BIJBELLEZINGEN fFDJCH DAGBLAD Woensdag 28 Januari 1942 KERK- EN SCHOOLNIEUWS AKKERTJE De Komedianten komen 'J! ÉW fm v J 1 SPORT Wedstrijden in de omgeving van Leiden Viertallen-competitie „De Sleutels" Neem'n n.v. Taminiau -Eist (Över-betuwe) Uit de Omstreken AGENDA &Kl!N/TfM LETTEREN, Uit de Rijnstreek MARKT BEIItUTW^W I meer^ r RADIO FEUILLETON bi—TB in —ii INH air" IUITSCHLAHD VOOR ET SOCIALISME. 4 -i Gezond en krachtig naar lichaam en geest. - Nederlanders. Ook uw vaderland ls in gevaar., Helpt mede, het Bolsjewisme te vernietigen, door dienst te nemen bij de Waffen S.S. Voor aanmelding en in lichtingen wende men zich tot de Waffen S.S., Stadhouderslaan 32, Den Haag. (Fellinga-Pieters) SCHAATSENRIJDEN. HAZERSWOUDE De Hazerswoudsehe ijs- club hield een Estafette-wedstrijd. 40 personen namen aan dezen wedstrijd deel. De prijswin- ners waren als volgt: le pr. Th. de Haan en Jac. Raaphorst; 2e pr. R. Vierstra en W. de Haan ;3e pr. A. Quartel en N. Quartel; 4e pr. J. van Gorkum en H. v. Veen. NIEUWE WETERING De IJsclub Ijsver maak hield wedstrijden. De uitslagen zijn: Hardrijden voor heeren: 1. Ant. Bouwmeester f.7.50; 2. P. Möller f.5.00; 3. J. M. Corts f2.50. Wedstrijd op priksleden: 1. G. Bouwmeester f. 4.00; 2. J. Remmerswaal f. 2.50: *3. Th. van Hameren f. 1.50. Ringrijden voor dames: 1. mej. M. Straathof f.5.00; 2. mej. N. Bouwmeester f.4.00; 3. mej. M. Los f. 3.00. Snelrijden voor heeren: 28 deelnemers; 1. N. Bouwmeester f. 10.00:2 Bert Bouwmeester f. 6.00; 3. J. M. Corts f4.00. Verder zijn door bovengenoemde club n.og wed strijden gehouden voor de schoolkinderen, die na afloop werden getracteerd op warme melk met gebakjes. ROELOF AREND S VEEN Hardrijden: 1. Arie Hoogenboom, Rypwetering; 2. G. Kennis, Roe lof arendsveen; 3. Louw Hoogeboom, Oude Wete ring; 4. Chr. v. d. Geest, Oud Ade. BRIDGE. De elfde wedstrijddag, welke gisteren /in „Schuttershof" werd gehouden, in de viertallen competitie 1941--'42, gaf nog geen antwoord op de vraag, welk team als eerste in zijn afdee- ling zal eindigen. Er kunnen zich dan ook zeer zeker nog groote verrassingen voordoen. Uiter aard bestond groote belangstelling voor den strijd tusschen de teams: van HeivertLaken en De GraafSleebos. De teams Laken en De Graaf wisten beide de overwinning in de wacht te sleepen. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. w.p. Groep Zwart: Laken 10 7 0 3 14 Van Helvert 10 4 4 2 12 Thoolen 10 4 3 3 11 Van Wingen 8 3 3 2 9 Van Tuljn 9 2 4 3 8 Aukes 8 3 0 5 6 Staal 9 1 2 6 4 Groep Rood: Keesom 11 8 1 2 17 Van der Staay 11 7 0 4 14 Bleuzé 9 4 2 3 10 Ibnoe 9 4 14 9 Luijken 10 4 1 5 9 Outshoorn 11 4 1 6 9 Verboog 9 3 0 6 6 Van Noort 10 2 2 6 6 PREDIKBEURTEN. Katwijk-aan-Zee. Zaal Chr. Prot. Belangen; Hedennam. 7 uur, ds. van Harten. Nieuw-Vennep. Chr. Geref. Kerk: Hedennam, 8 uur, ds. Lamain van Haarlem, Zevenhoven. Chr. Geref. Kerk (Polder)Don- derdagnam. 7.30 uur, ds. De Boer van Amster dam. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Broek op Langendijk ds. M. C. Koole te Rumpt, naar Nes en Wierum (toe zegging) cand. C. Fortuin, thans hulpprediker te Middemneer. Bedankt voor Brakel (toez.), ds. A. G. Haring te Goedereede; naar Exmorra en Allingawier (toezegging) cand. Corn van der Vlies, thans hulpprediker te Maasdijk, naar Ballum en Hollum op Ameland (toezegging) cand. J. G. Jansen te Leeuwarden. GEREF. KERKEN. Beroepen te Heemstede (vacature ds. E. T. van der Born) "ds. C. B. Bavinck te Kampen. Drietal te Montfoort cand. C. van Ommen, thans hulpprediker te Leiden, cand. N. B. Knoppers te Amsterdam en cand. W, H. Wam- steeker, thans hulpprediker te Vlissingen. Benoemd tot hulpprediker in de Haarlem mermeer (evangelisatiearbeid) cand. K. Kra mer te Wormer, die deze benoeming aan vaardde; idem te Nijkerk, cand. P. H. Pellicaan te Amsterdam. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te s Gravendeel ds Joh vaD Doorn te Ouderkerk aan den Amstel. Bedankt voor Ede ds. J. T. Riekel te Delft; voor Amsterdam-Oost ds. C. Smits te Sliedrecht, Groep Groen: Van Ingen Schenau 10 6 2 2 14 Spits 11 6 2 3 14 De Graaf 11 6 2 3 14 Van Rooijen 11 .5 3 3 13 Sleebos 11 6 1 4 13 Leujes 10 5 0 5 10 Van Eiken 11 2 1 8 5 Hoogwerff c.a. 11 0 3 8 3 Door bijzondere omstandigheden konden eenige teams niet spelen; derhalve moeten de teams Aukes, Van Wingen. Bleuzé, Verboog, Van Ingen Schenau en Leujes inhaalwedstrijden spelen op nader te bepalen datum. Hier worden telegrammen opgevangen! (Atlantic-Holland-P.K. Qual). Dr. van Rappard, de leider van de voormalige N.S.N.A.P., heeft Zaterdag in den Dierentuin in Den Haag over de overeenkomst tusschen de N.S.N.A.P. en de N.S.B. gesproken. (Polygoon-Meyer) dat ivordt een rare boel! Wie pijpen uit fornuizen sloopt, mag niemand iets verwijten, wan neer het een rare boel wordt. En wie lecge jampotten vasthoudt, heeft niets te vertellen, wanneer het met de jamlevering een rare boel wordt. Geef alle leege TEO- potten direct aan Uw winkelier terug. Dan kunnen wij onze frissche TEO-jams blijven leveren. BENTHUIZEN. Tweetal Ger. Gemeente. Ds. M. Heikoop, te Utrecht en ds. A. van Stuy- venberg zfjn geplaatst op het tweetal der Ger. Gemeente alhier. VERGADERLOKAAL STENGELINSTR. 1 KATWIJK a. ZEE. Wegens de huidige bijzondere omstandig heden wordt de lezing van a.s. Donderdag TOT NADERE AANKONDIGING UITGESTELD. 3259 T HEDEN. Schouwburg: Kameropera te 7% uur nam. WASSENAAR. Tentoonstelling „Ons Huishouden". Burgemeester baron van Wijnbergen, heeft gistermiddag de tentoonstelling „Ons Huishou den", georganiseerd door de Commissie voor Huishoudelijke voorlichting en gezinsverzorging, geopend. Daarbij wees spr. er op, dat deze ten- I toonstelling niet precies aansluit aan den hui- 1 digen stand van zaken, wat de voeding eet. be treft. Zij is echter te beschouwen als een in- leiding en het komt hoofdzakelijk aan op de I inschrijving voor de cursussen, welke reeds Ja- ren lang door de commissie worden verzorgd en I die hij niet genoeg kon aanbevelen. Spr. bracht hulde aan de dames, die de lessen verzorgen. Voorts wees hy op den uiterst moeilyken tijd. i waarin de Gursussen van véél nut zijn. Hij spoorde allen aan om elkaar van mensch tot i mensch en van gezin tot gezin te steunen. Met den wensch, dat de tentoonstelling zal slagen, i verklaarde hij haar voor geopend. ALPHEN. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER J. G. HOOGTEYLING. De heer J. G. Hoogteyling herdacht zijn 25- jarig jubileum in dienst bij de firma N. Sam- som N.V. alhier. De jubilaris werd in tegen woordigheid van het kantoorpersoneel geluk ge- wenscht door den heer J. B. Samsom, die wees op de groote nauwgezetheid en accuratesse, waarmede de heer Hoogteyling steeds zijn werk vervuld heeft. Deze toesprak werd gevolgd door de aanbieding van een couvert met inhoud, een mooie stoel en een boekwerk. Namens collega's werd de Jubilaris toegesproken door den heer M. v. d. Heyden onder aanbieding van een fraaie lamp. Nadat de jubilaris de directie en zijn col lege's dank had gebracht, mocht hy verder den dag in den huiselijken kring doorbrengen. Ook daar bereikten hem tal van blijken van belang stelling en gelukwenschen. INGEBRUIKNEMING BIJGEBOUWEN WATER- EN LICHTBEDRIJVEN. Zaterdagmiddag zijn de nieuwe bijlokalen aan de Water- en Lichtbedrijven officieel in gebruik gesteld. In hoofdzaak betrof dit eenige uitbrei dingen van opzichterslokalen, schaft- of recrea tielokaal enz., welke werkzaamheden werden uitgevoerd door de aannemers de heeren W. v. d. Helm en J. v. Wieringen. Deze officleele in gebruikneming werd verricht door den burge meester den heer P. A. Coiyn, nadat deze met den directeur den heer M. v. Muiswinkel, eenige oud-raadsleden, de beide wethouders de heeren den Ouden en Sprey. alsmede eenige opzichters en werklieden was rondgeleid en de gebouwen had bezichtigd. Deze uitbreiding beteekent voor het bedrijf zoowel als het personeel een be langrijke verbetering! THEATER EN DANS. Het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, afd. Theater en Dans, deelt mede: 1. Tooneelstukken, welke niet in druk zijn verschenen, alsmede voordrachten, liederen, revue's en cabaret-nummers moeten ter goed keuring in duplo worden ingezonden. Na behandeling wordt één exemplaar dei- goedgekeurde stukken, voordrachten enz. terug gestuurd, 2. Van alle stukken, voordrachten, gedichten enz. moet de naam van den schrijver en van liederen, ook de naam van den componist, wor den vermeldbij vertalingen of bewerkingen moet ook de naam van den oorspronkelijken schrijver worden opgegeven. 3. Rederijkerstooneelgezelschappen en lief hebberij-revue-gezelschappen. zoomede gelegen heids-declamators en liedjeszangers moeten door bemiddeling van den burgemeester of door het plaatselijk hoofd van politie 8 weken voor den dag der op. of uitvoering hun tekst of repertoire ter keuring door het dramaturgisch bureau van het departement van Volksvoorlich ting en Kunsten, inzenden. Beroepsgezelschappen of beroeps-cj^clamators en cabaretiers of liedjeszangers, evenals schrij vers en uitgevers kimnen rechtstreeks inzenden. Inzendingen, welke niet aan voornoemde voor waarde voldoen, worden ter zijde gelegd. BOSKOOP, 26 Jan. Coöp. Ver. De Boskoop- sche veiling. Diverse per bos: Prunus-triloba- takken le soort 0.90—1.60; idem 2e soort 50—70 ct; Forsythia-takken le soort 1,201.80; idem 2e soort 0.901.10, Seringenbloemen 0.75—1.35; Mahoniablad 15—19 ct; Andromeda 8—12 ct. HONSELERSDIJK, Centr. Westl. Bloemenvei