IEIDVH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 3 Januari 1942 KERK- EN SCHOOLNIEUWS HOEST ABDIJSIROOP kinkhoest shjmhoest AKKER'S RECHTZAKEN kKLN/T EN LETTEREN Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek RADIO S UW RADIO DEFECT? PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 4 JANUARI. Lelden Chr. Gerei. Gem. (Steenschuur) Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Joh. Jansen. Doopsge. Gem Voorm. 10% uur, ds. P. Vis van Den Haag. Eglise Wallonne: pas de Service. Evang Luth. Gem.: Voorm. 10% uur, ds.Bie- ger. Geref. Kerk (Zuiderkerk)Voorm. 10 uur, ds. Wlersinga; nam. 4 uur, dr. Westerink. Geref. Kerk (Heerengracht): Voorm. 10 uur, dr. Westerink: nam. 4 uur, cand. C. v. d. Jagt van Rijswijk. Geref. Kerk (Oude Vest)Voorm. 10 uur, dr. Weggemans; nam. 4 uur, ds. Wiersinga. Geref. Kerk (Morschweg): .Voorm. 10 uur cand. v d. Jagt' nam. 4 uur, ds. Weggemans. Geref Kerk. in H.V. (Waalsche Kerk)Nam. 4 uur. ds. K. H. Kroon. Rem. Geref Gem Voorm. 10',4 uur, ds. Hu- beek van Vlaardingen. Ver. van Vrljz Hervormden (Volkshuls)V.m. 10% uur, ds. G W. Melchers van A'dam. Ned. Herv Gem. (Oosterkerk)Voorm. 10% uur (koor), dr Riemens. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19); Voorm. 10v. uur gez mis. Aalsmeer Ned Herv Kerk- Voorm. 10 uur ds. H. v d. Linde (Voorb H.Anam. 4 uur, ds. Ned Her". Kerk (Oosteinde): Voorm. 10 uur ds, Y. Alkema (Voorb. H.A.) en nam. 4 uur, ds. H v Linde. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. J Knoppersen. Chr Ger. Kerk: Voorm. in uur (Voorb. H.A.) en nam. 4 uur ds J. P. Geels. Doopsgezinde Kerk: Voorm. 10uur, ds. R. C. de Lange. Oud-Kath. Kerk: Voorm. 10 uur dienst; nam. 3 uur vesper. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur ds. v. Beusekom. Geref Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. Moolhulzen Alphen a. d. RUn Ned Herv. Kerk (Juli- anastraat)Voorm. 10 uur, ds. Stehouwer: nam. 3 uur, dr. Scheers. Hulpgebouw Gouwsluls: Nam. 3 uur, de heer Lekkerkerker. Ned Herv Kerk (Oudsh.weg) Voorm. 10% uur ds. Post v. RijswUk. Ned Herv. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 en nam. 3% uur, ds. Hinsch van Ooltgensplaat. Martha-StichtingVoorm. 10 uur, ds. Meyer. Geref. Kerken (Hooftstraat): Voorm 10 en nam. 3 uur, ds. Bruine van Uithoorn. Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur, ds. Bosch; nam. 3 uur ds. Mulder. Geref Kerk (de Ruyterstraat)Voorm. 10 uur ds. Mulder; nam. 3 uur, ds. Bosch. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Klüsener. nam. 4 uur de heer Dekker. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur cand. W. C. P. den Boer Evang Luth. Kerk: Nam. 6 uur ds. A W. C. de Wit van Delft. 4 t Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 4 uur lees dienst: Maandagnam. 7 uur ds. J. Verhagen van Middelburg. Evangelisatiekring: Nam. 8% uur samenkomst. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds Har- melen van Warns (Fr.). L Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. half 4 uur ds. de Blols van Gouda. Geref Gem.: Voorm. 10 en nam. 3 uur lees- dlenst. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 2.45 uur ds Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Heuzeveldt. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 4 uur, ds. Ch. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. A. K. Krabbe Chr Geref Kerk- Voorm. 10 en nam. 3 uur. ds J. Prins van Apeldoorn. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% u. ds. Scheurs van Aphen a.d. Rijn. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur de heer J. D. v d. Meer van Abbenes. Katwjjk-aan-den Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur. ds. E. Warmolts. Gerei. