82sfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 30 December 1941 Derde Blad No. 25079 Dagbladreclame KERK- EN SEHOOLNIEUWS Onze vroegere kwaliteit HONIG'S ARTIKELEN Gemengd Nieuws 1/T IN KETTEREN, SPORT RECHTZAKEN Levering van distributie- goederen aan vertegen woordigers VRAGENRUBRIEK Burgerlijke Standen Rijnstreek is niet te vervangen! Neen, die IS 't niet meer! Maar ik kan me voorstellen, dat huisvrouwen die „de Honig's artikelen van vroeger" niet kennen, er verbaasd (en opgetogen!) over zijn, dat er in dezen tijd tóch nog zulke lekkere soepen, bouillonblokjes, jus- en ragouttabletten te makenzijn. De Honig-fabrieken doen wat zij kunnen en dat blijkt ook in dezen tijd nog véél, en rijkelijk goed, te zijn. De vraag is echter zóó groot (ook al omdat de prijzen onveranderd, dus even matig als vroeger bleven!) dat het best mogelijk is, dat de winkelier U af en toe niet helpen kan. BRAND TE WESTERBLOKKER. Kind in de vlammen omgekomen. Gisternacht heeft te Westerblokker, bij Hoorn brand gewoed in een .perceel, bestaande uit woonhuis annex schilderswerkplaats, toebehoo- rende aan en bewoond door den heer J. Sachs. Een van de kinderen, een 2% jarig knaapje is in de vlammen omgekomen. EEN VELDWACHTER UIT DUIZENDEN. Een loopbaan zonder processen-verbaal. De gemeenteveldwachter van Leerne in Oost- Vlaanderen is na 51-jarigen dienst met pensioen gegaan. Het merkwaardige is, dat deze nestor der Oost-Vlaamsche veldwachters in zijn lange loopbaan geen enkel proces-verbaal heeft be hoeven op te maken. Eén keer slechts zoo vermeldt 't Getrouwe Maldeghem heeft hij iemand een nacht in de cel doen vertoeven en.... deze is nog zijn beste vriend geworden! BUITENLANDSCH GEMENGD. HET ONGELUK MET DEN SNELTREIN BERLIJN—WARSCHAU. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Het ongeluk met den nacht-sneltrein BerlijnWarschau in de ochtenduren van 27 December is volgens het resultaat van het officieele onderzoek daaraan te wijten, dat de D-trein als gevolg van het slechte uitzidhtreen onveilig signaal voorbijge reden is. Achtendertig menschen zijn om het leven gekomen, 12 gewonden liggen nog in het ziekenhuis. KAPITEIN SCHNEIDER f Ten gevolge van verwondingen, die de Duit- 6<fiie leeuwentemmer Alfred Schneider heeft opgeloopen, doordat hij door een zijner leeuwen werd aangevallen, is hij, naar de „Tel." meldt, op 66-jarigen leeftijd in het ziekenhuis te Berlijn overleden. Schneider, die in Saksen geboren is, voer o.a. /drie jaar ter koopvaardij, was daarna in het bouwbedrijf werkzaam en maakte vervolgens naam als wielrenner en fietsacrobaat. In Engeland kocht hij 12 leeuwen, die kort te voren hun dresseur verscheurd hadden en deze troep vormde het begin van zijn later beroemd geworden leeuwencircus „Kapitein Schneider", waarmede hij door geheel Europa reisde. Ook in ons land trad hij met zijn eigen leeu- wencirsus en by het circus Sarrasani op. Voor zijn dressuurmethode, die alle wreedheid schuwde, werd hem .in 1932 de gouden medaille van de Deutsche Tierschutzverein verleend. LIEDERENMIDDAG VAN JO VINCENT. Jo Vincent, wier tournée door ons land ook dit jaar wederom een groot