerden, zoo zeide de Rijkscommissaris het. Het Nieuwe Europa wordt in dezen tijd geschapen en Nederland neemt aan dezen opbouw reeds deel door het besluit van Mussert door den politieken arbeid der Nationaal Socialistiscne Beweging en vooral door het offer van haar strijders in het Oosten. Het is het belangrijke besluit van Mus sert om met Duitschland in een gemeenschap op leven en dood een nieuw en beter geordend en gelukkiger Europa te stichten. Er bestaat slechts één politieke wilsvorming in Nederland, en wel die in en door de NJ33. Hieraan ging een lange strijd van opoffering, ontbering en hardheid vooraf, evenals zulks in Noorwegen bij Nasjonal Samling het geval was. Mussert heeft het onlangs duidelijk gezegd, dat het Neder landsche volk moet handelen naar de eischen van den tijd. Mussert werd hiertoe gedreven door de liefde, welke hij voor zijn eigen volk koestert. Zoo is het ook met Vidkun Qulsijng, die thans het minister-presidentschap in het Nieuwe Noorwegen heeft aanvaard. Een nieuwe periode is aangekondigd. Quis ling zal Noorwegen een groote en trotsche toe komst tegemoet leiden. Een nationaal socialis tische toekomst, als een belangrijk deel in de Germaansche gemeenschap, welke groeiende is. De gebeurtenis in Noorwegen bewijst maar al te duidelijk, dat Duitschland een oprechte en vriend schappelijke gezindheid voor het Noor sche volk aan den dag legt en het Noorwegen evenals Nederland de kansen geeft voor een gemeenschappelijke toekomst. Een kameraad schap, gebaseerd op gelijkberechtiging, zal het zijn ln het Germaansche gebied. H. A. G. van hedenavond tot morgenochtend De maan komt hedenavond op om 22.24 uur en gaat morgenoch tend om 10.59 uur weer onder. .J MARGARINE OP DE VETBONNEN. Om misverstand te voorkomen, vestigen wij nog eens de aandacht op het volgende: Voor brood, gebak, vleesch, vleeschwaren en aardapeplen is deze week geldig bon no. 7; van de boterkaart eveneens bon 7, uitsluitend voor boter. Op bon 7 van de vetkaart kan men naar verkiezing margarine koopen of boter zonder reductie. Bovendien zijn nog geldig: Bon 6 aardappelen. Bon 6 van de boterkaart voor boter en Bon 6 van de vetkaart voor boter met reductie En bon 195 voor peulvruchten (t/m 21 Fe bruari.) Houders van boterkaarten kunnen desge- wenscht bon 9 van de boterkaart tot en met Donderdag inleveren bij hun slager om daar in het tijdvak van 19 tot en met 27 Februari a.s. rundvet op te ontvangen. Zooals men zich zal herinneren, is er van of ficieele zijde in het najaar reeds op gewezen, dat er in den winter een periode zou komen, waarin minder vet in den vorm van boter be schikbaar kon worden gesteld. Opzettelijk spre ken wij van vet in den vorm van boter, omdat in dezen tijd hoofdzaak is, dat men een bepaal de hoeveelheid vet krijgt. Of dit in den vorm van boter, margarine of rundvet wordt genut tigd, is van ondergeschikt belang. De voornaam ste zorg voor de overheid is. dat iedereen, on danks de moeilijkheden, die zich in de verschil lende jaargetijden voordoen, zijn deel krijgt. Daarom zijn houders van vetkaarten gerui- men tijd in de gelegenheid gesteld, op hun vet- bonnen boter te koopen tegen verminderden prijs. Thans is de tyd aangebroken, dat de over heid met boter extra zuinig moet zijn, maar zooals indertijd ook reeds werd aangekon digd, kan nu margarine beschikbaar worden gesteld, die daarvoor achter de hand is ge houden. Aan journalisten verklaarde Guinazu, dat de door de conferentie van Rio aangenomen for mule waarin het verbreken der diplomatieke betrekkingen met de mogendheden van de spil wordt aanbevolen, evenwel