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3% uur, ds. J. G. Aalders KatwUk aan Zee Nieuwe Kerk: Voorm. 10 u. ds. Jongeboer.; nam. 4 uur (Bidstond voor vls- scherij. landbouw enz.) ds. Van Harten. Oudo Kerk: Voorm. 10 uur d3. Rutgers; nam. 4 uur (Bidstond voor vlsscheriJ, landbouw enz.) ds Pras. Zaal voor Chr. Prot. Belangen: Voorm. 10 uur ds. Van Harten. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. Gll- Geref Gem. (Remisostraat)Voorm. 10 en nam. 4 uur, leesdienst. Leidschendam Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10% en nam. 3% uur, ds. Verniet. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 3 uur, ds. G. van 't Riet van Goor Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% u. en nam 2% uur ds. Koch. Klnderkerk: Voorm. 10% uur de heer P. J. D. van Malssen. Ver. van Vrijz. Herv. (Lindelaan): Nam. 7 uur dienst. Geref. Kerk: Voorm, 10 en nam. 2% uuf ds Dijk. Lclmuldcn Ned. Herv. Kerk: Vorm. 10% uur ds. van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur ds. Gilhuis. Lisse Ned Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 4 uur ds J. Th v. Veenen. Gerei. Kerk: Voorm. 10 uur, dr Ruys; nam. 4 uur. ds J v. Wijngaarden van Bennebroek. Chr Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. A. Ponstein Geref. Gem Voorm. 10 en nam. 4 uur, lees dienst. Oud Geref. Gem Voorm. 9% en nam. 3 uur leesdienst Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Nam. 2% uur ds. P. A A. Klüsener van Bodegraven. Gerof. Kork: Voorm, 10% uur leesdienst; nam. 3 uur ds Speelman van Nleuwveen. Remonstr. Kerk: Voorm. 10% uur ds. L. w. van Wijngaarden. Nleuwveen Ned. Herv Kerk: Voorm 10% uur, ds KateJ. Gerei Kerk- Voorm 10,uur. ds. Speelman, nam 3 uur. leesdienst. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 3 uur, de heer A. van Scherpenzeel. Nieuw-Vennep Ned Herv Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Lazonder; nam. 3% uur (jeugd dienst), ds. Lofvers van A'dam. Geref Kerk- Voorm 10% en nam. 3% uur. ds Smilde. Chr Geref Kerk: Voorm 10% en nam 4 uur leesdienst Noorden - Ned Herv Kerk: Voorm 10% uur ds. Zwljnenburg. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur ds. De Ruig, nam 3 uur leesdienst. Noordwijk-Binnen Ned Herv. Kerk: Voor middag 10 uur, ds. W. W. Slddré; nam. 4 uur. (Jeugddienst) ds. Kuilman van Lelden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 3% uur ds H. B Visser Noordwijk aan Zee Ned. Herv. Kerk: Vrn. 10 uur en nam 4 uur (Bed H Doop), ds N J Cupédo. Gerei Kerk: Voorm 10 en nam 3 uur, ds B Bouma u Geref Kerk (H.V.): Voorm. 10 uur, ds. K H Kroon Noordw(jkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) ds. Den Hertog. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 uur. de heer De Bres, Cand. t. d. H. Dienst Pauluskerk: Voorm. 10% uur, A. P. v. d. Haas, Cand. t. d. H Dienst; nam. 3 uur (Bed. H. D.) Geref. Kerk (Maurltslaan)Voorm. 10 uur, ds R C. Harder, van Leiden; Nam. 3% uur, Cand. E. Pijlman, van Woerden. Geref. Kerk (Morschweg): Voorm. 10 uur, Cand. E. Pyiman; nam. 4 uur, ds. R. C. Har der. Ver. van VriJz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk): Voorm. 10% uur, ds. J. M. de Jong van Oterleek Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur ds. Geerllng. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur de heer W. de Krijger; nam. 3% uur ds. Gilhuis van Lelmulden. Remonstr. Kerk: Voorm. 10% uur ds. Heijn. Rijnsburg Ned. .Herv. Kerk: Voorm. 10 uur dr. G. C. van Niftrik; nam. 3 uur, dr. Van Nif- trik en Cand. Breukelman. Kerkzaal: Voorm. 10 uur, dr. K. J. Brouwer van Oegstgeest. Ger. Kerk (Rapenburg): Voorm. 10 uur, ds. Van der Loo; nam. 3 uur. Cand. P. v. d. Spek. Ger Kerk (Voorhouterweg)Voorm. 