LEIDSCH DüGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 31 Januari 1942 KERK- EN SCHOOLNIEUWS KLEINE ADVERTENTIES VRAGENRUBRIEK BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Uit de Rijnstreek Het maanlicht in Februari GEVRAAGD AANGEBODEN PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 1 FEBRUARI. Leiden Chr. Geref. Gem. (Steenschüur) Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Joh. Jansen. Doopsgez. Gem.: Voorm. ÏO1/^ uur, da. A. H. A, Bakker van Middelburg. Eglise Wallonne: dix heures et demie, Mr. E. Michelin Moreau, pasteur k la Haye. Evang. Luth. Gem. (Patrimonium): Voorm. 10uur, ds. Bieger. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10Vi uur. dr. P. D. Tjalsma van Rotterdam. Ver. van Vrijz. Herv. (Volkshuis)Voorm. 1014 uur. dr. Boersema. Geref. Kerk in H. V .(Waalsclie Kerk. Bree- straat 64): Nam. 4 uur (Bed. H_A.)V ds. H. Hasper van Den Haag. Geref. Kerk (Zuiderkerk)Geen dienst. Geref. Kerk (Heerengrachtkerk)Voorm 9% en 11 urn-, ds. Wiersinga; nam. 5 uur, cand. Van Ommen. Geref. Kerk (Oude Vest)- Voorm. 10 uur. ds. R. A. Flinterman van Tienhoven; nam. 4 urn-, ds. E. H. Broekstra van Oegstgeest. Geref Kerk (Morschweg): Voorm. 10 uur, cand Van Ommen: nam. 4 uur, ds. Flinterman. Vrije Kath. Kerk (Vreewykstr. 19): Voorm. 1014 uur, Gez. mis. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds H. v. d. Linde en nam. 4 uur, ds. Y. Alkema. idem, Oosteinde: Voorm. 10 uur, ds. Y. Al kema en nam. 4 uur, ds. H. v. d. Linde. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. J. Knoppersen. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, j p Geels Doópsg. Gem.: Voorm. 10 uur de heer H. Lui. kinga, Doopsgez. prop.; 10 uur Jeugddiensten A. C en D. <- Oud-Kath. Kerk: Voorm. 10 uur. H. Dienst, en nam. 3 uur Vesper. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1014 en nam. 3 uur ds. v. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. 1014 uur ds. Moolhuizen nam. 3 uur leesdienst. Alphen a.d. Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Stehouwer, nam. 3 uur dr. Schurs. Wijkgebouw Gouwsluis: Nam. 3 uur de heer Lekkerkerker. Ned. Herv. Kerk (Oudsh.weg)Voorm. 1014 u. ds. van Rossum van Amersfoort. Ned Herv. Kerk Hooftstr.: Voorm. 10 en nam. 314 uur de heer Dekker. Marthastichting: Voorm. 10 uur ds. Meyer. Geref. Kerk Hooftstr.: Voorm. 10 en nam. 3 u. ds. Hartkamp. Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur Prof. Berkhou wer-, nam. 3 uur, ds. Mulder. w De Ruyterstraat: Voorm. 10 uur, ds. Mulder; nam 3 uur. prof. ,Berkhouwer. Chr Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur. ds. van Doorn van Oudekerk a. d. Amstel. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1014 en nam. 3 uur, ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. 1014 en nam. 2 3/4 uur, leesdienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Klüsener. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. D Evang. Luth. Kerk: Voorm. 1014 uur. cand. J G Bahnmüller van Amsterdam. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur, lees- Evangelisatiekring: Nam. 314 uur. de heer J. Sevensma van Amsterdam. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur. ds. Jacobs. Geref Kerk: Voorm. 10 uur. ds. De Bruyne van Uithoorn; nam. 3 uiir, cand. Van der Stoel, intrede.Geref. Kerk; yoorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Sluyters van Den Haag. Rem. Kerk: Voor Vrijz.-Herv.: Voorm. 10 uur, ds. C. P. Thomson. 1 Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. -3 uur. lees dienst. Hazcrswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1014 uur en nam. 2 3/4 uur, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Heuzeveldt. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 4 uur. ds. Ch. Eerhard. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. A. K Krabbe. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. D. Biesma van Broek op Langendijk. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1014 uur, ds. v. d. Windt. Leitlsehendam Ned. Herv. Kerk (verbe terde opgave)Voorm. 10 uur, ds. Vermet: nam. 3 u. (jeugddienst), ds. Laarman van Den Haag. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1014 uur (Dankz. Hi.), ds. Van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 1014 en nam. 314 uur, ds. Gilhuis. Lisse Ned. Prot. Bond: Voorm. 101/4 uur, ds A van Biemen van Barsingerhorn. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 4 uur, lees dienst. Oud-Geref. Gem.: Voorm. 9.30 en nam. 3 uur. leesdienst. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 uur, ds. Kalmijn van Woerden. Rem. Kerk: Nam. 7 uur, ds. L. W. van Wijn gaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 uur, ds. Speel man van Nieuwveen; nam. 3 uur leesdienst. Noordwijk-Bmiien Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 en nam. 4 uur. ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, dr. H. B. Visser. Noordwijk-aan-Zee Geref. Kerk in H.V. (Egb. de Grootstr.)Voorm. 10 u., ds. H. Hasper van Den Haag. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. N. J. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. B. Bouman. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfvijf, ds. Den Hertog. Oegstgeest Ver. van Vrijz. Herv. (W. de Zwijgerkerk)Geen dienst. Groene Kerkje: Geen dienst. Pauluskerk: Voorm. 1014 uur, cand. x». d. Haas; nam. 3 uur (Bed. H.D.), ds. Jansen Schoonhoven. Geref. Kerk (Mauritslaan)Voorm. 10 en nam. 3M: uur, ds. Van Katwijk. Geref. Kerk (Morschweg)Voorm. 10 en nam. 4 uur, cand. J. Blokland. Oudc-Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1014 uur, ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. 1014 en nam. 314 uur, ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 1014 uur de heer C. van 't Riet van Leiden. RÜnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1014 en nam. 3 uur. ds. De Vree. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 1014 en nam. 3 uur, leesdienst. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorin. 10 uur, ds Klomp. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3.30 uur ds. Rijksen. van Ouderkerk a/d. IJsel. Geref. Gem. (Leidscheweg 41): Nam. 4 uur, leesdienst. Warmond Ned. Herv/ Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uui\ ds. De Bel. Wassenaar Geref'. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Feringa; nam. 4 uur, ds. B Wielinga. Geref. Kerk Zuid: Voorm. 10 u., dr. Wlelenga; nam. 4 uur, ds. Feringa. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Van der Ent Braat. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Dronkert. Ned. Prot. Bond: Voorm. 1014 uur. ds. A. G. Roeders. Zwammcrdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. 10.30 uur mej. ds. Günther. ned. herv, kerk. Benoemd. Naar Meteren en Eist (toezeggin) ds. F. J: Sinke te Langerak bezuiden de Lek. Bedankt. Voor Plngjum en Zurich (Friesland) cand. L. Hoving te Oldekerk (Groningen). Beroepen. Te Bleskensgraaf (toezegging) ds. W. L. Tukker te Hel-Boelcop Te Ermeleo ds. H. A. Labrie te Wapenveld (Gelderland). Aangenomen. Naar Lippenhuizen en Hemrik (Fr.) (toezegging), cand. L. Hoving te Oldekerk (Gr.) Bedankt. Voor 's-Gravelduln-Capelle (N. Br.) ds. W. L. Tukker te Hei- en Boeicop. Drietal. Te 's-Gravenhage (vacature dr. Schok king), ds. F. J. Pop te Delft. ds. W. Sybrandy te Neerbosch-Heesch en ds. H, W. Waardenburg te Meppel Te Rotterdam (vacature ds. J. van Duyvenboden) ds. H. W Waardenburg te Mep pel, ds, W. H. Beekenkamp te Helnenoord en ds. A. Dönszelmann te Amersfoort Te Rotterdam (vacature ds. J. A. Kwint) ds. G. de Ru te Almen, ds. C. M. van Endt te Amstelveen en ds. H. J. Drost te Schoten. Aangenomen. Naar Annerveen, cand. H. Giete- ma te Maarn. GEREF. KERKEN. Drietal. Te Zevenhulzen (Gr.) ds. S. Eringa te Rinsumageest. ds. M. Feitsma te Schettens en ds. K. J. Schaafsma te Gameren. Tweetal. Te Wlrdum (Fr.) ds. G. Leene te Stadskanaal (Pekelderweg) en ds. K. J. Schaafs ma te Gameren (Geld.) Beroepen. Te Montfoort. cand. W, H. Wamstee- ker, hulppred. te Vllsslngen. CHR. GEREF. KERK. Tweetal. Te Leerdam, ds. W. Heerma te Zeist en ds. J. G. van Minnen te Hulzen (N.