overeenkomstig de omstandigheden van elk land afzonderlijk, een overwinning voor Argentinië beteekent. Hij uersoonlijk heeft zich de grootste moeite ge geven. de instructies van zijn regeering op te volgen en rekening te houden met de gevoe lens en belangen van het Argentijnsche volk. (D.NB.). UIT DEN ZUID-AFRIK AANSCHEN SENAAT. Naar de Britsche nieuwsdienst uit Kaapstad meldt, heeft de Senaat der Unie van Zuid-Afrika met 18 tegen 7 stemmen het door generaal Smuts ingediende voorstel aangenomen, waarbij de oor logsverklaring der Unie van Zuid-Afrika aan Japan. Hongarije. Roemenië. Bulgarije en Fin- and wordt goedgekeurd. Het door de oppositie ingediende voorstel, waarin de losscheuring van Zuid-Afrika uit het verband van het Britsche rijk en de uitroeping van de republiek wordt geëischt, werd met 20 tegen 5 stemmen verworpen (DNB). Houders van vetkaarten kunnen echter, als zij dat willen, op bon 7 van de vetkaart ook boter krijgen, doch zonder reductie. Dat hierop thans geen reductie wordt verleend is billijk, want wat voedingswaarde betreft, doet margarine voor boter volstrekt niet onder. Dr. Ir. J. H. PLANTENGA HOOGLEERAAR TE AMSTERDAM. Bij beschikking van den secretaris-generaal van het Departement van Opvoeding, weten schap en Cultuurbescherming is met ingang van 1 Maart a.s. aan prof. dr. P. H. van Moerker ken op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoogleeraar by de Rijksacademie van Beel dende Kunsten te Amsterdam en ls als zoo danig benoemd dr. ir. J. H. Plantenga, directeur van de Akademie van Beeldende Kunsten te 's-Gravenhage. WIE IS ER JARIG VANDAAG....? Wie is er vandaag Jarig? Duizenden Neder landers zijn er vandaag jarig. Zij allen vieren dezen dag met meer of minder feestelijkheden. Gelukgewenscht, jarige Nederlanders. Laten wij hopen, dat het volgende jaar u uw naamdag onder gunstiger omstandigheden zult vieren. Gelukgewenscht, jarige Nederlander. Denk u aan de verjaardagsstorting? U weet het toch nog? De verjaardagsstorting is een overschrijving op het gironummer van de Nederlandsche ambulance, welke een even groot aantal dubbeltjes kwartjes of guldens omvat (al naar gelang uw beurs het toelaat) als het aantal jaren dat men oud is. En zoo u het niet meer weet: het gironummer van de Nederlandsche Ambulance is 87600. Ne derlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. LEENINGFONDS 1940 OPGEHEVEN. De waarnemend secretaris-generaal van het departement van financiën heeft bepaald, dat het fonds, ingesteld by artikel 1 van de wet van 4 April 1940 met ingang van 1 Januari j.l. is opgeheven. De wet van 4 April 1940 en de para grafen 1 en 2 van het besluit van den secretaris generaal van het departement van financiën van 22 Januari 1941 nr. 158 blijven toepassing vinden voor de afwikkeling van de begrootingen en de rekeningen van het Leeningfonds 1940 over de voor 1 Januari 1942 aangevangen dienst jaren. Het saldo van de rekening van het Leeningfonds 1940 over het dienstjaar 1941 worden de woorden: „tot aanwijzing van hef- taaldienst afzonderlijk. overgebracht naar hoofdstuk VIIB der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1942. In het intilué van de wet van 26 April 1940 wowrden de woorden: „tot aanwijzing van hef fingen ten behoeve van het Leeningfonds 1940" vervangen door de woorden. ..tot versterking van «RHks middelen". Dit besluit is gisteren in werking getreden. Korte bevelen oprukkende troe pen - zware gevechten. Steunt de Nederlandsche Ambu- 'lance v. h. Oostfront, j Koninginnegracht 22, giro: 87600, 's-Gravenhage

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 1