10 uur, ds. Post; nam. 3 uur, ds. Van der Loo. Concordia: Voorm, 10 uur, Cand. v. d. Spek; nam. 3 uur, ds. Post. Chr Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, Cand. Zyderveld van Apeldoorn. RiJnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur ds. C. Mulder van IJzendoorn. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur leesdienst. Sassenhelm Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3.30 uur ds. Krljkamp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3.30 uur can- dldaat Veenstra van Sneek. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. Visser. Pinkstergemeente: Nam. 5 uur de heer Zout man. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorf. 10% en nam. 3% uur, ds. Huls. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur, ds. Warner Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. Cand. Wente van Eindhoven; nam, 3 uur. Can. v. d. Vlies van Rijswijk. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, Cand. v. d. Stoel van Boskoop. Voorhout Ned. Herv. Kerk:' Voorm. 10 uur (Voorber. HA.) ds. Klomp. Voorschoten Ned. Herv. Gem.; Voorm. 10 en nam. 4 uur ,ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3% uur, ds. Wlelinga van Wassenaar (Voorb. H.A.) Geref. Gemeente (Leidscheweg 41): Nam. 4 uur. leesdienst. Warmond - Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer Dijkhuis: nam. 3 uur, ds. de Bel. Waddlnxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. en nam. 4 uur ds. Vroeg ln de wey. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 3 uur ds. Smldt. Oud- Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. 3.30 ds. van der Kraats Wassenaar Ned. Herv. Kerk (Dorpskerk) Voorm. 10.30 uur ds, P. Bootsma, legerpred. b.d.; nam. 4.30 uur Anne de Vries, hulpprcd. te Den Haag. Klevietkerk: Voorm. 10.30 uur ds. J. Rottenberg miss. pred. te Den Haag Geref. Kerk (Zuid)Voorm. 10 en nam 4 uur ds. G Toornvliet van Wolfheze. Geref. Kerk (Zyilaan): Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds Feringa. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. v. d. Ent Braat. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Dronkert. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10% uur ds. A. G. Röeders. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur ds. de Stoppelaar. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur ds. N. Warner van Ter Aar; nam. 3 uur ds. De Ruig. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. L. Boer van Schevenlngen (H.D.); nam. 2.30 uur de heer A. Boon te Hlllegersberg. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. H. Verslulj8. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur lees dienst. Ver tot Verbr. der Ger. Waarh.: Voorm. 10 en nam. 2.15 uur de heer Luytjes van Oegstgeest. Ver. v. Vrljz. Herv.: geen dienst. Zoetcrwoude Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 U. (Voorb H.A.), ds. Eijkman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer Lekkerkerker van Alphen; nam. 3 uur d.s Stehouwer van Alphen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur ds. Zwaan Rem. Gerof. Gem.: Voorm. 10% uur mej. ds. Günther. Gebruik toch Abdijsiroop, die de vastzittende slijm direct zal doen loskomen, borst en keel verzacht en Uw hoest zal doen ophouden. Vanouds beproefd bij hoest, £riep, bronchitis, asthma. VOORZITTER VAN DE TOEWIJZINGS COMMISSIE WEES ZICHZELF TE RUIM TOE! De officier van justitie by den Haagschen economischen rechter wilde een voorbeeld stel len voor alle voorzitters van Plaatselijke Toe wijzingscommissies aan de 6lagers, om niet te doen. zooals deze verdachte had gedaan. Die had zichzelf een te ruime portie gegeven, hetgeen