succes Was, zal dezen win ter een enkelen liederenmlddag in Leiden geven en wel op Zondagmiddag 11 Januari a.s, in de Stadsgehoorzaal. De pianist Theo van der Pas zal zyn medewerking aan dit concert verleenen. NIEUWE UITGAVEN. Verschenen bij: De Arbeiderspers, Amsterdam: „Peking onder bliksemlicht", door Lin-Yu Tang. .vertaald door Jef Last. „Kruistocht om het eiland", door Age Scheffer, roman spelend op de Erlèsche waddeneilanden. Uitg. My. West Friesland, Hoorn: ,X)e Homstra's" door U. G. Dorhout; Frlesche Boerenroman. „Boerenvolk", een Westfriesche roman, door Jac, Broersen. „Menschen", Roman uit het levan van een klein land, door H. P. v. d. Aardweg. „Loetje en de Gentleman in de Jacht op een Baby", humoristisch verhaal door Ted. O. Sickens. „Rondom de meisjesboek, door Lydia HamstraBaarschers. Kalenders: Van den Ned. Bond van Volkshuizen ontvingen de Ned. Volkshulskalender 1942 met 12- ge kleurde platen. VOETBAL. ADO.-DOELMAN KOEK SPEELT NIET MEER. De Ado-doelman Koek. die elf Jaar de rood groene kleuren heeft verdedigd, heeft besloten niet meer te spelen. Aangezien Ado nog vyf zware wedstrijden voor den boeg heeft en niet beschikt over een keeper van dezelfde capaciteiten als Koek, kan haar positie nog ernstig in gevaar ko men, te meer waar de spelers Neuteboom en J. Eversteyn nog steeds wegens verwondingen niet kunnen uitkomen. De plaats van Koek zal wor den ingenomen door J. Voogt, den keeper van het tweede elftal. TENNIS. DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN IN 1942. Het ligt in het voornemen van het bestuur van den N.L.T.B. om de districtskampioenschappen in het seizoen 1942 op eenzelfden dag te doen ver spelen. De bedoeling hiervan is deze kampioen schappen meer tot hun recht te doen komen. Tot nu toe zyn deze kampioenschappen meestal ver bonden aan een bepaald tournooi, dat vaste data heeft. Ter wille van de traditie wijkt men niet graag van deze data af, noch verbindt men de kampioenschappen gaarne aan een ander tour nooi. Indien de kampioenschappen- der verschil lende districten op dezelfde data worden gehou den. zullen de spelers niet aan andere gelijksoor tige' tournooien kunnen deelnemen. Bovendien zullen die districten, die nu geen kampioenschap pen houden omdat er geen geschikte data zijn, eerder overgaan tot het uitschrijven van zulke kampioenschappen, nu zij eigen, vrije dagen krij gen. "Meer waarde- zullen deze districtskampioen schappen stellig krijgen,indien zij als voorwed strijden gelden van de nationale kampioenschap pen, nl. als de winnaars (finalisten), zoowel in een A- als in een B-afdeeling, worden afgevaar digd naar de nationale kampioenschappen. Hbld. BILJARTEN. DERDEKLAS DRIEBANDEN. Teegelaar (Leiden) ln den eindstryd. Van Vrijdag 2 tot en met Zondag 4 Januari wordt in Den Haag gespeeld de wedstryd^om het natlónaal kampioenschap derde klasse drie ban den. Deelnemers zijn: P. v. d. Brink (Utrecht), W. C. A. van Hooff (idem), B, Teegelaar (Leiden), A. van Aken (Rotterdam), P. Vilters (idem), G. Geldeïblom (idem), J. A, A, Brüning (Den Haag) en N, P. van Polfllet (Hillegersberg). De Leidenaar Teegelaar, lid van de