-H.) GEREF. GEMEENTEN. Tweetal, Te Dordrecht, ds. A. de Blols te Gouda en ds. T. Dorresteljn te Opheusden. GEBOREN: Paula Hendrlna, d. v. W. Jansen en N. Timmers Maria, d. v. J. P, Kikkert en J. W. Eradus. Apolonia Petronella Francisca, cl. v. H. J. v. d Hoeven en M. E. Dubbelaar. Jacob z. van N. Hus en D. v. d. Plas Arnol- dus z. van D. J. v, d. Berg en S. M. Ouwerkerk Wilhelmina Maria d. van P. Barendse en J. M. van Leeuwen Anna Gerarda Elisabeth d. van F. J,-W. Fisser en A. P. Mooij Geertruida Margaretha d. van H. F. Beelen en G. J. Verde- gaal Lambertus Herman z. van J. van Wijk en M. J. E. Hagenbeek Eveline Fiorina d. van G, J. Goekoop en A. E. Ruijs Dirk Alber- tus Marie z. van J. W. Smidt en C. M. A. Beek mans Petronella Anna Gerarda d, van G.'A. Vreeburg en A. C. van Beek Gabriël Marinus z. van C. C. Boogerd en J. E. v. d. Linden Theodoras Bernardus z. van B. M. Th. Huijnink en J. B. Alann Dries z. van J. Kleijn en P. Kluivers. ONDERTROUWD: J. en E. A. C. Grijm. Jd. B. O. J. v. T. te O. Wanneer het een personen auto betreft, moet de vergunning worden aange vraagd aan de Rijksverkeersinspectie te Den Haag, Hofweg 9; voor een vrachtauto "aan de Rijksin spectie. Atlantic House, Westplein 2, Rotterdam. J. v. d, Burg, gesch, 40 J. GETROUWD: A. A. Keijzer jm. en N. Rietkerk jd. F. Deijn jm. en I. van Leeuwen jd. J. B. J. Goddijn jd. en E. Roskamp jd. J. de Haas jm. en G. Vermond jd. J. Rijsbergen jm. en B. E. de Bruin jd. OVERLEDEN: B. H. Jansen. M., 62 j. W. Segaar, wedn., 81 j. P. Hoppenbrouwer. M., 58 J. C. M. Peters, Dr.. IJ. W. H. v. Alphen. Dr.. 10 J. P. A. v. d. Broek, Vr., 88 J. J. C. Mieog, wed. van A. Kasteelen, 69 j. S. M. Cassameyer hsvr. van C. Waasdorp 40 j. M. Siljee wed. van W. F. v. Tongeren 68 j. W. Verhart m„ 56 jr. GEVESTIGD. W. N. G. Altena, scheepswerktuigk., Splegelstr. 9 J. BekoolJ en fam.. Schelpenkade 9 M. C. Breuning, Rijn- en Schlekade 20 K. de Brljun, Oude Rijn 52 J. Th. FrlesemaButter, Korte Hansenstr. 3- J. A. Campfens en fam., ver- kooper. Witte Singel 80 A. C. Carrière en fam., Valdezstr. 1 J. G. Crabbendam en fam., kan toorchef. Kam. Onneslaan 53 E. Grootv. Eg- mond, Heerengr. 72 a M. F. A. Fokke, v. d. Brandelerkade 23 J. J. Geerling, onderwijzer, Rijn- en Schiekade 95 b J. Gorree, 4de Bin nenvestgracht 23 E. Gorter, 1.1. verpleegster, RiJnsb.weg 10 K. de Groot, verpleegster, De Laat de Kanterstr. 2 V. 't Hart. Marlënpoel- straat 37 M. H. Honsbeek, wlnkeljuffr.. De Sit- terlaan 26a A. Ippel en fam. Noorderstr. 8 a G. Jebblnk, verpleegster, Mariënpoelstr. 27 J. v. Kesteren, huisschilder, Kolfmakersteeg 24 C. H. Koppe. Boerhaavelaan 30 K. Kramer, onderwijzer, Jan van Houtkade 16 a Th. S. W. van Leeuwen en fam., kellner, Korevaarstr. 22 a J. B. Mensert, brandwacht N.S., Kooipark 1 R. Middelink, drogistbediencle. Jan van Houtkade 7 a A. A, Mollenburgh, Rijhsb.weg 77 A. M. J. Morsch, surn. Reg. en Dom., Haagweg 41 C. v. Mourlk en Fam., los werkman, Pieterskerkch.- steeg 28 A. j. H. Muijs, coupeuse. Leuvenstr. 57 E. L. W. C. v. Panhuijs, empl. A'damsche Rij tuig Mij., Witte Singel 94 H. J. M. Pols, Morschweg 174 b B. E. Quarles van Ufford, rentmeester. Breestraat 135 a M. Ravensbergen, serveerster cafetaria, Hansenstr. 6 S. Riet veld, A. van Saksenstr. 12 M. W. C. v. RoiJ, verpleegster. RiJnsb.weg 147 W. J. v. Rijnsoever en fam., étaleur, de Goejestr. 