ten koste van andere slagers zou zijn geschied. Bovendien had de verdachte, J. H. G. Zif- kamp uit Hillegom. kans gezien ongeveer 4368 kilo vleesch niet te leveren aan een Instantie, waarvoor eigenlijk geleverd moest worden, en de economische rechter veronderstelde, dat dit vleesch zonder bon was verhandeld. Toen ver dachte op een keer zijn administratie had moe ten overdragen naar Lisse, was een deel der administratie spoorloos verdwenen. Gezien al deze omstandigheden, wilde de officier dus een voorbeeld stellen aan alle commissieleden, en vorderde omdat, verdachte misbruik had ge maakt van zijn positie negen maanden eevan- genlsst. af met bevel tot onmiddellijke gevan genneming De rechter veroordeelde conform dezen eisch. Bezet gebied nieuw offensief ten aanval. Steunt de Nederlandsche Ambu lance v. h. Oostfront. Koninginnegracht 22, giro: 87600, 's-Gravenhage. BEMIDDELING VOOR AMUSEMENTSMUSICI EN ARTISTEN. Het departement van Volksvoorlichting en Kunsten maakt bekend: Begin October van verleden jaar werd het arbeidsbemiddelingswezen in ons land herzien en voorloopig geregeld. Voor de Amusements musici mogen thans nog slechts vier bemidde laars optreden. Zij mogen voor musici niet meer dan 6% der gage berekenen, waarvan werkgever en werknemer ieder 3% betalen, terwijl voor artisten, die een gage tot en met f.20.per dag per persoon verdienen resp. voor artisten, die meer dan f. 20 per dag per persoon verdienen, de bemiddelingskosten respectievelijk 5 en 10% bedragen, waarvan werkgever en werknemer ieder de helft verschuldigd zijn. Het is gebleken, dat er nog contracten loopen, ook van ouderen datum, waarin andere percen tages vermeld staan dan die, welke door de overheid zijn vastgesteld. Het is voor de musici en artisten, de impressario's en de ondernemers van het allergrootste belang, dat zij nu reeds nagaan, in hoeverre nog loopende contracten in strijd zijn met de bestaande regelingen, en, in dien dit geval is, de misstanden zoo spoedig mogelijk uit den weg ruimen. Binnen zeer korten tijd zal door de Nederlandsche Kultuurkamer deze materie definitief worden geregeld en zal worden overgegaan tot vaststelling van model contracten. Artisten en musici, die meenen, dat zij meer dan het wettelijk voorgeschreven provisie-per centage hebben betaald, kunnen zich met hun klachten tot de Nederlandsche Kultuurkamer wenden. Deze is gevestigd in de 2e van den Boschstraat 44 te 's Gravenhage. NIEUWE UITGAVEN. De Volksche Wacht. Het Decembernummer van de „Volksche Wacht" onder redactie van ir. H. J. van Hou ten, is gewijd aan volkslied en volksdans. Het nummer opent met een artikel van de hand van den redacteur van het tijdschrift, tevens gevolmachtigde voor de volkscultuur bij het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming, over de herleving van den volksdans. Verder bevat deze speciale uitgave een uiteenzetting over het opteekenen van een volkslied door H. Sweers, een beschouwing over rijm en lied van onze kinderen door B. Veur- man en een beschrijving van zeven boerendan sen uit West-Friesland door de schrijvers van beide vorige artikelen. Verschenen bij: Elsevier, Amsterdam: „Wachouen", roman, door Steven Brodle. Steven Brodie is het pseudoniem van een jon gen schrijver, die met dit boek zijn debuut maakt. Helaas is hij er niet in geslaagd het ge slacht Wauchouen, over welks hedendaagsche telgen hij verhaalt, voor ons te laten leven en aan het eind van het boek hebben we het gevoel met een stel onaanvaardbare zonder lingen kennis gemaakt te hebben. Het bijzon dere van deze aristocratische Wachouen-familie wordt er wat erg dik opgelegd zonder den lezer te overtuigen. Hoewel het boek ons als geheel