biljartclub „De Poort van Cleef", heeft alle zes vooiwed- strljden gewonnen. Dit is de eerste keer dat een lid van den Leidschen Biljartbond zich voor deze wedstrijden in den eindstrijd weet te plaatsen. DAMMEN. DAMVEREENIGING „VOORSCHOTEN". De damvereenlging „Voorschoten" heeft haar Jaarvergadering gehouden onder leiding van den heer A. Tempelman, voorzitter.Het ledental be draagt momenteel 41 leden. Tot commissarissen van materiaal werden de heeren Ph. D. Puchs en W. H. J~. Ju herkozen en tot leden van de kas- commlssle de heeren H. Oudshoorn en K. Waas dorp. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren J. J. Braggaar, 2e voorz.; J. Zuyderduyn, secr., en J. J, Nederhpf, waarn. secr.-penningmeester. Besloten werd de wedstrijden voor het kam pioenschap in Februari te doen aanvangen ln één klasse, die onderverdeeld -zal worden in groepen van 7 spelers. K. D. C. (KATWIJK) De eindstand van den eersten bekerwedstrijd Is als volgt (na 13 ronden): 1. A. Dykstra, 24 pnt.; 2. D. Hartkamp 23 pnt.: 3. J. Schoneveld, 22 pnt.; 4. P. Dijkstra, 17 pnt.; H. Koelewyn, 16 pnt.; 6. W. BÖttcher, 15 pnt.; 7. J. Houwer, 15 pnt.; 8. J. van Elk, 13 pnt.; 9. A. A. Vooys, 12 pnt.; 10. A. van Beelen. 10 pnt-.; 11. A. Oexman, 10 pnt.; 12. G. V. 't Riet, 5 pnt.; 13. T. Elzinga 2 pnt.; 14. J. Durleux, 1 pnt. A. Dijkstra krijgt voor een jaar den wisselbeker in zijn bezit benevens een zilveren medaille wel ke blijvend bezit- wordt, D. Hartkamp verwierf als 2den prijs een zilv. medaille, Schoneveld als 3den prijs een damhoekwerk. - De commissie voor de crisis-tuchtrechtspraak te Arnhem, heeft onlangs een zaak behandeld, die ruimere algemeene bekendheid verdient. De bedrijfsleiding van eeh melkproduotenfabriek, filiaal eener maatschappij, had verzuimd in het tijdvak van 28 Juli 1940 tot en met 8 Maart a.s. bij leveringen van boter aan haar vertegenwoor diger te Amsterdam gelijktijdige of voorafgaan de afgifte van bonnen e.d. te vragen. Bovendien had de fabriek, wanneer van den vertegenwoor diger bericht kwam, dat een kooper een hoe veelheid boter had afgenomen, de boter aan dien kooper gefactureerd zonder dat deze de benoodigde bescheiden had afgegeven. De commissie was van oordeel, dat de hoofd directie der maatschappij voor deze handelin gen van haar bedrijfsleider en vertegenwoor diger aansprakelijk is, daar zij ervoor had behooren te zorgen, dat de vertegen- diger by de invoering der distributie bonnen of andere bescheiden voor de door hem te ont vangen boter moest afgeven. Hiervoor heeft zy echter niet gezorgd en evenmin heeft zij belet, dat de fabriek boter afleverde zonder bonnen enz. daarvoor te ontvangen. Voorts had de hoofddirectie ervoor moeten zorgdragen, dat bij invoering der distributie een regeling werd ge maakt, dat niet zou worden afgeleverd door den vertegenwoordiger en niet gefactureerd door de fabriek dan nadat de kooper de benoodigde be scheiden had afgegeven. Wegens overtreding van de boter- en vet- distributiebeschikking 1940 II legde de commis sie aan de maatschappij een boete op van f. 4,000.daar de leiding van het filiaal niet had mogen toestaan, dat vele opeenvolgende leveranties plaats hadden zonder bescheiden en daar de hoofddirectie by behoorlijk toezicht deze feiten had moeten vernemen en verder voortgaan voorkomen. HAAGSCH GERECHTSHOF. Strafvermindering Tot een maand gevangenisstraf Was mej. C. H. de B. te Leiden veroordeeld omdat zij samen met een kennis bij C. en A. in Leiden een japon had weggenomen. Van dat vonnis was verdachte ln hooger beroep gekomen, waarby de proc.