ling, 26 Jan. Amerilly 24—26; CaUa 30; Anjers 9 —13.50 per 100: Plumosa 51—79: Sprengerie 32— 42; Freesia 33—51: gekleurd 43—66; Copland 15—25; Bartigen 45-^7: Pitt 45—5'5ó; Le Notre 42: Victoire 24—29; Albino 31: Brahms 20: Zeno ber 1624; Golden Harvester 43; Krelage 1024 per bos. RIJNSBURG. Groentenveiling, 26 Jan. Roode kool f. 6.80; Gele kool f. 6.40; Uien f. 5.50; De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 24 Januari 20 uur tot Zaterdag 31 Januari 8 uur waarge nomen door de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek voormalig Wllhelminapark 8, Tel. 26274. flls hoest vastzit, helpen g VOOR DONDERDAG 29 JANUARI. Hilversum I, 415.5 M. 7.15: Gramofoonmuz. 7.45: Ochtendgymnastiek 7.55: Gramofoon- muzlek 8.20: Ochtendgymnastiek 8.30: B. N. O.: Nieuwsberichten 8.45: Gramofoonmuzlek 9.15: Voor de hulsvrouw 9 20: Gramofoonmuz. 10.00: Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuzlek 10.45: Gramofoonmuzlek 11.00: Voor de kleuters 11.20: Zang met pianobegelei ding en gramofoonmuzlek 11.50: Gramofoon muzlek 12.00: Klaas van Beeck en zijn orkest en soliste 12.40: Almanak 12.45: B. N. O.: Nieuws- en economische berichten 13.00: Het voorkomen en genezen in de wereld der planten 13.15: De Melodlsten en solist 14.00: Kwar tetconcert Circa 14.30: Gramofoonmuzlek 15.00: Musette-orkest en soliste 15.30: Voor de zieken 16.00: Cyclus „Godsopenbaring" 16.20: Gramofoonmuzlek 16.30: De Romancers 17.15: B.N.O.: Nieuws-, economische- eln beurs berichten 17.30: Muziekcorps van de Dultsche Weermacht, Flgura-kwartet en het Kleine Om- roepmannenkoor 18.30: Aardewerk-arbeiders aan het woord 18.45: Gramofoonmuzlek 19.00: Actueel half uur 19.30: Omvoepsympho- nlet-orkest en solist (Van 20.15 af alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken 20.15: Gramofoon muzlek 20.45: Filmpraatje '21.00: Omroep- symphonle-orkest 21.30: Planovoordracht (gr.- p'l.) 21.45: BN.O.: Nieuwsberichten 22.00: BN.O.: Engelsche uitzending: „National features of the Netherlands" of Gramofoonmuzlek 22.1524.00: Gramofoonmuzlek. Hilversum II, 301.5 M. 7.158.45: Zie pro gramma Hilversum I 8.45: Zang met pianobe geleiding (opn.) 9.05: Gramofoonmuzlek 10.00: Morgenwijding 10.15: Pianovoordracht 10.40: Voor de vrouw 11.00: Gramofoonmuzlek 11.20: Ensemble „De Kwintslag" 12.00: Syl- vestre-Trlo 12.45: BN.O.: Nieuws- en econo mische berichten 13.05: De Ramblers 13.45: Voordracht 14.00: Salonorkest en gramofoon muzlek 15.00: Voor de vtouw 15.30: Fluit, hobo en plano 16.00; Amabile-sextet 16.45: Voor de jeugd 17.15: B.N.O.: Nieuws-, economi sche- en beursberichten 17.30: Zang met pia nobegeleiding en gramofoonmuzlek 18.15: Sport ei? lichamelijke opvoeding 18.30: Plano: voordracht 19.00: B.N.O.: Wat Nederland, schrijft 19.10: B.N.O.: Nieuwsberichten 19.20: Gramofoonmuzlek 19.45: Causerie „Brandende kwesties" 20.00: Reportage (Van 20.15 af alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken) 21.45: B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00: B.N.O.: Toelichting op het weermachtsberlcht 22,10 22.15: Avondwijding. GEMEENT. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF Voor Donderdag 29 Januari. O le programma: 7.1524.00 Hilversum I. 2e programma: 7 1522.15 Hilversum II 22.152400 Duitsch Programma. 3e en 4e programma: 7.0024.00 Duitsch Pro gramma. Waschpeen A f. 9.20; Grove peen B f. 5; idem C f. 4; idem D f. 3.40; Knolselderie I f. 11; idem II f. 10; idem III f. 5—8; Kroten f. 5.60; Ge kookte kroten f 12.30 per 100 K.G. RIJNSBURG Bloemenveiling, 26 Jan. Tulpen: Copland rose en blauw 40 ct; Moore 18: Krelage 2530; Yellow 22; Gele Prins 30; Couronne d'or 30; Hyacinthen gemengd 18 ct per bos; Hyacinthen met bol gemengd f. 8—9; Narcissen Alfred 30—35: Helios 20 ct. Blijmoedige roman door Wilhelm Lichtenberg. Vertaling van Max van Straten.) Copyright 1. P. O (G. L Welsz) A'dam (68 „Nou! Ei- was eens een filmprinses, die van een booze fee in haar wieg een vloek had mee gekregen eeuwig zul je onderweg zijn. Van stad tot stad, van dorp tot dorp, van atelier tot atelier. Nooit zul je Jezelf toebehooren of een echten prins. Slechts het publiek en dc film industrie zal je toebehooren. En geen God zal je kennen dan de Camera. En deze filmprinses luistert naar den naam van Raffaela Cellini. Op eenv dag echter bracht een goede fee, die de vloek blijkbaar niet wilde doen. haar in een klein, bekoorlijk stadje, Lucca geheeten. Mis schien ken je het ook?" vroeg ze hem met een vragenden blik. „.Verder! Verder! Ik wil het sprookje hooren!" verzocht Riccardo als een kind, dat het einde van de geschiedenis niet kan afwachten. „In dat stadje bevond zich een rondtrekkend komediantengezelschap. En bij dit gezelschap was e$n prins.." „Een Prins?"' keek Riccardo haar twijfelend aan. „Ja. Beslist een prins. En een schitterende prins ook Alleen wist hy niet. dat hij van edel bloed was. Ook hem had een booze fee be- tooverd. Hij moest zoo lang tweede tenor en biljettenverspreider blijven, tot de kus van een prinses hem uit zijn onwaardig leven zou be vrijden." „Je vertelt heerlijke sprookjes!" zei hy, haar hand nemend. Raffaela trok haar hand weg. „Wacht nou. Het sprookje is niet altijd zoo mooi. De prins en de prinses werden op elkander verliefd. Hoe kpn het in een sprookje anders zijn? Maar er waren him helaas enkele weken van geluk ge- jgund. Plotseling verscheen de booze fee weer, ditmaal verkleed als filmmanager, er fluisterde den prins leelijke. domme, onzinnige verleidin gen in het oor. Toen dan de tweede tenor en biljettenuitdeeler zijn armzalig kleed afgewor pen had en in volle heerlijkheid stond, verliet hij zyn prinses, die hét veel beter met hem I gemeend had en een zeer groot kunstenaar van hem had willen'" maken. Zooals hij verdiende en zooals zijn bestemming was." „De prins heeft echter op het allerlaatste oogenblik het gevaar ingezien", viel Riccardo in, terwijl hy haar voorzichtiger sprookjestoon- overnam. „En heeft over de verleidingen van de booze fee gezegevierd." „Te laat", zei Raffaela en liet het hoofd zinken. „Neen Maria, het is nooit te laat. Wa:.t het sprookje is beslist nog niet uit. In ieder sprook je krijgen de prins en de prinses elkaar er. wor den samen gelukkig." „Zoo?" keek Rafiaela weer op. „Je hebt ge lijk. Dan was het dus toch geen sprookje, dat ik je verteld