56 K. Schoeman, dienstbode, Zoeterw. Singel 33 W. Schouten, touwslager Meisjespoort 5 H. Sluis, hoofdleid ster kinderhuis. Zoeterw. Singel 98 P. C. Smans. dienstbode, Oucle Vest 45 W. F. Starrun, boekhandelaar, Hartesteeg 2 a A. Verboom, Formosastraat 40 S. W. Verkalk, perster, 3 Oct.- straat 63 a C. v. d. Vijver en fam., Roodborst- straat 32 Th. de JongWinnerl., dienstbode, Lijsterstr. 2 W. J. R, Zleck, RiJnsb.weg 29 b. VERTROKKEN: P. Amelung. Utrecht, Balijelaan 19 bis G. Ammeraal, A'dam. Willemsp.weg 174 G. H. Bal, A'dam. Nic. Witsenstr. 9 boven F. v. d. Blij, Utrecht, Catherynesingel 70 L. Bouman en fam.. Katwijk, Voorstraat 79 J. M. E. Buffin, Oegstgeest, Warmonderweg 80 C. D. Eradus, Boxtel. Molenstr. 102 G. M. Fassotte. Voorburg Parkweg 253 B. A. M. Fruijtler, Amsterdam, v. Eeghenstr. 6b J. A. J. v. Gasselt, Amsterdam, Pr. Hendriklaan 26 J. A. M. de Graaf. Arnhem. Sonsbeekweg 16 C S. v. d. Holst, Noordw.hout, Beeklaan 2 J. A. de Jonge, Utrecht, Adm. van Gentstr. 49 G. Kappetein, Plershll. Molendijk 10 A. H. Kappeljne van de Coppello, Haren Gr., Meerweg 3 B. M. Kolthoff, den Haag. Joh. van Oldenb.laan 102 G. de Koning, Groningen-, Vls- scherstr. 34a S. G. Landman. Sassenhelm, Hoofdstr. 85 M. v. Leeuwen. Rijsbergen, Markt A 112 C. H. A. Maas, Dordt, Reviusstr. 21 Mei Chung Wee, Haarlem, Bantamstr. 11 F. Mooi, Groningen, Abel Tasmanpl. 32a A. Moo- ten, Voorschoten, v. Kempenestr. 47 M W. Muyselaar Leeuwarden, Camminghastr. 61 P. Nieman, den Haag, Frederikstr. 165 J, A. Noord zij, Amsterdam, Valeriusstr. 202 n C. Regen- hardt, den Haag. Ant. de Haenstr. 31 E. R. Rikkers, Amsterdam, Nw. Spiegelstr. 42 in W. H. Roegholt, Amsterdam, Rubensstr. 32 Ph. J. de Ruijter de Wildt en fam., Oegstgeest. Spaar- garenstr. 50 A. M. SchuOr, Rotterdam' Hoofd weg 79 G. Seljbrands, Weenen Dl. Wed. J. C. StijlaartSingel. Utrecht, Tamerlndestr. 17 H. C. Sno, Amsterdam, Orteliusstr. 491 G. Stellbrlnk en fam.. Veenendaal. Gortstr. 37 G. Visser en fam., Rotterdam. Pupillenstr. 99 J. W. Vogt. Utrecht. Lelstr. 12bls J. J. H. VriJ- daghs. Utrecht, Stadhouderslaan 34 J. E. Went- holt, den Haag. Neuhuyskade 18. ALPHEN. Kerkelijke verkiezing. Bij de 10-jarige verkiezing voor kerkeraad of kiescollege der N. H. Kerk alhier, werden uit gebracht 71 stemmen voor den kerkeraad en 36 voor het kiescollege, zoodat de samenstelling van den kerkeraad ongewijzigd blijft. ALKEMADE. Uitvoering „'Door Gunst Verkregen". In hotel „De Vier Heemskinderen" te Roelof- arendsveen gaf de muziekvereeniging „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe-Wetering ondèr veel belangstelling de jaarlJjksche Vastenavond uitvoering. Het fraai verzorgde programma be vatte o.a. den marsch „Met moed vooruit" van den directeur J. Ruyter. Ook werd met succes opgevoerd het tooneelstuk „De BenzineKoning". De heer M. Spring in 't Veld gaf daarbij een toe lichting. BODEGRAVEN. Jaarvergadering Ger. Mannenvereeniging. In de consistoriekamer der Geref. Kerk werd de jaarvergadering gehouden der Ger. Mannen vereeniging onder leiding van den heer- P. Huis man. De verslagen werden uitgebracht, waarbij het belangrijkste was een onlangs genomen be sluit tot aansluiting bij den Landelijken Bond van Ger. Mannenvereenigingen. Enkele onder werpen werden geleverd, waarop een goede be spreking volgde. Ds. Dam sprak namens den kerkeraad. Tot ambtenaar ter secretarie in de komen de vacature-Ramp heeft de burgemeester be noemd den heer A. W. M. Kröger, thans te Haaften. In verband met zijn benoeming tot con troleur bij de Prijsbeheersching heeft de heer J. Fioole den dienst der gemeente Bodegraven als chef-veldwachter verlaten. Voorloopig is de heer J. Zijlstra met de waarneming belast. Voor de betrekking van wegwerker bij den polder Reeuwijk hebben zich niet minder dan 132 sollicitanten aangemeld. BOSKOOP. Jaarvergadering Ver. „Polderbclang". De voorzitter, de heer H. van Gemeren, open de. Besloten