-gene- raal de straf wel wilde verminderen tot een week. Het Hof heeft arrest gewezen, en thans f.25. boete subs, 25 dagen hechtenis opgelegd. Ieder offer, dat wij ons getroos ten ten bate van het Winter- hulpwerk, komt de scheppings kracht van het Nederlandsche volk ten goede. Gironummer yan de WHN 5553. B. O. J. van F. te O, Het meest bekend is t Kareool" te Aerdenhout. Het aantal vereenlglngen op christelijk gebied is zóó groot, dat wy ze op deze plaats onmogelijk kunnen noemen. Raadpleegt u maar eens de laatste uitgave van IJdo's Adresboek voor Leiden en omstreken. J, J. R. te L. Voor het afleggen van het examen M.O: Engelsch wordt geen schooldiploma verelscht. E. de H. te N. Leiden, Utrecht, Doorn, Leer- sum, Rhenen, Wagenlngen, Hemmen. Valburg, Eist, Nijmegen, Mook, Gennep, Afferden, Venlo. Totaal 181 K.M. De reis per trein kunt u op verschillende ma nleren maken. Vla Rotterdam, Eindhoven, ver trek van Leiden 6 u 55; aankomst Venlo 11. 22. Kosten f. 5.10. Via Utrecht. Den Bosch, Vertrek van Leiden 6 u. 05, aankomst Venlo 11 u. 22. Kosten f. 4.85. Vla Utrecht, Arnhem. Vertrek van Leiden 9.05; aankomst Venlo 14 u. 14. Kosten 1". 4.90. De kwestie der ziekenfondspremie is in Lelden aldus geregeld, dat ook werkloozen premie moe ten betalen. Zij moeten dan in het bezit zijn van een bón, welke verkrijgbaar is aan den Dienst voor Sociale Zaken, tan de Garenmarkt. De ver zekering houdt ook tandheelkundige behandeling ln, welke wordt verstrekt aan de kliniek hoek Noordeinde. Uwe gemeente ressorteert onder het Haarlemmermeerfonds, dat desgelijks werkt, doch waarvoor U zich vanzelfsprekend aan andere adressen moet vervoegen. C. N. De uren mogen worden ingehaald. Het ziekengeld bedraagt 80 pet. van het dagloon van den verzekerde. Voor de vaststelling komt dagloon, hetwelk meer dan 8 gld. bedraagt, niet in aanmerking. W. E. te A. Voor het uitoefenen van een nieuw bedrijf is vergunning noodig. Omtrent de woonplaats lean dan ook een beslissing genomen worden. Wend u tot de Kamer van Koophandel. Waddlnxveen Geboren: Cornelia Agatha Maria d. van E. A. van Latum en van H. de Graaff Leendert z. van T. Burger en van A. van der Hengst Anneke d. van J. Kraayesteyn en van A. H. Lekkerkerker. Gehuwd: A, "van Elk en H. M. Cammeraat. Nleuwveen Geboren: Marinus Cornells, z. v. A. Kuljf en E. M. Th. v. d. Burg Martina Jo hanna, d. v. M. J. Schutter én W. Wahle. Zwammerdam Geboren: Tona, d. v. Jan Grootendorst en Marrigje van Dam, Een gezellig praatje moet u niet op de hoeken van straten houden, wanneer daardoor het verkeer wordt belemmerd of in gevaar gebracht. Art. 32 van de Wegenverkeersregeling. (Polygoon-Seym) VOOR WOENSDAG 31 DECEMBER. Hilversum 1 415.5 M. 7.15: Gramofoonmuz, 7.45: Ochtendgymnastiek 7.55: Gramofoonmuz. 