heb, maar een alledaagsche geschie denis. Van een vrouw, die bereid was alles voor haar liefde te offeren, vermogen, succes, een contract in Hollywood, en een jongen man, die dit offer niet waard was." „Maria! Ik had toen mijn bezinning verloren. Die onverwachte werkelijke kans heeft mij ver blind. Ik wist niet wat ik deed. Vergeef me, Maria!" Ze keek hem goedig aan, „O, vergeven heb ik je al in het uur na je vertrek." „Dan kan toch tusschen ons alles bij het oude blijven." „Neen." Raffaela stond op. „Daartoe heb ik den moed niet meer. En ook niet meer de vrij heid van handelen. In zou nu een ander zeer, zeer veel verdriet doen En dat wil lk niet. Omdat iik hem in deze laatste eenzame dagen dubbel [heb leeren waardeeren. En omdat hij het neit verdient steeds weer opzij geschoven te worden, wanneer het een prins behaagt, genadig te wenken." Ze gaf hem een hand. ..We moeten uit elkaar gaan. Alledaagsche geschiedenissen eindigen meestal zeer nuchter En voor een sprookje heeft waarschijnlijk toch de goede prins ontbroken." Riccardo kuste haar hand. En toen hij ging I sloot hy zoo zacht en behoedzaam de deur als- of hij vreesde, dat het minste gerucht de wonde j van dft afscheid aan het bloeden zou maken. XIX. Alle wegen leiden weg van Rome. Guido Soldati was naar Rome teruggekeerd, nadat hij in Sicilië natuurlijk de ..mooiste, edel ste, reusachtigs te. stemmigste motieven" gevon den had. Hoe kon het bij Guido Soldati ook anders zijn? Zijn leven bestond bijna uitsluitend uit superlatiteven Maar toen hij den volgenden middag bij Raf faela kwam - het was juist het theeuur. dal z:j steeds in gezelschap van Reginald doorbracht was er weinig meer aan hem te merken van de Siciliaansche successen. Integendeel. Hij was I zoo terneergeslagen, als Raffaela hem nog nooit gezien had en hy liet zelfs na Reginald zyn ge- bruikelijken giftigen blik toe tewerpen En als men Soldati's onnatuurlyken gemoedstoestand precies wil beschrijven, moet men er aan toe voegen, dat hij dezen Reginald Hicks zelfs een hand gaf, wat nog nooit gebeurd was. De manager zette zich dus aan de tafel en zuchtte diep. „Zorgen?" vroeg Raffaela verbaasd. Want een zuchtende Guido Soldati was waarlijk een novum. Nu barstte hy los. „Zorgen? Wanhoop! Ik heb nooit gewone zorgen. Ik ben wanhopig of niets." „Mooi. Dan neem ik er kennis van, dat je wanhopig bent", antwoordde Raffaela eenvou dig. „En als je je thee opgedronken hebt, moet je me maar eens de reden van je wanhoop ver tellen." „Direct!" brulde Soldati. „Meteen zul je alles weten Hy greep zich aan de tafel vast en riep: De „Zingende Engel" is afgela§t. Nou weet je het." „Wat beteekent dat?" vroeg Reginald. „Dat beteekent doodeenvoudig; dat de „Ner- va" er genoeg van heeft zich nog langer door alle voorkomende factoren te laten koeionneersn. Nu is ook die Daldini uitgevallen.'En de tinan- ciers willen deze vastgeloopen kar alleen al uit bygeloof niet meer vlot maken. Bovendien is het manuscript ook werkelyk hondsch ellendig. Du» uit, geen „Zingende Engel" meer." (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) 2-1

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2