werd de contributie te brengen op 25 cent per 100 RR. De heer Jlletsema werd als bestuurslid herkozei^in de vacature van den heer J. P. de Borst' wordt gekozen de heer J. Hoogendoorn Wz. Het bestuur zal trachten door het aanbrengen van loopplanken verbetering te brengen in het langs varen bij de ophaalbrug over den Rijneveldscheweg. Jaarverg. Brandstoffenver. „Voorzorg". Bovengenoemde vereeniging vergaderde in ho tel „Neuf". De voorzitter, de heer C. Beken- kamp, opende met een hartelijk welkom. De in komsten bedroegen f. 24.494.68, de uitgaven f. 15.341.15; in kas is f. 9153.53. Het reservefonds is groot f. 1017.27. De heer M. P. Loef, lid der controlecommissie rapporteerde alles in de beste orde. De secretaris de heer W. Kruiswijk, bracht zijn keurig verslag uit. Tot bestuursleden werden herkozen de heer en C. Bekenkamp, J. C. Hoogeveen en J. J. Weller. Tot leden der controlecommissie werden benoemd de heer L. E. Hart en C. Uittenbroek; tot diens plaatsver vangers de heeren KI. Kromhout en C. Polder man. Jaarverg. Onderlinge Waarborgmij. „Zelf Hulp". Onder leiding van haar voorzitter, den heer J. G. Benschop, vergaderde bovengenoemde maat schappij. Het bleek, dat de inkomsten bedroegen f. 3119.57, de uitgaven f.3367. Het ledental be draagt thans 337. Het aantal ziektegevallen be droeg 139; door dat hooge cijfer moet 1941 we derom afgesloten worden met een nadeelig sal do. Tot bestuurslid werd herkozen de heer D. Spaarman, en als commissarissen de heeren: Joh. van der Willik, A. Zaal en Jac. van Wen- gerden. Tot slot werd een bestuursvoorstel aan genomen om in verband met de steeds stijgen de uitgaven, de uitkeeringen te herzien door te bepalen, dat bij ziekte 8 weken vol ziekengeld getrokken zal worden en dan verder geen uit- keering meer te verleenen, een en ander in gaande 1 Maart 1942 en voorloopig voor den tijd van één jaar. De Zondagsdienst wordt morgen waarge nomen door dr. A. J. Zwartendijk, telef. 355. HAZERSWOUDE. De Bevolking. De bevolking bedroeg op 1 Januari 1941: 2548 m. en 2444 vr., totaal 4992 zielen. Op 31 Decem ber 1941 bedroeg zij 2574 m. en 2472 vr., totaal 5046 zielen. Onze plaatsgenoote mej. M. Bos slaagde te den Haag voor het diploma costumlère. (Uitknippen en bewaren.) w a n a I/3S567» In bovenstaand overzichtje van het maanlicht in de maand Februari zijn slechte de uren aan gegeven van de nachten van 1 op 2, 3 op 4, 5 op 6 Februari enz. De niet aangegeven tusschen- liggende nachten van 2 op 3, 4 op 5 Februari enz. verschillen weinig van de voorgaande en vol gende nachten, zoodat men wel ongeveer kan uitmaken in welken tijd men over maanlicht beschikt. De getallen in de verticale kolommen voor en achter de teekening geven de data, respectieve lijk van avond- en ochtenuren aan. De getallen boven en onder de teekening zijn de nachtelijke uren van 18 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In het begin van de maand zijn wij de lichte avonden al spoedig kwijt, in de ochtenduren is het eerst na den tienden Februari, dat de duis ternis ons weer vergezelt. Omstreeks nieuwe maan, in den nacht van 15 op 16 Februari, heb ben wij weinig aan het schaarsche maanlicht, doch na den 19den wordt de toestand weer be ter, terwijl het eind van de maand ook weer lich te ochtenden brengt. OTTER GEVANGEN. De boomkweeker L. v. Veen, had het genoegen op den Watergang alhier een otter te vangen Het dier was ongeveer 1.25 M. lang en bracht een f linken prys op. NIEUWVEEN. OPBRENGST COLLECTE WINTERHULP. De speldjescollecte voor Winterhulp Neder land heeft hier opgebracht de som van f. 19.48. N1EUW-VENNEP. Voor beroep bedankt. Ds. Lazonder. Ned. Herv. predikant alhier, heeft voor het beroep naar Zuilen (U.) bedankt. - De Zondagsdienst der doktoren wordt morgen door dokter Schreuder waargenomen, men. NIEUWE WETERING. Vergadering IJsclub „Willem Barendsz." De ijsclub „Willem Barendsz" vergaderde in het café van den heer C. v. d. Knijf. De 2e voorzitter, de heer Hazebroek opende en dankte den heer A. A. v. d. Berg, die 15 jaar voorzitter is geweest en thans in verband met zijn hoogen leeftijd moest bedanken. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een saldo in kas was van f. 84.70. De aftr. bestuursleden de heeren N. Bouwmeester Cz., P. Klomp. Ant. v. d. Broek, N. Haazebroek Sr. en A. Walker, wer den herkozen; in de plaats van den heer A. A. v. d. Berg werd gekozen de heer N. Haazebroek Jr. Na een uitgebreide rondvraag volgde sluiting. OUDE-WETERING. Tot waarnemend voorzitter van den kerke raad der Ger. Kerk alhier, is aangewezen de heer v. d. Lip, oudste ouderling. Flitsende vuurmonden huilende granaten - artillerie duel. Steunt de Nederlandsche Ambu lance v. h. Oostfront. Koninginnegracht 22, giro 87600, 's-Gravenhage. Alleen 's Woensdags en 's Zaterdags, hoogstens 30 woorden 60 cent bij vooruitbetaling. Bewijsnummer 5 cent extra.- - Toezending van ingekomen brieven 10cent extra. ANT. STAARTKLOK of stoeltjesklok te koop gevraagd als ook een wor telnoten gebogen kabinet of bureau. Defect geen bezwaar. Br. Bur. v. d. BI. onder No. 9100k. INBOEDELS! Meubilaire goederen ouder- wetsch of defect, kachels fornuizen, mangels, bascu les. gewichten enz., koopt steeds k contant: Vanouds A. J. HARTWIJK. Goede renbeurs. Burchtsteee 4. Nieuwe Beestenmarkt 79 (Veemarkt). Telef. 24013. Vraagt Inlichtingen, taxee- ren. Herstellen. RADIO MET U.K.G. te koop gevraagd, liefst bekend merk. Brieven met omschrijving en prys aan Agent Leldsch Dagblad te Sassenhelm ond. letter W HANDNAAIMACHINE van particulier t.og. klein defect geen bezwaar. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 242k. WEILAND Te huur gevraagd 2 3 HA. welland. Aanbieding met prijs en waar gelegen onder letter P. aan W. v. BEELEN Cz., Agent v. d. Blad te Katwyk a/d Rijn. BABY-UITZET te koop gevraagd, geheel of gedeelte. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 342 k. ORGEL Zwaar krachtig orgel ge vraagd, voor Evangelisatie. 2 klaviers of Mason Ham lin. K. GILLE. eiland Ro zenburg, Telef. 68. SKI-SCHOENEN Te koop ger/raagd een paar in goede staat verkerende skischoenen, maat 4243. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 325 k. OUDE SCHILDERIJEN op doek of paneel te koop gevraagd. Brieven Bur. v. a. Blad onder No. 210 k STOELTJESKLOK te koop gevraagd. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 211 k. VULKACHEL Wordt gevraagd een emall- le vulkachel ln solide staat ln ruil voor eerste klas re- paratlewerk door gedlplom. schoenmaker of 1 paar maatschoenen. Is geen haast by. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 414 k. WINTERMANTELTJE met event, hoedje ter overname gevraagd, voor meisje van 6 Jaar. Brieven met prijs, event, cond. en kleur Bur. van dit Blad onder No. 530 k. VRACHT BREDA Vervoerder of verhuizer gezocht, welke binnen kor ten tUd naar Breda gaat om wat huisraad moe te nemen. t.w. dfcvanbed. 2 fauteuils, tafeltje, kastje. Br. m. pr. Bur. van dit Blad onder No. 403 k. HOND Te koop gevraagd door student een kleine hond (liefst Schotse terrier) Jong (reu). Brieven met prljsopg. en beschryvlng, Bur. van dit Blad onder No 324 k. WRINGERREPARATIE De wTingerreparatie vraagt gebruikte of nieu we wringers, onderdeelen, tevens ook ln goeden staat zynde waschmachlnes, ge reedschappen, meubelen, werkjasjes en broeken enz. Hooge RUndlJk f 222. Zoe- terwoude. HEERENSCHOENEN Te koop gevraagd, door werkloos persoon een paar heerenschoenen maat 40 en een winterjas maat 48. alles ln goeden staat zijn de. Brieven Bur. v. d Blad onder No. 371 k. ELECTR. MOTOR 1 pk;., 220 V., 1420 toe ren, te koop gevraagd. GEBR. PAES. Lelden, Resedastraat. Tel. 23803. 