niet kan bevredigen, heeft het wel kwali teiten en is vlot geschreven. Meulenhoff, Amsterdam: Amsterdamsche Impressionisten en hun Kring, door A. M. Hammacher; deel IV in de Bibliotheek der Ned. Kunst, met tallooze fraaie reproducties. Breitner. Verster, Witsen, Van Looy. Isaac Israels, e.a. komen in dit boek naar voren. Zij zijn de scheppers geweest van het z.g. steedsch impressionisme, in tegenstel ling met het daaraan voorafgegane natuur- impressionisme van de Haagsche School. De schrijver behandelt hun kring te Amsterdam en omgeving tusschen de jaren 1885 en 1900. Met een vergelijkend overzicht van de voor naamste firugen uit het Fransche en Holland- sche impressionisme wordt dit zeer lezenswaar dige boek besloten. Tjeenk Willink, Zwolle: In de editie Schuurman en Jordens: Distributiewet 1939 en Prjjsopdrijvings- en Hamsterwet 1939, zooals deze zijn gewijzigd na 1 April 1941. Wegenverkeersregeling door mr. dr. E. van Bolhuis. Nijverheidsonderwiiswet, zooals deze is gewij zigd na 8 April 1941. - Uitverkoopen en Opruimen in het Winkel bedrijf, Wet, met aanteekeningen. door mr. dr. E van Bolhuis. Spheltema en Holkema, Amsterdam: Wat is heemkunde? Een algem^ene oriëntatie ter beleving van ons eigen land. door F. Koster, met voorwoord van dr. Jac. P. Thjjsse, geïll. Kluwer, Deventer: Para-Para vuur aan de Banda-zee, Een In disch verhaal, door P. Haan, geïll. door den schrijver. AALSMEER. Rijkspostspaarbank. Gedurende December 1941 is aan het post kantoor Aalsmeer en het daaronder ressortoe rende ambtsgebied ingelegd f.6498,6T en uit betaald f.7085. Vergadering Doopsgezinde Gemeente. De Doopsgezinde Gemeente hield onder voor zitterschap van den heer Jacob Alderden haar ledenvergadering. Mevrouw A. SchoutenTas werd als kerkeraadslid herbenoemd en de heer H. Eveleens Arnzn. als zoodanig benoemd. De Zondagsdienst wordt morgen waarge nomen door dr. OeL NOORDWIJK. De Zondagsdienst der doktoren wordt mor gen waargenomen door de doktoren Hermani- des, de Ruiter en Noorlander RIJNSBURG. Bevestiging candldaat Breukelman. De bevestiging van den nieuwbenoemden hulp prediker, cand. F. H. Breukelman zal morgen middag te 3 uur plaats hebben in de Ned. Herv. Kerk. De dienst der doktoren zal morgen worden waargenomen door dr. F. Leerink. VOORSCHOTEN. Examens E. H. B. O. Ter verkrijging van het diploma EH.B.O. is den leden van den diploma-cursus examen afgenomen. Als examinator trad op dr. M. D. Horst, terwijl het examen werd afgenomen in de bovenzaal van het Raadhuis, welke welwillend door den burgemeester was afgestaan. De cursussen waren gegeven door de dokto ren H. J. Keegstra en C. J. Kerkhof. Geslaagd zijn de dames: H. Waltje, R. Marckmarm, N. Verstoep, J. v. d. Bijl, G. Dui venvoorde, A. V. d. Burg, M. Stikvoort, H. Yperlaan, A. van Houten, M. Visser, J. Zulj- derduijn, L. Zonneveld, J. Oostergo en T. Kals. En de heeren: A. Pldnje, T. v. Tuyl, H. Krös- schell, K. Smit, C, Eggink, J. Baas, H. Damme, L. Oostergo, P. v. d. Velden, J. Heijnen, H. v. d Voort en B Hoogwerf f Kroon. Afgewezen werden 3 candidaten. Diefstallen. Ten nadeele van M. de B. is uit een gesloten kist die op een zolder van zijn woning aan de Molenlaan stond f. 100 ontvreemd, waarvan aangifte werd gedaan bij de politie. Deze diefstal is ook daarom voor hem zoo ernstig, omdat de B. van zijn, niet al te groot, inkomen ook zijn moeder, die reeds op hoogen leeftijd is, in haar onderhoud voorziet. Bij den heer C. A. v. B. is gistermorgen omstreeks half negen een doos met pakjes bo ter, te zamen wegende 10 K.G. ontvreemd uit het achterhuis van de boerderij. ZEVENHOVEN. Goede prijs voor iepenboomen. Door den landbouwer N., werd dezer dagen een 9-tal iepenboomen verkocht voor de som ma van f. 1000. HILLEGOM. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en het daaronder I behoorende ambtsgebied werd gedurende De- j cember 1941 ingelegd f. 19.341.04 en terugbe taald f. 11.880.40. I De dienst der doktoren wordt morgen waargenomen door dokter Ten Hoopen, tel. 5417. - De bloemboUenbeurs werd bezocht door 52 personen. LEIDSCHENDAM. Onvoldoende verduistering. Door de gemeentepolitie is tegen een drietal landbouwers prooes-verbaal opgemaakt, wegens het niet voldoende verduisteren van hun wo ningen en stallen. Ofschoon al deze huizen van blinden waren voorzien, waren zij, zelfs na herhaalde waar schuwing, nalatig gebleven deze te sluiten. LISSE. Ter gelegenheid vari het 25-jarig onder- ALKEMADE. EMBALLAGE-MEESTER HÖLSCHER MET PENSIOEN. Een gedenkwaardig afscheid. In het veilingkantoor heeft een afscheidsbij eenkomst plaats gehad, waarbij de heer Höl- scher zijn 40-jarige loopbaan in dienst vai. de Roelofarendsveensche Veiling op een gedenk waardige wijze heeft afgesloten. Het volledige bestuur, de raad van toenicht, de directie en het kantoorpersoneel waren bijeen, terwijl de eere plaats werd ingenomen door den heer Hölscher. In die jaren is de heer Höischer iemand ge worden, die zoowel in Nederland als in Duitsch- land zéér vete vrienden an handelsrelaties aan zich heeft verbonden. Toen in 1902 de vrije handel in tuinderij-producten te Roefofarends- veen een meer soliede basis kreeg in een vei ling-systeem, werd de heer Hölscher secretaris der veilingvereniging „Eendracht Maakt Macht" Tot dien tijd was hij practisch tuinder geweest en Lad aan den lijve ondervonden, met welke moeilijkheden de tuinders te doen hadden, om zich een eenigszins loongevend bestaan te ver schaffen Energiek trad hij op en bestreed so ciale wantoestanden met een ijver, welke hem ook nu nog op hoogen leeftijd eigen is gebleven. Bij zijn functie aan de pas opgerichte veiling was de heer Hölscher de spil waarom èlles draaide. Hij was veilingmeester, kassier, embal- lagemeester, administrateur. Voor den afzet van augurken zocht hij connecties In het eigenland leerde de Duitsche taal en reisde naar Duitsch- land. vanwaar hij terugkwam met nieuwe or ders De export nam toe en ook de prijzen wer den beter dan voorheen. Vastberaden volgde HoLcher den nieuwen koers Door de plaatselijke omstandigheden werd te Roelofarendsveen nog een tweetal veiling-vereenigingen gesticht, waarna, dank zij de sociale actie, de éénwording tot stand kwam, door fusie tot de eene Coóp. Veilingvereeniging „Eendracht Maakt Macht' welke thans 23 jaar bestaat. Bij de oprichting hiervan werd de heer Hölscher belast met het beheer over de emballage, welke belangrijk functie door hem tot het einde met groote nauwkeurigheid is vervuld. De heer Hölscher sluit thans zijn veiling-loopbaan af en zal gaai- genieten van een welverdiende rust. Het valt hem zwaar te gaan soheiden van zijn werk, dat hem zoo bijzonder dierbaar was. Velen in den lande zullen ongetwijfeld even hun gedachten laten gaan naar den stoeren grijsaard, den em- ballagemeester Hölscher van de „Veensche Vei ling". die steeds zulk een aangename en ge moedelijke sfeer om zich wist te scheppen! BOSKOOP. Vergadering „De Boskoopsche Veiling." Onder leiding van haar voorzitter, den heer Adr. van Leeuwen, vergaderde de Coöp. ver. „De Boskoopsche Veiling" in hotel „Neuf". Het doel was. den leden, Inzonderheid den kaskweekers. meerdere kennis bij te brengen, daar 50 pCt van hun kasruimte moet worden ingeruimd voor het kweeken van groenten. Na opening door den voorzitter, werd het woord gevoerd door den heer J. Zwartendijk, hoofd van den plantenziektekundigen dienst ln