8.00: B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15: Gramo- foonmuzlek 9.25: GramofoonmuZlek 11.00: Voor de kleuters 11.20: Orkest Malando en so list 12.00: Orgelconcert en zang 12.25: „Hoe doet hij dat?" 12.40: Almanak 12.45: B. N. O.; Nieuws- en economische berichten 13.00: Omroeporkest, solist en gramofoonmuziek 14.15 Otto Hendriks en zijn orkest (opn.) 15.00: Voor de vrouw 15.20: Planovoordracht en gra mofoonmuziek 16.00: Wijdingswoord 16.20: Voor de rijpere Jeugd 17.00: Gramofoonmuziek 17.15: B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten 17.30: Nationale Jeugdstormkwartier 17.45: Orgelconcert 18,15: Volksgezondheid 18.30: De Ramblers 19.00: Actueel halfuur 19.30: Oudejaarsavonddlenst 20.30: Toe spraak door den Rijkscommissaris, Rijksminister Dr. A„_Seyss-Inquart 20.45: Amusementsorkest, dameskoor „Aethercharmé" en solisten 21.15: Politiek Jaaroverzicht 21.45: B.N.O.: Nieuwsbe richten22.00: Gramofoonmuziek 23.00: „Alle man van Neerlands stam", oudejaarsultzendlng 23.45: Oudejaarsavondtoespraak 23.57: Klokke- spel 24.00: Nieuwjaarstoespraak door Ing. W. A. Herweyer, Directeur-generaal van den Neder- landschen Omroep 0.15: Gramofoonmuziek I,302.00: Dansmuziek (gr.pl.) Hilversum II, 301.5 M. 7.15—8.45: Zie pro gramma Hilversum I 8.45Gramofoonmuziek 10 00: Morgénwijding 10.15: Viool met piano begeleiding en gramofoonmuziek 10.45: Voor dracht 11.00: Zang met pianobegeleiding II.30: Gramofoonmuziek 12.45: B.N.O.: Nleuws- en economische berichten 13.05: De Romancers en solist 13.50: Gramofoonmuziek 14.15: Voordracht 14.35: Opera „Giannl Schicchl" (opn.) 15.45: Gramofoonmuziek 16.00: Rot- terdamsch Trio 17.00: Voor de jeugd 17.15: B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30: De Mélodisten en Klaas van Beeck en zijn orkest 18.30: Gramofoonmuziek 19.00: Actueel half uur 19.30: Radiotooneel 20.00: Gramofoonmuziek 20.3020.45: Zie programma Hilversum I 20.45:- Zang, gamba en claveclm- bel 21.45: B.N.O.: Nieuwsberichten 22,00: Vocaal kwartet (gr.pl.) 22.15—2.00: Zie Hll- versum I. GEMEENT. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF Voor Woensdag 31 December. Ie programma: 7.1520.15 Hilversum I 20.1524.00 Dultsch Programma 24.002.00 Nieuwjaarsprogramma vla Hilversum I. 2e programma: 7.1520.15 Hilversum II 20.1524.00 Programma uitsluitend voor aan geslotenen bij Radio Distributie Centrales 24.002.00 Hilversum I, Nieuwjaarsprogramma, VOOR OUD EN NIEUW. Boskoop Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 3 uur ds. Jacob; N.J. voorm. 10 uur de heer Holst. Geref. Kerk; O.J, nam. 3 uur en N.J. voorm, 10 uur de heer v. d. Stoel, Chr. Geref, Kerk: O.J. nam. 3% uur en N.J. voorm. 10 uur ds. Klelsen. Rem. Geref. Gem.: O.J. nam. 4% uur ds. Zuur deeg. Rem. Kerk voor Vryz. Herv.: O.J. nam. 8 uur ds. Thomsen. Geref. Gem.: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. 10 uur de heer wyting van Amersfoort. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem.: O.J. nam, 3 uur en N.J. voorm. 