500 GULDEN vraagt Jonge man met vast werk te leen, flinke rente, maand, aflossing. Brteven Bur. v. d. Blad onder No. 411 k. BONTMANTEL Gevraagd bontmantelln prima staat, maat 4244, tegen billijken prys. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 532 k. LAARZEN Dames gummi laarzen of hooge leeren laarzen, maat 39, ter overname gevr. Brieven met prljsopg. Bur. v. d. Blad ond. No. 478 k. SCHIP Te huur gevraagd een schuit of motor 40 tot 50 ton. Brieven met, huur overeenkomst Agent Leidsch Dagblad Oude- Weterlng. GASOVENTJE Te koop gevraagd een pri ma gasoventje. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 500 k. KINDERSCHOENTJES of rubberlaarsjes maat 24 of 25 te koop gevraagd. Aanbiedingen Breestr. 4, telef. 20639. MEUBILAIR Te koop gevraagd 2 cra- pauds en 4 stoelen en 1 salontafel, of -4 clubfau teuils. Alles ln goeden staat. Brieven D. v. d. NIET, Agent Leldsch Dag blad. Noordwyk aan Zee. WIE WEET met geld wat te verdienen op kort termyn. Geen Z.H. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 551k. ORGEL GEVRAAGD contante betaling. Opgave van merk, registers, hout soort en prys. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 561k. RADIO Wy vragen merktoestellen met U.K.G. tot *36. Wjj betalen pryzen vanaf f.75 tot f. 600. Aanbiedingen Da Costastr. 69. Lelden. SPORTEROEK Gevraagd een dames- sportbroek liefst Heren- stof. mt. 44. Steenschuur 2, Telef. 24621. BABY-UITZET Gevraagd geheele of ge- deelteiyke babyuttzet en een ln goede staat zynde moderne kinderwagen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 592k. GIPSKOPPEN en glsbeelden ger/rad^d, door kunstschilder. Aan bieding met aantal, be schryvlng en uiterste prils aan: Do Sitterlaan 14, Lel den. BIJWERKEN Gevraagd lessen latyn en grieksch voor leerling gymnasium. Brieven met prysopgave Bur. v. d. Blad onder No. 639k. MEISJESSCHOENEN Te koop geyraagd een pr. hooge meisjesschoenen (mt. 36 of 37) en een trainingspak voor meisje van 12 jaar. Brieven met uiterste prysopgaaf aan het Bur. v d. Blad onder No. 600k. RADIOTOESTEL Te koop gevraagd modern radiotoestel met UK.G.. tegen hoogen prijs. Br. m. opg. van merk, typenum mer en uiterste prijs Bur. v. d. Blad ond. ,No. 681 k, TE KOOP GEVRAAGD Gasfornuizen, naaima chines, zit- en slaapkamer ameublementen, kasten, radio's, piano's, orgels, ge heele of gedeelte inboe dels. W. F. KOOREMAN. Let wel op: Nieuwe Ryn 9 t.o. Vroom en Dreesman, afl. Vlschbrug. VOOR NAAEVLACH. geven wy groote prijzen, defect geen bezwaar. Let wel op: W. F. KOO REMAN, Nieuwe Rijn 9, t.o. Vroom en Dreesman. afl Vlschbrug. SCHOENEN Wie kan my helpen aan een paar stevige Jongens- schoenen maat 3738. Tevens te koop aangeb. nieuw wollen damesvest, maat pl.m. 4244. Suma- trastraat 52 a. Leiden. KACHEL Een ln goeden staat zijnde kachel te koop gevraagd. Brieven met opg. van prijs Bur. van dit Blad onder No. 685 k. WOLLEN JAPONSTOF Lap wollen japonstof ter overname gevraagd. Liefst lichtblauw. Eventueel pun ten beschikbaar. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 731 k. VACHT Gevraagd kinderwagen vacht, nieuw of een in prima staat. Brieven met prys Bur. v. d. Blad onder No. 623k. ZEIL- OF SKIBROEK Te koop gevraagd zeil- of skibroek of Iets dergeiyks. A. MULLER, Rijnstraat 55, Katwyk a/d. Ryn, Tel. 168. KINDERWAGEN Gevraagd kinderwagen en vouwwagentje. Br. met pr. en omschr. Bur. van dit Blad onder No. 718 k. RADIO wy vragen moderne toe stellen ln goeden staat, met UK.G. Pick-up comb, wisselaars enz. Wij bieden er de hoogste prys voor. Stuur bericht Da Costa- straat 69. Lelden. RADIOTOESTEL te koop gevraagd met UK.G., door particulier. Brieven met opg. van merk en uiterste prijs Bur. v. d. Blad onder No. 680 k. PIANO Ik zoek voor leerling goe de studiepiano, prils f. 350 a f400 niet te boven gaan de. A, J. VAN BEMMELEN. Bothaplein 11. Wassenaar. AFGEBR. TULPEN Bloemisten, let op uw zaak bewaart uw afgebroeide tulpen vorstvry en levert ze schoon, wy geven de hoogste prijs, ontvangdag 's Dinsdags. GEBR. VAN KLAVEREN, Langevaart 20 Tel. 95, Rynsburg. BOEKHOUDEN 252 geslaagden ^oor de er kende examens der „Ne derlandsche Associatie voor Praktykexamens" (voorh. Mercurlus enz.) en Han delskennis L.O. Condities f. 5.