deze gemeente, die omtrent den groententeelt in de kassen een duidelijke uiteenzetting gaf, alsmede richtlijnen voor het kweeken van groenten. lJa gedachtenwlssellng deelde de voorzitter mede, dat het bestuur besprekingen heeft gevoerd, met het bestuur der groenten- veiling te Gouda, teneinde daai. de hier go- kweekte groenten te doen veilen. Met dank aan den spieker, voor diens leerzame voorlich ting, volgde sluiting dezer zeer geanimeerde vergadering. VOOR ZONDAG 4 JANUARI. Hilversum I 415.5 M. 8.00: Gewijde muziek (gr.pl.) 8.3Ö: B.N.O.: Nieuwsberichten 8.45: Gramofoonmuztek 9.00: Voor de Jeugd 9 30: Gramofoonmuzlek 10.30: Strijkorkest van het Utrechtsch Stedeiyk Orchest 11.30: Omroep- Jeugdkoor 12,00: Frans Wouters en zyn orkest 12.45: B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten 13.00: Gramofoonmuzlek 13.05; Neder- landsch Verbond voor Slbbekunde: Wie en wat waren onze voorouders? 13.20; Sylvestre Trio 14.00; Orkest Malando 14.40: Accordeon Harmonie „Apollo" 15.00: Radlotooneel 15.45: Radlo-potpourrl „Allerhad von Stadt und Land" 16.55: Gramofoonmuzlek 17.00: Zon dagmiddagcabaret 17.45; Gramofoonmuzlek 18.20: Sport van den dag 18.50; Gramofoon muzlek 19.00: Actueel half uur 19.30: Ra dlotooneel met muziek. (Van 20.15 af alleen voor de Radio-Centrales, die over een lynverbln- dlng met de studio beschikken) 20.15: Gramo foonmuzlek 20.45: Otto Hendriks en zijn orkest 21.30: Gramofoonmuzlek 2145: BNO* Nieuwsberichten 22.00: B.N.O.: Engelsche uit zending: An American sees Holland of gramo foonmuzlek 22.15—24.00: Gramofoonmuzlek. Hilversum II, 301.6 M. 8.00: Gramofoonmuz 8.30: B.N.O.: Nieuwsberichten 8.45- Gra mofoonmuzlek 9.00: Studio-vroegdienst 10.00: Gramofoonmuzlek 10.05: Zondagmorgen zonder zorgen 11.30: Gramofoonmuzlek 12.00: Cyclus „God en het kwaad ln de wereld" (in) 12.15: Het Zutfensch Vrouwenkoor en orgelconcert (opn.) 12.45: B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 13.00: Amusementsor kest, solist en gramofoonmuzlek 14.00; Neder landsche schryvers spreken over eigen werk 14.20: Omroep-Symphonie-orkest en solist. (In de pauzes: Gramofoonmuzlek en gesproken Ber- UJnsche Theaterbrlef) 16.00: Woninginrichting ln dezen tyd, causerie 16.15: Clavecimbelvoor- dracht 16.50: Gramofoonmuzlek 17.00: Duitsche taalcursus 17,25: Gramofoonmuzlek 17.30: Voordracht 17.45: B.N.O.: Nieuwsbe richten en sportuitslagen 18.00: Klaas van Beeck en zyn orkest 18.30: Onze Nederland sche Taalclub 19.00: B.N.O.: Nieuwsberichten 19.20: Orgelconcert 19.45: Spiegel van de week 20.00: Gramofoonmuzlek (Van 20.15 af alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken) 20.15: Zang met pianobegeleiding 21.00: Gramofoon muzlek 21.20: Zang met pianobegeleiding 21.45: B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00: B.N.O.: Toelichting op het weermachtsberlcht 22.10 22.15: Gramofoonmuzlek. VOOR MAANDAG 5 JANUARI. Hilversum I, 415.5 M. 7.16: Gramofoonmuz. 7.45: Ochtendgymnastiek 7.55: Gramofoon muzlek 8.00; B.N.O,Nieuwsberichten 8.16: Gramofoonmuzlek 8.35: Ochtendgymnastiek 8.45: Gramofoonmuzletk 9.15: Voor de huls vrouw 9.20: Gramofoonmuzlek 11 00- Voor de kleuters 11.20: Ensemble Rentmeester 12.00; Viool met pianobegeleiding en gramofoon muzlek 12.40: Almanak 12.45: BN.O.: Nieuws- en economische berichten 13.00: Prac- tische wenken aan boer en tuinder 13.15: Planovoordracht 13.45: Gramofoonmuzlek 14.00: Otto Hendriks en zyn orkest 14.30: Or gelconcert 15.00; Voor de vrouw 15.45: Gra mofoonmuzlek 16.00: Godsdienstige lezing 16.20: Zang met pianobegeleiding 16.46: Voor de Jeugd 17.15: B.N.O.Nieuws- economische en beursberichten 17.30: Roemeensch orkest Gregor Serban 18.00: Landmans lust 18.30: Ramblers 19.00: Actueel half uur 19.30*: Residentie-orkest (Van 20.15 af alleen voor de Radio-Centrales die over een ïynverblndlng met de studio beschikken) 20.15: Gramofoonmuz. 