10 uur ds. Salverda. Aalsmeerderweg: O.J. nam. 4 uur de heer Koud- staal. Bennebroekerweg: O.J. nam. 7 uur de heer Koudstaél. Vijfhuizen: O.J. nam. 4 uur de heer Brörens. Lijnden: N.J, voorm. 10% uur de heer P. v.'d. Berg. Badhoevedorp: O.J. nam. 3.45 uur ds. Boeriyst. Hlllcgom Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm 10% uur ds. Eerhard. Geref. Kerk: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. 10 uur ds. Krabbe. Ohr. Geref. Kerk: O.J. nam. 7 uur en N.J. v.m. 10 uur ds. Albers van Vlaardlngen. Ned. Prot. Bond: O.J. nam. 7 uur- de heer- E. Frater Smid van Overveen. De Kaag Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 8 uur en N.J. voorm. 10% uur ds. van der Windt. Katwyk n.d, Ryn Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. 10 uur ds. Warmolts. Geref. Kerk: O.J. nam. 3% uur en N.J, voorm. 10 uur ds. Aalders. Katwyk aan Zee Nieuwe Kerk: O.J. nam. 4 uur ds. Rutgers, voorm. 10 uur ds. van Harten. Geref. Kerk: O.J. nam, 4 uur en N.J. voorm. 10 uur, ds. Gilhuis. Geref. Gem. (Remlsestr.)O.J, nam. 7 uur en N.J. voorm. 10 uur leesdlenst. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: N.J. voorm. 10 uur ds. Koch. Geref. Kerk: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. 10 uur ds. Dijk. Ver. van Vrljz. Herv.: O.J. nam. 7% uur dienst. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 8 u. en N.J. 10% uur ds. Van Veenen. Geref. Kerk: O.J. nam. 3% uur en N-.J. voorm. 10% uur ds. Gilhuis. Llsse Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 7 uur (Rehoboth) en N.J. voorm. 10% uur ds. Van Veenen. Geref. Kerk: O.J. 4 uur en N.J. 10 uur dr. Th. Ruys.- Chr. Geref. Kerk: O.J. 4 uur en N.J. 10 uur ds. A. Ponstein. Geref. Gem.: O.J. 4 uur en N.J. 10 uur lees dlenst. Oud Geref. Gem.: O.J. 4 uur en N.J. 9.30 uur leesdlenst. Ned. Prot. Bond: O.J. nam. 6% uur prof. dr. G. H. Sevenster van Lelden. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 2% uur en N.J. voorm. 10% uur ds. Jongeboer van Katwijk aan Zee, Geref. Kerk: O.J. nam. 3 uur cand, de Boer van Bodegraven; N.J. voorm, 10% uur ds. Speel man van Nleuwveen. Remonstr. Kerk: O.J, nam. 7 uur de. van Wijn gaarden. Nleuwveen Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 7 u. (Vereeniglngslokaal) ds. Kater. Geref. Kerk: N.J. voorm. 10 uur leesdlenst. Evangelisatie: O.J. nam. 8 uur en N.J. voorm. 10 uur de heer van Scherpenzeel. Noorden Ned. Her,v. Kerk: O.J. voorm. 10% en N.J. voorm. 10% uur ds. Zwijnenberg. Geref. Kerk: O.J. nam. 3 uur leesdlenst; N.J. voorm. 10% uur ds. De Ruig, Noordwykerliout Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 7 uur en N.J. voorm. 10 uur ds. Den Hertog. Oegstgcest Pauluskerk: O.J. nam. 4 u. cand. v. d. Haas; N.J. voorm. 10% uur ds, Jansen Schoonhoven. Ver. van Vryz. Herv. (W. de Zwljgerkerk)O.J. nam. 7% uur dr. Boersema. Geref. Kerk (Mauritslaan)O.J. nam. 3% uur ds. Th. Delleman van R'dam; N.J. voorm. 10Va uur dr. van Katwyk. Geref. Kerk (Morschweg)O.J. nam. 4 uur cand. Blokland. a Oude Wetering O.J. nam. 2% uur en N.J. voorm. 10% uur ds. Geerling. Geref. Kerk: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. 10% uur ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: O.J. nam. 3 uur ds. Heyn. Rynzatcrwoude Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. 