- per maand Der we- kelUksch lesuur, j, A. JANSEN. Kamerllngh Onneslaan 15 Leiden. Te lefoon 22811. VERZENDT Uw goederen per J J. F. VAN DER MEER, Gere gelde boot- en autodien sten Lelden-Rotterdam v.v. en omstreken. Goederen opslag. Stadsbesteldlensten Aanneming alle soorten vervoer Hoofdkantoor: Oude Vest 175. Telef. 20307. VRUCHTBOMEN wy leveren: Hoogstam, halfstam, pyramlde en lel- boomen van Peer, Appel en Pruim in vele soorten. Stamrozen ln kleuren: donkerrood, geel, wit en rose. Billijke pryzen. A. SYTZEMA, Boom kweeker, Boskoop. WOLLEN DEKENS Laat uw wollen dekens door tusschenkomst van ons by Zaalberg wasschen U krygt ze als nieuw terug (Zonder zeepbon) Prijs f 1.02. BOUMAN, Utr Veer 1. hoek Kraaierstraat bij de fabriek Telef 22882 LEERT ZELF uw kleeding knippen, naaien, volgens eenvoudige methode. Atelier voor knippen, pasklaar maken van dames-, klnderklee- ding Bespreken dagelijks 6 uur. (behalve 's Woens dags. 's Zaterdags) M. L. EPSKAMP. Gedlpl Leerares, Plantsoen 11, VOOR KEREN repareren, ontvlekken en persen van uw kleding ls uw adres: H. STOUTEN. Schelpenkade 23, Tel. 22160 Vraagt vrybiyvend prysop gaaf. TRAPLOOPERS verleggen en bijkleuren. Zij worden als nieuw. Wacht niet tot zij doorgesleten- zyn. Iets voor u, Juist nu. C. J. VAN DER WLL.Ü, Morschkade 17 A. Behan ger ij. Stoffeerdery, Telef. 21725. w. VERHOEF Izn. ötucadoorsbedrljf, wittery, Jan van Houtkade 44, Te lefoon 25934. - .JEmalux" beton emallle, een naad- looze permanente wand- bekleding, ls glashard, alle kleuren en motieven ver vangt en voordeliger dan tegels, enz KINDEREN fotografeeren ls een apart vak. Daarom voor goede kinderfoto's naar de spe ciaalzaak: STUDIO KOOP MAN, Hooigracht 96. 3 briefkaarten voor f. 1.25. Alle werkdagen tot 8 uur geopend. GOED SPREKEN Gedlpl. spraakleraren JOH. en TO KWAK Zoeterwoud- sche Singel 104, Tel. 25110. VRUCHTBOOMEN Aangeboden alle soorten vTuchtboomen, laan- en slerboomen. ligustrum voor haagbeplanting Vaste planten. N, VINK Dorp Zoeterwoude. SCHOENEN Aangeb. leeren bruine da meslaarzen en eenlge pa ren goede damesschoenen, maat 59, 1 paar zoo goed als nieuwe damesschoenen maat 41. Te bevragen: J. BINK, Heemskerkstr. 106. Heden tusschen 6 en 7 u. LUIDSPREKER Aangeb. pracht luidspre ker met bekrachtiging op klankbord, zeer geschikt voor kleine zaal. Boer haavelaan 34, Maandag 5-6 uur. spiraal Matras als divan of in ledikant te gebruiken, prtjs f.25. Go din kachel met omhulsel f. 12. dito kleine f. 8. z. g. a. n. warmwatergelser voor keuken met 3 M. pijp prijs f. 45. Ryn- en Schiekade 121 f. JONGENSJASJE Aangeb. goed onderh. jon gensjasje. leeft. 9 Jaar. te ruilen voor 1 paar goede kinderschoenen, maat 36. v. d. Brandelerkade 2. DAMESKAPLAARZEN Prachtige dameskaplaarzen aangeboden van fijn leder mt. 4243. Schelpenkade 51 (ben.) KONIJNEN Breng thans uw voedster by het van ouds adres. U hebt zekerheid van 6lagen, garantie en gratis advies betreffende konijnenfok, eventueel aankoop fokma- terlaal. Dekgeld 60 ct. Bewaar dit advertentie. P. VINTGES. Morschweg 137, Lelden. GENEVER Ter ruiling aangeboden 5 L. genever, rcoor tabak, si garen en shag. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 428 k. NATIONAAL Kasregister f450. Sturmer schaatsen f. 10, Dames mantel f. 22. Herencos- tuum nieuw 1 x gedragen wegens teleurstelling f. 138 D.K.W. R.T. koplamp met schakelaar f. 40, Smits schijnwerper met spiegel compleet f. 28. Haarlem merstraat 101. Lelden. Ook Zondag van 124 uur. 2—a

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 6