20.30: Residentie-Orkest en solist 21.30: Gramofoonmuzlek 21.45: B.N.O.: Nieuwsberich ten 22.00: B.N.O.* Engelsche uitzending: Things worth knowing about Holland of het Rococo- Octet (opn.) 22.30:-Gramofoonmuzlek 22.50: Omroeporkest (opn.) -- 23.30—24.00: Gramofoon muzlek. Hilversum II, 301.5 M. 7.15—8.45: Zie Hil versum I 8.45; Gramofoonmuzlek 10.00: Morgenwydlng 10.15: Grapaofoonmuzlek 11.30: Reportage 11.40: Zang met pianobege leiding 12.00: Orkest Malando, en solist 12.45: B.N.O Nieuws- en economische berich ten 13.05: Melodlsten en solist en gramofoon muzlek 14.00; Viool, cello en plano -r 14.45: Utrechtsch Stedeiyk Orchest (opn.) 15.00: Gramofoonmuzlek lo.OO: Romancers 16.45: Gramofoonmuzlek 17.15: BN.O.: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten 17.30; Het An- thonle Reicha-Kwintet 18.00: Amusementsor kest, solist en Zang met planobegeléldlng 19.00 B.N.O.: Frlesch praatje 19.10: B.N.O.: Nieuws berichten 19.20: Gramofoonmuzlek 19.45: Politiek weekpraatje 20.00: Gramofoonmuzlek (Van 20.15 af alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken) 20.15: Klaas van Beeck on zyn orkest 20.45: Muzikale actualletelten van de week 21.00: Gramofoonmuzlek 21.45: BN.O.: Nieuwsbe richten 22.00: Gedeelten uit de Bachcantata No. 65 (gr.pl.) 22.1022.15: Avondwyding. GEMEENT. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF Voor Zondag 4 Januari 1942. le programma: 8.0024.00: Hilversum I. 2e programma: 8.0022.15: Hilversum II 22.15—24.00: Duitsch programma. 8e en 4e programma: 7.00—24.00: Duitsch programma. Voor Maandag 5 Januari 1942. le programma: 7.1524.00: Hilversum I. 2e programma: 7.15—22.15; Hilversum II 22.15—24.00: Duitsch programma. 3e en 4e programma: 7.0024.00: Duitsch programma. Bel 24244 De Radiolechnisclir Dienst I EM.CO n.v. NIEUWE RIJN 32. LEIMUIDEN. Jaarvergadering Ned. Ver. E.H.B.O. Onder voorzitterschap van den heer Lissen - burg vergaderde bovengenoemde vereeniging. Uit hel verslag van den secretaris bleek aai het ledenta» constant is gebleven Totaal wer wljzersjubileum van den heer C. Strik, hoofo den er 14 oefeningsavonden gehouden, welke der R.-K. lagere school, alhier, zal Dinsdag steeds trouw werden bezocht. De penningmees- middag om 2.30 uur een officleele receptie ter kon nog een klein batig slot noteeren. Het worden gehouden. aantal donateurs is met ff gedaald. De altre dende bestuursleden, de heeren H. Meyer, Chr. v. d. Tol en J. Vork werden herkozen. Beslo ten werd het aantal bestuursleden met één uit te breiden en ,wel met een commissaris. Geko zen werd als zoodanig de heer Chr. Verhoeveen. Met den leider van de cursus, dr. Stapensea zal besproken worden de mogeiykheid om de oefeningavonden uit te breiden en tevens te verzoeken een cursus te houden voor beginne lingen. De voorzitter dankte dr. Stapensea voor zijn goede lessen. Hierna sluiting. NIEUWVEEN. OPBRENGST COLLECTE WINTERHULP. De collecte voor „Winterhulp Nederland", heeft opgebracht de somma van f29.16. NIEUW-VENNEP. De dienst der daktoren wordt morgen waargenomen door dokter v. Haerengen. NOORDEN. Herkozen is tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. de heer A. de Jong. TER AAR. Varken frauduleus geslacht. De wed. H kwam 's morgens tot de onaan gename ontdekking dat haar mestvarken, dat juist dezer dagen geslacht, moest worden, des nachts door onbekenden was meegenomen. De achtergelaten ingewanden wezen er op, dat het dier ter. plaatse geslacht was. 2—2

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 6