10% uur ds. de. Vree. Chr. Geref. Kerk: O.J. nam. 4 uur leesdlenst; N.J. nam. 4 uur ds. Laman van Haarlem. Sassenhelm Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 3.30 uur; N.J. voorm. 10 uur ds. Krijkamp. Geref. Kerk: O.J. nam. 3.30 uur, N.J. voorm. 10 uur ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: O.J. nam. 4 uur; N.J. voorm. 10 uur ds. Visser. Ned. Prot. Bond: O.J. nam. 4 uur de heer C. van 't Riet van Leiden. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 7 u. en N.J. voorm. 10% uur ds. Veldkamp. Geref. Kerk: O.J. nam. 7 uur ds. Post van Rijnsburg; N.J. voorm. 10 uur ds. Meyerlng van Katwijk a.d. Ryn. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: O.J. nam. 7 uur en N.J. voorm. 10 uurds, H. P, Fortgens. Geref. Kerk: O.J. nam. 4 uur ds. J. G. Feen6tra van Sphevenlngen; N.J. voorm. 10 uur ds. Wler- zinga 'van Leiden. Ver. der Vryz. Herv. (Leldscheweg 66)O.J. nam. 6.30 uur mevr. v. d. BurgBos van Den Haag. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 5 uur en N.J. voorm. 10 uur ds. Vroeg-in-de-wey. Geref. Kerk: O.J. nam, 4 uur en N.J. voorm. 10 uur ds. Smidt. Oud Geref. Gem.: O.J. nam. 3% uur en N.J. voorm. 10 uur ds. v. d. Kraats. Wassenaar Dorpskerk: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. 10.30 uur (vereenlgde dienst), dr. Honders, Gebouw Chr. Belangen: O.J. nam. 7.30 uur, dr. Honders, Klevietkerk: O.J. nam. 7.30 uur, d6. tep Kate. Ned. Prot. Bond: O.J,, nam. 7 uur mej. dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk: O.J., nam. 3.30 en N.J. voorm. 10 uur, ds. Ferlnga. Geref. Kerk Zuid; O.J. nam. 4 uur, dr. Wielen- ga; N.J. voorm. 10.30 uur, ds. R, C. Harder van Lelden. Woubrugge Ned, Herv. Kerk: O.J. nam. 3 u. en N.J. voorm. 10 30 uur, ds, v. d. Ent Braat. Geref. Kerk: O. J. nam. 3 uur en N.J. voorm, 10 uur ds. Dronkert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. 10.30 uur, ds. de Stoppelaar. Geref. Kerk: O.J., nam. 3 uur, ds. de Ruig; N.J. voorm. 10.30 uur, leesdlenst.' Zoetermecr Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 4 u. en N.J. voorm. 10 uur, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: O.J. nam. 4 uur en N.J, voorm. 10 uur, ds. Versluys. Geref. Gem.: O.J. nam. 7 uur, ds. Hofman van Moercapclle; N.J, voorm. 10 uur, leesdlenst. Ver. tot verbr. der Geref. Waarheid: O.J. nam. 2.30 en N.J. voorm. 10 uur, de heer Wilschut van R.dam, Ver. van Vrijz. Hervormden: O.J. nam. 6.30 uur, ds. Post van Rijswijk. Zoetcrwoude Ned. Herv. Kerk: O.J, nam. 7 uur (Hoorzaal) en N.J. voorm. 10 uur ds. Eykman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk:' O.J. nam, 3 uur en N.J. voorm. 10 uur ds. Pop. Geref. Kerk: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. 10 uur ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: O.J. nam. 4 uur mej. ds. Günther. Nr. 999. Tenzij bijzondere verordeningen anders bepalen, moeten de boomen op een af stand van 20 palmpn van de scheidingslijn van de belde erven staan. U zult niet kunnen vor deren, dat er verandering komt. PREDIKBEURTEN.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 9